VERLOVINGSRINGEN Plantsoendienst eu hoogbouw- bewoners samen over recreatie Gerard van Praag GERARD VAN PRAAG ■ëHi Visserij-varia J Agenda voor Velsen Voor de derde maal feest bij VVB nu wegens promotie VVB promoveert naar derde klasse P. DE GROOTS,'":; Ronde van IJmuiden op 18 Augustus Voor jonge hersens Castricum Heemskerk hoort in zelfde klasse als Beverwijk 13 HET NUT VAN DE GEMEENSCHAPPELIJKE TUIN Gedetailleerde plantsoenen-plannen uit de doeken JONGENS CANADIANS vanaf f 9.75 Roekeloze fietser veroorzaakte autobotsing Tante Els feliciteert Zaterdag sportmiddag „\Vaterloo"-„IJmuiden" MANTELCOSTUUMS DAMESMANTELS Medische verzorging tijdens het weekeinde CSV won tafeltennis- wedstrijd Kwart eeuw bij het onderwijs Vijfendertig jaar uitvoerder Bouwvakarbeidersbond Pastoor v. d. Nouweland met emeritaat De culturele agenda VRIJDAG 28 MEI 1954 DE BEWONERS van de woningen rond het Moerbergplantsoen hebben zich Woensdag avond in het Cultureel Centrum verstaan met de directeur van de Plantsoendienst in Velsen, de heer J. H. van der Burg, over de recreatiemogelijkheden achter de betrok ken huizencomplexen. Deze originele avond werd gehouden onder auspiciën van de Velser Gemeenschap, die op verzoek vaa het gemeentebestuur de bijeenkomst belegde. Ds. J. A. Tiemens presideerde de verga dering, die onder andere werd bijgewoond door de directeur van de Woningstichting Velsen de heer Stuurman, de amb tenaar voor Culturele Zaken de heer G. W. F. de Man en een aantal bestuursleden van de Haarlemse woningstichting „Patri monium". Recreatiemogelijkheid en gemeenschapszin De heer Van der Burg heeft aan de hand van tekeningen een uiteenzetting gegeven van de plannen voor beplanting en daarbij opgemerkt, dat het een uitermate groot probleem is om op deze gronden rendabele plantengroei te kunnen garanderen. Gebrek aan water, invloed van de zeewind, zeer schrale grondgesteldheid zijn factoren, die zeer belemmerend werken. Wanneer ech ter de bewoners inzien dat de aan te leg gen groenstroken er komen als „deel van de woning" en als zodanig meewerken om de aanleg te doen floreren, dan zal zeker tot ieders tevredenheid het aanzien van deze nieuwe wijken worden verhoogd. Nadere precisering Het plan dat de heer Van der Burg ont vouwde, komt in grote trekken overeen met hetgeen enige maanden geleden reeds in ons blad werd gepubliceerd hierover. De grootste moeilijkheden, aldus spreker, leveren de aanleg van de grasmatten op, die de meeste ruimte van de stroken ach ter Moerbergplantsoen, Gijzenveldplant- soen, Grahamstraat en Radarstraat zullen vullen. Augustus is de meest geschikte maand om het gras te zaaien en in het najaar zullen de vaste planten en heesters ter plaatse worden geplant. Sterke hees ters en botanische rozen (zogenaamde doorbloeiende planten) zullen er de hoofd schotel vormen. Daartussen wordt boom beplanting aangewend. Tegen de zijkant van de woningen zal zware beplanting de muren zoveel mogelijk maskeren. In elk blok zijn tegelplateau's geprojec teerd waar de bewoners des avonds, na vermoeiende dagtaak, zowel als de huis vrouwen des middags recreatie kunnen vinden. Hier en daar zullen eveneens van gemeentewege banken worden .geplaatst. Deze tegelplateau's mogen in geen geval dienen als speelplaats voor de jeugd, zij worden verzocht elders hun vertier te zoe ken. (Ongetwijfeld zal particulier initia tief hier kunnen leiden tot het inrichten van speeltuinen en natuurlijke speelterrei nen op niet al te grote afstand van de wo ningen). Het gunstigst gelegen terrein is dat van het Gijzenveldplantsoen, het minst ren dabele is dat achter de Radarstraat. Eerst als de bebouwing van Duinwijk geheel is voltooid kan daar worden overgegaan tot beplanting met bloemen en heesters. Voor lopig is het niet mogelijk er meer dan een „beschutting tegen verstuiving" aan te brengen. Speelrekken en piasvijvers Zowel aan de Noordzijde van het Moer bergplantsoen als aan de zuidkant van het Gijzenveldplantsoen zijn schoolsport- velden en speelrekken met aangrenzende „piasvijvers" geprojecteerd. Het midden deel, Noord en Zuid van de zogenaamde rotonde aan het eind van de Lange Nieuw- ADVERTENT1E MODERNE met kleine stijging per maat Kennemerlaan 100 Door de warmte bevangen Tijdens de Donderdagmiddag op het sportpark „Watervliet" gespeelde promo tievoetbalwedstrijd WBAPGS hebben twee dames het met de warmte te kwaad gekregen. De eerste dame, die het zeil streek en heus niet wegens de spanning van de strijd kon met behulp van water spoedig weer opstaan van het gras op het bijveld, waar zij tijdelijk was neergevlijd. De tweede patiënte overkwam hetzelfde even voor de rust, doch was nog zo ge wiekst om de schaduw van het geboomte tot zijgplaats te kiezen en bovendien de nabijheid van de ijscoman, die het over druk had. Ook dit flauwtegeval duurde gelukkig niet lang. De beide dames konden, na te zijn opgeknapt, hun weg weer gaan. Het seizoen van de Haarlemse vierde klassers is practisch ten einde. Zondag wordt de allerlaatste wedstrijd door een der Haarlemse vertegenwoordigers gespeeld er. dan is het voor enige maanden afge lopen. Op de voorlaatste dag van de com petitie 1953/'54 heeft één van de vierde klassers uit Haarlem en omgeving, name lijk VVB uit Velsen-Noord, nog voor een succes gezorgd. Door een drie-een over winning over het Amsterdamse APGS is VVB er namelijk in geslaagd de promotie naar de derde klasse tot een feit te maken. Een prachtig cadeau bij het vijfentwintig jarig bestaan van deze voortvarende club. Zondag had de ploeg reeds met vier-een van de Amsterdamse Politiemannen ge wonnen. Ditmaal werd het onder voor voetbal abnormale omstandigheden, drie een. Voor rust nam de thuisclub door Hel der de leiding en omdat v. d. Linde een strafschop miste, ging de rust in met een nul voor VVB. Toen het na een kwartier in de tweede helft twee-nul werd voor WB door toe doen van v. d. Linde, gaf APGS zich ge wonnen. In de resterende tijd scoorde Kooiman het derde doelpunt, waarna AFGS de achterstand tot drie-een terug bracht. En met deze cijfers mocht WB zich bij het eindsignaal derdeklasser noemen. straat, wordt ingericht als wandclplant- soen met rosaria en bloembeplantlng. De genoemde piasvijvers komen iets la ger te liggen dan de straat en worden voorzien van een talud met afrastering. Vorming van blokcommissies Ds. Tiemens deed aan het eind van de avond de suggestie om in de verschillende wooncomplexen blokcommissies te vor men, zodat er enige mensen met een zeker gezag zouden komen, die anderen opmerk zaam zouden kunnen maken op dat, wat in hun houding niet goed is. Hierdoor zou dan bijvoorbeeld de ouders er op gewezen kun nen worden dat zij, terwille van de goede gang van zaken betreffende de instandhou ding van het recreatieterrein, indien nodig hun ouderlijk gezag meer zouden kunnen doen gelden. De heer Stuurman zei dSt hij ernaar streeft te komen tot wijkvorming in de woningbouwcomplexen, zowel om de ge meenschapszin te bevorderen, als om de wensen en plannen van de bewoners beter kenbaar te doen maken. Tevens zou dit een stimulans voor het speeltuinwerk kunnen zijn. De mogelijkheid om voor de tijd van een jaar een voorlopige commissie uit de op de vergadering aanwezigen samen te stellen wordt overwogen. Wat de overige aanleg van plantsoenen in de gemeente aangaat, deelde de heer Van den Burg ons mede, dat de plantsoen dienst zich momenteel bepaalt tot de om geving van het Cultureel Centrum en dat daarna pas aandacht zal worden besteed aan andere objecten. ADVERTENTIE naar Kennemerlaan 30 Horloger Telefoon 4127 Het comité tot het houden van de wieler ronde van IJmuiden heeft besloten deze al bekende jaarlijkse rit op Zaterdag 14 Augustus te laten verrijden. De organisa tie is weer in handen van „De Bataaf" uit Halfweg, een vereniging, die is aangeslo ten bij de Nederlandse Wielren Unie. Er zullen ook dit jaar uitsluitend amateurs aan de start verschijnen. De route is Sluis- plein (start en finish), Kanaalstraat, Kerk straat, Steigerweg, Sluisplein. Volgend jaar zullen ook de nieuwelingen de ronde van IJmuiden kunnen rijden. De inschrijving sluit dit jaar op 4 Augustus. Woensdagavond omstreeks half acht stak een jongeman op de fiets zonder op of om te kijken de Lange Nieuwstraat in IJmuiden over om de Engelmundusstraat in te rijden. Een automobilist, die over de Lange Nieuwstraat een voorrangsweg in Westelijke richting reed, kon door zeer krachtig remmen een ernstig ongeval voorkomen, de achter hem rijdende be stuurder van een tweede auto moest even eens krachtig remmen, maar zijn wagen gleed net iets te ver door tegen de ander aan, zodat de eerste auto aan de achter zijde enige licht schade opliep en het twee de auto'tje aan de voorkant nogal wat schade opliep. De jongeman, die verantwoordelijk was voor deze aanrijding, heeft later op het politiebureau een bekeuring in ontvangst moeten nemen. De voetbalvereniging „Breesaap", die op 1 April haar vijfentwintigjarig bestaan vierde en op 9 Mei het kampioenschap van haar eerste elftal in de vierde klasse kreeg aangeboden, kon Donderdag voor de derde maal feest vieren wegens het behalen van het derde klasseschap in de promotiewedstrijden tegen APGS. Zondag is er met 41 en gisteren met 31 van de Amsterdammers gewonnen. Nadat WB had afgetrapt en de eerste aanvallen door APGS waren ondernomen, ontwikkelde zich gedurende het eerste kwartier een aardige, vlotte strijd. APGS beheerste het middenveld, maar na vijf minuten nam WB het initiatief over. De zeer beweeglijke midvoor Kooimans, die de hele wedstrijd zwoegde, dat het een lust was, evenals trouwens linkshalf Kersber gen, kon het juiste schot niet vinden. Ook Bleeker vond de doelman op zijn weg. Een minuut later had APGS bijna succes, maar de bal ging uit de schermutseling net naast. De APGS-voorhoede miste de stootkracht om echt gevaarlijk te worden; WB was aanvallend vee! sterker en dit werd na een kwartier beloond. De bal, uit een hoekschop door Bleeker genomen, kopte Helder fraai en onhoudbaar onder de lat in (1-0). Hierna zakte plotseling het spelpeil aan beide kanten. Een strafschop vlak voor rust, werd door v. d. Linden gemist. Na de hervatting nam WB het heft ge heel in handen, hoewel APGS na vijf mi nuten bij een doelworsteling wel scoorde, doch wegens aanvallen van doelman Nieu- wenhuys dit doelpunt afgekeurd zag. WB ontmoette eigenlijk weinig tegenstand meer. Na 17 minuten nam Helder een hoekschop van links, plaatste de bal voor de vuist van de APGS-doelman, die v. d. Linden de kans van de dag gaf (2-0). WB kon het nu kalmer aan doen, waardoor van strijd eigenlijk geen sprake meer was. Tot dat Helder na 35 minuten goed voorzette en Kooimans er 3-0 van maakte. Zes mi nuten voor het einde redde APGS nog de eer (3-1). In het Statenhuis Opnieuw was het Donderdagavond feest in het Statenhuis aan de Velserweg. Na '--'i eis: VRIJDAG, 28 Mei 1954. Beste kinderen, DOOR DE HEMELVAARTSDAG ben ik een dag te laat, maar dat kon niet anders. Het is voor ons allemaal een kostelijke dag geworden, geloof ik, want het zonnetje is maar wat royaal uit de hoek gekomen en aan het IJmuiaense strand zullen heel wat nichten en neven hun eerste rode of bruine kleurtjes opgelopen hebben. En gisteravond zullen er aan tafel heel wat gezichtjes op "slaap" gestaan hebben. Met al die zon is heel Nederland naar buiten getrokken en ik heb een poosje bij de pont staan kijken, naar de geweldige drukte, die dat opleverde. Het was af en toe heel erg, in dat brandende zonnetje! Wie over het kanaal moest, was iwg niet ge lukkig tegen het middaguur, dat kan ik jullie verzekeren. De kinderen op ons plaatje hebben het kennelijk beter naar de zin in het zand en het jongetje op de kleinere foto vermaakt zich ook best in het bad. Stopt moeder jullie ook zo in de wasbak, of passen jullie er al niet meer in? Er komen nog een paar heerlijke dagen achteraan, nu de Pinkstervacantie weer is aangebroken en ik hoop maar voor jullie, dat het ook zonnige dagen mogen worden, want we hebben na die koude week wel weer wat zon verdiend, al moet het eigen lijk maar niet weer zo droog worden als een poosje geleden, want dat werd al te bar. Zullen jullie voorzichtig zijn met vuur gedurende de komende vrij dagen? IJmui- dens jeugd heeft er een handje van, „fik kies" in het duin te stoken, maar als je eens wist, wat een schade dat spelletje kan opleveren en hoe gevaarlijk het bovendien is, zou je het wel uit je hoofd laten. En anderen er met klem tegen waarschuwen. Maar goed, zo wijs zullen de meesten onder jullie wel zijn. Ik ga tenminste vol vertrouwen in de brievenbus duiken en haal daar als eerste MARIANNEKE uit. Ze heeft het zwemseizoen maar vast op eigen houtje aan het strand geopend, schrijft ze en ik vind dat maar dapper, want warm is de zee bepaald nog niet. Als jij zo'n waterrat bent, mag je wel oppassen aan het strand, want onze kust kent een heleboel gevaren in zijn muien en zwin nen, zijn onderstromen en golfslag. Ga je vooral niet te ver, jongedame, nu niet en nooit niet? HARDLOPER is ook trouw van de partij. Hij gaat meedoen aan de Velsense school- sportdagen in Juni en is er al voor in trai ning ook. Tjonge, jij vat je aandeel ernstig op. Jammer, dat er geen Velsense voetbal kampioenen uit de bus zijn gekomen, hè? Ze zijn er anders wel dicht bij geweest, als ik de voetbalverslagen goed heb begrepen. Volgend jaar beter, jong. Jij gunt VSV en Stormvogels in elk geval beide het beste en dat vind ik al heel plezierig, want het zou niet de eerste keer zijn, als er iemand zei, dat de één voor zijn part wel, maar de ander beslist niet kampioen mocht worden. Zulke dingen doen in de sportwereld en dan meer speciaal in de IJmuidense sport wereld nooit prettig aan. Vind je wel, hard loper? Jij bent in elk geval niet zo om het met een deftig woord te zeggen chauvinistisch. WIELRENNER heeft een heerlijke Zon dagse fietstocht door de polder achter de rug. In mijn kinderjaren fietste ik ook al tijd door de polder dat was dan de Haarlemmermeer en ik kan me nog best herinneren, hoeveel vreugde zo'n tochtje opleverde, vooral in het voorjaar als alles in bloei en groei schoot en je soms heel, heel ver kon kijken. Was het een mooie bouquet? Vertel eens, welke bloemen er bij waren? Hebben jullie een leuke nieuwe onderwijzer? Uit je brief te oordelen, kun je het best met hem vinden en dat is maar gelukkig, want dan gaat het werk ook beter. Zeg knaap, dat spelletje van jou aan de papierfabrieksteiger bevalt me eer lijk gezegd niet. Als die ene keer, waar over je schrijft, geen helpende handen bij de hand waren geweest, had jouw moeder nu misschien geen kleine zoon meer en Tante Els geen Wielrenner. Wil meneer s.v.p. even goed bedenken, dat wij beiden deze jongeman niet kunnen missen? We hebben een nieuweling in onze kring: MONTEUR. Dat is een technische naam, jongeman. Heb je zoveel belangstelling voor de autotechniek? Schrijf je me nog even hoe oud je bent en wanneer je jarig bent? En vertel me dan eens wat van je toekomstplannen, of gaan die voorlopig niet verder dan vaders bromfiets? Als ik een toekomstige coureur onder mijn neven heb, wil ik dat wel even weten.... ZEEMEERMIN verslijt me voor helder ziend. Nee, kindje, ik wist echt niet, dat Piet naar Nieuwkoop is, maar nu weet ik het wel en goed. Gaat het nog steeds goed daar? Fijn, dat 'ie weer zo vlug wordt, dat is een puik teken moet je maar denker- Gaan jullie eens gauw naar hem toe? Hij mag me best eens schrijven, hoor! Gefeli citeerd met de tweede prijs, was dat in de Vlaggetjesdagoptocht? Het vuurwerk heb ik gezien, Meerminnetje, want ik ben ei genlijk erg dol op vuurwerken, weet je en als het even kan ga ik meehelpen óóóóhh! roepen. Dit was mooi, vooral dat slotstuk met die logger en die ene grote vuurpijl. Je kon het ook allemaal zo goed zien op deze plek, vond ik. Ziezo, dat waren de getrouwen weer. Een prettige vacantie en: tot volgende week! TANTE ELS. Lelietje van Dalen, die Zaterdag jarig is, Zeester, voor wie het Zondag feest wordt, Uiltje en Vioolspeelster, die ge- zamenlyk hun verjaardag op Dinsdag vieren en Zwemkoningin en Bolletje, die Donderdag jarig zijn. Het onderwerp voor het nieuwe week- raadsel is een „ding", dat vandaag in aller belangstelling verkeert. Het bestaat uit twee woorden en iedereen kent het, velen eten het bovendien. Als je de opgegeven woorden goed invult, komt het vanzelf te voorschijn. X uitroep X gehoororgaan X gladde vis X iemands bestemming X groente X vochtig X algehele afwassing X onnozel mens X deel van een visruim, meisjenaam X bovenste stuk van dak X vrouwtjesschaap X iedereen X tante (ouderwetse naam) X wat iemand wenst x hoefdier. Zoals je ziet moet je voor dit raadsel tel kens woordjes van drie letters invullen, afwisselend aan de linker- en de rechter kant van de kruisjes. Succes! een korte inleiding door de heer W. van Leusden, die feliciteerde namens de oud- voorzitters en de feestcommissiejieeft voor zitter S. Leemhuis zijn trots aan de jon gens van het eerste verkondigd, ook we gens de promotie van het vierde naar de 3e klasse H.V.B. en het kampioenschap van het vijfde. Aanvoerder P. Bleeker kreeg bloemen. De heer W. Bakker, voorzitter van de elftalcommissie, uitte de lof over de prachtige teamgeest in de ploeg. Achtereenvolgens werd VVB gefelici teerd door de heren A. Rot, voorzitter van VSV; C. Stijnman, voorzitter van het Wij- kertorentournooi; N. Grapendaal voor de voetbalvereniging „Beverwijk"; C. Hertz- berg namens de jeugdcommissie en door de VVB-pionier en promotor drs. A. Demmers, die zijn „hoed met uitslagen", welke op voorwaarde van promotie tijdens het kam pioensfeest. was afgegeven, kwam terug halen. Hij pleitte er voor op de ingeslagen weg te blijven samenwerken om het doel te bereiken, dat beide verenigingen beogen: vooral de jeugd te binden. De heer Leemhuis tenslotte beloofde niet te vergeten wat Demmers „Kennemer- staten" voor WB hebben betekend en gaf met een geestig antwoord de hoed aan de heer Demmers terug. De vertegenwoordigers van de zuster verenigingen dankte hij voor hun geluk wensen en bloemen. Daarna heeft WB nog lang het promotiefeest voortgezet. Op de jaarlijkse sportmiddag van Water loo en de V.V. IJmuiden, die Zaterdag wordt gehouden, komen vijf elftallen in het veld. Ook de veteranen van de ver enigingen zullen kampen om de wissel beker. Het programma ziet er als volgt uit: Waterloo adsp.V.V.IJ. adsp. 14 uur; Waterloo 3V.V.IJ. 3 15 uur; Waterloo Vet.V.V.IJ. Vet. 15 uur; Waterloo 2 V.V.IJ. 2 16.15 uur; Waterloo 1—V.V.IJ. 1 16.15 uur. Waterloo 1 komt uit met: W. Kok; J. v. d. Steen en S. Zwart; L. N. Schaap, J. Schaap en J. van Sikkelerus; A. F. Broek, J. Buding, H. Blok, G. Post en H. Maas. Het Veteranen-elftal komt uit met A. Is- kes: J. van Es en P. Zwaan; J. Vastenhouw, P. Sloot en J. de Vries; A. Zonneveld, W. v. Zonderen, A. Klok, C. v. d. Linden en A. v. Zonderen. Vacantiebonnen De Alg. Ned. Bouwvakarbeidersbond, af deling Velsen, verzoekt mee te delen dat ongeorganiseerden Dinsdag 1 Juni 's avonds tussen 7 en 9 uur de vacantiebonnen kun nen verzilveren in het Patronaatsgebouw. Ingeleverd kunnen worden 5 week- of 30 dagbonnen voor loonderving voor de He melvaartsdag en tweede Pinksterdag. Uitvoering kinderkoor ,jDe Goede Herder" Het Ned. Herv. Kinderkoor „De Goede Herder" onder leiding van de heer Joop Huizinga geeft op Zaterdag 12 Juni een uitvoering in het Herv. Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan. Op het programma staan een Kindercantate „Een Vrije Dag" van Bart Verhallen, „Een oud Sprookje" van Hendrika van Tussenbroek, drie ca nons en vele andere liedjes. De pianobege leiding is van Albert de Groot. ADVERTENTIE Kennemerlaan 100 Vraagt prijsopgaaf Vraagt zichtzending Van de groep artsen, aangesloten bij de Koninklijke Nederlandse Vereniging tot LJMUIDEN Dokters bevordering van de Geneeskunst zijn, uit sluitend in spoedgevallen, van Zaterdag 1 uur tot het spreekuur van Maandag morgen te raadplegen de artsen A. J. G. Wermenbol, Van Gijzenveldplantsoen 51, tel. 6388 en P. C. de Weerdt, Stationsweg K5, tel. 4614. Voor de niet aangesloten doktoren neemt waar de arts W. A. Oepts, Zeeweg 295, tel. 4023. Apotheken Zondags- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door de Kennemer Apo theek, Wijk aan Zeeërweg 101, tel. 4204. Verloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen Zaterdagmiddag 2 uur en Zondagavond 12 uur mej. J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259 en mevr. M. Bakker, Snellius- straat 53, tel. 5053. VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK Dokters Van Zaterdagmiddag 12 uur tot Zondag morgen 9 uur: M. H. A. Melchior, Noor- derwijkweg 1, tel. 3340. Van Zondagmorgen 9 uur tot 's avonds 12 uur: C. van Wielink, Duinvlietstraat 109, Velsen-Noord, tel. 4105. Apotheken De nacht- en Zondagsdienst wordt waar genomen door de Duinwijk-apotheek, Po pulierenlaan 44, tel. 3388. SANTPOORT Dokters In spoedgevallen is de arts J. Hekman, Hoofdstraat 236, tel. 8510 te raadplegen. Apotheken Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaalse- weg 85, Bloemendaal, tel. K2500-22181 en Apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort Dorp, tel. K2560-8284. VELSEN Wijkverpleging Voor IJmuiden West en Oost: zr. Kuiper, Sluiseiland 16, tel. 4015; voor Velsen Noord Velsen Dorp. Driehuis en Santpoort: zr. Nap, Rembrandtlaan 5, tel. 6195. HEEMSKERK Dokters J. F. Dikkenberg, Rijksstraatweg 16 tele foon 240. Prijzen van Woensdag. Heilbot 3.05- 2.30; gr. tong 1.54-1.02; grm. tong 1.22-1; kim. tong 1.18-1; kl. tong I 1.12-0.98; idem II 0.80-0.70; tarbot I 1.54-1.12; zalm 9.50. Alles per 1 kg. Tarbot II 71-66; idem III 70; tongschar 57-48; kl. tongschar 30-28; schartong 32-21; grm. schol 22; kim. schol 57-22; kl. schol I 37-25; idem II 42-8; schar 20-8: bot 11-8; verse haring 25-18; makreel 40-18; gr: schelvis 34-24; grm. schelvis 36-20; kim. schelvis 35-22: kl. schelvis I 32-19; idem II 24-11; wijting 25-12; gr. gul 48-30; mid. gul 25-18; kl. gul 14-10; kl. leng 30; kl. haai 36-26; ham 44-41; kl. wolf 36-31; poontjes 19-8; hors makreel 8; kl. koolvis zw. 26-22; idem wit 30-27; kl. rode poon II 20-15.50. Alles per 50 kg. Gr. kabeljauw 280-84; gr. koolvis zw. 66-55; idem wit 72-70; gr. leng 90-70; gr. wolf 70-62. Alles per 125 kg. Aanvoer van Woensdag. 1055 kisten tong en tarbot; 6 heilbot, 22 tongschar en schartong, 545 schol, 110 schar, 38 bot, 280 haring, 230 makreel, 830 schelvis, 130 wij ting, 545 kabeljauw en gul, 20 leng, 6 kl. haai, 12 ham, 43 wolf, 32 poon, 146 koolvis, 50 diversen. Totaal 4100 kisten. De in Castricum gespeelde tafeltennis- derby tussen CSV en CTTC Woensdag avond in hötel De Rustende Jager, is in een eclètante overwinning voor CSV ge ëindigd. Het eerste heren-team won met 64 het tweede met 91, CSV 3 won met 73 en het dameseam versloeg de CTTC-dames me 100. Door deze zege kwam CSV in het bezit van een bronzen medaille, welke door een plaatselijke mid denstander beschikbaar was gesteld. Het was een uitstekende propaganda-avond voor de tafeltennissport in Castricum, want de wedstrijd werd door een groot aantal belangstellenden bijgewoond. Op 1 Juni zal het vijfentwintig jaar ge leden zijn dat de heer C. G. Bodewes, hoofd van de St. Cuneraschool te Castricum, in dient trad van het onderwijs. Daar de heer Bodewes in Castricum in tal van vereni gingen een functie bekleed en hij overigens bekend staat als een voortreffelijk en ami caal mens, zal het hem ongetwijfeld op de eerste van de volgende maand niet aan be langstelling ontbreken. Woensdag was het vijfendertig jaar ge leden dat de heer N. Revers, wonende te Limmen, in dienst trad als uitvoerder bij de fa. A. C. Borst en Zonen, aannemers in het onder Castricum resertorende Bakkum. Het heeft de heer Revers op deze dag niet aan belangstelling ontbroken, vooral, omdat hij op verenigingsgebied zeer veel werk heeft verricht. Indertijd bracht de heer Revers een op schudding teweeg op gebied van de walsen voor de wegenaanleg. Hij construeerde namelijk een wals, die geen kuilen achter liet en waarop hij zowel in binnen- als buitenland octrooi op verkreeg. In het K.S.A.-gebouw hebben de leden van de afdeling Heemskerk van de R.K. Bouwvakarbeidersbond een ledenvergade ring gehouden, waarop het collectieve con tract dat zal worden behandeld op de Gewestelijke vergadering te Amsterdam uitvoerig vooruit werd besproken. De voorzitter, de heer J. Nijman, die hiernaar als afgevaardigde werd benoemd deelde mede dat hij er op deze bijeenkomst zal aandringen dat Heemskerk een klasse hoger zal worden geplaatst en gelijkge schakeld wordt met Beverwijk. In verband met de uitbreiding van deze gemeenten is men volkomen op elkaar aangewezen. Voorts wees de heer Nijman er nog op dat in het vervolg de Nationale Feestdag hetzelfde zal worden beschouwd als Twee de Paasdag, Tweede Pinksterdag en He melvaartsdag, zodat deze dag voor reke ning van de werkgever komt. Op diens eigen verzoek heeft de Bisschop van Haarlem aan pastoor L. C. v. d. Nou weland van Heemskerk eervol ontslag uit deze functie verleend. Pastoor v. d. Nouweland heeft langer dan zeventien jaar aan het hoofd gestaan van de parochie van de H. Laurentius. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Daar we de Culturele Agenda van het Agendabureau van de Velser Gemeenschap wederom niet op tijd ontvingen, zal men deze agenda ook deze week moeten missen. VRIJDAG 28 MEI: IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „De haven der harts tocht". Rex, 20 uur: „Het offer van een moeder". Velser Gemeenschap, 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw: Contactavond. ZATERDAG 29 MEI: IJMUIDEN Thalia, 19 en 21.15 uur: „De haven der hartstocht". Rex, 20 uur: „Het offer van een moeder". „De IJmuider Volksstem", 19.30 uur, Pa- tronaatsgebouw: Jubileum feestavond. VELSEN Nederlandse Vereniging tot bescherming van Dieren, 1122 uur, Theeschenkerij Velser beek: Bazar.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 15