De eerste Hollandse Nieuwe: meer dan een daalder per stuk Veren igi ngsva ria Trawler „Colombo" op doorreis in de Vissershaven Wethouder De Boer trad af als voorzitter van Velser Gemeenschap Havenberichten Ome Kees met 20 kantjes in IJmuiden „Noordster" won haringjacht en verwierf Velsens zilveren penning Coaster „Rigel" gestrand op de Bol uit de IJmond 7 „Cycloop" er op af Gecostumeerde voetballers voor „Schoonenberg" Vlag van de buurt „Rooswijk" met uitgebreid competitieprogramma De IJM, 99 binnenkort naar Brazilië Vandaag de „Medan" te zvater „Mercurius" en de folklore „Pat Mat" schakers zetten „Weenink" mat op de grasmat Eén-jarig DIS geeft sportdag Als de zwier en de brede gedachten beklijvenzal het goed blijven gaan,f Morgen zevenkamp van IEV Burgerlijke stand Velsen Het adres van de Velser Gemeenschap I ZATERDAG 29 MEI 1954 DE INZET VAN DE HARINGTEELT 1954 zal Scheveningen lang heugen: niet alleen was het dit jaar een Scheveninger, die de jaarlijkse race met de allereerste maatjes aan boord naar de wal glansrijk won, maar de vijftien kantjes vangst (van twintig schepen!) brachten zo'n wonderbaarlijk hoge prijs op, dat zelfs de reder er versteld van stond. De meeste kantjes groene haring, een delicatesse voor wie er van houdt, gingen boven de duizend gulden en nummer 18 bracht zelfs het fantastische bedrag van f 1336.op. Dat was dan erge mooie, kleine haring, waarvan er voordelig veel in een kantje gaan. Maar dan kwam deze kleine haring toch nog altijd op dik daalder per stuk, als de liefhebber er de tanden in zet een De venters bleven er dan ook goeddeels koud van deze keer, maar er werd in de Scheveningse afslag wel gefluisterd, dat er een paar malse bestellingen van restaurants en voor de Willem Ruys, het vlaggeechip van de Lloyd, lagen te wachten. Klokke half vier Het is overigens een vreemde jagerij ge weest dit jaar. Het plukje mensen, dat zich na twee uur op de kop van de IJmuidense haven verzamelde, om de eerste thuisvaar- der met Nieuwe te begroeten, wist tot op het laatste moment niet zeker, of het nu die „Noordster" van de Scheveningse Verre Visserijmaatshappij wel was en of hij wel werkelijk naar IJmuiden kwam. Toen het schip om kwart over drie eindelijk de pier rondde, was er nog een kijker, die hem voor een Vlaardingse haringfiets uitschold. Maar het was de „Noordster" wel dege lijk, de SCH 236 met een schrale maar kost bare vangst bij zich de vlaggen breed-uit wapperend van stagen en want. Schipper Kees de Graaf, IJmuiden kent hem beter als „ome Kees", prikte het schip om klokke half vier aan de wal, waar het beurtscheepje van elk jaar al klaar lag om de vangst op de wachtende vrachtauto over te hevelen. Laatste teelt Schipper De Graaf heeft met deze jagers- overwinning een best begin gemaakt van een teelt, die zijn laatste wordt. Want de schipper houdt er, als het straks na de En gelse walvisserij afsnijden geblazen is, voorgoed mee op en dan is zo'n eerste be gin „wel aerig". Loco-burgemeester J. C. Aschoff is hem met wethouder Maas en Velsens gemeente secretaris in de radiohut gaan opzoeken om de zilveren legpenning van de gemeente Velsen te overhandigen. Het gebeurde met een toespraakje, waarin hij zei, dat alle kijkers van de vorige week Zaterdag, die een stralende Vlaggetjesdag in IJmuiden hebben meegemaakt, vol spanning het ver loop van de haringrace hebben gevolgd. Voorts sprak de heer Aschoff er zijn vreug de over uit, dat de Prijs van Velsen uitge rekend bij deze schipper terecht komt, die aan zijn laatste haringteelt is begonnen. Het kleinood, 'dat naderhand nog van eën passende inscriptie voorzien zal worden met een oorkonde, is de schipper vervol gens niet een hoffelijk gebaar overhandigd. „Ome Kees" had zijn weerwoord klaar: Déze week was het veertig jaar geleden, dat hij als schipper met varen begon en in al die jaren, aangevangen op de Scheve ningse bom, had hij een vijentwintig sché pen onder zich gehad, zei hij. Van zeillog- gers tot „fietsen" en van drifters tot ver lengde motorloggers. Hij herinnerde zich ook nog heel best, hoe bij de opening van de tweede Scheveningse binnenhaven in 1929 de Koningin en de Prins en Prinses Juliana aan boord waren geweest. Maar daar was nooit een médaille op overge schoten en het deed hem nu echt deugd, dat het hier wel het geval was. De wal op Inmiddels zwaaiden boven het dek van de 236 de eerste kantjes naar de wal, op de auto. Met één oog op de buit heeft de zege vierende schipper vervolgens haarfijn de herkomt van deze allereerste haring van het nieuwe seizoen, aangebracht volgens de voorschriften, gezouten naar 'slands eer en zo vet als modder, uit de doeken gedaan. Met negentien schepen kwam de „Noord ster" Woensdagavond op 56 graden 45 mi nuten Noorderbreedte, 1 graad 50 minuten Oosterlengte aan. Daar was het helemaal niks gedaan. Ze zijn gaan verstomen, een mijltje of twaalf het Westen in. Vangst: een braadje of wat haring. En een braadje kunt ge op vijftig stuks schatten, dus dat was ook al niet veel. Verder: naar de 2 graden Oost. Hier ging het een heel klein beetje beter, maar vetpot was het ook daar beslist nog niet: het laatste schot van de SCH 236 leverde tenminste alleen maar wat makreel op en hier en daar een haring. Toen de andere broeders uit de combinatie bij het aanbreken van de Donderdag echter met betere berichten los kwam de SCH 25 had zelfs acht kantjes uit de netten geklopt en de SCH 133 één heel kantje vol was het besluit niet zo moeilijk meer: alles bij elkaar hadden de schepen twintig kantjes en twintig kantjes is toch wat. Overnemen en jagen! Weinig maar duur Het overnemen heeft lang geduurd, te lang naar de smaak van de schipper, die huistoe wou, omdat hij aan de radio wel merkte, dat het overal dunnetjes was ge weest, zelfs nog dunner dan in zijn eigen groep loggers. En het zou al raar moeten gaan, wilde deze schrale vangst niet een dikke prijs opbrengen. Om kwart voor acht is de „Noordster" in die enigszins heiige ochtend van de Hemel vaartsdag aan de lange thuisstoom van haast 350 mijl begonnen. De kar voluit, negen en een kwart mijl: koers IJmuiden. Ome Kees heeftg een woord losgelaten door de radio, want hij had een scherpe herinnering aan een paar jaar terug, toen een Katwyker er stiekum tussen uit kneep met de radio achter zeven zegelen en óók eerste werd. Waarom ome Kees ook niet eens? Het is gelukt, zelfs zonder enige concur rentie in de buurt, maar dat wisten de mannen van de „Noordster" tenslotte on derweg ook niet, al hebben ze meermalen met de hand boven de ogen de zee afge zocht naar mogelijke mededingers. Op het dek is één vaatje opengeslagen. Voor een foto. Ome Kees is zo goed niet, of hij pakt een haring bij de staart en houdt hem boven het hoofd. Maar dan gaat dat harinkje weer onder het deksel, want ze zijn duur de eersten. Ingezet op 1500,- Hoe duur heeft Scheveningen een paar uur later onder de klok kunnen merken. Al in de vishal, waar de twintig besmeurde vaatjes omgeven waren door een keurende menigte handelaren en een glimlachende schare Scheven ingers, was de voorspelling, dat er goud onder de duigen zat. Jan Pronk, de afslager, kon dan ook met een gerust hart het eerste kantje inzetten op.veer tienhonderd gulden en wie daar eerst over gnoof, heeft later wel anders gekeken: voor f 1066,gingen de allereerste 900 Maatjes haringen van het seizoen naar een Vlaar dingse koper. Het tweede vaatje werd nog duurder gemijnd: 1188; Tak kocht twee kantjes voor 1197, en voor 1199 bleef er één bij Fris. Er kwam zelfs een onderlinge distributie van: niet meer dan drie kantjes per koperDaar gingen ze: 1230, 1291, 1036, 1041. De laatste! Inzetten op 1500, want hier waren minstens drie kantjes met kleine haringen bij. Er is een zucht van opwinding door de afslag gegaan, toen het eerste op 1301 bleef hangen, het tweede voor nog meer: 1336,werd verkocht en nummer drie en vier voor 1318 en 1061 kopers vonden. Dat was gemiddeld 1100 per kantje en een reisje van dus om en de bij 22.000. Eén van de reders moest er van gaan staan in zijn bankje en een ander kreeg het er warm van een derde verklaarde na afloop, dat hij hoopte, dat noch de handel noch de consument een bijsmaakje aan deze eerste Hollandse Nieuwe zouden over houden. De Benjamin van de IJmuidense slepers- vloot, de sleepboot „Cycloop" heeft Vrij dagavond om kwart over acht de steiger bij het Sluiseiland verlaten, om koers te zetten naar de Haajtsgronden bij Den Helder, waar drie kwartier tevoren het Nederlandse kustvaartuig „Rigel" was ge strand. De coaster „Rigel", die van Den Helder kwam en via het Molengat de Noordzee tegemoet stoomde, raakte tegen half acht op het punt van de Razende Bol een van de uitlopers van de zandbak. Door het val lende water kwam de „Rigel" weldra vast te zitten en was er geen beweging meer in het schip te krijgen. Het kustvaartuig was gestrand bij vallend water, zeer goed zicht en weer. Het liep laag water tot half elf, waarna het vannacht om kwart voor vijf hoog water was. De reddingboot van Den Helder heeft de haven niet verlaten. Vannacht vlot De „Rigel" is vannacht tussen twaalf en één uur op eigen kracht vlotg ekomen. De „Cycloop" was om half vier vannacht in IJmuiden terug. De „Rigel" heeft de reis kunnen vervolgen. De opstelling der elftallen, die Zondag middag om zes uur op „Schoonenberg" ten bate van de Edmonton-sportuitwisseling een gecostumeerde voetbalwedstrijd zullen spelen is: A-elftal: Doel: Douma; achter: Mant je, Keirsgie- ter; midden: Veldman, Mantje, Verduin; voor: Champs, Kok, Schutte, Veldman, Veldman. B-elftal: Doel: Blomvliet; achter: Dekens, Kunst; midden: v. d. Does, Koot, Nierop; voor: Hamers, Voorter, Leyenaars, Reeker, Kok. Scheidsrechter: Toon de Weers; Alb. Vos heeft de algehele verzorging in handen. De bewoners van het Scheveningse Duindorp hebben de rederij van de winnende haringjager Jfoordster'' een schoon geborduurd dundoek geoffreerd: de jagerswimpel. Tegen een groen fond is daar door nijvere vrouwenhanden een jachthoorn op gestikt benevens het jaartal 1954. De Duindorpers willen elk i jaar die vlag uitreiken aan de winnen- de rederij en wie hem drie keer achter elkaar verdient, mag hem houden. De bemanningsleden kregen een verkleinde uitgaaf van deze „gouden jagersvlag", zoals zij deftig werd gedoopt en de schipper een oorkonde. De honkbalvereniging „Rooswijk" krijgt opnieuw een volledig programma te ver werken tijdens het weekeinde. Vanmiddag spelen heren I op „Water vliet" een wedstrijd tegen Onze Gezellen I en ontmoeten DCC 2 en Rooswijk 2 heren elkaar op hetzelfde terrein om halfvier. Het programma is verder: Zondag 30 Mei, 10 uur: Rooswijk 2 HCK 5; 12 uur: EDO 4—Rooswijk 3. Vrijdag 4 Juni, 19 uur: TIJBB 3Roos wijk 2 dames. Donderdag 3 Juni, 19 uur: DSS aRoos wijk a. De opstelling van Rooswijk I heren is: werper E. Sauer; vanger K. Heinen; le honk J. Gaartman; 2e honk A. Wede- meyer; korte stop C. Honig; 3e honk G. Plooy; l.velder K. Klesser; m.velder J. Mulder; r.velder J. Ketting. „De lange week voor Pinksteren" Mevrouw A. Surink-Groen uit Driehuis zal aan het A.V.R.O.-programma van Maandag 31 Mei meewerken. Zij behan delt in de rubriek „Voor u, mevrouw" het onderwerp „De lange week voor Pinkste ren". De uitzending heeft plaats van 15.15 tot 16.15 uur. ONDER EEN ZONNIGE ZOMERHEMEL is een IJmuidense trawler, die slechts enige weken IJmuiden als thuishaven zal hebben om daarna de naam en het merk te ver liezen en onder Braziliaanse vlag uit Rio de Janeiro ter visserij te gaan, na een tech nische proefvaart van Vlaardingen af over de Nieuwe Waterweg en de Noordzee m de Vissershaven aangekomen. Het was de tweede nieuweling van de rederij Medan- Batavia, de „Colombo", IJM 99, een cijfer, dat al vele schepen tot merk hebben ge had in de IJmuidense visserijwereld. Toegewuifd door plukjes mensen op pier, strand en kaden kwam de trawler, die dus geen aanwinst voor IJmuiden kan worden ge noemd, gisteravond tegen half acht met al zijn gasten aan boord langs de semaphore. Na een reis van vijf uur, in welke tijd de „Colombo" al bewees ever goede stuur- capaciteiten en een snelheid van om en bij de tien mijl te beschikken. Hoe deze vier en een halve meter langere uitgave van de „Job Gouda" zich tijdens de visserij zal weren, zal blijken tijdens de twee visreizen, die de toekomstige Braziliaan nog voor z'n IJmuidense rederij zal maken. De reis over Nieuwe Waterweg en Noordzee is een voorspoedige geweest mede dank zij de vlakke zee. De blauwe vlag van de werf „De Dageraad" te Wou- brugge woei nog van top, toen de „Co lombo" de Vlaardingse Wilhelminahaven verliet en toen ze IJmuiden binnenliep. Tijdens een enigszins feestelijke proeftocht in de middag van volgende week Woens dag zal het schip namelijk worden overge dragen. Vermoedelijk gaat de trawler dan Donderdag al het Noorden in voor de eer ste visreis, die meegemaakt zal worden door twee toekomstige opvarenden van de Braziliaan, die in dat verre land geen „Co lombo" maar „Redentor 1" zal heten. En de „Toronto", die over enige tijd dezelfde weg gaat onder commando van kapitein D. Stobbe wordt dan „Redentor 2". Overigens was de Braziliaanse invloed al van deur tot deur aan te treffen. Schip per Cor Bal vond Maandag op zijn deur het plaatje „Capitao", de mannen uit de motorkamer zagen op hun hut „Motoris- tas" gegrafeerd en op de pijp trof men in vele kleuren de letters F.A.C.R., „Fundacao Abrigo do Cristo Redentor". Gerieflijk van voor tot achter Nadat de „Colombo" zijn zog over de Nieuwe Waterweg had getrokken en de warmte van het land achter zich had ge laten, is een ieder door het schip en over dek getrokken om dit nieuwe geriefelijke vissersschip te bekijken. Want gerieflijk is deze trawler. In de messroom, waar de bemanning elkaar niet voor de voeten be hoeft te lopen, is nu een soort bar te vin den, waar „Colombo's" kok troont. Het logies daaronder heeft ruimte voor acht man, er zijn twee hutten voor twee man elk, voorin is een hut voor vier man en de schipper heeft bovenop een eigen hut met douchecel en W.C. Trouwens, die douche cel en W.C. is er ook voor de mannen ach terin en voorin, zodat op drie plaatsen op deze trawler een douchecel en W.C. kunnen worden gevonden. Op de brug heeft Radio Holland de heer De Vries maakte de tocht mee de gebruikelijk apparatuur geplaatst en voorts staat er de dubbele Elac Fischlupe, het echolood met zowel schrijvende weer gave als een kathodestraalbuis. Met koelinstallatie De Braziliaanse gasten zijn nog al eens een keer het visruim ingedoken, waar twee duizend kisten vis gestouwd kunnen wor den. De „Colombo" beschikt namelijk over een Freon-koelinstallatie, wat de installa tie van een groot buizenstelsel in het ruim tot gevolg had. Trouwens de kok beschikt ook over een pekelvrieskast voor het vlees en de nodige verversingen. De „Colombo" is mechanisch geventi leerd en alle hutten en dekken en zijden zijn geïsoleerd met kurk. Alle verblijven hebben ventilatoren gekregen. Wanneer een dergelijk schip over enige maanden definitief in IJmuiden zal thuishoren en dat gebeurt, want vandaag gaat te Wou- brugge de „Medan" te water dan zal het visserijbedrijf er een van de eerste schepen aan hebben, dat nu werkelijk een ideaal is voor de bemanning om er op te werken en te huizen. De „Colombo" is volgens de meetbrief 38.38 meter lang, 7.04 meter breed en heeft oen holte van 3.58 meter. De trawler heeft een 500 pk Bronsmotor, reductie 2:1, met een verstelbare schroef van 2.50 meter doorsnee. Het schip meet 263 ton, kan 59.000 liter olie en 17.000 water meevoe ren. De winch br. 5 wordt aangedreven door een 100 pk motor en voorts staan er voor de lichtinstallatie en de koelinstallatie twee 20 pk Samofa motoren in de motor kamer opgesteld. De Algemene Kantoorbedienden Bond „Mercurius" afdeling Castricum, heeft, na een jaar niet naar buiten te zijn opgetre den, Vrijdag in hótel De Rustende Jager een bijeenkomst gehouden, die bedoeld was als bindings-avond voor de leden. Het warme weer zal oorzaak zijn geweest, dat deze bijeenkomst niet die belangstelling had, die zy ongetwijfeld verdiende. Want de medewerkers van deze avond, de heren M. Pop en L. J. N. H. Scheltus van Kampferbeke, zijn er in geslaagd de aanwezigen enige aangename uren te be zorgen. De heer Pop sprak over het onderwerp „Van vrijen en trouwen", uit het oogpunt van folklore heeft hij met een serie aardige voorbeelden de diverse huwelijksgebrui ken hun achtergrond kunnen geven. De heer Scheltus van Kampferbeke kwam met een serie liedjes en voordrach ten voor de dag en vooral het „geestelijk testament van Klerkman", was een ju weeltje van voordrachtskunst, zang en mu ziek. Op het terrein van de Christelijke sport vereniging „Hercules" hebben Vrijdag avond de schakers van de beide Beverwijk- se verenigingen „Pat Mat" en „Weenink" een genoeglijk partijtje voetbal gespeeld. „Pat Mat" zette daarbij Weenink in zes tig schuivers mat. De spelers openden in hoog tempo, maar gezien hun ongetraindheid en misschien ook wel door de warmte moesten ze het spoedig kalmer aan doen, anders had het pionnen gekost. Na tien minuten maakte De Roode voor „Pat Mat" het eerste doel punt maar veel plezier hadden de Patten hier niet van, want „Weenink" ruilde door Van Leeuwen nog voor de rust af (11). Vijftien minuten voor het einde maakte „Pat Mat" de winnende goal, toen een verdediger van „Weenink" de bal met de hand speelde en De Roode het vonnis door middel van een strafschop voltrok. „Wee nink" probeerde het hierna nog wel met enkele goed opgezette aanvallen maar zij konden toch geen remise meer uit het vuur slepen doordat de verdedigers van de an dere kant geen krimp gaven. De Castricumse katholieke dames hand balvereniging bestaat Zondag 13 Juni één jaar en heeft in verband daarmee een sportdag in voorbereiding. Uit omliggende plaatsen zullen tien hand balclubs aan een handbaltournooi deelne men dat op het terrein van de R.K.S.V. „Vitesse '22" zal plaats vinden. Tevens wordt een voetbalwedstrijd gespeeld. Receptie s.v. „Beverwijk" De sportvereniging „Beverwijk" houdt ter gelegenheid van haar vijfendertigjarig bestaan vanmiddag een receptie in het clubhuis café Langendijk. Gepensionneerden bespreken hun belangen De afdeling Beverwijk van de Algemene bond van gepensionneerden höudt Maan dagmiddag 31 Mei in hótel „Parkzicht" een belangrijke ledenvergadering. Tijdens de contactavond van de Velser Gemeenschap, gisteravond in het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan, heeft ds. J. A. Tiemens uit naam van de V. G. afscheid genomen van wethouder H. de Boer, die zijn functie als voorzitter vrijwillig heeft beëindigd. De heer De Boer, aldus spreker, heeft eigenlijk niets bijzonders gedaan en daar prijs ik hem gelukkig om. Want velen, die leiding geven zijn zo vol van ideeën, dat ze het voor de omgeving moeilijk maken hen te volgen. De heer De Boer heeft deze zaak aange pakt en volgehouden tot alles op poten stond. We zijn, zo wendde hij zich tot de wethouder, heel dankbaar dat gij als een loods het schip naar volle zee hebt geleid. Wij zijn u dankbaar voor de wijze waarop ge uw initiatief hebt uitgewerkt. Spreker overhandigde de heer De Boer een wand bord met het embleem van de Velser Ge meenschap en bood mevrouw De Boer bloemen aan. Om het contact met de V. G. staande te houden, werd de scheidende voorzitter benoemd tot erelid. Daarna heeft ds. Tiemens de nieuwe voorzitter, de heer J. van Os van den De eerste Hollandse Nieuwe t's er! De lading van schipper C. de Graaf, twintig kantjes nieuwe haring, wordt aan wal gebracht Abeele, „ingeluid". Aan u, zo zei hij, de taak het werk van uw voorganger voort te zettén. Wij wensen u toe dat ge dit zult doen met dezelfde zwier en breedheid van gedachten, die de heer De Boer bezielden. Tevens nam ds. Tiemens afscheid van de vice-voorzitter, de heer P. L. Berbee. die, doordat hij districtsbestuurder van „St. Eloy" is geworden, de gemeente gaat ver laten. Wij hopen, zo voegde hij hem toe. dat wij een opvolger mogen vinden, die enigermate in uw schaduw kan staan. Wethouder De Boer zeide dankbaar ge stemd te zijn,omdat hij heeft kunnen mede werken aan de totstandkoming van de V. G., waarvan nu al enige onderdelen van grote importantie zijn geworden. Als zo danig noemde hij de Velser Kunstkring, de Volksmuziekschool en niet te vergeten de Velser Jeugd Centrale, waarvan een aantal leden op deze avond, door middel van een tableau een pakkend staaltje van samenwerking te zien hadden gegeven. Wij moeten, zo zei spreker, vertrouwen hebben in de jeugd. Er mag in de toekomst geen reproductie van het verleden komen met haat en oorlog. Wij moeten de jeugd de kans geven om in hun latere leven mensen tezamen te brengen, die met elkaar eenzelfde doel nastreven. Om geluk te ver meerderen moet men het delen, dan pas kan men het vermenigvuldigen. De oude ren wekte hij op zo te leven dat de jeugd hen later niet zou kunnen veroordelen. Waar knappe mensen bouwden aan een stad aan de zee, waar het goed is te wonen, hoop ik dat de Velser Gemeenschap zal bouwen aan die stad, zodat het goed is er te leven, eindigde de heer De Boer. De heer Van Os van den Abeele heeft daarna enige woorden gesproken, waarin hü deed uitkomen dat iedere vereniging in de V. G. gehouden is het haar eigene werk te doen op de haar toegewezen plaats, In contact met anderen. In deze beperking, zo zèi hij, moet onze glorie liggen. Aan de avond werd een feestelijke tint gegeven door het optreden van de Zingende Klokken, onder leiding van Ad Bliim. van Die Rooiroks, van de V. J. C., door de de clamatie van mevrouw B. de Man-Arends en het muzikale slot dat de Velser Orkest- vereniging eraan bracht De R.K. sportvereniging I.E.V. zal mor gen op het „Rooswijk"-terrein haar jaar lijkse zevenkamp voor de leden houden. Tijdens deze onderlinge wedstrijden wordt een voetbalwedstrijd gespeeld tus sen elftallen, gevormd uit bestuursleden en veteranen. Onderlinge wedstrijden van ODIN Onder leiding van de heer en mevrouw Taverne heeft de Heemskerkse gymnastiek vereniging O.D.I.N. onderlinge wedstrijden gehouden. Na een spannende strijd werd de wissel beker met een halve punt verschil op Frits Weder veroverd door Gerda Hendriks. Aan de wandel De Heemskerkse gymnastiekvereniging O.D.I.N. neemt onder leiding van de heer H. Houtwipper vandaag deel aan de wan delwedstrijd die door het K.N.G.V. wordt georganiseerd ter gelegenheid van het ju bileum van de gymnastiekvereniging O.S.S. te Zandvoort. Oud-Katholiek radio-vesperdienst In het raam van het Interkerkelijk over leg in Radiozaken (I.K.O.R.) zal morgen, Zondagavond om vijf uur over de zender Hilversum I een Vesperdienst worden uit gezonden uit de Oud-Katholieke kerk te Delft. GEHUWD: Th. N. Langendijk en M. J. Bastiaan, Westerwijkstraat 5, Velsen-N. F. W. J. Rootring en H. van der Sluis. IJssel- straat 49. IJmuiden; A. Berkhof en H. Sloot weg. Oostzijde 109, Zaandam; T. A. Beek huis en C. Groeneveld, IJmuiderstraatweg 93. IJmuiden; G. Mensing en G. Greshof. GEBOREN: E. N de Pagter-Vethaak. d.. Spilbergenstraat 2. IJmuiden; J. W. van Til- Rosier, d., Moerbergplantsoen 99. IJmuiden; F. H. de Haan-Molenkamp, d.. Merwede- straat 6. IJmuiden; G. Heinis-Knijpstra, d., IJsselstraat 57. IJmuiden; A. M. Koek-Been- tjes. d„ Melklaan 32, Velsen-N. J. N. Hart man-Delen, d., P. C. Hooftlaan 39a. Drie huis; G. Boudri-Zwanenburg, z.. Conrad- straat 12, IJmuiden; A. Oudendijk-van de Pieterman, d., Surinamestraat 16, Santpoort. A. P. Pieters-Blokland, z.. Radarstraat 126, IJmuiden; A. W. Roozenburg-Heiligers, d., Vechtstraat 119, IJmuiden. OVERLEDEN: J. F. Brachter, 71 jaar. echtgenoot van P. den Bakker, Reggestraat 68, IJmuiden; G. Oosterwal. 78 jaar, weduw naar van I. J. Cornelissen, Gerard Doustraat 31. IJmuiden (O.); C A. M. Hellings, 72 jr., echtgenoot van C. de Weerd, Velserduin- weg 190, IJmuiden (O.). ONDERTROUWD: J. Duinker, Ger. Dou straat 55, IJmuiden en C. van der Klei, Pro vinciaal Ziekenhuis, Bloemendaal; J. Plug, Willemsbeekweg 15, IJmuiden en M. Hou- waart, Willemsbeekweg 15, IJmuiden; J. Dekker, Hoofdstraat 102, Santpoort en J. B. Hasselbach, Hoofdstraat 102, Santpoort; W. Toermg, Wilhelminalaan 28. Purmerend en E. E. T. Koster, Wüstelaan 99. Santpoort; H. M. van de Pieterman, Bur. Rambonnetlaan 37, IJmuiden en C. M. Huijer, Oosterduin weg 51, IJmuiden-O.; J. Krul, Zuidervaart 386, Akersloot en G. Blok, Corverslaan 95, Velsen-N.; P. de Bie, Duinweg 1. Heems kerk en A. Ouwerkerk. Hoflaan 3, Velsen- N.; F. Veenis. Genieweg 17, Assendelft en R. Marks, Ladderbeekstraat 113, Velsen-N.; C. N. Keesman, Esdoornstraat 24, IJmuiden- O. en G. Kuijper, Warmenhov?nstraat 35 rd. IJmuideïi; M. Kooij, de Wetstraat 36, Zaan dam en H. Plokker, Bloemstraat 11, IJmui den; P. W. van Heek, Mercatorstraat 2, IJmuiden-O. en A. Sloot, Mercatorstraat 2, IJmuiden-O.: J. P. Molier, Lange Nieuw- straat 772, IJmuiden-O. en N. J. Boersma, Lange Nieuwstraat 772, IJmuiden-O.; P. P. Altena, Albert Thijmlaan 4. Bloemendaal en A. A. Sintenie, Bloemendaalsestraatweg 67, Santpoort, BURGERLIJKE STAND VAN CASTRICUM GEBOREN: 20 Mei: Nanke, dochter van H. A. Naber en A. M. Hoogsteder; 21 Mei: Maria Geertruida. dochter van P. de Waard en I. Bollen; 23 Mei: Cornelis Maria, zoon van Th. Grandiek en G. Vrouwe: Theodo- rus Maria Adrianus. zoon van E. Zonneveld en C. Eijsackers; 25 Mei: Barbera Agatha Maria, dochter van L. Stuifbergen en A. J. de Goede; Godeliva Catharina Maria, doch ter van C. Weel en S. Gaal. ONDERTROUWD: 19 Mei: Jacobus Been tjes en Anna Johanna Cornelia Waasdorp; 20 Mei: Martinus Joseph Arnold Antonius Kosters en Alida Catharina Brakenhoff; 25 Mei: Johannes Benedictus Fuin en Anna Brigitta Catharina Beentjes. OVERLEDEN: 19 Mei: Klaas Koomen. 6a jaar, geh. met Th. Brandsen, wonende te Wervershoof; 22 Mei: Elizabeth Agatha l.en- drika Huijg, oud 53 jaren, geh. met J. de Ruyter, wonende te Castricum. Agenda voor Castricum Marquette-theater: Zaterdag en Zondag 20 uur: „Het gebeurde in Rome"- Vrijdag 28 Mei kwamen de haven van IJmuiden binnen: Berkelstroom van Fowey. Arnolde van Frederica. Wroklaw van Kings- lyn. Troubadour van Noordzee, Patria van Kalmar, IJsel van Rotterdam. Wolanda van Par, Cordoba van Buenos Aires, Djerawa van Hormula. Vertrokken zijn: Kargil naar Bremen. Texelstroom naar Liverpool, Troubadour naar Noordzee, Cyprian Coast naar M bro, Paul naar Hamburg. Rubicon naar Herven, Madjoe naar Rotterdam, Dorthe Oldendorff naar Huil, Phideas naar Kopenhagen, Surte naar Stavanger, Gooiland naar Porto Alle- gre. Citadel naar Bremen, Jan Cremer naar Vlaardingen. ooooooooco 8 Herhaaldelijk blijkt, dat men het Cul- tureel Gebouw, Moerbergplantsoen 22, waar de gemeentelijke bureaux van de ambtenaren voor de Sport-, jeugdzaken en Culturele Zaken en het bureau van de Stichting ,J)e Velser Gemeenschap" z\jn gevestigd, moeilijk kan vinden. De ligging van het Moerbergplantsoen is «j vermoedelijk de oorzaak. Het gevolg is dat bij de heer T. Oosterveer, Graham- straat 22, herhaaldelijk post en bood- schappen worden afgegeven, bestemd voor de genoemde bureaux. Wellicht is het derhalve goed er nogmaals op te wijzen, dat de bureaux gevestigd z\jn in kamer 1 van het Cultureel Gebouw, ingang aan de achterzijde bij de ijzeren brandtrap. eca

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 3