Opjaagstation joeg oude kwestie op: de sproeiende gemeente Thalia Verplaatsbare muziektent en uitbreiding ULO aanvaard Jupiter en vee in Velsens vroedschap Dr. Schweitzer bijna spectaculair Balletschool Nel Roos gaf een uitvoering Vanmorgen in de Vishal WOENSDAG 2 JUNI 1954 8 Badmintomvedstrijden in „Velserend" Waarschuwingslicht bij tunnelbouwput Brand in Oud IJmuiden Auto op bezoek in de tuin Geen bedrijfsvoetbal deze zomer Holland I bekertournooi Velser jeugdelftal versloeg Haarlem „Zilveren" secretaris gehuldigd Vangstberichten uit zee van Katwijkse schepen Hoofdprijzen Staatsloterij Heemskerk's gemeenteraad bespreekt strandexploitatie Scheepvaart AMERIK. FIELD JACKS IN REDELIJK KORTE TIJD vijf kwartier heeft Velsens raad zich gister avond door een omvangrijke agenda zonder hoogtepunten overigens heen- gegeten. Mocht dan de agenda zakelijk zijn, een opmerking van burgemeester mr. M. M. K w i n t tijdens een vinnig steekspelletje over de besproeiing der gemeentelijke plantsoenen tijdens de grote droogte en het spuitverbod voor gewone zieleu maakte de zaak wakker en er ontwikkelde zich een puntig debat, dat tenslotte uitliep op algehele verzoening. Zoals ook een niet minder spits tour- nooi over de naamgeving van de Casembroot-kleuterschool in pais en vrèe be sloten werd. De heer Tabernal (Arbeid) vroeg zich bij de vaststelling der suppletoire be grotingen af. of de aanleg van diverse sportvelden niet te duur is gekomen, nu het in gemeentelijk beheer gedaan is: de par ticuliere ondernemer had het wellicht goedkoper kunnen doen. Wethouder De Boer (Arbeid) merkte op, dat de suppletoire begroting meestal niet erg geappreciëerd wordt,; overigens is de zaak der sportvelden openbaar aanbe steed, zodat de heer Tabernal niet onge rust hoefde te zijn. Naar aanleiding van de herziening van Santpoorts uitbreidingplan pleitte de Katholieke fractievoorzitter, de heer Nuyens, voor grotere woningen dan de in het plan opgenomen huizen tussen de 250 en de 350 kubieke meter, vooral voor de grotere gezinnen. Hij zag als ideale maat een minimum van 325 kubiek. De gemeenschappelijke voortuinen, die Santpoorts nieuwbouw te wachten staan, hadden bij de heer Pleijler de vraag doen lijzen, welke stok de gemeente achter de deur heeft ten opzichte van het onderhoud. Wethouder Visser (Arbeid) vond het nog maar de vraag, of alle te bouwen hui zen woningwetwoningen zullen worden: als er particulier gebouwd wordt en die kans is groot staat het college er buiten. Overigens zegde hij de opduikende pro blemen in deze alle belangstelling toe. Reiniging en reinhe.d De heer Marks (Arbeid) wilde iets meer weten over de verplaatsing van de ..werf" van O.W. naar de Ladderbeekstraat: dit is 5400 uitgeven voor een tijdelijke oplossing, die bovendien weinig fraai is. want de aanblik van die omgeving met oude klinkers*, rioolhuizen en trottoirsban den zal er echt niet beter op worden. Er is niet veel aan te doen, de opslag plaats binnen de bebouwde kom onder te brengen, maar wat de esthetica betreft zou de afgevaardigde graag wat groen rondom laten planten. Daar was mevrouw Van Wielink (Arbeid) het uiteraard mee eens; boven dien vreesde zij voor de reinheid. De go ten- en puttenzuigers storten het vuil nu tussen Wijkerstraatweg en stortplaats en dat is minder fris voor de daar spelende kinderen. Op hetzelfde terrein heeft met Koninginnedag een kermisje gestaan en het stof, dat daar die dag opwoeimevrouw Donderdagavond om 7 uur spelen de junioren van Z.B.V.S., de „Zwem en Bad minton Vereniging Santpoort", tegen ..Exercitia" uit IJmuiden. Voorts worden de volgende badmintonwedstrijden ge speeld: heren van Z.B.V.S. tegen Harlem Tigers" en tegen half negen heren Z.B.V.S. en Exercitia tegen de Haarlemse Gemeente ambtenaren. Er wordt gespeeld op de baan van Z.B.V.S. in Velserend. Ter waarschuwing van het zand transport, dat van 1 Juni 1954 tot 31 Maart 1955. of zoveel langer als noodzakelijk of korter als mogelijk, zal plaats vinden van het tunnel bouwterrein aan de Zuidoever van het Noordzeekanaal te Velsen naar Zijkanaal A (Beverwijk), wordt bij de waarschuwings- post op de Noordoever tegenover de tun nelbouwput een rood onderbroken licht getoond zodra zeeschepen het vaarwater langs deze put naderen. Het karakter van dit rode onderbroken licht wordt: „elke 6 seconden, 5 seconden helder 1 seconde duister". Vanmorgen brak brand uit op de zolder verdieping van café „De Vuurtoren", waar boven zich de woning van de familie Van O. bevindt. Men vermoedt, dat een kind met lucifers heeft gespeeld. Er ontstond een zware rookontwikkeling, doordat een driedelig bedstel met kapok gevuld en enige kussens gingen smeulen. Het bedde- goed is ijlings door de bewoner op straat geworpen en de brandweer kon zich bepa len tot het uitspuiten van de rokende res tanten. De schade beperkt zich tot het beddegoed, mede dank zij het snelle op treden van de bewoner. In de afgelopen nacht raakte een zware truck met oplegger van de IJmuidense firma O. op de Hagelingerweg tegenover het Missiehuis in Driehuis een tegemoet komende bus van de N.Z.H.: de beide assen schampten langs elkaar. De bestuurder van de vrachtauto, die met een lading afval naar IJmuiden onderweg was, verloor de macht over het stuur, het linkervoorwiel liep van de wagen en het gevaarte schoof aan de overkant van de weg een voortuin in, onderweg een van de pas geplaatste verlichtingsmasten meenemend. De mast zeeg achterover en de auto vernielde een deel van de omheining. De bewoners, die niets hadden gemerkt, vonden vanmorgen deze onverwachte gast voor hun ramen. Een takelwagen van de firma O. heeft de beschadigde truck, die al eerder van de aanhangwagen ontdaan was, vanmorgen weggesleept; de bus was licht beschadigd en kon de reis voortzetten. i v. W i e 1 i n k had er maar nare herinne ringen aan. Wethouder Visser détacheerde het „huisvuil" aan de heer A s c h o f f; hij vond bij voorbaat een definitieve afraste ring met een muur te kostbaar, omdat het straks toch weer industrieterrein wordt. Er zal overigens zoveel mogelijk tegen een rommelige aanblik gewaakt worden. Het vuilstorten op de openbare weg kon des heren Aschoffs (wethouder voor de reiniging) goedkeuring helemaal niet weg dragen en hij zou het onderzoeken. De heer Van Leusen (Arbeid) vroeg voor alle zekerheid, of alle rioolvuil niet beter buiten de bebouwde kom gebracht kon worden. Maar het voorstel werd zon der hoofdelijke stemming aanvaard. Nippertje Zonder haperen gleden de volgende voor drachten onder de hamer door; wethouder V i s s e r vertelde dat de aankoop van op stallen in Santpoort door het college op het laatste nippertje is teruggenomen, omdat de eigenaar Dinsdagochtend kwam aan draven met allerlei bezwaren; het college wacht nu op schriftelijke documentatie aangaande deze koop. De opjaginginstallatie voor water in Vel- sen-Noord ontlokte de heer VanLeusen enige ongeruste uitlatingen: de begrotings behandeling heeft geleerd, dat de water voorziening in Velsen. niet al te zonnig is en hij vroeg zich af. of het antwoord op desbetreffende vragen niet een beetje te geruststellend is geweest ten opzichte van het P.W.N., dat in noodgevallen zou bij springen. maar het nu niet kan. Nu het in Velsen-Noord gaat knijpen, laat het P.W.N. de gemeente in de steek; voor 1958 kan er niet geholpen worden blijkbaar. Hij knoopte er een korte be schouwing aan vast over de sombere water huishoudingstoestand in Kennemerland. „Opgejaagd'' Enigermate „opgejaagd" voelde de heer Van Leusen zich door het overvloedige spuiten van de gemeente der plantsoenen op het moment dat de gemeentenaren tot de uiterste zuinigheid werden gemaand. De voorzitter plaatste een opmerking Quod licet jovi non licet bovi die door de socialistische afgevaardigde onmiddellijk w erd aangegrepen om hem er op te w ijzen, dat de bevolking geen „rund" is en de over heid geen „jupiter". (De vertaling luidt: „Wat Jupiter is toegestaan, is het vee niet vergund"). Als de parken voor moeten gaan wat hij betwijfelde, want de particuliere tuinen hadden net zoveel dorst wenste hij dat niet gecommentarieerd te zien, zoals de voorzitter het zich meende te kunnen ver oorloven uit de kille hoogte der magi stratuur en met de enigszins kwetsende denigratie van de massa. Geen tekort Als wethouder van Gas en Water nam de heer D e B o e r allereerst het gemeenteblad zelf bij de kop: er is geen kwestie van wa tertekort. maar van te weinig druk op dat water. Het P.W.N. heeft in het verleden altijd trouw bijgesprongen, „het kan nu echter blijkbaar zijn contracten niet vol ledig nakomen,' zei de heer De Boer. Maar de nieuwe prises d'eau in Driehuis zijn haast klaar en dan is de zaak weer voor enkele jaren gereed. Voor de verdere toekomst heeft de nieu we directie al een voorstel tot een rapport ter tafel om de hele waterhuishouding in de IJmond te bekijken in samenwerking met de andere gemeenten. De wethouder achtte het niet onmogelijk, dat Velsen op den duur dezelfde maatregelen zal moeten nemen als diverse grote steden (Rotterdam betrekt water uit de Maas, Amsterdam uit het IJselmeer. Red.) Hij kon niet meegaan met de heer Nuyens (Katholiek), die de opjaagin- slallatie als een steuntje aan ..vreemde" be drijven zag dit is in Velsens eigen be lang. Het sproeien van plantsoenen zoals het gebeurd is, werd door wethouder Aschoff eveneens gecommentariseerd: de plant soenen komen de hele bevolking ten goede. Hij kon zich niettemin het verzet van die bevolking tegen de sproeierij tijdens de grote droogte voorstellen; er is evenwel na contact tussen waterleiding- en plantsoen- bedrijf in die periode op een goed moment besloten geheel met sproeien te stoppen; later werd het iets beter en kon er weer gesproeid worden, alleen niet op Maandag en Vrijdag. Hij onderstreepte nog even, dat de gemeente in genen dele „maar vaak" sproeit terwijl de bevolking solidair alle kranen dichthoudt. Het had de heer VanLeusen toch wel erg bevreemd, dat de plantsoendienst vier dagen na de dag. waarop de brandweer geen water meer kon vinden, pas begon te matigen, nadrukkelijk vaststellend, dat het particulier- en het overheidsbezit op dit punt over één kam geschoren moeten worden. Overigens spoot hij zelf nog,steeds niet „zonder contrabevel durfde ik echt niet" maar hij beloofde nu dezelfde avond de sproeier op de tuin te zullen zetten. De voorzitter had naar zijn zeggen met de spreuk slechts bedoeld de zaak op te jagenwaarvoor de heer Van Leu sen zich hartelijk dankbaar toonde. Want opgejaagd was ze. M uz ie kt ent Mevrouw V a n W i e 1 i n k zag in de ver plaatsbare muziektent reden tot verheuge nis, evenals de heer VanDongen (A.R.), maar zij zou wel graag willen, dat het bouwsel op kosten van de overheid opge bouwd en afgebroken zal worden. Wethouder De Boer vond dat ook beter: de te geven concerten zijn tenslotte voor de hele bevolking: de verplaatsings kosten zullen echter, zo vond de heer Van Leusen. wel degelijk voor een vereniging komen, als een concert niet te algemenen nutte wordt gegeven. Bij concoursen of fes tivals zal er daarom een (billijke) vergoe dingsregeling getroffen moeten worden. Wethouder De Boer onderschreef deze spontane richtlijnen ten volle. Dr. Schweitzer en de heiligen Over de naamgeving van de tweede kleu terschool aan de Casembrootstraat („dr. Albert Schweitzerschool) was de heer T o n i n o het niet helemaal met het col lege eens: laten we voor deze wel zeer nr-bele naam een nog belangrijker gebouw reserveren, vond hij. Overigens pleitte hij voor een zo een voudig mogelijke naamgeving in het alge meen. Kort en krachtig is het beste. Dr. Van Leusen stoof op: Als dr. Schweitzer er zelf mee instemt, is het niet juist het anders te doen; boven dien gebiedt de geest van dr. Schweit zer juist niet een spectaculair gebouw uit te kiezen voor dit eerbetoon. Het verbaasde hem overigens, dat de heer T o n i n o deze opmerking maakte, terwijl van Katholieke zijde wél hei ligennamen aan kleuterscholen wor den gegeven. Mevrouw H e y k o o p (Vrijheid) zou de brief van dr. Schweitzer willen laten foto- copiëren om haar in de school op te hangen. Het zou een puntig debat kunnen wor den; de heer Nouyens (Kath.) had de door de heer Van Leusen gesignaleerde in consequentie inderdaad ook opgemerkt, maar dacht overigens dat de heer Tonino zuiver persoonlijk en niet uit religieus oog punt had gesproken. De naam was de schoonste voor het kleuteronderwijs, waar het ongerepte kind kon worden opgevoed in de geest van de grote naamgever, voegde de heer D e B o e r er aantoe: de heer Tonino nam de hand schoen, hem door de heer Van Leusen toegeworpen, echter netjes op: alleen een kleuterschool in Rotterdam en geen gym nasium dat naar Erasmus genoemd is. zou beslist misstaan en dat geldt mutatis mu tandis voor Velsen zonder dat er dus religieuze motieven bij te pas komen. Zijn opmerking kwam naar zijn zeggen alleen voort uit een grote bewondering voor de figuur van dr. Albert Schweitzer. Overigens legde hij zich nederig neer bij des raads mening. En de heer Van Leusen zag het zo: het is in de geest van Schweitzer zijn naam te verbinden aan een werk, dat het minst spectaculair is. Zonneschermen Het gesprek kwam weer terug in zijn zakelijke bedding, toen de heer Taber nal de zonneschermen voor de Christelijke (Finse) school aan de Irissenstraat niet practisch vond met het oog op de voorbij komende jeugd, die deze zonneschermen vermoedelijk gevoelig zal teisteren. Een afsluiting van het toegangspad der school door een hek zou daarentegen ideaal zijn; deze opmerking kreeg uit de aard der zaak warme steun van de heer Markerink (voorzitter van het schoolbestuur), die het misschien ook nog wel zoeken wilde in zonneschermen aan de binnenkant. Dat is veel te heet in de zomer, meende de wethouder, maar hij wilde de afsluiting van het toegangspad volgaarne eens nader bekijken. ULO en Gedeputeerden De definitieve verbouwing van de ULO aan de Platanenstraat heeft de gemeente op grotere kosten gejaagd, dan wanneer het in één klap gebeurd ware, meende de beer Lips (A.R.), die daarmee maar wilde zeggen, dat Gedeputeerde Staten het cre- diet ten onrechte heeft tegen gehouden, zo dat achteraf bekeken de gemeente groot gelijk had. De heer P 1 e ij 1 e r (Vrijheid) maakte onder meer het college attent op het feit, dst de enige Velsense ULO steeds uitge breid moet worden, welk feit op een over bevolking duidt en dus wellicht op meer dan één ULO in de toekomst: Wethouder De Boer nam Gedeputeer den evenwel in bescherming: daar ligt de schuld beslist niet. maar de beperkte ver bouwing in eerste instantie viel samen met de regerings-oekase tot beperking van de bouw. Dat neemt niet weg, dat de gemeente door deze zaken veel duurder uit is dan nodig was geweest. Een uitbreiding van het aantal ULO-scholen als door de heer Pleij ler bepleit, werd door de wethouder als volgt begroet: inderdaad is er sprake van overbevolking, maar de mening over de ideale ULO-school lopen nog al uiteen. Een centrale ULO heeft echter belangrijke voordelen. Maar er ligt ergens een grens van uitbreiding en die grens is voor Velsén nu wel bereikt. Men denkt daarom zo langzamerhand aan een tweede ULO' hetzij in Santpoort of Velsen-Noord. deelde de heer De Boer mede. De verwijten aan G.S. werden sportief door de criticasters teruggenomen na de tegen-argumenten uit het college en er is over dit onderwerp nog enige tijd heen en weer gepraat, waarbij de heer P 1 e ij 1 e r vasthield aan zijn mening, dat de uitbrei dingsplannen voor de ULO niet in de com missie zijn geweest: wethouder De Boer echter stelde, dat de goedkeuring van de bouwkundig opzichter pas vorige week Dinsdag is afgekomen. De benoemingen geschiedden bij hamer slag. KNVB tegen „wild" voetbal De bedrijfscompetitie van voetbalelftal len van fabrieken, die ieder jaar in Bever wijk werd gehouden, zal deze zomer geen doorgang vinden. De oorzaak hiervan is dat geen terrein kan worden gevonden, daar de K.N.V.B. zich tegen dit z.g. wilde voetbal verzet. Gisteravond werd de wedstrijd Bladders B.G. gespeeld. Deze wedstrijd eindigde in een 1-0 overwinning voor de B.G. Ondanks het feit, dat het Velser Jeugd elftal, dat Donderdag a.s. naar Engeland vertrekt om daar de gemeentelijke kleuren tegen Edmontons Jeugdelftal hoog te hou- dent, gisteravond in de ontmoeting tegen de Haarlemse Jeugdploeg de steun van de beide binnenspelers Van der Heyden en Brouwer moest missen, is het er in ge slaagd een 21 overwinning te behalen. Toch bereikte het spel van de jeugdige Velsenaren vooral in de eerste helft geen grote hoogte en moest dat van de Haar lemmers ongetwijfeld hoger worden aan geslagen, omdat die meer aandacht aan de opbouw van hun spel besteedden. Alleen door het feit, dat zij te weinig profiteerden van hun snelle buitenspeler Boeree (EDO) en het spel in het midden te peuterig hiel den. slaagden zij er maar zelden in de Velser verdediging, waarin vooral Punt (Terrasvogels) een groot struikelblok was, hij hoede zich echter voor al te fors spel uit elkaar te spelen. En geschiedde dit al eens, dan stond doelman Jansen (Velsen) op de goede plaats. Slechts een maal werd hij gepasseerd, n.l. toen Blom (T.Y.B.B.) een de Haarlemmers toegeken de strafschop zuiver inschoot (01). Van de Velsenaren kreeg Ramakers een pracht kans om te scoren, doch hij trapte de bal naast het lege doel. Na de rust was bij Velsen Schippers (VSV) vervangen door Graman (Velsen) en nu liep het in de Noordelijke aanval veel beter, al vonden we de opzet van de Haarlemse aanvallen nog geruime tijd beter. Alleen de afwerking liet te wensen over, terwijl ook het sterke verdedigen van Minks "(VSV). Punt (Terrasvogels) en Van Gerven (VSV) het zijne er toe bij droeg, dat Haarlem niet kon scoren. Graman bracht met een fraai schot de partijen op gelijke voet en Pellemans gaf na een door Van Gerven genomen vrije trap Velsen zelfs de leiding (21). Bij een volgende aanval kon een der Haarlemse verdedigers slechts met de hand een doel punt voorkomen, doch Van Gerven schoot de toegekende strafschop recht op doelman Veldman (HFC) aan. ADVERTENTIE Het theater met de beste films DONDERDAG a.s. 8 uur vertonen wij in één speciale voorstelling het aangrijpende filmwerk GEKOOIDE MEISJES Er bestaan verbeteringsgestichten voor ionge meisjes. Zouden deze veelal niet noodzakelijker zijn voor bepaalde ouders Een actuele probleem-film Alléén toegang boven 18 jaar. Er valt de laatste jaren ook in ons land een toenemende belangstelling voor hei ballet te constateren en deze heeft mede ten gevolge dat steeds meer ouders bij de lichamelijke opvoeding der kinderen hun keuze op een balletschool bepalen. Onge twijfeld een bijzonder verstandig besluit, omdat hierdoor behalve een gezonde lichaamstraining, ook het gevoel voor schoonheid en de artistieke smaak worden ontwikkeld. Welke opmerkelijke resultaten deze scholen soms bij haar leerlingen kun nen bereiken, demonstreerde Nel Roos gis teren in het Rex Theater te I.Tmuiden-Oost. waar zij met een groot aantal prille danse resjes het publiek in een vertederde ver rukking bracht. De inleiding tot dit ongeveer twintig nummers omvattende programma nam een groot deel van de tijd in beslag, maar zij was daarom niet minder interessant. Want Nel Roos gunde de ouders hiermee een kijkje achter de schermen van haar school, zodat men een leerzaam en dikwijls amusant inzicht kreeg in de wijze, waar op zij de kleuters spelenderwijs met de be ginselen van de balletkunst vertrouwd weet te maken. Zij oefenen dapper aan de barre, mogen daarna wat improviseren op een eenvoudig wijsje en huppelen daartussen met schijnbaar naïeve beweginkjes rond. Doch hij nauwlettend toezien valt hier wel degelijk een lijn te onderkennen. En het belang daarvan ziet men pas goed in, wan neer het programma vastere vorm gaat aannemen in een charmant boeren- dansje. een sierlijk menuet en enige ver makelijke dierenimitaties. Uiteraard mag er na een dergelijke leer lingenavond nimmer sprake zijn van critiek in het openbaar, zodat ook hier met het weergeven van een algemene indruk moet worden volstaan. Welnu, deze is onverdeeld gunstig, niet alleen van de kleuters, maar ook wat de meer gevorderde leerlingen be treft. De dikwijls knappe choreografie van Nel Roos was steeds met een juist inzicht bij de mogelijkheden der executanten aan gepast. In het geestige „Les chats amou- reux" bijvoorbeeld en bij de niet minder geslaagde dans van de trotse haan met kip en kuikens werden prima resultaten be reikt. En aldus viel er bij elk volgend num mer weer een ander sprankelend aspect of een originele vondst te bewonderen. Lise van der Weerdt, die het gehele pro gramma vaardig aan de vleugel begeleidde, had voor een tiental dansen ook de pas sende muziek gecomponeerd. Hierdoor ver wierf zij ongetwijfeld het recht aan het slot van de avond in de hulde te delen, die het oubliek Nel Roos in ruime mate deed toe komen. JAN VAN DAM. Tijdens de ledenvergadering van Chris telijk Volksonderwijs in IJmuiden-Oost, die gisteravond in het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan werd gehouden, had een intieme huldiging plaats van de heer P. Luyt, die zijn zilveren jubileum als secretaris van de vereniging herdacht. De jubilaris werd toegesproken door de voorzitter de heer M. Tijl, die hem namens bestuur en personeel van de beide scholen Juliana- en Emmaschool een electri- sche huiskamerklok aanbood en mevrouw Luyt een bouquet vereerde. De voorzitter uitte woorden van waar dering jegens de secretaris, die gedurende de afgelopen vijfentwintig jaren zijn func tie voorbeeldig heeft vervuld. Vier trawlers Vanmorgen waren aan de visafslag de „Haarlem" met 180 kisten schelvis, 470 koolvis, 260 wijting, 80 gul, koolvis en leng, 20 stokkebit, 80 kleine kistjes haring en 230 stuks stijve kabeljauwen; de „Postboy" met 340 kisten schelvis en piepers, 150 open makreel, 80 dichte makreel, 25 gul en kool vis, 5 varia, 200 kleine kistjes makreel en 200 stuks stijve kabeljauwen; de „Flamin go" met 400 kisten schelvis en piepers, 100 kleine schelvis, 75 gul en koolvis, 200 ma kreel en 440 stuks stijve kabeljauwen en als vierde trawler de „Abraham" met 400 kisten schelvis, 100 gul en koolvis en 150 diversen. Er waren verder twee Noordlog- gers en weinig kleine vaart. Makreel en haring De makreel deed vanmorgen van 24 tot 17. De kleine kistjes makreel haalden van 7.50 tot 8.60 voor 17 kg. De kisten haring gingen van de hand voor 24 en de kleine kistjes van 17 kg voor 9.40 tot 10.80. Naar België De rijen kabeljauw gingen België in voor 82 tot 62. De kisten kabeljauw haalden 94 tot 74 en voor de tarbot werd van 1.40 tot 1.70 per kg betaald. Heilbot ging ook Zuidwaarts voor 2.30 tot 2.90 per kg. Schelvis en schollen De grote schelvis, de middel, de klein- middel en de pennen maakten van morgen van 20 tot 'f 25. Braad zat tussen de 8 en 13. Vele partijen kleine schelvis wer den echter opgehouden, als gevolg van de geringe vraag. Wijting haalde van 8 tot 11 en ook hiervan ging veel naar de puf- schuit. Er was verder weinig schol. De drietjes deden van 16 tot 20. de knappe drietjes 25, de tweeën van 30 tot 34 en de schol I van 35 tot 40. Andere prijzen Grote gul deed vandaag 30, middel gul 24 en torren van 12 tot 17. Zwarte koolvis ging van de hand voor 36 tot 42. Tongprijzen Er was weinig tong. De prijzen lagen wat hoger: voor grote tong op 1.70, mid del tong op 1.45 tot 1.50, halve pondjes 1.50, tong I 1.05 tot 1.10 en slips f 0.70 tot 0.75. De Dinsdagmarkt De „Dirkje" maakte gisteren voor een reis van elf dagen 8370 en de „Zeelandia" voor een vijfdaagse reis 7050. Gistermid dag waren er in de afslag 145 kg zoute gar nalen, die opliepen van 0.56 tot 0.70. En morgen Voor de Donderdagmarkt was vanmor gen nog geen boot bekend. Oudste boten zijn nu de „Schoorl" (Maandag 24 Mei) en „Gelria" (Dinsdag 25 Mei. Besommingen van hedenmorgen Trawlers: twee trawlers samen f 33.500. VL 77 Abraham 16.300. IJM 25 Flamin go 15.000. Kotters: IJM 208 3930, TX 33 5010. Nacht van Dinsdag od Woensdag KW 42 21 k.; KW 47 20 k.; KW 97 51 k.; KW 54 27 k.; KW 50 11 k.; IJM 283 60 k.; KW 173 27 k.; KW 18 65 k.; KW 70 8 k.; KW 83 42 k.: KW 161 19 k.: KW 144 37 k.; KW 2 22 k.; KW 32 27 k.: KW 3 19 k.: KW 39 18 k.: KW 5 26 k.: KW 49 12 k.; KW 14 24 k.; KW 78 27 k.; KW 25 19 k.; KW 130 6 k.; KW 22 30 k.; KW 151 14 k.; KW 167 10 k.; KW 43 20 k.; KW 67 16 k. De gemiddelde vangsten waren voor Vlaardingen 20 kantjes, Scheveningen 22 kantjes en Katwijk 26 kantjes, wat dus niet teleurstellend is te noemen. Vanmorgen is er geen afslag geweest te Katwijk. Morgen zijn aan de afslag de KW 29 en de KW 127. Thuisstomend zijn de KW 43 met 200 kantjes en de KW 67 met 300 kantjes. TOEZEGGING VAN BEROEP De heer J. II. Jimmink, voormalig hulp prediker bij de Nederlands Hervormde Kerk te IJmuiden-Oost, ontving een toe zegging van beroep voor Drogeham (Fr.). 4e klasse 15e lijst. 5000.—: 4878. 1500—: 3168 15613. 1000.—: 4518 9041 18815 400.—: 1011 2959 6668 10374 10480 14980 18458 20243. 200.—: 1562 3083 3129 3958 4056 4562 5134 5253 6791 7224 7274 7833 9153 9526 10814 11018 11125 11594 12040 12694 13376 15938 18193 18304 18662 18890 19123 20210 20256 20491 20510 21222 21232. De gemeenteraad van Heemskerk komt Donderdag 3 Juni in openbare zitting bij een. Het belangrijkste agendapunt is aan gaande de strandexploitatie: in behandeling komt een voorstel tot aankoop van een in stallatie voor badexploitatie met het doel deze installatie in huurkoop te geven aan de pachter van het strand. Voorts worden behandeld voorstellen tot verkoop van grond aan de heren A. W. Henneman en J. Beentjes te Heemskerk en tot vaststelling van een vacantieregeling voor de bakkers. Een voorstel tot het verlenen van een crediet voor de bouw van een wachthuisje in samenwerking met de NACO staat te vens op de agenda. Aagtekerk. 31 v. Rotterdam te Hamburg Aalsum, 1 v. Suez. Alamak, 31 v. Marseille n. Genua. Aldabi, 1 v. Montevideo te Santos. Almkerk. 2 te Sydney verw. Ampenan. 31 te Port Said. Arendsdijk. pass. 31 Kp. Hatteras n. Houston Alcyone, pass. 31 Ouessant n. Rotterdam. Algenib, pass. 31 Vllssirvgen n. Rotterdam. Amerskerk. 30 v. Colombo n. Adelaide. Alcyone, 2 Rotterdam verwacht. Altair. pass. 31 Fernando Noronha n. Las Palmas Annenkerk, 31 te Cairns Arendskerk. 1 v. Barcelona n. Antwerpen. Aletta, 31 dwars Str. Singapore n. Pladju- Alioth. 31 te Antwerpen. Alwaki, 31 700 m. O. Pto Rico. Amor. 31 te Iregli. Amstelkroon. 31 v. Koewait n. Abadan. Amstelveen. 31 2S0 m. N.NW. Cochin. Barendrecht. 31 v. Rotterdam n. Hamburg Blommersdijk 31 v. Londen te Rotterdam. Barito. 31 te Hollandia. Bloemfontein, pass. 31 Vlissingen n. A'dam. Breda. 31 Ouessant Repass n. Madeira. Bloemfontein. 1 v. Antw. te Amsterdam. Bank. 31 540 m. O.ZO. Guardafui. Baud. 31 v. Tj. Priok n. Singapore. Caltex Pernis, 31 v. Rotterdam n. Sidon. Clavella, 31 v. Rotterdam te Pta Cardon. Coryda. pass. 31 Gibraltar n. Bombay. Caltex Utrecht, pass. 31 Finisterre n. Sidon. Caltex Leiden. 1 te Sidon. Cronenburgh, 2 te IJmuiden verw. Cumulus. 2 Rotterdam verwacht. Cleodora. 31 210 m. Z. Bali. Caltex The Hague, pass. 31 Kp. Bougaronl n. Roterdam. Dalerdijk, 30 te Vancouver. Eemiand. 31 v. Las Palmas n. Amsterdam. ADVERTENTIE De originele weer in alle maten voorradig slechts ƒ21.75 fclmina, pass. 31 Vlissingen n. Antwerpen. Esso Amsterdam. 31 Malta gepass. n. Harburg. Etrema. 31 te Port Said verw. Eos. 1 v. Amsterdam n. Hamburg. Friesland (KRL). 31 v. Hamburg te Rotterdam. Farmsum. pass. 31 Guernsey n. IJmuiden. Gaasterland. 30 te Santos Gooiland, pas. 31 Finisterren Recife. Haarlem. 31 v. Hamburg te Antwerpen. Hersilia. 1 v. Barbados te Trinidad. Hilversum. 31 v. Port de Bouc te Port Said. Haarlem, pas. 31 Vlissingen n. Antwerpen. Hathor. 31 v. Alexandrié n. Algiers. Hoogkerk. 1 Juni te Port Swettenham. Hector. 31 v. Algiers n. Malta. Indrapoera. 31 90 in. O.NO. Gibraltar. Ittersum, 1 Juni Rio de Janeiro verw. Japara (KRL), pass 31 Penrn n. Penang. Joh. v. Oldenbarnevelt. 1 v. Aden n. Port Said Java, 1 te Khorel Mufatta. Karimun. 31 v. Southampton n. Marseille. Karimata. 1 te Marseille. Kota Inten, pas. 1 Oporto n. Rotterdam. Karaton. 31 dwars Str. Riouw n. Pnompenh. Kieldrecht. 31 te Takubar. Kota Gedeh, 31 nog te Bandarhapur. Langkoeas. 31 v. Tj. Prlok n. Cheribon. Liseta. 31 v. Telokanson n. Pladju. Luna. pass. 1 Vlissingen n. Antwerpen. Larenberg, pass. 31 Brothers n. Djeddah. Le Maire, 31 180 m. O Anderhalfgraadskan. Limburg, pass. 31 Westp. Kreta. Linge, 31 rede Port Gentil. Lucita, 31 te Liverpool. Maas, 1 v. Amsterdam te Cristobal. Modjokerto, 31 v. Genua n. Port Said. Muiderkerk, 30 te Port Soedan. Marin, pass. 1 Vlissingen n. Pto Rico. Mariekerk, 31 550 m. W. Sabang. Marken, 31 monding Forcades rivier n. Warrl. Nestor, 31 v. Funchal n. Barbados. Oranje, pass. 31 Sabang n. Belawan. Oranjefontein, 1 te Las Palmas. Ovula. 1 v. Recife te Bahia. Peperkust, pass. 31 Finisterre n. Dakar. Pieter S. 31 te Swansea. Poelau Laut. pass. 31 Guardafui n. Djeddah Prins Jon. W Friso. 31 v. Quebec n. Montreal. Prins Fred. Hendrik. 31 440 m. W. Scilly's. Pygmalion. 31 te Antwerpen. Rafeia. 31 v. Tj. Priok n. Pladju. Roggeveen, 4 teRangoon verw. Rotti, 1 Juni te Havana. Rijndam. 31 870 m. W.ZW. Valentia. Raki. 31 te Antwerpen Rondo. 31 v. Bahrein n. Khorolmufatta. Sloterdijk, 1 v. New York te Rotterdam. Saroena, 31 te Singapore. Singkep. 31 v. Genua te Port Said. Schiedijk. 1 v. Vlissingen n. Antwerpen. Stad Leiden. 1 v. Vlaardingen n. Narvik. Stad Maassluis, vertr. 1 v. Narvik n. Vlaardingen Schie. 31 160 m. W.ZW. Lands Eind. Siberoet. 4 te Hongkong verw. Stad Dordrecht, pass. 31 Belaren n. Valentia. Stad Maastricht, pass. 31 Guernsey n Barcelona Stad Vlaardingen 31 eil. Wight gepass na Wabana Stan vac Taiang Akar, 1 dokken te Singapore. Swartenhondt. 31 v. Menado n. Tj. Priok. Teiresias. pass. 1 Juni Gibraltar n. Halifax. Thalatta, 31 v. Suez n. Mena el Ahmadi. Tabian, 1 te Kuwait. Tankhaven I, 1 te Sungeigerong verw. Tankhaven II. 31 100 m Z.ZO. Bangkok Tankhaven III. 1 te Sungeigerong verw. Tegelberg. 31 360 m. W.ZW. Sabang. Tibia, pass. 31 Noordo. Borneo n. Sydney. Tjiluwah. 1 te Soerabaja. Tomini, 31 nog te Bandarshapur. Trompenberg, 31 te Bremen. Van Linschoten. 1 v. Bordeaux te Dakar. Van Linschoten. 1 te Lagos. Wieldreeht. 31 te Paulsboro. Willem Ruys, 1 v. Gibraltar te Southampton. Waterman. 3 Hoek van Holland verw. IJsel. verm. 1 v. Amsterdam n. Rotterdam. Zuiderkruis. 31 580 m. O.ZO. Kp. Race. Zijpenberg, pass. 31 Ouessant n Basnoli. Zeeland (KRL), 31 420 m. O. Guardafui. KLEINE VAART Albergen, vertr. 1 v. Marans n. Kopenhagen. Akgarve, 31 v. Gent te Halmstad. Atlas. 31 v. Megara n. Volos. Appingedam, 1 v. Antw. n. Lissabon. Arnoudspolder, 1 v. Lissabon n. Oporto. Badzo. 1 v. Rotterdam te Amsterdam. Barracuda. 31 v. Leeuwarden n. Calais. Bemisse, vertr. 1 v. Garston n. Newport Mon. Binnenhaven, 31 v. Rotterdam te Rouen. Bree Ilelle, 1 v. Rotterdam n. Londen. Bab-T, 31 te Carlsvik. Caland, 1 v. Londen te Antwerpen. Casablanca, 1 v. Casablanca te Rouen verw. Claes Compaen, 31 v. Swansea te St. Malo. Coolsingel, 1 v. Grimsby te Londen verw. Capricorn, 1 v. Goole n. Gweek. Cateli, 31 v. Halden n. Oslo. Cornelia b I, 3 v. Ceuta te Rouen verw. Corrie b, 1 v. Fawley te Estojerg. Da Capo. 1 v. Rotterdam n. Antwerpen. Davina Goekoop. 31 te Jersey. Deo Duce 1 v. Aarhus teRotterdam. Deneb. 1 v. Amsterdam n. Antwerpen. Deni, 2 Deith verwacht. Diligentia. 1 v. Gonfrevllle n. Blrkend. Driebergen. 1 v. Kingslynn n. Esbjerg Duiveland. 31 v. Rotterdam n. Tyne. Evertsen, 31 v. Bordeaux n. Huil. Express, 31 v. Duclair n. Parijs. Ferocia, 1 te IJmuiden. Fiducia. 1 v. Boston te Maassluis. Gerrie S. 1 v. Nantes n. Belfast. Globe. 1 v. Dordrecht te Rotterdam Henrica b, 31 v. Porsgrunn te Norkoping. Harold. 1 v. Frederikstad n. Gdynia. Haskeriand. 31 v. Leith n. Rotterdam. Hoflaan. 1 v. Middlesbro n. Spezia. Ida Pieter. 1 v. Bastia te Londen. Inspecteur Mellema. 31 v. Valencia te Barcelona Ingeborg. 1 v. Vlaardingen n. Liverpool. Joost. 29 te Stockholm. Jacoba. pass. 31 Vlissingen n. Tyne. Koningshaven, vertr. 1 v. Duinkerken n. Rouen Leendert b, 1 te Fawley. Lucas Bols II. 31 20 m. N. Burlings. Larix. 30 Brunsbüttel gepass. n. Huil. Markab N. 1 v. Esbjerg n. Naestved. Midsland, 31 v. Rotterdam te Grangemouth. Mariscal Lopez. 31 v. Montevideo n. R'dam. Markab, 31 v. Fur te Colchester. Martha. 31 v. Amsterdam n. Zwijdrecht. Matthew, 1 v. Irvine n. Belfast. May Mere. 31 v. Arbroath n. Aarhus. May Star, 3 v. Rotterdam te Watreford verw. Megrez N. 31 15 m. ZW. Ouessant. Merwehaven, 1 v. Casablanca te Llmmericlc verwacht. Metrans, 1 v. Dordrecht te Rotterdam. Minerva, pass. 1 Vlissingen n. Ipswich. Monica, 1 v. Manchester te Dublin. Mypuck, 1 v. Gothenburg te Rouen verw. Mintaka N. 31 v. Bordeaux n. Fedala. Muphrid N, pass. 1 Brunsbüttel n. Hamina. Midas. 31 te Rotterdam n. Amsterdam. Nieuwland, 1 v. Rotterdam n. Leith. Nottingham. 31 v. Kingslynn n. Wear. Nieuwehaven, 1 v. Kopenhagen te Rotterdam. Noord, pass. 31 Beaehyhead n. Stanlow. Noorderlicht. 1 te Sharpness. Noordstad. 31 v. IJstad te Amsterdam. Oosterburgh, 1 v. Rotterdam te Oxelosund. Pavo, 30 te Wasklot. Ponza, 29 te Zaandam. Prior, 31 v. Amsterdam n. IJmuiden. Rose Marie, 1 te Kopenhagen. Rapid, 31 v. Rouen n. Parijs. Rika, pass. 1 Vlissingen n. Ipswich. Ruby, 1 v. Letterkenny n. Birkend. Silvaplana 1 v. Rotterdam te Malmö Sambre. 31 v. Rouen n. Rotterdam. Sparta pass. 31 Vlissingen n. Odense. Spes. 31 v. Kingslynn te Wismar. Spurt, 1 v. Rotterdam n. Oporto. Stella, 1 v. Drogheda n. Middlesbro. Swift, 1 v. Gothenburg n. Esbjerg. Theano, 1 v. Londen n. Amsterdam. Ton S. vertr. 2 v. Gent n. Gothenburg. Twee Gebroeders, pass. 1 Vlissingen n. Nantes Ton S, pass. 31 Vlissingen n. Gent. Trito. 1 v. Dublin te Belfast. Tromp, 31 v. Tonnay Charente n. Marrans. Valbeila. 1 v. Rouen te Cork. Venenburgh. 31 v. Rotterdam te Aberdeen. Vindicat Atque Polit. pass. 31 Kiel n. Sundsvall. Van Brakel. 31 v. Gent te Middlesbro. Vivo. 31 v. Gooi ete Delfzijl. Vlieland. 31 v. Rotterdam te Kopenhagen. Vrede, 31 v. Swansea n. Rotterdam. Walcheren, 31 te Jersey. Westpolder. 3 v. Lissabon te Antwerpen verw Wickenburgh. 31 v. Rotterdam n. Casablanca. Wim, 31 v. Gothenburg n. Londen. Zwerver. 31 v. Norwich n. Middlesbro. Zwartewater, pass. 31 Vlissingen. n. Antw. SI FEPVAAR1 Ebro. pass. 31 Wight n. Amsterdam Goeree. 31 150 m ZW. Ouessant Noordzee, pass. 31 Pantellana n Nederland. Oceaan. 31 v. R'dam te Ferol m<»t kraan. Thames, Oostzee en Zwarte Zee 31 Kp. Degata n. Glasgow met dok.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 10