Die kwaliteit van Roxy is en blijft bijzonder Haarlems voetbalelftal tegen zeer sterk Admira Daar kun je van op aan f Koelkasten Clowntje Rick Een verraderlijk complot Team van Weners telt tal van spelers uit keuze-elftallen Sterke athletiekploeg voor Olympische Dag Courses in Hilversum Ook wereldrecord op 10.000 m verbeterd WOENSDAG 2 JUNI 1954 MORGENAVOND OP HET HAARLEM-TERREIN Admira versloeg het Haagse voetbalelftal Falcon Tweedjassen 59.50 Paardensport De Derby Golf Nederlands kampioenschap voor golf-professionals Belgische roeiers naar de Bosbaan Gerrit Voorting behoudt zijn tweede plaats Voor de kinderen Sprintkampioenschap van HSV „De Kampioen" Waterpolo Grote nederlaag van Haarlem tegen GZG Vijftig sportwagens naar Zandvoort H. J. MAERTENS N.Y. /I thletiek Zatopek in Brussel FEUILLETON door Richard Keverne De sigaret met karakter. Ze verveelt nooit; de laatste 's avonds smaakt even lekker als de eerste Het kan niet ontkend worden dqt de liefhebbers van voetbal in Haarlem en om geving vooral na de oorlog verwend zijn. Vrijwel steeds toch waren er in het district clubs te vinden die ver boven het gemid delde peil van de eerste klasse speelden. Wij behoeven slechts te herinneren aan de kampioenschappen van Haarlem, aan die van RCH en aan de goede posities, die om maar een recent voorbeeld te noemen EDO, Haarlem en VSV het afgelopen seizoen innamen. Die verwendheid op voet- balgebied zal er misschien de oorzaak van zijn dat de geregelde bezoekers van voet balwedstrijden met een achteloos schou derophalen hebben kennis genomen van de mededeling dat Donderdagavond drie Juni het Haarlems elftal in het veld komt tegen de sterke Oostenrijkse eerste klasser Admira uit Wenen. En wellicht zijn er mensen, die zich reeds hebben voorgenomen nu eens een keer ver stek te laten gaan na een voetbalseizoen, waarin zij alle interessante wedstrijden zagen. Begrijpelijk, maar toch geloven we dat die voetbaltoeschouwers ongelijk hebben. We geloven namelijk wel te mogen zeggen dat Admira voetbal zal laten zien zoals dat in deze omgeving zelden of nooit wordt gespeeld. Want Admira speelt typisch Oostenrijks voetbal. Men kent dat: verbluffende com binaties, waarbij de spelers met handige schijnbewegingen en grote snelheid door de vijandelijke verdediging proberen te komen. Dikwijls levert dat veelal zeer korte aan- valsspel niet veel doelpunten op. omdat men té veel en te lang blijft combineren, zodat een verdediger eindelijk wel eens de kans krijgt de aanval af te slaan. Zo leek dat Zaterdag jongstleden in de wedstrijd, die Admira in Rotterdam speelde tegen een zeer sterke, jonge Westelijke ploeg, ook te gaan. Tot kort voor het einde was daar de stand driedrie, maar in de slotperiode brachten Cejka, Richter en Hofer de stand nog op zes—drie voor de Oostenrijkers, 't Was overigens een wedstrijd, waarin de toeschouwers ten volle hebben genoten van niet alleen spannend maar ook zeer fraai voetbal. Zeer sterk team Admira in Nederland minder bekend dan bij voorbeeld Rapid, Austria of Wacker heeft dan ook een zeer sterk team. Doel man Otto Alex namelijk heeft in het Oosten rijkse B-elftal gespeeld, evenals de half- speler Otto Line en de voorhoedesDeler Richter. Van de vier achterspelers, die in de ploeg naar Nederland zijn gekomen, heeft Gustav Gerhart in het Oostenrijkse A-elftal gespoeld en Karl Mayer, Karl Weissenböck en Herbert Hansy in het B-team. De voor- waartsen Friedrich Cejka en Erich Habitzl speelden eveneens in het A-elftal. Allen spe lers dus van wie men gerust kan aannemen dat zij iets presteren dat bewondering ver dient. Reeks successen Aan de resultaten, die Admira behaalde in internationale wedstrijden in 1953 kan men ook wel afleiden dat het Haarlems elftal morgenavond tot een zeer hoog peil moet komen wil het een overwinning behalen. Admira namelijk won van Saarbrücken met drieeen, van Jeunesse Esch Luxemburg (kampioen van Luxemburg) met achteen, van Auswahl Niederrhein met zeseen, van Le Havre met vijfeen, van Plymouth Argyle met viertwee, van Hull City met tweeeen en van Nottingham C. met vijf drie. Verliezen deed Admira ook wel. Na melijk met twee—een van het Roemeense nationale elftal en met vier—een van het Roemeense B-team. Na het kennis nemen van het boven staande geloven wij wel te mogen zeggen dat Haarlem—Admira een wedstrijd zal worden temeer daar de Haarlemmers ook al zeer sterk in het veld komen die het zien alleszins waard is. Zoals men weet zal de wedstrijd om acht uur des avonds beginnen. Hetgeen wil zeggen dat de eerste helft bij daglicht en de tweede helft bij kunstlicht wordt gespeeld. De spelers van Admira. Staande: Cejka, Stampfer, Blaschke, Steiner, Gerhart, Hansy, Ganger, Tupy, Mayer, Schuller, Pinggera. Knielend: Weissenböck, Fichtl, Habitzl, Höfer, Gilly, Alex, Richter, Line. Het Haagse voetbalelftal, voornamelijk be staande uit ADO-spelers, heeft tegen Admira op het ADO-terrein een zeer aantrekkelijke wedstrijd gespeeld. Technisch waren de Weners uiteraard veel beter, waarbij vooral het goede plaatsen en het daaruit voort vloeiende samenspel opvielen. Het grote enthousiasme en daarnaast het goede indi viduele spel van enkele uitblinkers, zoals Rijnvis, Clavan en Huegenin stelden de Admira-defensie herhaaldelijk voor pro blemen. Direct na het begin kreeg middenvoor Habitzl een scoringkans, doch de Oosten rijkers moesten nog 25 minuten wachten voordat Richter een mooie voorzet van Cejka onhoudbaar en zuiver langs doelman Kok plaatste (01). Toen minuten na de hervat ting bracht de Haagse middenlinie de bal zeer fraai naar voren en via Kuneman en na handig werk van Clavan scoorde De Wit (DHC) de gelijkmaker (1—1). Admira nam in de tweede helft de zaken nog ernstiger op en verkreeg opnieuw de leiding, alhoewel Richters doelpunt in bui- tenspclpositie werd gescoord. Tot het einde bleef het een interessante wedstrijd. Doelpunten kwamen er niet meer. ADVERTENTIE De technische commissie van de Ko ninklijke Nederlandse Athletiek Unie heeft de ploeg samengesteld voor de deelneming aan de Olympische Dag op 13 Juni. In deze ploeg zijn de beste Nederlandse athleten van het ogenblik opgenomen. 200 meter hardlopen dames: Puck van Duyne—Brouwer (Celebes), Gre de Jongh (Sagitta), D. van Dijk (Sagitta), J. Jeltema (Marathon) en N. de Vries (Gita). 80 meter hordenloop dames: Fanny Blan- kersKoen (K.N.A.U.), W. Lust (Zaanland), L. v. d. Meyden (Olympia '48) en C. Dal man (Zaanland). Het starten van mevr. BlankersKoen is in verband met haar blessure nog onzeker. De dames Lust, Van der Meyden en Dalman bereikten dit jaar reeds resultaten beneden de 12 seconden. 200 meter hardlopen heren: Theo Saat (V. en L.), A. H. V. Hardcveld (V. en L.) en T. Aret (D.O.S.). 1500 meter hardlopen: W. F. Slijkhuis (Trekvogels), W. Roovers (T.H.O.R.), J. Fek- kes (D.O.S.), W. J. Seeuwen (A.A.C.), A. van Ras (P.S.V.), J. van Rooyen (Holland) er. J. Rem (Lycurgus). Het deelnemen van Seeuwen is nog niet definitief. 4 x 400 meter estafette: A.A.C., Amster dam met o.a. Buys en Seeuwen, A.V. 1923, Amsterdam met de Zwitserse kampioen Sep Steger en Schmitz. V. en L„ Den Haag met o.a. Smildiger en De Jong, Trekvogels, Den Haag met o.a. Verwey en v. d. Burg, Pro Patria, Rotterdam met o.a. de coming man Moerman, D.O.S., Rotterdam. Speerwerpen-demonstratie. Gedurende het half uur athletiek zullen Nico Lutkeveld (A.P.G.S.) en Joop Fikkert (SISU) een aan tal demonstratie-worpen speerwerpen geven. De worpen worden niet afzonderlijk gemeten, doch in aantallen meters bekend gemaakt. Als vandaag de 22 deelnemers aan de Derby in Epsom van start gaan zullen de Engelsen, naar een schatting van book makers, voor een totaal van twaalf millioen pond sterling in weddenschappen hebben gestoken het hoogste bedrag in de 175 jaar oude geschiedenis van deze vermaarde race. Op de Epsom Downs hadden zigeuners reeds vandaag hun kamp opgeslagen en op het miniatuur-kermisterrein ging het vrolijk toe. Koningin Elizabeth zal de race, waarin haar paard „Landau" uitkomt, bijwonen. Morgenochtend zal de gewone kabinetsver gadering worden bekort opdat Sir Winston Churchill en de andere ministers tijdig te Epsom kunnen zijn. Later op de dag zal een tweede kabinets-bijeenkomst worden ge houden. De uitslagen van de in Hilversum gehou den draverijen luiden: Kennemerland-prijs (1980 meter): 1. Sir Messidor 1.29.7; 2. Red Star 1.34.4; 3. Ray Robinson 1.33.8. W. f 1,10, PI. f 1,10, f 1,10, f 1,20, Cov. f2,70, Gek. f 3,20. De streek-prUs, (1900 meter). Finale: 1. Rethy Hollandia 1.25.8; 2. Opveger 1.25.3; 3. Quick Star 1.24.7. W. f 3,70, PI. f 1,40, f 1,40, f 1,70, Cov. f 6,50, Gek. f 6,60. Langstraat-prijs (1980 meter): 1. Sunshine 1.31.9; 2. Speedy Lady 1.32.3; 3. Ruth Buf- fington 1.31.1. W. f 15,10, PI. f5,70, f3,50, Cov. f4,10, Gek. f24.60. Geuldal-prijs (2340 meter): 1. Quilla Lee 1.29.1; 2. Ria Kitty 1.29.4; 3. Ruby Spencer 1.31.2. W. f 1,40, PL f 1,50, f2,50, f2,50, Cov. f7,50, Gek. f3,70. Heide-prijs '2340 meter): 1. Qui Hollandia G 1.26.7; 2. Our Volann 1.26.7; 3. Orient Express G 1.26.4. W. f 1,50, PI. f 1,40, f 1,70, f2,60, Cov. f5, Gek. f5,60. Totalisator-omzet: f49.105. In Hattem werd een begin gemaakt met de golfwedstrijden om het Nederlands kampioenschap voor profs. De baan (18 holes) werd in twee delen van elk 9 holes gesplitst. Op de eerste dag werden 4 ronden van 9 holes afgewerkt. De uitslag luidde na de eerste dag: 1. Witte (Eindhoven) 141 (34 - 36), (34 - 37); 2/3. De Wit (Wassenaar) 143 (38 - 34), (36 - 35) en Oudendorp (Utrecht) 143 (35 - 36), (35 - 37); 4. Cramer (Hengelo) 144 (37 - 35), (38 - 34); 5. Rühl (Zandvoort) 146 (36 - 38), (37 - 35). Voor de gecombineerde wedstrijden van de K.N.Z. en R. en de Hollandbeker-wed strijdvereniging, die op 12 en 13 Juni op de Bosbaan bij Amsterdam gehouden wor den, bestaat grote belangstelling, vooral uit België. Van Belgische zijde zijn nl. de volgen de inschrijvingen binnengekomen: van de Antwerp Scullingclub: jonge skiff A, jonge skiff B, oude skiff, vier zonder stuurman, oude twee en dubbel twee: van de Sociétè Royale Nautique Anversoise: jonge skiff A en jonge twee B; van de Sport Nau tique Ostendé: de jonge skiff A, jonge skiff B en oude skiff; van de Union Nautique Liège: oude skiff. De Ruderverein Munster 1882 uit Duits land heeft voor deze wedstrijden inge schreven met een oude acht. ADVERTENTIE s morgens. En waar je Roxy ook koopt, ze zijn altijd fabriekvers uit die F. S. Packs (Flavor Seal). De Ronde van Italië De elfde étappe van de Ronde van Italië van Cesenatico naar Abetone over een af stand van 230 km. werd gewonnen door de Italiaan Gianneschi in 7 uur 4 min. 10 sec. De uitslag luidde verder: 2. Grosso (It.) 7.04.12; 3. Franchi (It.) z. t.; 4. Astrua (It.) 7.05.07; 5. Coppi (It.) 7.05.12; 6. Mencini (It.) 7.05.18; 7. Defilippis (It.) 7.05.22; 8. Koblet (Zwits.) 7.05.25; 9. Ciolli (It.) 7.06.01; 10. Massip (Sp.) 7.06.11; 11. Magni (It.) z.t.; 12. Clerici (Zwits.) z. t.; 30. Gerrit Voorting 7.07.17; 39. Wagtmans 7.08.32; 46. Van Est 7.09.16; 78. Van Breenen 7.25.25. Het algemeen klassement luidt: 1. Clerici (Zwits.) 69.37.37; 2. Gerrit Voorting (Ned.) 69.50.30; 3. Assirelli (It.) 69.52.26; 4. Koblet (Zwits.) 70.08.15; 5. Defilippis (It.) 70.08.47; 6. Magni (It.) 70.08.56 7. Schaer (Zwits) 70.09.01; 8. Conterno (It.) 70.09.52; 9. Minardi (It.) 70.10.05; 10. Astrua (It.) 70.10.06; 13. Coppi (It.) 70.12.54; 20. Bartali (It.) 70.20.38; 23. Wagtmans (Ned.) 70.21.31; 34. Van Est (Ned.) 70.33.12; 71. Van Breenen (Ned.) 71.16.39. Nog 81 renners zijn in de Ronde van Italië overgebleven. De twee overgebleven Duitse renners Reitz en Theissen werden door de organisatoren vóór de start van de elfde étappe uit de course genomen. Toen de chocolade en het brood klaar waren, kregen ze ieder hun kop en bordje voor zich; en dat smaakte best! En onder het eten vertelden ze, hoe ze verdwaald waren en hoe ze gelukkig de hut hadden gevonden, waar ze de ergste bui geschuild hadden. Daarom konden we jullie niet vinden", zei Pilon. „Wij waren juist de andere kant op gegaan om je te zoeken! Nou, gelukkig is alles in orde gekomen. Jullie blijft maar rustig vannacht hier slapen, want het is te laat om terug te gaan. „Fijn, Pilon!", riep Bunkie. „En dan kun je morgen op tijd naar school, als de bus tenminste rijdt met die sneeuw", zei Pilon. Na het eten sjouivden ze matrassen en dekens naar boven, waar ze zouden slapen. Met zijn allen maakten ze de boel klaar; alle matrassen naast elkaar op de grond, want zoveel ledikanten had Pilon niet. Maar dat vonden ze juist grappig. „Net of we weer aan 't kamperen zijn!", lachte Rick. „Noumidden in de winter!", zei Oepoetie. Een uurtje later lagen de drie lekker onder de warme dekens. Buiten hoorden ze nog wat wind, maar de storm was toch wel over. En het duurde niet lang, of ze sliepen vast! Het sprintkampioenschap van de Haar lemse wielervereniging HSV „De Kampioen", dat gisteravond op het circuit van Zand voort werd gehouden, is op overtuigende wijze gewonnen door de amateur B. v. d. Kamer. Samen met de nieuwelingen Sellmeyer, C. Hoppenbrouwer en v. d. Hulst, was v. d. Kamer via serie's en halve finale, doorge drongen tot de finale. Door v. d. Hulst met één wiellengte te kloppen, kwam v. d. Ka mer in de beslissende rit tegen Sellmeyer, die C. Hoppenbrouwer geklopt had. Met anderhalve lengte voorsprong kreeg v. d. Kamer deze rit en tevens het sprintkam pioenschap 1954 op zijn naam. De sprint om de derde en vierde plaats werd gewonnen door Hoppen brouwe- vóór v. d. Hulst. Het heeft de waterpoloploegen van Haar lem gisteravond in Stoops Bad niet mee ge zeten in de drie wedstrijden. Haarlem 3 bond voor de reserve tweede klasse de strijd aan tegen Dolfijn 2 en ging met vijf—een ten onder. Haarlem 4 kreeg voor de reserve derde klasse AZ '70 2 tegenover zich en moest eveneens met een eindstand eenvijf het hoofd voor de Amsterdammers buigen. Vervolgens ging Haarlem met een invaller voor Bijlsma tegen GZC te water. Aan bei de kanten werd er voor de rust vlot ge speeld. GZC trok zeer goed samenspelend ten aanval. Met een achterwaarts schot van Beiderwellen opende GZC de score en kort daarna bracht dezelfde speler de stand op nu.twee. Nadat Cabout met het nemen van een strafworp nog een doelpunt aan de GZC- voorsprong had toegevoegd scoorde Paan akker tegen. Na de rust zakte het spel van Haarlem af. Regelmatig was er verwarring in de Haar lem-verdediging. Met twee doelpunten van Van der Toorn, waarvan één een strafworp en drie doelpunten van Beiderwellen waar van eveneens een strafworp werd de GZC voorsprong opgevoerd tot achteen. Ruim 50 sportwagens zullen op de natio nale sportwagenraces, die 7 Juni op het cir cuit in Zandvoort worden gehouden, aan de start verschijnen. Het besluit van het bestuur van'de Neder landse Autorensport Vereniging om de klasse grens voor de categorie van 2600 tot 2670 cc. te verleggen heeft vooral de animo bij de 2660 cc. Austin-Healy-rijders doen stijgen. ADVERTENTIE VERKOOP en VERHUUR Nassauslraat 5 Haarlem Tel 15220 In het stadion van de Brusselse Racing Club heeft Emil Zatopek de 10.000 meter gelopen in 28 min. 54.2 sec., een nieuw wereldrecord. Het officiële wereldrecord staat sinds 4 Augustus 1950 met 29 min. 2.6 sec. op zijn naam. Het werd gemaakt in Turku maar op 1 November 1953 heeft Zatopek in Houstka reeds een tijd geboekt van 29 min. 1.6 sec. Deze laatste prestatie was nog niet officieel als wereldrecord erkend. Zatopek nam in deze race onmiddellijk de leiding, bij iedere stap stormachtig toe gejuicht door de vijfduizend toeschouwers. Na 4 ronden lag hij 30 meter voor op zijn naaste concurrent, de Belg De Pauw. Maar het verschil werd steeds groter, want de Tsjech met zijn verwrongen ge zicht en open mond, gaf alles waarover hij beschikte. De eerste acht ronden 3200 meter liep hij in 6 min. 53.6 sec. en hij had toen een halve ronde voorsprong op de Belg Marcel Vanderwattyne die in tweede positie lag. Toen hij aan de tweede 5000 meter be gon leek hij sneller dan ooit te gaan. De laatste twee ronden, toen hij alle andere deelnemers gedoubleerd had, legde hij sprintend af en na een laatste spurt, aan gemoedigd door de menigte, ging hij over de eindstreep, een tijd noterend die 7.4 sec. beter was dan zijn nog niet offi ciële record dat hij in Houstka had ge maakt. Verwonderd Zatopek zeide na de race dat hij nog meer verwonderd was over zijn record verbetering dan verleden Zondag in Pa rijs. „Na de eerste ronde dacht ik dat ik het nooit zou halen. Het leek me een zeer moeilijke race", aldus de Tsjechische kampioen. Hier volgen de tussentijden van Zato pek in Brussel, vergeleken met die van 4 Aug. 1950 in Turku waar hij 29.02.6 no teerde de tijd die nog steeds officieel we reldrecord is. Als gezegd had Zatopek dit record 1 November jongstleden in Houstka teruggebracht tot 20.01.6. Brussel Turku 1 km 2.47.8 2.58.0 2 km 5.43.8 5.51.8 3 km 8.38.2 8.46.0 4 km 11.34.0 11.41.5 5 km 14.27.6 14.37.0 6 km 17.23.0 17.31.0 7 km 20.16.4 20.22.5 8 km 23.11.6 23.20.0 9 km 26.07.4 26.15.0 10 km 28.54.2 29.02.6 3) Haar bruin verbrande gezicht had een vermoeide trek en ze bekende hem eerlijk, dat ze zich inderdaad moe voelde. „Je moet me maar een slag per hole ge ven", lachte ze. „Ik ben heel laat in bed gekomen. Je zuster heeft je waarschijnlijk wel verteld, dat ik op de „Lyonesse" was gisteravond. Ze maakte een gebaar in de richting van de haven. Hij merkte, dat haar stem niet helemaal zeker klonk. Het was alsof ze verwachtte dat hij haar vragen zou gaan stellen. Hij vroeg echter niets. „Ja, ze vertelde me zo iets", antwoordde hij luchtig. „Wat zou je er van zeggen om maar dadelijk te beginnen?" Monica keek hem met iets van dank baarheid iin haar blik aan. „Uitstekend" antwoordde ze. Ze ging hem voor en hij volgde op enige afstand, terwijl hii haar met warme sympathie gadesloeg. Hij hield van dit soort meisje; rustig en intelligent, actief en zakelijk. Ook hield hij van de manier, waarop zij zich kleedde. Geen kantjes en strikjes, maar goede, eerlijke, practische kleren die er uit zagen om wer kelijk gedragen te worden. Ze pastte haar slanke figuurtje bovendien onberispelijk. Tarrant was volkomen onervaren wat vrouwenkleding betreft, Mildred zou hem hebben kunnen vertellen, dat de opvallen de eenvoud van Monica's kleren, welke hij zo bewonderde, het resultaat was van dure eerste-klas kleermakers en naaisters, bij wie zij Mildred zelden of nooit iets kon bestellen. Matt had alleen bewondering voor het resultaat en verbaasde zich er telkens weer over, hoe Monica het voor elkaar bracht om er in zulke simpele kle ren zo opvallend goed uit te zien Op deze morgen dacht hij hierover in het bijzonder na en ook andere dingen vie len hem op; 't kleine flatteuze mutsje, dat ze droeg en het zachte, krullende haar, dat er aan alle kanten onder uitsprong, 't Was niets voor Monica om haar haar precies in de plooi te diagen zoals Mildred! Ook vond hij haar manier van lopen aantrekkelijk: met flinke soepele passen liep ze door de hei, terwijl de tas met golfstokken noncha lant over haar schouder hing. Het viel hem opeens in, dat hij wel eens had kun nen aanbieden deze tas voor haar te dra gen, en haastig herstelde hij zijn verzuim. Ze antwoordde lachend, zonder zich om te draaien. „Welnee, stel je voor! Zó zwak ben ik niet, ook al heb ik dan maar kort geslapen!" Toch was 't hem, voordat ze halverwege waren, al overduidelijk dat ze werkelijk zeer vermoeid was. Ze speelde slecht. Haar anders zo mooie slagen misten pit en ze maakte vele fouten. Tenslotte gaf ze het op. ,,'t Gaat vandaag niet!" klaagde ze. „Ik kan er beter mee uitscheiden Waarschijn lijk ben ik te moe. 't Spijt me, Matt, om jou partijtje ook te bederven. Ik zou, hoe dan ook, vroeger dan anders hebben moe ten ophouden. Sir Jonathan heeft me na melijk gevraagd om aan boord van de „Lyonesse" naar de zeilwedstrijden te ko men kijken". Ze aarzelde even en voegde er dan als was 't tegen haar zin een uitleg aan toe. „Hij is een oude vriend van mijn moeder.hoewel ik zelf hem eigen lijk nauwelijks ken". Tarrant antwoordde quasie-onverschil- lig: „Werkelijk?" Maar driep in zich voelde hij opeens een wonderlijke blijdschap. Mil dred'-: lelijke insinuaties zouden verder geen vat meer op hem hebben! „Je kunt nog wel een andere partner vinden, als je nu snel naar het Clubhuis terug gaat", zei ze hem verontschuldigend aankijkend. ,.De meeste mensen beginnen nu pas te komen. Zullen wij dan dit par tijtje... morgen afmaken?" Er was een vreemd lachje op haar gezicht en het was alsof ze eigenlijk aan andere dingen dacht. Met enige bezorgdheid riep hij uit: „Luister eens, Monica, je voelt je toch niet ziek of in de put om 't een of ander"" „Ik? Welnee, hoe kom je er bij?" ant woordde ze snel. „Ik heb alleen vandaag een slechte dag, wat het spel betreft. En ik heb duizend-en-een dingen te doen om van mezelf iemand te maker., die in de luxueuze sfeer van de „Lyonesse" past. In de allereerste plaats moet ik naar de kap per". „Ik wandel zover met je mee terug naar de stad", zei hij langzaam, haar nog steeds bezorgd aankijkend. Ze uitte een woord van piotest, maar moest hem tenslotte zijn zin geven. Matt Tarraint wist op een pret tige, onopvallende manier meestal zijn zin door te zetten. Langs een kortere weg, dwars door de velden, begeleidde hij haar in de richting van Martle Tor. haar hotel. Maar toen ze bij de eerste huizen, aan de rand van het stadje aankwamen, bleek ze van idee veranderd te zijn. ,,'t Is nog vroeg. Ik ga, geloof ik, eerst nog wat winkelen", zei ze luchtig. „Laat me nu maar aan mijn lot over. Ik vind 't verder wel". „Mag ik je niet brengen tot aan de eerste winkel, waar je moet zijn?" vroeg hij. „Die is aan het eind van deze weg", ant woordde ze. „Vooruit, ga teiug en speel nog een prettig rondje golf!" Hij was echter koppig en liep met haar mee naar de Harbour Road, en verdei langs St. Mary's Lane, waar aan weerskan ten grote witte villa's stonden in fraaie lommerrijke tuinen. Tenslotte leverde hij haar af bij Harvey's boekwinkel en lang zaam begon hij dezelfde weg terug te wan delen. Vaag piekerde hij wat hij met de rest van de morgen zou doen. Hij had geen zin meer in golf en het getij was niet gunstig om te gaan vissen, terwijl boven dien de haven naar zijn smaak te vol zou zijn met allerlei dagjesmensen, die naar de zeilwedstrijden kwamen kijken. In gedachten verdiept hield hij even stil om een sigaret aan te steken, en toen hij zon der op te letten weer verder wilde wan delen, botste hij bijna tegen ten knappe, goedgeklede vrouw aan, die met een klein jongetje aan de hand. uit het hek van één van de villa's kwam. Matt verontschuldig de zich en wilde verder wandelen. Maar opeens bleef hij doodstil staan Diep in zijn onderbewustzijn roerde zich iets. Het hek waarvoor hij stond, was helder blauw ge verfd en in grote witte Gothische letters stond er op geschilderd: „St. Mary". „St. MarySanta Mariahet blau we hek, de herinnering aan de Italianen die in de afgelopen nacht in het duister samen gesproken hadden! Matt liep langzaam verder en draaide zich dan weer om om het huis nog eens goed in ogenschouw te nemen. Hij voelde het als een wonderlijke speling van het lot, dat hij op deze plaats terecht was ge komen Op enige afstand van hem verwijderd liepen de vrouw en het jongetje, die uit het huis gekomen waren. Ze sloegen de hoek om. Op zijn gemak begon Matt thans de grote villa te bekijken. Het was het soort huis, dat in de laatste jaren in gro ten getale in Martle gebouwd was: dege lijke baksteen, met een leien dak, omringd door een grote tuin; een bochtige oprij laan leidde naar de voordeur. Wat wilde die onbekende man met de harde stem die ander hier vanavond wijzen?.... „Er is om die tijd nooit iemandhad hij hem horen zeggen. Matt's eerste ge dachte was: inbraak, en hij besefte dat „St. Mary", met de vele openslaande gla zen deuren, een gemakkelijk karweitje zou zijn voor ervaren vaklieden. Wat moest hij doen? De politie waarschu wenHiervoor voelde hij niet veel. Hij zou een dwaas figuur slaan met z'n vage verhaal: stemmen in de nacht, die Ilaliaans hadden gesproken, terwijl hij niet eens kon aanwijzen, van welke boot ze gekomen warenToch had hij het gevoel, dat hij iets moest doen! Tweemaal nog liep hij heen en terug langs het huis, dan opeens draaide hij zich om en liep snel en vastberaden terug in de richting van de pastorie. HOOFDSTUK 2. Die verdere dag had Matt Tarrant het druk en voelde hij zich prettig opgewon den. Hoe meer hij nadacht over het pro bleem van de onbekende Italianen, hoe meer 't hem fascineerde. Hij' zou er een oplossing voor willen vinden en in ieder geval wilde hij er méér over te weten ko men, voordat hij zich tot de politie zou wenden verondersteld dat het werke lijk nodig zou zijn de politie er bij te halen. (Wordt vervolgd).

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 9