TYPEN Mooie Vrouwen» tchfaion VLOOIEN T ot Zaterdag 12 JUNI NETTE JONGEN JONGEMAN £S deze week 500 gram 5IM0N DE WIT Bollenkopers lijden verliezen door miniatuur-windhandel in variëteiten Havenberichten MOORE's D. v. BUUREN Nette BANKETBAKKERSBEDIENDE Zonnesteek maak te een einde aan een avontuurlijk leven -VERVER- BOEKHOUDEN VERMANDE ZONEN MEISJE Autobotsing op de Rijksstraatweg Schoenen vergroten GOEDE BIJVERDIENSTE leerling-electricien DINSDAG 8 JUNI 1954 6 „PARKIET-TULPEN" IN TREK BIJ EXPORTEURS Tandbederf de meest verbreide volksziekte Menigvuldig gebrom in Hilversum Jaarvergadering van Christian Science „Van Harrow naar Hollyzvood" Lord Montagu overleden te Chiapas in Mexico „Pro Juventute" wil 1000 Zeeuwtjes vacantie geven Boeten wegens overtreding van Bioscoopwet J. E. Hage- v. Dijk C. Hage G. J. J. Veening J. H. van Ginkel KWÜi SCHOOL aangeboden ADVERTEERT IN DIT BLAD EXAME'NOPLEI D l N G HUGAS. E LGERSMA.POTGIE S E R de heer en mevrouw SLOOTMANS-RECHSTEINER originele import 1 heerlijk met verse sla en spek met piccalilly of met stroop! Drie eeuwen geleden zakte de dwaze tulpenwindhandel in elkaar als een kapot- geprikte ballon. De bedrijvers hiervan wisten niet, dat zij aan de grootste wind handel bezig waren, die in later eeuwen niet werd geëvenaard. Een enkele keer lijkt het er op, ook al verkoopt men niet zijn hebben en houden voor een simpele bol. Op het ogenblik bijvoorbeeld is er een rage onder de bloembollenkwekers, waarbij de parkiet-tulpen als het middel, waarin veel te verdienen valt, worden gezien. Uiteraard ligt de kwestie nu anders dan toen. In het begin van de 17de eeuw kwam de tulp in de mode. De tulpen werden dus duur en de eigenaars en kwekers werden gemakkelijk rijk. Dit viel ook andere men sen op en zij wilden ook wel eens een kans je wagen met die tulpen. Dat kansje be tekende grote rijkdom voor diegene, die op tijd wist uit te scheiden. De andere goklustigen ervoeren, dat de handel die zij in tulpen dreven alleen op lucht was gebaseerd. Het gehele bloembollenvak is nog specu latief, zij het op een iets degelijker basis. De opbouw van de handel is nu helemaal anders dan by andere producten. De export verkoopt een product, dat nog niet geoogst is en dus moet er altijd worden afgewacht of de binnenlandse prijzen overeenkomen met de schattingen, die men in de winter maakt. Pas in het veilseizoen in de zomer gaat men ontdekken welke soorten of variëteiten of, nog globaler genomen, kleu ren het meest worden gevraagd en dus het best worden betaald. Mensen, die dus door de historische groei moeten speculeren zijn meestal ook niet bang om het eens te proberen als men er niet toe gedwongen wordt. Die gelegenheid heeft men dan bij de nieuwe variëteiten. De bezoekers van de kassen in de Keu kenhof hebben daar bijna uitsluitend nieu we variëteiten gezien. Dit zijn tulpen, die öf door kruising gewonnen zijn óf die uit een reeds bestaande tulp „verlopen" zijn. Soms zijn ze heel anders van kleur dan de oorspronkelijke tulp en soms hebben ze een volkomen andere vorm. De kweker die zo'n verloping vindt tekent die uit, houdt deze bol bij het rooien apart en gaat daaruit een partij opbouwen wanneer hij denkt, dat het publiek of soms alleen maar andere kwe kers, deze in de toekomst zullen gaan kopen- Wankele basis Een vrij wankele basis dus. Er zijn kwe kers die er een bepaalde „feeling" voor hebben. Deze kruisen vele tulpen met elkaar en krijgen dan soms na jaren honderden nieuwe tulpen te zien. Zij gaan dan de mooiste en de beste uitzoeken en onder werpen deze aan diverse proeven. In de eerste plaats moet worden nagegaan of zij goed groeien, dan moet de broeicapaciteit worden uitgezocht en zeer serieuse kwekers gaan zelfs na of ze al of niet vatbaar zijn voor bepaalde ziekten. Hebben de kwekers van een variëteit voldoende exemplaren, iets wat meestal tien tot twaalf jaar duurt, dan brengen zij de bloemen naar de weke lijkse bloemenkeuring tijdens de keurdagen in Haarlem en Hillegom en op tentoonstel lingen. Andere kwekers zien daar de bloemen, vinden ze mooi of niet. In het eerste geval denkt men dat het publiek er ook wel zo over denkt en dan gaat men eens een kilotje van die nieuwe tulpen kopen. Meestal voor veel geld, want de kweker moet zijn moeite en zorgen betaald krijgen. Voordat er een kwantum is, dat kan worden geëxporteerd gaat er een jaar of vijftien tot twintig na de vondst voorbij. Dan pas krijgt het publiek deze bloemen onder ogen en de klant beslist tenslotte of de tulp, narcis of hyacint een handels soort wordt. Op het ogenblik worden er vele nieuwe variëteiten verhandeld. De kwekers krij gen voor hun gewone bollen vrij veel geld. Een logisch gevolg is, dat zij iets nieuws gaan proberen. Op het ogenblik komen nu parkiettulpen in allerlei vormen en kleuren op de markt. Zondagmiddag omstreeks zes uur heeft zich op de Rijksstraatweg nabij de Over- tonstraat in Haarlem een aanrijding tussen twee personenauto's voorgedaan, tengevol ge waarvan de 19-jarige J. Th. N. van der L. uit Velsen met een lichte hoofdwond per ziekenauto naar zijn huis vervoerd moest worden. Van der L. reed met een snelheid van ongeveer negentig kilometer per uur op de Rijksstraatweg in Noordelijke rich ting en bemerkte te laat dat een voor hem rijdende auto van richting wilde verande ren. Ondanks krachtig remmen was een botsing niet meer te voorkomen; de auto van Van der L. kantelde tengevolge van de aanrijding. Beide voertuigen werden zwaar beschadigd. De directeur-generaal van de Volksge zondheid, prof. dr. P. Muntendam, heeft in het Kurhaus te Scheveningen de jaar vergadering van de Internationale Tand heelkundige Federatie geopend. Prof. Muntendam zei dat het tandbe derf nog steeds de meest verbreide volks ziekte in alle landen en op alle leeftijden is maar dat er niet voldoende deskundigen zijn voor de behandeling en nog minder voor de preventie. Wil de wetenschap haar resultaten aan de volken ten goede laten komen, dan zullen de beroepsorganisaties, de universiteiten, de overheid en de maat schappelijke organen de handen ineen moeten slaan. Over het verband tussen voeding en tandziekten zei prof. Muntendam: „Het ware te wensen, indien een overheid al vorens zij uit economische motieven over gaat tot prijsverlaging van suiker en prijs verhoging van melk, overweegt of hiermee inderdaad de economie gebaat is, omdat hierin factoren schuilen, welke bepaald nadelig voor de gezondheid in het alge meen en van het gebit in het bijzonder kunnen zijn". Tenslotte zei prof. Muntendam verheugd te zijn over het feit, dat de jaarvergade ring van de federatie wordt gehouden in een land waar men op het ogenblik wor stelt met ernstige problemen op het ter rein der sociale tandheelkunde. VETTE VARKENSMARKT LEIDEN Aanvoer 191 vette varkens, zware 197 198, lichte geen notering, slagersvarkens 197—200, zeugen geen notering. Handel flauw, afloop minder. 17 nuchtere kalveren van 35—45, levens 110125. Uit zeer vele gewone handelssoorten ver lopen deze bollen en ieder die zo'n variëteit vindt komt er meer op de beurs. De parkie ten zijn vrij hoog geprijsd op de buiten landse markt. Zo moet er voor een be paalde parkiettulp, gloednieuw en eigen aardig gekleurd, een bedrag van f 150. per kilogram zijn gegeven. De trotse ko per zag er iets in maar niet wat een ander zag, namelijk virus. De eigenaardige teke ning werd veroorzaakt door een ziekte, die de bol volkomen waardeloos maakt. De kweker zelf wist ook niet, dat de bol ziek was. Verwildering Een andere geval is eveneens kenmer kend. Een kweker dacht ook een nieuwe variëteit te hebben. Deze kwam ook op de keuring. Er werd een naam aan de bloem gegeven en er werd registratie aan gevraagd. Deze keuringscommissie bekeek de „nieuwe" tulp. Op het inschrijfformu lier, dat er bij lag noteerde zij: „Kan niet worden geregistreerd: is een verwildering van die en die variëteit". In plaats van een verbetering had de kweker dus een verslechtering gevonden. De geschiedenis verhaalt niet of hij wel een koper heeft gevonden. „Het vak" wacht nu met spanning af, waar dit alles op uit zal lopen, want ieder een is er vast van overtuigd, dat die ge weldige hoeveelheid nieuwigheden en vooral parkiettulpen beslist niet allemaal in de handel terecht zullen komen. Vol gens de schattingen zullen er misschien een stuk of vijf van de honderd variëteiten werkelijk handelssoorten worden. Voor de rest zal men zijn geld voor de aankoop en de vele jaren teeltkosten voor niets heb ben uitgegeven. De kopers van die nieuwe soorten zijn er echter even vast van over tuigd, dat hun aanwinst het wel zal doen en dat de anderen de strop zullen hebben. De op 13 Augustus van het vorig jaar opgerichte Nederlandse Bromfietsbond heeft Tweede Pinksterdag voor de eerste maal een Bromfietsdag gehouden waaraan door omstreeks 700 bromfietsers werd deelgenomen. Zij allen kwamen van hein de en ver naar Hilversum gereden waar in de koepelzaal van „De Karseboom" het eindpunt was gevestigd. In de middagbijeenkomst, die door een gevarieerd programma, uitgevoerd door radio-artisten, werd opgefleurd, hield de voorzitter van de bond, de heer L. H. Eker uit Den Haag, een toespraak. Hij zei dat Nederland thans ongeveer 300.000 brom fietsers telt, van wie tot nu toe slechts 3000 lid zijn van de bond. Hij sprak de wens uit, dat dit aantal spoedig moge uitgroeien, temeer, daar de bond ook goede contacten met de overheid onderhoudt. Zo heeft reeds de secretaris-generaal van Verkeer en Waterstaat zijn sympathie met het streven van de bond getoond en op zijn beurt de verwachting uitgesproken, dot de leden het verkeersfatsoen op de weg steeds zullen handhaven. Bij het ministerie van Financiën, is, zo deelde de heer Eker mee, aangedrongen op een andere be talingsmethode van de wegenbelasting voor de bromfietsers. Een betalingswijze als die van de luistervergunningen door het plakken van zegels zou belangrijk beter zijn dan de huidige. Ongeveer 7.500 Christian Scientisten vergaderden dezer dagen in Boston en vernamen hoe hun Raad van Directeuren geestelijk begrijpen kenschetste als de sleutel tot universele vrijheid en veilig heid. De directeuren legden de nadruk op de onbeperkte mogelijkheden van geeste lijk begrijpen en verklaarden, dat de be loften van genezing in het practisch Christendom voor ieder menselijk wezen en elke groep en natie gelden. De Scien tisten waren vanuit vele delen der wereld bijeengekomen ter bijwoning van de jaar vergadering van de moeder-kerk, The First Church of Christ, Scientist, die in ongeveer 40 landen vertakkingen heeft. Tot president voor het komende jaar werd de heer William R. Knox uit Boston be noemd, die gedurende bijna 50 jaar actief aan het genezend werk van dit kerkge nootschap heeft deelgenomen. NEW YORK (Reuter) Lord Edward Montagu is op 48-jarige leeftijd te Chiapas, in Mexico, tengevolge van zonnesteek over leden, aldus meldt de „New York Times". Montagu bevond zich in Mexico voor on derzoekingen naar de oude beschaving der Mayo-Indianen. Lord Montagu, broeder van de tiende hertog van Manchester, was een avonturier, wiens naam in de jaren twintig en dertig herhaaldelijk op opval lende wijze in de pers is gepubliceerd. Na de bekende Britse school van Harrow te hebben afgelopen, werd de jonge Lord in 1925 door zijn vader naar een boerderij in Canada, bezit van de familie, gezonden, om met het boerenbedrijf vertrouwd te ge raken. Edward had er echter na een jaar schoon genoeg van. Hij verliet Alberta, dook op te Winnipeg, in. Manitoba, trad daar in het huwelijk met Nora Potter, dochter van een Canadese zakenman en reisde vervolgens naar de Verenigde Sta ten, waar hij zich als „werkend passagier" voor het jacht van kapitein Walter Wan- dewell liet aanmonsteren. Kapitein Wandewell werd in 1932 te Los Angeles door misdadigers vermoord. Lord Montagu werd gearresteerd, omdat er iets met zijn paspoort niet in orde was. Dit maakte, dat hij de Verenigde Staten verliet en zich weer in Canada vertoonde. In 1933 kocht hij een motorschip, waar mede hij, met nog zes mannen, uit Victoria, in Brits-Columbia, naar Vancouver ver trok. Onderweg leden zij schipbreuk en de zeven gezellen brachten twee dagen op het Jones-eiland door voordat zij gered werden. Na de schipbreuk verdween Montagu. Zijn ongerust geworden familie liet over het ge hele Amerikaanse vasteland naar hem zoe- ken, daar gevreesd werd dat hij ontvoerd was. Doch Montagu dook in Duinkerken weer op. Hii was via Panama naar Engeland scheep gegaan. Van hieruit had zijn zuster Louise, die een vliegbrevet had, hem per vliegtuig naar Duinkerken overgebracht. In Frankrijk meldde hij zich aan voor het Franse vreemdelingenlegioen, dat hem ech ter niet aanvaardde. Lord Montagu keerde daarop naar En geland terug en kocht een kraam te Mai denhead, waar hij koffie en broodjes ver kocht aan vrienden, die met hun motor boten op de Theems gingen varen. In 1933 schreef Lord Montagu, onder de Pleeggezinnen gezocht „Pro Juventute", de landelijke instel ling voor kinderbescherming, die haar zorgen uitstrekt over kinderen van alle gezindten, heeft in overleg met het Natio nale Rampenfonds ook dit jaar een va- cantieplan georganiseerd voor ongeveer duizend Zeeuwse kinderen in de leeftijd van acht tot veertien jaar en voor een pe riode van drie weken, van 22 Juli tot 12 Augustus. De adviseuse van „Pro Juventute", mej. C. S. van Ouwenaller vertelde, dat een dergelijk vacantieplan nu nog zeer nodig is. Men wil duizend pleeggezinnen in het land vinden. Men zou er al zijn, wanneer in elk van de bijna elfhonderd gemeenten die ons land telt, gemiddeld één kind werd opgenomen. Met de kerkelijke gezindte wordt reke ning gehouden. Een medische verklaring moet worden overgelegd zowel wat het pleegkind als de pleegouders betreft. Dit geeft wederzijds waarborgen. Overigens is het zo dat men zich bereid kan verklaren om jongen(s) en/of meisje(s) in de leef tijd van acht tot tien jaar, van tien tot twaalf jaar of van twaalf tot veertien jaar gedurende de genoemde periode bij zich te ontvangen. titel „Van Harrow naar Hollywood", zijn gedenkschriften voor een Londens avond blad. Hij was inmiddels van zijn eerste vrouw gescheiden, waarna hij, in 1937, her trouwde met Dorothy Peters. Daarop kwam de tweede wereldoorlog en Montagu zorg de ervoor, dat hij er niet buiten bleef. Hij nam, als gewoon soldaat, dienst in het Amerikaanse leger, hetgeen hem, na de oorlog, het Amerikaanse staatsburgerschap opleverde. Ook zijn tweede huwelijk werd door echtscheiding ontbonden, waarna hij zich in 195?, met Cpra Kellyn, voor de derde maal op het huwelijkspad waagde, Een betrekkelijk „gewone" oorzaak zonnesteek heeft nu een einde aan dit veelbewogen leven gemaakt. De Rotterdamse rechtbank heeft de 57- jsrige B. J. W. uit Rotterdam en de 46- jarige M. D. uit Amsterdam tot een geld boete van f 250.of een maand hechtenis en een geldboete van f 100.of twintig dagen veroordeeld. Zij zouden een smalfilm voor kinderen hebben vertoond waarmee zij de Bioscoop wet zouden hebben overtreden, terwijl volgens de dagvaarding zij ook geen ver gunning van B. en W. zouden hebben ge had. Deze zaak heeft in hoger beroep ge diend en de eisen waren tegen D. een geldboete van f 500.of een maand hech tenis en een week gevangenisstraf voor waardelijk en tegen W. een geldboete van f 100.alsmede een week hechtenis voor waardelijk, voor beiden met twee jaar proeftijd. VIS SERI JBERICHT SCHEVENINGEN SCHEVENINGEN. 8 Juni. Vangstbericht van hedenmorgen uit zee: SCH78 50 kantjes, SCH87 28. SCH195 weinig. SCH305 3.SCH246 weinig. SCH341 weinig.SCH342 weinig. SCH402 weinig. SCH412 weinig.SCH56 34. SCH159 40. SCH229 38. SCH105 34, SCH104 60. SCH332 50. SCH39 60. SCH201 75. SCH264 70. SCH75 1. SCH77 1. SCH57 45. SCH199 2. SCH32 1.SCH40 2. SCH48 8. SCH49 40. SCH51 11. SCH99 45. SCH132 18.SCH133 8, SCH189 72. SCH247 20. SCH262 0. SCH285 24. SCH2 50. SCH8 12. SCH30 6. SCH35 45. SCH37 140 mijl afgelegd. SCH45 45. SCH69 35. SCH84 5. SCH210 31, SCH236 2. SCH249 9. SCH250 40. SCH297 34, SCH310 0. SCH312 0. SCH399 24, SCH190 9. SCH 20 nog 160 mijl, SCH314 29, SCH141 40. SCH186 40. SCH184 10. SCH361 35. SCH95 55. SCH140 60, SCH50 17. SCH63 0. SCH64 38. SCH6 16, SCH81 20, SCH89 50. SCH122 9, SCH123 30. SCH124 25. SCH160 32. SCH242 34. SCH275 40, SCH3 2. SCH14 7. SCH47 4, SCH120 1. SCH302 2. SCH333 6. Vlaardingen 14 25 kantjes. VL29 8 naar huis, VL61 32. VL71 22 naar huis. VL79 14, VL80 5, VL85 17, VL89 32. VL97 25. VL114 28. VL132 nog 150 mijl. VL142 43. VL166 30, VL172 35 naar huis. VL190 10, VL197 20. VL199 30, VL200 16. VL203 32, VL205 45. VL206 10, VL207 6, VL208 6, VL216 nog 200 mijl. Het wil nog maar steeds niet aan de Vissershaven, zowel aan de Noordzijde als aan de Zuidzij niet. Er mag dan weinig handel zijn, maar daarbij komt dan nog dat het Franse contingent is uitgeput, dat Italië door nog lagere prijzen elders de Nederlandse markt voorbijloopt, dat er voor Engeland alleen nog maar wat mage re schol is, waarmee geen eer is in te leg gen en dat er tenslotte in het binnenland een zeer geringe vraag naar vis bestaat. De koelhuizen zijn door overbelasting niet in staat om alle vis te verwerken, die de handel graag zou laten invriezen nu de I prijzen zo laag zijn. Aan de Zuidzij moet men wel een groot optimist zijn om de vele j stroppen te nemen bij besommingen, waar duizenden en nog een duizenden bij moe ten. Een niet te grote trawler moet alleen voor zijn kolen al zeven duizend gulden boven water halen en dan moet de reis niet eens al te lang worden, want dan komen er nog een paar duizend bij. Met deze moeilijkheden in het rederij- bedrijf in het oog is het dan misschien ook wel te verklaren, dat een bekende IJmui- dense rederij het heuglijke feit van het negentigjarige bestaan in alle stilte heeft laten voorbijgaan. Een Katwijkse logger- rederij heeft het personeel, bestaande uit driehonderd man, bij het vijfentwintigjarig bestaan echter meegenomen op een uit stapje. Op Schiphol mochten de oudgedien den van de rederij vliegen en in Vinkeveen werd de dag verder in alle vrolijkheid doorgebracht. Een duidelijker sprekend feit is moeilijk denkbaar. De Hollandse Nieuwe, die de buitenge woon hoge prijs slechts een dag heeft kun nen behouden, heeft nu al een prijspeil bereikt, waarop zij „gemeengoed" is ge worden. De grote vraag zal binnenkort wel enigszins afnemen en dat zal de binnen landse handel heus geen kwaad doen. De laatste jaren is het nu eenmaal een feit. dat men öf verse vis öf Hollandse Nieuwe koopt. Dan nog iets uit de hallen. Over de ver deling van de vislosploegen bestaat de laatste tijd aan de Zuidzij enige ontstem ming, daar de reders van de grote loggers zich ten achter voelen gesteld bij de reders van kleine trawlers. Een kleine trawler wordt nu nog ingedeeld bij de grote trawlers, terwijl de loggers over een heel wat kleiner aantal ploegen tezamen be schikken. Gezien de capaciteit van de grote loggers is er voor de zienswijze van deze reders zeker iets te zeggen. Er zitten aan dit probleem echter vele haken en ogen. Overigens: met goede wil is veel te berei ken. Maandag 7 Mei kwamen de haven van IJmuiden binnen: Bel Ocean van Norfolk. Elmina van Ham burg. Agnes Essberger van Bremen. Waria van Stockholm. Gisela Russ van Paternine. Zaanstroom van Hull. Phidias van Kopen hagen. Heriot van Leith. Samdetti van Norr- köping. Bomma van Halden. tSentor van Paramaribo. Hirondelle van Londen. Kari- mata van Marseille. Wilma van Le Havre. Texelstroom van Liverpool. Storfors van Go thenburg. Dotterel van Liverpool. Capo Noli vajj Mormuso. Trito van Dublin. Myra van Swansea. Polaris van Vesteras. Dieter Wal- traud van Bremen. Vertrokken zijn: Boskoop naar Bremen. Salawati naar Antwerpen. Agnes Essberger naar Hamburg. Netherlands Coast naar Rotterdam. Heden kwamen door een noodlottig ongeval om het leven onze lieve vader en moeder HENDRIK IJKELENSTAM en PAULINA VAN KEULEN beiden in de leeftijd van 42 jaar. De Heere trooste de kin kinderen. Uit aller naam: Lena IJkelenstam IJmuiden-O., 4 Juni '54. Lorentzstraat 24. De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 9 Juni a.s. des nam. 3 u. op de Westerbegraaf plaats te IJmuiden. Liever geen bezoek Geen bloemen. Arts en Arts AFWEZIG. Waarnemer Dr A. R. Jonk- hoff, Schotersingel 79. Longarts TOT 28 JUNI GEEN SPREEKUUR. Voor opname tel. 17306 b. g. g. 19677. Voor spoedgevallen Dr J. Stoffelsma, tel. 18728. Arts 9 JUNI GEEN PRAKTIJK ZOMERCURSUS Voor de vacantie klaar Halsstraat 1. Tel. 14624 Haarlem. £9 11 mei Bij hond of kat A. L. 63, on schadelijk en beslist afdoend GEBR. V E E N I N G A Naturalisten Jacobijnestr. 10-18, Haarlem OFFICIëLE PUBLICATIE OPKOMST HERHALINGSOEFENINGEN Ten behoeve van de dienstplichtigen, die op 9 Juni a.s. voor herhalingsoefeningen onder de wapenen komen, worden enkele extra-treinen ingelegd. Genoemde dienst plichtigen moeten van deze extra-treinen gebruik maken en daartoe op een dusdanig tijdstip van hun woonplaats vertrekken, dat zij op het betreffende station aansluiting hebben op de voor hen bestemde trein. De dienstplichtigen, die, in verband met hun plaats van bestemming, geen gebruik kun nen maken van een der hierna genoemde extra treinen, moeten ingevolge hun last- geving_ reizen met de eerste reisgelegenheid na 06.59 uur. 1. De dienstplichtigen uit Noordholland, Amsterdam, Haarlem, Leiden en omgeving met bestemming Rucphen moe ten reizen met de volgende militaire trein: Amsterdam C.S. v. 08.54, Haarlem v. 09.12, Leiden v. 09.41, Roosendaal a. 11.41. 2 De dienstplichtigen uit Den Haag, Rotterdam en omgeving met bestemming Rucphen moeten reizen met de volgende militaire trein: Den Haag H.S. v. 08.55, Rotterdam C.S. v. 09.20. Rotterdam-Zuid v. 09.31; Roosendaal a. 10.17. 3 De dienstplichtigen uit het Noorden van het land met bestemming Rucphen moeten met de volgende militaire trein reizen: Leeuwarden v. 07.39. Heerenveen v. 08.08. Steenwijk v. 08.29, Zwolle a. 09.02, combi neert, Groningen v. 07.45. Assen v. 08.07 Beilen v. 08.20, Hoogeveen v. 08.32, Meppel v. 08.46, Zwolle v. 09.08, Amersfoort v. 09.50, Utrecht C.S. v. 10.10, Roosendaal a. 12.19. 4. De dienstplichtigen uit 'sGravenhage en omgeving met bestemming Ede. moeten ge bruik maken van de volgende militaire trein, Den Haag S.S. v. 10.02, Voorburg v. 10.07, Gouda v. 10.24, Utrecht C.S. v. 10.52. Ede- Wageningen a. 11.29. 5. De dienstplichtigen uit Rotterdam en omgeving met bestemming Ede reizen met de militaire trein: Rotterdam C.S. v. 09.05, Rotterdam-N. v. 09.12, Gouda v. 09.26, Utrecht C.S. v. 09.56. Ede-Wagenin- gen a. 10.21. 6. De dienstplichtigen uit Noordholland. Amsterdam en omgeving met bestemming Ede moeten reizen met de mili taire trein: Amsterdam C.S. v. 09.40, Am sterdam M.P. v. 09.46, Amsterdam-Amstel v. 09.50, Utrecht C.S. v. 10.19, Ede-Wageningen a. 10.48. WOLLEN PLAIDS Voor auto en kamperen, prachtige Schotse ruiten, licht beschadigd, van f 37.50 voor f 16.90. Kam peerdekens 2e keus slechts f 6.95 en f 11.25. TAPIJT- HANDEL „Maro", Jans straat 85 bü Gr. Markt, Haarlem. Lengte, Breedte,. Hoogte, Knobbels, f 1.25 p. p. REM, Kennemerlaan 147 Tel. 4057 P. C. DE GEUS oud-belast.ambt. te IJmuiden Belastingconsulent W. DE ZWIJGERLAAN 16 Tel. 8590 Santpoort (Stat.) Spreekuur van 1920 uur Zij die intensief willen wer ken voor onze spaarkassen afd. Onder Rijkscontr. ge lieven te solliciteren. Brie ven no. IJ 785. Goede positie geboden aan een alleszins bekw. Kledingverver. Alleen ervaren eerste krachten gelieven te solliciteren bij N.V. „Excelsior", Plan- tagemiddenlaan 31, Am sterdam-C. duurt onze GROTE ATTRACTIE ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan van het SCHOENENMAGAZIJN „BRABANT" Weder ontvangen NIEUWE ZOMERSCHOENTJES Zie daarvoor de etalages. FRANS NAEREBOUTSTRAAT 64 IJMUIDEN-O. Voor spoedige indiensttreding gevraagd een Brieven onder no. 6451 aan het bureau van dit blad Industrie en Handel Mij. Lagendijk Trawlerkade 68 - IJmuiden vraagt voor magazijnwerkzaamheden leeftijd 1517 jaar. TERSTOND GEVRAAGD Fa. W. KROMHOUT v. d. MEER en ZOON. Bloemstraat 32. IJmuiden. GEBR. DOCTER N.V. CONSERVENFABRIEKEN BEVERWIJK Op de afd. Boekhouding kan direct geplaatst worden een Mulo-diploma vereist. Leeftijd ca. 18 jaar. Schriftelijke sollicitatie aan ons kantoor Koningstraat 2. Maandag 14 Juni vangen nieuwe cursusten aan voor het practijkdiploma opleidende voor het associatie-examen DEC. 1954 Ons geslaagdenboekje 1953 vermeldt de namen en adressen van 760 geslaagde cursisten. Inl„ prosp. en inschr. Maandag t/m Vrijdag van 9 5 en 7 9 uur aan het lesgebouw FRANS HALSPLEIN 9 TEL. 16372 DEN HAAG - HAARLEM - AMSTERDAM ROTTERDAM - UTRECHT - GRONINGEN Ondergetekende deelt langs deze weg mede, dat zij m.i.v. 9 Juni haar zaak heeft overgedaan aan die de zaak zullen voortzetten. Ondergetekende dankt haar geachte cliëntèle voor het genoten vertrouwen en beveelt haar opvolger in de gunst van het publiek aan. Hoogachtend, Mevrouw C. v. d. LEM Zeeweg 149 - Telefoon 5250 In aansluiting op bovenstaande delen wij U mede, dat wij door zeer coulante bediening Uw vertrouwen zullen trach ten te winnen. Voor Uw regelmatig bezoek aan onze zaak houden wij ons beleefd aanbe volen. Hoogachtend, F. SLOOTMANS Zeeweg 149 - Telefoon 5250 beier 's stalen kantoor- en boekenkasten, van degelijke, maar ook van aesthetisch vol komen verantwoorde constructie, waarborgen een stoidichte berging van Uw boeken en bescheiden en bieden bij een begin van brand daarvoor een veilige bescherming. Uw boeken achter glasdeuren geborgen, verhogen de „levendigheid" in Uw werkvertrek. Toonkamer: Kanaalstraat 43 Tel. 4163 5235 IJMUIDEN LABORATORIUM te Haarlem vraagt voor het spoe. len en schoonhouden van glaswerk en lokaliteit leeftijd tot 30 jaar. Brieven onder no. 6448 aan het bureau van dit blad.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 8