Thalia Velsens cultureel leven in de komende week Fiep Westendorp houdt de wereld een spiegel voor Kort en bondig J Suomi-athleten nu naar Duitsland moscoPEX Vanmorgen in de Vishal Bij Velsen-Beverwijk staan grote belangen op het spel Beverwijk 9 ZONDAGMIDDAG BIJ HOOGOVENS Nieuwe tentoonstelling in restaurant Finales school-korhal- wedstrijden in Velsen Medische verzorging tijdens het weekeinde Op „Schoonenberg" Presentiegeld mag worden verhoogd Nederlandse damsuccessen in Parijs Heime Langbroek blijft in de kopgroep Opbrengst collecte voor Ned. Rode Kruis Spanning bij schaakclub „Ween ink" Anjerdag-collecte Vangstberichten uit zee van Katwijkse loggers Scheepvaart VRIJDAG 11 JUNI 1954 DE NIEUWE TENTOONSTELLING, die Zondag in het Restaurant van de Walserij Oost tussen twee en vijf uur voor het publiek geopend zal zijn, toont ditmaal werk van de bekende tekenares en illustratrice Fiep Westendorp, die bekend is door haar werk in de dagbladen, tijdschriften en opiniebladen. In losse tekeningen, illustraties bij artikelen en verhalen of in boeken komt men de caricaturen, want dit zijn het doorgaans, tegen. Deze illustraties zijn sober, en kenmerken zich door twee typische feiten: de scherpe spot over de volwassene en de vertedering om het kind. Elke tekening is een spiegel, die zij haar medemens, die zich doorgaans zo gewichtig voelt, voorhoudt om hem te tonen wat er* voor een critisch oog van zijn gewichtigheid en zijn houding overblijft. Het zien van dit werk van Fiep Wes tendorp is nadenken over de caricatuur, die door alle eeuwen heen zijn plaats in de Nederlandse beeldende kunst heeft ge had. „Caricatuur" wordt dan hier gezien in de definitie, die Cornelis Veth er eens van heeft gegeven in een van zijn vele voortreffelijke werken over deze facet van de beeldende kunst: „Caricatuur is een verzamelwoord, waarmee alles aanduiden de wat in de beeldende kunst scherts, spot of hoon is, alles waarin humor of satyre, ironie or sarcasme, groteske of speelse fantasie ligt". Daarnaast is de caricatuur een uiting van een speelse en vaak dro mende fantasie. De caricatuur zo schrijft Veth is lachen in de beeldende kunst, en indien wij het werk van Fiep Westendorp in dit licht bezien, is het meer dan een grappige tekening, meer dan een zotte uitval dan is het, zoals hierboven reeds opgemerkt, het voorhouden van een spiegel tot „stichtinghe, leeringhe ende vermaeck Want het werk van deze kunstenares is nimmer kwetsend, het is meer een „toe noutegen de zich zelf-critiekloos uitende medemens. Landschappen Dit is één facet van de exposerende kunstenares. De tentoonstelling in Restau rant Walserij Oost laat ons echter meer van haar zien. Haar landschappen Men ton, San Remo, Ventimiglia geven een duidelijk beeld van de sfeer van dit lachende en gemoedelijke land, even zui ver als haar typeringen van de wijndrin- kende man, en de twee arbeiders uit de streek achter „leur vin". Dit zijn geen landschappen in kleur en schaduwen het zijn zwart-wit pentekeningen maar niettemin spreekt de intieme sfeer van de oud-Italiaanse stadjes uit elke lijn, zoals de geest van het volk spreekt uit de hou ding van de afgebeelde typen. Schilderen en etsen Fiep Westendorp, die nog niet zo héél lang geleden in Zaltbommel werd geboren, is een harde werkster: vroeger, toen zij de afdeling kunst, techniek en ambacht van de M.T.S. te Dordrecht bezocht, daar na tegelijk de dag- èn nachtcursussen volgde aan de Academie voor Beeldende Kunsten te Rotterdam, schilderlessen nam ADVERTENTIE Het theater met de beste films VRIJDAG 8 uur. ZATERDAG en ZONDAG. 7 en 9.15 u. Cary Cooper - Barbara Stanwyck in MEXICAANS GOUD Een boeiend verhaal uit de rauwe we reld der Mexicaanse petroleumvelden. Frankie Lane zingt „Blowing Wild". het meeslepende rhythme van de titelsong MAANDAG t.m. WOENSDAG 8 uur: De boeiende avonturenfilm in kleuren HET MASKER VAN DE PHARAO (South of Algiers) ZONDAGMIDDAG 3 uur JOHNNY WEISSMULLER in TARZAN DE AAPMENS Spannende belevenissen in het oerwoud DONDERDAG a.s. Speciale voorstelling DE WITTE KLIPPEN VAN DOVER Een menselijk verhaal in de traditie van ..Mrs. Miniver". bij David Bautz en etslessen bij Derksen van Angeren en nu ook, nu haar van alle zijden opdrachten en aanvragen om illustratie bereiken. Helaas, zo vindt zij zelf, in hoofdzaak in één genre: de cari catuur. Zelden een opdracht met meer zwaarte, zoals de muurversieringen voor het Raadhuis te Lekkerkerk of voor die nu afgebroken school te Schevenin- gen. En toch is dit hetgeen zij graag zou doen: schilderen, etsen, experimenteren en haar talent verdiepen. Niet dat haar huidige werk, zoals de tentoonstelling dit toont, de moeite niet waard zou zijn, verre van dat, want elke tekening is een blijk van Fiep's scherpe opmerkingsgave en een bewijs van de juistheid van Veth's definitie. De mens zien, glimlachen om de onbe wuste humor van het kind, dwalen door de pittoresque plaatsjes van de Rivièra en enkele typen van haar bevolking ont moeten getekend met de charmante glimlach, die ook dit volk zo eigen is dit alles valt te beleven bij een bezoek aan de nieuwe tentoonstelling in het Res taurant Walserij Oost Zondag tussen 2 en 5 uur. Vooral is het echter kennis maken met een knap en scherp waarneemster van het dagelijks leven: met Fiep Westen dorp. BINNENLAND De Staatscourant bevat een beschikking ..beëindiging van rente over inschrijvingen B in het Grootboek voor de Wederopbouw" en een beschikking „teruggave aan de open bare visserij van percelen in de Waddenzee". Binnenkort is de indiening te ver wachten van een wetsontwerp op de tand heelkundige inrichtingen. Dit wetsontwerp beoogt misbruiken tegen te gaan bij tand heelkundige inrichtingen, die op grote schaal narcose toepassen en daarvoor reclame maken. De 23-jarige KLM-stewardes Gusta van de Leuv is uitverkoren om dit jaar gedu rende een week over Den Haag te „regeren" als bloemenkoningin. Beide bloemenprin- sessen, Hotsche (uit te spreken als hotske) Tans en Tonny Geerkens. behoren eveneens tot het corps der stewardessen van de K.L.M. De vierde Haagse bloemenweek wordt van 9 tot 14 Augustus gehouden. De 66-jarige A. C. J. M. Schellens uit Eindhoven, directeur van de N.V. Wollen- stoffen fabriek, H. Eijcken en Zn. te Gel drop. is om het leven gekomen toen zijn auto op een kruispunt door een van links ko mende met stenen geladen vrachtauto in de flank gegrepen en vrijwel geheel werd ver nield. HAARLEM EN OMGEVING B. en W. van Haarlem stellen de ge meenteraad voor het voor dekking van het nadelig saldo van de Stichting Schooltand- verzorging Haarlem voor het jaar 1954 in totaal beschikbaar gestelde bedrag van f 1200 te verhogen met f 13.800. Ten behoeve van het verrichten van verf-, stucadoor-, timmer- en electriciteits- werken in het Tehuis voor Ouden van dagen aan de Schotersingel stellen B. en W. van Haarlem de gemeenteraad voor een crediet van f4900 beschikbaar te stellen. De uitslagen van de finales van de school- korfbalwedstrijden in Velsen waren: Brede- rodeschoolTheo Thijssenschool 1—3; Theo ThijssenschoolJan Ligthartschool 1—4; Jan LigthartschoolBrederodeschool 61. IJMUIDEN Dokters Van de groep artsen, aangesloten bij de Koninklijke Nederlandse Vereniging tot bevordering van de Geneeskunst zijn uit sluitend in spoedgevallen, van Zaterdag 1 uur tot aan het spreekuur van Maandag morgen te raadplegen de artsen: J. H. v. Ginkel, Kennemerlaan 123. tel. 4058 en D. J. Boosman, Stationsweg 7, tel. 4340. Voor de niet aangesloten doktoren neemt waar de arts: W. van Haselen, Leeuwerik laan 52, tel. 4290. Apotheken Zondags- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door: Kennemer Apotheek, Wijk aan Zeeërweg 101, tel. 4204. Verloskundigen In spoedgevallen raadplege man tussen Zaterdagmiddag 2 uur en Zondagavond 12 uur: mej. J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259 en mevr. M. Bakker, Snellius- straat 53, tel. 5053. VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK Dokters Van Zaterdagmiddag 12 uur tot Zondag morgen 9 uur: K. K. Visser, Zeestraat 96, telefoon 3450. Van Zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: L. J. Vreeling, Vondellaan 29, tel. 3364. Verloskundigen Mejuffrouw A. Zandvoort, Bornstraat 43. Apotheken De Zondags- en nachtdienst wordt waar genomen door aDotheek v. d. Kolk, Zee straat 27, tel. 3820. SANTPOORT Dokters In spoedgevallen is de arts J. J. Hekman, Hoofdstraat 236, tel. 8510 te raadplegen. Apotheken Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaalse- weg 85, Bloemendaal, tel. K 2500 22181 en Apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort Dorp, tel. K 2560 8284. VELSEN Wijkverpleging Voor IJmuiden Oost en West: zr. Kuiper, Sluiseiland 16, tel. 4015; voor Velsen Noord, Velsen Dorp, Driehuis en Santpoort, zr. Gomes. Rembrandtlaan 5, tel. 6195. HEEMSKERK Dokters D. C. Smelik. Middelweg 38 te Uitgeest, telefoon K 2513 215. GEGEVENS veer de wekelijkse rubriek Velsens cultureel leven in de komende week" kunnen worden ingediend bij het Agenda-bureau van de Velser Gemeen schap, Cultureel Centrum, Moerberg- plantsoen, telefoon 5743. Hier volgt de agenda voor de weck van Zaterdag 12 Juni tot en met Zaterdag 19 Juni, zoals deze ons werd verstrekt door de secretaris van het Agenda-bureau. ZATERDAG 12 JUNI IJMUIDEN Kinderkoor „De Goede Herder", 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw, Rembrandt- laan, concert. „Felison", tentoonstellingszaal Heide- straat, 15.30 uur, opening expositie van werken van de schilder Tonny Ros. „Heuvelwijk", 14.30 en 20 uur, toneel uitvoering in het Patronaatsgebouw. SANTPOORT Toneelver. „Amicitia", 20 uur, open luchttheater „Jagtlust" van het Prov. Ziekenhuis, opvoering van „Driemaal is scheepsrecht". VELSEN Hoogoven Harmonie, 20 uur, Park Vel- serbeek, openluchtconcert. H.B.S. Toneelver., 20 uur, zaal van de Haarlemse Kegelbond aan de Tempe liersstraat, opvoering van „Drie is te veel". ZONDAG 13 JUNI IJMUIDEN „Felison", 1417 uur, tentoonstellings zaal Heidestraat, expositie van werken van de schilder Tonny Ros. MAANDAG 14. DINSDAG 15 en DON DERDAG 17 JUNI IJMUIDEN „Felison", 1921 uur, als Zondag. WOENSDAG 16 JUNI IJMUIDEN „Felison", 1921 uur, als Zondag. Nutsbibliotheek, Heidestraat, 1921.30 uur. De Kennemerstaten Atletiekvereni ging „Suomi", die met haar buitenlandse contacten al verschillende internationale sportuitwisselingen tot stand heeft ge bracht, zal nu na de bezoeken aan Ed monton (Engeland), Virserum (Zweden) en Graz (Oostenrijk) opnieuw athletiek- vrienden over de grenzen gaan bezoeken. Het staat thans vast, dat de voorgenomen reis naar Duitsland doorgaat met een be zoek aan de „Sportverein für Leibes- übungen" in Sindelfingen, een stadje van 20.000 inwoners in Württemburg, 18 km. ten Zuidwesten van Stuttgart. De tocht, die per autobus wordt ge maakt, begint 's morgens vroeg op 6 Augustus. De volgende dag of op 8 Aug. zullen de Suomi-leden in het athletiek- strijdperk komen tegen de „Sportverein" ter gelegenheid van de opening van een nieuw stadion in die plaats. De Velsense gasten zullen daar dan bij de Sindelfin- gers een gastvrij onthaal vinden tot 12 Augustus. Daarna kan de reisduur eventueel wor den verlengd. Men heeft namelijk nog een uitnodiging ontvangen van de Sportclub Tus 1883/46 te Göllheim, een plaatsje van 2000 inwoners in de omgeving van Kai- serslautern in de Pfalz. Indien dit bezoek doorgang vindt, zal ook hier een wedstrijd worden gehouden. In dat geval keren de Suomi-leden ook enkele dagen later terug, aangezien het de bedoeling is dan twee dagen in Göll heim te blijven. Een teleurstelling voor „Suomi" is op het ogenblik nog het feit, dat het tegenbezoek van Sisu (Almelo) niet door gaat voor een te houden sportuitwisseling. Sisu heeft laten weten geen behoorlijke wedstrijdploeg te kunnen samenstellen. Houtaanvoer Voor de papierfabriek Van Gelder Zonen is Donderdagmorgen aangekomen het Duit se s.s. „Emma Sauber" met een lading van ruim 1100 vadem hout uit de Finse haven Wasa. SANTPOORT Dertien Kerk-Evangelisatiekoren, m.m.v. Fanfarekorps „Wilhelmina", Santpoort, 19.30 uur, Burg. Rijkenspark, openlucht concert. VRIJDAG 18 JUNI IJMUIDEN „Felison", 1921 uur, als Zondag. Chr. Muziekver. „Wilhelmina", 20 uur, park Velserbeek, openluchtconcert. Nutsbibliotheek, Heidestraat, 1921.30 uur. ZATERDAG 19 JUNI IJMUIDEN „Felison", 1417 uur, als Zondag. Thalia, Vrijdag 20 uur, Zaterdag en Zondag 19 en 21.15 uur: „Mexicaans goud" Zondag 15 uur, „Tarzan de aapmens" Maandag tot en met Woensdag, 20 uur, „Het masker van de Pharao" Donder dag 20 uur, „De witte klippen van Dover". Rex, Vrijdag, Zaterdag en Maandag 20 uur, Zondag 15 en 20 uur, „Ontvoerd" Woensdag en Donderdag 20 uur „Rue de l'Estrapade nr. 7". Een trawler Vanmorgen was de „Zeelandia" aan de IJmuidense afslag met 200 kisten schelvis en piepers, 75 makreel, 50 gul en kabel jauw, 60 kleine kistjes makreel en 180 stuks stijve kabeljauwen. Voorts was er een Noordlogger, de KW 40 en wat kleine vaart. Nog steeds duur De makreel ging vanmorgen van de hand voor 33 tot 37. De kleine kistjes wer den betaald met 10.50 tot 11.(voor zestien kg.). De grote gullen maakten 45, middel 30 tot 35 en de torren 25. Braad deed 15 tot 20 en de pennen haal den 30 tot 35. De schol I bracht van 28 tot 32 op, de tweetjes maakten 33 tot 26, de drietjes 22 en de uivertjes 15 tot 16. Tong naar België België kocht de rijen en kisten kabel jauw voor respectievelijk 90 tot 84 en 130 tot 120. Tarbot maakte 1.70 tot 2 voor België. Ook de tong ging België in, dit mede als gevolg van het slechte weer. De lappen liepen op tot 2.de groot middel haalde 1.75 tot 1.80 en de halve pondjes 1.65. Tong I en de slips waren voor het binnenland voor 1.35 en 0.75. Dagen en bedragen De „Antje" besomde gisteren voor een reis van tien dagen 9900 en de „Eveline" haalde voor elf dagen 18.900. Voor mor gen is nog geen boot bekend. Oudste is de „Polderman" van 1 Juni. Daarop volgen de „VIOS" en „Colombo" van 3 Juni. De laatste komt voor de Maandagmarkt en heeft thans zevenhonderd kisten aan boord. En op zee Het blijft een wispelturige visserij. Schipper j. Krab van de „Flamingo" (van 4 Juni) meldde van twee trekken van nacht 50 manden piepers, 100 stuks kabel jauwen en 30 kolen een mooie nacht dus. De „Polderman (van 1 Juni) had bij het halen vanmorgen de achtervlerk kapot. Een enkele makreel en een paar gullen kwamen in de last. Schipper P. Korbee zit met de „Postboy" (van 4 Juni) even bin nen de 55 en was vanmorgen aan het ver stomen. Hij heeft aan makreel nog geen vijftig manden in het ruim. Op 't Zand werden trekken gemeld van dertig mand jes, twaalf en tien manden. Meestal half makreel, half vis. De „Bloemendaal" deed vanmorgen een trekje van 10 manden ma kreel, een enkele kabeljauw, wat gullen en een paar mandjes piepers. Besommingen van hedenmorgen 1 trawler Zeelandia 10.100.,-2 loggers KW 40 7620.—, IJM 5 3800.—. Wanneer Zondag Velsen en Beverwijk zich op het hoofdterrein van het sportpark „Schoonenberg" opstellen voor hun tweede promotiewedstrijd, weten beide clubs iets heel zeker: Velsen heeft dan n.l. de absolu te zekerheid, dat een eventuele nederlaag voor haar de poorten naar de tweede klas gesloten houdt en Beverwijk zou in dat geval de promotie kunnen gaan vieren. Elke andere uitslag echter houdt beide partijen nog enige tijd in het onzekere, om dat eerst dient te worden afgewacht, hoe de protest-commissie over Beverwijks pro test denkt. Zou Velsen winnen, dan zou het promoveren, als de protest-commissie het protest van Beverwijk van de hand wijst. Wijst genoemde commissie het ech ter toe, dan bezitten beide partijen twee winstpunten en is een beslissingswedstrijd noodzakelijk. Wanneer de wedstrijd in een gelijk spel eindigt, dan moet eveneens een beslissings wedstrijd worden vastgesteld, als de uit slag van Tweede Pinksterdag (éénéén) gehandhaafd blijft. Zo dit laatste evenwel niet het geval is, wanneer de protestcom missie de uitslag dus nader zou vaststellen op eennul voor Beverwijk, dan hebben de aardbeienmensen aan dit gelijke spel genoeg. Men ziet het: de kans, dat de spelers van één der partijen Zondag a.s. reeds op de schouders van enthousiaste supporters gaan, is niet zo groot als dat men ze alleen maar levendig toejuicht uit hoofde van het feit, dat de deur naar de tweede klas voor hen op een kier is blijven staan. De wedstrijd van Tweede Pinksterdag heeft duidelijk aangetoond, dat we schreven het reeds eerder beide partijen inderdaad aan elkaar gewaagd zijn. Elke uitslag met een gering doelpuntenverschil is dus aanvaardbaar. Wat verder prettig was te constateren was het feit, dat de wedstrijd aan de St. Aagtendijk, ondanks de grote belangen, welke er voor beide clubs op het spel ston den, in de juiste sportieve sfeer gespeeld werd. Moge dat de komende Zondag we derom het geval zijn! VelsenBeverwijk. In zijn tweede pro motiewedstrijd komt Velsen uit met: De Graaf: Meyer, Tromp Sr.; Van den Ende, Wijker, Wesselman; Tromp Jr., Brouwer, Bakkum, Van der Heyden, Donker. Raad moet beslissen Gedeputeerde Staten hebben B. en W. van Velsen meegedeeld, dat zij zijn over gegaan tot herziening van de normen, welke door hen worden aangehouden bij de beoordeling van het bedrag van de ver goeding voor de leden van de gemeente raad. Ingevolge deze normen zal het pre sentiegeld voor gemeenten van 50.000 zie len en meer maximum 15 per bijgewoon de vergadering mogen bedragen. B. en W. hebben hierin aanleiding ge vonden, te overwegen pf deze vergoeding, welke op 10 per lid per vergadering is vastgesteld, wijziging dient te ófi'dèrgaah. De meerderheid van het college ziet geen reden tot verhoging van de vergoeding, tenzij de vergaderingen van de raad voor taan in de middaguren zouden worden ge houden. De minderheid (2 leden) van het college huldigt een afwijkend standount. Zij meent, dat het presentiegeld zonder enige voorwaarde kan worden verhoogd tot 15 per vergadering. In verband hier mede stellen B. en W. de raad voor, eer. beslissing te nemen omtrent de vraag of aan Gedeputeerde Staten een voorstel tot verhoging van de vergoeding moet worden gedaan en, zo ja, tot welk bedrag. Op uitnodiging van de Parijse dambond hebben wereldkampioen Piet Roozenburg en de Noord-Hollandse kampioen J. H. Ansems een bezoek gebracht aan dammend Parijs. Er werd eerst gespeeld teger. een zestal sterke Franse meesters. De resultaten wa ren: Piet Roozenburg won van Dionis en Perot en speelde remise tegen Quot, Malfray, King en Aubier; J. H. Ansems won van Aubier. Perot en Quot en speelde remise met King, Dionis en Malfray. Beiden bleven on geslagen en behaalden uit twaalf partijen vijf overwinningen en zeven remise-partijen, of totaal zeventien punten. Voorts werd door Roozenburg een simul- taanséance gegeven voor de damclub Damieste-Parisien. Het resultaat was 27 over- wini ingen, 10 gelijk en 3 verloren. Om de jeugdtitel dammen Tot en met de zevende ronde van de strijd om de nationale jeugd-damtitel, die deze week te Blaricum wordt gespeeld, is de stand thans: Hoekstra 11. Langbroek en Okrogelnik 10, Van Hoof 9. Wiggers 8, De Vries, v. Vloten en Rijswijk 7, Buys 6, Krayo 4, Ploeg 3 en Hofman 2. Voor de achtste ronde waren al bekend de partijen KroyaVan Rijswijk 20 en Wiggers—Van Vloten 20. Langbroek speelde tegen Buys, maar deze partij werd in een zeer gunstige stand voor Langbroek door het late uur afgebroken. In de laatste drie ronden speelt Langbroek nog met De Vries, Hofman en Wiggers. De huis-aan-huis-collecte van het Rode Kruis leverde in Velsen de volgende be dragen op: Nieuw-IJmuiden 1129,67, Velsen-Noord 832.29, Driehuis 311.41, Santpoort-Dorp 282.09, Oud-IJmuiden 243,13, Santpoort-Station 192,15, Dorp Velsen en Velserbeek 181, tesamen dus 3171,74. In Velsen-Dorp en in Driehuis werd 47 cent per woning ontvangen, in Velsen- Noord 39 cent, in Oud-IJmuiden 24 cent, in Santpoort-Station 20 cent, in Nieuw- IJmuiden 17 cent en in Santpoort-Dorp 16 cent. De straatcollecte leverde 1079,36 op, zodat in het geheel 4251,10 werd geïnd. Het actie-comité is zeer tevreden met deze resultaten en is wijkhoofden, collec- trices en collectanten zeer erkentelijk voor de betoonde activiteit. De inzameling bij de bedrijven is nog niet beëindigd. Gehoopt wordt dat deze de girorekening 215069 van de Rotterdamse Bank te IJmuiden ten gun ste van het Rode Kruis extra zullen wil len bedenken, opdat het Rode Kruis in Vel sen zich spoedig zal kunnen verheugen over het bezit van een eigen gebouw. Woensdagmiddag trok een vrolijke bruidsstoet naar het raadhuis te Hoofddorp. Mejuffrouw M. Kempenaar uit Nieuw Vennep en de heer J. Roodenburg uit Vijf huizen hadden in een koets plaats genomen, die door vier paarden getrokken werd. Voor en achter de koets liepen paarden, bemand door leden van de landelijke rijvereniging Ritmeester De Kruyf en de Venneperruiters. Na de huwelijksplechtig heid liep het bruidspaar langs de erewacht. Uitstapje Ouden van Dagen De Beverwijkse commissie belast met de organisatie van de autotocht voor Ouden van Dagen verzoekt ons mede te willen delen, dat zij die aan deze tocht deel wil len nemen zich Maandagavond tussen zeven en half acht op kunnen geven bij de heer P. H. Schmit, Breestraat 22, tel. 3973. Anke Dannys geslaagd De Beverwijkse sopraan Anke Dannys is aan het Amsterdams Conservatorium ge slaagd voor het zangdiploma. Aardbeiendrive van „Onder Ons" De Beverwijkse klaverjasclub „Onder Ons" krijgt op Dinsdag 15 Juni de Amster damse vereniging „Arsenal" op bezoek voor het spelen van de traditionele aardbeien drive tussen beide clubs. De wedstrijden worden gespeeld in café „Scheywijck". In de onderlinge competitie van de Bever wijkse schaakclub „Weenink" beginnen nu de beslissingen in zicht te komen: in afde ling één moeten Bakker en Koomen ieder nog een partij spelen, die de beslissing zal moeten brengen. In afdeling twee kan Piët de bovenste plaats nog bereiken, hij dient dan echter uit zijn drie te spelen partijen de volle winst te halen. De uitslagen zijn: afdeling 1: C. KoomenW. Groen 10; A. TervoortPh. Baker 01. Afdeling 2: L. P. SiebersF. H. Piët remise. Collectanten gevraagd In de periode van Maandag 21 Juni tot Maandag 4 Juli houdt het Anjerfonds de jaarlijkse collecte. De opbrengst van deze collecte is bestemd voor steun aan het Culturele Werk. Vele culturele verenigin gen en instellingen, zoals muziekkorpsen, toneel- en zangverenigingen, clubhuizen voor de onbegrepen jeugd, Volksontwikke lingsinstituten en bibliotheken, hebben on danks de steun van overheidswege nog steeds met financiële moeilijkheden te kampen, waardoor dit belangrijke werk niet voldoende tot ontwikkeling kan komen of zelfs verloren dreigt te gaan. Het Anjer fonds tracht, door de offervaardigheid van particulieren, deze instellingen met steun tegemoet te komen, om zodoende dit waar devolle werk te stimuleren. Zij kan dit echter doen als de offers, die hiervoor no dig zijn en die velen gaarne willen geven, ook gehaald kunnen worden. Hiervoor zijn collectanten nodig. Zij kunnen zich melden, met vermelding van naam, adres en leef tijd bij het secretariaat, Cultureel gebouw Moerbergplantsoen 22 te IJmuiden, telef. K 2550-5743. De Katwijkse en IJmuidense loggers meldden vannacht de volgende vangsten: KW 15 2 kantjes, KW43 40, KW85 4, KW 176 3. KW70 15, KW161 9, KW170 9, KW3 22, KW73 26, KW54 6, KW127 10, IJM283 9, KW23 3. KW 147 1, KW45 6, KW67 68. KW20 3. KW32 4. KW49 5, KW151 1, KW 42 75, KW44 42, KW110 45, KW19 6, KW 129 3. KW163 9, KW2 6, KW5 3, KW45 13, KW22 9, IJM75 15, KW9 3, KW138 68, KW140 5, KW38 70, KW86 70, KW29 2, KW39 4, KW37 3, KW167 4 kantjes. Hoogste was de KW42 met 75 kantjes. De gemiddelde vangsten waren voor de Vlaardingers 18 kantjes, de Scheveningse loggers acht kantjes en de Katwijkse schepen 15 kantjes. Gisteren waren aan de afslag de KW25 271 kantjes, KW16 271 k., KW168 270 k., KW175 254 k. en de KW130 212 kantjes. Maatjes klein deden per kantje (800-1000 haringen) f 35 tot f 76, maatjes grof haalden f 52 tot f 70 en steurharing f 71 tot f 85. Vandaag is de KW50 met 276 kantjes aan de afslag. BESOMMINGEN VAN DONDERDAG RO 15 Antje 9930.IJM 116 Eveline 18.770.—. WR 7 6710.—. TX 33 3620.—. KW 30 620.—. Aalsum, 9 te Dubai. Agatha, 8 v. Pladju n. Bangkok. Aldabi, 9 150 m. Z. St. Paulsrots. Arundo, pass. 9 Scilly's 11 Rotterdam verw. Akki umdijk, 9 v. Rotterdam n. Antwerpen. Alohiba, 10 v. St. Vincent te Santos. Alioth, 9 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Almkerk, 9 v. Newcastle n. Brisbane. Alnati, 9 v. Rotterdam te Hamburg. Alphacca, pass. 10 Recife n. Rio de Jaienro. Alwaki, 9 v. Boston n. Philadelphia. Amerskerk 11 v. Albany te Adelaide verw. Artemis, 10 te Curacao. Averdijk, 9 v. Antwerpen te Rotterdam. Akkiumdijk. 10 v. R'dam te Antwerpen. Aludra, 13-14 Antwerpen verw. Amstelpark, 10 v. Tj. Priok te Singapore. Aagtedijk, 9 v. Montevideo te Buenos Aires Adinda. 10 te Balikpapan. Aludra, 9 200 m. W. Lissabon. Ampenan, pass. 9 Balearen n. Algiers. Banka. 8 380 m. O. Malta n. New York. Baud. 9 te Singapore Bali, 9 v. Hollandia n Balikpapan. Barendrecht, 9 v. Brur.sbüttel n. Pta Cardon Bloemfontein, 10 v. Amsterdam te Las Palmas Blommersdijk, pass. 9 Lissabon n. Port Said. Boissevain, 10 v. Singapore te Mauritius. Bonaire, 7 70 m. ZW. Finisterre n. Madeira. Blijdendijk, 7 v. New York n. Hamptonroads Batoela, 9 te Sorong. Caltex Utrecht, pass. 9 Kreta n. R'dam. Congostroom, 10 te Freetown. Caltex Pernis, 9 v. Sidon n. Rotterdam. Coryda, 9 v. Suez n. Bombay. Corilla. pass. 10 Christmas eil. n. Geelong. Caltex Leiden, pass. 9 Burlings n. Rotterdam. Caltex Nederland, pass. 9 Kp. Roca n. R'dafi. Caltex The Hague. 9 180 m. NO. Kp. Finisterre Drente, pass. 9 Ras al Hadd n. Bahrein. Duivendrecht, pass. 9 Monrovia n. Dakar. Esso Den Haag, pass. 9 Gibraltar n. Antw. Friesland, (KRL), pass 9 Gibraltar n. Port Said. Esso Rotterdam. 9 300 m. NO. Fayal. Etrema. 9 70 m. ZW. Napels. Farmsum, 8 v. IJmuiden n. Rotterdam. Friesland (SSM), 9 200 m. N. ten O. Finisterre Gouwe, 10 v. Toppila te Zaandam. Gooiland, 10 v. Amsterdam te Recife. Grote Beer, 9 160 m. W. ten N. Kp. Race. Haarlem, pass. 9 Dover n. San Juan. Hathor, 12 Rotterdam verwacht Heemskerk, 9 v. Mombasa n. Suez. Helena, 7 v. Grenada te Baltimore. Ivoorkust, pass. 9 Beachyhead n. Bordeaux. Joh. v. Oldenbarneveit, pass. 9 Kp. Bougaronl naar Amsterdam. Jupiter, pass. 9 Gibraltar n. Malta. Japara KPM)pass. 9 Anamba eil. n. Pnompenh Karimun, 9 v. Livorno n. D.ieddah. Kota Agoen, 9 290 m. Z.ZO. Padang. Laagkerk, 10 te Colombo. Laertes, pass. 9 Sabang n. Aden. Limburg, pass. 9 Azoren n. New York. Luna, 10 v. Amsterdam n. Rotterdam. Lekhaven, 9 140 m. N. ten O Kp. Finisterre Leuvekerk, pass. 9 Schiermonnikoog n. Antw. Loenerkerk, 9 140 m. W. Bombay. Marken, 9 te Port Harcourt. Mirza, 9 v. Singapore n. Miri. Modjokerto, pass. 9 Perim n. Belawan. Macuba, 9 220 m. O. Ceylon. Mariekerk, 9 215 m. ZO. Kp. Guardafui. Marpessa, 9 80 m. Z.ZO. Formosa. Mataram, 9 200 m. Z. Ceylon. Molenkerk. 9 100 m. NO. Port Soedan. Muiderkerk, 9 580 m. NO. Mogdishu. Murena. 9 80 m. N. Miri. Nestor, 10 te Port of Spain. Noordam. 9 410 m. N. ten W. Fayal. Notos, 9 40 m. ZO. Kp. Palos. Overijsel, 10 te Colombo. Ouwerkerk. pass. 9 Kp. San Antonio n. Marseille Peperkust, 9 v. Conakry n. Freetown. Prins Maurits, 9 te Rotterdam. Prins Willem v. Oranje, 9 700 m. O. Belle Isle. Pieter S, 9 v. Swansea n. Amsterdam. Prins Fred. Willem. 9 v. Antw. te R'dam. Phrontis, 10 v. Port Said n. Amsterdam. Prins Joh. W. Friso. 9 120 m. W. ten N. Kp. Ray Prins Willem III. 9 700 m. O. Belle Isle. Riouw. pass. 9 Gibraltar n. Amsterdam. Rijnland, pass. 9 Kp. Finisterre n. St. Vincent. Rotula, 9 v. New Orleans n. Curagao. Rijndam. 9 v. Southampton n. Quebec. Reyniersz, 9 v. Soerabaja n. Buleleng. Roggeveen, 9 te Rangoon. Sibajak, 9 120 m. NW. Alexandrië. Soestdijk, 9 v. Halifax n. Alexandrië. Straat Banka, pass. 9 Flores n. Sydney. Samarinda, 10 v. Port Elizabeth te East London Schie. 9 v. Hamburg n. Antwerpen. Sibajak. 10 v Rotterdam te Port Said. Sloterdijk, 10 Hoek v. Holland verwacht. Stad Maassluis, 10 v. Vlaardingen n. Narvik. Stad Vlaardingen. verti. 10 v. Wabana n. R'dam Sambas, pass. 9 Condore eil. n. Pnompenh. Saroena, 10 te Pladju. Singkep, pass. 9 eil. Masira n. Ummsaid. Stad Dordrecht, 9 130 m. Z. Kp. Finisterre. Stad Leiden, 9 40 m. N.NW. Sklina. Stanvac Benakat, 10 te Sungeigerong. Tablnta, 9 v. Soerabaja n. Semarang. Tibia, pass. 9 Cooktowr. n. Sydney. Tarakan, 9 v. Kopenhagen n. Hamburg. Tsmo. 13 v. Rotterdam n. Recife. Thalatta. 10 v. Mena ei Ahmadi n. Spezia. Themisto, 10- v. Swansea n. Montreal. Tiberius, 7 v. Mobile n. Houston. Tegelberg, 9 130 m N.NO. Anamba eil. Teucer, 9 te Probolinggo. Titus, 9 150 m. NO. Kp. Finisterre. Tjibodas, pass 3 Natuna eil. n. Japan. Tomori, 10 te Cheribon. Van Riebeeck, 9 te Toll Toll. Waterland. 12 te Amsterdam verw. Westerdam. 9 530 m O. ten Z Kp. Race. Wonosari, 9 v. Honolulu n. San Francisco. Waterman. 9 v. Rotterdam n. Halifax. Willem Ruys. 10 v. Rotterdam te Southampton. Woensdrecht. 9 v. Lissabon n. Gibraltar. Wonoeiri. 8 te Colombo verm. 14 v. Colombo n. Belawan. Waingapoe. 10 te Bima l.Tsel. 9 te Oran. Zuiderkruis. 9 530 m. NW. Fayal. Zeeland, (SSM), vertr. 10 v. Blyth n. Kopen hagen. Zonnewijk, 9 500 m. NW. Fern. Noronha. KLEINE VAART Algarve. 10 v. Norkoping te Kalmar. Atlas. 9 v. Istanboe! te Izmir. Att S. 9 v. Garston n Port Talbot. Antonie, 9 v. Rotterdam n. Scheveningen. Anna b. 11 v. Manchester te Lissabon verw. Arnoudspolder. 9 v. Oporto te Antw. Aruba. 10 v. Antwerpen te Vllssingen. Bergsiogel. 10 v. Leith te Amble. Bernisse, 12 v. Leixoes te Pedro del Pinaca verw. Bornrif. 9 v. Port Talbot n. Gent. Brem. 10 v. Antwerpen te Rotterdam. Capella, 9 v. Amsterdam n. Alblasserdam. Coolhaven, 9 v. Malaga te Cadiz. Coolsingel. 10 v. Port Talbot verw. Diana V. pass. 10 Vlissingen n. Zweden. Draco. 9 v Kopenhagen n. Aarhus. Domburgh. 10 v. Londen te Rotterdam Donau. 9 v. Rotterdam n. Whitehaven. Ferocia. 9 v. Rotterdam te Antwerpen. Flevo, 9 v. Le Havre n Amsterdam. Fiducia. 9 v. Maassluis n. Boston. Frieda, 9 v. Amsterdam n. Skutskar. Glory, pass. 9 Vlissingen n. Hamburg. Gramsbergen, 10 v. Cardiff te La Rochelle. Gerrie S. 11 v. Swansea te Rotterdam verw. Hartel. verm. 10 v. Rotterdam n Rostock. Hebe Nobel, 10 v. Londen te Rotterdam. Hrica, 10 te Swansea daarna Amsterdam. Hermes, 10 v. Genua te Civita Vecehta. Import, pass. 10 Vlissingen n. Lissabon. Ingeborg, 10 v. Liverpool te Londen. Lucas Bols II, 9 v. Rotterdam n. Nantes. Leendert b, verm. 10 v. R'dam n. Manchester. Margriet L, 9 v. Amsterdam n. Londen. Marne, 10 v. Rotterdam n. Amsterdam. Midas. 10 v. Amsterdam te Rotterdam. May Star, 11 v. Swansea te Rotterdam verw. Medea, 9 v. Teignmouth te Gua. Monica, 10 v. Preston teDublin. Noord, 10 v. Stanlow te Rotterdam. Niobe, 10 v. Amsterdam te Rotterdam. Noorderlicht. 9 v. Rotterdam n. Gothenburg. Nero, 9 v. Bilbao te Bordeaux. Perregaux. 9 v. Nantes te Bordeaux. Phidias. 10 v. Amsterdam te Rotterdam Pieter Hubert, 10 v. IJmuiden te R'dam. Poortvliet, 10 v. Lissabon n. Cardiff. Peter Swenden, 9 v Kotka n. Shoreham. Ponza 9 v. Norrkoping te Vasteras. Rini, 9 v. Rotterdam n. Boston. Rapid, pass. 10 Vlissingen n. Antwerpen. Roelf. 9 v. Esbjerg te Gdynia. Rien Teekman. 9 v. Fageviken te Amsterdam. Rose Marie pass. 10 Vlissingen n. Antw. Rubicon, pass. 10 Vlissingen n. Antw. Ruby. 10 v. Plymouth n. Londen. Sandettie, 9 v. Amsterdam n. Mistley. Servus, 9 v. Gent te Vlissingen. Spurt, 9 v. Oporto n. Antwerpen. Schokland. 10 v. Koping te Rotterdam. Sirius, 10 v. Londen te Rotterdam. Stella Maris vertr. 10 v. Holmsund n. Kopen hagen. Timo, 9 v. Rotterdam n. Londen. Trito, 10 v. Amsterdam te Rotterdam. Trompenburgh. 9 v. Rotttrdam n. Kingslynn. Teun, 9 v. Raumo te Huil. Timor, 9 v. Hirsthals te Haugesund. Tom v. d. Heide. 9 v. Bordeaux te Casablanca. Taurus, vertr. 10 v. Antwerpen n. Londen. Ton, S. 9 v. Gothenburg n. Karlstad. Twee Gezusters, 9 v. Bordeaux n. Rileka. Vindicat Atque Polit, 11 v. Pargas te Kopen hagen. Venus, 10 v. Norwich n. Mlddlesbro. Westxopa, 9 v. Livorno n. Corsica. Wegro, 10 v. Londen te Amsterdam. Westersingel. 10 v. Cork te Barry. Westpolder, 10 in Zee n. Lissabon

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 11