TROUWFOTO'S HOLLYWOOD Laatste ronde schijnt te zijn ingeluid te Genève Prins zag Friese landwinning, proeftuinen en industrieën Banketbakkerij C. G. v. d. POLL Kaptein v. d. BOOGAARD VPRO-actie voor Triest een groot succes Vanmorgen in de Vishal Ijstaarten IJsgebakjes N.V. Brandstoffenhandel W.A. VERWOERD Zonen Woonhuis ZATERDAG 12 JUNI 1954 Brits geduld is van ijzen maar niet eindeloos Westerse interventie is niet te verwachten Roeien Roeiduels op de Bosbaan Tennis Om de Davis Cup Oost-Afrika niet gunstig voor rubbercultuur Canadese drieling Verlaging schoolgelden laat op zich wachten Werkbezoek aan deze provincie geëindigd Bende bij Makassar door T.N.I. ingerekend De vragen over het zoekgeraakte vermogen Beelden in Arnhem Spoorrails van een kilometer lang Scheepvaart Vangstberichten uit zee van Katwijkse loggers VEILIG WASSEN! huur een A.E.G. wasmachine A. GRIMMINCK MET BRANDSTOFFEN ^oi^Lette TE KOOP (Van onze correspondent in Londen) IJzeren geduld is het recept, dat de Brit se regering voor Genève heeft voorgeschre ven en daarin schijnt na Eden's korte rinksterbezoek aan I<onden geen verande ring te ztjn gekomen. Dat is echter niet het zelfde als eindeloos geduld. De moeilijkheid thans is, dat er over vrede wordt gespro ken, terwijl de vUand rustig blijft oprukken en dat de conferentie van Genève als dek mantel kan dienst doen om collectieve tegenstand zo lang mogelijk uit te stellen. Voor deze factor zijn de Engelsen aller minst blind, maar zij menen blijkbaar dat er nog steeds hoop is op een redelijk resul taat, hetgeen ook Bidault's opvatting schijnt te zijn. Ook als de communisten uit eindelijk vrede willen, trachten zij hun strategische positie aoveel mogelijk te ver beteren om daarmede het onderste uit de kan te krijgen. Churchill heeit er overigens aan herin nerd, dat een collectief verdedigingsstelsel niet in een handomdraai tot stand kan komen. Militaire raadgevers in Londen vertrouwen dat de Fransen gedurende de moessonreg.ens de Vietminh in bedwang kunnen hr/uden, zodat men gelegenheid zal krijgen dje bedoelingen van de communis ten te rveilen, terwijl het Westen zelf niet stil bl-jft zitten. De gecombineerde staf- bespreddngen in Washington vormen ten slotte, de aanloop voor een eventuele ge zamenlijke afweeractie, al verbindt het tec'nnisch-militaire over'-g dan ook tot niets. Het schijnt*al vast ie staan, dat Eden zijn optreden in Genève thans beschouwt als een laatste poging om te voorkomen dat Indochina een tweede Korea wordt. Indien onverhoopt een nieuwe veldslag, thans om dc rivier-delta's, zou ontbranden, ziet het er naar uit dat Groot-Brittannië voorlopig buiten de strijd zal blijven. De Britten hebben de handen vol in Malakka en Kenya en moeten elders, met name in Suez, grote troepenmachten op de been houden. Aangezien de Verenigde Staten even tuele interventie in Indochina afhankelijk hebben gesteld van Britse deelneming, zou Amerika, dat een bepaalde toezegging aan de Fransen schijnt te hebben gedaan, in geval van een Vietminh offensief, mogelijk zijn hulp een beperkter karakter geven dan oorspronkelijk de bedoeling was. Maar Groot-Brittannië speculeert er op dat het, hoe kort dag het misschien ook zijn moge, nog tijd zal hebben voor verder beraad, vooral met het oog op de Britse publieke opinie, welke voorbereid is op vrede en allerminst op een verergering van het conflict. In Londen is men overigens geneigd toe te geven, dat Eden in Genève maar weinig bereikt heeft en dat de vooruitgang zich tot. procedure-kwesties beperkt heeft. Dat zij vrede willen, kunnen de communisten alleen bewijzen door de strijd metterdaad te beëindigen of althans de opmars te sta ken. Maar is dit psychologisch mogelijk zolang de Vietminh aan de winnende hand is? De enige hoop, die men in Londen heeft, is dat de communistische machten aller minst één solide blok vormen en dat Molo- tov blijkbaar zijn geestverwanten probeert te bezweren niet tot het uiterste te gaan wegens de gevreesde reactie van het Westen. Limiet stellen Hoe dan ook. In Londen beseft men dat het thans dringend tijd wordt dat van beide zijden de zaken klaar worden gesteld. Maar overhaaste en ondoordachte beslis singen kunnen noodlottig zijn, temeer daar het Westen nagelaten heeft een welover wogen Aziatische politiek te ontwikkelen. Daarom mag volgens Britse opvatting wat er op lange termijn dient te gebeuren niet verward worden met maatregelen, nodig om een nieuwe noodtoestand het hoofd te bieden. Het grote probleem is thans dat de communisten een tijdslimiet moet worden Op de bosbaan bij Amsterdam zijn giste ren enige voorwedstrijden gehouden van de f:ecombineerde wedstrijden van de Konink- ijke en de Hollandbeker-wedstrijdvereni- ging. De voornaamste uitslagen luiden: Dames jonge vier: eerste heat: 1. Argo 3 min. 53,6 sec.; 2. Die Leythe 3 min. 57,4 sec.; 3. Phocas; 4. Daventria. Tweede heat: 1. RIC 3 min. 52.7 sec.; 2. De Amstel 3 min. 58 sec.; 3. DDS; 4. Nereus. Derde heat: 1. Viking 3 min. 58.6 sec.; 2. Cornelis Tromp 4 min. 0.2 sec.; 3. De Hoop; 4. De Maas. De wedstrijden worden vandaag voort gezet. Na de eerste dag van de ontmoeting tussen Denemarken en Hongarije voor de kwart finale van het Daviscup toumooi (Europese zóne) is de stand 11. Het eerste enkelspel leverde een Hongaarse overwinning op. doordat Stolpa Adam <Hong met 3—6, 36. 6 4, 61. 75 de Deen Ulrich versloeg. In het tweede enkel spel won Nielsen (Den.) met 60. 64, 62 van Asmoth (Hong.). Na de eerste dag van de ontmoeting tus sen Frankrijk en India leidt Frankrijk met 2—0. Het eerste enkelspel leverde een over winning op voor Robert Haillet (Fr.) die met 64, 64, 86 van Ramanathan Krish- nan (India) won, terwijl in het tweede enkel spel Paul Remy (Fr.) met 63, 64, 61 over Naresh Kumar (India) zegevit de. Het dubbelspel van de ontmoeting Zwe denItalië is door Zweden gewonnen. Ber- gelin en Davidson (Zw.) versloegen Cucelli en Marcello del Bello (It.) in vijf sets: 4—6, 2—6, 7—5, 6—4, 6—3. Zweden leidt nu met 3—0 en heeft zich voor de halve finale geklasseerd. Het dubbelspel van de ontmoeting Groot Brittannië—België is door Groot Brittannië gewonnen. Mottram en Paish (Gr. Br.) ver sloegen Washer en Brichant (België) met 6—4. 12—10, 1. De stand is nu 2—1 .voor Belpë. gefteld binnen welke zij kleur moeten be kennen, maar dat dit al of niet verhulde ultimatum in conflict dreigt te komen met de Westerse belangen, omdat vooral Groot- Brittannië zelf tijd nodig neeft om de Aziatische Dominions in vertrouwen te nemen, en het nog wel even zal duren voor dat Britten en Amerikanen een doelbe wuste politiek zullen hebben uitgewerkt. Zonder die beide zou een ultimatum niet alleen een slag in de lucht zijn zijn, maar het bestaande vacuum een nog gevaarlijker karakter krijgen. Amsterdam-Rubber gaat er andere producten verbouwen In de aandeelhoudersvergadering van de N.V. Rubber Cultuur Maatschappij Am sterdam is medegedeeld, dat Oost-Afrika niet het ware gebied is voor de rubber- cultuur. Het ligt dan ook in de bedoeling daar andere producten te verbouwen, waarbij gedacht wordt aan sisal, thee, koffie en cacao. Op het ogenblik is van exploitatie nog geen spreke. De maat schappij is niet voornemens deel te nemen in andere ondernemingen, maar te zijner tijd geheel nieuwe plantages te beginnen. Een der directeuren heeft het vorige jaar enige maanden in Indonesië vertoefd voor inspectie van de onderneming. Zijn algemene indruk was, dat de toestand aan Sumatra's Oostkust gunstig is. De stakin gen zijn echter speldeprikken; ndet alleen wordt minder geoogst, maar ook de ar beidsonrust wordt vergroot. De maat schappij heeft plannen voor verjonging van de rubber- en oliepalmaanplant, maar het is onzeker of hieraan uitvoering kan wor den gegeven, gezien de arbeidsonrust. De veiligheid op Sumatra's Oostkust is goed te noemen. Ook Oost-Java steekt gunstig af bij West-Java. De oogsten dit jaar zijn tot diusver achtergebleven bij die van het vo rige jaar. Dat de rubberproductie op Java is ach teruit gelopen komt mede door de be trekkelijk grote oude aanplant. Op Suma tra is men vóór de jongste wereldoorlog met de verjonging begonnen, maar op Java stak de oorlog een spaak in het wiel. De thee-aanplant is nog niet geheel her steld, maar dit jaar hoopt men hiermede klaar te komen. Voor de koffie-aanplant is een schema opgesteld voor 60ü hectare. Als de verwachtingen niet bedriegen zal de inmiddels reeds afgesloten actie van de VPRO „Een ton voor Triëst" niet een doch twee ton opleveren. Er vloeien nog steeds geregeld op giro 250000 in Hilversum ten name voor „Een ton voor Triëst" belang rijke giften binnen en men hoopt dat dit zal doorgaan zodat reeds de 193.000 gul den is gepasseerd, daarom is de kans groot dat de 200.000 gulden binnenkort zullen worden overschreden. Spoedig zal een stichting in het leven worden geroepen om de plannen te realise ren. Het aantal vluchtelingen uit het tbc- kamp Prosecco in Triëst dat men over enkele maanden in ons land hoopt te kun nen onderbrengen, zal wellicht de honderd naderen. Veertig van hen zullen tbc-patiën- ten zijn, de overigen familieleden. Deze laatsten zulen worden ondergebracht in pensions dicht bij de sanatoria waar het zieke familielid wordt verpleegd. De keuze van hen die geholpen zullen worden, ge schiedt aan de hand van inmiddels in Triëst opgemaakte urgentielijsten. Eind deze maand zal dr. A. de Jong, de vrouwelijke longarts van het sanatorium Sonnevanck, zich naar het kamp Prosecco begeven om een aantal voor hulp in aanmerking ko mende patiënten medisch te keuren. Later zal ook ds. J. A. van Nieuwenhuijsen, die in deze actie een leidende rol heeft ge speeld, nog eens naar Triëst gaan om de verdere voorbereidingen van de komst van de vluchtelingen te regelen. Velen van hen die in ons land geholpen worden hopen na volledig herstel naar elders te kunnen emigreren om daar alsnog een toekomst op te bouwen. Te St. Boniface in de Canadese provin cie Manitoba heeft een vrouw het leven geschonken aan een drieling, waarvan twee kinderen met het onderlichaam aan elkaar zijn gegroeid. Aangezien deze Siamese tweeling een aantal belangrijke organen gemeen heeft, wordt het onwaarschijnlijk geacht, dat de kinderen kunnen worden gescheiden. (Van onze parlementaire redacteur) Op 12 Dec. 1953 is bij de Tweede Kamer ingediend een ontwerp tot wijziging van de heffing der schoolgelden. Het beoogt af schaffing van de schoolgelden voor de leer plichtige jeugd en een verlaging van schoolgelden voor leerlingen van hogere leerjaren van U.L.O. en voor het voorbe reidend hoger en middelbaar onderwijs en voor het kweekschoolonderwijs. Over dit ontwerp is nog steeds geen voor lopig verslag uitgebracht. Er is dus niet veel kans dat het wetsvoorstel nog voor het zomer-reces de Kamer zal passeren. Op de tweede dag van >Jjn werkbezoek aan Friesland begaven de Prins en ztfn ge zelschap zich naar de zeedijk onder het dorp Ferwerd. By het kantoor van de land- aanwinningswerken stond de landelijke rij- vereniging „De Burmaniaruiters" opge steld, die zich in de bijzondere belangstel ling van de Prins mochten verheugen. Het gezelschap vertrok met het smal spoortreintje langs de landaanwinning^- werken Buitendijks naar het Noorderleeg onder Hallum. De economische betekenis van de land- aanwinningswerken is zeer groot. Dc land aanwinning zelf is een prachtig object voor aanvullende werkgelegenheid en het gewonnen land komt tegemoet aan de be hoefte aan goed hooi- en weiland en op den duur ontstaat er gelegenheid voor boerdc- rtjbouw. Maar een indirect nut van de land aanwinning is, dat het voor de veiligheid van de bestaande zeeweringen van grote betekenis is. Op het ogenblik wordt er op twee plaatsen langs de Friese kust inten sief landaanwinning bedreven, langs de kuststrook van 't Schoor tot Oostmahorn en langs de kuststrook van het Noorder leeg by Holwerd. In het Noorderleeg-buitenveld aangeko men. sloeg de Prins de broedkolonie van meeuwen gade. Van hier ging het naar het proefbedrijf van de Stichting Keurings dienst Friesland te St. Anna Parochie, waarvan ook een aardappelkweekveld be zichtigd werd. Eerste stenen Na de lunch op de boerderij van de Ge deputeerde de heer J. L. Hoogland te St. Annaparochie en het bezichtigen van de warmwatervlasroterij ,,De Zuidhoek" al daar, reed het gezelschap naar Leeuwar den, waar de Prins de eerste steen legde voor de bouw van drie industriehallen door de Stichting Leeuwarder Industrie-Gebou wen. In zijn begroetingswoord zei de voor zitter van de stichting, burgemeester A. A. M. van der Meulen, dat dc groei van de nijverheid op zich zelf in de Friese hoofd stad niet onbevredigend is, maar dat zij niet voldoende is, gegeven het hoge ver- trekcijfer uit de gemeente. Hieruit blijkt, dat de middelen van bestaan ter plaatse nog altijd niet voldoende zijn. Het volgende object, waaraan een bezoek werd gebracht, was het industrieterrein van Koopmans' Meelfabrieken. Een bezienswaardigheid in dit bedrijf was het opfokken van een ze- DJAKARTA. (United Press). Het militaire commando van de basis Makas sar heeft gisteren bekend gemaakt, dat een grote bende, die opereerde in de onmid dellijke omgeving van Makassar, onschade lijk is gemaakt. De bendeleider, de 22-jarige Kolong- dam en 17 van zijn mannen werden na een hevig vuurgevecht gevangen genomen. Zij hadden zich verschanst in een huis in een van de buitenwijken van Makassar, maar werden tenslotte tot overgave gedwongen. Twee bendeleden werden gedood, terwijl Kolongdam en vijf van zijn rotgenoten ge wond werden Het leger maakte tevens een aantal vuurwapens buit. Kolongdam verklaarde later tegenover de pers, dat hij vroeger deel had uitgemaakt van de poli tie. Zijn groep zou behoord hebben tot een grotere bende, die aangevoerd wordt door Abd<--ilah Haddad. Hem zou als operatie-gebied de streek tussen Makassar en Mandai toegewezen zijn. vental moederloze biggetjes, slechts 17 da gen oud. Een van de biggetjes werd door de Prins opgenomen, en gaf luid schreeu wend zijn misnoegen daarover te kennen. Het volgende bezoek gold de naastgelegen Coöperatieve Condensfabriek Friesland. Daarna moest de Prins nogmaals als met selaar optreden, nu voor het leggen van de eerste steen voor het in aanbouw zijnde laboratorium van de Condensfabriek. In de Prinsentuin was Prins Bernhard ten slotte de gast van het gemeentebestuur. Op het aangegeven uur: om half vjjf verhief zich de Dakota met de Prins aan de stuurknuppel in de lucht met bestem ming Soesterberg. De vragen betreffende de verdwijning van het vermogen van de niet genaturali seerde Duitser Liffers, die zoals bericht werd, door de heer Van Dis (S.G.P.) zijn gesteld, vinden haar aanleiding in een publicatie, welke voorkomt in een „Nieuwsbrief" van 22 Mei, waarvan de heer J. Fabius hoofdredacteur is. Merkwaardigerwijs heeft de Kamer voorzitter de aanhef van de aan de mi nister gestelde vragen .waarin de heer Van Dis zijn bron vermeldt, weggelaten. De heer Van Dis deelde ons mede, dat dit zonder zijn voorkennis is gebeurd. In de publicatie wordt gezegd, dat genoemde Liffers reeds lang voor de oorlog in Den Haag heeft gewoond. Hij is een niet-ge- naturaliseerde Duitser, die onder meer als vertegenwoordiger van enkele R.K. Duitse bisschoppen kerkelijke leningen hier te lande plaatste. Hij handelde onder de naam N.V. Trazent (Internationale Handels en Transport Zentrale) en zou als zodanig ook inkopen hebben gedaan tijdens de oorlog voor het rijkscommissariaat. Toen hij na de oorlog werd gezocht, leidde het spoor naar het seminarie te Rijnsburg. Volgens de „Nieuwsbrief" was Liffers gevlogen, maar achter een muur werd een collectie juwelen en kunstvoorwerpen aangetroffen, waarvan de ruw geschatte waarde vijftig millioen gulden zou hebben bedragen. De tegen hem lopende strafzaak, waarbij ook de namen van de huidige minister De Bruyn en de Tweede Kamervoorzitter mr. Kortenhorst genoemd zouden zijn, werd geseponeerd door de toenmalige advocaat fiscaal, mr. Hollander. Het vermogen van Liffers, die einde vorig jaar is gestorven, zou in beslag ge nomen zijn, maar deze schat van vijftig millioen gulden zou sindsdien spoorloos zijn. De N.V. Trazent was op 16 Januari 1941 in het bezit gekomen van het herenhuis Prinsessegracht 3 te Den Haag. Het was gekocht voor twintigduizend gulden van mevrouw M. M. T. MerselWillemse. Op 4 Juni 1944 verkocht de N.V. Trazent bet inmiddels door Liffers gemeubileerde huis aan de heer A. C. de Bruyn. de tegenwoor dige minister voor de P.B.O. voor veer-- tienduizend gulden, die het op 20 Juli van dat jaar voor hetzelfde bedrag van de hand deed aan de huidige bewoonster, mevrouw Wijting. In de „Nieuwsbrief" wordt de verkoop van de woning door de N.V. Trazent aan de heer De Bruyn als een schijntransactie gekwalificeerd. Liffers zelf zou dit hebben toegegeven. Volgens hem zouden de veertienduizend, gulden niet eens zijn betaald. Het Beheefs Instituut zou, in afwijking met de ge woonte, het ggwezen Duitse eigendom niet in beslag hebben genomen. Uit eigen informatie is ons gebleken, dat minister De Bruyn op de Prinsesse gracht 3 zijn Haagse adres heeft. Om een verdere verfraaiing van de stad met beeldhouwwerken bewust na te stre ven, wil het gemeentebestuur van Arnhem (voor zover de financiële toestand dat toe laat) jaarlijks een vast bedrag gaan uit trekken. Voorgesteld wordt deze som voorlopig te bepalen op 20.000,per jaar. Reeds jaren zijn de Nederlandse Spoor wegen bezig met het moderniseren van het spoorwegnet. Men neemt thans proeven met zeer lange spoorstaven. In Frankrijk worden reeds spoorstaven van 800 meter lengte gebruikt. Op het ogenblik wordt tussen Venlo en Helmond een baan Aange legd van vier kilometer lengte met spoor staven ter lengte van duizend meter, dus nog tweehonderd meter langer dan die in Frankrijk. Bij lange spoorstaven wordt het lawaai in de wagens aanzienlijk minder. Geen trawlers Vanmorgen waren van de loggers onder meer aan de afslag de Robert William (van Dinsdag!) met 400 kisten makreel en 15 diversen en de KW 74 met 300 kisten ma kreel, 20 diversen en 75 stuks stijve kabel jauwen. Voorts was er wat kleine vaart met 10.000 kg. tongen. De TX 35, die Don derdagmorgen de IJmuidense haven verliet was nu al weer aan de afslag. De kotter voerde zestig kisten grove schol aan. Makreel en kabeljauw De makreel was vanmorgen een stuk in prijs gezakt en deed nu van 23 tot 20. Inmiddels worden de vangsten al weer minder bij 't Zand. De rijen kabeljauwen en kisten gingen naar België voor respec tievelijk 85 tot 75 en 130 tot 134. Scholprüzen De gTove schol en ook de schol 2 van de TX 33 ging naar Engeland. De grote schol maakte 35, de middel 45 tot 35, de zet- schol 45 tot 37 en de schol 1/35 tot 30. De tweetjes werden betaald met 22 tot 24. De drietjes haalden ƒ15 tot 20. Kleine braad maakte 15 tot 20. Grote gul bracht ƒ50 op, middel ƒ35 en torren 19. Tongen duurder De grote tong liep op van 2,20 tot 2.40, grootmiddel en kleinmiddel tong haalden 1,80, tong I liep op van 1,55 tot 1,70 en de slips gingen weg voor 0,90. De boten De „Zeelandia" maakte gisteren voor een reis van acht dagen 10.100. De KW 40 haalde 7620. Voor Maandag komt de „Co lombo" en verder worden, verwacht de Polderman (1 Juni) en VIOS (3 Juni). De Katwijkse en IJmuidense loggervloot meldde vanmorgen de volgende vangsten: KW 15, 3 kantjes; KW 43, 7; KW 85, 16; KW 176. 30; KW 19, 22; KW 129. 20; KW 170, 28; KW 5, 13; KW 47, 26; KW 22, 42; IJM 75, 60; KW 9, 20; KW 138, 37; KW 140, 17; KW 20, 17; KW 32, 33; KW 49. 17; KW 67, 30; KW 86, 13; KW 151, 48; KW 42, 16; KW 44, 17; KW 110, 12; KW 173, 3; KW 70, 15; KW 161, 40; KW 3, 55; KW 73, 20; KW 54. 9; KW 127, 12; IJM 283, 27; KW 23. 10; KW 147, 35; KW 45, 34; KW 29, 30; KW 39, 14; KW 38, 8; KW 83, 50; KW 37, 11; KW 167, 18. Thuisstomend zijn de KW 42, KW 54 en KW 45. De gemiddelde vangsten waren: Vlaardingen 15 k., Scheveningen 13 k. en Katwijk 23 kantjes. BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN GEBOREN: A. Kabalt-Drenth. z., woon wagenkamp, Velsen-N. A. Erkamp-Horio, z., Bonekampstraat 8, IJmuiden-O. W. C. M. Folmer-Hollevoet, z., Cura^aostraat 53, Santpoort; M. H. C. Spanjaart-Witte, d., Terrasweg lrd., Santpoort; H. K. M. van den Berg-Ott, d., Kerkstraat 6rd., IJmui- den-O. A. T. Nijssen-Kiebert, d.. Kruid- bergerweg 75, Santpoort; M. Scholder- Broek, z., de Noostraat 66, IJmuiden-O.; M. C. Minkels-Voets, z., van Dalenlaan 33, Santpoort. ONDERTROUWD: J. C. C. Rooze, Kie vitlaan 13, IJmuiden-Oost en C. E. van de Keer, Iepenstraat 15, IJmuiden-Oost; toek. adres: Leeuweriklaan 44, IJmuiden-Oost; H. de Hond, Pres. Steijnstraat 23 IJmuiden en M. J. Heilig, IJmuiderstraatweg 150, IJmuiden; W. N. van der Vis, Berken straat 3, IJmuiden-Oost en D. J. Schrijver, Kastanjestraat 15, IJmuiden-Oost; B. Ulehake, Piet Heinstraat 48, IJmuiden- Oost en E. H. Wagemans, Piet Heinstraat 46, IJmuiden-Oost; toek. adres: Piet Hein straat 46, IJmuiden Oost; C. Stapper, Een- drachtstraat 21 rd., Velsen-Noord en J. H. Mulder, Beukenstraat 26, IJmuiden; toe komstig adres: Eendrachtstraat 21 rood, Velsen-Noord; M. P. Hartmans, Ladder beekstraat 102, Velsen-Noord en A. Ber gers, Watervlietstraat 3, Velsen-Noord, toek. adres: Watervlietstraat 5, Velsen- Noord; P. Vlaming, Sluisplein 24, IJmui den en M. C. Slikker, Ahornstraat 23, IJmuiden-Oost; P. Gros, Eikenlaan 2a Hil versum en N. M. Wolff, Bruno Klauwers straat 8, Santpoort; H. H. Leurs, Roer straat 3. IJmuiden en M. J. van Gooi, Wil- lebrordstraat 49, IJmuiden-Oost, de Noo straat 128, IJmuiden-Oost; A. Paulusse, Wassenaerseweg 51, Katwijk en M. Zeijle- maker. Hofdijklaan 47, Driehuis; T. Lup- pens, Casembrootstraat 27, IJmuiden-Oost en J. M. van Gogh, Da Costalaan 45, Drie huis. GEHUWD: A. H. Dekker en C. de Reus, Populierenlaan 103. Beverwijk; H. M. van de Pieterman en C. M. Huijer, de Ruijter- straat 92, IJmuiden-O.; J. M. Meijer en H. C. van den Nieuwendijk; W. Toering en E. E. T. Koster, Wüstelaan 99, Santpoort; J. Krul en G. Blok, Zuiderstraat 394a, Akersloot; C. N. Keesman en C. Kuijper. Verbindingsstraat 2, Velsen-Noord; P. de Bie en A. Ouwerkerk, J. v. Oostzanen- straat 13b, Assendelft; J. P. Molier en N. J. Boersma, Lange Nieuwstr. 772, IJmui- den-O.; B. II. J. van Arendonk en H. C. M. Verbeek. Hoofdstraat 58, Santpoort. OVERLEDEN: B. A. Potjer, 67 jaar, echtgenoot van J. Reinders, Brederoodse- weg 54, Santpoort; A. Hoek, 67 jaar, echt genoot van M. Brouwer, Kennemerlaan 22, IJmuiden; T. Prins, 67 jaar, echtgenote van F. Zwart, Kennemerlaan 4, IJmuiden; H. G. Kol, 58 jaar, Moerbergplantsoen 157, IJmuiden; M. Voerman, 75 jaar, weduwe van D. J. Steunenberg, Duinweg of Dui- velslaan 30, Santpoort; H. Mars, 82 jaar, echtgenoot van H. Ras, Trompstraat 57, IJmuiden-O. Aal*um, 10 v. Dubai n Bahrein. Aldegonda, 10 v. Singapore n. Bangkok. Alwaki, 10 v. Boston te Philadelphia. Amstelveen, 11 v. Madras te Calcutta. Armllla, 10 v. Djakarta n. Pladju. Arundo, U te Rotterdam Aagtekerk, 10 v. Antwerpen te Rotterdam. Alblreo, 11 v. Santos te Rio de Janeiro. Ampenan. 10 v. Algiers n. Rotterdam. Akkrumdljk, pass. 11 Vlissingen n. Lissabon. Aihena, 10 v. Montevideo n. Buenos Aires. Altair, pass. 11 Flnisterre n. Antwerpen. Andtjk, 10 te Corpus Christi. Arendsdijk, 11 v. Amsterdam n. Hmburg. Alderamin, 10 160 m. N.NO. Flnisterre. Alloth, 10 150 m. N.N'W. Kp. Blanco, Altair, 10 100 m. NW Lissabon. Amor, 10 20 m. Z. Istanboel. Appingedtjk, 10 300 m. W. ten Z. Scilly's. Argos, 10 v. SudJha n. Lissabon. Ariadne, 10 50 m. ZW. Marseille. Bloemfontein, 10 v. Las Paimas n. Kaapstad. Rlommersdljk, pass. 10 Gibraltar n. Port Satd. Boskoop, 10 v. Hamburg n. Antwerpen. Bonaire. 12 v. Dover te Madeira. Breda, 11 v. Madeira te Trinidad. Ball, pass. 10 Straat d'Ampier n. Balikpapan. Blijdendljk, 10 te Botimore. Banka, pass. 10 Algiers n. New York. Barcndrecht, 10 80 m. W.NW. Terschelling. Britsum, 10 170 m. O. Gibraltar. Celebes, 11 te Singapore. Ceronia, 14 v. Curasao te Stanlow verw. Chama, 16 v. Pta Cardon te Stanlow verw. Cronenburgh 10 v. IJmuiden n. Onton. Caltex Nederland, 10 50 m ZW. Finisterre. Caltex Pernis, 10 300 m. W. Sidon. Caltex The Hague, 10 140 m. NW. Lissabon. Caltex Ut recti t, 10 130 m. O. Malta. Cistula, 10 360 m. N.NW. Fremantle. Cleodora, 10 v. Singapore n. Pladju. Drente, 11 te Damman. Duivendijk. 11 v. Londen te Curasao. Dalerdijk, 9 te Portland. Dongedijk, 10 500 'm. W.ZW. Ouessant. Enggano. 10 v. Bombay n. Colombo. Esso Rotterdam, pass. 10 Azoren n. -Aruba. Erlnna, 18 v. Stanlow te Curasao verw. Esso Amsterdam. 11 v. Bremen n. Rotterdam. Edmina, 10 v. Amsterdrm n. West Afrika. Eos, 11 v. Amsterdam te Rotterdam. Friesland (KRL), pass. 10 Algiers n. Port Said. Friesland (SSM), pass. 10 Fimsterre n. Huelva Garoet, 10 v. Casablanca n. Beiroet. Groote Beer, 11 v. Rotterdam te Quebec. Groote Kerk. 11 te Cebu. Hoogkerk, 10 v. Hongkong n. Manilla. Heelsum, 11 v. Bremen te Hamburg. Helder, 11 v. Amsterdam te Sanjuah. Heemskerk. 10 300 m. NO. Mombasa. Hathor. pass. 11 Ouessant n. Rotterdam. Ittersum, 10 v. Rio de Janeiro n. Santos. Ivoorkust, 11 v. Antwerpen tc Bordeaux. Joh. v. Oldenbarnevelt, 10 210 m. O. ten N Gibraltar. Japara (KRL), 10 100 m. Z. Penang. Kota Gedeh, 10 v. Koewait n. Bombay. Karimata, 10 v. Amsterdam n. Hamburg. Kaimana, pass. 10 ten N. Bali n. Soerabaja. Kasimbar. 11 v. Singapore te Djakarta. Kota Agoeng, 10 250 m. ZW. Padang. Langkoeas, 10 v. Soerabaja n. Balikpapan. Leuvekerk, 10 v. Hamburg te Antwerpen. Liseta, 10 v. Pladju n. Port Dickson. Lieve Vrouwekerk, 10 v. Genua n. Port Said. Lirvdekerk, 11 v. Bahrein n. Djibouti. Lissekerk, 10 v. Port Said te Rotterdam. Lucita, 10 v. Greenock n. Rotterdam. Luna, 10 v. Amsterdam te Rotterdam. Lawak, 10 280 m. O. ten Z. Manilla. Lekhaven, pass. 11 Dover n. Rotterdam. Lemsterke.k, 10 v. Lrr.den n- Amsterdam. Leersum, 1« 100 m. ZW. Fayai. Lekhaven. 10 50 m. NO. Ouessant. Loenerkerk, 19 285 m. W. Bombay. Maashaven, 11 v. Montevideo te Rosario. Macuba. 19 v. Fao te Balikpapan verw. Marisa, 6 v. Amsterdam te Le Havre. Mitra. 15 v. Curapao te Malta verw. Madjokerto, pass. 10 Kp. Guardaful n. Belawan Mariekerk, 10 275 m. ZO. Aden. Meerkerk. 10 v. Antwerpen te Amsterdam. Marken, 10 te Portharcour. Maipessa. 10 100 m. O. Noordp. Formosa. Metula, 10 150 m. W.NW. Sharksbaai. Mirza. pass. 10 Natuna eil. n. Miri. Molenkerk. 10 200 m. N.NW. Perim. Muiderkerk. 10 400 m. O.NO. Mogdishu. Murena, 10 150 m. O- Billiton. Nigerstroom. 10 v. Las Paimas n. Le Havre. Noordam, 10 580 m. O ZO. Kp. Race. Notos. 10 v. Oran n. Amsterdam. Oranjestad. 10 v. Amsterdam n. W. Indië. Ouwerkerk. 10 v. Lissabon te Marseille. Oberon. 10 v. New York n. Curasao. Orion. 10 v. Hull n. Amsterdam. Oranjefontein, pass. 10 Vlissingen n. A'dam. Perna. pass. 10 Azoren n. Curasao. Polydorus. 10 v. Balikpapan n. Makassar. Prins Alexander, pass. 10 Belle Isle n. Quebec Prins Fred Hendrik. 11 v. Bremen te Hamburg. Peperkust. 10 75 m. W.NW. Monrovia. Prins Willem v. Oranje, 10 300 m. O. Belle Isle Rafaela, 10 v. Bangkok n. Pladju. Ridderkerk. 10 v. Durban n- Kaapstad. Rita. 11 v. Pladju te Bangkok. Reyniersz. 10 v Soerabaja te Buleleng- Rlouw. pass. 10 Burlings n- Amsterdam. Sibajak, 10 v. Port Said n. Aden- Sommeladijk. 10 te Be!awan. Stad Schiedam. 10 v. Casablanca n. Rotterdam. Scherpendrecht, 10 v. Santos n. Curasao. Sloterdijk, 10 v. Bremen te Rotterdarrv Stad Vlaardingen, 10 v Wabana n. Rotterdam. Sabang, 10 v. Singapore rt> Belawan. Salawatl, 10 te Hamburg. Sibajak, 11 v. Suez n. Aden. Singkep. 11 te Umsaid Stad Dordrecht, 13 Rotterdam verwacht. Stad Leiden, 12 Emden verwacht. Stad I-eiden, 10 90 m. N. Bergen. Stad Rotterdam, 10 880 m- O.NO. Kp. *tac'- Stanvac Djirak, 10 v. Saigon te Haiphong. Stanvac Talang Akar, 10 v. Singapore n. Sunge- gerong. Tankhaven III, 11 te Penary. Tero pass, 10 Kp. Frio n. Rotterdam. Tjlkampek, 10 v. Hongkong n. Pnok. TJiluwah. 10 140 m. O.NO. Kp. Padaran. TJiwangi .11 te Soerabaja. Tomini, 10 nog te Bandarshapurr Titus, pass. 10 Ouessant n. Rotterd3™' - Van Riemsdijk. 10 v. Soerabaja n. Se^Mng. Waterman, pass. 10 Portland n. Halifax. Willem Ruys, 10 v. Southampton n. Port Satd. Woensdrecht. 10 v. Lissabon te Gibraltar. Waal. 10 v. Amsterdam n. Hamburg. Westerdam, 14 Hoek v. Holland verwacht. Ijsel, 10 v. Oran n. Tunis. Zeeland (SSM), 10 v. Blyth n. Kopenhagen. Zuiderkruis, 10 490 m. N- Fayal. «NW. Adm'raler.grachtv_ Abo HeUinfcl^ Audacia. vetr. 11 v. k" Afirna io v Holbaek n. Gordsbynn. Batavier I, pass. 11 Kp. st- Vincent n. Bordeaux Berkelstroom, 11 v. Leith AmsWrdam. Beoox. 10 v. Mantyluoto n. Amsterdam. Bab-Ti 8 te Zaandam. „amina Brouwersgracht, 11 v. Abo te Hamina. Ca teil. 10 nog te Manchester «albora ri,M mmoaen. 11 v. Zwijdrecht n- AaiDorg. C escendo U v. Rotterdam te Hamburg verw. Coo^aven, 10 v. Sevilla n. Amsterdam. Cornells Houtman. 12 v. Ambien. Rotterda De Ruyter, 10 v. Huil n- £atbo n Dollard. 10 v. Malmö te Kopenhagen. Draco. 10 te Aai-hus naar Tanger. □ido 10 v. Bari n. Venetie- r„. E en A. Scheer, 10 Finisterre gepass. n. Fle'vo^lO v. Le Havre te Amsterdam. Falco.' 10 v. Port Colborn n. WeR?nd*3"' Frans Bohmer. 10 v- Fec"mp.^^dam Franka II. 10 v. Londen te Amsterdam. Friblo, 10 v. Delfzijl te Amsterdam. Goote, 13 Duinkerken verw. Rntt_rdam Henrica b, 10 v. Iemoviken n.Rotterdam Hast IV. 11 v. Rotterdam te Frederikatiasen. Hast V. 11 te Rotterdam verw. Ilias, 10 v. Algiers n. Tel Avlv. Jaba. 10 v. Groningen n. Maassluis. Jan Kreumer, 10 v. Delfzijl n. Skelleftea. Jo, 10 v. Grouw n. Wormerveer. Joost, 10 v. Vestervik n. Zaandam. Joost, 10 v. Vasterik n. ZaandarT- m Keyser, 10 v. Zaandam n. Amsterdam. Larlx, 10 v. Rotterdam n. Dornsjo. Lukas M, 10 v. Rotterdam n. S kea. Marjan. 10 v. Umea te Sundsvall. Markab, 10 v. Nykobing n. Colchester. Matthew, 10 v. Belfast n. t™"*: Maureen. 11 v. Chicago n. ^tro't. Meeuw 10 v. Groningen te Amsterdam Meuse, 10 v. Stockholm n. Koping. Martha, 10 v. Arenda'. n. Runcorn. Martten 10 v. Horsens n. Hamina. Mlrfak N. W v. Montevideo n. Antwerpen. My fern, 10 v. Gefle n. Stockholm. Midas 10 v. Rotterdam n. Barcelona. Mypuck, 11 v. Rotterdam Mf"™- Nieuwland, 10 v. Rott*rdam Leith. Noord, 11 v. Rotterdam n. Noorderlicht, verm. 11 v. Rdam te Surte. Pavo. 8 v. Mantyluoto n. Zaandam. Polaris 10 v. Zaandam n. Antwerpen. Ponza 10 v. Vasteras n. Gefle. Ponto, 6 te Hull. Ponza. 10 v Vasteras n. Gefle. Rita 10 v. Zaandam n. Antwerpen Schippersgracht. 11 v. Amstertam te Antw. Westerdok K. 10 v. Londen te Woianda, vertr. 14 v. Lor.den n. Blankenburg. 10 Newcastle n. Rotterdam met Goerèe. 10 v. Lissabon n. Port Fuad met kraan. Humber. 11 v. Gravesend n. Rotterdam. Oceaan. 10 170 m. ZW. Oueasant met .-Dlonl Schelde, 11 v. Noordhinder v. R'dam met nop- perbak van Eng. sleepb. Tyne, 10 620 m. Z.ZW. Fayal met baggermolen en twee bakken. Witte Zee, 10 v. Lissabon n. Fort de France met baggermolen. Thames, Oostzee, en Zwarte Zee, 10 90 tn. W ten Z. rinisterre met dok. TROMPSTRAAT 94. Tel. 6165 BANKETBAKKERSIJS Mevrouw doe het beter! met tijdschakelaar, dit voor komt slijtage. Verhuur per ochtend, middag en avond. A. J. BRAAM. K. Wilhelm straat 24. Tel. 5490. IJmuiden Pres. Krugerstr. 2, IJmuiden Aansluiting etc. wordt ver zorgd door erkend P.E.N.-in- stallateur A. J. BRAAM. Nummer brie ven. die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de Inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden. Nlet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd. f/nn Kennemerlaan 166 hoek Napierstraat t.o. Telefoon 4420 WLm Hallo, Hallo, Hier is MARTIN UITTENBOGAARD De Verlovingsringen- en Uurwerkenspecialist 3 dagen Braderie op de Schoterweg. Moet U eens even luisteren. Engelse Kroningshorloges in zijden étui Anker met 2 jaar garantie geeft Martin Uittenbogaard de Verlo vingsringenspecialist van 21.00 voor 6.50. Martin Uittenbogaard de Verlovingsringenspecialist het oudste adres de oudste ge neratie uurwerkmakers hier te lande, zegge 4 generaties, zet 'n nieuwe veer in Uw dames- of herenpolshorloge v. slechts 4.50 met 1 jaar garantie. Dit kan alleen 'n ervaren Horloger. Ja. en dan heeft Martin Uittenbogaard nog 'n verrassing en wel de damesverlovingsringen worden afgeleverd in een prachtig fluwelen redicuultje. Ja we zijn er nog niet. wat zoudt U zeggen van een prachtige wekker met radium en 2 jaar garantie, die geeft Martin Uittenbogaard voor slechts 4.75. Aangename prettige bediening. Komt U even kijken? U weet wel bij de ingang van de Cronjéstraat. Tot ziens dan. Raadhuis en Kerk. Velsercu. -weg 1731*14401 'Juinden H Officiële Stadhuis-fotograaf IJmuiden. Tel. 5858. Verkoop - Reparatie Onderhoud Verhuur TE KOOP: Neem geen risico maar één Nog steeds het beste en het goedkoopste, reeds vanaf 395. Termijnbetaling mogelijk Betere service en gar. Motorspecialisten met fabrieksgereedschap. Hoofdagent F. P. VAN RUMPT en Zn. Spaarnwouderstraat 105 Haarlem - Telefoon 13127 te IJmuiden, Snelliusstr. 38 hoek Kompasstr. binnenkort vrij van huur, wordt van buiten geschilderd. Koopsom f 9500. Te bevr. Wijkerstr.- weg 208 Velsen-N. Noteert U het even? Voor 'n GOED stukje KAAS KENNEMERLAAN 177 Mechanische Wringer overal te plaatsen Centrifuge 235. Wringers v.a. 35. Wasmachines v.a. 192.— o.a. Bico - Erres - Miele - Hoover - A. E. G. Pope - Wasco e.a. Betaling in overleg. Koopt bij de vakman Bij ongemak direct bij de hand. LANDHUIS te Driehuis, Drieh.kerkw. 90 bev. gang, keuken, grote suite, boven 4 kamers en daarboven zolder beneden en boven W.C., gr. tuin. Koops. f 11.500. Te be vragen: Wijkergtr.weg 208, Velsen-N.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 3