Waar in Velsen-N. het B.B.-blokhoofd woont Flatgebouwen met vier woonlagen verrijzen aan Velsens duinrand Agenda voor Velsen Miniatuur-agent in actie Havenberichten Visserij -varia Moderne Bethlehemkerk aan Gijzenveltplantsoen Arend Reijm Auto- en Motorrijles Autorijschool SUCCES Old Clothes New AUTORIJLES MOTORRIJLES Deze week op de Beverwijkse veiling Beverwijk TAXI NODIG? 3 ARCADEBOUW, NIEUWE VORM IN VELSEN Samenvoeging van gemeenten Beverwijk, Velsen en Heemskerk niet aanvaard Muren scheuren Vanmiddag eindwedstrijden van de Holland I-beker Begin aardbeien-campagne VOLGENDE WEEK AANBESTEDING Met verenigingsgebouwtweede Insingerschool en een Kleuter- en VGLO-school DRY CLEANING ONLY Duinwijck-tournooi Onderlinge wedstrijden bij S.S.S. Eerste steenlegging gymnastieklokaal BEL 5000 ZATERDAG 12 JUNI 1954 HET VALT NIET TE ONTKENNEN, dat de gaten in de bebouwing van Velsens nieuwe buurten langzamerhand worden gedicht, al moge er dan thans een tijdelijke vertraging in de woningbouw zijn ingetreden door het tekort aan geschoolde bouwvakarbeiders. Aan de rand van de stad langs de duinen wordt de bebouwing afgerond met een nieuw model flatgebouw van drie en vier woonlagen, de Zuidkant van de Lange Nieuwstraat en de De Noostraat zijn van Stationsweg tot het Moerbergplantsoen volgebouwd en de Noordzijde van de Lange Nieuwstraat zal aan het eind van dit jaar alleen nog braakliggend terrein overhouden tussen de Dinkelstraat en Bonifaciusstraat. De tachtig étage woningen, die aan het Maasplantsoen als afsluiting van de groenstrook bij het Gijzenveltplantsoen zouden worden gebouwd en die pensionruimte zouden krijgen, komen er voorlopig niet, daar de bouw er van te duur is. Met de plan nen voor de aanleg van het nieuwe Velsense stadsgedeelte Duinwijk is het thans zover, dat volledige overeenstemming is bereikt en binnenkort kan worden begonnen. Ondanks de bouw van al deze flatge bouwen, die de gaten vullen, wordt het stadsbeeld van Velsen voorlopig nog niet volledig. Er wordt nog gewacht op toestem ming voor het optrekken van verschillende openbare gebouwen het raadhuis onder andere en verder vordert de winkelbouw langzaam. Moedgevend voor Velsen is ech ter hetgeen de Commissaris der Ko ningin in Noordholland, dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk op 2 Juni tegenover de hoofdredacteur van ons blad heeft ver klaard: „De samenvoeging van de gemeen ten Velsen, Beverwijk en Heemskerk is niet aanvaard door de regering". De Com missaris der Koningin noemde de op lossing van het probleem IJmond moeiliik en betreurde het dat de samenvoeging niet doorgaat. De Heerenduinweg WAT aan de Heerenduinweg bij de Zee weg thans verkeersweg is en waaraan vijfenzeventig étagewoningen naar een ontwerp van ir. W. Ph. Harreveld in aan bouw zijn, zal over enige jaren bij de aan leg van de grote weg door het duinterrein naar het strand, ventweg worden. De étagebouw aan de Heerenduinweg wordt drie woonlagen hoog met het oog op de lage pastorie bij de Larikstraat. De woon kamer in deze huizen zal naast de slaap kamer liggen en voorts worden op het achtererf schuren opgetrokken. Maas- en Ostadestraat EEN nieuwe vorm van architectuur heeft in Velsen zijn intree gedaan aan de Maas straat en Van Ostadestraat, waar door de architect H. Kniitijzer te Amsterdam in overleg met de Dienst voor de Volkshuis vesting respectievelijk 52 en 48 étagewo ningen in vier woonlagen zijn ontworpen. Evenals de huizen aan de Heerenduinweg zullen deze woningen begin volgend jaar worden opgeleverd. Als afsluiting van de stad werden op dit punt hoge flats ontworpen, zodat de kel ders in het souterrain zijn ondergebracht en daarop nog vier woonlagen zijn gedacht. Daar niet alle ruimte in het souterrain benodigd was voor de kelderruimten, is het overblijvende gedeelte door de architect gebruikt voor arcadebouw om een bepaald effect te verkrijgen. De betonnen kolommen staan nu al in de grond, zodat al te zien is hoe men hier aan de duinrand onder de huiskamers van twee huizenblokken in de toekomst des noods voor regen kan schuilen. De wonin gen krijgen twee of drie slaapkamers en zijn zeer rationeel ingericht. De gebouwen worden van een plat dak voorzien. Bij de Scheldestraat TER opvulling van de particuliere bouw ADVERTENTIE WU lessen uitsluitend met nieuwe wagens. Speciale lesmotor beschikbaar Gediplomeerde instructeurs ZEEWEG 275 TEL 4333 KENNEMERLAAN 136 - TEL. 5000 IJMUIDEN KERKERINKLAAN 7 - SANTPOORT TEL. 7086 Nü OOK LUXE VERHUUR ZATERDAG 12 JUNI IJMUIDEN: Thalia, 19 en 21.15 uur: „Mexicaans Goud." Rex, 20 uur: „Ontvoerd". Kinderkoor „De Goede Herder", 20 uur: Ned. Herv. Jeugdgebouw, Rembrandtlaan, concert. „Felison", tentoonstellingszaal Heide- straat, 15.30 uur: Opening expositie van werken van de schilder Tonny Ros. „Heuvelwijk", 14.30 en 20 uur: Toneel uitvoering in het Patronaatsgebouw. SANTPOORT: Toneelvereniging „Amicitia", 20 uur: openluchttheater „Jagtlust" van het Prov. Ziekenhuis, opvoering van „Driemaal is scheepsrecht." „Velserend", 22 uur: Vuurwerk. VELSEN: Hoogoven Harmonie, 20 uur, Park Vel- serbeek, openluchtconcert. H.B.S. Toneelvereniging, 20 uur, zaal van de Haarlemse Kegelbond, aan de Tempe liersstraat, opvoering van „Drie is te veel." ZONDAG 13 JUNI IJMUIDEN: Thalia, 15 uur: „Tarzan de aapmens"; 19 en 21.15 uur: „Mexicaans goud." Rex, 15 en 20 uur: „Ontvoerd". „Felison", 1417 uur, tentoonstellings zaal Heidestraat, expositie. MAANDAG 14 JUNI IJMUIDEN: Thalia, 20 uur: „Het masker van de Pharao". Rex, 20 uur: „Ontvoerd". „Felison", 1921 uur, als Zondag. VELSEN: Raadhuis, 1012 uur: Spreekuur burge meester; 1517 uur: Spreekuur wethou der van Onderwijs. komen aan de Schelde- en Vechtstraat op de hoek met de Maasstraat van de archi tect W. Ph. Waterman twee flatgebouwen van elk achttien woningen. De woonkamer en grote slaapkamer zijn hier zij aan zij aan de voorkant van de woningen gepro jecteerd. De schuren zijn ondergebracht in het souterrain en de gevel van deze blokken zal op de plaats van elk trappen huis, dat dubbele deuren krijgt, insprin gen. Tehuis voor bejaarden HET tehuis voor bejaarden tussen Waal-, Vecht-, Schelde- en Rijrfstraat komt nu langzaam aan uit de grond. De bouw had al verder moeten zijn, maar de aannemer kampt ook hier met personeelsmoeilijk- heden. Vier blokken van twee huizen aan de Scheldestraat hebben hun muren al en die van de twee blokken verdiepingen woningen van twee woonlagen aan de Waal- en Vechtstraat gaan nu omhoog. In elk blok komen elf huizen, zodat het er in totaal met de blokken van twee huizen mee, dertig worden. Van het hoofdgebouw, dat de ingang aan de Rijnstraat krijgt, ligt de fundering al. Het gebouw krijgt drie woonlagen en een veertien meter hoge toren met een lift schacht. Het zal de eerste lift worden in een Velsens openbaar gebouw. In de huizen en het gebouw wordt cen trale verwarming aangebracht en voorts worden ze voorzien van warm en koud water en radiodistributie met een aparte lijn voor interne omroep. In de kelder van het hoofdgebouw wordt een knutselruimte voor de beiaarden ingericht. De firma De Haan en Reek hoopt spoedig weer over meer arbeidskrachten te beschikken om de verloren tijd in te lopen. De Poort van Velsen WANNEER we nu even een sprong ma ken naar de omgeving van de Briniostraat, dan zijn ook daar nog al wat open plekken te aanschouwen. Bij deze „Poort van Vel sen" zal nog dit jaar worden begonnen met de bouw van woningen od de hoek van de De Noostraat bij de Nijverheids school en op de hoek in de richting van de TJmuiderstraatweg. Aan de kant van de De Noostraat zal dit laatste blok vier woon lagen krijgen, in het midden drie en aan sluitend bij de laagbouw aan de IJmuider- straatweg twee woonlagen. Lange Nieuwstraat AAN de Lange Nieuwstraat zullen nog dit jaar zevenenzeventig woningen gereed komen tussen het Marktplein en de Vecht straat. Deze étageblokken hebben een frame gekregen, waarmee het mogelijk is om later van de onderste woonlaag winkels te maken. De muren kunnen er dan tussenuit worden gebroken. Op de hoek van de Lange Nieuwstraat met het Marktplein en de Vechtstraat ko men nu al winkels. Dit systeem zal men ook toepassen bij de bouw van vierentach tig étagewoningen en twee werkplaatsen aan de Lange Nieuwstraat op de twee over blijvende stroken tussen de Scheldestraat en IJsselstraat. Deze woningen zijn al ont worpen door architect A. Komter en zijn zelfs al aanbesteed. De bouw is zeer spoe dig te verwachten. Mettertijd kan dus over de gehele lengte van de Noordkant van de Lange Nieuw straat langs één rjj winkels worden ge wandeld. Om de strakke lijn te onderbreken zal ook aan de Lange Nieuwstraat arcadebouw worden toegepast op de strook tussen de Velserduinweg en de Engelmundusweg. Van de honderdnegenenzestig woningen aan de Zuidkant van de Lange Nieuw straat tussen Marktplein en Moerberg plantsoen zijn er nog tachtig in uitvoering. -p(x)00cocx>00c000(xx50000c0000000c0000000000000000c000000c o j. Er wordt de laatste tijd nog al eens ge- 3 sproken over het feit, dat verschillende 3 muren van woningen in de rivierenbuurt scheuren. Welnu, zeggen de deskundi- gen, zo erg is dat niet. De scheur zal 3 misschien twee, misschien drie maal be- pleisterd moeten worden, maar dan keert hij ook niet meer terug. De oor- 8 zaak er van? 3 Kijk, zegt men, we kunnen bouwen (en X de kans lopen dat er enige scheuren in 3 enkele woningen komen) of niet bou- j wen. Er wordt gebouwd en dit geschiedt S door de grote materiaalschaarste soms met zandstenen, die rokend de fabrieken verlaten. Dagelijks kan men dergelijke transporten door lJmuiden zien gaan. De stenen „besterven" dan pas na enige tijd, wanneer ze in de muren zijn ver- werkt en er ontstaan spanningen, waar- door scheuren kunnen ontstaan. In geen geval zijn de scheuren te wijten aan te zwakke funderingen. Alvorens aan een straat met de bouw wordt be- 3 gonnen, wordt vooraf de druk op de grond gemeten, daar op de ene plek 8 zandgrond een steviger fundering ge- 1 3 wenst kan zijn dan op een andere plaats. OOOOOaXXXOOOOOtXXttXOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOCOOCOOOOOOCO De jaarlijkse, door de Commissie voor Bedrijfsontspanning van de Hoogovens en nevenbedrijven gehouden bedrijfsvoetbal- en handbalwedstrijden vinden hedenmid dag op het sportpark „Watervliet" hun be slissing in de eindwedstrijden. De finales beginnen al om kwart voor drie met de voetbalafdeling C tussen Al Roest en Ver roest en voor de dameshandbalteams Sim Sala Bim en Oliveo. Om half vier is de eindstrijd handbal herenteams vastgesteld tussen Labor en ETA Staalfabriek. De B-voetbalafdeling krijgt met de elf tallen Oven Boys en Bouw om vier haar kampioen. De belangrijkste strijd voor de Holland I-beker tussen Amateurs en B.G. in de voetbalafdeling A begint om kwart over vier. In tegenstelling tot vorige jaren zal de prijsuitreiking niet na afloop van deze finales op het veld geschieden, maar des avonds in veilinggebouw „Kennemerland" aan de Breestraat te Beverwijk. Dit gebeu ren gaat gepaard met de uitvoering van een cabaretprogramma. Indien het weer een beetje medewerkt wordt de eerste speciale aardbeienveiling op Donderdag 17 Juni gehouden. Pastoor Vollaerts dertig jaar priester Pastoor A. M. A. Vollaerts van de R.K. St. Joseph-parochie zal Maandag zijn der tigjarig priesterfeest herdenken. Hoewel aan dit jubileum van de Velsense pastoor, die ruim negen jaar hier verblijft, geen feestelijk cachet zal worden gegeven, zal het hem desondanks niet aan belangstelling ontbreken. VERMOEDELIJK NOG DEZE MAAND zal een begin worden gemaakt met de bouw van de nieuwe Nederlands Hervormde Kerk aan het Gijzenveltplantsoen, bewesten de IJsselstraat en tussen de Hunze- en Rijnstraat. Deze kerk komt in de plaats van de in 1944 door de bezetter afgebroken Bethlehemkerk, die destijds aan de James Wattstraat stond en dienst deed als jeugdkerk. Het nieuwe Godshuis zal waarschijn lijk eveneens de naam Bethlehemkerk krijgen. Het nieuwe gebouw zal iets meer plaatsruimte bieden dan het oude. Er zullen namelijk 465 zitplaatsen komen. Het ont werp is van de hand van architect J. Schipper uit Zaandam. Achter de kerkruimte is aan de Radarstraat een rouwkamer geprojetceerd. Tevens zal er een verenigingsgebouw verrijzen, dat onder meer een zaalruimte heeft van 7'/i bij 15 meter en plaats biedt aan ongeveer 160 personen. In deze zaal komt een podium van 1.80 bij 4.60 meter. De consistoriekamer vormt de verbinding tussen dit gebouw en de kerk, terwijl men uit de aangebouwde kosterswoning zowel kerk als verenigingsgebouw kan betreden. Het orgel dat eertijds in de oude Beth lehemkerk werd gebruikt en dat tijdens de bezettingsjaren in de Grote Kerk in Haarlem was opgeslagen, wordt nu in het gebouw voor Christelijke Belangen ge bruikt. Het zal echter na de bouw in de nieuwe kerk worden geplaatst. Glas-in-beton In de zijvleugels van de kerk zullen aan elke kant vier ramen van glas-in-beton worden gemaakt. Eik raam heeft een hoogte van ongeveer 7 meter en is 2 meter breed. In de twintig meter hoge klokketoren komt de oude klok van de Bethlehemkerk te hangen, die momenteel in gebruik is in de Goede Herderkerk in IJmuiden-Oost. Twee scholen Ter weerszijden van de kerk zullen twee nieuwe scholen verrijzen: een tweede Insingerschool en een kleuterschool. De kerk wordt door hete lucht verwarmd en Kleine jongetjes zitten altijd vol idealen. Zij willen later tramconducteur, stratenmaker postbode of eenvoudig geleerde worden en zij handelen daar in de meeste gevallen ook naar. De vijfjarige Leon Klein Schip horst uit Haarlem ziet de mees te vooruitzichten in het ma noeuvreren met een stop-bord en om reeds nu een beetje rou tine in dit moeilijke werk te krijgen regelt hij in de buurt, waar hij woont, met een zelfge maakt bord en een imitatie agentenpet op zijn hoofd, het verkeer. En hij kent geen groter plezier dan wanneer er een paar colle ga's op de motor komen aanrij den. Gauw het bord omgooien en hen dan lekker lang laten wachten. Totdat je het tijd vindt worden om je vrienden door te laten rijden. Bewonde rend kijkt Leon naar die grom mende motorfiets en hij blijft eventjes in gedachten verzon ken, die grote leren mannen nastaren. Maar dan moet hij weer om het verkeer denken, want ook een kleine agent heeft het af en toe bijzonder druk. ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 4886 ADVERTENTIE in de nieuwe OPELS 1954 op speciale lesmotor Vanouds de le gediplomeerde K.N.A.C.-rijschool in de Gem. Velsen Hagelingerweg 134 Telefoon K.2560 8930 Santpoort Dennenstraat 12 Tel. 6200 IJmuiden-O. ajOOOOOOOOOOCOOOirXXIOOOOCOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOCOCOOCiOOOOOCOCOXXSXOOOOOOCIOOCXXXXOCOOOOOCXXXXXIOOOOOOCXXMOOOOOOCO IN DE WIJK VELSEN NOORD van de kring Velsen-Bever- wijk van de B.B. is het wijkhoofd de heer J. F. van Ees, Wijkerstraatweg 214. tel. K25104255. Zijn plaatsvervanger is de heer W. J. F. Laurent, Corverlaan 70. In de verschillende blokken, waarvan de begrenzingen zijn vermeld, zijn de volgende blokhoofden en hun plaatsvervangers benoemd: Spoorlijn VelsenBeverwijk, Hoflaan, Noorderlaan, De Lethstraat, Van Nidek- straat, Westerwijkstraat, vervolg Noorderlaan, Grote Hout- of Koningsweg: A. C. Clasing, Hoflaan 4, en H. C. M. v. Baar, Parellelstraat 9. Wenckebachstraat, Kralenbergstraat, Noorderlaan tot Grote Hout- of Konings weg: J. G. Metselaar, Grote Hout- of Koningsweg 178, tel. K2510-3153, en P. J. J. Woutgeest, Grote Hout- of Koningsweg 213. Grote Hout- of Koningsweg, grens Beverwijk, Beecksanghlaan, Schulpweg tot spoorbaan VelsenBeverwijk: A. Morcus, Gildenlaan 1, tel. K2510-4500, en F. L. Drakenhoff, Schulpweg 138, K2510-4572. Spoorlijn VelsenBeverwijk, Melklaan, Wijkerstraatweg: W. J. H. v. d. Ham, Van Rijswijkstraat 43, tel. K2510-3168, en A. v. d. Horst, Duinvlietstraat 128 tel. K2510-4189. Spoorlijn VelsenBeverwijk, Melklaan, Wijkerstraatweg, Stratingsplantsoen: R. Velde, Stratingsplantsoen 81, Tel. 2510-4153, en Z. J. v. d. Weerd, Wijker- srtaatweg 187, tel. K2510-3060. Wijkerstraatweg, Melklaan, Wijkeroogstraat: P. L. Harsveld, Wijkerstraatweg 208, tel. K2510-4502, en F. C. van Egmond, Wijkerstraatweg 246zw. Wijkerstraatweg, Meerweidenlaan, Wijkeroogstraat, Melklaan: P. H. Comman deur, Watervlietstraat 43, en vacature. Grote Hout- of Koningsweg, Stratingsplantsoen, Wijkerstraatweg: C. van Dijk, Bornstraat 26, en J. van Hebolt, Dijkmanstraat 1, tel. K2510-4293. Wijkerstraatweg, Meerweidenlaan, tot uiterste wijkgrenzen: M. J. J. Martens, Wijkerstraatweg 216, tel. K2510-3821, en J. J. Verbaan, Wijkeroogstraat 182. Grote Hout- of Koningsweg, Corverslaan tot uiterste wijkgrenzen: C. Bax, Princestraat 28, en P. J. v. d. Bos, Corverslaan 67, K2510-3349. COOOOOCCCCCOOOOOCOOOOOOCOX>C»XXXXraXOOOOaMOOCCOOOOOOOOCCCOOOOOCCOOOOCOCOOOOOOOl Het traditionele Duinwijck tennistour- nooi wordt van 28 Juni tot 4 Juli op de Duinwijcktennisbanen door de B.L.T.C. gehouden. Voetbaltournooi op DEM-terrein Op de terieinen van DEM worden he denmiddag wedstrijden gespeeld voor het jeugdtournooi om de Onze Lieve Vrouw van Goede Ra ad-wisselbeker. Het is de derde maal dat dit tournooi wordt gehouden cn de deelnemende ver enigingen zijn: DEM, RKAFC, TIJBB, Velsen, Vitesse en WSV. De ziekendag De jaarlijkse Ziekendag van het Kath. actiecomité en bestemd voor de zieken van Beverwijk, Velsen (Noord) en Wijk aan Zee wordt 30 Juni in de parochiekerk van O.L. Vrouw van Goede Raad gehouden. vacms&m. «KHirowu» men overweegt zelfs de mogelijkheid het gehele genoemde complex door één cen trale verwarmingsinstallatie te doen be dienen. Veen in de grond Eigenaardig is, dat er voor deze gebou wen geheid zal moeten worden, omdat het bodemonderzoek heeft uitgewezen dat ter plaatse verscheidene veenlagen voor komen. De fundering van de kerk zal moeten rusten op minstens vijftig beton- palen. Het gehele complex zal worden voltooid door de bouw van een V.G.L.O.- school in het open terrein tussen de woon complexen tegenover de kerk. Dinsdag wordt de bouw van de kerk aanbesteed. De oude kermis Mevrouw Annie SurinkGroen werkt Maandag 14 Juni tussen 15.15 en 16.15 uur mee aan het AVRO-programma in de ru briek „Voor u, mevrouw". Zij spreekt over „Herinneringen aan de gezellige oude kermis." De sla had deze week op de groenten- markt sterk de overhand. Door een ruimere aanvoer en het koude weer, liepen de prij zen terug. Op de laatste marktdag werd er van 0.04 tot 0.10 per krop betaald. Men moest deze week spinazie aan de markt hebben, waarvoor tot 0.50 per kilo werd betaald. Sperciebonen uit de kassen brach ten rond de 2.50 per kilo op. De peulen varieerden van 0.68 tot 0.95 per kilo. Doordat de meeste kaskool op is gingen de bloemkoolprijzen omhoog en werd tot 0.58 per stuk betaald. Bospeen was heel goed te verkopen voor prijzen rond de 0.45 per bos, waspeen haalde 0.55 per kilo. Rabar ber ging allerminst vlot weg, er werd tot 0.16 per bos betaald. De eerste bosbieten brachten 0.25 per bos op. Postelein liep in prijs op tot 0.20 per kilo. Tomaten zijn nog duur. Er werd van 0.75 tot 1.30 per kilo betaald. Groot was de vraag naar aardbeien. Iedere markt dag komen er nu meer. Er werd voor de sloffen van 3.20 tot 4.70 per stuk be taald. Enige manden Climax gingen weg boven de 5.00. De doosjes brachten al naar gelang kwaliteit en inhoud van 0.41 tot 1.05 per stuk op. Bloemenveiling Op de bloemenveiling werden de irissen in grote partijen aangevoerd, al is de aan voer niet zo groot als in andere jaren. De buiten-irissen, o.a. Imperator, Yellow Queen, Golden Harvest en White Excelsior brachten rond de 0.40 per bos op. Pioen rozen waren duur. Een bos van vijf stuks ging weg voor één gulden. Steeds groter werd de aanvoer van Korenbloemen, dui zendschonen en margrieten; anemonen, ixia's en ranonkels zijn eveneens ruim ver tegenwoordigd en gaan vlot weg. De aan voer van lelies is nog beperkt tot enkele kassoorten. Groot is het sortiment bij de pot- en perkplanten. Hortensia's, gera niums, afrikanen, salvia's, petunia's en be gonia's gaan vlot weg en brengen vooral als de kwaliteit goed is redelijke prijzen op. Gisteravond hebben de heien van SSS de jaarlijkse onderlinge wedstrijden ge houden. De heer H. Dekker kreeg de wis selbeker weer in zijn bezit. De uitslagen waren: Eerste graad: 1. H. Dekker 99XA p.; 2. G. Niessen 83 p. Tweede graad: 1. T. Lan gend ijk 54 p.; 2. J. Adrichem 53 p. De onderlinge wedstrijden van SSS wer den voortgezet voor de meisjes en jon gens. Onder leiding van de directeur de heer H. van Rijn werd er vlot en veelal correct door de SSS jeugd gewerkt. De uitslagen waren als volgt: Meisjes eerste gelid: 1. J. de Bats 31 p.; 2. D Wester 28'/* p. Tweede en derde gelid: 1. W. Hoogwerf 25Vi P-! 2. R. v. d. Lem 25 p. Kleine jongens: 1. T. de Wildt; 2. J. Bak- kum. Jongens: 1. T. Berkhout 24 p.; 2. P. Niesten 2VA p. Grote jongens, eerste gelid: 1. P. Schel vis 29 p.; 2. H. Niesten 28V* p. Tweede gelid: 1. T. Zwanenburg 30 p.; 2. L. van Hesselingen 25H P- Met de bouw van het eerste gymnastiek lokaal in Beverwijk na de oorlog is men begonnen. De heer B. G. Hosman heeft de eerste steen gelegd voor het te bouwen gymnastieklokaal van de Bavoschool aan de Hobbestraat. De zaal krijg: een opper vlakte van 185 vlerk. m. Er komen ook kleedkamers en wasgelegenheden bij. Men hoopt dat de zaal begin September klaar is, waardoor er dan door 900 scholieren in geturnd kan worden. Vrijdag 11 Juni kwamen de haven van lJmuiden binnen: Arcturus van Rotterdam. Ardetta van Rotterdam. Asturias van Wasa. Saint Jean van Le Havre. Berkelstroom van Leith. Meerkerk van Antwerpen. Oranje fontein van Antwerpen. Peregrine van Lon den. Pamilo van Rochester. Orion van Hull. Rijnstroom van Londen. Lemsterkerk van Londen. Glenweg van Indonesië. Cycloops van Port Said. Victor van Skugsund. Lisa Essberger van Croyton. Vertrokken zijn: Elmina naar Dakar. Eos naar Rotterdam. Gisela Oldendorf naar Newcastle. Vinga naar Bremen. Wilhelm Oldmann naar Lübeck. Hecuba naar Bar bados. Paula naar Lutsöping. Bergö naar Vilvoorde. Franka II naar Rotterdam. Lijn baansgracht naar Rotterdam. Bomma naar Oslo. Memnon naar Port Said. Bab T. naar Rotterdam. Alfred Por naar Hamburg. Lap- ponia naar Fowey. Amstelland naar Buenos Aires. Meeuw naar Grangemouth. Herafslag verse vis. Er is thans tege moet gekomen aan een wens van de reders om een herafslag van de verse vis, die de minimum prijs bij de eerste afslag niet kon halen, te houden. De verse vis, die dus bij de eerste afslag wordt opgehou den, zal voortaan nogmaals ten verkoop worden aangeboden. De vis moet echter op dezelfde dag van de eerste afslag op nieuw worden aangeboden en ze moet in de hal zijn blijven staan. De minimum verkoopprijs voor verse haring is voor de periode van 1 Juni tot 1 September 1954 weer vastgesteld op f 0,20 per kg. Prijzen van Vrijdag. Heilbot 2,20, gr. tong 2-1,76, gr.m. tong 1.82-1,62, kl.m. tong 1,64-1,42, kl. tong I 1,38-1,18, kl. tong II 0,82-0,64, tarbot I 2,08-1,70 per 1 kg. Tarbot II 88, tarbot III 77, tarbot IV 56-20, tongschar 56, kl. tongschar 28, gr. schol 48, gr.m. schol 51, kl.m. schol 64-41, kl. schol 1 50-27, kl. schol II 32-9, schar 16- 12, makreel 37-31, gr.m. schelvis 51, kl.m. schelvis 56, kl. schelvis I 56-48, kl. schel vis II 20-12, wijting 25-15, gr. gul 50-40, midd. gul 37-27, kl. gul 26-17, kl. wolf 37, poontjes 20-10, kl. rode poon II 17-15 per 50 kg. Gr. kabeljauw 180-120, gr. koolvis 72, gr. wolf 86 per 125 kg. Aanvoer van Vrijdag. 141 kisten tong en tarbot, 3 tongschar en schartong, 510 schol, 19 schar, 120 makreel, 510 schelvis, 52 wijting, 115 kabeljauw en gul, 10 wolf, 14 poon, 6 koolvis, 10 diversen, totaal 1510 kisten. Aanvoer op Urk. Donderdag werd door 60 vaartuigen op Urk aangevoerd 3485 pond kuilpaling, prijs 1,061,28; 4 pond snoekbaars, prijs 0,74; 76 pond rode baars, 0,76, alles per pond; en 390 bak Nest, prijs 2,603,05 per bak van 37)4 kg. ADVERTENTIE VERHUUR ZONDER CHAUFFEUR DE NIEUWE FORD ANGLIA UITGEVAREN VISSERIJVAARTITGEN Dinsdag 1 Juni: mt Johannes Polderman IJM 20. Excelsior III KW 76; ml. Everard Christina KW 40. Donderdag 3 Juni: sL Vios I IJM 24; mt. Colombo IJM 99. Vrijdag 4 Juni: st. Flamingo IJM 25; mt. Post Boy IJM 35; ml. Willy SCH 7. Zaterdag 5 Juni: ml. Onderneming II SCH 27. Dinsdag 8 Juni: mt. Doggersbank KW 75; ml Heemstede IJM 53, Verwachting IJM 204. De Arend KW 7, Adrianus KW 10. Cor nells KW 24, De Verwachting KW 28. De Vrouw Anna KW 52, Willy Alida KW 65. Saturnus KW 69, Hette Margaretha KW 74. Jan KW 84. Willempje KW 80. Toenadering KW 95, Jacoba KW 107. Gebroeders KW 108, Robert William KW 123, De Vier Gezusters KW 162, Aleida KW 169. Dolfijn RO 2; mk. De Twee Gebroeders IJM 3, Poolster IJM 11, Twee Gebroeders IJM 27. Vios IJM 52, Wiron V IJM 208. Dageraad IJM 229. Neeltje IJM 240, Magda IJM 272. Nehim I AM 16. Nehim II AM 17. Nehim III AM 18. Leendert Jacoba KW 12, Samenwerking KW 21. Rein KW 30. Pieter Cornelis KW 31, Tiny KW 34. Prinses Margriet KW 51, Hermina IV KW 53, Dine Marie KW 57, Twee Gezusters KW 77. Adriana Catharina KW 92, Arendje KW 98. Agatha Arie KW 126, Jana KW 210. Tiny Diuw WR 33. Hendrikje BU 33, De Verwach ting HD 37, Wiepke UK 35, De Jonge Albert UK 91. Woensdag 9 Juni: mk. Nelly v. B. IJM 23, Nehim II AM 17, Nehim III AM 18, Eben Haezer UK 4, Broedertrouw UK 76, Vriend schap II UK 104, Hendrik UK 194 Donderdag 10 Juni: st. Bloemendaal IJM 71; mk. Nil Desperandum Deo Duce TX 33, Arie Geertje TX 51. Vrijdag 11 Juni: st. Herman IJM 2, Mary IJM 61. Haringdrijfnetvisserij Dinsdag 25 Mei: ml. Mr. Dirk Donker Curtius KW 2. Piet en Leendert Huibert KW 3, Fierman Eduard KW 5, Anna en Cornelia KW 14. Sakina 32. Rijnmond I KW 42. Noord zee KW 47. Elizabeth KW 49. Jan KW 50. Annie KW 54. Ella Christina KW 97. Wilhel- mina V KW 144. Katwijk III KW 161, Janna KW 163, Nederland IV KW 167, Zeemeeuw KW 170, Bonefaas SCH 95. Dinsdag 1 Juni: ml. Martha IJM 74. Dirk KW 19. Grietje KW 20. Volharding KW 23, Nederland VI KW 37, Bertha KW 38. Aafke Jacoba KW 41. Rijnmond III KW 44. Neptu- nus KW 45, Maria Jacoba KW 73, Huiber- dina Gijsbertha KW 85. Rijnmond V KW 110, Voorwaarts KW 140. Wilhelmina III KW 147, Gezina Geertrui KW 176. Woensdag 2 Juni: ml. Gorredijk IJM 75, Rijnmond IV KW 15. Sumatra KW 86. Bali KW 129. Onderneming I SCH 140. Zaterdag 5 Juni: ml. Margrietha Maria KW 29. Borneo KW 127. Dinsdag 8 Juni. ml. Martenshoek IJM 283, Hubertha Gerarda KW 9. Helena KW 39, Rijnmond III KW 43, Noordster KW 67, Nelly Maria KW 70, Vooruit KW 151. Woensdag 9 Juni: ml. Orion KW 22, Zee zwaluw KW 83, Wilhelmina II KW 138, Ton ny SCH 72. Donderdag 10 Juni: st. Everdina Jacomina KW 173. MARKTBERICHT BEVERWIJK Asperges 60-190, aardbeien 45-103 per doosje, 3,25-5,10 per slof, bloemkool 24- 58, spinazie 21-49, postelein 14-21, sla 4-9, bospeen 31-49, waspeen 47-54. sperciebo nen 2,50-2,70, peulen69-95, bosuien 8, soep 9-14, rabarber 4-15, komkommer 37-53, bos bieten 23-25, tomaten 73-130.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 5