Agenda voor Velsen Amateurs, Verroest en Bouw wonnen de bekers Beverwijk promoveert door zege op Veisen naar tweede klasse Zes Hoogoven-jubilarissen gezamenlijk gehuldigd Visserij -varia J Oliveo en Labor bij handbal Gunstig jaar voor Nutsspaarbank Opgewekt feest in Kennemer theater Wijk aan Zee Heemskerk Castricum 7 Hoogoven voetbal- en handbaltournooi Jaarvergadering Aquariumvereniging Velsen Bindings-avonden B.B. in Patronaatsgebouw Fietsers genoten voorrang bij de pont Kinheim winnaar van Kennemcrland-beker Elfde avondvierdaagse in IJmuiden en Beverwijk Nieuw softbalrecord bij „Rooswijk" 2-dames Tentoonstelling bij „Felison" geopend H. Langbroek faalde in de laatste partijen Haarlemmers spelen tegen Noordhollands B-elftal Eigenaars „Ennie en Appie" bestellen twee kotters „Arion" opende badseizoen Propaganda-avond Rode Kruis Geslaagd handbal tournooi van DIS Noodvoorziening bij zuiveringsinstallatie Betaling abonnementsgeld per giro i MAANDAG 14 JUNI 1954 DE COMMISSIE VOOR BEDRIJFSONTSPANNING voor het personeel van Hoog ovens en nevenbedrijven, die ook dit jaar haar befaamde tournooi om de Holland I- beker voor voetballers en handballers(sters) voor tal van liefhebbers heeft gehouden kon Zaterdagavond na de moeizame organisatie van de talrijke wedstrijden wegens het spelen van de finales op het sportpark „Watervliet" met veel voldoening een flinke eindstreep zetten in de vorm van een cabaretuitvoering in het veilinggebouw „Kennemerland" aan de Beverwijkse Breestraat. Al om kwart voor drie Zaterdag middag werd aan de eerste voetbal-eindwedstrijden op „Watervliet", waarvoor zeer veel publieke belangstelling was, begonnen. Pas om kwart over zes waren de finales afgelopen en kon worden vastgesteld dat de A-ploeg Amateurs bezitter was ge worden van de 32 kg wegende Holland I-beker door een 1-0 zege opu B.G. in een wedstrijd, die wel spannend, maar minder spectaculair was dan die van vorig jaar tussen „Internationale" en „IJzeren Paard". In de B-afdeling bracht „Bouw" het na verlenging tegen „Oven boys" tot een 3-2 overwinning en in de C-afdeling, waarin de „oudjes" het overigens nog best deden, verloor „Al Roest" van „Verroest" (2-4). Voor de hamdbalafdeling heren legde „Labor" na vinnige strijd met verlenging beslag op de prijs tegen ETA-Staalfabriek en bij de dames zegevierde Oliveo over Sim Sala Bim (20). De wedstrijden Voor de C-afdeling, die het spit afbeet, droeg de wedstrijd „Verroest"„Al Roest" aanvankelijk een gelijk opgaand karakter. De beide aanvalslinies misten echter voor het doel de gewenste stootkracht. „Al Roest" nam door een strafschop de leiding, maar vlak daarop was het gelijk toen de doelmain van „Al Roest" misgreep. De eer ste helft was bijna verstreken toen „Ver roest" wederom een strafschop werd toe gekend (21). Door een strafschop maakte „Al Roest" gelijk (22). „Verroest" werd nu gaandeweg sterker, wat de doelman van „Al Roest" parten speelde. Tot tweemaal toe werden zijn fou ten afgestraft en werd de eindstend 42 voor „Verroest". De wedstrijd OvenboysBouw was qua voetbal van pittiger gehalte met meren deels van „Bouw" goed opgezette aanval len, dde de boys-verdediging onder druk zetten. Wegens slecht wegwerken van de bal uit een hoekschop nam Bouw de lei ding. De bal kwam uit een aanval van „Ovenboys" vlak voor het doel en de stand was gelijk (11). Na de hervat ting waren de beide ploegen in het veld aan elkaar gewaagd, maar het duurde tot tien minuten voor het einde, voordat er een doelpunt kwam voor Bouw (12). Oven boys zette alles op alles en had vlak voor het einde succes (22). Voorde ver leniging werd bepaald, dat de ploeg, die het eerst doelpuntte winnaar zou zijn. Dit duurde niet lang, want binnen drie minuten sloeg de doelman van Ovenboys de bal udt een hard schot van dichtbij in eigen doel, zo dat Bouw met 32 won. De grootste belangstelling ging uiteraard uit naar de A-wedstrijd: AmateursB.G., in welke ploegen oude bekende voetballers meespeelden, onder wie Gerrit v. d. Lugt, Ab de Vries, Ger de Vries (VSV), Jan Broekhuizen (Stormvogels). Giel Arisz (WB) en anderen. De ruststand 00 gaf de verhouding wel goed weer. Na de hervatting werd de strijd van beide kanten wat aggressiever en moest de BG-doelman nog meer hande lend optreden. Pas na een kwartier kreeg Amateurs een opgelegde kans voor een doelpunt, maar Ab de Vries schoot de bal uit de strafschop naast. Vlak daarop ech ter deed v. d. Lugt het beter bij een aanval over links. Uit moeilijke positie doelpuntte hij onbereikbaar in de uiterste hoek onder de lat (10). Bijna werd de stand nog ge lijk toen Ger de Vries ten val werd ge bracht voor het Amateursdoel. Het was echter net buiten het strafschopgebied. De vrije schop werd overgeschoten. Hierdoor werd Amateurs winnaar. Handbal De damesontmoeting OliveoSim Sala Bim was een gelijk opgaande strijd. Na de hervatting rust 00 kreeg het team van S.S.B. een kleine inzinking, dde ook de verdediging verzwakte. Spoedig was het 10 en enkele minuten later kwam het tweede doelpunt voor Oliveo via de paal. Daarna kwam S.S.B. wel sterk op zetten. doch miste schutters cxm het verlo ren terrein te heroveren. De eindstrijd tussen de herenteams Labor en ETA-Staalfabriek was vinnig ein fel met een technisch wat betere Labor-ploeg. Weliswaar had ETA in B. Hofman de beste schutter, die ook de doelpunten maakte, doah het veldspel van Labor was beter verzorgd. De rust ging in met 21 voor Bridgenieuws van U.T.D. De bridgeclub U.T.D. speelde een vrije wedstrijd warvan de uitslag als volgt luidde: N.Z. lijn: 1. Mevrouw Slaatsten Broe- ke 70 p.; 2. mevr. RobKlinkenberg 67'/2 p.; 3. Prins en echtgenote 63V2 p.; 4. SchoenKoelemey 62 p.; 5. MeyerRoe- lofs 60 p.; 6. Pieterse en echtgenote 59 p.; 7. JansenKorver 58 p. O.W. lijn: 1. Snel en echtgenote 13V2 p.; 2. Muis en echtgenote 69>/2 P-: 3. me vrouw v. d. LemBöhm 68 p.; 4. Kuipers Nijssen 63Vi> p.; 5. dames KorverKlin kenberg 58 p.; 6. Schellings en echtgenote 55V2 p.; 7. Warger en echtgenote 51'/2 p. Genius won van P.T.T. In de bedrijfsvoetbalcompetitie werd Vrijdagavond de wedstrijd PTTGenius gespeeld. Al spoedig werd de stand door de PTT op 10 gebracht, maar de man nen van de post konden het niet bolwer ken tegen de sterke voorhoede van Genius en de rust ging in met 41. Na de rust was de PTT wat meer in de aanval. De einduitslag werd een verdiende zege voor Genius bij de stand 53. MAANDAG 14 JUNI IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Het masker van de Pharao". Rex, 20 uur: „Ontvoerd". „Felison", 1921 uur, tentoonstellings zaal Heidestraat expositie van werken van Tonny Ros. DINSDAG 15 JUNI IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Het masker van de Pharao". „Felison", 1921 uur: Als Maandag. Labor. Na de hervatting werd veel meer op de spelfouten gefloten, wat het peil van de strijd merkbaar ten goede- kwam. Labor scoorde nog eens, maar ETA stelde er door Hofman twee doelpunten tegenover, zodat de eindstand 33 werd. In de verlenging beslisten de eerste vijf minuten ten gunste van Labor. Deze ploeg scoorde tweemaal kort achtereen. Wel kwam ETA fel terug maar kon het niet verder brengen dan 5—4. Prijsuitreiking en cabaret Voor de prijsuitreiking, gevolgd door een cabaretprogramma, was de grote vei- linghal van veilinggebouw „Kennemer land" Zaterdagavond tot de laatste plaats bezet. De voorzitter van de CVB, de heer J. Veltkamp, begon onmiddellijk na een kort welkomstwoord en zijn erken telijkheid te hebben betuigd aan alle medewerkers aan de gehouden tournooien, die steeds groter vormen gaan aannemen en waarvoor de CVB nu zelfs de beschikking heeft over een eigen geluids installatie, aan de prijsuitreiking. Onder aanvoering van Willy Rex als conférencier werd een cabaretprogramma uitgevoerd, dat wegens de medewerking van Carpay, de zanger Joop de Knegt en de muzikale excentriek Nicky Noble in houd kreeg. De aquariumvereniging „Velsen" houdt vanavond in het Cultureel Gebouw aan de Lange Nieuwstraat haar jaarlijkse leden vergadering. In het afgelopen verenigings jaar meldden zich drieënzestig nieuwe le den aan, terwijl vijfentwintig bedankten, zodat de vereniging groeide tot negenen negentig leden, waaronder vier gezins- en elf jeugdleden. De ledenvergaderingen, die op de eerste Maandag van iedere maand worden gehouden, werden druk bezocht, meestal vertoonde zich ongeveer zeventig procent van het ledenaantal. Onder leiding van de heer Hennevanger werden de jon gere leden in een speciale jeugdgroep samengebracht, en tevens; kwam een kweekcentrum tot stand. Voorts bleek uit het jaarverslag van de penningmeester, dat uit financieel oogpunt bezien het jaar zeer gunstig is geweest, en de boeken zelfs met een batig saldo konden worden afge sloten. Excursietocht vislossers Tachtig havenarbeiders met hun dames hebben Zaterdag een excursietocht ge maakt naar Rotterdam. Dc havenwerken van Rotterdam en de vlootschouw werden bezichtigd. Zaterdag zullen de leden van de vislossersvereniging „Samenwerking" een tweede tocht naar Rotterdam maken. Het jaarverslag over 1953 van de Nuts spaarbank IJmuiden zoals dit op de alge mene ledenvergadering van het departe ment IJmuiden van de Maatschappij tot Nut van het Algemeen op 3 Juni werd goedgekeurd, geeft blijk van een gestadige vooruitgang. Uit de gepubliceerde cijfers blijkt dat gedurende 1953 de inlagen be droegen 3.116.512,10 en de terugbeta lingen 1.968.382,73, een vooruitgang dus van 1.148.129,37. Voegt men hierbij de aan inleggers te vergoeden rente op 31 December 1953 tot een bedrag van 109.986.22, dan blijkt het spaarders tegoed met 1.258.115,59 te zijn gestegen tot 5.376.397,16. Het aantal nieuw toe getreden spaarders bedroeg 531, terwijl 213 spaarders-rekeningen werden opge heven, zodat aan het einde van het boek jaar 5468 spaarrekeningen werden aan gehouden. De totale omzet wijst een be drag aan van 5.084.894,83 terwijl het aantal handelingen 16.837 bedroeg. Uit het overzicht der beleggingen is te zien dat het effectenbezit vermeerderde met rond 700.000,dat 334.650,aan hypotheken werd verstrekt en dat aan liquide middelen ruim 145.000,aan wezig was. De reserve, welke geheel tot meerdere zekerheid der spaarders dient, bedraagt ruim f 245.000,Al met al is dus te constateren dat het jaar 1953 voor de Nutsspaarbank IJmuiden een gunstig ^paarjaar is geweest. De kring Velsen-Beverwijk van de Be scherming Burgerbevolking houdt op Dins dag 22, Woensdag 23, Donderdag 24 en Vrijdag 25 Juni bindingsavonden in het Patronaatsgebouw. De bloknoodwachters krijgen de toegangskaarten van het blok hoofd. Aan de vaste noodwachters worden de kaarten uitgereikt door de wijkinstruc- teurs. Het voornaamste onderdeel van deze gezellige avonden is de film „Meneer de gouvernante". Wat nog zelden is voorgekomen gebeur de Zondagmiddag bij de ponten na afloop van de belangrijke voetbalwedstrijd Vel senBeverwijk op „Schoonenberg". Het was te voorzien, dat het druk zou worden, want honderden fietsers waren uit de richting Beverwijk het kanaal naar Zuid overgestoken. Deze massa wielrijders kwam in een lang gerekte 'file terug, zodat de Velsense verkeerspolitie, behalve voor de autobestuurders ook regelend voor de fiet sers moest optreden, die keurig rond het verkeersplein werden geleid. Dit gaf op het rijwielpad een grote opeenhoping, maar dank zij de maatregel om op enkele ponten gedeeltelijk het middendek te bestemmen voor de fietsers, was deze plotselinge wiel rijdersinvasie in een half uur tijd over gezet. Beverwijk is naar de tweede klasse gepromoveerd. Dank zij een volkomen verdiende drie-één overwinning op een teleurstellend Velsen elftal zijn de Wijkenaren er in ge slaagd hun woonplaats een tweede klasser te bezorgen. Toen gisteren in het Sport park Schoonenberg het laatste fluitsignaal klonk van scheidsrechter Busso werd de Wijker ploeg In triomf door de enthousiaste Wijkenaren van het veld gedragen. De wethouders Alberda en Genitse van Beverwijk behoorden tot de eersten die de zege vierende ploeg met het succes kwamen gelukwensen. De strijd in het Velser Sportpark trok natuurlijk enorme belangstelling. De eerste aanvallen waren voor Beverwijk en reeds na drie minuten kreeg de Wijker aanhang reden tot juichen. Minnebo loste even buiten het strafschop gebied een hard hoog schot, dat doelman De Graaf te machtig bleek (nul-één). Velsen diende evenwel spoedig van re pliek. Na zeven minuten kon doelman Raap slechts ternauwernood een schot van Brouwer tot corner verwerken maar een minuut later moest hij toch de bal uit zijn doel halen. Een schot van Donker kon hij niet onder controle krijgen, er ontstond een hevige doelworsteling en Van der Steenvoorden schoot de bal via zijn mede speler Marks in eigen doel (één-één). Bij de rust was de stand dus nog steeds gelijk maar in de tweede helft werd dat spoedig anders. Even nog ging de strijd gelijk op, maar na zeven minuten scoorde ketting sr. een fraai doelpunt voor Bever- Zaterdag werd in de HVB-competitie de eindstrijd gespeeld om de Kennemerlamd- beker. Kiwheim versloeg VEV in de ver lenging met drie-twee en komt dus weer eens in het bezit van de fraaie beker. De rust was met gelijke stand (11) inge gaan. Om de OHC-beker wordt nog gestreden. Terrasvogels 2 won Zondag van de Hoofd- darpse Boys in de halve eindstrijd met twee-één en speelt Zondag de finale tegen DSK. Deze ontmoeting vindt zeer waarschijn lijk plaats op het terrein van EDO. In de zalen van het Kennemer Theater geurden weer honderden bloemen en kwa men honderden collega's en familieleden bijeen om de huldiging bij te wonen van de zilveren jubilarissen van de Koninklijke Nederlandse Hoogovens en Staalfabrieken N.V.. de heren: H. Hilberts, G. Smid, C. W. Snijders, L. Spruit, Th. Stengs en W. C. Thoolen. Bedrijfsdirecteur ir. F. W. E. Spies open de het officiële gedeelte met een rede, waarin hij de betekenis van een periode van 25 jaar overwoog. Men is geneigd al leen te denken aan de arbeidsperiode, doch ook buiten het bedrijf, in het gezin, heb ben zich in de afgelopen periode gebeurte nissen voorgedaan, welke die periode zijn aanzien hebben gegeven. Daarom is een jubileum ook een moment van bezinning. Het leven binnen en buiten het bedrijf ging niet immer over rozen, en ook de ontwik keling van de loopbaan van de jubilaris sen bij het bedrijf ging niet immer langs een rechte lijn. Successievelijk hebben zij echter hun bestemmingen gevonden en kunnen nu de toekomst tegemoet zien. „Deze toekomst, zowel als het verleden, hangt van onszelf af", aldus de heer Spies, „levensvreugde moet verworven worden, soms zelfs door offers en vooral door zelf- critiek. Op die wijze: door zichzelf in de juiste proporties te zien en het werk te aanvaarden wint men arbeidsvreugde." Spreker dankte de jubilarissen voor de wijze, waarop zij in de afgelopen periode hun plichten hebben vervuld. Zij hebben meegebouwd aan het grote geheel van de industrie in de IJmond. Na ook evenals volgende sprekers zouden doen de vrou wen der jubilarissen in de hulde te hebben betrokken, eindigde de heer Spies zijn har telijke rede. Vervolgens werden de jubilarissen Smid, Snijders en Thoolen, alle werkzaam aan de buizengieterij, toegesproken door ir. D. H. Soeters, bedrijfsleider van deze afdeling. In zijn rede wierp de heer Soeters een te rugblik op de afgelopen jaren. Successie velijk kwamen deze jubilarissen, na bij andere afdelingen te hebben gewerkt, bij de buizengieterij; de een reeds toen deze afdeling nog in een proefstadium verkeer de, de anderen later. Spreker loofde hun aller toewijding en de prettige samenwer king. Zeer gezien Ir. A. K. Vroege, chef van de afdeling hoogovens, richtte zich vervolgens tot de jubilaris Stengs. Deze heeft achtereenvol gens bij verschillende onderdelen van de afdeling hoogovens gewerkt, en thans werkt hij aan de ruwijzergietmachine, waar het vloeibare ruwijzer tot ijzerbroodjes wordt uitgegoten. De jubilaris is een uiterst gewillig mens, zeer betrouwbaar, die bij zijn superieuren en collega's zeer gezien is. Steeds paraat De chef van de bouwkundige buiten dienst, de heer Th. Fokkens, sprak daarna de heer Hilberts toe. Deze jubilaris is steeds paraat; geen moeite is hem te veel bij zijn werk, dat hij met grote nauwkeurigheid doet. Hij is thans ingedeeld bij de land- meet-afdeling, waar deze eigenschappen hem goed van pas komen. De heer J. J. de Roode, opzichter der buizengieterij, richtte zich tot de jubilaris Snijders en roemde het grote verantwoor delijkheidsgevoel van deze smelter, die bij de behandeling van de ovens een uitsteken de aandacht voor zijn werk heeft. Ook als mens, eerlijk en opgewekt, is hij prettig om mee samen te werken. De jubilarissen Smit en Thoolen werden achtereenvolgens toegesproken door de heer G. Olivier, opzichter. Jubilaris Smid werd geprezen om zijn bijzondere vakken nis, zijn betrouwbaarheid en vlugheid van begrip in een geestige rede, die de zaal vaak gelach ontlokte, waarna spreker, zich tot de heer Thoolen wendende, ook die prees voor de uitstekende wijze, waarop hij steeds zijn werk voor elkaar heeft. Teamgeest De rij van sprekers werd gesloten door de heer C. R. Prinselaar, die zich tot de jubilaris Spruit wendde en diens team geest roemde. De afdeling expeditie dient een team te zyn om haar werk van ver zending en transport voor de verschillende afdelingen van het bedrijf goed te doen. en de jubilaris heeft steeds het zijne bijgedra gen tot een vlot functionneren van het ge heel. Elke speech werd besloten met het uitreiken aan de betreffende jubilaris van het vererend getuigschrift en het gedenk bord der maatschappij. Na de pauze werd de gasten een knap uitgevoerd variété-programma voorgezet door het gezelschap van Alex de Haas, dat met de bekende revue „Au Salon des Va riétés" de jeugd van moeder en grootmoe der deed herleven. wijk. Hij kreeg de bal van het middenveld uit goed toegespeeld. Wel liep doelman De Graaf op tijd uit maar Ketting wipte de bal over De Graaf in het doel (één twee). Dit betekende de genadeslag voor Velsen. De bezoekers werden sterker en veel ge vaarlijker dan hun Velsense tegenstanders. Na een half uur kon Beverwijk de voor sprong vergroten. Een vrije trap door Ket ting jr. genomen stuitte af op een der Vel- senaren. De bal kwam voor de voeten van Springer die geen moeite had De Graaf voor de derde maal te passeren (één-drie). De laatste fase van de strijd speelde Vel sen een verloren partij en onder groot enthousiasme kwam voor Beverwijk het zegevierende einde. Van 23 tot en met 26 Juni Ook in IJmuiden en Beverwijk wordt op 23, 24, 25 en 26 Juni de elfde avond vierdaagse gehouden. Voor beide plaatsen is de start bij het gebouw K.S.A. aan de Peperstraat te Beverwijk. De starttijd voor de junioren is van 17 tot 17.30 uur en voor de senioren van 18 tot 19 uur. 's Za terdags wordt gestart tussen 14 en 15 uur. De afstanden in deze avondvierdaagse, die wordt gehouden onder de bepalingen van het technisch reglement van de Ne derlandse Wandelsport Bond, bedragen voor senioren 's avonds 15 km, te vol brengen vóór 22 uur; 's Zaterdagsmiddags 20 km, te volbrengen vóór 19 uur. Voor junioren bedragen de afstanden vier maal tien km. De deelneming aan de avond vierdaagse staat open voor een ieder, zo wel niet leden als leden van de N.W.B. Diegenen, voor wie het wandelen op Za terdagmiddag op onoverkomelijke bezwa ren stuit (winkelpersoneel), kunnen op Dinsdag beginnen, op welke avond dan het parcours van Zaterdag moet worden gewandeld. Tot 18 Juni kan men zich laten inschrijven bij H. C. Smit. Zeeweg 314 te Driehuis; P. Schweitzer, Heemskerkerweg 115 en H. G. Scholts, Acacialaan 82, te Beverwijk. In het honk- en softbalkamp van de ver eniging „Rooswijk" hebben de dames van het tweede Rooswijk-softbalteam een bui tengewoon succes weten te bereiken, nadat van de aanvang van de competitie af dit team by voorbaat was gedoodverfd om in de onderste regionen van de ranglijst te zullen eindigen. Door het succesvol behalen van een 5-13 overwinning in de uitwed strijd tegen Schoten 2 bezetten de Roos wij k-dames thans zelfs de gedeelde boven ste plaats met hun tegenstandsters en Gymnasion 3. De Schoten-werpster werd al spoedig overvleugeld en vele tikken wa ren hiervan het gevolg. Deze werpster kreeg echter onvoldoende steun en hierdoor wisten de Rooswijk-dames de score regel matig op te voeren. De werpster van Roos wijk 2, Wil van Maanen, daarentegen was in uitstekende vorm en wist met haar wor pen zeven slagdames van Schoten op drie slag uit te krijgen een nieuw Rooswijk- softbalrecord. De veldploeg van Rooswijk steunde haar werpster zeer goed en zo kon Schoten geen punt scoren, behalve in een minder goede innings toen plotseling de veldploeg van Rooswijk faalde en fout na fout maakte, waardoor de 8-1 voorsprong tot 8-5 werd teruggebracht. Na deze vier Schoten-runs kwam weer de ommekeer. Het score-verloop was als volgt: Schoten 2: 1 0 0 0 4 0 0 is 5; Rooswijk 2: 1 4 1 2 2 3 x is 13. De honkbaluitslagen waren: THB 2 Rooswijk 2 3-17, HCK 3Rooswijk 4 29-2, HFC Haarlem cRooswijk b 17-11. De stand van de softbalcompetitie is nu: Rooswijk 1 4-8 Rooswijk 2 5-8 Gymnasion 4 2-2 Gymnasion 3 5-8 R. C. H. 3 2-2 Schoten 2 5-8 T. Y. B. B. 2 2-2 R. C. H. 2 3-2 E. H. S. 2 3-2 D. S. B. 2 4-2 T. H. B. 2 3-0 Gymnasion 7 2-0 T. Y. B. B. 3 4-0 „Excelsior" in Sanatorium Tot besluit van een prettige uitgaansdag per bus heeft de Christelijke mondaccor- deonvereniging „Excelsior" een concert ge geven in het sanatorium „Zonnegloren" te Soest. De patiënten, die hier verpleegd worden stelden deze geste op hoge prijs en de musicerenden hadden veel succes. Deze week zijn in de school aan de Heide straat een twintigtal doeken te bewonde ren van de kunstschilder Tonny Ros. Deze expositie, die op initiatief van de Velsense Vereniging van beeldende kunsten „Feli son" tot stand kwam, werd Zaterdagmid dag door haar voorzitter, de heer Probst, geopend. Hii verwelkomde in het bijzon der de schilder en diens echtgenote, die bij de opening aanwezig waren, waarna hij enkele woorden aan de aard van de ten toongestelde doeken wijdde. Hem was vooral de kleur der schilderijen opgevallen en de heer Probst gaf de aanwezigen tot slot de raad uit te maken, welke doeken uit impressionisme en welke uit expressio nisme geboren waren. Om de jeugd-damtitel De negentienjarige W. Ogkrogelnik te Hoensbroek is er met 17 punten' uit 11 partijen in geslaagd beslag te leggen op de jeugddamtitel van Nederland. Heime Langbroek, die in de eerste helft van het tournooi fier aan de kop stond met vijf gespeelde partijen en negen punten, wist in de laatste zes partijen slechts vier pun ten te scoren. Met een totaal van 13 pun ten uit 11 partijen bezet Langbroek de vierde en vijfde plaats. De stand aan de kop luidt: gew. gel. verl. pnt. 1. Ogkrogelnik 8 1 2 17 2. Hoekstra 6 4 1 16 3. Wiggers 4 6 1 14 4. Van Hooff 5 3 3 13 5. Langbroek 4 5 2 13 De Limburgse mijnwerker Ogkrogelnik is een speler met bijzondere begaafdheid, die acht partijen won. Zijn grootste troef is het slag en combinatie-spel en daarom ook kwetsbaar in de „positie". Ploeg en Wiggers wisten de kampioen uit Hoens broek dan ook te kloppen. Langbroek ver loor van de kampioen in de volgende stand: Zwart: 2, 3, 6, 9, 11, 13, 15, 16, 19, 24 en 26. Wit: 27, 28, 31, 33, 34, 35, 36, 37, 42, 43 en 49. Langbroek speelde 28 en Ogkrogelnik won met 3329 en 3732. De voetballiefhebbers staat Zaterdag 19 Juni nog een belangrijke ontmoeting te wachten. In het Beverwijks sportpark zal een wed strijd worden gespeeld tussen het Haarlems B-elftal en het Noordhollands B-elftal. De wedstrijd begint om 6.30 uur. Plannen bij rederij Slot De hausse in de kotterbouw blijft aan houden. De eigenaar van de kotters UK 5 en UK 52, de heer W. Pasterkamp, heeft bij de scheepswerf Peters te Dedemsvaart een derde kotter besteld. De heren Gersen en Bakker, eigenaar» van de HD 25 „Ennie en Appie" hebben twee kotters besteld, die dit jaar nog in de vaart komen. Er wordt er een bij de scheepswerf v. d. Molen te Zaandam gebouwd en de ander wordt op stapel gezet bij de firma Seymonsbergen te Amsterdam, waar ook het nieuwe schip voor E. de Vries te IJmuiden in aan bouw is. In de vaart Voorts zijn pas in de vaart gekomen de 30 ton metende HD 14 „Twee Gebroeders" met een 100 pk Kromhout motor van H. Kiefte, gebouwd bij W. Visser te Den Hel der; de „Jonge Jan", VD 9 met een 120 pk Industriemotor in de van botter tot kotter verbouwde UK 176 van C. Post op Urk. Ook de „Acht Gebroeders", UK 125 van de firma J. v. d. Berg op Urk, die werd ge bouwd bij Peters in Dedemsvaart is al ter visserij. Het schip heeft een 150 pk In dustriemotor in de volgende afmetingen: 19.95x5.63x2.48 meter. Nieuw „Slotje" Voorts overweegt de firma Slot te Den Helder de „Drie Gebroeders" te vervan gen door een nieuw te bouwen schip. Men zoekt naar een werf, die het schip op korte termijn zou kunnen leveren. Bridgeclub „de Jump" De bridge-uitslagen van de bridgeclub „De Jump" in de afdeling B. Howell, zijn 1. Van LooBroeren 31 pnt. 2. v. d. Vis v. d. Steen 29 pnt. 3. dames HamersSchol 25V» pnt. 4. v. d. Berg—Amsing 2414 pnt. 5. dames Van Amerongen—Elzerman 24 pnt. 6. v. d. Burg—Kramer 16 pnt. Van de Scheveningse drive zijn de uit slagen: N.-Z.: 1. MainzWittebrood 77 pnt. 2. FloorSchadé 64 pnt. 3. dames Kramer- Schoen 63 pnt. 4. Laman—Middelkoop 63 pnt. 5. Sival—Reyendam 56 pnt. 6. mevr. De Haas v. d. Gaag 5414 pnt. 7. Westra—Hannema 42'/, pnt. O.-W.: 1. KamerbeekJonker 83'4 pnt. 2. mevr. Kulman—Van Amerongen 81", pnt. 3. PorckPrins 79'4 pnt. 4. Veltman—Dryver 64'/, pnt. 5. Echtp. Rem 60 pnt. 6. Boender— v. d. Wint 51 pnt. Ter opening van het badseizoen heeft het Wijk aan Zeese fanfarecorps „Arion" Zaterdagavond onder leiding van de heer P. N Joosten een concert gegeven. Als ge volg van het minder prettige weer af en toe viel er een buitje regen was er niet zo'n grote belangstelling als gewoon lijk. Het succes was er niet minder groot om en de badgasten bleken het programma dat in de lichte trant was gehouden, op hoge prijs te stellen. Film over Amerika voor Vrouwengilde Het Katholiek Vrouwengilde te Heems kerk houdt Woensdag 16 Juni in het ge bouw KSA de jaarvergadering. Na het huishoudelijk gedeelte zal mevrouw Korte. kaas-de Haan een film vertonen over haar bezoek aan Amerika. Burgerlijke Stand Geboren: Bartholomeus H. M., z. van L. Keesen en A. Welage; Petrus M. A., z. van P. Koopman en B. M. Becker; Johan nes N., z. van J. de Groot en M. C. Smit. Overleden: L. Kranendonk, echt genoot van G. A. Vooren, 64 jaar. Omzet. De omzet van het Staatsvis- vershavenbedrijf te IJmuiden bedroeg in Mei van dit jaar 2.331.562. Vorig jaar was dit 1.968.782, wat dus een stijging van 362.780 betekent. In de eerste vijf maanden van 1954 haalde het bedrijf een omzet van 12.065.796 tegen 11.037.156 in die periode in 1953. Een flinke voor sprong derhalve! Aanvoer. In de eerste vier maanden van dit jaar werd in de Nederlandse vis serijhavens in totaal aangevoerd 42.3 mil- lioen kg visserij-producten tegen 3.8 mil- lioen kg in 1953. Deze vermindering vindt zijn oorzaak vooral In de achteruitgang in de aanvoeren van verse haring en ma kreel. Van de haring daalde de aange voerde hoeveelheid van 9.3 tot 7.0 millioen kg. Van makreel van 3.6 tot 2.5 millioen kg. Bij de rondvis is een toeneming van de aanvoer van 6.7 tot 7.9 millioen kg vis, die vooral is te danken aan de gestegen productie van schelvis en kabeljauw. De afdeling Castricum-Limmen-Uitgeest van het Rode Kruis heeft Zaterdag in hotel De Rustende Jager een propaganda-avond gehouden, welke niet die belangstelling kreeg die hij verdiende. Dit is jam mer, omdat vele ingezetenen zodoende de gelegenheid misten kennis te maken met de Alkmaarse Balletgroep van mevrouw G. Pranger, een groep, die is uitverkoren haar medewerking te verlenen aan het 700- jarig bestaan van Alkmaar. De groep voer de niet minder dan tien dansen uit op muziek van Rachmaninoff, Chaminade, Beethoven, Tsjaikofski, Siepp, Bizet ën De Fala en vooral de Danse rituelle de feu, van laatstgenoemde componist, was een ju weeltje. Aan de costumering en belichting was zeer veel aandacht besteed en het pu bliek beloonde het optreden van de dan seressen telkens met een daverend applaus. Enige leden en sympathiserenden van het Rode Kruis brachten tussen de dansen door een paar sketches ten tonele en tot slot was er een gezellig samenzijn, tijdens het welk Libert Eggers' band voor de dans muziek zorgde. De voorzitter van de afde ling, de heer S. H. J. Bosma, burgemeester van de gemeente Limmen, sprak het wel komstwoord en na afloop overhandigde pelotons-commandant RKK, arts H. Wie- ringa, bloemen aan mevrouw Pranger en de violiste, mevrouw Wybenga-Hofmann, die, aan de piano begeleid door zuster Mei huizen, enige vioolsoli ten beste had ge geven. De Castricumse dameshandbalvereniging „Door Inspanning Succes", die het afge lopen jaar één jaar bestond, heeft dit feit Zondag luister bijgezet door een groot handbaltournooi te organiseren, waaraan door achttien teams uit Kennemerland en de Zaanstreek is deelgenomen. De wed strijden namen om half een in de middag op het terrein van Vitesse '22 aan de Be verwijkerstraatweg een aanvang en de volgende clubs kwamen in de finales: Door [nspanning Succes (Castricum; Dio (Ber gen); HSV (Heiloo) en GVO (Krommenie). Zij eindigden met een gelijk aantal punten zodat strafworpen de beslissing moesten brengen. „Door Inspanning Succes" behaal de de eerste prijs, zijnde een zilveren lau wertak en een wisselbeker; 2. GVO; 3. HSV; 4. DIO. De andere drie clubs kregen een fraaie médaille. De prijzen werden na afloop door kapelaan P. H. Heemskerk aan de aanvoerders van de winnende teams uit gereikt. Burgemeester C. F. Smeets van Castri cum heeft Zaterdagmorgen, door het over halen van een handle, de noodvoorziening bij de zuiveringsinstallatie van de gemeen te Castricum in werking gesteld. Deze noodvoorziening houdt in, dat het riool water, hetwelk na reiniging in de sloten van de Castricummer polder wordt ge pompt, nog eens een extra zuivering krijgt, waardoor, naar men verwacht, ziektever schijnselen bij het vee tot het verleden zullen gaan behoren. Het water komt nu na de gewone „behandeling" nog eens in een grote vijver, waar het de gelegenheid krijgt te bezinken. Alvorens de burgemeester de noodvoor ziening in werking stelde, bracht hij dank aan allen, die aan de totstandkoming van het bassin hun medewerking hadden gege ven. Hij sprak tevens de wens uit, dat de moeilijkheden nu van de baan zouden zijn. De voorzitter van de Castricummer Pol der, de heer C. P. Spaansen, liet doorsche meren, dat hij hoopte dat men met spoed zou werken aan de definitieve voorziening, hetgeen wil zeggen: afvoer van het riool water naar het Alkmaardermeer. Bij de korte plechtigheid waren bijna alle ge meenteraadsleden, het gehele polderbestuur en het technisch personeel van de gemeente aanwezig. Tenslotte heeft het gezelschap een rondgang over de zuiveringsinstallatie gemaakt, waarbij door de technisch hoofd ambtenaar der gemeente, de heer J. W. Beiersbergen, een toelichting werd gege ven. U kunt het Uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 273107 ten name van Haarlems Dagblad. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 6.50, post- abonneés f 7. U kunt het ons gemakkelijk maken door Uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand. Wij be hoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. DE ADMINISTRATIE

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 3