Ook vijftiende Olympische Dag werd fraai feest van Nederlandse sport Spannende duels op internationale athletieknummers Felle tegenstand Bondsteam tegen Atletico de Madrid Zege van PSV tegen DOS; gelijk spel van Eindhoven tegen DWS Overmoedig DWS verspeelde haar winstkansen Twee doelpunten van Faas Wilkes voor de Spanjaarden Smith won Grote Prijs van Nederland Muzikanten deden hun best Landenploegen oefenden in Zwitserland OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND VOETBAL OP DE OLYMPISCHE DAG Het AROL-tournooi Rollen omgedraaid DOS-PSV Minder eenzijdig Uitslagen Daviscup- ontmoetingen mm mm Motorcross MAANDAG 14 JUNI 1954 (Van onze Sportredacteur) De Olympische Dag is het jaarlijks feest van de Neder landse sportbeoefenaren. Een feest, waarop de besten van al de honderdduizenden die zich verenigen in de sport bonden hun kunnen mogen tonen aan tienduizenden die vroeger zelf ook de sporttenue droegen of aan al degenen die zelf niet tot de uitblinkers horen, maar die willen zien hoe de meer begaafde collega's het eraf brengen. Daarnaast heeft de Olympische Dag nog een ander doel. En wel om door het organiseren van dit sportfeest aan gelden te komen voor het uitzenden van Nederlandse sport lieden naar de Spelen. Wat jammer daarom dat juist nu er zo enorm veel geld nodig zal zijn voor het uitzenden van Nederlanders naar Melbourne in 1956 gisteren bij de vijftiende Olympische Dag in het Stadion in Amsterdam zovele duizenden verstek lieten gaan. Vijfentwintigduizend Evenals andere jaren opende ook giste ren het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond de Olympische Dag. Zevenhon- derdviiftig turnsters onder leiding van mejuffrouw Verhoef voerden op het mid denveld massale vrije oefeningen uit. nadat de vlaggendragers voor een veelkleurige aankondiging hadden gezorgd. Het slot van de eenvoudige, maar vrijwel correct uit gevoerde oefeningen werd gevormd door een korte hulde aan het Comité Internatio nal Olympique: De honderden in fleurig wit gestoken meisjes vormden toen de enorme letters C, I en O, iets waarvoor zij een warm applaus van de toeschouwers in ontvangst mochten nemen. Jammer dat veel van het effect van deze demonstratie verloren ging door een regenbui. NederlandEngeland De regen ook bedierf veel voor de athle- ten. Van goede tijden kon dan ook geen sprake zijn. Vooral niet omdat 's ochtends vroeg ook reeds een geduchte stortbui op de sintelbaan was gevallen. De duels wa ren er echter niet minder om. Dat kwam al direct tot uiting op de 80 meter horden voor dames. Willie Lust van Zaanland namelijk gaf geen duimbreed zonder strijd gewonnen in haar strijd tegen de Engelse athlete Jean Desforges, die een ontegenzeggelijk betere stijl vertoonde. De Engelse won, maar met zeer gering ver schil. Voor beiden werd 11.7 sec. afgedrukt. Niet ver achter dit fel kampende tweetal kwam de Zaanlandse Kalman (11.8 sec.). mensen die verzuimden hun bijdrage te leveren voor de kas van het Nederlands Olympisch Comité en die daarbij ook een uiterst prettig sportfeest misten. Want nu mocht het de organisatoren tegen lopen enkele athleten schreven af, waaronder Fanny Blankers—Koen, en de regen stroomde soms in een dicht stralengordijn op het tournooiveld neer er bleef toch genoeg over om het derde lustrum van de Olympische Dag tot een sportfestijn te maken. Waarbij wij denken aan de fleurige gymnastiekdemonstratie, aan de felle athletiekduels, aan de voetbalwedstrijd van het Bonds- elftal tegen Atletico de Madrid (met Faas Wilkes) en aan het springconcours, dat als altijd een aardig slotstuk vorm de van de dag. Jammer voor die thuisblijvers jammer voor de organisatoren, die een betere beloning voor hun werk verdienden dan het half gevulde Stadion. Slijkhuis verslagen Puck Brouwer Ook de 200 meter dames werd een Ne derlands-Engels duel. En wel tussen Puck van Duyne-Brouwer en miss Pashley. Aan vankelijk nam hier de Engelse een geduch te voorsprong op haar rivale, die ver be neden haar normale vorm liep. Dank zij een korte, maar zeer felle eindsprint ech ter kwam Puck Brouwer nog juist met een neuslengte voorsprong als eerste door de fiaish. Ook hier voor beiden dezelfde tijd- 25.5 sec. De Nederlandse Dinie van Dijk kon het snelle tweetal moeilijk bij benen en eindigde als derde in 26.2. Niet minder spanning was er op de 1500 meter heren. Hier zou de strijd wel gaan, zo kon men tevoren wel zeggen, tussen de snelle Engelsman Chataway en de Neder lander Slijkhuis. En het werd inderdaad een duel tussen deze twee athleten. Wel nam eerst de AAC'er Van Zeeland de kop, maar Chataway nam die al spoedig over. Zijn landgenoot Brasher volgde hem trouw, zodat de positie van Slijkhuis er niet een voudiger op werd. Slijkhuis dacht echter niet aan aanval len. Hij liet zich rustig in derde of vierde positie door het tweetal trekken. Vierhon derd meter voor de finish pas probeerde hij de kop over te nemen. Maar Chataway dacht er anders over. Met een slechts even verhoogd tempo drukte hij de Nederlander terug. Zo ook bij de tweede en derde aan val van Slijkhuis. Op het laatste rechte eind de anderen, Brasher incluis, waren reeds meters achter deed de Nederlan der zijn laatste poging om te winnen. Met alle krachten die In hem waren sprintte de Trekvogels-athleet naast zijn rivaal. Naast hem, niet voor hem. F.n deze laatste krachtsinspanning was juist iets te veel voor dc Nederlander, die nog ruim een meter achter de Engelsman zakte. Zo won Chateway in 3 min. 52.8 sec. Slijkhuis volgde hem on 3 min. 53 sec. Derde werd Brasher (3.54.8) en vierde Roovers van THOR (3.58.-) Een verrassing leverde de 200 meter voor heren op. Hier had Theo Saat wel op vee', tegenstand gerekend van de gebroeders Verkruysse (België), maar die lieten ver stek gaan. Wie gedacht had dat het nu een gemakkelijke zege zou worden voor de V. en L.'er, kwam bedrogen uit. Want zijn clubgenoot kwam na honderd meter zo geducht oDzetten dat Saat de overwinning ontging: Van Hardeveld 21.9 sec.. Saat 22.1 sec. Aret van DOS werd derde in 22.3 sec. en de Engelsman Dick vierde in 22.3 sec. Clubrecord verbeterd Wel felle duels, geen snelle tijden bij al deze nummers. De mededeling dat bij de 4 x 400 meter estafette voor heren het Nederlandse clubrecord was verbeterd, kwam dan ook volkomen onverwacht. En juist op dit nummer had de spanning ont broken. De ploeg van Trekvogels Ver- wey. MiddeldorD, B'ankestein en De Kroon was aanmerkelijk sneller en had steeds een ruime voorsprong od de lopers van DOS (Rotterdam). AV '23 (Amsterdam), A AC (Amsterdam), Vlug en Lenig (Den Haag) en Pro Patria (Rotterdam). Trek vogels deed 3 min. 20.3 noteren, hetgeen 0.7 sec. sneller was dan de ploeg van AAC het op 17 Juni 195* had gedaan. De demonstratie sneerwemen van Lut- keveld (APGS) en Fikkert (Sisu) was een aantrekkelijk intermezzo tijdens de athle- tiekwedstriiden. Lutkeveld won met een worp van 59.5 meter. Regen spelbreker Het wielerprogramma bestond uit een klassementswedstrijd over acht km met acht klassementen. Men is echter met tot acht klassementen gekomnn, omdat de regen midden in de strijd de wedstrijdlei ding noodzaakte een vervroegd einde aan de race te maken. Na vijf km werd afge beld en toen bleek de Amsterdammer Mahn de meeste Dunten te hebben vergaard, na melijk 16. Vreeswijk (Alphen aan de Riin) werd tweede met 13 pnt., Kooyman (Den Haag) derde met 9 pnt., Van den Berg (Amsterdam) vierde met eveneens 9 pnt. Ruiters wonnen De Olympische Dag werd besloten met een ruiterwedstrijd tussen een Nederlandse équipe en een van het Britse Rijnleger, beide bestaande uit vier ruiters. Het zware parcours had een lengte van 730 meter met dertien hindernissen (zestien sprongen) waarvan de maximum hoogte een meter zestig bedroeg. Voor de Nederlandse ploeg, die het springconcours met ruim verschil won. zijn woorden van lof waarlijk niet te veel van het goede. Lt. Scheeren legde met Valseuze de twee parcoursen zonder fouten af. Hij nam de hindernissen niet alleen bijzonder gemakkelijk, maar ook in een bijzonder hoog tempo. Lt. Scheeren was zowel in de eerste manche als in de tweede de snelste. Goede parcoursen reed ook Hendrickx met Bijou. Ook hij reed twee manches zeer vlot en beheerst zonder fouten. Rijks, de Nederlandse crack die met Master de laatste wedstrijd in Nederland reed voor zijn vertrek naar Zuid-Afrika, reed zeer zorgvuldig en nam geen enkel risico. Ziin tempo lag dan ook niet hoog, maar wel zorgde hij er angstvallig voor niet boven de tijdslimiet van 110 seconden te komen. In de eerste manche wierp Mas ter één hindernis af, in de tweede kwam hii foutloos lanes de tiidcontróle. Majoor Bischoff van Heemskerk had met NaDoleon geen gelukkige dag. Zowel in de eerste als in de tweede ronde werd hij uitgebeld wegens drie maal weigeren van het paard. Het onderdeel van het programma van de Olympische dag, waarin de meeste muziek zat was ongetwijfeld het optre den van de drie korpsen uit Den Haag, Enschedé en Zaandam, die ondanks de regen dapper trommelend en blazend over het veld marcheerden. Zij deden dit alleen, of, zoals in de rust van de voetbalwedstrijd, gecombineerd. Daarbij viel het op, dat deze muziek gezelschappen, die van tevoren geza menlijk toch niet al te veel geoefend konden hebben, zonder een enkele fout op het middenveld enkele figuren lie pen en geen noot verkeerd bliezen. Een waardige muzikale omlijsting van deze sportieve dag. Na de eerste manche stond het overigens al vast dat Nederland zou winnen. De Ne derlandse ruiters hadden namelijk slechts vier fouten tegen de Engelsen reeds twee enveertig. Bij de totaaluitslag bleef Neder land op vief strafpunten tegen Engeland zeventig. De gedétailleerde uitslag luidde: Nederland: Hendrickx met Byou: le ron de 0 ft., 84 sec., 2e ronde 0 ft., 81.8 sec., totaalO ft. Majoor Bischoff van Heems- kerek met Napoleon: le ronde gediskw., 2e ronde: gediskw. Lt. ter zeevl. Scheeren met Valseuse: le ronde 0 ft.. 83 sec, 2e ronde: 0 ft., 79.6 sec., totaal 0 ft. Rijks met Master: le ronde 4 ft., 102.4 sec., 2e ronde: 0 ft., 96 sec., totaal 4 ft. Totaal: le ronde 4 ft., 2e ronde 0 ft. Engeland: 1. maj. Stephenson met Balbo: le ronde 9'/» ft.. 111,6 sec.. 2e ronde: 8 ft. 90.8 sec., totaal 17'/» ft. 2. Lt. Coldrey met Caramia: le ronde 20'/» ft., 116 sec., 2e ronde: 16 ft.. 95 sec., totaal 36'/» ft. 3. Lt Upton met Pinto: le ronde 12 ft., 94.6 sec. 2e ronde: 4 ft., 86 sec., totaal 16 ft. 4. maj Burke met Sarah: le ronde gediskw., 2e ronde gediskw. Totaal: le ronde 42 ft., 2e ronde 28 ft., totaal 70 ft. 1. Nederland 4 fouten, 2. Engeland 70 fouten. Zaterdag hebben diverse landenploegen, die deelnemen aan de eindronden van het tournooi om het wereldkampioenschap voet bal in Zwitserland enkele oefenwedstrijden gespeeld. In Bazel won Brazilië met vijf- twee van Bazel, terwijl Uruguay in Thun met elfnul FC Thun versloeg. In Olten kwam Tsjecho-Slowakije met vijftiennul als overwinnaar op FC Olten uit de strijd Oostenrijk versloeg in Bregenz een selectie- ploeg van Vorlarlberg met» elfnul. C.I.O., Comité International Olympique 1894-1954, gevormd door 750 turnsters. Verder Olympische ringen en toorts. De uitslag van de finale over twaalf ronden luidt: 1. J. Smith (Gr. Br.) met B.S.A. 1 uur 4 min. 59.9 sec., 2. Leloup, België, F.N. 1 uur 7 min. 34.9 sec., 3. Van Heuverzwijn, België, Sarolea, op één ron de, 4. Van den Oever, Nederland, B.S.A. op één ronde, 5. Rombouts, België, Sarolea, op twee ronden. Tijdens de eerste manche van de natio nale wedstrijd voor seniores is een onge luk gebeurd, dat nog vrij goed is afgelopen. De rijder Dirks uit Eindhoven kreeg op een der rechte stukken, waarin overigens nog tal van oneffenheden voorkwamen, moeilijkheden met zijn valhelm. Deze schoot hem over de ogen met het gevolg dat hij recht op het publiek inreed. Vier personen werden licht gewond, en een in woner van Lochem moest met een gebro ken arm en enkele kneuzingen in het zie kenhuis worden opgenomen. Na de grote prijs van Nederland motor cross luidt de stand van de competitie om het Europees kampioenschap motorcross: 1. en 2. Leloup (België) en Mingels (Bel gië) ieder 16 punten, 3. Stonebridge (G.B.) 10 punten 4. Smith (G.B.) 8 punten, 5. Van Heuverzwijn (België) 4 punten. Een-nul voor DWS: van links naar rechts Koot, F. van Tuyl, Koevoets, Vonhoff, Ilanssen en op de achtergrond L. v. Tuyl. De bal is nog net achter de paal te zien. Toen Eindhoven in de eerste helft van de wedstrijd tegen DWS had verzuimd om van de vele doelrijpe kansen te profiteren, zag het er voor de Amsterdammers na rust hoopvol uit. Zij kregen toen de sterke wind in de rug, maar streden bovendien tegen een ploeg, die duidelijk terneer geslagen was en kennelijk niet meer in eigen kracht geloofde. Dat de Eindhovenaren uiteinde lijk toch nog aan een gelijkspel zijn ge komen lag hoofdzakelijk aan de overmoed van DWS, dat te ver opdrong. (Van onze sportredacteur) DE BELANGRIJKSTE PLAATS op het programma van de Oljmpische Dag neemt nog altijd de voetbalwedstrijd in. Zoo ook gisteren toen een sterk Nederlands Bondsc'.jial aantrad tegen de Spaanse profclub Atletico de Madrid. Het werd een wedstrijdwaarin de Spanjaarden aanvankelijk dachten dat het tegen die Nederlandse amateurtjes wel een gemakkelijke zege zou worden, maar al spoedig merkten dat fel en enthousiast spel ook resultaat kan hebben. Via een twee-één achterstand bij rust werd het wel tenslotte vijf-vier voor de Madrilenen, maar erg overtuigend was die zege toch niet. Ook al speelden de gasten technisch nog zoveel beter voetbal en al voerden zij ook nog zoveel gladde combinaties uit, 4caaraan de Nederlanders niet konden tippen. En dan verdereigenlijk won nen de Nederlandse voetballers, want Faas Wilkes als gast bij Atletico dc Madrid scoorde twee doelpunten. Er bleek ook gistermiddag weer wat een wonderlijk goede voetballer Faas Wilkes eigenlijk is. En dat terwijl hij toch kenne lijk een vacantie-partijtje tegen zijn land genoten speelde. Geen ogenblik hadden wij de indruk dat de ex-Rotterdammer zich inspande om toch maar vooral zo'n goed mogelijk figuur te slaan voor het publiek dat hem vroeger ook zo hartelijk toe juichte. En toch maakte hij doelpunten en toch gaf hij passes en kansen aan zijn teamge noten, die zij vrijwel niet missen konden. Wij hebben er bij vorige gelegenheden ook al eens op gewezen: voetbal lijkt als men het beroepsspelers ziet beoefenen geen moeilijk spel. Sim Pt l In tegendeel, het is zo simpel als het maar enigszins kan. Als je een bal krijgt toegespeeld dan leg je die stil. Dan kijk je waar een medespeler staat en schiet hem die man voor de voe ten. Dan loop je door naar een plaats waar op dat ogenblik geen tegenstanders staan, je krijgt de bal uiter aard terug mocht er een tegenstander opdagen dan stap je netjes over de bal heen en schiet het ronde ding naar een plek in het doel waar de doelman niet bij Faas Wilkes kan- Wat is eigenlijk eenvoudiger dan dat? En zo toch speelt Faas WTilkes en ook enkele van zijn medevoorwaartsen voet- Ecu aanval op het Nederlandse doel: van links naar rechts doelman De Rijk, Faas Wilkes en rechts Odenthal bal. Zij trappen de bal waar zij willen, kijken en schieten dan weer waar zij wil len. Dat het in de wedstrijd van gisteren alles tezamen maar vijf goals opleverde, och, onverschillgheid en onnauwkeurig heid is daar niet vreemd aan. Te meer ook daar de tegenstanders twee maal drie kwartier lang het spel wat moeilijker maakten door steeds met onvermoeibare ijver spelers te blijven attaqueren. Voorsprong Men moet echter niet menen dat het Bondselftal alleen maar enthousiast was. Zeker niet. Het kwam niet zelden tot ver rassend goede aanvallen waar geen Madri- leen wat tegen wist. Zo bij voorbeeld de laatste twintig minuten van de eerste helft toen Madrid door een doelpunt van links buiten Callejo een eennul voorsprong had. Toen toch werd het en de Spanjaar den toonden toch heus wel dat zij het heus niet zo wilden tweeeen voor de Ne derlanders door glasheldere doelpunten van Louer en Cor van der Gijp. Hetgeen mogelijk werd door een algeheel overwicht van het Bondsteam, dat in de voorhoede Seybers (VVV), W. v. d. Gijp, C. van der Gijp (beiden Emma), Van der Kuil en Louer vooral door goed onderling be grip tot een behoorlijk aanvalsspel kwam. Lang duurde jammer genoeg die voor sprong niet. Want in de tweede helft liepen de Madrilenen zo hard van stapel dat het na ruim een kwartier al viertwee voor de gasten was, nadat Wilkes (2x) en Es- cudero hadden getoond dat Spaans voetbal op technische basis ook resultaten kan af werpen. Jammer, ook al omdat de tegenstand daarna wat afzakte en de Spanjaarden zelfs tot vijftwee konden uitlopen toen Miguel een afgemeten pass van Faas Wil kes maar voor het inschieten had. Te laat De Nederlanders sloegen nog wel terug. Te laat echter. Toen Cor van der Gijp met een ferme kopbal de achterstand tot vijf drie had teruggebracht, gingen de Madri lenen in de achterhoede weer accuraat spelen, zodat er weinig meer te presteren viel voor de onvermoeibare aanvallers. Behalve dan de laatste vüf minuten. Want toen schoot Klaassens na een scrim mage voor het doel zo hard in dat zelfs keeper Menendez verbluft stond. En even voor tijd dachten velen nog zelfs aan een gelijk spel toen Van der Kuil, die de ge hele wedstrijd was opgevallen door zijn be weeglijkheid en goede positiespel, een harde kopbal naar het Spaanse doel zond. Jammer alleen dat Menendez toen wel in de goede hoek stond. Aan het 32ste tournooi om de AROL- beker, dat op de Zondagen 22 en 29 Augustus op het AFC-terrein in Amsterdam wordt gehouden, nemen de volgende clubs deel: Ajax, EBOH, Enschedese Boys, Excelsior, HVC, HBS, Zeeburgia en AFC. LIMBl'RGS ELFTAL VERLOOR VAN TWENTS ELFTAL. In Treebeek is de voetbalwedstrijd tussen de elftallen van Limburg en Twente gespeeld. De Twentena ren zegevierden met tweeeen. In de eerste helft legden de Eindhovena ren aan DWS volledig hun wil op. Het liep goed in de Brabantse ploeg, maar voor doel bleef het juiste schot nog zoek. Dat zou dus een kwestie van tijd kunnen zijn, ware het niet dat DWS in de 20ste minuut bij een van de schaarse gevaarlijke aan vallen scoorde. De rappe Vonhoff kreeg een kansje toen L. van Tuyl de bal miste. Hij plaatste hoog voor doel, waar midvoor Koot, via het lichaam van F. van Tuyl kon scoren. Eindhoven bleef aanvallen, doch verder dan een serie hoekschoppen kwam het niet. Totdat in de 29e minuut Louwers van het middenveld de bal opbracht, juist op tijd naar Van Rooy doorspeelde, die op zijn beurt opnieuw Louwers in het bezit van de bal stelde. Het schot dat daarop volgde, kon de uitstekende DWS-doelman Richter ook niet meer keren. Met rustig en open spel liepen de Am- sterdammers na rust door de vijandelijke defensie heen en het lag uiteindelijk aan gebrek aan eigen aanvalskracht dat het tot de 21ste minuut duurde voordat Koot opnieuw na fraai voorbereidend werk van Vonhoff de bal achter Hanssen kon plaatsen. Nog even trachtte DWS het spel te forceren, maar ook dat lukte niet. Wat Eindhoven, dat de gehele tweede helft had moeten toezien hoe goed DWS het wel deed, de kracht gaf nog even door te zet ten. En met succes. Hanssen plaatste de bal bij een uittrap naar Van Kemenade, die de geheel naar rechts uitgeweken Van Melis aan het werk zette. Van hem kwam een zuivere pass naar Schmidt, die Richter kansloos passeerde. Daarbij bleef het. In het Utrechtse stadion verloor een veel meer aanvallend DOS met drie-nul van PSV. nadat de rust met een-nul voor de gasten was ingegaan. Toen PSV dat eerste doelpunt maakte had DOS reeds vier hoek schoppen op het Eindhovense doel geno men en had Flierman een zeker schijnend doelpunt uit de doelmond gekopt nadat Steiger reeds gepasseerd was. En op enkele korte periodes na hand haafde zieh dit strijdbeeld. Een vrijwel voortdurend in de aanval spelend DOS en een PSV, dat zich veelal tot uitvallen moest beperken. Maar die uitvallen waren ge vaarlijker, omdat die recht op het doel af gingen. terwijl DOS het samenspel te ver en dikwijls teveel in de breedte door- erde. Het eerste doelpunt kwam overigens wel erg onverwacht. Vanuit de PSV-verdedi- sing werd de bal naar voren getrapt. Franssen bemachtigde het leer, passeerde enkele Utrechtenaren en loste toen van on geveer twintig meter afstand een fraai schot dat vlak langs de paal in het net verdween. DOS bleef ook daarna het PSV-doel be lagen. De corners zeggen in dit opzicht voldoende: vóór rust acht voor DOS, één voor PSV. De strijd mocht na de rust iets minder eenzijdig zijn, het aanvalsinitiatief was ook nu toch in hoofdzaak aan Utrechtse zijde. Maar te doorzichtig, te traag van opzet en te weinig doortastend bleven die aanval len om het-de hard en secuur werkende PSV-defensie erg lastig te maken. Doch weer tijdens een fel DOS-offensief vergrootte PSV de voorsprong. Doelman Coster, even daarvoor geblesseerd, kon. gehinderd door die blessure, een voor doel langs rollende bal niet bemachtigen. Brus- selers kreeg de bal in zijn bezit, plaatste naar Vergouwen, die langs tal van benen laag inschoot: twee-nul. Het was duidelijk dat dit doelpunt de definitieve nederlaag voor DOS betekende. Wel bleef men het PSV-doel belagen, doch veel gevaarlijks kwam daar niet uit voort, temeer daar PSV het accent wat meer op het behoud van de verkregen voorsprong ging leggen. Doelman Coster was inmiddels vervan gen door Van Baggem die een schot van Dillen, niet klemvast had. Franssen ving de bal op. plaatste hem naar Dillen, die geen fout maakte. België, Italië en Frankrijk in volgende ronde De ontmoeting Groot-BrittanniëBelgië voor de kwartfinales van het Daviscup- tournooi (Europese zóne) is met drietwee door België gewonnen, zodat dit land zich voor de halve finales heeft geplaatst en daarin tegen Zweden zal uitkomen. ZwedenItalië De ontmoeting ZwedenItalië voor de kwartfinales van het Daviscuptournooi is met vijfnul door Zweden gewonnen. DenemarkenHongarije Het dubbelspel van de ontmoeting Dene markenHongarije is door Denemarken gewonnen. Denemarken leidt thans met tweeéén. De laatste twee enkelspelen van deze ontmoeting zijn met het oog op de regen uitgesteld en zullen Maandag 14 Juni wor den gespeeld. FrankrijkIndia Het dubbelspel van de ontmoeting FrankrijkIndia leverde een Franse over winning op, doordat Paul Remy en Jean Ducos de la Haille in vier sets van Naren dra Nath en Naresh Kumar (India) won nen: 62. 62, 36. 75. Frankrijk leidt nu met drienul en heeft zich daardoor voor de halve finales ge plaatst en zal tegen de winnaar uitkomen van de ontmoeting DenemarkenHonga rije. In Markelo werden wedstrijden om de grote prijs van Nederland motorcross ge houden, de derde wedstrijd, welke meetelt voor het Europeees kamplioenschap. De uitslagen luiden: Eerste serie (tien ronden van 3300 me ter): 1. Mingels (België) met Sarolea, 46 min. 36.9 sec., 2. Jansen (België) Sarolea 46.51.1, 3. Baudoin (Nederland) Matchless 46.57.5. Tweede serie (tien ronden van 3300 me ter): 1. Rietman (Nederland) B.S.A. 45.27.9, 2. Leloup (België) F.N. 47.26.8, 3. Eeekhout (België) B.S.A. 49.21.3. De uitslag van de herkansingsrit, over vier ronden van 3300 meter luidt: 1. Rom bouts, België, met Sarolea, 13.2 km in 19 min. 7.5 sec., 2. Witberg, Nederland, B.S.A. 19 min. 8.6 sec.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 5