SPORT De wedstrijden in cijfers Nederlaag van Haarlem, verregende wedstrijd van Rood en Wit Grote belangstelling voor begin van elfde Haarlemse Sportweek BICflBPANslS Fa. B. ENGELENBERG Neumeier (Willem III) won voor negende maal Holland-beker Ondanks druilerige regen: Geslaagde tafeltennis- demonstratie in Krelagehuis ■WEEK! Help Uw maag Gonzales-T rintignant eerste in 24-uurs rit naar Le Man MAANDAG 14 JUNI 1954 5 Flamingo's tegen de Yorkshire Gentlemen Op de Grote Markt Sportvariétc Sportmiddag Gymnastiek Athletiek Korfbal Tafeltennis DE CRICKETCOMPETITIE Hitfestijn van HDVS-'ers in Schiedam: 237 voor 2 Haarlem-HCC 2 In één etmaal 4061,150 km v 1 Cricketer kreeg bal in een oog VOETBAL HANDBAL KORFBAL HONKBAL TENNIS Fraai roeien van twee zonder stuurman van Het Spaarne Zaterdagavond waren de vooruitzichten voor de opening van de Sportweek uitermate somber toen omstreeks zeven uur honderden leden van diverse sportorganisaties, gestoken in luchtige sportkledij stonden te wachten op het sein van vertrek voor de traditionele Sportoptocht. Op drie punten in de stad werden de stoeten opgesteld bij het Junoplantsoen, het Chr. Huygensplein en de Noormannenstraat om elkaar op de Grote Markt te ontmoeten. Somber, want de dreigende lucht voorspelde niet veel goeds. Maar desondanks trokken de stoeten grote belangstelling. Vol goede moed zette de optocht zich in beweging en het was een lust voor het oog de sportieve Haarlemmers, kleine meisjes en jongens, stevig gebouwde athleten, kwieke, frisse dames van de turnclubs en enkele prachtig opgetuigde wagens en diverse trommel korpsen voorbij te zien trekken. Om precies half acht arriveerden zij op de Grote Markt. En juist toen begon het te regenen. Nog wel niet in hevige mate maar het gaf aan het schouwspel toch enigszins een somber aanzien. Er waren diverse bonden en vereni gingen welke veel werk hadden gemaakt van hun uitrusting. Diverse fraai opgetuig de aanhangwagens reden in de stoet mee, waarop jongens en meisjes hun tak van sport uitbeeldden. Verscheidene trommel bands en zelfs enige muziekkorpsen zorg den voor pittige muziek en het juiste tem po. De H.F.C. „Haarlem" vooral had als een der zeer weinige deelnemende voet- balclubs op uitnemende wijze zijn sport- afdelingen naar voren gebracht. Voorafge gaan door een speciaal uit Hillegom ge- I charterd muziekkorps en een Romeinse zegewagen volgde een prachtig opgesierde aanhangwagen. Op Rood en Wit-terrein Dinsdag en Woensdag 15 en 16 Juni wordt op het Rood en Wit-terrein (Span jaardslaan) een tweedaagse cricketwed strijd gespeeld tussen de Flan*ingo's en de Yorkshire Gentlemen. Aanvang beide da gen elf uur. Daar beide teams met een sterk elftal uitkamen kan een aardige wed strijd verwacht worden. De Flamingo's brengen de volgende spe lers in het veld H. Klink (VRA) aanv., D. Ingelse (Quick-N), w.k. N. Leeftiink (PW), H. Stol'k (HDVS), H. C. v. d. Bijl (Kam pong), W. v. d. Vhigt (VRA), E. W. C. Vriens (HCC), W. Kummer (VRA), D. Bij- leveld (Rood en Wit), H. v. d. Most (PW), W. C. van Manen (HCC). Captain va.n de Yorkshire Gentlemen is Fh. Bradfer-Law- rence. BE QUICKALGaRNA. In Groningen ts een voetbalwedstrijd gespeeld tussen Be Quick en de Zweedse club Algarna. De wedstrijd eindigde in gelijkspel: eeneen. HAARLEM De Spaarneba- zuin bracht leven in de brouwerij voor de groep van Virtus", de St. Jorisband deed zijn goede repu tatie alle eer aan en de grote turn verenigingen wa ren alle op uit stekende wijze vertegenwoor digd. Maar ook de moderne sporten zagen we, zoals volleyball, basket ball, kortom, te veel om op te noemen. De honderden be langstellenden langs de routes kregen dan ook een uitstekend beeld van hetgeen er leeft in Haarlems sportwereld. De Haarlemse politie had op de Grote Markt voor een goede afzetting gezorgd en nadat de stoet was opgesteld traden de vlaggendragers naar voren om de vlag- gengroet te brengen. Vervolgens was het woord aan de bur gemeester van Haarlem, mr. P. O. F. M. Cremers, die alle deelnemers aan de op tocht een woord van dank bracht voor deze vertoning onder deze minder gunstige weersomstandigheden. Een vertoning, al dus de burgemeester, in de goede zin van het woord en welke er toe moet bijdragen, dat de belangstelling voor de sport niet slechts moet bestaan uit louter toe kijken maar meer in daadwerkelijke beoefening. Met een woord van dank tenslotte aan de organisatoren en deelnemers aan deze op tocht in het bijzonder en aan Haarlems Sportweek in het algemeen, verklaarde de burgemeester de elfde Sportweek voor geopend. Onder tromgeroffel en bazuin-geschal werd hierna de sportweek-vlag gehesen en daarna marcheerden alle groepen af via de Koningstraat, Gierstraat, Grote Houtstraat naar het Houtplein om van daar naar hun uitgangspunten te ver trekken. Was c!e belangstelling op de Grote Markt tijdens de openingsplechtigheid buitengewoon groot, zij was tijdens het Sportvariété zeker niet minder, ondanks de zeer sombere weersvooruitzichten di rect na de afmars der deelnemenden aan de sportoptocht. De regen, die kort na de afmars in be hoorlijke hoeveelheden neerviel, bezorgde de organisatoren vele hoofdbrekens over de vraag, of het variété in haar geheel moest worden afgelast dan wel aangepast moest worden aan de weersomstandighe den. Daar kort na negen uur de regen op hield werd tot dit laatstp besloten en wer den alleen de vrije oefeningen van de keurturners geschrapt. Doch hiervoor werd, dank zij de spon tane medewerking van deze gymnasten en enkele andere personen, die vliegens vlug het betreffende toestel gingen halen, een nummer paard-voltige ingelast. Het programma bevatte voorts een de monstratie sabelschermen, boksen en judo alsmede zes nummers gymnastiek. Het sabelschermen werd gedemonstreerd door de heren H. Jansen en E. Holtslag, die, od het nog gladde asohalt, een fraaie par tij trokken. Ook de boksers. H. Antonisse en A. Stoof hadden kennelijk hinder van de vochtige vloer. Als altijd was de demonstratie judo onder leiding van de heer Nauwelaerts de Agé interessant en het viel opnieuw op. dat kracht en lichaamsgewicht van veel minder belang zijn dan behendigheid en tactiek. De gymnastieknummers hadden uiter aard een zeer aandachtige belangstelling; door de gracieuze uitvoering der dames en door de spectaculaire oefeningen van de heren. De dames van Concordia vertoon den een zeer fraaie baloefening die, mede door de goede belichting, goed tot haar recht kwam. Ook de massale oefening van de dames van de Kennemer Turnkring, die de oefening van de Olympische Dag demonstreerden, was bijzonder fraai. Van geheel ander genre was het turnen van de heren. De oefeningen aan hoogbrug en paard door drie leden van het Nederlands Keurcorps (Boot, Hogers, en Van der Sande) en de oefeningen op de lange mat door dezelfde turners en een groep heren van Bato waren van hoog gehalte. Als laatste oefening noemen wij nog de oefeningen op de evenwichtsbalk door drie dames van Bato, gracieus en beheerst uitgevoerd. De sportmiddag op het E.D.O.-terrein als onderdeel van de Elfde Haarlemse Sportweek is een groot succes geworden. Tijdens de demonstraties op de Grote Markt in Haarlem. Zeer vele toeschouwers zijn getuige ge- j weest van een keurige demonstratie van j de R.K. Turnkring. Het gevarieerde programma op het E.D.O.-terrein bevatte ook enige gym nastieknummers, welke waren verzorgd door de Haarlemse verenigingen, aange sloten bij de R.K. Turnkring. In optocht, voorafgegaan door de trom melcorpsen van de gymnastiekvereni gingen Bato en Concordia marcheerden de leden van Hercules, Leonidas en Virtus het terrein op en brachten de vaandel- groet, met welke ceremonie deze middag officieel werd geopend. Het volgende optreden van de gymnas ten betrof een nummer ringzwaaien door een groep dames. Dit nummer was zeer behoorlijk, omdat naast een goede afwer king, de oefeningen van een goed gehalte waren. Hierna volgden drie vrije oefeningen, door de deelnemende verenigingen afzon derlijk uitgevoerd, y De meisjes van Hercules lieten een een voudige vrije oefening zien, goed geva rieerd en correct uitgevoerd. Virtus kwam met een knotsoefening en verkreeg, even als Hercules en Leonidas het verdiende applaus. Het laatste optreden was trem- plin paardspringcn door flinke groepen dames. Tijdens de sportmiddag op het E.D.O.- terrein werden er enkele sprintnummers verwerkt voor dames, meisjes en jongens en een 3 kilometer koppelrace. De 100 meter voor dames werd gewon nen door P. van Egmond van Gita in 13.6 sec. met haar clubgenote L. Gieske in 13.7 sec. op de tweede plaats. De 80 meter voor meisjes werd eveneens een Gita-overwin- ning. E. Gieske zegevierde in 10.5 sec. M. Wagemaker van het Amsterdamse A.D.A. bézetté de tweede plaats. Haar tijd be droeg 10.7 sec. De 80 meter voor jongens werd een volledige „Haarlem"-aangele- genheid daar zich in de finale alleen „Haarlem"-jongens hadden geplaatst. Vol gens de verwachting won Den Boer in 9.3 sec. De 15-jarige Van Steenbergen vér- raste met de tweede plaats in 9.6 sec., ter wijl de 9.7 sec. van Versnel die derde werd eveneens genoemd mag worden. De 3 kilometer koppelrace werd een ruime overwinning van het „Haarlem"- koppel Jansen-Warmerdam dat elkaar uitstekend steunend, een tijd noteerde van 8 min. 39.4 sec. Niettemin leverde Meyboom (Haarlem) de beste prestatie. Deze athleet ondervond zeer weinig steun van zijn koppelgenoot, nam zeker negen van de twaalf te lopen ronden voor zijn rekening en slaagde er desondanks in de tweede plaats veilig te stellen. Samen met zijn koppelgenoot Kan noteerde hij 9 min. 18.8 sec. Joustra-Fennis (D.S.B./Haarlem) werden derde in 9 min. 21.6 sec. De als onderdeel van de Sportweek ge speelde stedenwedstrijd (korfbal) Haar lem-Leiden werd door Haarlem met drie één gewonnen. Deze zege kwam niet tot stand na een goede wedstrijd, daarvoor was het spelpeil te laag. In het Haarlems twaalftal viel geen eenheid te bespeuren. Leiden, dat met vele invallers(sters) verscheen, speelde aanvankelijk zeer zwak. Hét duurde circa tien minuten voor dat de eerste bal in het aanvalsvak kwam. En niemand verwonderde er zich over, dat mevrouw Sterk met een zeer fraai schot Haarlem de leiding bezorgde. Die aanval had zeker een tweede doelpunt moeten scoren doch de spelers in dat vak schoten van veel te grote afstand. Zodoen de kon mejuffrouw Onvlee de gelijkmaker scoren. In de tweede helft was Haarlem sterker, hetgeen L. Re.vns in twee goede doelpunten kon uitdrukken. De derde op stelling was ongetwijfeld de slechtste, want het plaatsen in de aanval werd zeer slordig. In deze periode speelde Leiden aanvallend veel sterker dan Haarlem, maar ook hier ontbrak het juiste schot; daardoor behaalde Haarlem tenslotte nog een drie-één overwinning. In het Krelagchuis-restaurant werd Zondagavond een bijzonder geslaagde ta- feltennis-demonstratie gehouden. Enkele malen werden deze wedstrijden door Bel gische spelers verzorgd, maar het enthou siasme en vooral het uitstekende spel van de Nederlandse jeugd-cracks heeft ons hen volledig doen vergeten. De publieke belangstelling was behoorlijk en wat be langrijker was, de aanwezigen leefden vol komen mee en toonden dit talloze malen met een gul applaus. De Amsterdammer Weel startte tegen J. Scheffer. Na de eerste game die met 21-19 naar Weel was gegaan, begon Scheffer zeer sterk aan te vallen, waartegen de fraaie verdediging van de Nedlloyd-spe- ler niet bestand was. G. Oudt, die voor de plotseling verhinderde Van der Spek in viel,weerde zich uitstekend. Vooral J. Hogendoorn had danig moeite met hem, maar won tenslotte toch met 21-18 en 21-16. J. Scheffer deed het in de eerste game rustig aan tegen de Heemstede speler, maar gaf in de tweede een over duidelijke demonstratie, hoe men tafel tennis moet spelen. Met 21-17 was Oudt kansloos. Hogendoorn speelde tegen Weel, in strijd met zijn gewoonte, zwaar aan vallend, én won de eerste game met ruim verschil. Met de tweede had hij belangrijk meer moeite en moést deze zelfs verlo ren geven. De derde game werd onder groot enthousiasme van het publiek ver speeld, als gevolg van de prachtige lange smashes van de Wibo-speler, die deze ten slotte opnieuw met 21-12 won. De dubbel- combinatie Scheffer-Hogendoorn was be langrijk sterker dan Weel-Oudt, hetgeen duidelijk uit de cijfers, 21-10 en 21-14 blijkt. De kroon op deze prachtige avond werd wel geplaatst door de match tussen de beide internationals Scheffer en Ho gendoorn. De Hagenaar verliet zich in deze partij weer op zijn verdediging, een enkele maal afgewisseld door flitsende aanvallen. De strijd ging twee games vol komen gelijk op, tot Scheffer bij de stand 10-10 in de beslissende game een inzinking kreeg, die hem vijf punten kostte. Deze achterstand was niet meer in te lopen zo dat hij met 21-15 verloor. DE REGEN is gisteren een geduchte spelbreker geweest bij de cricketwedstrijden. Diverse wedstrijden kwamen niet tot een resultaat, omdat er niet meer dan vier uur gespeeld was. Zoals bijvoorbeeld bij Hermes DVS-Rood en Wit in Schiedam. Een geluk overigens voor de Haarlemmerswant de stand waarbij de wedstrijd verregende (237 voor twee wickets tegen 65 voor vijf wickets) bood niet zo heel veel mogelijkheden meer voor de gasten. Haarlem kwam op eigen veld tegen HCC 2 wel tot een resultaat, zij het dan tót een niet prettig. Tegenover de 87 runs van de thuisclub stelden de gasten namelijk 88 runs voor het verlies van acht wickets. ADVERTENTIE ADVERTENTIE als hij 't moeilijk heeft. Neem Na het winnen van de toss koos aan voerder Stolk van Hermes batten tegen Rood en Wit en opende zelf met de Engels man Bailey. Beide batsmen vertoonden on middellijk fraaie slagen en na korte tijd verscheen de 50 op het bord. Op dit totaal werd Bailey door Van der Togt op het bowlen van De Ruig gevangen voor een goede 27 runs. Dit bleef echter voorlopig het enige suc ces voor de Rood en Wit-aanval. Een zestal bowlers werd in de strijd gebracht, doch het mocht niet baten: Stolk en Van den Ende zetten de zaak op dezelfde voet voort en in 90 minuten tijd waren er 100 runs gescoord. Met de lunch was de stand 110 voor 1. Kort hierna boekte de Haarlemse aanval pas zijn tweede succes toen Bijleveld een harde return van Van der Ende vasthield en deze voor een vlotte 42 runs kon ver trekken. Hij sloeg 4 vieren en een enorme zes tegen de huizen op de Damlaan. Tussen de buien door Hierna was het hek echter helemaal van de dam en joegen Van der Sloot en Stolk tussen de buien door het bowlen naar alle kanten. Het regende vieren en de score vloog omhoog. Vooral Van der Sloot scoor de snel 81 runs, waarvan 9 vieren en 3 zessen. Stolk deed het iets kalmer aan, doch liet het beste batten zien. Toen hij op het totaal van 237 runs voor het verlies van 2 wic kets de innings sloot, bleef ook hij met een fraaie en geheel kansloze 81 not out. De bowlingcijfers van Rood en Wit waren uiteraard niet best. Slechts Bijleveld (1 59) en De Ruig (1—20) veroverden een v/icket. Wijkhuizen bowlde 0 voor 60. Win ter 0—15 en Van der Togt 0—10. Ook de beide nieuwe bowlers, de Engelsman Ebe- l;ng en de Australiër Bradley, boekten geen successen. Regen. Hierna viel de regen in stromen neer, Tegen half zes was het pas droog. Toch be sloot aanvoerder Stolk een poging te wagen om de wedstrijd te winnen en liet zijn bow lers met een zeer aanvallend veld begin nen. Hierdoor slaagde Rood en Wit er wel in enige runs te scoren, doch verloor ook regelmatig wickets. Van Rossem (20); Win ter (13), Van der Togt (22) bereikten de dubbele cijfers. Bij de stand van 65 runs voor 5 wickets zag Hermes van verder spelen af. Aangezien er geen vier uur ge spééld was, is dus de wedstrijd verregend. Het ontbreekt bij de wedstrijden van Haarlem bepaald niet aan spanning dit seizoen. Werd de match tegen VOC net ge wonnen en werd een schijnbaar zekere nederlaag tegen Rood en Wit in een draw omgezet, gisteren moest het sterke HCC II met man en macht vechten tegen een laag Haarlem-totaal, dat gemakkelijk passeer- baar bleek. Immers, de Haarlemmers waren vrij snel voor 87 runs verdwenen, waarbij alleen Max Maas (27) goed in vorm was. Bij een stsnd 5 voor 76, waarvan Peschar 19. leek het vooruitzicht gunstig, maar de laatste wickets faalden en op 87 werd Voogd voor 12 gebowled. Bij HCC vielen vooral Colthof (3 ge- er slechts 36 (Pliester 716, Hoog 318). stumped, 1 gevangen) en Vriens (6 voor 18 in ruim 13 overs) op. W. v. d. Bosch bowlde 122, Broese van Groenou 223 en H. v. d. Bosch 119. Het bowlen van de geboeders Maas was daarna dermate goed en gesteund door actief fielden, dat HCC II met de rug tegen de muur stond, vooral toen Colthof met een prachtige snelle bal van Paul Maas was gebowled. Toen de Hagenaars 8 wickets hadden verloren voor.54 runs was alles mogelijk. Met Broese van Groe nou, die zijn wicket ophield, bracht hij het totaal naar 88, waarvan hij bijna de helft scoorde, namelijk 43 not out. Een voortref felijke beheerste innings. Slechts H. v. Manen met 10 behaalde nog de dubbele cijfers. Paul en Max Maas hadden vrijwel de ge hele innings gebowled. Paul in 28 overs 438, Max in ruim 26 overs 342. W. Pe schar 16. De vroeger zo gevreesde bowler A Maas heeft zijn zoons tot goede opvol gers opgeleid! Overige resultaten HCC IACC: verregend ACC scoorde 120 runs voor het verlies van 8 wickets, waarvan: De Baare 13, Kranendonk 11, Van der Hurk 42, Meyer 16. Bowlingcijfers HCC I: Borgers 2 voor 24, Van Staay 2 voor 16, Kloppenburg 1 voor 4. HCC is daarna niet meer aan bat geweest. Quick (H.)Sparta; draw Sparta scoorde 146 runs (all out), waarvan Wen- neker 12, Wilson 15, Borrani 37, Grond- hout 25, Ruiterman 16, Kniipfer 10 en Hoenderkamp 17. Bowlingcijfers Quick (H.): Bosman 1 voor 47, Marseille 3 voor 31, Singh 1 voor 6, Foortse 1 voor 37, Kettlitz 1 voor 4 en Clarke 2 voor 16. Quick (H) 21 voor 3 (door Sparta op gegeven), waarbij geen dubbele cijfers. Bowlingcijfers Sparta: De Bruin 2 voor 7 en A. van der Linden 1 voor 3. PWVVV: gewonnen door VW met 2 runs. PW. scoorde 89, waarvan: Elkink 23, Van Heek 11 en L. Baak 23. Bowlingcijfers VVV: Walcott 5 voor 33, Pelser 3 voor 23, Hageman 2 voor 14. VW scoorde 91, waarvan: Burger 23, Veltema 25 en Haar 14. Bowlingcijfers PW: Leeftink 3 voor 35, L. Baak 2 voor 23, Höpink 3 voor 23 en R. Baak 1 voor 10 VRAHBS werd uitgesteld. Lagere klassen Ondanks het feit dat Rood en Wit 2 in de tweede klasse A tegen SCHC tot 172 runs kwam (P. Ligtenstein 29, Elias 57, Slendebroek 18. J. van Baasbank bank 25 en W. Kruyff 13) verloor het toch met acht wickets. De SCHC'ers kwamen namelijk tot 183 voor het verlies van twee wickets (Dubru 46, Ryder 100 en Hemel raad 24). De Jong (162) en Molijn (1 66) namen de wickets. AAC 2Hermes DVS 2. gewonnen door ACC 2 met zes wickets. Hermes DVS 2 90, ACC 2 94 voor 4. In de tweede klasse D won CVHW van Haarlem 2. CVHW 87 (Leijer 13. Rood 25, Zeeuwe 13) tegen Haarlem 77 (Misset 17, Kleefstra 10). Bij Haarlem namen Ton (2—24), Kleefstra (2—23) en E. ter Haar (418) de wickets; bij CVHW waren dat Zeeuwe (736) en Leijer (223). VW 2ACC 3, gewonnen door VW 2 met 96 runs, VW 2 150 voor 7 (gesloten), ACC 3 54. Rood en wit 4 behaalde in de derde klasse een overwinning. Tegenover de 183 runs voor het verlies van vijf wickets van de Haarlemmers (H. ter Haar 41, Onstein 81, Pliester 37 n.o.) stelden de Hagenaars IlocLlraat 3!t - Hfcarltm - Tri. I3Ï3Ï OFFICIËLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN .VERVEX" VERFAFBIJTMIDDEL De Argentyns-Franse ploeg Gonzales- Trintignant heeft met Ferrari de 24-uurs- wedstryd van Le Mans gewonnen. Om drie uur heeft Prins Bernhard, die hij zyn aankomst begroet werd met het Nederlandse volkslied, het vertreksein ge geven voor deze wedstryd. Na de eerste ronde ging de Argentijn Gonzales met Ferrari aan de kop, gevolgd door de Italiaan Maglioli en de Fransman Manzon, eveneens aan het stuur van Fer rari's. Daarna kwamen de Jaguars van Stirling Moss. Rolt en Whitehead. Alhoewel zich de hele Zaterdagmiddag met tussenpozen stortbuien boven het cir cuit bleven ontlasten werd het duel tussen de Ferrari's en de Jaguars met de grootste verwoedheid voortgezet. Op het rechte stuk voor de tribunes werden snelheden bereikt van meer dan 280 km/u. Na zes uur, toen een kwart van de strijd achter de rug was, hadden reeds dertien ploegen de strijd moeten staken. In een s-bocht, niet ver van de tribunes, kwamen de Talbot van Meyrat en de Aston Martin van Stewart door slippen met elkaar in botsing. Stewart brak hierbij een arm. Gonzales Om zeven uur Zondagmorgen had de Jaguar van Rolt nog slechts één ronde achterstand op de Ferrari van Trintignant, die bij de pits gestopt was om te tanken. Vier uur later, toen er nog 23 wagens in de race waren overgebleven, leidden Gonza- les-Trintignant nog steeds met anderhalve ronde voorsprong op Rolt-Hamilton en ze ventien ronden op Spear-Johnston. Ander half uur voor het einde had de Ferrari bij na elf minuten voorsprong op de Jaguar. Het klassement volgens de afgelegde af standen luidt als volgt: 1. Gonzales-Trin- tignant, met Ferrari, 4061,150 km gemid delde snelheid 169.215 km/u; 2. Rolt-Ha milton, Jaguar, 4057,060 km. gemiddelde snelheid 169,060km/u; 3: Spear-Johnston, Cunningham, 3809,932 km; 11. Maus Gat- sonides-Becquart, Frazer Nash, 3072.290 km. RCH 3 KLOPT TOG 2 MET TWAALF- EEN. De promotiewedstrijd voor een plaats in de reserve derde klas tussen RCH 3 en TOG 2. is door de Racing met twaalf- een gewonnen. De ruststand was vijfeen. Door dit resultaat zijn RCH 3 en DWV 4 met een gelijk aantal punten geëindigd. Een be slissingswedstrijd is thans noodzakelijk. Deze wordt Zondag aanstaande gespeeld op het terrein van WA in Amsterdam. NATIONAAL BRIDGEKAMPIOENSCHAP In Utrecht zijn de nationale bridgekam- pioenschappen open paren gehouden. Kam pioen werden Van der Ven en Van der Griendt (Den Bosch). De tweede plaats werd ingenomen door het paar KrijntVan de Lelié (Rotterdam). Zondagmiddag is op het Unionveld in Nijmegen tijdens de cricketwedstrijd van de Arnhemse Cricketclub tegen Kampong 3 (Utrecht) de ACC-speler Corporaal zodanig door de bal in het oog getroffen, dat hij het oog zal moeten missen. Corporaal stond op silly midoff toen hij een hard door de batsman weggeslagen bal in het gezicht kreeg. Het oog bleek zo ernstig geblesseerd dat men de cricketer onmiddellijk naar het ziekenhuis bracht. Een oogspecialist greep terstond chirurgisch in, doch het stond reeds bij voorbaat vast, dat het oog niet meer te redden was. De onfortuinlijke speler, die ieraar in de lichamelijke opvoe ding in Oosterbeek is, zal veertien dagen in het ziekenhuis moeten verblijven. EEN' EXTRA HARD APPLAUS ondersteunde bij de prijsuitreiking de woorden van ir. P. C. van Niftrik, toen dezé de „Hollandbeker aan de Amsterdamse skiffeur Neumeier overhandigde, die een unieke prestatie had geleverd door voor de negende achtereenvolgende maal het hoofdnummer van de Hollandbeker- wedstrijdvereniging te winnen. Om het kampioenschap van Nederland: DOS—PSV 0—3 EindhovenDWS 22 PSV Eindhoven DWS DOS 3 2 0 1 4 94 3 1 2 0 4 5—4 3 0 2 1 2 7-10 3 0 2 1 2 4—7 Promotie tweede klasse groep A: FTVC—West Frisia 6—3 HVC Fluks West-Frisa 4 3 1 0 7 13—6 4 1 1 2 3 5—9 4 1 0 3 2 8—11 Promotie tweede klasse groep C: VeendamVelocltas 21 Veendam Velocitas Zwartemeer 2 2 0 0 4 7-4 2 10 12 7—4 2 0 0 2 0 5-11 Promotie tweede klasse groep D: Kerkrade—WVC 5—0 Cimbria 2 1 1 0 3 53 Kerkrade 2 10 12 5—2 WVC 2 0 111 3—8 Promotie derde klasse: (felsenBeverwijk 1—3 (Beverwijk prom.) Zaterdagmiddag KNVB Om het kampioenschap van Nederland: nsw—Monster 4—2 IJsselmeervogels SC Genemuiden 1—3 Promotie Hoofdklasse Dames: LEW—Niloc 6—3 Heren: Agressive—Blauw Wit 9—6 Om het kampioenschap van Nederland: Blauw Wit—ZKC 11—2 Blauw Wit 5 5 0 0 10 42—21 iet Zuiden 5 4 0 1 8 50—21 ?SV 8 3 1 4 7 45—53 /KC 4 112 3 18—22 ZKC 6 0 0 6 0 28—64 K N H B Eerste klasse A: TYBB—EHS 1—4 Eerste klasse B: EDO—Blauw Wit 3—11 Overgangsklasse A: The Catchers—RFC 5—5 (o. protest v. RFC) HFC Haarlem- De Spartaan 30 (o. pr. v. De Spartaan) Schoten 2— SC Haarlem 2 19—3 Sparta—HHC 2 19—1 Overgangsklasse B: DEC—UW 13—5 DOS—HFC Haarlem 2 10—8 DWS—SC Haarlem 7—20 wga 2— De Volewijckers 44 Tweede klasse A: DSBNeptunus 920 EDO 2DCO 6—9 SchiedamSVV 68 Sparta 2—HCK 2 9—5 Tweede klasse B: Kennemerland 2— RCH 3 2—3 ZeeburgiaSchoten 3 15—2 Rayon Haarlem 3 A: EHS 2DSS 17—3 RCH 3—EDO 3 - 14—5 3 B: HHC 3— Zandvoorlmeeuwen 115 TYBB 2—THB 6—15 4 A: Kennemerland 3 SC Haarlem 5 14—14 DCO 2—EDO 5 12—8 HCK 3—Roos wijk 4 29—2 4 B: Terrasvogcls 2—DIO 2 19—15 BloemendaalHHC 4 1511 DSS 2—TYBB 3 16—1 4 C: EDO 4—HCK 4 20—4 DSB 2Bl'daal 2 18—13 4 D: THB 2—Rooswijk 2 3—17 Haarlem 4—HCK 5 18—7 RCH 5—Terrasvogels 17—17 Promotie naar Hoofdklasse A: Enschedése LTC Leimonias 2 75 In de finales op Zaterdag zagen wij als eerste in de jonge vier a Aegir, dat geen ogenblik door Argo, dat tweede werd, in het nauw gebracht werd. De oude vier leidde tot een matte race tussen Willem III en Nereus, welke laatste geen enkele kans had tegen de Willem III-ploeg. De zeer lichte overnaadse twee van Het Spaarne kon het door de tegenwind niet bolwerken tegen Triton, waarvan zij bij een vorige wedstrijd gewonnen had. Tot ongeveer 1000 meter kon zij, fel spurtend, haar aanvankelijke voor sprong behouden, maar moest toen de Utrechtenaren laten gaan. Gitz en Blom van Het Spaarne wettigden het vertrouwen, dat in dit tweetal gesteld werd. Njord was van de start af kansloos. In werkelijk zeer fraaie stijl wonnen deze Spaarne-mensen met ruime voorsprong, de twee zonder stuurman. Tegenstand De Aegir b-skiffeur Tigchelaar, welke dit jaar nog niet verslagen is. kreeg ditmaal zeer hardnekkige tegenstand te verduren van De Rover van de Dordtse, deze won zelfs in de voorwedstrijd. In de finale won Aegir echter met ongeveer drie lengten in 8 25 4. Het nummer dames snelroeien junioren vier werd gewonnen door R I.C. in 4.12.8, waarmee deze ploeg de goede indruk, welke zij op de voorwedstrijden van Vrijdag maak te. bevestigde. Een uitstekende prestatie leverden de dames stijlroeien beginnelingen van Het Spaarne, die uit een veld van vijftien tegen standers als eerste te voorschijnt traden met 103 pur.ten, tweede werd Ondine met 101 pnt. Het nummer meisjes veertien tot zestien jaar stijlroeien werd eveneens een Spaarne- overwinning. Als eerste belangrijke finale op Zondag zagen wij de oude twee, waarin Antwerp Sculling Club eerste werd, gevolgd door Njord, met als derde, kansloos, Het Spaarne (Donker er. Van der Liet). De jonge twee b was voor De Hoop in de zeer snelle tijd van 7.58.0; deze zelfde ploeg won ook de jonge twee-a. Het hoofdnummer van de „Koninklijke", de jonge acht b, werd op uitmuntende wijze gewonnen door Aegir. Deze ploeg, ongetwij feld de beste acht welke momenteel in ons land roeit, nam van start af de leiding en won gedecideerd in 6.11.3. Njord en Laga werden respectievelijk tweede en derde. Hierna volgde de grootste strijd van dit week-einde, de oude skiff, met als inzet de Holland-beker. De twee prote rivalen, Neu meier en Van Mesdag verschenen hier aan de start, in gezelschap van twee Belgen, welke echter geen rol speelden. Neumeier, vastbesloten opnieuw te winnen, ging in een hoog tempo van start, doch hij kon Van Mes dag niet van zich afschudden. Op 1500 meter kon deze echter het tempo van de Willem III-skiffer niet volhouden en moest hem laten gaan. Neumeier, die in uitmuntende styi roeide, won hiermee voor de negende achtereenvol gende maal de Holland-Beker, een unieke prestatie. Vlak hierop volgde opnieuw een sensatie, namelijk bij de vier zonder stuurman. De ploeg van Laga, welke reeds voor uitzending naar Henley was aangewezen werd overtui gend verslagen door Willem III. De Delfte naren schc..en zeer onrustig tijdens de wed strijd en konden de juiste cadans niet vinden. De vier zonder stuurman van Het Spaarne, een zeer jonge ploeg tussen al deze cracks, bereikte een plaats in de finale door de De Hoop/Njord-ccmbinatie uit te schakelen. Bij deze laatste ploeg zat de befaamde Dutry van Haeften op siag. In de finale werd deze jonge Spasme-ploeg vierde, met minimaal verschil achter Nereus. dat derde werd. De winnende Willem III-ploeg maakte 6.36 6, een voor de omstandigheden zeer scherpe tijd. Bij het snelroeien dames skiff won, zoals verwacht. Agnes Reuter van Nautilus. Bij het snelroeien dames jonge acht was het eveneens Nautilus, dat een fel roeiend De Vliet van zich af hield. Dc Spaarne-ploeg werd derde, doch loonde opmerkelijke voor uitgang na de laatste wedstrijd. In de double-scull was Antwerp Sculling Club geen partij voor Wilbrenninck en Van der Meer (Spaarne-Willem III-combinatie). Van deze ploeg was het hoge tempo zeer op vallend, het kwarn niet beneden de 34 sla gen per minuut. Voer de oude acht zagen wij de b-acht van Aegir wederom aan de start tege.i Willem III en Münster. Ook dit nummer wonnen de Groningers met veel machtsvertoon in 8 21.7. De Duitse ploeg had een enorme achterstand. t

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 7