TROUWFOTO'S HOLLYWOOD EEN FLINKE JONGEN NEDERLAND KEM%RdW° STAALMEUBEL N.V. METAAL BEWERKERS een WOONHUIS Velsen-Edmonton: beste uitwisseling sedert 1947 Duizenden genoten van vuurwerk Uitvoering kinderkoor „De goede Herder' Vanmorgen in de Vis hal TE KOOP een electrotechnisch tekenaar-calculator Zelfstandig bediende 6 In Velserend Tal van ongevallen Kennemers II promoveren naar eerste klasse Triomftocht van Beverwijks nieuwe tweede klasser Motor op drift in de Munnikenweide Vitesse '22 won van gehavend CSV3-1 Circus Strassburger morgen naar Beverwijk S.S.S. besluit winterseizoen met feestavond Vangstberichten uit zee van Katwijkse loggers Scheepvaart PLAATS EEN LUIDSPREKER Hoog loon provisie vraagt: vormbalans Lange Nieuwstraat 791 Telef. 5005 - IJmuiden MAANDAG 14 JUNI 1954 Vrijdagavond om half negen zijn de „Edmontongangers" welgemoed in Velsen teruggekeerd van hun achtste ontmoeting met de Engelsen. Hoewel de ploeg aan zienlijk kleiner was dan andere jaren, athletiek en tennis ontbraken geheel zijn de prestaties er niet minder om ge weest. De voetbalsenioren hebben voor de 8ste maal de beker weten te bemachtigen en de dames-hockeyploeg heeft de overwinnings- trophee terug gewonnen (2 maal voor Ne derland, 1 maal in Engels bezit). Het was naar Nederlandse opvattingen een „harde" wedstrijd. De zwemploeg kon de beker niet terug winnen. Het was een jonge ploeg die niet tegen de Edmontonse waterratten was op gewassen. Waterpolo werd met 5-3 verlo ren. Van officiële zijde is men van mening dat de sluiting van het Velserbad hier debet Ondanks de sombere voorspellingen werd het grote vuurwerk, dat Zaterdagavond in het natuurbad „Velserend" werd ontsto ken, begunstigd door prachtig zomeravond- weer. Üit Velsen, Haarlem, Bloemendaal en Amsterdam, van overal kwamen duizen den per fiets, bus en auto naar het prachtig gelegen ontspanningscentrum om er te ge nieten van dit zo langzamerhand traditio neel geworden lichtfestijn. Honderden en nog eens honderden vet potjes flakkerden rond de grote bassins, waarin het water het sfeervolle licht weer spiegelde. De donkere boomgroepen op de achtergrond vormden een markante afzet ting van de avondhemel, toen met enkele daverende explosies het eerste grote vuur werk van het seizoen geopend werd. Daarna volgden de vurige pijlen elkaar in vlot tempo op, steeds weer de toeschou wers in spanning houdend of zij zich zou den ontplooien in gouden regens of met oorverdovend lawaai uiteen zouden spat ten. Dan weer zette Bengaals vuur het ge hele terrein in afwisselend groen en rood licht. Pijlsnelle duiven schoten uit hun kunstig gevormde til. Jammer, dat hierbij, figuurlijk gesproken, een kink in de kabel kwam, zodat een der duiven niet de volle lengte van de baan vloog. Maar dit was dan ook het enige onderdeeltje hetwelk niet geheel tot zijn recht kwam. Het met zorg samengestelde programma, waarin het reclame-element geheel ontbrak, ont lokte vele verdiende applausies. Vliegende schotels stegen al wentelend omhoog om met harde knallen uiteen te spatten; zil veren en gouden stralenkransen vermenig vuldigden zich in de lucht tot een fantasti sche overkoepeling van het terrein. Het geheel werd een vuurwerk van een groots heid, zoals alleen Scheveningen het aan de Nederlandse kust brengt. Met een stevig applaus bedankten de on geveer vijfduizend aanwezigen de directie van Velserend voor het gebodene. Vrijdagmiddag had de timmerman J. B. uit Haarlem-Noord, die werkzaam is aan een bouwwerk in de Kennemerlaan, het ongeluk met een handcirkelzaag pink en ringvinger van de linkerhand af te zagen. Hij werd naar het Antoniusziekenhuis ver voerd, waar de twee vingers volledig werden geamputeerd. Vrijdagavond liep een kleine jongen van vier jaren in de Acaciastraat tegen een motorrijder op. Hij viel en kreeg ver wondingen in het gelaat. Zaterdagmiddag is een 19-jarige jongeman uit de Radarstraat in IJmuiden, B. de V., die met zijn meisje op de Ha- gelingerweg bij het Kerkpad reed, door een hem tegemoet rijdende auto geraakt en tegen de grond gesmakt. Hij kreeg een ontwrichte elleboog en een lichte shock. In het Antoniusziekenhuis is de elleboog weer op zijn plaats gebracht. Zaterdag omstreeks 19 uur is de 25- jarige G. Z. uit Bakkum met zijn motor fiets in de bocht van de Stationsweg bij de tunnel geslipt. Met gescheurde boven armspieren en een gebroken duim is hij naar het Antoniusziekenhuis vervoerd en later naar zijn familie in de Rijnstraat gebracht. In al deze gevallen heeft de heer Bakker eerste hulp verleend. .JJ aan is. Daardoor heeft het aan een goede, geregelde training ontbroken. De junior voetballers verloren de wed strijd met 3-1 en hoewel de return wedstrijd een 3-1 overwinning opleverde, bleef de beker in Engeland. Zowel van Nederlandse als Engelse zijde is men algemeen van mening dat deze acht ste goodwilltocht de best geslaagde uitwis seling van alle is geweest. Tijdens de afscheidsbijeenkomst heeft na de Edmonton-major en de burgemeester van Velsen Alfred Milhado als voorzitter van de ANSA (Anglo-Netherland Sports Association) het woord gevoerd. Milhado stelde Velsen ten voorbeeld aan alle Ne derlandse steden waar het de sportuitwis- seling betrof en hij deelde tevens mee dat er wordt gewerkt aan een driehoeksuitwis seling Frankrijlk-Engeland-Nederland. In de „vrije tijd" hebben de deelnemers zich geworpen op de bezienswaardigheden van Londen en van de omtrek en hebben de voetballers de Arsenalterreinen bezocht. De deelnemers zijn vol lof over de hulp vaardigheid van de Engelsen en de be trokken gastheren en gastvrouwen hebben zich ten zeerste beijverd het de gasten naar de zin te maken. Alle deelnemers ontvingen op de af scheidsavond een médaille, waarin het wa pen van Edmonton staat gegrift. Dit is de eerste maal in de historie dat de council toestemming heeft gegeven het stadswapen voor een dergelijk doel te gebruiken. Of Velsen ook een wit voetje in Engeland heeft! Het kinderkoor „De goede Herder" had voor het concert, Zaterdagavond onder lei ding van zijn dirigent, de heer Joop Hui- zinga, in het Hervormd Jeugdgebouw te IJmuiden-Oost gegeven, een afwisselend programma ingestudeerd. De afwisseling betrof zowel het karakter als het gehalte van de gekozen liederen. Naast amuse- ments-contrabande, als de deun „Waar ben je nu mijn Fokkie?" en het uit goed kope schabionen opgebouwde „Wandel mee" van Piet Lustenhouwer, werden er ook enige werkjes gezongen, die meer de kant uitgingen van artistiek verantwoorde muziek met drie canons en de kleine can tate „Een oud sprookje" van Hendrika van Tussenbroek aan het hoofd. De kindercan tate „Een vrije dag" van Bart Verhallen had men gevoegelijk uit het programma kunnen schrappen. Öok met de excuses van de heer Huizinga bleef de keuze uit paeda- gogisch oogpunt onaanvaardbaar. Uit hetgeen Zaterdagavond ten gehore werd gebracht heeft men wel kunnen vast stellen dat het kinderkoor „De goede Her der" bestaat uit frisse meisjes- en jongens stemmen, die verreweg hét mooist klonken, wanneer er niet een te groot volume van werd vereist. Dat was zo het geval bij het zingen van de geestelijke liederen, van de canon „Dona nobis pacem" en ook van fragmenten van „Een oud sprookje". Meer zorg voor gelijke en duidelijker ar ticulatie bleek gewenst en verder zal er op aangestuurd moeten worden de eindletter grepen niet te accentueren. In het alge meen was er een zekere mate van haast in de uitvoeringen op te merken. „De Neder landse jongen" ging er althans op het laatst zo snel van door, dat de pianist Albert de Groot, die overigens behoorlijk begeleidde, hem maar nauwelijks kon bijhouden. Zoals reeds opgemerkt werd: het kinder koor bestaat uit goede stemmen de so- listjes gaven daarvan een paar keer een overtuigend bewijs. En daarom zal de heer Huizinga eer kunnen behalen aan de ge stage vervolmaking van zijn ensemble. Ver melding verdient nog het aardige spreek woorden-schimmenspel, waarbij alle be zoekers van dit concert in actie kwamen. P. ZWAANSWIJK Dank zij een éénnul overwinning op DWV II zijn de reserves van de Kennemers Zaterdagavond gepromoveerd naar de re serve eerste klasse der K.N.V.B. Deze wedstrijd stond op een vrij hoog peil. Reeds direct na de aftrap namen de Kennemers de bal mede en van veraf trof een schot van IJ. Mosk doel (01). DWV" trok hierna fel ten aanval, maar vond in de Kennemers-defensie een hechte verde diging. In de tweede helft stond het Ken- nemers-doel onder zware druk, maar dank zij het werk van doelman Groot werd er niet gescoord. Na het bekend worden van de uitslag VelsenBeverwijk, waardoor Beverwijk het tweede klasserschap veroverde, maakte de Beverwjjkse Harmonie Kapel zich al spoe dig gereed om de spelers een hulde te bren gen en onder grote publieke belangstelling werd het elftal by de grens van de gemeen te opgewacht om in een ware triomftocht naar het clubhuis café Langodjjk te wor den gebracht. De voorzitter, de heer N. G. Grapendaal, stak hier zijn vreugde over het behaalde resultaat niet onder stoelen en banken en bracht de spelers zijn dank daarvoor. In het bijzonder richtte hij zich tot aanvoerder A. Marx, die zijn jongens tot deze prestatie had gevoerd. Trainer A. de Beer dankte voor het vertrouwen dat de spelers in hem hadden gesteld en hij hoopte dat het in de komende tyd zo zou blijven. Feestelyke stemming 's Avonds werd het feest gevierd en het clubhuis was al spoedig herschapen in een waar bloemenpaleis, waarvoor onder meer vele verenigingen uit de omgeving hadden gezorgd, die op deze wijze blijk gaven van hun belangstelling. De heer Grapendaai bracht hier de goede geest in de vereniging naar voren en vertelde dat van de twaalf elftallen er zes kampioen werden en drie promotie wisten te bewerkstelligen. Het gemeentebestuur liet zich vertegenwoordi gen door de wethouders W. Alberda en E. Gerritse en eerstgenoemde verheugde zich erover dat Bevenvijk thans twee tweede klassers bezit; hij liet zijn woorden verge zeld gaan van een bloemenhulde voor aan voerder Marx. Hierna voerden nog talrijke sprekers het woord, onder andere de heer J. van Gemerden namens de H.V.B. en de heer C. Mulder, consul van de K.N.V.B. Zondagmiddag omstreeks halftwee is de motorfiets met zijspan van de heer B., na dat de bestuurder eraf was geslingerd, met vol gas door de Munnikenweide gereden en heeft tijdens deze rit mevr. De W. ge schept. Met vele en diepe vleeswonden bleef mevrouw De W. op straat liggen, terwijl de motor zijn tocht vervolgde en eindelijk op het schoolplein voor de Von delschool omsloeg. De heer B. was zijn mo tor aan het uitbalanceren en reed daartoe door de Munnikenweide. Op een gegeven moment raakte het voorwiel de stoeprand, waardoor de bestuurder van het voertuig geslingerd werd. In volle vaart reed de motor hierna geheel onbestuurd de Mun nikenweide uit in de richting van de Von delschool. Mevrouw De W. en haar echt genoot waren even tevoren op de fiets ge stapt en werden door het motorvoertuig achterhaald, waarbij de vrouw werd ge schept. De fiets werd geheel vernield, ter wijl de dame hevig bloedend bleef liggen. De artsen Vreeling en Oud van der Snoek verleenden de eerste hulp, waarna het slachtoffer per ziekenauto naar het zie kenhuis werd vervoerd. De motor, die zyn dolle rit op het schoolplein beëindigde, was geheel ontzet en is door de politie in beslag genomen. De heer B., die van zijn val geen nadelige gevolgen ondervond, kreeg een lichte shock door het gebeurde. Geslaagd aan conservatorium In Amsterdam is geslaagd voor het eind examen conservatorium orgel, met onder scheiding voor technische eigenschappen, de heer Albert de Groot te Santpoort. Hij werd opgeleid door Jacob Bijster te Haar lem. Zondagavond werd op het terrein van Vitesse '22 aan de Beverwijkerstraatweg de derby Vitesse '22CSV gespeeld. Mede door het feit, dat CSV het zonder zijn doel man G. de Heer moest stellen, waardoor de CSV-verdediging veel aan kracht had in geboet, is het een drie-één overwinning voor de thuisclub geworden. Vitesse '22 heeft over het algemeen de gehele wed strijd de toon aangegeven. De eerste helft verliep zonder dat een der clubs had kun nen scoren, doch tien minuten na de rust nam Vitesse '22 door P. van Duin de lei ding, één-nul. Een kwartier voor het einde maakte H. Borst er twee-nul van en weer vijf minuten later bracht rechtsbuiten Zonneveld de stand op drie-nul. Drie mi nuten voor het einde scoorde H. Jacobs voor CSV een verdiend tegenpunt (drie één). Met de regelmaat van een klok slaat het circus de laatste jaren zyn tenten in Be verwijk op. Na Boltini en Jos. Mullens is het circus Strassburger dat van Dinsdag avond tot en met Donderdagavond aan de Munnikenwijde-Zweedselaan zijn poorten zal openen. Dinsdagmorgen zal het circus per trein arriveren, waarna de grote en bijna gloednieuwe viermaster overeind ge zet zal worden. Dinsdagavond zal dan om acht uur de gala-voorstelling een aanvang nemen. Woensdag- en Donderdagmiddag zal bovendien een matinee gegeven worden. Een belangrijk punt in het programma is gewijd aan de vrijheidsdressuur. Met niet minder dan tachtig paarden treedt Karl Strassburger hierin op. Ook de wilde die ren zijn ditmaal van de party, waarnaast olifanten, kamelen en chimpansee's mede van hun schranderheid zullen getuigen. Gritta Frisk zal aan de trapeze werken en de „Conets", een groep van zes mannen zullen het toneel naar de nok van de tent verplaatsen. Verder werken onder andere mede de Japanse kunstenaresse Tanika, de Nederlandse clown Rubalitis en de Wil- co AlcmariaDe Kennemers In een door AlcmariaVictrix georgani seerd nederlaagtournooi zal De Kennemers Zaterdagavond 19 Juni uitkomen tegen het elftal van de organiserende vereniging. Orgelconcert in de Grote Kerk Dinsdagavond 15 Juni zal de organist G. J. Moed zijn tweede zomeravondconcert ge ven in de Grote Kerk te Beverwijk. Solisti sche medewerking verleent Jopy Bruggink, sopraan. Mevrouw de Bock houdt vacantie In het programma „Tussen de bedrijven door", dat vanmiddag door de NCRV wordt uitgezonden, zal mevrouw N. de Bock-Lui- ting uit Beverwijk spreken over het onder werp „Vacantie houden aan het Garda- meer". Zondagavond had de grote S.S.S.-fa milie het turnlokaal verlaten om bijeen te zijn in het Centrum voor een feestavond. De voorzitter, de heer D. Hienkens, heeft vooraf aan de leden verteld welke redenen er waren om feest te vieren. Allereerst mag S.S.S. op een heel goed seizoen terug zien, maar wat even belangrijk is, derge lijke avonden kweken vriendschap. Het feestprogramma werd verzorgd door Mr. Lawoe en zijn artisten, die ieder op hun beurt de aanwezigen aangenaam bezig hielden met goochelen en zang. Voor de kerkrestauratie Het onlangs gehouden concert van de „Beverwrjkse Harmonie Kapel" en „Zang en Vriendschap" voor de restauratie van de Ned. Herv. Kerk te Beverwijk heeft een bedrag van f 250 opgebracht. De vorige week was er een van heel weinig aanvoer, zodat het met de drie vastendagen niet was te verwonderen, dat de prijzen Donderdag en Vrijdag ongeveer het driedubbele waren van die van de week er voor. Liep de kabeljauw voor de Belg op tot 180 per kist en de rijen tot ver over de 100 per rij, de grote gullen maakten nog meer dan 60 en de zeker niet al te grote braad haalde 20. Zodoen de is het te verklaren, dat een trawler Donderdag met 500 kisten vis bijna 19.000 kon- besommen, mede dank zij een spok makreel, waarvoor 30 per kist werd be taald. De vangsten van de schepen blijven aan de schrale kant, al hebben de prijzen dan veel goed gemaakt. Het aantal trawlers, dat aan de visserij deelneemt, is nu al onder de tien gedaald. Maar 6500 voor een reis van twaalf dagen houdt niemand vol. Met de vraag in het binnenland is het deze week wel gegaan. Het koele weer heeft een duit in het zakje gedaan en de geringere aanvoer was ook van invloed op de prijs. Voor de export was weinig te verdienen. De tongen lagen in het einde van de week ruim 0.50 per kg hoger dan in het begin van de week. Het wachten is nu op de haring. De meeste boten zijn over enige weken klaar met de survey om achter de haring aan te gaan. Twee trawlers Vanmorgen was de „Colombo" van de eerste visreis aan de hal. De trawler voer de aan 375 kisten makreel, 315 schelvis, 75 gul en koolvis, 10 platvis, 20 open wijting, 15 dichte wijting, 20 dichte piepers, 10 stok- kebit, 15 kleine kistjes makreel en 170 stuks stijve kabeljauwen. Voorts was er de „Polderman" met 100 kisten makreel, 215 schelvis, 80 kabeljauw en gul, 30 wijting, 5 dichte wijting, 15 radio, 100 kleine kist jes makreel en 135 stuks stijve kabeljau wen. Loggers en kotters Tweeëntwintig loggers en kotters voer den aan 15.000 kg tong en 900 kisten schol. Van de loggervloot waren er 400 kisten schelvis en piepers. Makreel en kabeljauw De makreel deed vanmorgen in de hal van 22 tot 19. Kleine kistjes makreel gingen van de hand voor 6.50 (16 kg). België kocht de rijen kabeljauw voor 132 tot 102 en de kisten kabeljauw voor ƒ162 tot 134. Het binnenland in De grote gul ging het binnenland in voor 48 tot 54, de middel voor 30 tot 34 en de torren voor 22 tot 27. De wijting bracht vanmorgen van 25 tot 20 op. de braad van 17 tot 23 en de pennen, kleinmiddel en grootmiddel schelvis van 45 tot 55 naar kwaliteit. Schol- en tongprijzen De schol 3 deed vanmorgen 17, de schol 2 24. Engeland kocht de schol 1 voor 32, de zetschol en middelschol voor 37. De lappen haalden 1.85, de grootmiddel tong 1.90 tot 1.80, de halve pondjes 1.95 tot 1.85, de tong 1 zakte van 1.55 tot 1.35 en de slips deden van 1.05 tot 1 En vanmorgen op zee De „Zeelandia" had vanmorgen pech met. de visserij. De schipper meldde om half zeven een trek van 25 manden piepers en 3 makreel. Hij verspeelde daarbij een pakje door een gat in de kuil. Om 9 uur vanmor gen verspeelde de trawler echter alle vangst van een trek, doordat het net was vastgelopen. De schipper van de „Bloemendaal" had vanmorgen een trek van 12 makreel, wat manden piepers en gullen, in totaal dertig manden hoops. Bij het halen om half zeven kwamen er 15 manden piepers, 15 makreel en 3 gullen boven water. Van de „Mary" sprak de schipper over een trek van 10 manden makreel en een mand rommel. Jaap Slot van de „Pietertje" deed een trek van 10 manden „rompslomp". De „Postboy" had Zondagavond een trek van drie pakjes „allemaal zangzaad' zei schipper Korbee. De Katwijkse en IJmuidense loggers meldden vannacht de volgende vangsten: KW15 3 kantjes; KW85 4; KW43 2: KW 110 11; KW44 1; KW176 4; KW173 1; KW16 2; KW19 3; KW70 2; KW129 2; KW161 5; KW168 2; KW 170 2; KW 3 10; KW5 3; KW25 5; KW73 5; KW127 6; KW283 6; KW138 3; KW147 1; KW140 6; KW175 7; KW18 2; KW37 3; KW130 2; KW151 3; KW167 2. De gemiddelde vangst van de Vlaar- dingse, Scheveningse en Katwijkse loggers was 3 kantjes. Aanvoer op Urk. Zaterdag werd door 110 vaartuigen op Urk aangevoerd 8502 pond kuilpaling 1.201.32; 1014 pond lijn- aal 1.371.56; 117 pond snoekbaars 0.63 0.67; 521 pond rode baars 0.600.69 per pond en 1195 bak nest 2.603.05 per bak van 371/2 kg. Aalsdijk, pass. 11 Bahamas n. Hoston. Aardijk, 12 v. New YoYrk te Boston. Aldabi, 11 400 m. Z. St. Vincent. Alphacca, 12 v. Trinidad te Rio de Janeiro. Arendsdijk, 11 v. Galveston n. New Orleans. Alderamin, pass 11 Finisterre n. Genua. Amsteldiep, pass. 11 Scilly's 13 Amsterdam verw. Antonia, 12 te Pladju. Billiton, 12 te Seattle. Bloemfontein, 11 400 m. N. Dakar. Boskoop, 12 v. Hamburg te Antwerpen. Banka, pass. 11 Gibraltar n. New York. Barendrecht, pass. 11 Dover n. Pta Cardon. Bawean, 11 v. Calcutta n. Belawan. Bloemfontein, 11 400 m. ZW. Las Palmas. Boschfontein, 11 v. Mombasa n. Aden. Boskoop, pass. 11 Vlissingen n. Antw. Cleodora, 10 v. Singapore n. Pladju. Callisto, 11 v. Belfast n. Canada. Congostroom, 11 v. Freetown n. Amsterdam. Delf shaven, 11 v. St. Vincent n. Santos. Duivendrecht, 12 v. Lagos te Dakar. Hera, 11 v. Trinidad n. Paramaribo. Hilversum, 12 v. Suez te Mena el Ahmadi. Hecuba, 11 v. Amstei-dam n. West Indië. Hoogkerk, 12 v. Hongkong te Manilla. Katelysia, 12 v. Curasao te Pta Cardon. Larenberg, 12 v. Djeddah te Port Soedan. Lekhaven, 11 V. Nicochea te Rotterdam. Luna, 11 v. Rotterdam n. Genua. Lemsterkerk, 11 v. Londen te Amsterdam. Loppersum, 11 v. Port Talbot tc Cardiff. Mitra, pass. 11 Algiers n. Tripoli. Modjokerto, pass. 11 Socotra n. Belawan. Mentor, 10 v. Latakia n. Iskenderun. Molenkerk, 11 v. Aden n. Penang. Nestor, 11 v. Trinidad n. Paramaribo. Nieuw Amsterdam, 11 v. New York n. South ampton. Noordam, 11 420 m. Z. ten O. Kp. Race. Notos, pass. 11 Gibraltar n. Amsterdam. Omala, 13 v. Pta Cardon te Recife. Ouwerkerk, 11 v. Marseille n. Genua. Oranje, 11 v. Djakarta n. Singapore. Oranjefontein, pass. 11 v. Antwerpen n. A'dam Orion, 11 v. Huil te Amsterdam. Papendrecht, 12 v. Dakar te Le Havre. Prins Willem V, pass. 11 Kp. Race n. Le Havre. Prins W. George Frederik, 12 te Detroit. Prins Willem v. Oranje, pass. 11 Belle n. Mon treal. Pieter S, 12 te Amsterdam. Prins Philips Willem, 11 v. Rotterdam te Le Havre. Roebiah, 11 v. New York n. Baltimore. Rijnkerk, 12 v. Hamburg te Antwerpen. Ridderkerk, 12 v. Duiban te Kaapstad. Sloterdijk, 12 te Antwerpen. Schie, 11 v. Hamburg te Antwerpen. Stad Amsterdam, 12 v. Glasgow te Wabana. Stad Schiedam, pass. 11 Kp. St. Vincent naar Rotterdam. Tomini, 10 nog te Bandarshapur. Tarakan, 11 v. Kopenhagen te Hamburg. Titus, 12 v. Gibraltai te Rotterdam. Weltevreden, pass. 11 Key West n. Brownsville Westlaod, 13 te Santos verwacht. Willemstad, 11 v. La Guaira n. Trinidad. Waal, 11 v. Amsterdam te Hamburg. Waterland. 12 te Amsterdam. Waterman, 11 130 m. ZW. Valentia. Willem Ruys, 11 150 m. N.NO. Finisterre. Zuiderkruis, 11 540 m. W. Ouessant. KLEINE VAART Albergen, 12 v. Kopenhagen te Sundsvall. Arbon, 12 v. Shoreham te Den Helder. Arnoudspolder, 12 v. Antw. n. Rotterdam. Audacia, pass. 12 Dover n. Cork. Ary Scheffer, 11 v. Rotterdam n. Gothenburg. Atlantis, 12 v. Karlshamn te Rotterdam. Barracuda, 11 v. Limfjord n. Colchester. Bab-T, 12 v. IJmuiden te Rotterdam. Bergsimgel, 11 v. Amble te Rotterdam. Bernard V, 12 v. Newcastle te Rotterdam. Brem, 11 v. Rotterdam n. Oporto. Bestevaer, vertr. 12 v. Whitehaven n. Antw. Binnenhaven, 11 nog Casablanca. Bornrif, 12 v. Port Talbot te Gent. Capricorn, 12 v. Londen te Rotterdam. Cinderella, 11 v. Rotterdam n. Duinkerken. Continental, 11 v. Rotterdam n. Goole. Corrie b, 11 v. Rotterdam te Vestervik. Dina, 11 v. Rotterdam n. Boness. Duiveland, U v. Rotterdam n. Grangemouth. Da Capo, 13 v. Oporto n. Antwerpen. Diligentia, 12 te Londen verwacht. Driebergen, 12 v. Grimsby te Antwerpen. Export II, 12 v. Londen te Rotterdam. Evertsen, 12 v. Huil n. Esbjerg. Fiducia, 13 v. Maassluis n. Boston. Franka II, 12 v. Amsterdam te Rotterdam. Friedi, 12 v. Boston te Rotterdam. Frans, 12 v. Gothenburg te Newcastle verw. Gramsbergen, 12 v. La Roohelle n. Requejada. Harold, vertr. 13 v. Viaardingen n. Londen. Hast IV, 11 v. Rotterdam n. Frederikshaven. Hennes, 11 v. Civita Vecchia n. Ajaccia. Ida Pieter, 12 v. Frederiksund te Stettin. Ingeborg, 14 v. Zwijndrecht te Londen verw. Jokurma, 11 v. Berwick te Rotterdam. Joost, 10 v. Vastervik naar Zaandam. Jaba, vertr. 12 v. Groningen n. Maassluis. Jo, 11 te Grouw te Wormerveer. Keyser, 11 v. Amsterdam te IJmuiden. Koningshaven, 12 Casablanca verw. Larix, 10 v. Rotterdam naar Domsjo. Lijnbaansgracht, 12 v. A'dam te Rotterdam. Leendert-b, 14 v. Rotterdam te Manchester verwacht. Lydia I, 12 v. Barry n. Dieppe. Maasym N, verm. 12 v. Randers n. Kotka. Markab N, 12 v. Le Havre n. Warnemunde. Merwehaven, vertr. 12 v. Rotterdam n. Casa blanca. Mies, 11 v. Rostock te Waja. Mado, 12 v. Londen te Rotterdam. Marcella, 12 v. Rotterdam n. Malmö. Meike, 12 v. Antwerpen te Rotterdam. Mirach N, 11 v. Casablanca te Port Lyautey. Nassauhaven, vertr. 12 v. Halmstad n. R'dam Neeltje b, 16 v. Bayonne te Istanboel verwacht. Noord, 12 v. Rotterdam n. Stanlow. Nettie, 11 v. Amsterdam te IJmuiden. Nieuwehaven, vertr. 12 v. Kopenhagen n. R'dam Noorderhaven, 11 te Sonderborg. Pascholl, 11 v. Duisburg n. Whitehaven. Pavo, 8 v. Mantyluoto naar Zaandam. Pon to, 11 v. Hull naar Goole.- Ponza, 11 van Vasteras naar Gefle. Paramount, 11 v. Hamburg te Rotterdam. Phidias, 11 v. Rotterdam n. Lissabon. Quo Vadis, 11 v. Rotterdam n. Shoreham. Rapid, 11 v. Antwerpen te Rotterdam. Renovatie, 11 v. Rotterdam n. Goole. Rema, 12 v. Portsmouth te Jersey verw. Rose Marie, pass. 11 Vlissingen n. Kopenhagen. Ruby, 11 v. Plymouth n. Londen. Schippersgracht, 12 v. Antw. te Rotterdam. Soemba, 13 v, Swansea te Bordeaux verw. Spes, vertr. 12 v. Kopmansholmen n. Toppila. Stella Maris, 12 v. Holmsund te Kopenhagen verwacht. Swift, 11 v. Rouaan n. Rotterdam. Theodora, 12 v. Drammen te Middlesbro verw. Tom v. d. Heide, 11 v. Casablanca n. Rouaan. Urmajo, 11 v. Huil te Blyth. Valbella, 13 v. Swansea te Rouaan verw. Venus, 12 v. Middlesbro n. Great Yarmouth. Virgo, 11 v. Portsmouth te Jersey. Vivo, 11 v. Goole te Harlingen. Westersehelde, 11 v. Leith n. Seaham. Westpolder, pass. 12 Ouessant n. Lissabon. Westropa, 11 v. Livorno te AJaccio. Wim, 11 v. Vlissingen n. Kopenhagen. SLEEPVAART Blankenburgh, 12 v. Newcastle te Rotterdam met lichter. Hudson, 11 120 m. N. ten O. Finisterre. Humber, 12 v. Gravesend te Rotterdam met baggermolen. Loire, 11 v. Aden te Rotterdam met bagger molen. Oceaan, 11 90 m. ZW. Ouessant met ,,Dioni". Poolzee, 11 320 m. NO. Fayal met zuiger. Rode Zee, 11 500 m. NO. Barbados met olieboor installatie. Schelde, 11 te Rotterdam met lichter. Thames. Oostzee, en Zwartezee, 11 100 m. NW. Finisterre met dok. DANKBETUIGING Voor de vele blijken van medeleven en deelneming ondervonden bij het overlij den van onze geliefde vrouw moeder, behuwd- en groot moeder JACOBA MEIJVOGEL- GUIJT betuigen wij U onze oprech te dank. Uit aller naam: H. J. Meijvogel. Aerdenhout, Juni 1954. Rijnegomlaan 46. Voot fouten In telefonisch opgegeven advertenties kun nen wij geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. De Administratie Raadhuis en Kerk. Officiële Stadhuis-fotograaf IJmuiden. Tel. 5858. leeg te aanv. voor f 5000, (centrum IJmuiden-Oost) Vestigingsvergunning geëist Br. 177 Boekhandel Erasmus Santpoort. Voor direct gevraagd om opgeleid te worden tot stoffeerder en voor andere bezigheden. Marktplein 29 Dmuiden 'EEN S-HAU_f=WA£ J r*r+ ZIJLSTR.56 HAARLEM vraagt voor spoedige indiensttreding Alleen zij, die over praktijk beschikken op het gebied van installaties in fabrieken en woonhuizen etc. gelie ven te solliciteren. Voor een nette jongeman met veel animo voor het levensmiddelenbedrijf komt er binnenkort een plaats vrij als Voor hem. die de buitenwijk geheel zelfstandig kan behartigen. Zij die als zodanig werkzaam geweest zijn hebben voorkeur. Aanmelden 's avonds tussen 7 en 8 uur. W. Oudendijk. Driehuizerkerkweg 64boven, Driehuis. Staalhaven 12 Velsen-Noord Goede sociale verzorging geeft (evenwicht in vorm en lijn) WA LA corset nr 305 met zijsluiting, binnenband en extra-steunband. Voor middelzware figuren. In uni 29.75 In broché 35.75 WALA beha nr 2209 met lange maagband. Slank makend effect. Aansluitend op corset. In poplin v.a. 7.75 In satijn v.o. 8.50 Onze WALA maot-specialiste ad viseert U gaarne in de paskamer U bent hartelijk welkom bij

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 8