Steun aan Velsensebehoeftigen wordt verhoogd Havenberichten Dertig directeuren van Sociale Zaken op bezoek - Waardering voor opbouw Duiven vlogen Zondag van St. Quentin naar de IJmond Visserij-varia Agenda voor Velsen E. K. A. B. Vrijwillige medewerking van de bevolking Leuke kindermiddag van „Heuvelwijk" Collecte voor G. M. F. Feestelijke vergadering van zilveren S.V.IJ. Heemskerk Rampvlucht voor de Zaterdagvliegers Beverwijk Castricum Vrijdag openluchtconcert in Velserbeek Vrijdag18 Juni Vissen hadden tijdens weekeinde geen leven Kinheim verloor van Wijk aan Zee ASSOCIATIE VOOR LIJKBEZORGING R.K. fabrieksarbeiders 35 jaar georganiseerd Kwaliteit Wijker aardbei moet aan de spits blijven Donderdag de eerste aardbeienveiling Eerste aardbeienveiling in Castricum Examens DINSDAG 15 JUNI 1954 AI in het begin van dit jaar heeft het gemeentebestuur van Velsen de steunnor- men aan behoeftigen, die een bijdrage volgens de Armenwet genieten, herzien. Met ingang van Woensdag echter zal wederom een kleine verhoging worden gegeven. Burgemeester en Wethouders hebben vastgesteld dat in de kosten van levensonderhoud gedurende de maanden Januari tot en met Mei een kledne stijging merkbaar is en daarom hebben zij be sloten de normen opnieuw te herzien. Pe verhoging die nu zal worden toe gekend, wordt toegepast met terugwer kende kracht en geldt dus van 1 Januari af. Er wordt zoveel mogelijk naar ge streefd het verantwoordelijkheidsgevoel van de ondersteunden te versterken en hun zelfstandigheid te bevorderen, daar om zal uitsluitend een geldelijke verho ging worden toegepast en de hulp in na- tura verdwijnen. Met dien verstande dat de bizondere verstrekkingen in normale gevallen ophouden te bestaan. De betaling zal worden aangepast aan de methode van het kinderbijslagsysteem en de uitkering' geschiedt eenmaal in de drie maanden. Bovendien is er een belangrijke ver betering getroffen voor de werkende vol wassen gezinsleden in de ondersteunde gezinnen. Een betere en meer soepele maatregel, die vandaag al ingaat. Bij geboorte en overlijden is de tijd van overbrugging verlengd. Deze varieert van nu af van zes weken tot drie maanden. De historische gewoonte van een kerst- gave van 25 blijft gehandhaafd, maar daarnaast wordt gedurende de vacantie- periode eveneens 25 toegekend, zodat de betrokkenen zich in die tijd even rui mer kunnen bewegen. Vrijwillige hulp Waar het de overheidszorg betreft is de bevolking nog steeds te weinig geïn teresseerd in het wel en wee van de mede mens, zo meent wethouder Maas De steun aan behoeftigen wordt nog te veel gezien als éen ambtelijke zaak. Daarom hebben B. en W. besloten een beroep te doen op kerkelijke en charitatieve instellingen en zullen zij hun vragen daadwerkelijk mee te werken aan het uitkeren van de over heidssteun. De toneelclub van de Speeltuinvereni ging „Heuvelwijk" te IJmuiden heeft Za terdag in het uitverkochte Patronaatsge bouw aan vele honderden kinderen op nieuw een kostelijke middag bereid. Voor de pauze geschiedde dit door middel van de kinderoperette „Rozette" van Jo Mul der, welke inderdaad alle bestanddelen bevat om een jeugdig publiek enige uren aangenaam te onderhouden. Voor dergelijke operettes is het verhaal strikt genomen slechts bijzaak. Primair is of men er in slaagt de aandacht der jeugd doox een reeks kleurrijke' en boeiende taferelen gevangen te houden. En dit is bij „Rozette" zeer zeker het geval. Het be treft hier een verdwaald meisje, dat door vriendelijke kabouters onder hun hoede wordt genomen, ofschoon zij later toch door de traditionele boze heks wordt ont voerd. Maar met behulp van de lichtfee en enige dartele vlindertjes slagen haar vriendjes er in Rozette te verlossen zodat de algemene feestvreugde aan het slot vol komen verantwoord is. Deze opvoering, met als middelpunt een alleraardigste en bijzonder vrijmoedig ge speelde Rozette, droeg een uiterst ver zorgd karakter, doordat er aan het décor en de costuums duidelijk veel aandacht was besteed. Ook de dansjes waren een lust voor het oog, in het bijzonder de solo door de lichtfee waarin zelfs naar een benadering van het ballet werd gestreefd. De heer W. Bijl, die zich met de algehele leiding heeft belast, kan met zijn vrouwe lijke assistenten voor de zang, dans en de costuums dus met alleszins gerechtvaar digde voldoening op deze resultaten terug zien. Na de pauze ging het toneelspel in één bedrijf „Vingerhoed" door Dirk de Vilder. Dit stukje leverde een interessant studie object om te kunnen ervaren, met welke middelen een zaal met kinderen kan wor den geboeid. Duidelijk bleek hierbij dat dit uitsluitend met visuele effecten kan worden bereikt; een jeugdig publiek in teresseert zich nauwelijks voor een dialoog en het was opmerkelijk dat er bij een ge sprek op het toneel onmiddellijk een ze kere onrust in de zaal ontstond. Doch zo dra de handeling weer enige spanning ver toonde, keerde het enthousiasme terug en gaven de kinderen door luide aanmoedi gingen van hun medeleven blijk. Het was daarbij zelfs bijzonder vermakelijk de reacties der kinderen gade te slaan op het moment, dat de heks Griezel door de slimme Vingerhoed met haar lange neus in een boom gevangen werd gezet. 's Avonds werd het programma in de zelfde zaal voor de ouders herhaald. Het programma van het openluchtconcert op Vrijdag 18 Juni 1954 in het Park Velser beek door de Christelijke Muziekvereniging Wilhelmina, aanvang 20 uur, is als volgt: 1. Koraal: 2. Onze Mars, C. J. N. Cou; 3. Ceasar en Cleopatra, G. Boedijn; 4. Image de France, A. Thirij; 5. Triumphmars uit Aida, Verdi arr. F. Jakma; 6. Florida, A. Duroc; 7. Erato, Joh. C. Wit; 8. Nabucco, Verdi arr. A. Delhaye; 9. Kaiserwals, Joh. Strauss arr. Van Leeuwen; 10. Die Alte Garde, Th. Furt. Maandag 14 Juni kwamen de haven van IJmuiden binnen: Dieter Waltraud van Hamburg. Tarakan van Hamburg. Manto van Kopenhagen. Jelö van Halden. Clangula van Liverpool. Draco van Odense, Nicolaas Mi- chalos III van Hampton Roads. Suomen Nyto van Mantyluoto. Roelf van Gdynia. Auriga van Cardiff. Hinde van Waterford. Hirondelle van Londen. Gevaert van Rotter dam. Patria van Gothenburg. Dick W. van Helsinki. Vertrokken zijn: Glenbeck naar Londen, Cyprian Coast naar Rotterdam. Navarino naar Kiel, Gounmoiro naar Rotterdam. Marie Maersks naar Frderica. Marathon naar Lon den. Emma Sauber naar Hull. Titus naar Hull. Corvus naar M' bro. Netherland Coast naar Rotterdam. Gezina Hendrika naar Delf zijl. Telamon naar Bremen. Zwaantiena naar Gothenburg. Burgemeester en Wethouders willen komen tot oprichting van een instituut van vrijwillige verzorging. De betrokkenen uit genoemde instel lingen zullen worden uitgenodigd tot een bijeenkomst met B. en W. op 5 Juli. Dan zal van gemeentewege de bedoeling van dit streven worden uiteengezet: het zich vrijwillig geven voor de noodzakelijke belangen van de medemens. Op Vrijdag 18 Juni zal in de gemeente Velsen een collecte worden gehouden ten bate van de Gezamenlijke Militaire Fond sen. Als collectanten zullen optreden mili tairen uit Haarlem en Rooswijk. Deze fond sen hebben ten doel het steunen der gezin nen van gesneuvelde of verminkte militai ren en het verlenen van hulp aan in de maatschappij terugkerende dienstplichtigen en oud-militairen. Het rijk zorgt, door een uitgebreide regeling voor de algemene ge vallen, doch de G.M.F. helpt bij bijzondere gevallen. Dit is mogelijk, doordat zij niet aan strikte maatstaven zijn gebonden, zo als dit bij de overheid wel het geval is. De Gezamenlijke Militaire Fondsen be staan uit: Fonds 1815 voor oud-militairen en nagelaten betrekkingen; Koninklijke Nationale Vereniging tot Steun aan Mili ciens „Stamil"; Vereniging „Ereschuld en Dankbaarheid"; Karei Doorman Fonds; Prins Bernhard Stichting; Stichting „het Van Weerden Poelman Fonds". In het „Aanbevelingscomité Velsen" van de Stichting hebben de volgende personen zitting: Mr. M. M. Kwint, burgemeester van Vel sen; ir. A. H. Ingen Housz, president-direc teur der Kon. Ned. Hoogovens en Staal fabrieken; ir. J. Tromp; directeur Kon. Papierfabrieken Firma van Gelder Zonen: mr. J. R. van Eerde, directeur Staatsvis- sershavenbedrijf; W. A. Dolleman, notaris te Santpoort; A. F. J. Goossens, pastoor der R.K. kerk te Santpoort: ds. M. W. J. C. de Kluis, predikant der Gereformeerde kerk te Santpoort; ds. W. Veen, predikant der Doopsgezinde kerk te IJmuiden; A. van Loon, vakbondbestuurder te IJmuiden: W. van Lier, hoofd van de Dienst Bescherming Burgerbevolking te Velsen; mr. F. L. S. F. Baron van Tuyll van Serooskerken, secre taris van het Ned. Bijbelgenootschap te Velsen; C. F. Nieuwenhuyzen, pastoor Oud- Kath. kerk te IJmuiden; J. P. Nijssen, oud wethouder van Velsen te Santpoort; me vrouw F. H. Homburg, geb. Hoogendijk, bestuurslid U.V.V. te IJmuiden; J. P. Weij- burg, commissaris van politie te Velsen; ds. J. v. d. Berg, predikant der Ned. Herv. kerk te IJmuiden; G. J. Kwakkel, ambte naar Jeugdzaken te Velsen. Ter gelegenheid van het vijfentwintig jarig bestaan van de voetbalvereniging „Sport Vereent IJmuiden" heeft het be stuur een uitgebreid jubileumprogramma samengesteld, waarvan de feestelijke jaar vergadering,die Maandagavond in de boven zaal van café v. d. Lem aan de Zeeweg werd gehouden, een der punten was. Deze jaarlijkse algemene ledenvergadering ver liep in een zeer geanimeerde stemming. Na opening door de voorzitter, de heer J. J. v. d. Linde, die zich over de gang van zaken lang niet ontevreden toonde, volgde het jaarverslag. Het beleid van bestuur en commissies bleek verder aller waardering weg te dragen, hetgeen zich uitte in het bij acclamatie herkiezen van de aftredende leden van bestuur en de leden van ver schillende commissies. De contributie en donatie bleken geen wijziging te behoeven ondergaan, maar het punt training ontlokte wel enige reactie uit de vergadering. Men bleek het er over eens dat een trainer noodzakelijk is voor het behalen van een goed resultaat in de competitie, temeer waar het eerste elftal dit jaar juist aan degradatie ontkomen is. Daar een trainer echter financiële offers vergt zal het bestuur zich ernstig beraden hoe het dit punt kan oplossen. Na bespreking van het komende jubileum bleven de leden nog geruime tijd in gezellige stemming bijeen. S.V.IJ., dat blijk geeft van gezonde, spor tieve opvattingen, heeft een uitgebreid programma ter gelegenheid van het jubi leum samengesteld. Zondag profiteerden hiervan reeds de welpen en adspiranten die een bustocht naar de omgeving van Apeldoorn hebben gemaakt. De officiële receptie heeft plaats op Zaterdag 26 Juni in gebouw Flora, waarna op Zaterdag 3 Juli een grote feestavond, waaraan o.a. bekende artisten zoals André Carell, Marianne van den Berg en Jan Tromp zullen meewerken, in het Patro naatsgebouw wordt gehouden. Een sportief festijn volgt op 29 Augustus met een jubileum-voetbaltournooi, waar aan zullen deelnemen: Kinheim, Storm vogels, V.S.V., V.V.B., Waterloo en S.V.IJ. De hengelaarsverenigingen boven het Noordzeekanaal hebben het de vissen dit weekeinde danig lastig gemaakt. Alle clubs hebben namelijk een onderlinge wedstrijd gehouden. „D.IJ.V." viste Zondag in Akersloot en de eerste twee uur van de wedstrijd regen de het en was de vangst goed. Toen het droog werd was de vangst veel minder. De zevenendertig deelnemers vingen in totaal 92 bovenmaatse vissen. De heer K. Kuyper ving de grootste van 39 cm lang. 1. G. Niemeyer met 9; 2. J. v. Capelle met 9; 3. W. van Leeuwen met 8; 4. M. van Veen met 7; 5. B. Sondorp met 6. „De Voorntjes" De jeugdafdeling van „D.IJ.V" hield Za terdagmiddag in het Noordzeekanaal een wedstrijd en dit was de uitslag: 1. Han Dijcks 38 pnt; 2. Bart Sondorp 34 pnt; 3. Frans Hommes 18 pnt. ,,'t Karpertje" De Beverwijkse vereniging ,,'t Karper tje" toog Zondag eveneens naar het Noord zeekanaal en door drieëntwintig leden wer den 112 vissen verschalkt, waarvan de grootste 36 cm lang was. De uitslag was: 1. J. Pauw met 27; 2. J. Straat met 16; 3. Jac. Beentjes met 12; 4. A. Post met 8; 5. Jan Beentjes met 5. Van de drie deelne mende jeugdleden ving J. Muis er 13; J. Burghoorn en C. Rol 2. ,,'t Snoekje" De leden van de Heemskerkse club ,,'t Snoekje" haalden Zondag in Akersloot tweeëndertig vissen op 't droge. 1. C. Been tjes; 2. P. Beentjes; 3. P. Lieshout; 4. N. van Zon; 5. C. van Baar. „Odin" wandelt De Heemskerkse gymnastiekvereniging „Odin" heeft besloten met een ploeg deel te nemen aan de binnenkort te houden avondvierdaagse. Spreekuur wethouder Het spreekuur van de Heemskerkse wet houder Van der Kolk zal in 't vervolg plaats vinden op de eerste en derde Woens dag van de maand, 'savonds om acht uur ten gemeentehuize. Een dertigtal directeuren van Sociale Zaken in Noordholland heeft gisteren de vergadering bezocht die in het Cultureel Centrum in IJmuiden werd gehouden. De landelijke voorzitter, de heer J. C. van Dam, was mede aanwezig, evenals de heren N. Nolet, rijksconsulent van het ministerie van Sociale Zaken en Volksge zondheid en jlir. Sandberg, vertegenwoor diger van het ministerie van Maatschap pelijk Werk. De heer P. Waardenburg, voorzitter van de Vereniging in Noordholland, presideer de de bijeenkomst, waarop diverse proble- De duiven van de postduivenvereniging „De Bonte Duif" vlogen Zaterdag en Zondag van St. Quentin af, over 'n afstand van 307 km. Als 1ste arriveerde een duif bij de heer A. Belfroid om 10-59 uur. De laatste prijs winnende duif werd geklokt om 1108 uur. De overige prestaties waren als volgt: A. Belfroid 1, 9; A. Donkersloot 2; J. Ver- wer 3, 6, 12. 19, 20, 22, 29; H. v. d. Pieter man 4; C. Broek 5; J. Minneboo 7; W. Koks 8, 14; J. Kaldenbach 10. 15, 23, 24, 25; H. Ver- duijn 11, 17, 31; F. Schaap 13, 26; P. Ver schuren 16; A. Uleake 18, 27; G. v. Zutphen 21, 30; J. M. van Loon 28; B. Minneboo 32; P. Griekspoor 33; A. Kraayenoord 34. „De IJmonden" De vlucht van Port St. Maxence af over een afstand van 380 km. is voor de leden van de Bond van Zaterdagvliegers een ware rampvlucht geworden. Het weerbericht van één uur Zaterdagmiddag „een regenzone trekt vanuit Zuidelijke richting naar het Noorden" deed het ergste vrezen. De vogels werden om half tien tijdens bewolkte lucht en Zuidwesten wind gelost. Boven België vielen zware regens, vergezeld van onweer. Het resultaat was, dat 's avonds om zeven uur de afdeling Gooi en Sticht nog geen enkele vogel thuis had. In Rotterdam waren slechts tien dieren „getoond" en in Noord-Holland was het niet beter. In de „IJmonden"-afdeling kon de heer J. Suur- mond (Velsen-Noord) echter om zes uur de eerste vogel „klokken" en om 8 04 uur de tweede. Verder kwam Zaterdag in Velsen geen duif thuis. Zaterdag wordt gevlogen van St. Denis af. „De Reisduif" Met 335 duiven heeft de Beverwijkse ver eniging „De Reisduif" Zondag deelgenomen aan de wedvlucht van St. Quentin af. Na de lossing om 7.35 uur was de eerste duif om 10.56 uur terug. De laatste deed over deze vlucht elf minuten langer. De uitslagen waren: D. v. d. Bend 1; D. Stiemer 2. 8, 33. 41 en 46; C. Westrate 3, 27 en 48: W. van Wijk 4. 7. 9 en 15; L. H. Kneo- Ders 5. 36 en 40; L. Traa 6: P. Luyt 10 en 12; H. Beentjes 11; S. Zoet 13; J. Schipoer 14; G. Grapendaal 16; S. v. d Kolk 17; C- Cas- tricum 18* P. Dekker 19; R. Westrate 20, 24 en 42; D Joosten 21 en 28; Boerenbach 22; P. v. d. Outenaar 23 en 45: J. de Niis 25; T. Gravemaker 26; A. vgn Son 29; J. Dem- mers 30 en 32; D. Rruins 31; J. Luntz 34 en 49; Butter 35: C. G. Dekker 37 en 43: W. de Raadt 38 en 50; M. Niesten 39; C. Hoeks 44; E. Verschuren 47. „Assumburg" De Heemskerkse vereniging „Assumburg" had voor deze vlucht zesenveertig duiven afgevaardigd. De uitslag was: P. Beentjes 1; G. Schelvis 2 en 6; J. Knap 3 en 9; Veweka 4; H. Ossendorp 5 en 8; J. van Tunen 7 en 10. „Bevrijde Vleugels" Ook de duiven van de Heemskerkse ver eniging „Bevriide Vleugels" kwamen Zondag van St. Quentin een afstand van 312 km- De lossing geschiedde om 7 35 uur en om drie minuten over elf was de eerste duif weer „op honk". De laatste deed er drie minuten langer over. J. Winter 1; N. van Duivenvoorde 2, 3 en 4: G. Letterman 5 en 6; P. Lotterman 7 en 9; J. G. Dudink 8. „Oranje Nassau" De duiven van de IJmuidense nostduiven- vereniging „Oranje Nassau" hebben ook de wedvlucht van St. Quentin af over een af stand van 306 km. achter zich. Met Zuid- Westen wind werden ze om 7 uur 35 min. gelost. De vlucht had een snel verlooD en de eerste vogel meldde zich al om 11.0.26 uur bij de heer A. Ham. De verdere uitslag luidt als volgt: A. Ham I. 9, 23, 24; S. v. Leeuwen 2, 3, 6; B. Visser 4, 5, 8, 15. 17; J. Boekweg 7; C. Zwanenburg 10, H. Schriever 11; D. Bannink 12; J. Wij- ker 13, 19; Jac. Clots 14. 16; C. Rutte 18; K. Klepper 20; A. de Waard 21; D. Broek 24. „De Luchtpast" Met 109 duiven hebben 20 leden van de Castricumse postduivenvereniging „De Luchtpost" Zondag deelgenomen aan de wed vlucht van St. Quentin af, een afstand van 317 km. De dieren werden om 7.15 uur in de morgen gelost en de uitslagen zijn als volgt: 1. J. M. Bruno 11.07.20; J. Houtenbos 11.09.37; 3. G. Bielsma 1.10.54; 4. J. Lust 11.10.59; 5. A. Buter 11.11.43. Zaterdag wordt gevlogen van Chateau- roux (673 km.) af en Zondag van Roozen- daal (114 km.) af. „De Atoom" De leden van de postduivenhoudersver- eniging „De Atoom" hebben Zondag met 98 vogels ook deelgenomen aan de duiven vlucht van St. Quentin af over een afstand van 310 km. De dieren hadden op het traject naar huis terug met slecht weer en regen te kampen, maar toch bereikte de eerste vogel, die werd „geklokt" nog een gemiddelde snelheid van 1534 meter per minuut of 92 km. per uur. De uitslag werd: J. Schouten 1, 16; M. v. 't Hof 2. 9; A. Kat 3, 6. 8; W. Schouten 4. 10; J. Asjes 5; J. Exalto 7, 12, 14; P. de Wiele 9; A. de Bot 1, 17. 18; L. Veldt 13; D. Stapper 15, J. Eelsing 19; L. E. A. Sloot 20. Met 226 punten legde de heer M. v. 't Hof beslag op de titel Vitesse-kampioen, ge- volgt door de heren J. Schoo no. 2 met 195 punten en A. de Bot met 181 punten. Ghr. Mannenkoor „IJmuiden" Het Chr. Mannenkoor „IJmuiden" hoopt op Donderdag 17 Juni 1954 een tocht te maken naar Harderwijk, waar voor de pa tiënten van het sanatorium „Sonnevanck" een zanguitvoering zal worden gegeven. men van huishoudelijke aard werden aan gesneden, maar waarbij tevens de alge mene problemen rond de steunverlening aan behoeftigen, onderhoudsplicht en ver haal aan de orde kwamen. Ook de in oprichting zijnde werkplaats voor gehandicapten kwam ter sprake. In de middaguren werd de opbouw van Velsen bezichtigd, waarvoor veel interesse en grote waardering bestonden. De middag werd besloten met een excursie naar de tunnelbouw. De wethouder van Sociale Zaken, de heer C. P. J. Maas, sprak er zijn vreugde over uit dat de vergadering ditmaal in Velsen werd gehouden en tevens opperde hij het plan ter gelegenertijd de aanwezigen de kans te geven als gasten van het gemeente bestuur verschillende objecten in Velsen en IJmuiden nader in ogenschouw te nemen. De op uitnodiging van Wijk aan Zee in de badplaats gespeelde voetbalwedstrijd te gen Kinheim heeft wegens de opstelling van enige jonge krachten, die werden ge probeerd, weinig aantrekkelijk spel te zien gegeven. Wijk aan Zee ging met dit expe riment zelfs zó ver om in de tweede helft van deze wedstrijd twee jeugdige spelers nog eens door anderen te vervangen. Tij dens de eerste speelhelft gaf Wijk aan Zee de toon aan in het veld en moest Kinheim een doelpunt, door de linksbuiten gescoord, toestaan (10). Na de hervatting was het met het overwicht van Wijk aan Zee ge daan. Kinheim kon het echter niet klaren om de partijen op gelijke voet te brengen. Schouw over „De Meerweiden" Door het college van dagelijks bestuur van het waterschap „De Meerweiden" ten Noorden van het Noordzeekanaal zal op 29 Juni schouw worden gehouden over het onkruid. De herschouw zal zo nodig op 13 Juli worden gehouden. Houtaanvoer Voor de papierfabriek Van Gelder Zo nen is Maandagavond aangekomen het Finse s.s. „Asturias", dat van de Finse ha ven Vasa een lading van 924 vadem hout aanvoerde. Van dit schip, dat al eerder binnen was, is Maandag, terwijl het lig plaats had voor de sluis, een gedeelte van de lading in lichters overgeslagen. ADVERTENTIE Voor ingeschrevenen zeer laag tarief. Vrije keuze van aanspreker. Correcte bediening. Uit vele Latijns-Amerikaanse staten komen berichten die spreken van onrust en ongeregeldheden, opstanden ev relletjes. Deze foto toont straatgevechten tussen studenten en militairen tijdens een demonstratie volgens de berichten geïnspi reerd dour de communisten fe Bogota. Minstens vijftien personen werden gedood en veertig gewond, toen de soldaten het vuur openden op de demonstranten. Leger eenheden uit Colombia (rechts) wachten nieuwe orders af, na te hebben gevuurd op de demonstranten. Het vijfendertig jarig bestaan van de afdeling Heemskerk van de R.K. Fabrieks- arbeidersbond is herdacht met een receptie in het gebouw KSA. Hier voerden vele sprekers het woord: namens het hoofdbe stuur bracht de heer Bijsterveld zijn geluk wensen over en hij betrok hierin vier le den van de afdeling die hun zilveren lid maatschap herdachten. De heren H. Blee- ker, D. Kuil, P. Kuil en A. van Lieshout mochten een diploma met oorkonde en het zilveren insigne van de K.A.B. in ont vangst nemen. De heer J. Nijman, voorzitter van de K.A.B., sprak de wens uit dat het de af deling steeds naar wens zal mogen gaan. Na het officiële gedeelte bleef men nog gexuiime tijd gezellig bijeen. Gekneusde ribben Toen mejuffrouw H. te Heemskerk op het platje van haar woning enige huis houdelijke werkzaamheden verrichtte gleed zij uit en kwam zo ongelukkig terecht dat zü enkele ribben kneusde. Auto in de berm Doordat bij het passeren van een personen auto de bestuurder van een vrachtauto op de Luttik Cie te Heemskerk te ver uit haal de kwam zijn auto in de berm terecht. Een dommekracht moest er aan te pas komen om de auto uit zijn benarde positie te be vrijden. Nu de aardbeien-campagne voor de deur staat hebben de besturen en directies van de veilingen Kennemerland en B.E.T. het want in de totale aanvoer in Nederlan maals te wijzen op de kwaliteitseisen van de Beverwijkse aardbei. Beverwijk moet het van de binnenlandse afzet hebben, wantin de totale aanvoer in Nederland speelt de streek Kennemerland geen rol meer. Maar ten aanzien van de kwaliteit telt men wel degelijk mede; in de jaren 19521953 werd ruim 70 procent van de aanvoer voor de binnenlandse con- sumtie afgezet. De prijzen waren de hoog ste in het land. De grootste kracht van de Wijker aardbei zit in de kwaliteit. Dit moet ten koste van alles behouden blijven. Op de tuinders wordt derhalve een beroep gedaan ook dit seizoen te zorgen dat de Wijker aardbeien in kwaliteit aan de spits komen te staan. Om eventuele knoeiers te beletten de naam der Wijker aardbeien naar beneden te halen zullen er voor de veiling extra-keuringen worden gehouden en zullen overtreders streng worden ge straft. De eerste speciale aardbeienveiling zal Donderdag 17 Juni, 's middags om vier uur worden gehouden. SSS houdt selectiewedstrijden Zondag 20 Juni houdt S.S.S. de selectie wedstrijden 'voor de R.K. turnkring „Haar lem". Aan dezè selectie-wedstrijden ne men deel de S.S.S.-dames Burger-Schrom, Voorhout-Spanjaard, R. Pels, IJ. Hooge- boom, R. Hamers en A. Zonneveld en de heren H. Dekker en J. Schram. MARKTBERICHT 14 Juni Asperge 63125; aardbeien 42-82 (doosje); aardbeien 275420 (slof); sla 21*—6; spinazie 2844; bloemkool 21—51; postelein 1421; rabarber 1230; sperciebonen 230—240; bos uien 6589; bospeen 3551; waspeen 4050. Pech. De Oostendse kotter O. 175 sleepte gisteravond de 0.173 met motor- pech de Vissershaven te IJmuiden binnen. Besommingen van Maandag. IJm. 20 Polderman f 15.200, IJm. 99 Colombo f21.680, IJm. 204 f2320, Sch. 7 f4210, KW. 84 f2850, KW. 108 f2180, KW. 126 f 2420, KW. 107 f 2320, KW. 28 f 3900, KW. 169 f2510, KW. 89 f2600, KW. 114 f3260, KW. 57 f3630, KW. 75 f6280, KW. 7 f9360, KW. 24 f4110, Am. 16 f3030, Am. 17 f2030, Am. 18 f2560, IJm. 3 f 1550, IJm. 52 f 2160, RO. 29 f 1480, KW. 30 f 1770, KW. 77 f 1950, KW. 50 f 1C90, KW. 31 f1260. Prijzen van Maandag. Heilbot 3—2,60, gr. tong 2.161.80, grm. tong 2.101.76, kim. tong 2.14—1,72, kl. tong I 1.66—1,30, kl. tong II 1.22—0.90, tarbot I 1.86—1.46, alles per kg.; tarbot II 9678. tarbot III 7672, tarbot IV 36. tongschar 55, gr. schol 3628, grm. schol 4531, kim. schol 60 29, kl. schol I 53-28, kl. schol II 36-8, schar 26-12, bot 23-12, makreel 27-17, gr. schelvis 54-46, grm. schelvis 49-35, kim. 51-37, kl. schelvis I 61-36, kl. schelvis II 28-8, wijting 26-9, gr. gul 62-46, mid. gul 42-28, kl. gul 31-17, kl. haai 28-19, poon tjes 14-8, kl. rode poon II 17-14, alles per 50 kg.; gr. kabeljauw 264-114, gr. koolvis zw. 92-86, alles per 125 kg. Aanvoer van Maandag: 500 kisten tong en tarbot, 4 k. heilbot, 5 k. tongschar en schartong, 1175 k. schol, 80 k. schar, 16 k. bot. 1130 k. makreel, 1045 k schelvis, 70 k. wijting, 320 k. kabeljauw en gul, 5 k. kl. haai, 30 k. poon, 10 k. koolvis, 40 k. diversen, totaal 4430 kisten. Bromfietser aangereden In het weekeinde is op de Alkmaarder- straatweg een 72-jarige bromfietser door een andere bromfietser aangereden. De laatste gaf bij het passeren zijn oudere col lega een duw, waardoor de oude baas met zijn bromfiets over de kop sloeg en aan het gelaat gewond bleef liggen. De man die de aanrijding veroorzaakte deed net of er niets aan de hand was en reed door. Toe schouwers waarschuwden de rijkspolitie van de groep Castricum, die met behulp van de dienstmotor de verdachte onder de rook van Heemskerk achterhaalde en hem naar het groepsbureau overbracht. Tegen de man is proces verbaal opgemaakt we gens vermoedelijke mishandeling en het veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld. De 72-jarige bromfietser is naar het ziekenhuis te Beverwijk vervoerd. Geen heren in het verkeer Zondagmorgen vond nabij de aan de be zetting herinnerende tankmuur aan de Be verwijkerstraatweg te Castricum een aan rijding plaats waardoor een inwoner van IJmuiden aan hoofd en andere lichaams delen werd gewond. De aanrijding bleek te zijn veroorzaakt door een groepje van drie wielrijders, dat, zonder zich om het slachtoffer te bekommeren, ijlings in de richting Castricum verdween. In verband hiermede verzoekt de groepscommandant van de rijkspolitie, eventuele getuigen van het ongeval, zich per omgaande te melden aan het groepsbureau, Dorpsstraat la. Drankwet overtreden Een Castricumse middenstander, die in zijn winkel, zonder verlof B, aan bezoekers alcoholvrije drank voor gebruik ter plaatse verkocht, kreeg een bon, wegens overtre ding van de Drankwet. Geen vergunning Tegen een inwoner van Castricum maak te de rijkspolitie procesverbaal op omdat hij aan vacantiegangers in zijn schuur nachtlogies verschafte, zonder hiervoor vergunning van B. en W. te hebben. Een andere inwoner had deze vergunning wel, doch verzuimde iedere Maandag op het groepsbureau van de rijkspolitie een lijst in te leveren, waarop de namen van die genen die in de afgelopen week nachtlogies hadden genoten stonden vermeld. Ook hij kreeg een proces-verbaal. Vergeetachtig Castricum Aan het groepsbureau van de rijkspolitie te Castricum zijn inlichtingen te verkrij gen over de volgende gevonden voorwer pen. Gevonden: herdershond; bruine porte- monnaie, zonder inhoud; grijze portemon- naie, inhoud 48 cent; bruine portemonnaie, inhoud 1; twee houten autopeds; bruine hond; paar bruine lage schoentjes; wit- bruine hond; fietspomp; kinderbril, met donker montuur; heren regenjas; groene portemonnaie, inhoud 1 gulden; Batavus- rijwiel; schakelarmband; médaille. Volgende week Maandag Op de Maandag in hótel Borst gehouden algemene ledenvergadering van de coöpe ratieve tuinbouwvereniging „Ons Belang" te Castricum, is bekend gemaakt, dat vol gende week Maandag de eerste aardbeien veiling gehouden zal worden. Deze speciale veiling zal voorlopig nog drie maal per week plaats vinden, doch zo gauw als de aanvoer zulks toelaat, zal de veiling iedere dag gehouden worden. Bij de aanvang van de vergadering heeft de voorzitter, de heer Th. Brandjes, een overzicht gegeven van het afgelopen jaar en daarbij gememoreerd, dat de prijzen van peen, evenals in het gehele land, erg tegen vielen. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de commissarissen P. v. d. Berg en.H. Brakenhof met algemene stemmen werden herkozen. De heer Th. Schermer, die vijftien jaar lang deel van het bestuur had uitgemaakt, zag zich we gens zijn hoge leeftijd genoodzaakt af te treden. In zijn plaats koos de vergadering zijn zoon, de heer Th. Schermer Jr. De directeur, de heer Jac. Schut, en de voorzitter van de plaatselijke LTB-afde- ling, de heer J. Dijkman, hebben een uit eenzetting gegeven over het waarborgfonds dat de tuinders-ten dienste staat voor de aanschaffing van landbouwmachines. De balans met de verlies en winstrekening over het jaar 1953 en het rapport van de financiële commissie werden door de ver gadering goedgekeurd. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: Petronella Maria. d. van A. Vonk en M. W. Groot; Klasina, d. van J. de Beurs en H. Eickelberg; Anna Maria, d. van S. P. Kuijs en A. A. Schoorl; Elisa beth Maria, d. van S. P. Kuijs en A. A. Schoorl; Hendrik Dirk, z. van M. A. Swart en A. van Tiel: Adrainus Engelbertus, z. van E. J. Lute en J. A. Mous: Johanna Margare- tha Maria, d. van J. Duijn en M. J. Braken- hoff. GEHUWD: J. Beentjes en A. J. C. Waas dorp, beiden wonende te Castricum; J. B. Duin te Beverwijk en A. B. C. Beentjes te Castricum. OVERLEDEN: Maria Carolina Kerkhof, oud 85 i„ wonende te Bergen; Aaltje Ver- wer, oud 72 j., wonende te Zaandam; Johan nes Fokker, oud 71 j., wonende te Laren (N.H.). Openbare aanbesteding Maandagmorgen heeft op het raadhuis te Castricum de openbare aanbesteding plaats gehad van de straat- en riolerings werken aan de Vondelstraat, Eerste Groe- nelaan, Tweede Groenelaan en bij de Finse School. Er waren negen inschrijvingen binnen gekomen, waarvan de fa. A. N. F. Bruis- schaart te IJmuioden de hoogste was met 89.621. Laagste inschrijver was de fa. Joh. Dienaar te IJmuiden met 68.900. De be groting bedroeg 63.024. De gunning is aangehouden. Collecte voor jubileumgeschenk In de kerk van de H. Pancratius te Cas tricum is Zondag onder alle H. Missen ge collecteerd voor het Jubileumgeschenk van mgr. Huiberts, bij gelegenheid van zijn 55- jarig Priesterschap. De collecte bracht 725 op. De gelden zijn bestemd voor de bouw van een nieuwe kerk te Beverwijk. Jac. P. Thijsse Montessori-lyceum Alsnog zijn geslaagd voor het eindexamen Gymnasium, diploma B: mej. C. B. Struyk en de heer J. P. Greiner. Totaal namen acht candidaten aan het examen deel. Afgewezen geen. DINSDAG, 15 JUNI IJMUIDEN Thalia. 20 uur: „Het masker van de Pharao". „Felison", 1921 uur. tentoonstellings zaal Heidestraat, expositie van werken van de schilder Tonny Ros. WOENSDAG 16 JUNI IJMUIDEN Thalia. 20 uur, „Het masker van de Pharao". Rex, 20 uur, „Rue de l'Estrapade nr. 7". Nutsbibliotheek, Heidestraat, geopend van 1921.30 uur. „Felison", 1921 uur, tentoonstellings zaal, Heidestraat, als Dinsdag. SANTPOORT Dertien Evangelisatiekoren m.m.v. Fan farekorps „Wilhelmina" (Santpoort), 19.30 uur, Burg. Rijkenspark, openlucht- concert.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 3