VIJFTIEN CENT PER JAAR VOOR STRIJD TEGEN EEN VOLKSVIJAND ■=B INVULFORMULIER Schaart u in de gelederen Geen kanker-hysterie neven aan de redactie Vanmorgen in de Vis hal Dépendance Emma- school te Driehuis 5 Medewerking van het gehele volk is bittere noodzaak DURF TE LEVEN: Vangstberichten uit zee van Katwijkse loggers Uitbreidingen en nieuwe bedrijven Scheepvaart V „Kanker is een dodelMke en walgelijke vijand en een vijand, waartegen men op zijn hoede moet zijn, maar ik ben er van overtuigd, dat minstens even veel mensen sterven door de angst voor kanker als door de kanker zelf". Dat schrijft Edna Kaehele in haar boek „Durf te leven met kanker", dat enkele maanden geleden in een Nederlandse vertaling verscheen. Edna Kaehele is een Amerikaanse moeder van vier kinderen, die zes jaar geleden van specialisten te horen kreeg, dat zij nog maar zes maanden te leven had met het kankergezwel dat haar lichaam had aangetast. Edna Kaehele leeft nog steeds, ze schrijft en zü houdt er een hondenkennel op na en toch is zij niet genezen. „Medisch gesproken ben ik niet eens een stilstaand geval", schrijft zij. „Ik heb nog altijd een actief gezwel, maar ik leef ermee en Ik zou willen dat vele van mUn medemensen hetzelfde bereikten". Kanker is geen nieuwe ziekte, integen- worden verleend en het onderzoekwerk deel. Maar hij werd in deze tijd ontmas- kon met kracht worden gesteund. Ook is kerd en dat had weer ten gevolge dat er men bezig met het scholen van verpleeg- een soort paniek ontstond, die voor een de nazorg va" kankerpatiënten en dle tevens waardevolle gegevens voor groot deel berust op het feit dat men er het onderzoek zullen verzamelen. In het weinig of niets van afweet. Intussen is afgelopen jaar heeft het Wilhelmina Fonds het een vaststaand feit, dat deze ziekte zich °neeveer drie millioen gulden besteed, ter snel uitbreidt, een ieder weet uit eigen S te8elijk«"tUd ««[den opzij werden ge- irrin tr 00„a,ia' ,eed voor *rote investeringen die mettertijd Kring gevallen te noemen van mensen die zullen volgen. eraan stierven of die er aan lijden. Maar in laboratoria over de gehele wereld wer- Zo is binnen afzienbare tijd een bedrag ken tezelfdertijd vele medici en andere van twee m,,,io*n sulden nodig voor de deskundigen koortsachtig om de oorsprong uitbreidin* van het instituut te Rotterdam, van deze ziekte op te sporen en een af- De instituten moeten bovendien de zeker- doend bestrijdingsmiddel samen te stellen. beid hebben dat zU hun werk kunn«n b|Ü- De kanker kost millioenen, milliarden zelfs. VP" VOOTt^n' "nder dat er een finan- Want men werkt met kostbare instrumen- r,cle kink ,n de kabeI komt' Jaar,«ks h«*ft ten en met kostbare stoffen, waarvan ra- het Fonds anderha,f ««Hoen gulden nodig U kunt dagelijks lezen welk een bedrei ging de kanker is voor u en uw gezin. U hebt voorts kunnen lezen wat het Koningin Wilhelmina Fonds reeds doet en nog verder wil doen om deze ziekte te bestrijden en tenslotte heeft men u gevraagd dit fonds dat zonder particu liere giften niet bestaan kan, te steunen met een vaste jaarlijkse bijdrage. Laat dit alles niet aan dovemansoren gezegd zijn. Schaart u onder hen die de strijd tegen de kanker hebben aange bonden en legt uw formulier ingevuld klaar voor degene, die u één dezer dagen zal komen bezoeken. CREMERS, burgemeester van Haarlem. voor de instandhouding van zijn werk, dat is ongeveer 15 cent per Nederlander. dium momenteel het belangrijkst is. Vüf jaar geleden werd ln Nederland, op 21 Juni 1949, het Koningin Wilhelmina- Er zal geen mens zijn, die dat te veel Fonds opgericht. In die vijf jaren is het kan noemen. Uiteraard is dit een statistisch Fonds een nationaal bezit geworden. Ieder- geta!' waai™* men voorzichtig moet zijn, K 4 J b u 4 I want niet iedereen geeft vijftien cent een weet, dat het de kankerbestrijding ter hand heeft genomen en iedereen kent het Daarom is het beter om het zekere voor het onzekere te nemen en méér te geven, embleem: de met een degen doorstoken Daartoe wordt men binnenkort in de gelegenheid gesteld. kreeft, in rood uitgevoerd. En iedereen Van 14 dun' a* zullen leden van het U.V.V., waarin acht grote vrouwenorganisaties heeft ongetwijfeld wel eens wat gegeven samen werken en dat als werkcomité optreedt voor de afdeling Haarlem van het voor dit werk, want het Fonds heeft dank Koningin Wilhelmina Fonds, huis aan huis de toegezonden invulformulieren ophalen. zU die gaven in de vüf jaren van zijn be- Het is niet de bedoeling dat het geld meteen wordt meegegeven, maar dat U zich laat staan veel tot stand kunnen brengen. noteren als lid, tegen een minimum van een rijksdaalder per jaar, of als contribuant, Niet alleen konden zeer dure instrumen- tege" minimaal één ëulden Per Jaar- Medewerking van het hele volk is nodig en ten worden aangeschaft, maar men heeft wel om een droeve reden helaas. Want Nederland staat op het lijstje van het aantal het werk ook landelijk kunnen organiseren, sterfgevallen per land, waarbij kanker de doodsoorzaak is, het hoogst genoteerd. Jn j*®!..van bet ?'£®l°Pen Jaar werd de Van iedere zes sterfgevallen in ons land, is er één gevolg van kanker. Het Koningin bestrijding (££JdT d^hel wilhcl™i"a Fond» is dus ««ere noodzaak. En zo is het ook met Uw kleine o( Uw Koningin Wilhelmina Fonds, Het Neder- sr0*e bijdrage. landse Kankerinstituut, het Rotterdams Ten bewijze van het feit dat het kankeronderzoek, in tegenstelling tot de veronder- Therapeutisch Instituut en de vijf Univer- stelling van velen, al tamelijk oud is, moge dienen, dat reeds in 1855 een werk van de Tve!eKsSb-ecrentra!'Be?a"gI?SS' "ubTdlM ^«rde V.rehow verscheen over cellulaire pathologie, dat nog steeds als basis dient aan wetenschappelijke werkers konden voor de kennis van deze ziekte. De ontwikkeling van de medische apparatuur sinds 1900 heeft vervolgens een intensievere be studering van de verschijnselen van kan ker mogelijk gemaakt. Reeds in 1913 werd het Nederlands Kankerinstituut te Am sterdam geopend op initiatief van de uit gever De Bussy, waaraan in de loop der tijd talrijke bekende medici verbonden zijn geweest. In 1948 bestemde Koningin Wilhelmina de gelden, die ter gelegenheid van Haar 50-jarig Regeringsjubileum wer den ingezameld, voor de bestrijding van de kanker.Aldus werd in 1949 het Koningin Wilhelmina Fonds opgericht. Met het Ne derlands Kankerinstituut werd een over eenkomst-getroffen, waarbij de eerste de inzameling van de benodigde jaarlijkse gelden aan het Fonds overliet. Als symbool koos het Fonds zich de kreeft, met zijn gruwelijke scharen, die iedereen, die haar benadert, belagen. Vol gens de Griekse fabelleer werd de kreeft door Juno afgezonden op Heracles, toen deze strijd voerde tegen de slang van Lerna. Bovendien kennen wij de Kreefts keerkring op het Noordelijk halfrond; deze keerkring heet in het Engels Tropic of Cancer, en cancer is weer de moeder van het woord kanker. Een van de kostbaarste apparaten in dienst van de kankerbestrijding, de rotatiebestra- ler in het Radiologisch Instituut te Amsterdam. Bij de opening van de radio-therapeutische afdeling te Amsterdam was ook mej. Geldens, secretaresse van Prinses Wilhelmina, aanwezig. De voorzitter van het Nederlandse Kankerinstituut legt haar de werkwijze van de rotatiebestraler uit terwijl professor Jongkees met belangstelling meeluistert. Bij de Uitgeverij W. P. van Stockum Zoon is verschenen „Durf te leven met kanker", van de hand van Edna Kaehele. Voor deze uitgave werd het advies inge wonnen van de Centrale Commissie voor de Kankerbestrijding. Edna Kaehele is een Amerikaanse moeder van vier kinderen, die zelf op een dag nu zes jaar geleden te horen kreeg dat zij aan kanker leed. De specialisten gaven haar nog een levensduur van zes maanden. Het boek beschrijft hoe ïjj. na een aanvankelijke crisis, de weg terugvond naar een gewoon daags bestaan, waarbij de gedachte aan haar ziekte niet ieder ogenblik haar doen en laten beheers te. De schrijfster vertelt van de lange reeks behandelingen die zij onderging en knoopt daar tegelijkertijd een algemene beschou wing van levens-philosoferende aard aan vast, waarbij zij voortdurend de klemtoon legt op de macht van de geest. De macht om zich niet te laten overmannen door een ongemotiveerde angst voor deze ziekte, de macht om zich boven de zogenaamde „kan- kerhysterie" te stellen en de feiten te nemen zoals ze zijn. Dit is een standpunt dat in psychiatrische kringen ongetwijfeld bijval zal vinden. Het aantal ziekten, be vorderd door zelfsuggestie, is nog steeds zeer groot. Er is natuurlijk een verband tussen dit verschijnsel en deze tijd, waar in zich meer dan vroeger het geval was neurosen voordoen. „Durf te leven met kanker" is een nuchter boek, dat geen valse hoop op genezing wil wekken, maar alleen een weg wil wijzen hoe men zich het best, als kankerpatiënt, door het leven kan slaan. Het boek toont dan tevens aan, dat met een dergelijke nuchtere houding alle hoop nog niet verloren is. Edna Kaehele leeft nog steeds, zij schrijft veel en houdt er een hondenkennel op na. Zij zegt uit drukkelijk dat zij niet genezen is, maar dat zij een weg heeft gevonden om haar ziekte te aanvaarden. Daarvan heeft zij op in nemende wijze overtuigend getuigenis af gelegd, een eerlijke getuigenis. H. L. L. (Verkort weergegeven) Belangrijkheid. Het is mij altijd weer een raadsel, hoe mensen in deze wereld zich werkelijk nog wat je noemt „erge ren" kunnen aan allerlei futiliteiten. Zo dra het een zeer ernstige zaak betreft, moet je al je energie aanwenden om ze enigszins warm te krijgen! In onze naaste omgeving wordt, blijkens een enige dagen geleden afgedrukt stukje, weer eens een keer de naam van een groot mens als Herman Heijermans op min of meer „fatsoenlijke" wijze door het slijk gesleurd. Geen mens, die met het ingezonden stuk van mevrouw Heijer- mans-Jurgens adhaesie betuigde. „Op hoop van Zegen"? „Droomkoninkje"? Niet belangrijk genoeg. Taalzonden signaleren is belangrijker. Laten we toch eerst eens onze sluimerende energie aanwenden voor nuttiger bezigheden. Er is een door de oorlog geteisterd Korea, een hongerend India en, zomaar vlak in de buurt, een verguisde Herman Heijermans. Zet daar uw tanden eéns in! Begin daar eens aan! M. v. H.-S. Herdenking. Op 6 Juni werd op het Normandische strand met groot vertoon de herdenking gehouden van de invasie, waardoor indertijd de Duitse legers in het Westen verslagen werden. Nu hoorde ik tot mijn grote verbazing dat op 17 Juni in Nederland een herdenking zal plaats heb ben van.... de opstand in Oost-Duitsland. Op 6 Juni herdachten wij onze bevrij ding van de Duitsers, op 17 Juni moeten we dus herdenken dat diezelfde Duitsers tegen een der geallieerden in opstand kwamen! Klopt dat? Is dit wellicht een aftekening van de Westelijke politiek, die van oudsher enkel gericht is op die van de derde hond, weglopend met het been? En moeten wij nu spontaan en enthousiast aan deze comedie meedoen? H. v. d. W. (Er is ons van een herdenking van de 17e Juni in Nederland niets bekend, of u zou een bijeenkomst van de Ned. Raad der Europese Beweging moeten bedoelen, die een Duitse spreker over de Juni-opstand heeft uitgenodigd. Dat u aan iets, waarvan de betekenis u ontgaat, niet mee behoeft te doen, ligt voor de hand! Red.). Berucht punt? Tot mijn ergernis heb ik verschillende malen moeten consta teren d«t verkeer, komende uit Haarlem's Grote Houtstraat en de Jansstraat in slaande zich niet stoort aan het verkeer, dat van de Riviervismarkt komt en recht door gaat in de richting van de Zijlstraat. Ik meen toch dat doorgaand verkeer voor rang heeft, maar dat is op dit punt wel andersom. Het is mij daar al vijf maal overkomen, dat ik er een kleine aanrijding had, maar er staat nooit een agent om proces-verbaal op te maken. Kan de ver keerspolitie geen aandacht aan dit be ruchte punt schenken? L. G. BODE, Frederik Hendriklaan-40 (Natuurlijk is het juist, dat het verkeer komende van de Riviervismarkt voorrang heeft. De verkeerspolitie is echter niet van mening dat dit punt meer moeilijkheden oplevert dan andere kruispunten en acht het daarom niet nodig dat er voortdurend een agent geposteerd staat. Red WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Dn*>"-r- dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRA i Vanmorgen was als enige trawler de „VIOS" aan de hal met een vangst van 85 kisten schelvis, 60 kabeljauw, 25 kool- vis, 200 wijting, 320 makreel, 60 haring, 13 varia, 200 kleine kistjes haring en 60 stuks kabeljauwen. De IJM 53 voerde aan 70 kisten schol. 20 gul, en 25 varia. Er was weinig kleine vaart met ongeveer 3000 kg tongen. Dagen en bedragen De „Polderman" maakte gisteren voor een reis van twaalf dagen f 15.200 en de „Colombo" voor de eerste tiendaagse reis f 21.680. Hoogste Noordlogger was de KW 7 met f 9360. Van de kotters haalden de AM 16, 17 en 18 respectievelijk f 3030, f 2030 en f 2560. Makreel en haring De makreel deed vanmorgen van f 24 tot f 22. Voor de gestripte makreel werd van f 24 tot f 25 betaald. De kisten haring kregen f 22 tot f 25 en de kleine kistjes van 17 kg deden van f 9.50 tot f 10.50. Van dikkop tot kolen Een paar rijen kabeljauw gingen België in voor f 124 tot f 100. De kisten deden van f 152 tot f 132. Het binnenland kocht de grote gul voor f 50, de middel voor f 40 en de torren voor f 24. Braad haalde van f 20 tot f 24 en wijting van f 18 tot f 21. Zwarte koolvis deed van f 80 tot f 90. Scholprijzen De drietjes en tweetjes bij de schol gingen van de hand voor respectievelijk f 17 en f 22 tot f 25. Engeland kocht de middel schol voor f 35 tot f 40, de zetschol voor f 35 tot f 45, de schol I voor f 35 tot f 42 en de knappe tweetjes van f 25 tot f 26. Tong duur De tong was vanmorgen ook duur. Lap pen maakten f 2.15 tot f 2.10, middel tong f 2.10, halve pondjes van f 2.10 tot f 2.15, tong I van f 2.10 tot f 2.15, tong II f 1.45 en tong III f 0.95. De Katwijkse en IJmuidense loggers meldden van vannacht de volgende vang sten: KW15 2 kantjes; KW85 5, KW 173 7, KW19 1, KW129 12, KW168 6. KW3 3, KW25 7, KW47 5, KW127 5, IJM283 4, KW23 3, KW147 2, KW175 4, KW67 8, KW86 4. KW29 34, KW39 10, KW78 9, KW130 63, KW167 1, KW43 22, KW176 1, KW16 4, KW70 6, KW161 9, KW170 16, KW5 6, KW73 7, KW22 7, IJM75 3. KW9 2, KW138 14, KW140 6, KW18 3, KW83 2, KW20 3, KW32 10, KW49 13, KW37 40, KW151 10. Thuisstomend zijn de KW 32, de KW 170 en de KW 167. De gmiddelde vangsten waren voor Vlaardingen 25, Scheveningen 14 en Katwijk 9 kantjes. Het verzoek van het bestuur van de vereniging voor Christelijk Volksonderwijs, afdeling IJmuiden-Oost, om medewerking voor uitbreiding van de Emmaschool, werd in de vergadering van de Velsense gemeen teraad van 11 Mei 1954 in handen van B. en W. om advies gesteld. B. en W. delen de raad thans mee, dat de toeneming van het aantal leerlingen dezer school de uitbrei ding met drie leslokalen noodzakelijk maakt. Gezien de omstandigheid, dat vele leerlingen, die tot de school worden toege laten, te Driehuis woonachtig zijn, heeft het bestuur besloten, de drie lokalen aldaar te stichten als dependance van de Emma school. De hiervoor vereiste opheffing is al door de Inspecteur van het Lager Onderwijs in de Inspectie Zaandam aan het schoolbe stuur verleend. B. en W. stellen de raad voor de gevraag de medewerking te verlenen. Ondergetekende Adres te verklaart zich bereid toe te treden tot de Nederlandse Vereniging tot steun aan het Koningin Wilhelmina Fonds voor de Kankerbestrijding: als lid tegen een jaarlijks bedrag van (minimum 2.50 per jaar) als contribuant tegen een jaarlijks bedrag van (min. lp. jaar) Dit bedrag zal worden voldaan: per giro (postgiro 26000, t. n. v. Koningin Wilhelmina Fonds, Amsterdam) per kwitantie (deze wordt binnenkort aangeboden) de 1954 Handtekening, Dit formulier kan ook gezonden worden aan het K.W.F. afd. Haarlem, per adres U.V.V., Stadhuis. Burgemeester en Wethouders van Velsen hebben bij besluit van 15 Juni 1954 ver gunning ingevolge de Hinderwet verleend aan: de firma gebr. Jak te Santpoort, tot het wijzigen en uitbreiden van een garage en reparatiewerkplaats voor auto's en mo toren in het perceel Hoofdstraat 167 te Santpoort; de Steenkolen Handelsvereni ging N.V. te Utrecht, tot het uitbreiden van de garage en werkplaats met benzine- en oliestation in het perceel Dokweg 14 te IJmuiden; de Shell Nederland N.V. te 's-Gravenhage, tot het uitbreiden van de benzine- en dieselolie-pompinstallatie in het perceel Bik en Arnoldkade 15 te IJmui den; de N.V. Purfina Nederland te 's-Gra venhage, tot het wijzigen van de bestaande benzinepompinstallatie bij het perceel In dustriestraat 19-21 te IJmuiden; H. Eriks te IJmuiden, tot het oprichten van een me- taalverzorgingsbedrijf in het perceel Vel- seroordstraat 7 te IJmuiden; de N.V. Maat schappij tot exploitatie van kooksovengas- sen (Mekog) te IJmuiden, tot het wijzigen en uitbreiden van het laboratorium in het perceel Staalhaven 10 te Velsen-Noord. Adinda, IJ te Soerabaja. Albireo, 12 v. Rio de Janeiro n. Victoria. Alchiba, 13 v. Santos n. Pto Alegre. Almdijlc, 14 Galveston verwacht. Ampenan, pass. 13 Fimsterre n. Rotterdam. Anenkerk. 14 te Melbourne. Appingedijk, 12 te Antwerpen. Arendsdijk, 12 te New Orleans. Ariadne, 11 te Genua. Armilla, 13 te Singapore. Arundo. 13 v. Rotterdam n. Wabana. Abbekerk, 13 v. Bremen te Antwerpen. Agamemnon, 14 te Philadelphia. Akrumdijk, 13 v. Anwerpen te Lissabon Alamak, 13 v. Aden n. Bombay. Alnatl, 14 v. Hamburg te Antwerpen. Alpherat, 1 v. Santos n. Rio Grande. Aludra, 1 v. Montevideo, te Antwerpen. Amsteldijk, 13 v. New Orleans te Le Havre. Axeldijk, 12 v. Santos n. Victoria. Alcyone. 13 v. Rotterdam te Antwerpen. Altair, 13 te Antwerpen. Amsteldlep, 13 v. NorfoLk te Amsterdam. Averdljk, 13 v. Rotterdam te Hamburg. Aalsdijk, 13 400 m. W.NW. Key West. Aldabi, 13 570 m. N. Las Palmas. Algenib, 13 530 m. N NO. St. Paulsrock. Alioth, 13 400 m. N.NO. St. Paulsrock. Arendskerk, 13 v. Bremen n. Hamburg. Argos, pass. 13 Bizerta n. Lissabon. Bali, 13 te Balipapan. Blitar, 13 v. Kaapstad n. Port Elizabeth. Bloemfontein, pass. 12 Dakar n. Kaapstad. Bonaire, 13 180 m. W.ZW. Madeira. Boskoop, 13 te Rotterdam. Boissevaln, 14 v. Mauritius te Lorzo Marquez Baarn, 14 v. Antwerpen n. Rotterdam. Blijdendijk, 12 v. Baltimore te Norfolk. Boschfontein, pass. 14 Guardafui n. Aden. Blommersdijk. pass. 13 Malta n. Port Said. Bacchus, 14 v. Brighton te Curacao. Bennekom, 14 te Puna. Breda. 13 v. Trinidad 14 te Curagaa Britsum, 13 Catania gepass n. Sibenik. Caltex Delft. 13 Casquets gepass. n. Sidon. Caltex Leiden. 12 v. Sidon te Rotterdam. Chama, pass. 12 Fayal n. Stanlow. Congostroom, pass. 13 Dakar n. Amsterdam. Caltex Nederland. 13 v. Sidon te Rotterdam. Castor, 14 te Philadelphia. Clavclla, 13 te Curaqao. Coryda, pass. 13 Aden n. Bombay. Cronenburgh. pass. 13 Ouessant n. Onton. Ceronla, 13 340 m. W. Lands End. Chama, 13 250 m. NO. Azoren. Charls, 13 200 m. O. Miami. dstula, 14 480 m. O. Albany. Dongedijk, 13 te Antwerpen. Duivendijk, 14 te Cristobal. Dalei dijk, 14 v. Portland n. San Francisco. Duivendrecht, 13 60 m. ZW. Kp. Blanco. Elmlna, pass. 13 Finlsterre n. Dakar. Eos. pass. 13 Royal Sovereing n. Tanger. Esso Den Haag, pass. 13 Vlissmgen n. Antw. Esso Amsterdam, 12 te Schiedam. Etrema, 13 v. Spezia n. Istanboel. Eemdijk. 13 340 m. w. ten Z. Lands End. Esso Rotterdam, 13 510 m. NO. Sombrero. Felipes. 13 v. Padang n. Pladju. Friesland (KRL), 14 v. Rotterdam te Port Said. Gaasterland, 13 te Bahia. Gooiland, 14 te Bahia. Groote Beer, 12 v. Quebec n. Southampton. Garoet, pass. 13 Malta n. Beiroet. Hector, 13 v. Famagusta n. Limasol. Hecuba, 13 70 m. ZW. Lands End. Helena, 13 140 m. ZO. Kp. Hatteras. Helicon, 14 te Maracsibo. Hersilta. 14 v. Aruba te Carthagena. Hestia, 13 v. Trinidad n. Isabella des Aqua. Hvdra, 13 90 m. Z. San Salvador. Hathor. 12 te Rotterdam. Hilversum, 12 v. Mena el Ahmadi n. Suez. Hera, 14 te Paramaribo. Heel sum, 13 v. Hamburg te Amsterdam. Ittersum. 13 v. Santos n. Rio Grande. Joh. v. Oldenbarnevelt. pass. 13 Ouessant naar Amsterdam. Hos, 13 v. Valencia n. Barcelona. Jupiter, 13 te Malta. Jagersfontein. 14 te Port Elizabeth. Java. 13 te Basrah. Karlmum, 13 te Port Said. Kota Inten. 12 v. Rotterdam n. Hamburg. Katelysia. 13 Pta Cardon n. New York. Laagkerk, pass. 13 Minikoy n. Aden. Langkoeas, 13 te Makassar. Lekkerkerk. 13 v. Calcutta n. Chittagong. Lemstekerk, 13 v. Amsterdam te Rotterdam. Leuvekerk, 13 te Rotterdam. Lieve Vrouwekerk, pas 12 Str. Messina n. Port Said. Liseta. 13 te Telokanson. Llssekerk. 12 v. Rotterdam n. Hamburg. Loosdrecht, 13 v. Karachi n. Bombay. Laurenskerk. 13 v. Rotterdam te Hamburg. Limburg. 14 te New York. Luna. pass. 13 Ouessant n. Genua. Lombok. 13 60 m. NW. rem. Noronha. Mariekerk, 13 v. Djibouti n. Suez. Molenkerk. pass. 13 Socotra n. Penang. Muiderkerk. 13 te Mcmbasa. Murena. 13 rede Singapore. Mitra. 13 v. Curacao te Tripoli Manoeran. 13 v Antwerpen te Amsterdam. Macoma. 13 1100 m. ZW. Fayal. Nigerstroom, pass. 13 Finlsterre n. Le Havre. Notos. pass .12 Kp. St. Vincent n. A'dam. Noordam, 14 v. Rotterdam te New York. Notos. 13 70 m. N. Burilngs. Orante, 13 v. Belawan n. Colombo. Oraniefontein. 12 220 m. NO. Finlsterre. Overiisel. 12 v. Colombo n Djibouti. Omala 14 v. Pta Cardon te Recife. Oranjestad, 13 80 m. ZW. Finlsterre. Ouwerkerk. pass. 13 Messina n. Port Said. Ovula. 13 140 m. O. Trinidad. Peperkust. 13 te Abidjan. Poelau Laut. pass. 13 Gibraltar n. Le Havre. Polydorus. 14 Tjllatjap verw. Prins Alexander. 13 te Quebec. Prins Fred. Willem. 13 v. Rotterdam n. Chicago Prins Willem v Oranje. 13 te Montreal. Papendrecht. 14 v. Le Havre te Londen. Prins Fred Hendrik. 14 v. Hamburg te Antw. Perna. 13 850 m. ZW. Azoren. Poseidon, 13 v. Port au Prtnr«- n. Jeremle. Prins Philips Willem, 13 30 m. W.NW. Lands End Prins Willem III, pass. 13 Fatherpoint. Prins Willem V, 13 380 m. O.NO. Kp. Race. Ridderkerk, 12 te Kaapstad. Rita, 13 v. Bangkok n. Pladju. Roebiah, 14 Charleston verwacht. Rondo, 13 te Abadan. Rijndam, 13 700 m. O. Kp. Race. Radja, 12 v. Djakarta n. Singapore. Raki, 12 v. Amsterdam n. Southampton. Rlouw, 13 v. Marseille te Amsterdam. Rottl, pass. 13 Key West n. Savanna. Rotula, pass. 13 Jamaica n. Curacao. Rijnland, 13 230 m. W.ZW. Teneriffe. Salland, 13 te Montevideo. Samarinda, 14 Durban verwacht. Schie, 13 te Rotterdam. Schledijk, 13 te Rotterdam. Sloterdijk, pass. 13 Beachyhead n. New York. Sommelsdijk, 14 Port Swettenham verwacht. Stad Dordrecht, 13 te Rotterdam. Stad Rotterdam. 13 te wabana. Stad Schiedam. 13 Finsterre gepass. n. R'dam. Stad Arnhem. 13 v. Damman n. Koeweit. Stentor, 14 v. Amsterdam te Antwerpen, sibajak. 14 v. Port Said te Aden. Stad Alkmaar, vertr. 15 v. Newport Man e. Narvik. Stad Maastricht, vertr. 15 v. Barcelona n. Casa blanca. Salawati, 14 v. Hamburg te Bremen. Saroena, 14 v. Priok n. Soerabaja. Sheratan, 13 130 m. O.ZO. Fayal. Soestdijk, 13 330 m. W. Fayal. Tablnta, 12 te Soerabaja. Tamo. pass. 13 Finlsterre n. Recife. Teiresias, 12 te New York. Tibia. 14 te Sydney. Trompenberg, pass 13 Vlisslngen n. Houston. Tara, 13 v. Buenos Aires te Montevideo. Tarakan, 14 v. Hamburg te Amsterdam. Tiba. 12 v. Buos Aires n. Eva Perón. Titus, 1 v. Rotterdam te Amsterdam. Triton, 14 te Antwerpen. Tawali, 14 v. Rotterdam te Bremen. Tero, 13 150 m. Z. Recife. Utrecht, 13 v. New York n. Philadelphia. Van Spilbergen. 13 v. Dakar n. Le Havre. Waterman, 13 700 m. O.NO. Kp. Race. Willemstad, 12 te Trinidad. Woensdrecht, 13 te Marseille. Weltevreden, 14 te Brownsville. Willemstad, 13 v. Trinidad n. Grenada. Wonogiri, 16 v. Colombo te Belawan verw. Wonosari, 18 v. Honolulu te san Francisco verw. Wieldreeht, 13 1180 m. NO. Barbados. IJsel, 13 v. Tunis n. Palermo. Zuiderkruis, 14 Hoek v. Holland verw. Zaan, 13 dwars Estland n. Zaandam. KLEINE VAART Atlas, 12 v. Kymassl naar Catania. Admiraal de Ruyter, 14 te Karlshamn. Applngedam, 15 v. Lissabon te Antwerpen verw. Arctic, 13 v. Londen te Amsterdam. A rnoudspolder, 13 v. Lissabon te Rotterdam. Atlantis, vertr. 15 v. Rotterdam n. Caen. Admiraal Nelson. 14 v. Norkoping n. Lowestoft Amstelstroom, 13 v. Fowey te Amsterdam. Anna B, 14 te Leixoes. Audacia, 14 v. Rotterdam te Cork verw. Bab-T, 12 V. Rotterdam n. Domsjo. Badzo. 13 v. Londen te Rotterdam. Batavier III, pass. 14 Kp. Roca n. Port Lyautey. Bree Helle, 13 v. Londen te Rotterdam. Barracuda. 14 v. Limfjord te Colchester. Cornells Houtman, 14 v. Amble te Rotterdam. Caland. 13 v. Swansea te St. Malo. Claes Compaen, 13 te Aalborg- Corrie b, pass. 14 Llsta n. Runcorn. Crescendo, 14 v. Hamburg te Rotterdam. Casablanca. 13 v. Casablanca n. Nantes. Deni. 13 v. Antwerpen te Montrose. Draco, 12 v. Odense naar Amsterdam. Da Capo, vertr. 14 v. Oporto n. Avelro. Duiveland, 13 v. Rotterdam te Grangemouth. Deo Duce, 14 Brunsbüttel n. Rotterdam. De Ruyter, 13 v. Huil te Aalborg. Driebergen, vertr. 14 v. Antw. n. Le Havre. Eljo. 14 v. Londen te Teignmouth. Elsenburgh, pass. 13 Kp. St. Vincent n. Casa blanca. Elda, 13 v. Arbroath te Rotterdam. Eibergen, 16 v. Mogador te Belfast verw. Evertsen, 14 v. Huil te Esburg. Ferocia, 13 v. Antwerpen te HulL Frans, 13 v. Newcastle n. Nyland. Goote, 13 te Duinkerken. Geziena Hendrika, 13 v. Lissabon te Amsterdam Grebbestroom, 13 v. Londen te Amsterdam. Hoe Vinces. 13 v. Wisbech te Rotterdam. Hartel, 14 v. Rotterdam te Rostock verw. Hast I. 13 v. Hamburg te Sunderland. Hast IV. 13 te Hobro. Henrica-b, 14 te Rotterdam Hermes, 14 v. Ajaccio n. Bastia. Henrica, 13 v. Swansea te Amsterdam. Irene S. 13 v. Skutskar te Rotterdam. Ingeborg, 14 v. Zwijndrecht n. Londen. Ida Pieter. vertr. 14 v. Stettin n. Sorkjoren. Java. 13 v. Methil te Hamburg. Jan. 13 v. Londen te Amsterdam. Joost, pass. 13 Terschelling n. Zaandam. Joost, 10 v. Vastervik n. Zaandam. Karei, pass. 14 Vlissingen n. Antw. Keyser, 13 v. IJmuiden n. Ror.neby. Larix, 11 Kiel gepass. n. Domsjo. Lucas Bols-I 14 te Yxplla. Leendert-b, vertr. 14 v. Manchester n. R'dam. Lucas Bols II, 13 Basse Indre. Lydia I, 14 te Dieppe verwacht. Mado II, 13 v. Newcastle te Rotterdam. Maasym N. 15 v. Randers te Kotka verw. Merak N, 13 v. Rotterdam te Blumental. Meres N. 14 v. Rotterdam te Ascuncion. Marjan, 14 v. Sundsvall n. Bridgewater. Markab, 13 v. Nykoping te Colchester. Mintaka N, 14 dwars Kp. St. Vincent n. Nantf.s Mypuck. 14 v. Rotterdam te Malmö verw. Mirzam N, pass. 13 Kp. Vliano n. St. Vincent. Muphrid N. 16 Cork verwacht. Manto, 14 v. Kopenhagen te Amsterdam. Marcella, pass. 13 Fehmarnbelt n. Malmö. Margriet L, 13 v. Lor.den te Amsterdam. Mintaka N. 13 40 m. N. Kp. Cantino. Mlrach N. 13 v. Casablanca n. Marseille. Nyenburgh, pass. 14 Brunsbüttel n. Rotterdam. Niobe, 13 v. Rotterdam te Amsterdam. Nassauhaven, 15 v. Halmstad te Dordt verw. Neptunus, pass. 14 Noordhlnder n. Littlehampton Nieuwehaven N. 14-15 Rotterdam verwacht. Noorderlicht, verm. 14 v. Simrishamn naar Ronskar. Nyenburgh, 15 v. Karlshamn te Rotterdam verw. Noord, pass. 13 Lands End n. Stanlow. Noors tad, 13 v. Malmö te Amsterdam. Nero, 13 v. La Pailice n. Amsterdam. Narwal, 13 v Perth te Rotterdam. Nee ton, 14 v. Kolholmen te Rotterdam. Noordzee, 13 v. Londen te Rotterdam. Olwe, 13 v. Londen te Rotterdam. Omlandia, 13 v. Casablanca n. Marseille. Phecda. 14 v. Rouen te Rotterdam. Pavo, 12 Brunsbüttel gepass. n. Zaandam. Ponto, 12 v. Goole n. Vastervik. Ponza. 12 te Gefle. Rose Marie, pass. 13 Brunsbüttel n. Kopenhagen Ruby, 14 v. Plymouth te Londen verw. Silvretta, pass 13 Brunsbüttel n. Goole. Swift, 13 v Rotterdam n. Malmö. Sambre. 13 v. Rouen n. Amsterdam. Spaarnestroom. 13 v. Amsterdam n. Dagenham. Spurt, pass. 14 Vlissingen n. Antwerpen. Stella Maris, 13 v. Kopenhagen n. Rotterdam. Taormina, 13 v. Esbjerg te Antwerpen. Timo. 13 v. Londen te Rotterdam. Theodora. 13 v. Middlesbro n. Varberg. Theano, 14 v. Londen n. Amsterdam. Trito, 14 v. Rotterdam te Dublin. Tromp. 14 v. Kopenhagen te Raumo. Twee Georoeders, pass. 14 Vlissingen n. Gent Tyro, 14 nog te Wasa. Vei.us, 13 tc Norwich Vrouwepolder, verin. 14 v. Quimper n. Swansea Westerdok K, 12 v. Amsterdam o. Londen. Westersingel, 14 v. Barrv te Rochefort verw. Westpolder, 13 150 m. ZW Ouessant. Wl'.ly, pass. 14 Borkum n. Amsterdam. Wickenburgh, 14 v. Casablanca te Duinkerken. SLEEPVAART Blanker.burgh, pass 13 Wight n Port Said. Noordzee, pass 12 Finlsterre n. Nederland. Oceaan. 13 150 m. NO. Ouessant m. „Schelde Schelde, 13 150 m. NO. Ouessant met sleepboot.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 7