Hongaren sterk favoriet voor het wereldkampioenschap voetbal Sport in het kort Flamingo's-Yorkshire Gentlemen speciale Vaderdag - verpakking Vanavond eerste wedstrijden van eindtournooi Komt het tot finale tussen Hongarije en Brazilië? Spionnage Nederlanders sloten eerste innings bij 258 runs voor verlies van 7 wickets 5 BLIKSEMAFLEIDERS Gymnastiekparade op EDO-terrein Honkbalwedstrijden voor Haarlemse schooljeugd Eerste testmatch eindigt in draw De sigaret met het grootste aantal vaste rokers l Internationale Sportvliegersrallye Roeien Njord door Aegir uitgeschakeld Tennis Geplaatste spelers voor Wimbledon Waterpolo WOENSDAG 16 JUNI 1954 (Van onze sportredacteur) 7.\ ZWITSERLAND is een klein zevenjarig meisje al weken lang het meest gefotografeerde kind. Dit voetbalkoninginnetje 1954, zoals men haar noemt, is namelijk opgedragen om iedere voetbalplqeg, die op het vliegveld van Ziirich arriveert, met bloemen te verwelkomen. Deze kleine, altijd in het wit geklede Gabtj Fries, een dochtertje van een lid van de Zwitserse Voetbalbond, heeft vooral de laatste dagen druk werk gehad, aangezien de meeste voetbalploegen tot vlak voor de eerste ronde van het eindtournooi om het wereldkampioenschap met het vertrek hebben gewacht. Vandaag is de taak van Gabu afgelopen. Dan zijn alle candidaten voor de wereldtitel gearriveerd en kan zij haar witte jurk weer in de kast leggen. Zij zal niet meer het onderwerp zijn van de fotografen, want die zullen van vanavond af een ander object hebben: de serie voetbalwedstrijden, waarin al die door Gabtj Fries verwelkomde spelers hun beste krachten zullen geven om de wereldtitel en dus de Jules Rimet-beker in de wacht te slepen. Voetballers uit Italië, België, Brazilië, Mexico, Frankrijk, Oostenrijk, Hongarije, Duitsland, Joegoslavië, Turkije, Uruguay, KoreaEngeland, Tsjechoslowakije en Schotland. En hoe staan nu de kansen van al die landenploegen? Bij voetbal evenals trouwens bij andere sporten is het uiterst gevaarlijk voorspellingen te doen, doch het lijkt zo op het eerste oog ge zien de resultaten van de laatste jaren en vooral van de laatste maanden dat de teams van Hongarije en Brazilië de beste kansen maken op de titel. Betere kansen in ieder geval dan Uruguay, dat de titel zal moeten verdedigen. Vooral de Hongaren zijn sterk favoriet. Enige tijd geleden nog voor de wedstrijd van de Hongaren tegen Engeland in Boe dapest heeft een groot aantal sportjour nalisten zich aan een voorspelling gewaagd voor wat betreft de eindstand in het tour- nooi. Het resultaat was: 1. Hongarije. 2. Brazilië 3. Uruguay, 4. Engeland. Een opinie-onderzoek had verder tot resultaat dat Hongarije 111 punten verkreeg, Bra zilië 75, Uruguay 72 en Engeland 29. Dit alles op basis van vier punten voor een eerste plaats, drie voor een tweede plaats, twee voor een derde en een voor een vierde plaats. Opinies Negentien van de vierendertig journalis ten meenden dat Hongarije zou winnen, acht journalisten gaven Brazilië een eerste plaats, zeven hielden het voor dat land op de tweede plaats en tien verwezen Brazilië naar de derde plaats. Slechts vijf reporters achtten Uruguay sterk genoeg om in het bezit te blijven van de gouden beker twaalf hielden het voor Uruguay, dat al twee maal het wereldtournooi won, op de tweede en vier op de derde plaats. Slechts één journalist het was een Belg voor spelde.dat Engeland het tournooi zou win nen, terwijl 6lechts negentien van zijn collega's Engeland bij de bovenste vier rekenden. Het feit dat men de kansen van de Hon garen zo hoog aanslaat, is uiteraard niet zo vreemd. Reeds jarenlang is Hongarije nu al niet verslagen, terwijl het toch wel degelijk de sterkst mogelijke tegenstanders tegenover zich had. Men denke maar aan de wedstrijden in het Olympisch voetbal- tournooi in Helsinki, aan de wedstrijden tegen Oostenrijk en aan de roemruchte matches tegen Engeland in Londen en Boedapest. Het is genoegzaam bekend dat de spe lers van het Hongaarse elftal men heeft het enige tijd geleden met eigen ogen kunnen zien in het stadion in Am- ?00ociCi030ciOOOOC«OOOOOOOOOOOOCO(XC<»CICOOOOC1IX300CCIOCOOOOC' l RESULTATEN UIT DE VOORRONDE Om een beeld te krijgen van de resul taten, die de voetbalploegen in de voor ronde van het tournooi om het wereld kampioenschap voetbal behaalden, geven wij hierbij de uitslagen in de verschil lende groepen. (Het land, dat overging naar de eind ronde is achter de groep geplaatst. De eerstgenoemde uitslag, is die van de thuiswedstrijd, daar achter het resultaat van de uitwedstrijd). Groep 1: Duitsland. Duitsland—Saarland 30 en 31, Noor wegenSaarland 2—3 en 00, Noor wegen—Duitsland 11 en 15. Groep 2: België. Finland—België 2—4 en 2—2, Zweden— België 2—3 en 02, FinlandZweden 33 en 04. Groep 3: Engeland en Schotland. Noord IerlandSchotland 13, Wales Engeland 14, SchotlandWales 33, EngelandNoord Ierland 31, Wales Noord Ierland 1—2, Schotland—Enge land 2—4. Groep 4: Frankrijk. Luxemburg—Frankrijk 16 en 08, EireFrankrijk 35 en 01, Eire Luxemburg 40 en 1—0. Groep 5: Oostenrijk. Oostenrijk—Portugal 9—1 en 00. Groep 6: Turkije. SpanjeTurkije 41 en 01. De beslis- singswedstrijd eindigde in 22, waarna Turkije won na loting. Groep 7: Hongarije. Doordat Polen zich terugtrok kwam Hongarije zonder meer in de eindronde, j Groep 8: Tsjechoslowakije. TsjechoslowakijeRoemenië 20 en 10. RoemeniëBulgarije 3—1 en 21, Bul- garijeTstechoslowakije 1—2 en 0—0. Groep 9: Italië. Egypte—Italië 1—2 en 1—5. Groep 10: Joegoslavië. Joegoslavië—Griekenland 1—0 en 1—0, GriekenlandIsraël 1—0 en 20. Joego slaviëIsraël 10 en 10. Groep 11: Mexico. Mexico-Haiti 0 en 4-0, Mexico- U. S. A. 4—1 en 3—1, Haiti—U. S. A. 2—3 en 0—3. Groep 12: Brazilië. Paraguay—Chili 4—0 en 3—1, chl1.' Brazilië 0—2 en 01, Paraguay—Brazilië 01 en 14. Groep 13: Korea. JapanKorea 15 en 23. (China trok zich terug.) Uruguay, dat in het bezit is van de Jules Rimet-beker, en Zwitserland dat het wereldkampioenschap organiseert, wa ren vrijgesteld van het spelen van voor- wedstrijden en kwamen automatisch in het eindtournooi. Er waren in totaal 38 landenploegen, twee ploegen trokken zich terug. sterdam een haast onvergelijkbare lichaamstechniek en lichaamsconditie heb ben. Maar en dat is nog wel zo be langrijk zij-vormen tezamen ook een hechte eenheid. De spelers speelden reeds allen haast meer dan twintig interland wedstrijden en zijn dus volkomen op el kaar ingespeeld. Daarbij komt dan nog dat de Hongaren in verreweg de gemakkelijkste groep zijn ingedeeld. In de eerste ronde komen zij namelijk tegenover een van de zwakste landen in het eindtournooi, Korea, en ont moeten daarna Duitsland dat weliswaar meer moeite zal opleveren, maar dat toch wel niet zo sterk zal blijken dat het Hon garije kostbare winst kan ontnemen. Handicap Brazilië, dat door de meeste kenners direct na Hongarije als favoriet wordt ge noemd. heeft één grote handicap: het kli maat. De overgang zal voor de Brazilianen evenals trouwens voor de Uruguayezen wel eens van grote invloed kunnen blij ken te zijn. Daarbij komt dat de Brazilia nen onder grote druk spelen, aangezien de honderdduizenden landgenoten „thuis" reeds hebben verklaard erop te rekenen dat de Braziliaanse ploeg als overwinnaar terugkomt. Als men wel eens iets van de mentaliteit van het voetbalpubliek in Zuid-Amerika gehoord heeft, weet men ook dat een dergelijke mening vérstrekkende gevolgen kan hebben indien zij geen waar heid wordt. De Brazilianen hebben reeds eerder goede resultaten geboekt in het wereld kampioenschap. In 1938 werd de derde plaats bereikt en in 1950 de tweede. Bij deze laatste gelegenheid was de kans op het behalen van de titel al bijzonder groot, omdat in de finale tegen Uruguay maar gelijk gespeeld behoefde te worden. Vóór deze finale hadden de Brazilianen reeds geloond tot veel in staat te zijn. Eerst ver sloegen 'zij "de Spanjaarden met niet mtn- der dan zes-een, waarna de Zweden met zeven-een het onderspit moesten delven. Edoch, Uruguay won de finale, nadat nota- bene de Brazilianen met één-nul hadden voorgestaan. Ditmaal heeft Brazilië niet zulke grote overwinningen geboekt in de voorronden. Tegen Chili werd het twee-nul, vervolgens één-nul tegen Paraguay, waarna de thuis wedstrijd tegen Chili maar een één-nul overwinning opleverde. In de laatste wed strijd versloegen de Brazilianen Paraguay sooe Ference Puskas. Zal hij de beker in ont vangst mogen nemen? met duidelijker cijfers dan de eerste maal: vier-één. „Goudkopje" Veel spelers uit het elftal van 1950 zijn er niet meer over. Waarschijnlijk alleen Ely en Bauer en misschien ook Brandao- zinho als aanvallende spil. Als middenvoor staat een heel productief speler opgesteld. Het is O Cabecinha de Ouro, of wel zo noemt men hem ook wel Goudkopje. Deze met een fraaie rode snor versierde Braziliaan scoorde reeds in alle voorwed- strijden en maakte 25 van de 27 doelpun ten in het afgelopen seizoen met een kop bal. Vandaar die bijnaam. Uruguay heeft wat meer spelers van 1950 in de ploeg, die naar Zwitserland vertrok. Dat zijn Gonzales (achterspeler) Andrade (halfspeler), Miguez en Schiaffi- no (binnenspelers) en Varele (spil). Deze laatste echter aanvoerder en reeds vele jaren lang een grote steunpilaar van het team werd onlangs geblesseerd en het is nog niet zeker of hij voor zijn land zal uitkomen. Dat kwam kort geleden nog tot uiting ook toen deed Varele niet mee toen Uruguay met vier-één door Paraguay werd verslagen. Al lijkt het onwaarschijnlijk dat Uruguay de wereldtitel zal behalen, een moeilijke tegenstander zal het toch wel blijken. Voor al omdat Uruguay, evenals trouwens ook Brazilië, een elftal heeft dat tot het laatste moment blijft vechten voor de overwin ning. Geen eenheid Engeland de reeds genoemde volgorde aanhoudend heeft nog hard getraind na de recente nederlaag tegen Hongarije, maar het staat te bezien of de achterstand op de andere landen reeds is ingelopen. Een ver- Er is de laatste tien dagen druk ge- spionneerd op de velden tijdens de trai ning, 'in de kleedkamers en bij de hótels. Elk land heeft zijn waarnemer en deze man heeft de opdracht gekregen om zo veel mogelijk gegevens over de ploegen, waartegen men in de groep van de acht ste finales uitkomt, te verzamelen. Ge lukkig is voetbal altijd een spel met verrassingen en de van te voren ver zamelde gegevens zullen voor het over grote deel wel niet kloppen met de werkelijkheid als straks in de sterk ver spreide grote steden van Zwitserland, de wedstrijden zullen worden gespeeld. Jules Rimetbeker sterking betekent ongetwijfeld het weer opnemen in de ploeg van Stanley Matthews die door velen nog steeds als de gevaar lijkste buitenspeler in de wereld wordt beschouwd. Een belangrijke factor bij het afwegen van de kansen van Engeland, dat in de eer ste ronde België en Zwitserland ontmoet, is die betreffende de eenheid in het elftal. In Engeland beweert men dikwijls dat een topploeg uit de eerste divisie in kracht vrijwel gelijk staat met het Engels natio naal elftal, omdat het eventuele tekort aan capaciteiten wordt genivelleerd door een veel groter eenheid van een clubteam. En de kansen van de Engelsen? Men heeft niet veel hoop op overwinningen na de eerste ronde. Ook al heeft de coach van het Engelse team, Walter Winterbottom, vóór het vertrek van de ploeg naar Zwit serland verklaard, dat de spelers zich al-, len bewust zijn van de taak die hen wacht' en dat zij veel meer vertrouwen hebben gekregen na de speciale training. „In een competitie als om het wereldkampioen schap kan van alles gebeuren", aldus Win terbottom, „en als het team in de eerste wedstrijden zijn beste "vorm kan vinden is het niet onmogelijk dat het velen verwon derd zal doen staan". Met welke opmer king de Engelse coach een wel zeer grote slag om de arm hield. Andere ploegen Buiten de vier genoemde landen, moet men overigens landen met voetbalploegen als Oostenrijk, de door Hongarije meest gevreesde tegenstander, Joegoslavië, met spelers als Cajkovski, Vukas, Zebek, Bo- bek en Beara, Italië met aanvallers als Boniperti en Muccinelli en Turkije, dat Spanje in het voortournooi uitschakelde, zeker niet zonder meer uitschakelen. De door de landenploegen behaalde resultaten in de laatste jaren leveren genoeg bewijs voor die bewering. Tot slot geven wij het rooster van de landenwedstrijden, die in de eerste ronde worden gespeeld van 16 tot en met 20 Juni: 16 Juni: FrankrijkJoegoslavië, Bra ziliëMexico, OostenrijkSchotland, Uru guayTsjechoslowakije. 17 Juni: ZwitserlandItalië, Duitsland Turkije, HongarijeKorea, Engeland België. 19 Juni: UruguaySchotland, Brazilië Joegoslavië, OostenrijkTsjechoslowakije, FrankrijkMexico. 20 Juni: HongarijeDuitsland,- Italië— België. TurkijeKorea, ZwitserlandEn geland. Meningen Aan de vooravond van de vijfde wereld kampioenschappen voetballen heeft de United Press aan een aantal leiders van voetbalploegen gevraagd wat zij verwacht ten. Dit waren de antwoorden: De Hongaarse coach Guyla Mandi: „Geen ploeg ter wereld is onverslaanbaar, ook de onze niet. We zullen in onze eerste wed strijd tegen Korea onze sterkste ploeg in het veld zenden, want we willen geen en kel risico lopen. Ik denk dat Brazilië het grootste obstakel op de weg naar de titel zal zijn." Zeze Moreira, manager van Brazilië: ..Onze spelers zijn in prima conditie en ik ben vol vertrouwen. Mijn vertrouwen is ten dele gebaseerd op het feit dat wij één van de jongste ploegen van het tournooi in het veld brengen. Wat de Hongaren be treft geloof ik dat hun spel te mechanisch is. Stellig kunnen zij verslagen worden." Jean Charles Viapiana, leider van Uru guay: „Ik heh Hongarije en Brazilië gade geslagen in hun laatste oefenwedstrijden en zij speelden uitstekend voetbal. Onze spelers weten dat van hen verwacht wordt dat zij zich tot het uiterste zullen inspan nen. Wij zullen onze eerste tegenstanders, Tsjechoslowakije en Schotland, niet on derschatten, want zij behoren tot de beste ploegen ter wereld." Laos Czeizler, Italië: ..De finale gaat tus sen Hongarije en Brazilië. De Hongaren hebben de beste ploeg in dit tournooi. Rajko Tirnatic, coach van Joegoslavië: „Wij vertrouwen er op de volgende ronde te bereiken. Onze verdediging is op het ogenblik in topvorm en de voorhoede heeft zijn schot terug gevonden. ADVERTENTIE Heringa Wuthrich Haarlem Vrijdag in de Sportweek Vrijdag is het in de Sportweek de grote dag van de gymnastiek. Dan zal op het EDO- terrein een gymnastlek-parade worden ge houden, waaraan alle turnverenigingen uit Haarlem medewerken. Het vorige jaar heeft de uitvoerende com missie er naar gestreefd door het gezamen lijk instuderen van oefeningen zoveel moge lijk gymnasten te laten deelnemen. Dit jaar is men tegemoet gekomen aan een door velen reeds lang gekoesterde wens om iedere ver eniging afzonderlijk haar beste nummers te laten uitvoeren. Uiteraard is bij de samenstelling van het programma rekening gehouden met de ver schillende facetten der moderne gymnastiek zodat met recht van een gymnastiek-parade gesproken kan worden. Boksen en judo Een boks- en judoprogramma zal Donder dagavond vele liefhebbers naar het Concert gebouw doen gaan. Kampioenen gaan elkaar in de ring te lijf, de judo'ers houden een wedstrijd HaarlemUtrecht, ook drie Neder landse kampioenen in het gewichtheffen treden voor het voetlicht, waaronder Bram Charité. Het programma van de schoolhonkbal- wedstrijden in Haarlem is als volgt: Woensdag 23 Juni (Noorder Sportpark) 14 uur: le Chr. Lyceum—Lorentz Lyc. II; 15 uur: KetelaarschoolCoornhert Lyc. Vrijdag 25 Juni (Kleverlaan) 14 30 uur: Lo rentz Lyc. Ile HBS E; 16 uur: K. de Vries- schoolChr. Lyc. Marnix v. St. Aldegonde. Woensdag 30 Juni (Noorder Sportpark) 14 uur: Winnaar A—Winnaar C.; 15 uur: Win naar BWinnaar D. Vrijdag 2 Juli (Kleverlaan) 15 uur: Win naar EWinnaar F. De eerste testmatch tussen Engeland en Pakistan is in een draw geëindigd. Pakistan, dat Maandag 50 runs had gescoord voor het verlies van drie wickets, ging gisteren all out voor 87. De Engelsen scoorden daarna 117 voor negen (gesloten). In hun tweede innings maakten de gasten 121 runs voor drie wickets waarna de speeltijd was verstreken. ADVERTENTIE -tmr éskdëce/t/ Zondag is het Vaderdag. Vader zélf zal dit misschien niet zo belangrijk vinden. En weet je waarom niet? Omdat hij een echte vader is en dus meer aan jullie en moeder denkt dan aan zichzelf. Dat weet moeder het beste Maar die weet óók, dat vader het in zijn hart toch wel leuk vindt, als hij een cadeautje krijgt. Koop daarom gerust die prachtige doos King's Cross van 50 of 100 stuks. Dat zal een verrassing voor hem zijn! Want deze dozen zijn nu extra feestelijk door de Vader ként King's Cross en weet dus dat bet een echt 'goede Virginia sigaret is. Je zult zien hoe blij hij is! De Yorkshire Gentlemen zijn gisteren hun tour in Nederland begonnen met een tweedaagse wedstrijd tegen de Flamingo's op het Rood en Wit-terrein in Haarlem. Het was waarschijnlijk de onbekendheid met de matting-wickets die de Engelse captain er toe deed besluiten na het win nen van de toss fielden te kiezen. Hij zal deze beslissing achteraf wellicht betreurd hebben want de Flamingo's legden tot de thee beslag op het wicket en scoorden 258 runs voor het verlies van 7 wickets. Op dit totaal sloot aanvoerder Klink de innings. Het openingspaar der Flamingo's, Stolk (H.D.V.S.) en v. d. Vlugt (V.R.A.), namen geruime tijd om zich in te spelen op de snelle Engelse bowlers Hutton, Platt en Robinson. Pas toen Prentice in de aanval betrokken werd boekten zij succes, want toen Stolk trachtte het scoringtempo te forceren werd hij door deze bowler van een harde return voor een geduldige 19 runs gevangen. Vervolgens verscheen Ingelse (Quick N.) op de mat en voora! door zijn toedoen ADVERTENTIE M HUKKIQ befvu'ifcü biu/f BARTEL10RISSTR HAARLEM TEL 13439 FERD. B01STR 48 A DAM TEL 717162 DAMES - HEREN BADKLEDING Op het Hilversumse sportvliegveld heerste gisteren een ongewone drukte. Tussen half drie en half zes, streken behalve een aantal Nederlandse toestellen, niet minder dan 32 buitenlandse vliegtuigen neer, met aan boord de in totaal 73 deelnemers van de Internationale Luchtrally naar Nederland. Onder die 33 vliegtuigen waren 7 Bel gen, 10 Denen, 25 Engelsen, en een Fran- caise, madame Micheline Tessier, echtge note van de commandant van het vliegveld Tousus le Noble. Als bijzondere attractie had de organi serende Koninklijke Nederlandse Vereni ging voor Luchtvaart voor de eerste maal een stiptheidsvlucht ingelast. Aan de hand van de opgegeven kruissnelheid der vlieg tuigen, de afstand en de route was aan de deelnemers een tijdstip van starten opge geven, zodat in Hilversum precies bekend was op welk ogenblik de vlieger moest binnenkomen. Geheel en al kwamen deze berekeningen echter niet uit, want de ster ke Zuid-Wester was bijvoorbeeld voor de Denen een zware hindernis, zodat die bijna allen aanmerkelijk later binnenvielen. Allen bereikten echter zonder kleerscheu ren de basis Hilversum, waar een groepje Volendammer straatmuzikanten in costuum een welkom blies. Daarna volgden voor de vriendenkring der sportvliegers, die elkaar meestal bij diverse gelegenheden reeds eerder ontmoetten, een prettig weerzien. Er was nóg een pilote onder de deel nemers en wel de Deense mej. Else Han sen, die als passagiere de bekende Deense vliegenierster mevr. Harriet Forslev, echt genote van de Deense chef luchtmachtstaf, aan boord had. steeg de score dadelijk veel sneller. In een uur tijd kwamen er 77 runs bij en met de lunch hadden de Flamingo's 107 runs voor het verlies van 1 wicket gemaakt. Ingelse was toen met 52 not out. Misverstand Hierna zetten Ingelse en Van der Vlugt de zaken op dezelfde voet woort. Pas op 140 werden zij gescheiden. Ingelse riep zijn partner voor een korte run op, doch runde zich na een misverstand zelf uit. Hij scoor de een aantrekkelijke, harde 87 runs. De stand voor het tweede wicket had derhalve 111 runs opgeleverd. Van der Vlugt, die aanvankelijk zeer verdedigend gespeeld had, begon nu het bowlen aan te vallen en voerde zijn score tot 69 runs op alvorens hij bij een misluk te slag werd gevangen. De volgende Flamingo-batsmen tracht ten allen snel runs te scoren; de 200 kwam op het bord en met de thee werd de innings gesloten, W. van Manen (H.C.C.) scoorde een uitstekende 22; Leeftink (P.W.) en Vriens (H.C.C.) voegden in snel tempo resp. 19 en 21 runs aan het totaal toe. Van de Engelse bowlers maakten slechts Platt (347) en Prentice (156) enige indruk. Hutton (232), Robinson (041), Nedhurst (011) en Bradford Laurence (049) vermochten de Hollandse batsmen doorgaans niet te imponeren. Langzaam De Engelsen begonnen hun innings in een zeer langzaam tempo. In ruim twee uur tijd scoorden zij slechts 88 runs voor het verlies van 2 wickets. Nu moet on middellijk gezegd worden dat de Neder landse bowlers hun niet veel vrijheden toe stonden en door goed fielden werden ge steund. De Yorkshire Gentlemen beschikken in Prentice (47 not out) over een uitstekend batsman. Tyzack (18 not out) batte slechts korte tijd, maar sloeg Vriens wel voor 4 en daarna voor 6 in de Hout. De bowlingcijfers van de Flamingo's luidden aan het eind van de eerste dag: Leef tink 0—16, Vriens 1—37, Van der Bijl (Kampong) 1—18/Bijleveld (Rood en Wit) 08, Van der Most (P.W.) 03. DENEMARKEN VERSLOEG HONGA RIJE. Door een 4—1 overwinning op Hon garije heeft Denemarken zich in de halve finales van het tournooi om de Davis Cup (Europese zóne) geplaatst. ITALIë WERELDKAMPIOEN éQUIPE Bekerhouder Njord is zoals verwacht werd door de sterke acht van Aegir in de voorwedstrijd voor de Telegraafbeker uitgeschakeld. Toch heeft de ploeg van de Leidenaren, geheel bestaande uit eerste jaars wereldkampioen dames floret voor équipes en Italië legde beslag op de tweede plaats. WERELDRECORD BANNISTER ERKEND. Het wereldrecord van de Engelsman Bannister op de mijl (3 min. 59.4 sec.) is door de I.A.A.F. (de Internationale Athletiek- federatle) erkend. DE RACES TE ASCOT. Het paard „Corydalis" heeft de Ascot Stakes gewon nen, een ren over 2Vt mijl. VILLORESI HERSTELD. De bekende Italiaanse coureur Luigi Villoresi, die ge ruime tijd geleden zwaar gewond werd, ls geheel hersteld. Hij zal 27 Juni deelnemen •aan de Grote Prijs van Portugal, aan het stuur van een 3300 cc. Lancia Sport. roeiers, behoorlijk tegenstand geboden. Van de start bij het Kalfje af tot aan de laatste grote bocht in de Amstel bij de Ringdijk gingen de ploegen vrijwel gelijk over de baan. Toen liep Aegir ongeveer een halve lengte uit en daarmee werd de tegenstand van Njord gebroken. De Groningers lagen bij de Berlagebrug al bijna vier lengten voor en vergrootten hun voorsprong nog tot bijna vier lengten. Aegir, dat vanavond tegen Willem III in de finale komt, legde de 4'.4 km. af in de tijd van 15 min. 1 sec. Njord noteerde 15 min. 14.3 sec. Waren er verleden jaar maar acht spelers geplaatst voor het heren enkelepel, ditmaal heeft het plaatsingscomité van de Wimble don kampioenschappen voor een verrassing gezorgd door er twaalf aan te wijzen. Het zijn: 1. Trabert (V.S.). 2. Hoad (Austr.). 3. Rosewall (Austr.). 4. Seixas, houder van de titel (VS). 5. Rose (Austr.). 6. Larsen (VS). 7. Patty (VS). 8. Hartwig (Austr.) 9. Davidson (Zweden). 10. Nielsen (Denem.). 11. Drobny (Egypte) 12. Mulloy (VS). De plaatsing is conform de verwachtingen zo geschied dat Trabert, de Amerikaanse kampioen en houder van de Franse titel, en nummer één van de Australische ranglijst Hoad elkaar eventueel in de finale zullen ontmoeten. De verdere plaatsingen zijn: Dames enkel spel: 1. Conolly (VS), 2. Hart (VS), 3. Fry (VS). 4. Brough (VS), 5. Dupont (VS). 6. Mor timer (GB), 7. Fletcher (GB), 8. Pratt (Ja maica). Heren dubbelspel: 1. Hartwig en Rose; 2. Seixas en Trabert; 3. Hoad en Rosewall; 4. Mulloy en Patty. Dames dubbelspel: 1. Fry en Hart; 2. Brough en Dupont; 3. Mortimer en mej. Shilcock; 4. Pratt en Weiss (Arg.) Gemengd dubbelspel: 1. Seixas en Hart; 2. Hoad en Connolly: 3. Rosewall en Dupont; 4. Hartwig en Pratt. De wedstrijden beginnen Maandag 21 Juni. In de hoofdklasse waterpolowedstrijd HaarlemSVH hebben de Haarlemmers het niet kunnen bolwerken. Haarlem vond een jonge en snelle ploeg tegenover zich, die de Haarlem-verdediging regelmatig zwaar op de proef stelde. Niet alleen schoot Haarlem met een invaller voor Bijlsma in snel- heid te kort, ook het zuiver plaatsen liet veel te wensen over. Al spoedig na de aanvang verkreeg SVH, door een overtreding van IJzer, een spelers meerderheid. zodat Kamerling voor SVH kon scoren. Wederom kwam SVH daarna vele malen voor het Haarlem-doel. Smael en Dokter zorgen voor een stand van nuldrie bij rust. Ook na de hervatting kreeg de Haarlem verdediging het zwaar te verduren. Dokter en Smael brachten de SVH-voorsprong op vijf—nul. waarna Paanakker een fout af strafte. Kort nadat Dokter de stand op zes een had gebracht klonk het laatste fluit signaal. De stand is: GZC 1 Meeuwen 1 HZPC 1 SVH 1 Haarlem 1 Merwede 1 18— 5 31—17 14—11 16—15 7—27 12—23 Haarlem 3 leed in de reserve tweede klasse een acht—nul nederlaag tegen Nereus 2.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 7