20 Juni VADERDAG! P. RIS GESCHENKEN Rondom Den Briel wordt groot recreatiegebied „aangelegd" H. KNOL VADER fa. R. DE BOER Visserij - varia Sigarenmagazijn P. KARSTEN Over vier jaar kunnen duizenden Rotterdammers er hun hart ophalen Castricum Wijk aan Zee Feest bij de „Hera" Vanmorgen in de Vis hal Luidsprekers 10 Wreker met tang Drie jaar tegen koopman uit Vlaardingen geëist Zaterdag aardbeienveiling Aangevaren logger behouden in Aberdeen Vier jubilarissen onderscheiden Transportwaterleiding Rijn-Kennemerland Vangstberichten uit zee van Katwijkse loggers De „Timor" verkocht Scheepvaart PRACHTIGE LINDBERGH - P I) P E N Aanstekers - Sigaren- en Sigarettenpijpjes BAKKER IJ EN CADEAUX B. NOOY HORLOGES KLOKKEN WEKKERS HORLOGEBANDEN r\ laat nu uw grasmachine NAKIJKEN EN SLIJPEN door SLIJPERIJ „A K RA" voor DONDERDAG 17 JUNI 1954 Sinds Juli 1950 ligt er een dam tussen Voorne en Rozenburg, een strakke rechte lijn, die voor de bevaarder van de Brielse Maas voorgoed en onverbiddelijk het uit zicht op de vrije zee afsluit, maar die het uitzicht op betere oogsten voor de boeren van Rozenburg en Voorne-Putten en op belangrijke nieuwe recreatiemogelijkheden voor duizenden stadsbewoners heeft ge opend. De dam van Voorne naar Rozen burg in het Westen en de Dam in de Botlek in het Oosten hebben van de Brielse Maas een binnenwater gemaakt, waar het „gif uit de zee", het zout, geen weg meer kan vinden naar de aangrenzende akkers en weiden. Als over vier jaar het recreatieplan Brielse Maas van plan tot werkelijkheid is geworden, zullen de stadsbewoners uit het overbevolkte Zuid-Holland er rust en ont spanning kunnen vinden in de vrije natuur, zowel op en aan als in het water. Den Briel wel verre van als dode stad zyn dagen te slijten zal het centrum worden van dit nieuwe recreatiegebied, de dorpen Nieuwesluis en Zwartewaal aan de Zuide lijke oever zullen zich eveneens op toeristen en dagjesmensen gaan oriënteren en aan de dorpenloze Rozenburgse oever komen een paar nieuwe bebouwingskernen, opdat kano-ers, zeilers en fietsers ook aan deze kant van het water haventjes, café's, hotel letjes en zwemgelegenheid kunnen vinden. Een nieuw dorpje, Overbaak, zal hier ver rijzen. De provinciale planologische dienst van Zuid-Holland heeft een streekplan ge maakt, waarin agrarische en recreatiebe- langen zorgvuldig tegen elkaar zgn afge wogen. Wel had men hier het voordeel, dat na de afdamming buitendijkse slikgronden, grond dus, die men niet aan de landbouw hoefde te onttrekken, gewonnen en voor recreatiedoeleinden bestemd konden wor den, maar niettemin heeft het nog heel wat onderhandelen gekost voordat alle partijen zo veel mogelijk tevreden waren gesteld. Niet geheel, want de Kroon heeft het streekplan Brielse Maas dit voorjaar goed gekeurd „met ongegrondverklaring van ingediende bezwaren" en de kampioenen voor de recreatie vinden, dat voor hun oog merken niet voldoende grond is vrijgeko men. Vermaak en rust Die recreatiegrond bestaat in hoofdzaak uit een dertig veertig meter brede strook aan weerszijden van het water. Er komt daar een fietspad, zodat men, via de dam Voorne-Rozenburg, om de hele Brielse Maas heen kan rijden, een tocht van ongeveer 27 kilometer. In de grasbermen langs het water zullen de uitgaande stedelingen een plekje kunnen vinden en hier en daar is de strook wat verbreed voor de aanplant van opgaande houtgroepen en de aanleg van de bebouwingskernen. Drie ingenieurs van de provinciale planologische dienst hebben sa men dit plan in elkaar gezet. De grondge dachte is van ir. G. Lange, ir. H. Hen- drickx heeft het landbouwgedeelte voor zgn rekening genomen en voor het land schappelijk aspect tekent ir. N. Roorda van Evsinga. Hij heeft het recreatiegebied in twee stukken verdeeld. Het Oostelijke, het dichtst bij Rotterdam gelegen gedeelte, waar het water vrij smal en recht is. is bestemd voor wat hij noemt de „recreatie met muziek". De mensenmassa's uit Rot terdam en omgeving, die er op zomerse da gen op uit trekken, kunnen daar dicht bij huis hun vermaak zoeken. De tram van de R.T.M. brengt hen naar Zwartewaal en voor de fietsers is ook Nieuwesluis nog snel te bereiken. Aan de Noordelijke oever wordt het haventje van Blankenburg wat uitgebreid en voor de watersport geoutil leerd. Een vrij dichte boombeplanting is in dit gedeelte geprojecteerd, met name aan de Noordkant, zodat de olie-installaties van Pernis aan het oog worden onttrokken. Het Westelijke gedeelte, waar de Brielse Maas een grote bocht maakt en zich naar de vroegere monding toe verbreedt, is meer geschikt voor de liefhebbers van het wijde water en de stilte. Beplanting en open oevers zullen hier elkaar afwisselen, zodat men, op het water dobberend, nu eens het uitzicht heeft op boomgroepen, dan weer over het vlakke Rozenburg heen op de zeeschepen op de Nieuwe Waterweg of op Den Briel met zgn stompe toren. Het nieuwe dorpje Overbaak komt in dit gedeelte te liggen, aan de Westkant van het Spuikanaal door Rozenburg, waardoor het in het Oosten in de Brielse Maas gela ten water in de Nieuwe Waterweg ge bracht kan worden Grondwerk begonnen De grens tussen het „drukke" en het „stille" gedeelte zal gevormd worden door de brug, die ten Zuiden van Maassluis en Oostelgk van Den Briel de Brielse Maas zal overspannen en waarmee in 1955 wordt begonnen. Over de hoogte van die brug en over de vraag of het een vaste of een be weegbare brug zal worden zgn nu nog on derhandelingen tussen provinciale en rijks waterstaat aan de gang. Voor rijkswater staat is dit water namelijk zandwinnings- gebied. zodat ook deze dienst wel een woordje mee moet spreken. Een ruilverka velingsplan voor de landbouwgronden aan de Zuidzijde is in de pen en men hoopt, dat bij de vaststelling daarvan meteen grond kan worden gereserveerd voor het Zuide lijke bruggehoofd. Een gedeelte van het plan is nu al ver wezenlijkt. De provincie is een jaar na de afsluiting van de Brielse Maas, in Juni 1951,, al begonnen met het grondwerk. Nu is van de 230 hectare recreatiegrond vijftig hectare ingeplant, op vijftig hectare is men met het grondwerk bezig en over een paar maanden zullen nog eens veertig hectare „aangepakt" worden. In 1958 zal alles klaar zijn. Dan zal het werk van mensen handen zich tot echte vrije natuur kunnen ontwikkelen, de temidden daarvan gelegen dorpen en buurtschappen, oude en nieuwe, zullen zich gereedmaken om de rustende stadsmens gastvrjj te ontvanger „Hollandse jongens slaan met de vuisten erop als ze iets te vereffenen hebben, maar dit is natuurlijk niet goed te praten." zeide de president van het Haagse hof tegen de 36-jarige koopman D. van der VV. uit Vlaar dingen, die terecht heeft gestaan wegens poging tot diefstal, voorafgegaan door ge weld. Van der Wé, die door de Rotterdamse rechtbank was veroordeeld tot drie jaar ge vangenisstraf met aftrek van voorarrest, was ervan beschuldigd de 54-jarige chauf feur M. Brandwijk uit Apeldoorn op een donkere nacht "in November van het vorige jaar met een tang op het hoofd te hebben geslagen. Van der W.„ die door de Rotterdamse dat hij Brandwijk had willen beroven, om dat hg, naar hij thans beweerde, bang was geweest anders voor poging tot doodslag te worden veroordeeld. Thans verklaarde hij dat hij zich had willen wreken op Brandwijk, omdat deze hem, volgens hem met opzet, had aangere den met zijn auto. De chauffeur zou dit hebben gedaan omdat verdachte onenigheid had met een filiaalhouder van de firma, waarvoor Brandwijk werkte. De chauffeur had, toen hij met de tang werd geslagen door Van der W., die zijn gezicht had bedekt met zijn shawl om niet herkend te worden, luidkeels „moord" ge roepen. Daarna had hij naar zijn achterzak gegrepen alsof hij een revolver wilde trek ken en gezegd: „Als je niet weggaat schiet ik je kapot". Dat was Van der W. te gortig geworden en hij had de benen genomen. De procureur-generaal vond het een bij zonder zwaar misdrijf en de straf, die de rechtbank had bepaald juist, ook omdat verdachte reeds vgftien maal is veroor deeld en een reclasseringsrapport ongun stig over hem spreekt. Hij vroeg bevestiging van het vonnis in eerste aanleg, met dien verstande dat het af te trekken voorarrest beperkt bljjft tot het tijdstip van het vonnis van de recht bank. Het hof zal over acht dagen arrest wij zen. Nieuw stuk in studie De Castrieumsc toneelvereniging De Schakel heeft in studie genomen het blij spel in drie bedrijven „Voorschrift van de dokter", naar het Amerikaans door Kurtz Gordon, vertaling Bert Russel. Het ligt in de bedoeling dit blijspel in October op te voeren. De regie is in handen van mevrouw L. la ChapelleDe Jong, uit Amsterdam. Instituut naar De Banjaert De afdeling Castricum van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling heeft voor Zondag een fietstocht naar het natuur vriendenhuis „De Banjaert" te Wijk aan Zee op het programma staan. De leden zullen per fiets vertrekken van hotel Komman en door de duinen naar de bad plaats gaan. De leiding berust bij de heer J. Stroet uit Heiloo. De raad komt bijeen De gemeenteraad van Castricum zal Don derdag 24 Juni in openbare vergadering bijeen komen. De agenda vermeldt vijftien punten. De coöperatieve tuinbouwvereniging „Ons Belang" te Castricum koesterde aan vankelijk het voornemen volgende week Maandag de eerste aardbeienveiling van dit seizoen te houden. Van dit besluit is men inmiddels terug gekomen en naar wij thans vernemen, is de eerste veiling Zaterdag om 11 uur. Eerste sperciebonen Aan de Castricumse groenteveiling van Woensdag zijn door de tuinder, de heer C. Beentjes.de eerste sperciebonen aangevoerd. Deze groente bracht 2,per kilo op. Wat de tuinders kregen Op de groente- en fruitveiling kregen de Kennemer tuinders Woensdag te Castri cum de volgende prijzen: sla 2l 6; bloem kool 4860; peulen 6085; dubbele sper ciebonen ƒ2; asperges ƒ11,60: rabarber 816; bospeen 3542 cent per bos; aard beien 3574 cent per doosje; aardbeien 2,753,55 per slof. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: Frederik Jacobus, z. van F. de Graaf en C. Hollenberg: Adriaan Hendrik, z. van L. Nijmeijer en S. de Rooij; Johannes Petrus, z. van P. J. v. d. Himst en Th. A. van Velzen. ONDERTROUWD: J. J. Kapteijn te Alk maar en M. Konijn te Castricum. GEHUWD: M. J. A. A. Kosters te Heilo en A. C. Brakenhoff te Castricum. OVERLEDEN: Willem Adam Erkelens, oud 67 j„ te Den Helder; Jan Tennekes. oud 73 j.. te Amsterdam; Gerrit Snip, oud 66 j, te Schoorl. Orgelconcert in dorpskerk In de oude dorpskerk van Wijk aan Zee zal de Beverwijkse organist G. J. Moed op Dinsdag 22 Juni een concert geven. Zaterdag ballonoptocht De WV te Wijk aan Zee houdt Zaterdag 19 Juni een ballonoptocht voor kinderen. Medewerking wordt verleend door het muziekgezelschap van de badplaats Arion. De Vlaardingse motorlogger „Voor waarts" (VL. 142), die in de nacht van Dinsdag op Woensdag is aangevaren door de Katwijker logger „Wilhelmina III" (KW 147) en door deze op sleeptouw werd genomen naar Aberdeen, is daar thans behouden aangekomen. Onderweg had de schipper van de logger naar zijn rederij geseind, dat de bemanning er wel in zou slagen het schip door intensief ge bruik van de pompen boven water te hou den. Vandaag is er feest bij de „Hera" in IJmuiden. Vier oude getrouwen worden er beloond voor noeste vlijt en volharding. In het raadhuis in Velsen heeft burgemees ter Kwint hen vanmorgen een koninklijke onderscheiding uitgereikt. De heer J. F. Lodder ontving de zilveren médaille en de heren J. van Dongen, T. Kok en M. van Leeuwen namen de bronzen médaille ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau in ontvangst. De heer Lodder kwam op 13 Mei 1910 als ketelmaker bij de Hera in dienst en werd enige jaren later tot baas bevorderd. In de opbouw van de lasafdeling, gevolg van de opkomst van de lastechniek en de toepas sing ook bij ketelreparaties, heeft hij een belangrijke rol gespeeld. Bij het rijkstoezicht op het Stoomwezen staat hij zeer goed aangeschreven, men vraagt van die zijde gaarne zijn advies, ook voor reparaties die niet door de Hera worden uitgevoerd. In de loop der jaren kreeg de heer Lod der de leiding in de afdelingen ketelmake rij, lasserij, plaatwerkerij en smederij. Op deze plaats heeft hij zich bijna onmisbaar gemaakt dank zij zijn groot organisatie talent en zijn joviale manier van omgang. De heer T. Kok is sinds 10 September 1911 in dienst als ketelmaker. Hij is een buitengewoon bekwaam vakman en er zijn weinigen met zulk een ervaring en' kun digheid. Zijn vakmanschap heeft de naam van de afdeling ketelmakerij van de Hera tot in wijde omtrek gevestigd. J. van Don gen doet sedert 20 April 1912 dienst als plaatwerker. Oook hij is een bekwaam vakman en hij heeft steeds met grote ijver en toewijding zijn taak vervuld. M. J. van Leeuwen kwam als machine bankwerker op 28 April 1914 in dienst en ook dit werk werd met grote trouw en plichtsbetrachting vervuld. De directeur van de N.V. Hera, ir. W. Polderman was bij de uitreiking van de onderscheidingen tegenwoordig, evenals de familieleden van de jubilarissen. Na afloop van dit officiële gedeelte zijn de onderscheidenen op het bedrijf ontvan gen, waar gelegenheid bestond voor het personeel om hun collega's geluk te wen sen. Ten einde te voorzien in de drinkwater behoefte van het gebied, dat door het Pro vinciaal Waterleidingbedrijf (P.N.W.) en de Gemeentewaterleidingen van Amster dam wordt bestreken, is een plan in uit voering tot het leggen van een buisleiding van Jutfaas via de Oranjekom onder de gemeente Bloemendaal (Vogelenzang) naar een plaats in de provinciale duinter- teinen nabij Castricum. Deze buisleiding zal ook de gemeente Velsen kruisen. Het tracé binnen de gemeente is na langdurige onderhandelingen vastgesteld, waarbij alle in het geding zijnde belangen nauwkeurig tegen elkaar zijn afgewogen. Voor zover deze leiding in aan de gemeente toebeho rende grond komt te liggen is het gewenst, aldus delen B. en W. van Velsen de raad mee, te dezer zake een zakelijk recht als bedoeld in de Belemmeringen wet Privaat recht, te vestigen. Te dien einde is een overeenkomst ontworpen waarin de hierbij betrokken percelen of perceelsgedeelten en de wederzijdse rechten en verplichtingen zijn omschreven. Volgens dit ontwerp zal de gemeente als vergoeding ontvangen een bedrag van per strekkende meter op een strook van 20 m. breed. Kruisingen met openbare wegen zijn daarin niet op genomen. KW. 147 niet beschadigd De volgende vangstberichten werden van morgen van de Katwijkse en IJmuidense loggers ontvangen: KW 15 16 k.; KW 43 2 k.; KW 85 17 k.; KW 97 2 k.: KW 110 3 k.; KW 176 15 k.; KW 50 9 k.; KW 173 29 k.; KW 19 2 k.; KW 70 2 k.: KW 129 1 k.: KW 161 1 k.; KW 163 50 k.: KW 3 60 k.: KW 14 13 k.; KW 25 4 k.: KW 73 4 k.: KW 47 2 k.; KW 22 26 k.; KW 127 67 k.; IJM 75 30 k.; KW 9 5 k.; KW 23 1 k.: KW 138 1 k.; KW 147 24 k.; KW 140 3 k.: IJM 74 4 k.; KW 18 50 k.; KW 67 7 k.; KW 83 13 k.; KW 86 16 k.; KW 144 3 k.; KW 29 1 k.; KW 39 2 k.; KW 49 4 k.; KW 78 15 k. Geen vangst hadden de KW 16. 168. 2, 20, 41. 37. 130 en 151 en de IJM 283. De gemid delde vangsten waren voor Vlaardingen 3, voor Katwijk 12 en voor Scheveningen 7 kantjes. Thuisstomend zijn thans de KW 23. KW 86 en de KW 47. Na de aanvaring De KW 147 „Wilhelmina 3" die, zoals we gisteren meldden, gisternacht de VL 142 in de midscheeps ramde, heeft vannacht al weer aan de visserij deel genomen en is niet be schadigd. De VL 142 „Voorwaarts" is van morgen in een dok te Aberdeen opgenomen. De logger heeft een flink gat in de huid. Op het moment van de aanvaring was er haast geen vijf meter zicht als gevolg van de dichte mist. Aanvoer op Urk. Woensdag werd door 110 vaartuigen op Urk aangevoerd: 8411 pond kuilpaling, prijs f 1,10f 1,17; 1172 pond lijn- aal, prijs f 1.30f 1.43; 16 pond snoekbaars, prijs f 0.72; 253 pond rode baars, prijs f 0.65 f 0.83 per pond en 935 bak nest, prijs f 2,60 f 3.05. per bak van 37% kg. Loggers uit de Noord Drie Noordloggers waren vanmorgen aan de IJmuidense afslag. Trawlers zul len er deze week vermoedelijk niet meer komen, daar de oudste twee boten „Mary" en „Herman" van vorige week Vrijdag zijn. De loggers voerden aan 125 kisten piepers, 225 makreel, 40 gul, 65 schar en wijting, 20 schol, 30 radio, 40 varia en 200 diversen. Van de kleine vaart was er 40.000 kg tong met 1200 kisten schol. De prijzen De grote gul deed vanmorgen f 50, de middel gul f 37 en de torren f 26. Braad ging van de hand voor f 26 tot f 23, wij ting voor f 19 tot f 20 en makreel voor f 20 tot f 22. Een kist kabeljauwen haalde f 96 en een andere kist f 114. Schollen en tongen De schol III haalde f 9 tot f 13. de twee tjes van f 14.50 tot f 20. Engeland kocht de schol I voor f 27 tot f 32, de zetschol voor f 35 tot f 38 en de middel schol voor f 35. Door de grote aanvoer zakte de prijs van de tong. Lappen thaalden nu f 1.60, grootmiddel zakte van f 1.65 naar f 1.40, halve pondjes van f 1.45 naar f 1.25, tong I van f 1.15 naar f 1.— en de slips van f 0.76 naar f 0.60. Dagen en bedragen De „Flamingo" maakte gisteren voor een reis van twaalf dagen f 19.410, de „Postboy" voor een zelfde periode f 21.080 en de „Bloemendaal" voor zeven dagen f 11.300. De SCH. 27 haalde f 11.550 en de Deen f 8200. Garnalen Dinsdagmiddag waren nog aan de af slag 311 kg zoute garnalen, die van de hand gingen voor f 0.92 per kg. De flauwe garnalen, waarvan 611 kg in de hal ston den kregen van f 0.56 tot f 0.61. En vanmorgen op zee Veel nieuws kwam er vanmorgen niet van zee. Er zijn weinig trawlers op het ogenblik in de vaart, daar de meeste sche pen aan de Zuidzij in onderhoud zijn. De „Excelsior 3" deed gistermiddag een trek van 10 hoops op 55 N.B. Andere loggers meldden toen trekjes van een paar man den en een logger haalde zelfs vijf pak scheep, in hoofdzaak horsmakreel en modder. Er kwam 20 mand makreel, een mand vis en een mand tarbot uit. Van morgen meldde de loggervloot nog steeds makreelvangsten, al waren de hoeveel heden gering: van twee trekken twintig manden, van een trek vijftien manden en een ander uit twee pak tien tot twaalf manden. De „Zeelandia" maakte gister middag drie trekken, elk van 12 tot 13 manden piepers, wat schelvis en kabel jauw. De „Colombo" was gisteren uitsto- mend en de „Mary" viste bij de Hospitaal- grond, waar een trek van tien en van drie manden werd gedaan. De logger „Ver wachting" deed in de nacht een trek van achttien manden. Van de kottervloot meld de „De zeven gebroeders" bij de P. 4-boei, trekjes bij nacht van 60 tot 70 kg tong en overdag 20 kg en drie tot vier mandjes vis. De „Pietertje" gaf bij de 55 N.B. vanmor gen een trek door van twee en half uur van tien manden hoops: een mand of vijf torren en gullen en wat mandjes mooie piepertjes. Het 332 b.r.t. metende Nederlandse kustvaartuig „Timor", gebouwd in 1939, van Salomon's Shipping and Forwarding Office te Rotterdam, is verkocht aan een Noorse rederij. Prijzen van Woensdag. Per 1 kg; heil bot ƒ3.302,70; gr. tong ƒ2,161,60; grm. tong 1.901,66: kim. tong 1,941,44; kl. tong I 1.54—1,36; kl. tong II 0.94—0,70; tarbot I ƒ2,101,56. Per 50 kg: tarbot II f 100—88; tarbot III 82—81; kl. griet 26; tongschar 5449; gr. schol ƒ4039; grm. schol 5649; kim. schol 5032; kl. schol I 40—28; kl. schol II 29—12; schar ƒ21 12; bot 23—8; makreel 27—19; gr. schel vis ƒ3830: grm. schelvis 3227; kim. schelvis 4725; kl. schelvis I ƒ4923; kl. schelvis II ƒ2513: wijting 2510; gr. gul 5640; mid. gul ƒ3827; kl. gul ƒ27—17; kl. haai ƒ39—31; kl. wolf ƒ42; poontjes 169 gr. rode poon II 16 12,50. Per 125 kg: gr. kabeljauw 24888; gr. koolvis zw. 8471; gr. leng 110; gr. wolf 83—80. Aanvoer van Woensdag: 385 kisten tong en tarbot, 5 heilbot, 5 griet, 15 tongschar en schartong. 755 schol, 70 schar, 30 bot, 940 makreel. 1520 schelvis, 80 wijting. 640 kabeljauw en gul, 3 leng, 4 kl. haai, 20 wolf, 25 poon, 108 koolvis, 25 diversen. In totaal 4630 kisten. Aalsdijk, 14 te Houston. Alnati, 15 te Rio de Janeiro. Alphacca, 15 v. Rirt de Janeiro n. Buenos Aires Andijk, 14 te Galveston. Axeidijk, 15 v Victoria n. New York. Abbedijk, pass. 15 Scilly s n. Antwerpen. Agamemnon, 16 te New York. Albireo, 15 v. Victoria te Ilheos. Aldabi, 15 v. Las Palmas n. Antw. Alnati, pass. 15 Vlissingen n. Rotterdam. Alphard, 16 te Santos. Arkeldijk, 1G te Houston. Alchiba, 15 te Rio Grande do Sul. Amsteldijk, 15 te Antwerpen. Amstelpark, 16 te Beiawan. Antonia, 16 te Tj. Priok. Arnedijk, 14 te Mobile. Artemis, 14 v. Curasao n. Pto Bile. Adinda, pass. 15 ten N. Semarang n. P'.adju. Amor, pass. 15 Bizerta n. Hamburg. Argos. 15 140 m. O Kp. de Gata. Ariadne, pass. 15 Str. Messina n. Kalamata. BlijdendijK, 15 te New York. Borneo, 16 te Tj. Priok. Boskoop. 15 te Amsterdam. Bloemfontein, 16 320 m. ZW. Kp. Palmas. Blommersdijk, pass. 15 Kreta n. Port Said. Bonaire, 15 730 m. W.ZW. Madeira. Breda, 16 v. Curasao te Aruba. Bantam, 12 v. Balikpapan n. Makassar. Baud, 15 v. Soerabaja n. Semarang. Caltex Nederland, pass. 15 Dover n. Sidon. Caltcx Pernis, 19 Rotterdam verwacht. Caltex Utrecht, pass. 15 Finisterre n. Rotterdam Ceronia. 15 te Stanlow. Croneoburgh, 15 te Or.ton. Castor, 15 v. Philadelphia n. New York. Caltex Delft, pass. 15 Kp. Roca n. Sidon. Caltex The Hague, pass. 15 Kreta n. Sidon. Cleodora, 16 Singapore. Duivcndrecht, pass. 15 Las Palmas n. Liverpool Dalerdijk, 15 te San Francisco. Delfland. 16 te Hamburg. Dongedijk, 16 v. Vancouver te Rotterdam. Duivendijk, 15 v. Balboa n. Los Angeles. Diemerdijk, pass. 15 Ouessant n. Curasao. Drente, 15 nog te Damman. Erinna. pass. 15 Guadeloupe n. Curasao. Eemdijk, 16 v. Galveston te Antw. Elmina, 15 140 m. O. Madeira. Etrema, 15 80 m. O.ZO. Str. Messina- Friesland (KRL), 16 Daedalus n. Beiawan. Gaasterland, 14 v. Bahla n. Recife. Gravcland, 15 te Paranagua. Gooiland, 15 v. Bahia n. Victoria. Gouwe, vertr. 17 v. Zaandam n. Port Talbot. Groote Beer, 19 te Southampton verw. Helder. 15 v. Ciudad Trujillo n Port au Prince Hathor. 16 te Bremen. Haulerwljk, 15 1110 m. O.NO. Tokio. Hecuba, 15 600 m. ZW. Lands End. Heemskerk, 15 110 m. O. Port Soedan. Ilos, 15 v. Barcelona n Savona. Ivoorkust, 15 100 m. NW. Kp. St. Vincent. Jagersfontein. 15 v. Port Elizabeth n. Kaapstad. Japara (KRL), 16 te La Buan. Karimun, 15 v. Suez n Djeddah. Koratia, 15 v. R'dam n. Curapao. Kertosono, 16 v. Mombasa n. Djibouti. Kalmana, 15 v. Makassar n. Dongala. Karaton, 17 Menado verwacht. Kota Agoeng, 15 80 m. W.NW. Anderhalfgraads- kanaal. Lieve Vrouwekerk, 16 te Port Said. Loosdrecht, 15 te Bombay. Lekhaven. 15 v. R'dam n. Antwerpen. Lombok, pass. 15 Fern. Noronha n. Kaapstad. Larenbei-g, 15 140 m. N. ten W Wassawa. Liseta, 15 v. Telokanson n. Pladju. Lissekerk. 15 v. Hamburg n. Kopenhagen. Loenerkerk, pass. 15 Khorya Morya eil. n. Aden Madoera, 15 te New York. Mataram, pass. Kp. Guardaful n. Aden. Meerkerk, 15 v. Amsterdam n. Gua. Modiokerto, pass. 15 Minlkoy n. Beiawan. Meiwede, pass. 15 Scilly's n. Le Havre. Merwehaven. 16 te Le Havre. Mariekerk, 15 230 m. NW. Djeddah. Mai kelo, pass. 15 Sunk n. Londen. Mendut, 16 te Pontianak. Mirza. 15 320 m. W.ZW. Miri. Molenkcrk. 15 450 m. W.NW. Minikoy. Nieuw Amsterdam, 18 Southampton verw. Nieuw Holland, 14 te Penang. Notos, pass. 16 Ouessant n. Amsterdam. Oranje, 15 180 m. O. Ceylon. Oberon, 16 v. New York te Curasao. Omala, 15 v. Recife n. Belem. Oraniefontein. 15 v. Amsterdam n. Bremen. Orestes. 15 780 m. W. ten Z. Lands End Prins Fred. Hendrik 16 te Rotterdam. Papendrecht. 15 v. Londen n. Huil. Phrontis, 16 v. Suez te Aden. Pendrecht, 16 te Rastanura Polydorus, 14 te Tjilatjap. Prins Fred Willem. 15 135 m. W. Valentla. Prins Joh. Willem Friso, 15 300 m. W. ten Z. Valentia. Prins Maurits, 15 te Bremen. Prins Philips Willem. 15 240 m. W. Valentia. Ridderkerk. 16 te Luderitzbaai. Roepat, 16 te Port Swettenham. Rondo, 15 te Khorramshar. Rijnkerk, 15 te Amsteidam. Rijnland, 16 v. Amsterdam te St. Vincent. Raki, 15 240 m. N.NO. Finisterre. Saroena, 15 te Soerabaja. Sibajak, 15 210 m. O. Aden n. Colombo. Sommelsdijk, pass. 16 Sabang n. Colombo. Stad Leiden, 15 v. Emden n. Narvik. Sumatra, pass. 15 Minikoy n. Colombo. Scherpendrecht. pass. 15 Fort Aleza n. Curasao Schiedijk, 16 te Antwerpen. Stad Maastricht, 15 v. Barcelona n. Casablanca Stad Rotterdam. 15 v. Wabana n. Engeland. Salatlga, 14 v. San Francisco n. Philippijnen. Stentor. 16 te Amsterdam. Straat Soenda, 13 v. Manilla n. Buenos Aires. Sigli, 15 v. Singapore n. Port Swettenham. Stad Arnhem, 14 te Koewait Stad Schiedam, 15 80 m. Z. Plymouth. Stanvac Djirak, 15 160 m. Z. ten O. Kp. Padaran Tegelberg, 13 v. Manilla n. Japan. Triton, 16 te Amsterdam. Tara, 15 v. Montevideo n. Santos. Thalatta, pass. 16 Aden n. Suez. Tamo, pass. 15 Madeira n. Recife. Titus. 15 te Hull. Tjibodas, 16 te Niihama. Tjikampek. 16 te Tj. Priok. Utrecht. 15 v. Philadelphia n. Casablanca. Van Heutsz, pass. 15 Anamba eil. n. Singapore. Van Outhoom, 16 v. Samarinda n. Balikpapan Van Riebeeck, 16 te Soerabaja. Willemstad, 15 v. Barbados n. Madeira. Wonoglrl, 16 te Beiawan. Waal, 16 te Amsterdam Wonosarl, 15 te San Francisco. Waterman, 16 v. Rotterdam te Halifax. Willem Ruys 16 v. Southampton te Port Said. Wield recht, 15 750 m. W. ten Z. Madeira. Use!. 15 te Malta. Zuiderkruis, 15 v. Rotterdam n. Halifax. Zonnewijk, 15 320 m. NO. Kp. Frio. KLEINE VAART Atlas, 15 v. Tatania n. Messina. Adm. Courbet. 16 v. Londen n. Stockholm. Adm. De Ruyter, 16 nog Karlshamn. Adm. Nelson, pass. 16 Oland n. Lowestoft. Appingedam, 16 v. Antwerpen te Rotterdam. Anna b, vertr. 16 v. Leixoes n. Hull. Att S. pass. 16 Vlissingen n. Antwerpen. Audacia, 16 v. Drogheda n. Swansea. Bab-T, 14 Kiel gepass n. Domsjo. Beekbergen, 17 v. Kotka te Dundee verw. Bergsingel, verm. 16 v. Grangemouth n. West Hartlepool. Bernard, pass. 16 Vlissingen n. Hull. Boreas. 16 te Amsterdam. Bree Helle, 15 v. Rotterdam n. Londen. Bestevaer, pass. 15 Vlissingen n. Antwerpen. Bornrif, 15 v. Vlissingen n. Gothenburg. Deneb, 15 v. Swansea n. Brussel. Denl, 16 v. Montrose n. Dundee. Diligentia. 16 v. Londen te Rotterdam. De Ruyter. 16 v. Hull te Kopenhagen. Dicky W. 15 v. Amsterdam n. IJmuiden. Driebergen, vertr. 16 v. Le Havre n. Rouaan F.mke, 16 v. Parus te Rotterdam, tibergen, 16 v. Mogador te Belfast verw. Llda. 16 v. Rotterdam te IJmuiden. Evertscn, 15 v. Esbjerg n. Ramsvik. Feiocia, 16 v. Klngslynn n. Esbjerg. Fliilandia, 15 v. Rotterdam n. Londen. Fiducia, 16 v. Boston te Maassluis. Fraternité, 15 v. Hull n. Sunderland. Gramsbergen. 15 v. Requejada n. Gent. Grebbestroom. 15 v. Amsterdam n. Londen. Heiloo. 16 v. St. Valery te Rotterdam. Hoc Vinces. 15 v. Rotterdam n. Wisbeck. Harold. 16 v. Vlaardingen n. Hamburg. Hast III. 15 v. Middlesbro tc Hull. Hast IV. 15 v. Hobro n. Horsens. Hinde, 16 v. A'dam n. Rotterdam. Ida Pieter, 21 v. Stettin te Sorkjosen verw. Jonex I, pass. 16 Vlissingen n. Antwerpen. Joost. 13 te Zaandam. Kaap Falga, 15 v. Londen te Rotterdam. Leendert b, 15 v. Manchester n. Rotterdam. Liberte, 16 v. Vlissingen te Gent. Lydia, 16 v. Caen n. Avonmouth. Larix, 14 te Domsjo. Maasym N. 15 v. Randers te Kotka. Margriet L. 15 v. Amsterdam n. Londen. Mary. 16 v. Londen te Rotterdam. May Star. 15 v. Londen te Rotterdam. Markab N. 16 v. Warnemunde n. Le Havre Missouri, 15 v. Kotka te Amsterdam. Noorderhaven, 16 v. Sonderborg te Vaasa. Nieuwland. 15 v. Rotterdam n. Leith. Nero, 16 te Amsterdam. Olwe, 15 v. Rotterdam n. Boston. Pavo, 13 te Zaandam. Ponto, 15 Kiel gepass. n Vastervlk. Ponza, 12 te Gefle. Perregaux, 16 te Fedala. Prior, pass. 15 Gibraltar n. Savona. Spurt. 16 v. Antwerpen n. Rotterdam. Schokland. 15 v. Rotterdam n. Middlesbro. Stella Maris, 16 v. Kopenhagen te Rotterdam. Uimajo, 15 v. Terneuzen te Antw. Wega, pass. 16 Vlissingen n. Brussel. Westersingel, 16 v. Bordeaux n. Granton. Westkust, 16 v. Rotterdam te Gent. Wilhelmine, pass. 15 Vlissingen n. Malmö. Wim, 15 v. Gent, te Kopenhagen. IJsel. 15 v. Le Havre te Rotterdam. Zaanstroom, 15 v. Amsterdam n. Huil. SI.EERVAART Blankenburg met lichter 15 90 m. ZW. Ouessant Goeree. met kraan pass. 15 Kp. Tenez naar Port Fuad. Hudson n. ss Joachim Hendrik Fisher 15 210 m. O.NO. Fayal. Humber, 15 v. Rotterdam n. Slb. Poolzee. Noordzee. 15 50 m. NO OuessanL Oceaan en Schelde met Dioni 16 te R'dam. Oostzee, Thames en Zwarte Zee, met dok 15 270 m. W.ZW. Lands End n. Troon. Hiervoor brengen wij geschenken, welke altijd welkom zijn. b.v.: LUXE DOZEN SIGARETTEN inhoud 50 stuks vanaf 1.25-/4.- GROTE SIGAREN vanaf 11, 12 en 15 ct. Tevens grote sortering andere merken sigaren. Wilhelminakade 1 Telefoon 5691 ITmuid^^^pf SPIJSGEBAK3ES 5 stuks 55 cent SPRITS3ES 55 cent per ]/2 pond GOUDSE MOPPEN 55 cent per Vi pond TOFFEE'S 55 cent per x/z pond DANSSCHOOL JOHN STOL Zat. 8 uur speelt het „Hot Toddy Trio". Toegang (oud)- leerlingen. FLINKE LOOPJONGEN ge vraagd, leeft. 15-16 jaar. P. Kalis, Trompstraat 71. WERKSTER b. z. a. v. 3 hele of 6 halve dagen p. w. liefst kantoren. Brieven L 2825. NET PERSOON, bekend met boekhouden en administra tie in het bezit van rijbewijs, vraagt werk voor de avond uren, onverschillig wat. Br. L 2823. NETTE WERKSTER gevr. 812 u. Rex-Theater. VOOR CORPULENTE HE REN grote keuze kamg. trop. costuums m. en z. vest. Klumpers' Kledinghuis Rijks straatweg 39. H.-N. hoek Zaanenlaan. BROMFIETSEN VERHUUR! Julianakade 6. Tel. 4733, IJmuiden. B. PIET. 1 p. dik vet spek f 1 1 p. gehakt f 1, y2 p. lever worst p. metworst f 1, y2 p. bloedworst l/2 p. metworst f 1. Sirenestraat 14. Tel. 5613. VADERDAG ATTRACTIES. le kl. sigaren, luxe dozen si garetten v.a. f 1.25, shagd. v.a. 20 ct., sig. étuis v.a. 85 ct., pijpen v.a. 95 ct. aanste kers v.a. f 1.25. Sigaren Mag. „De Sport", Wijk a. Zeeër- weg 146, IJmuiden. BIJ DOLF: flinke Begonia's, St. Paulia. Balsemine 55 ct. Soendaplein 31 Haarlem-N. LEUKE VRIENDIN, lft. 20- 22 j. gez. door net meisje. Adres bur. van dit blad. HEEFT U AL EENS GEGE TEN in de „IJmuider Snack bar" Bik en Arnoldkade 43- 44? Slaatjes. croquetten, Nassie goreng ballen, patates frites met worst. U kunt ze ook bestellen voor bruilof ten en partijen. BIJ DOLF: Zinnea's, Asters, goudsbloemplanten 5 ets. Soendaplein 31 Haarlem-N. VOOR U VERZORGDEN WIJ dat de Directie der N.V. Klumpers' Kledingmagazij nen. Voorzorgzegels (Ouwel) vanaf heden aanneemt. Fi liaal Haarlem, Rijksstraat weg 39, H.-N. ZONNIG HUIS met flinke tuin ruilen, lage huur voor groter, geen etage. Adres te vernemen bur. v. d. blad. WONINGRUIL. Huis bevatt. 5 kam. voor kleiner m. bad- cel. Brieven L 2824. BUREAU MINISTRE te k. gevr. Stationsweg 91, Velsen Adverteer! in dit blad waar Vader iets aan heeft b.v. Fresh up enz. vindt U bij W. a. Zeeërweg 53 ELECTR. WASMACHINE m. wringer te koop, z. g. a. n. k.wagen. Vlugthovenstraat 14, Santpoort. PUCH te koop. 250 c.c. Prijs f 200. Wassenaarstr. 33. Na 6 uur. AANGEBODEN: zaadplan- ten: Asters. Zinnia, Cosmea, Afrikanen, per stuk 2 ct. per 100 f 1.50. Adrichem, Casem- brootstraat 54, IJmuiden. Z. g. a. n. ACCORDEON te koop. 32 bassen, prijs f 75. Olivier, Piet Heinstr. 44. F. N. 350 c.c. te koop t. e. a. b. Na 6 uur. Kievitlaan 20. IJmuiden-O MARKTPLEIN 17-19 iüMF* Voor al uw uur werken Eigen reparatie inrichting en andere tuingereedschap pen grondig Snel en vakkundig Tevens het aangewezen adres voor het aanschaffen van alle soorten Snoei- en Grasscharen. HAGKLINGERWEG 5 Tel. 8938 K 2560 Santpoort. Ook voordelige Kennemerlaan 6062

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 12