Geven en nemen bij de ruilverkaveling Agenda voor Haarlem Wiener Melange W aterzui verings-installatie, Zandvoorts primeur, in gebruik mam- MtTHRACIET 'Roomboter op het brood Gezant van Israel na opening van tentoonstelling overleden Vergissingen Touwtrekken tussen de Kamer en minister Mansholt N. VAN BREEMEN Co. TEL. 10070 5 doktoren het misbruik van laxeermiddelen Britse matrozen in Chinese wateren aangehouden Kerkelijk Nieuws Dit jaar reeds 48 ongevallen met straaljagers in België TWEEDE KAMER Ook haar komt roomboter toe! Moeders geef het ook haar mee naar ka nt oor fabriek of atelier: Expositie in Haags gemeente-museum zveer gesloten waarschuwen tegen DONDERDAG 17 JUNI 1954 In tegenwoordigheid van talrijke autoriteiten heeft burgemeester mr. H. M. van Fenema Woensdagmiddag het nieuwe pompstation en de watcrzuiverlngs-instailatie van het gemeente waterbedrijf te Zandvoort officieel in gebruik gesteld. Onder de zeer velen, die deze gebeurtenis bijwoonden merkten wij onder meer op prof. W. Krul, directeur van het rijksinstituut voor drinkwatervoorziening te Den Haag, Ir. H. A. D. Linn, hoofdingenieur bij dit instituut; prof. C. W. Candy, president-directeur van het instituut voor ingenieurs te Australië, wonende in Melbourne, die voor studie in ons land vertoeft en zich dit buitenkansje, om kennis te kunnen nemen van iets nieuws op het gebied der drinkwaterzuivering, niet wilde laten ontgaan. In de machinekamer, staande op het plat vorm, waar straks de vierde lagedruk- pomp zal worden ge plaatst, sprak mr.Van Fenema,na prof. Can dy te hebben verwel komd, de aanwezigen toe. „Het zou moge lijk kunnen zijn", al dus de burgemeester, dat iemand verwon derd is over het feit, dat thans een bedrijf in gebruik wordt ge steld, dat reeds enige tijd in werking is, doch men moge dan bedenken, dat publi citeit even onmisbaar is als zuiver drink water. Bovendien is dit werk zo belang rijk, omdat daarmede iets geheel nieuws in ons land tot stand is gekomen, dat een of ficiële ingebruikstel ling zeker op z'n plaats is. Een geheel nieuwe badplaats is aan het verrijzen en dit rad der vooruit gang zal doordraaien, óók al probeert men zo hier en daar nog wel eens een spaak in het wiel te steken. Het uitnemend arti kel, dat einde vorige week in het Haarlems Dagblad verscheen, ontslaat mij deze mid dag van een technische uiteenzetting, slechts wil ik hulde brengen aan ons vroe gere gemeentebestuur, dat in 1946 deze opdracht gaf en aan het Rijksinstituut voor drinkwatervoorziening, dat in 1948 zulk een voortreffelijk rapport leverde, waarop de bouw van deze installatie thans berust, die met elkaar een bedrag vergde van 875.000. Met deze installatie is Zandvoort in staat, zo nodig zijn buurgemeenten van water te voorzien." Hierna bracht de burgemeester dank aan velen, die aan de bouw medewerkten. In het bijzonder richtte hij zich tot ir. H. A. D. Linn, de uitvinder van dit nieuwe droog- filtratie-systeem, waarop reeds octrooi werd aangevraagd. Hierna verklaarde de burgemeester de installatie in gebruik gesteld. Prof. Krul dankte de burgemeester voor diens vriendelijke woorden. Ir. Linn gaf hierna aan de hand van een tweetal kaarten een technische uiteenzet ting van de nieuwe filterinstallatie, waar mede na zeven jaar arbeid het sluitstuk van de watervoorziening in Zandvoort werd verkregen. Hierdoor vond een omme keer in het bedrijf plaats, omdat van de „nat-filtratie" werd overgegaan naar het systeem van de „droogfilter" waarover reeds eerder uitvoerig werd geschreven. Binnenkort zal een dergelijke installatie ook te Zwolle worden geplaatst. Na de uiteenzetting van de heer Linn werd het gezelschap in de gelegenheid ge steld het bedrijf te bezichtigen. Zandvoort kan met recht trots zijn op dit I De Kamer beleefde enige vrolijke ogen- blikken tijdens een stemming over een .-! amendement op de Ruilverkavelingswet. Ds. Zandt stemde bij vergissing tegen o en zijn fractiegenoot, ir. Van Dis, vóór. Even later zei voorzitter Kortenhorst: „Ds. Zandt heeft mij meegedeeld, dat hij bij vergissing vóór heeft gestemd en dat de heer Van Disof was het omgekeerd?" De Kamer gonsde van ple- zier en de voorzitter zei toen maar: ,.lk weet het ook niet meer". Het officiële kamerverslag, de Handelingen, zullen nu wel uitwijzen, wat er precies ge beurd is Op de uitslag van de stemming 8 was de verwarring niet van invloed. LONDEN (Reuter) Het communis tische persbureau „Nieuw China" heeft bevestigd, dat de negen Britse matrozen die sinds veertien dagen met het plezier jacht „Elinor" in de omgeving van Hong kong werden vermist, zich in China be vinden. Volgens het Chinese persbureau wor den de mannen vastgehouden, omdat zij zich in Chinese territoriale wateren be vonden, toen een vaartuig van de Chinese kustverdediging hun boot ontdekte. Er wordt een onderzoek ingesteld, aldus „Nieuw China". De Engelse genie gebruikt tegenwoordig „luchtschoenen", die groter veiligheid ge ven bij het zoeken naar landmijnen. Deze „schoenen" verspreiden het gewicht van hun drager over een grotere oppervlakte, waardoor de druk op de grond bij iedere stap wordt verminderd, zelfs in zo'n mate, dat deze veelal niet meer toereikend is om landmijnen te doen ontploffen. pompstation, dat voorlopig nog enig is in ons land en dat Zandvoorts watervoorzie ning voor vele jaren veilig heeft gesteld. Na afloop werd door het gezelschap een bezoek gebracht aan de watertoren te Zandvoort, waar het gemeentebestuur de genodigden een thee aanbood. Bedankt voor Meppel (vac. F. J. Zuider- duyn) (toez.) J. v. d. Berg te IJmuiden. Geref. kerken Beroepen te Moerdijk en te Oldemarkt C. L. Timmers, cand. te Heemstede. Geref. gemeenten Tweetal te Zeist: A. de Blois te Rotter- dam-Z. en M. Blok te Rotterdam-C. Geref. gemeenten in Nederland Bedankt voor Ederveen D. L. Aangeen- brug te Terneuzen. BRUSSEL (A.N.P.) In antwoord op een schriftelijke vraag van een Kamerlid heeft de Belgische minister van Defensie geantwoord, dat zich in de periode van 1 Januari tot 10 Juni 1954 48 ongevallen hebben voorgedaan bij de Belgische lucht strijdkrachten, waarbij zeven piloten ge dood en drie gewond werden. Het aantal ongevallen per tienduizend vlieguren is aanmerkelijk gedaald in vergelijking met de voorgaande jaren. De sabotage op de vliegbasis te Floren- nes is in onderzoek. Hierover kunnen nog geen inlichtingen verstrekt worden. Niets wijst erop dat zich de laatste tijd nieuwe daden van sabotage hebben voorgedaan. Op het ogenblik is een technisch onder zoek gaande en slechts dit onderzoek zal toelaten een conclusie te trekken. ADVERTENTIE De mildheid, waarmede minister Mans- holt de Tweede Kamer bij de behandeling van de Ruilverkavelingswet tegemoet trad was wel opvallend. Wellicht komt het doordat de bewindsman nu reeds langer dan een week met de landbouwdeskundigen een vermoeiende partij touwtrekken speelt. Een feit is, dat de minister, die bij vroe gere gelegenheden de Kamer in vasthou dendheid vrijwel altijd overtrof, nu de toe schietelijkheid zelve was. Zo toeschietelijk, dat zijn partijgenoten in de Kamer het nodig oordeelden een poging te doen, een ministeriële toezegging langs de weg van een amendement te corrigeren. De zonder linge situatie deed zich voor dat de minister een amendement, gelijkluidend aan de oorspronkelijke door hem verdedigde tekst van het ontwerp, moest bestrijden. De minister moet onder bepaalde om standigheden een ruilverkaveling kunnen doorzetten. Dat zou kunnen geschieden wanneer ten minste de helft van de ver eiste meerderheden zich vóór ruilverkave ling heeft uitgesproken. De heer B i e w e n g a (A.R.) vond een zodanige bevoegdheid te ver gaan. Hij wil dé haar beknotten door de eis te stellen van drie-vierde meerderheid en diende een amendementvan die strekking in. Toen de minister uit het zwijgen van de Kamer afleidde, dat het amendement-Bie- wenga een algemeen gevoelen van de Ka mer tot uitdrukking had gebracht, kwam hij met een Nota van Wijziging. Maar toen de nota van wijziging er was, kwamen de pop pen aan het dansen. Want de P. v. d. A. en drie KVP'ers dienden een amendement in, om het oorspronkelijke artikel in ere te herstellen. ADVERTENTIE Het korte antwoord van de minister, dat hij de Nota van Wijziging handhaafde er bleef hem'uiteraard weinig anders over heeft de Kamer wellicht er van door drongen dat de situatie wat dwaas was. Slechts vier KVP'ers steunden met P. v. d. A. en CPN het amendement, dat met 37 tegen 25 stemmen werd verworpen. Centrale commissie De centrale cultuurtechnische commissie die de ruilverkavelingsplannqn moet beoor delen bestaat uit tien leden. De heer E g a s (P. v. d. A.) wilde uitdrukkelijk bepaald zien, dat in deze commissie ook de eige naren, pachters en landarbeiders vertegen woordigd zullen zijn. Tot drie keer toe bracht hij in zijn amendement een wijziging aan. Tenslotte vond de minister een formu lering, die min of meer aan het verlangen van de heer Egas tegemoet kwam en die door de Kamer werd aanvaard. De heer B i e w e n g a had met zijn amen dement over het toewijzingspercentage voor openbare lichamen geen succes. Hij wilde dit percentage op drie brengen. Lie ver het risico van onteigening, dan de kans te lopen, onnodig te veel grond af te staan, zei hij. De Kamer heeft zijn amendement echter verworpen met 35 tegen 25 stemmen. De prijsbepaling was voor de deskundi gen een dankbaar onderwerp. Speciaal d r. Droesen (KVP) kwam daarbij gehar nast voor de dag. De aanduiding van de prijs in de wet was de heer E n g e 1 b e r- t i n k (KVP) niet voldoende. Hij wilde het door de centrale commissie vast te stellen bedrag naar boven en naar beneden aan een grens binden. De minister was bereid in de wet op te nemen, dat de vergoeding niet beneden de werkelijke waarde mag liggen. Maar de heer Engelbertink was daarmede niet tevreden en ging zijn amen dement nog eens wijzigen, waarbij hij de bepalingen van de Wet Vervreemding Landbouwgronden aanhaalde. Over de daarbij opgeworpen vragen heeft men nog een tijdje gedebatteerd. Het slot was, dat het amendement werd ingetrokken. Intussen is door al die tussentijdse wijzi gingen de behandeling er niet eenvoudiger op geworden. Het was een spel van geven en nemen tussen de experts uit de Kamer en minister Mansholt. Het was maar goed, dat de voorzitter de draad in handen hield en er in slaagde het ontwerp, althans in eerste lezing, tot een goed einde te brengen. Of de kavels van het ontwerp nu alle maal precies volgens de kaart liggen, zal nu nog uitgezocht worden. Dat zal Vrijdag in tweede lezing gebeuren. Vandaag begon de Kamer met het debat over het verslag betreffende de werkzaam heden van de UNO. Vanavond zal het soda- project aan de orde komen. Het zijn niet alleen de mannen, die het gezinsinkomen verdienen. Vele meisjes en vrouwen werken op kantoren, fabrieken en ateliers even hard mee. Ook hun komt room boter toe op het broodIn kosten scheelt dat maar weinig meer dan 'n cent per boterham - en welke huismoeder zou over dit kleine prijsverschil niet'heen willen stappen? Zeer belangrijk. Voor allen, die meedoen aan de 3e Roomboterprijsvraag! In sommige bladen bevat de 3e Roomboterpnjsvraag-advertentie niet de mededeling, dat het antwoord op vraag 1 moet worden gegeven in een rijmpje van ten hoogste zes regels. Wilt U er vooral om denken aan deze voorwaarde te voldoen Even nadat hij in het Haags gemeente museum de tentoonstelling „Uit het land van de Bijbel" had geopend en terwijl de vele genodigden zicli naar de tentoonstel lingszalen begaven, is de gezant van Israel, dr. M. Amir, door een hartaandoening ge troffen en overleden. De genodigden werd verzocht de tentoonstelling te verlaten. De tentoonstelling is tot nader order gesloten. Om 5 uur werd de tentoonstelling ge opend. Enkele honderden genodigden had den zich in de aula verzameld, onder wie de vertegenwoordiger van de Koningin, mr. J. H. L. J. Sweerts de Landas Wyborgh, de chef van het militaire huis, vice-admi- raal N. A. Rost van Tonningen, de minis ter van Buitenlandse Zaken, mr. J. Beyen, de Commissaris van de Koningin in de pro vincie Zuid-Holland, mr. L. A. Kesper, de voorzitter van de Eerste Kamer, mr. J. Jonkman, de president van de Hoge Raad, mr. dr. J. Donner, zeer vele hoofden en vertegenwoordigers van het corps diploma- DONDERDAG 17 JUNI Minervatheater: Noordh. Philh. Orkest, 8 uur. Zuiderkapel, Zuiderstraat: G. Nieuwen- huijsen, 8 uur. Rembrandt: „De grote Ca ruso", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Palace: „De drift in het bloed", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Handlangers der duisternis", 14 jaar, 8 uur. Luxor: „Fort Algiers", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Zondige Ruby", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Lido „De ongenaak- baren", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. City: „George verovert de vloot", alle leeft., 7 en 9.15 uur. VRIJDAG 18 JUNI Citv: „Het offer van een moeder", 14 jaar. 2.15, 7 en 9.15 uur. Minerva: „De woeste hoogte", 14 jaar, 8.15 uur. Rembrandt: „De blauwe Gardenia", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 upur. Palace: „De drift in het bloed", 18 18 jaar, drift in jaar, 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Het rijk van Tarzan". 14 jaar, 2.30. 7 en 9.15 uur. Luxor: „Vrolijke Desperado's". 14 jaar, 2. 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Sterren stralen overal", 14 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. Lido: „Blanke vrouw in de Congo", 14 jaar, 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. In deze tijd van gigantische omwentelingen op alle levens gebieden is de mens geworden tot een worstelaar-mct-zich- zelf, die een uitweg zoekt uit een doolhof van problemen door in zijn binnenste de strijd aan te binden met zijn ik, dat hem in de volste belevenis van zijn bestaan verhindert. Deze indrukwekkende woorden wor den tot mij gericht door mijn vluchtige kennis, die naast mij op een terrasje van zijn Wiener Melange geniet en blijkbaar door de kleurige zonneschijn op het plein vóór ons tot bespiegelingen wordt verleid. Hij slurpt van zijn glas alsof de inhoud te heet is, maar dat is iets waar men geen aanstoot aan behoeft te nemen. Als hij maar verstandige din gen zegt, dan is slurpen ver gefelijk. Is het verstandig, te zeggen dat de mens worstelt met zichzelf? Sommige schrijvers, die al worstelend door het leven gaan, schrijven er dikke boeken over vol alsof hun eigen worsteling belangrijker en aardiger is dan die van anderen. Maar door al dat ge worstel zien zij vaak de schone dingen om zich heen niet meer, ook al zitten zij op een zonnig terrasje aan de rand van een levendig, boeiend plein. Van waar wij zitten zien wij de rijzige muren van een be toverend bouwwerk, dat eeu wen oud moet zijn. Het zon licht valt tussen de kantélen door en tekent de sierlijke gevel in silhouet op de grond. Dit bouwsel is gemaakt door iemand in vervlogen tijden, die uitgeworsteld was met zichzelf n toen zijn handen wreef als ■1 bokser, die een tegenstan der tegen de planken heeft ge plakt: Ziezo, dat is dat, en nu zullen we eens iets moois gaan maken. De mensen worstelen met zichzelf en met anderen. Zij verenigen zich in grote groe pen om beter te kunnen vech ten tegen degenen, die van het onrecht leven. Onrecht regeert nochtans de wereld. Wij zitten hier te nietsen op een terras, daarachter in de fabrieken staan mannen zich vuil te ma ken aan machines voor wat geld. Dat is onrecht. Straks komt de stroom van werkers in grauwe kleren los om naar huis te gaan. waar op het loonzakje gewacht wordt. Zie, dat is een probleem waar ik wel eens innerlijke worstelin gen om heb. Ik kan mezelf niet vergeven, dat ik hen laat wer ken terwijl ik lui en onproduc tief hier achter een Wiener Melange zit." Hij zucht terwijl hij naar zijn lege glas staart, en ziet eruit als een mens die het moeilijk heeft. En juist als hij is uitgespro ken, blazen in de verte de fa briekssirenes het einde van de werktijd. Even later gaan de poorten open en komen de stromen haastige mannen en vrouwen naar buiten, om in bussen of op fietsen te klim men en naar huis te gaan. De mannen die gaan lopen heb ben een ferme, regelmatige pas, die zij zich Rebben aan geleerd om snel te zijn waar zij wezen moeten. Zij hebben zwarte vegen op hun gezicht en blauwe overalls opgerold onder de arm. Zij lopen langs ons terras zonder op te zien. Wij zouden hen naar hier moeten roepen en een Wiener Melange voor hen bestellen, en zeggen dat wij het goed met hen menen. Maar dat doen wij niet omdat we zelf zuchtig zijn. Wij roepen de klassestrijd wakker door hier te zitten op op dit uur. Mijn vluchtige kennis is wel zwaar op de hand. Hij zou hebben kunnen opstaan en weggaan, vóór de werkers langs kwamen, als hij inner lijke worstelingen krijgt door hen te zien passeren. Maar dat eenvoudige denkbeeld schijnt niet bij hem te zijn opgekomen. Mijn vluchtige kennis is een van de mensen, die denken dat zij het in het leven zo veel beter hebben getroffen dan anderen, en dat zij daarom medelijden hebben moeten met iedereen. In feite is dat een soort van onrecht, dat erger is dan hier te zitten als anderen werken. Het is de vraag, wat het prettigste is: Werken of zitten. Ziet ze gaan, zegt hij verder somber. Zij leven in een wereld van tegen stellingen, en zij voelen bij iedere pas dat zij de min dere zijn door een speling van het lot. Zij hebben geen vreug de in het leven, want zij kun nen niet op een schone dag als deze genieten van de zon. Voelt ge de geweldige omme keer, die komen moet op een kwade dag, als die mensen in groten getale met geweld de bordjes gaan verhangen? Ik kijk naar de langsgaande stroom, doch ik zie geen ge zichten die aan een ommekeer denken en bordjes willen ver hangen. Ik zie gezichten die duidelijk maken dat zij snel thuis willen zijn. Ik moet mijn vluchtige ken nis eigenlijk gedegen van ant woord dienen, doch het is moeilijk. Ik begin te denken dat hij een ontevreden en ver bitterde werker zou zijn, als hij werken moest. Is het ware levensvreugde, op een terras te kunnen zitten zonder ver langens naar huis? Is het geen ware levensvreugde, te hebben gewerkt en naar huis te ver langen? Ik zou eens een van die mannen moeten vragen, of hij ons zo zeer benijdt. En of hij niet veel minder worstelt met zichzelf dan mijn vluchtige kennis. Dan zie ik plotseling een van de grauwen uit de rijen treden. Hij steekt het zonnige plein over en richt zijn schre den naar een hoek, waar een bloemenkoopman staat. Ik zie hem zijn portemonnaie uit de achterzak trekken en naar een boeketje rode rozen wijzen. En tegen mij vluchtige ken nis. die druk zit te worstelen met zichzelf, zeg ik: Kijk, daar is een van de mannen die de bordjes willen verhangen. Ge moet hem dadelijk hier zien langskomen. Hij heeft de ganse dag zonder zon geleefd en gij denkt dat hij ons benij den zal. Maar ziet wat hij doet. Hij koopt een boeket bloemen voor zijn vrouw. Een boeket rozep, dat plezierig en kleurig afsteekt bij zijn grauwe pak en vuile handen. Nu moet ge u eens voorstellen: deze man komt thuis en geeft zijn vrouw de bloemen. Het zal zijn of de zon in die kamer dubbel schij nen gaat. Zij krijgt een blos van verrassing, als een jong meisje dat voor het eerst ten dans wordt gevraagd. En zij zet de bloemen in een heldere vaas op tafel, terwijl de man het werkstof van zijn gezicht en handen wast in de keuken. Later komt hij in een schoon overhemd, met natte haren en een verse sigaret in de kamer zijn krant lezen. Wat is een Wiener Melange, vergeleken bij dit alles? Mijn vluchtige kennis is naar huis geslenterd, omdat het bij na etenstijd is. Hij heeft geen honger, want de Wiener Me lange ligt zwaar op zijn maag. En hij heeft onderweg nog heel wat met zichzelf te worstelen zodoende ziet hij ook de bloemenkoopman niet, die hij rakelings passeert. De zon speelt lager door de kantélen van het bouwwerk aan de overkant, zodat de schaduw langer wordt. De stoelen op het terras komen half in het donker, het glas van de Wiener Melange staat vuil van gedroogde koffie- met-melk mistroostig op de kellner te wachten. Maar in het kleine huis oloeien de rozen vrolijk op. nu tij in het koele water staan. J. L. tique en de burgemeester van Den Haag, mr. F. M. A. Schokking. Na toespraken van prof. M. A. Beek van de Amsterdamse universiteit en dr. Pepuel P. Kahane, de hoofdconservator van het Archeologisch Museum, afd. Oudheidkun de, van de staat Israel te Jeruzalem, was het woord aan de gezant van Israel, dr. M. Amir. Hij uitte zijn waardering voor het Nederlandse volk, dat naar hij zei zo op de Bijbel is ingesteld en waar hij zoveel be grip heeft aangetroffen voor de staat Is rael. Hij merkte op, dat deze tentoonstel ling een beeld geeft van de achtergrond van de Bijbel. Zij geeft dus ook een beeld van Israel in de periode lang voor en kort na Christus. Niet van de huidige staat Is rael, waarover reeds veel zou te vertellen zijn. Hij herinnerde aan de tentoonstellin gen in zijn land van Nederlandse schilde rijen, die zulk een grote belangstelling trokken. Thans komt Israel naar Neder land. Het is geen tegenbezoek uit hoffe lijkheidsoverwegingen, zo voegde de ge zant er nog aan toe. Nederland is het eer ste land, waar deze tentoonstelling, na Amerika, wordt gebracht. De genodigden gingen daarop naar de tentoonstellingszalen, aan de ingang waar van de gezant en mevrouw Amir elke be zoeker persoonlijk de hand drukten. Nog waren niet allen de ingang gepasseerd, toen de gezant plotseling onwel werd. Aan vankelijk werd gedacht aan een flauwte, tengevolge van de emoties en de drukte, maar al spoedig bleek, dat de gezant door een hartaandoening was getroffen. Dr. Po lak. die eveneens de opening bijwoonde en was toegesneld, constateerde even later dat de gezant was overleden. De directeur van het gemeentemuseum heeft dit de bezoekers medegedeeld en h n verzocht de tentoonstelling te verlaten. Dr. Michael Amir bereikte de leeftijd van 61 jaar. Hij was advocaat in Roemenië tot 194Ö. Hij was daar voórzitter van de Federatie van Zionisten en eveneens lid van het Roemeense parlement. In 1940 ging hij naar Israel, toen nog Palestina, en oefende daar de advocatuur uit tot 1948. Hij werd toen naar het buitenland gezon den. eerst als vertegenwoordiger van de voorlopige Israëlische regering en in 1950 als geaccrediteerd vertegenwoordiger van Israel bij de drie Beneluxlanden. Hij resi deerde toen in Brussel en kwam geregeld naar Nederland. In 1952 volgde zijn be noeming tot gezant van Israel in Neder land alleen. De overledene laat een echt genote en een dochter na. In de strijd om de onafhankelijkheid van Israel verloor hij een zoon. ADVERTENTIE Als u geregeld laxeermiddelen slikt, Is er nu een manier om er van af te komen, 83 van de 100 personen lukte het; u kunt het ook. En wel zo: Drink In de loop van elke dag enkele glazen water en bepaal een vast uur voor uw stoelgang. Neem de le week elke avond twee Carter s Lever- pilletjes. 2e Weck - elke avond éAn.3« Week - om de andere avond éAn. Daarna niets tneer. want Carters Léverpilletjes stellen uw Ingewanden In staat weer op eigen kracht te werken, zonder laxeermiddelen. Wanneer zorgen, vermoeidheid of teveel eten het tempo van uw ingewanden tijdelijk vertragen, neem dan tiidelijk Carter s Leverpilletjes om u weer cp gang te helpen Zo raakt u uw verstop ping kwijt en vervalt u niet tn de laxeermiddelen- gewoonte. Haal direct Carter's Loverpilletjes, f 1.30 per flacon. 60 Koningin Juliana zal op 7 Juli een be zoek brengen aan het nieuwe sanatorium „De Klokkenberg" bij Breda. Des middags zullen de Koningin en de Prins in Den Bosch de parade bijwonen, die daar ter gelegen heid van het 125-jarig bestaan van het regiment Grenediers en Jagers wordt ga- houden.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 5