Melksanering in Velsen bestaat nu al zes jaar Kerkdiensten Kennemer l Lantaarn Visserij - varia Verbruik sterk verminderd Een offer waard! Old Clothes New „IJmond"—Zevenkamp Beverwijk Deze week op de Beverwijkse veilingen Beverwijk r Castricum Auto- en Motorrijles Autorijschool SUCCES Heemskerk 8 A njerdagcollecte Morgen op „Watervliet' DRY CLEANING ONLY Korfbal-demonstratie Visserijvaartuigen die IJmuiden verlieten Grotere aanvoer, maar dure aardbeien Balletgroep in Castricum ZATERDAG 19 JUNI 1954 Al langer dan zes jaar bestaat de melksanering in Velsen. Een periode, lang genoeg, om te kunnen constateren of deze methode al dan niet geslaagd kan worden ge noemd. Met vreugde wordt door de betrokkenen vastgesteld dat deze wijze van melkbezorging een gunstig beeld toont. Niet slechts van de zijde der leveranciers, ook de vertrouwenscommissie, bestaande uit de dames Falk, Van der Does en Van der Harst zijn het er roerend mee eens. Het komt wel eens voor dat er klachten moeten worden geboekt, ook de melkhandelaar is niet feilloos en er zijn erbij die uitblinken in de service, anderen daarentegen kunnen minder goed meekomen en hebben er niet zo veel slag van om met het,, soms moeilijke, publiek om te gaan. Maar alles bij elkaar geeft de sanering hoegenaamd geen aanleiding tot ontevre denheid. De consument is in Velsen niet strikt noodzakelijk aan een bepaalde melk boer gebonden. Een consument kan ten alle tijde een andere, in de sector wonende melkslijter tot leverancier nemen, zelfs zonder opgave van redenen. Maar dan dient de betrokkene zich eerst in verbin ding te stellen met de secretaris van de melkhandel met een schriftelijk verzoek. Deze secretaris is de heer H. van Leeu wen, Edisonstraat 29, IJmuiden. Dat, voor lopig althans, een verzoek moet worden in gediend en de verbruiker niet zomaar zon der meer een andere leverancier kan nemen is naar het oordeel van de melkhandelaren voor de klant wel wat lastig, maar de om standigheden in IJmuiden maken dit nood zakelijk en bovendien wil het bestuur graag een overzicht hebben van de eventuele mutaties. Wijzigingen Door de uitbreiding van de gemeente en in het bijzonder doordat de bevolking in het uit de oorlog overgebleven deel van IJmuiden afnam en mede door de dubbel- bewoning, moesten en moeten de sectoren dat zijn de gebieden waar 3 a 4 melk handelaren hun bedrijf uitoefenen, meer malen worden gewijzigd, teneinde te voor komen dat in het oude gedeelte leveran ciers van lieverlede zonder klanten of zonder voldoende afnemers zouden komen te zitten. In het verleden is het menigmaal voorgekomen dat een melkboer uit het oude gedeelte van IJmuiden naar de nieuwbouw moest verhuizen, omdat er voor Zondag 20 Juni IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. J. v. d. Berg, 19 uur: ds. D. C. van Wijngaarden. Gebouw Chr. Belangen, 10 uur jongerendienst. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur: ds. J. A. Tiemens; 15 en 17 uur: prof. dr. N. H. Riddenbos van Amster dam. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 8.30 en 16.30 uur: ds. J. J. Arnold. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16 uur, ds. J. W. v. d. Gronden. Gemeente Gods, 10 uur: Cultureel Ge bouw, samenkomst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10.30 uur: ds. W. Veen. Oud-Katholieke Kerk, Zaterdag 19 uur: Algemene Voorbereiding; Zondag 8 uur: Vroegmis, 9 uur: Hoogmis, 16 uur: Ves pers, Dinsdag en Donderdag 9 uur: Hei lige Dienst. Leger des Heils, 10 uur, Heiligings samenkomst; 16.30 uur: jeugddienst; 19 uur: Openluchtsamenkomst; 20 uur: Ver lossingssamenkomst. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 8.30 en 10.30 uur: ds. Joh. H. W. Dickhout. Geref, Kerk, Bethelkerk, 10 en 17 uur: prof. dr. R. Schippers van Amsterdam. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, 10.30 uur: ds. A. G. v. Wijk van Alkmaar. Evangelisatievereniging „Elon", Kapel Vareniusstraat, 10 uur: P. D. Barlemeijer van Noordwijk aan Zee. Vergadering van Gelovigen, De Ruyter- straat 73, 10 uur: samenkomst. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 uur: ds. J. Bronsgeest van Haarlem; 19 uur: ds. D. ter Steege van Santpoort, jeugddienst. Wijkgebouw (Torenstraat 2) 10.15 uur, Jeugdkapel, voorganger de heer A. Verhoef van Haarlem. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 en 19 uur: ds. H. P. Huisman. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. A. C. v. Nood. Vrije Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal, Van Diepenstraat, 10 uur: J. Dammuller van Alkmaar; Donderdag 19.45 uur: P. D. Bardelmeyer van Noord- wijk aan Zee. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. F. C. Willekes; 19 uur: ds. S. H. Spanjaard van Bussum, m.m.v. Bever wij ks Mannenkoor „Zanglust". Ned. Herv. Gemeente, Populierenlaan, 10 uur: ds. J. O. Norel. Ned. Herv. Gemeente, Jeugdkapel Groe- nelaan, 10 uur: Mevr. Olivierse. Geref. Kerk, Moensplein, 10 en 17 uur: ds. C. Meyer. Vrijzinnig Herv., Prinsesselaan, 10 uur: mej. mr. M. A. Klomp van Utrecht. Maranatha, 10 uur: de heer S. S. Wilson van Hilversum. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingsmeeting, 12 uur: Zondagschool, 17 uur: Kindersamenkomst, 19.15 uur: Openluchtsamenkomst; 20 uur: Verlos singsbijeenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Gemeente, Julianaplein, 10 uur: ds. J. Wiersma, 19 uur: ds. J. O. Norel. CASTRICUM: Ned. Herv. Gem., 9.15 uur: Kerkeraads- dienst, ds. L. Cannegieter. Ger. Kerk, 9 uur (Kerktent Bakkum); 10.30 uur (zaal Roozendaal); 17 uur (kerk Beverwijkerstraatweg): ds. A. A. Leenhouts. Ned. Herv. Evang. Ver., 10.30 uur: ds. J. van der Poll, van Weesp. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, 10.30 uur: ds. D. ter Steege. „De Toorts", 9 uur: ds. D. ter Steege. „De Kapel", 19 uur: ds. G. Wassenaar van IJmuiden-Oost. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: drs. W. G. Harrenstein van Amsterdam. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.30 en 15 uur: ds. T. Hoff, Hamlerwijk. Chr. Geref. Kerk, 15.30 uur, Ned. Herv. Kapel, Pastorieweg, ds. J. C. Maris. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, 8.30 p.m. Evening Service, Rev. Moss man. hem en zijn collega's samen in het oude gedeelte geen voldoende afzet meer was. Vermindering Het bestuur is van mening dat de klan tenkring van iedere melkslijter inderdaad iets is uitgebreid, maar dat het individuele melkverbruik sinds de invoering van de sanering in 1948 sterk is verminderd. Als de aanstaande sectorverschuiving zal hebben plaats gehad, kunnen de nieuwe klanten, nadat zij zes maanden het beno digde van hun nieuwe leverancier hebben betrokken, eveneens om een andere melk boer vragen. Men neemt aan dat de melk handelaar wel degelijk in een half jaar zoveel goodwill kan verwerven, dat de nieuwe klant hem graag wil behouden. Is dit niet het geval, dan betekent dit een ontevreden afnemer en dit wil men van bestuurszijde zoveel mogelijk voorkomen. Het bestuur stelt zich echter op het stand punt dat, wanneer een klant wil verande ren, dit onder geen beding gaat wanneer hij nog in het krijt staat bij de huidige leverancier. En dat is maar goed ook! In de periode van 21 Juni tot 4 Juli zal, ter gelegenheid van de verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard, de collectebus uw offer vragen voor het Anjerfonds. Het Anjerfonds is voortgekomen uit het Prins Bernhardfonds, dat in Augustus 1940 werd opgericht, om door middel van par ticulieren offervaardigheid van alle vrije Nederlanders ons aandeel in de geallieerde oorlogvoering te vergroten. Ruim 21.000.000.werd toen door deze offervaardigheid bijeen gebracht. Na de bevrijding richtte het Prins Bernhard Fonds zich op de feestelijke weerbaarheid en de culturele wederopbouw van ons land onder de leus: Fonds van de Witte Anjer, 1940 Symbool van het verzet, nu Symbool van de Culturele Opbouw. Zo ontstond het Anjerfonds en deed zij opnieuw, telkens ter gelegenheid van de verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard, een beroep op de particuliere offervaardigheid, doch nu voor steun aan het culturele werk van ons volk. Cultuur is blijkbaar een moeilijk begrip en vaak moeten we helaas constateren, dat hiervoor slechts weinig geld beschikbaar is. En toch, zonder Cul tuur geen beschaving. Het Anjerfonds, ge steund door vele plaatselijke comités, heeft deze nood begrepen en tracht door de op brengsten o.a. van de jaarlijkse collecten het culturele leven weer te stimuleren en te activeren. Elk offer wordt goed besteed en het rijke culturele leven, dat sinds de oorlog weer is opgebouwd, is daarvan een bewijs. In de periode van 21 Juni tot 4 Juli zal het Anjerspeldje worden aangeboden. Een prachtige foto van het Koninklijke Gezin wordt gegeven als men minimaal 0.25 offert. Bovendien zal op 29 Juni (de ver jaardag van Z.K.H. Prins Bernhard) de Witte Anjer te verkrijgen zijn bij het bloemenstalletje aan de Zuidzijde van de pont. Collectanten kunnen zich melden bij: Mevr. Heilig, Kanaalstraat 59, IJmuiden; mevr. Ten Napel, Kennemerlaanu 144, IJmuiden; mej. E. Vijlbrief, Lijsterlaan 1, IJmuiden-Oost; de heer C. de Jong, Lijs terlaan 13, IJmuiden-Oost; de heer M. Koelemeijer, Velserduinweg 167, IJmui den-Oost; mevr. G. E. HeijkoopVan Reekum, Piersonlaan 1 te Velsen; mevr. C. P. J. Anten, De Genestetlaan 11. Drie huis; de heer H. Andrea, Ladderbeekstraat 129, Velsen-Noord; mevr. Sanders, Kerk- weg 122, Santpoort; mevr. Werre. Hard draverslaan 15, Santpoort; mevr. Rooden- burg, Bl.Straatweg 147a, Santpoort; secre tariaat, Moerbergplantsoen 22 te IJmuiden. ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 4886 De handbalvereniging „IJmond" zal mor gen op het sportpark „Watervliet" de jaar lijkse zevenkamp voor de leden houden, waarbij vier titels voor de verschillende afdelingen op het spel staan. In de dames afdeling wordt de grootste spanning ver wacht aangezien mejuffrouw M. Klesser, bekerhoudster, deze keer haar best zal moeten doen om de kampioenstitel te be houden. Bij de heren is de keus op de titel geheel open daar de heer P. Scheerman zijn beker niet zal kunnen verdedigen. Overigens zullen Joke Kruk en Harry Folkerts, respectievelijk bij de meisjes en jongens, moeten proberen om de vurig ge wonnen bekers te behouden. De zevenkamp zal bestaan uit de nummers hardlopen, balbehendigheid, baldribbelen, vèrsprin- gen, bal inwerpen, bal vèrwerpen en doel- werpen. Woensdagavond speelt het IJmond-da- mesteam in het kader van de Kennemer- staten-sportfeestweek een wedstrijd tegen de Haarlemse Concordia-dames met de op stelling: T. v. Duvvenbode, L. Mossel en B. Schoon; M. de Jager, C. Meyer-Honk en R. v. Buuren, T. Jak, N. v. Veelen, A. Wol- ters, H. Venus en Tr. Aardenburg. De wedstrijden zullen 's morgens om tien uur beginnen. Ter gelegenheid van het vijfentwintig jarig bestaan van de korfbalvereniging „Watervliet" wordt Zondagmiddag om kwart voor twee op het sportpark „Water vliet" als onderdeel van de feestweek een korfbal-demonstratiewedstrijd gespeeld te gen de eerste klasse club Koog-Zaandijk. In de combinatie RODA (Westzaan), Aurora (Haarlem), Watervliet bestaat het zestal van laatste club uit de dames D. Hartman, J. Kluft, T. Waagmeester en de heren S. Hartman, A. Wedemever en M. Veerbeek. De eerste doperwten Vrijdag werden de eerste doperwten op de Beverwijkse veilingen aangevoerd. Er werd 0.65 per kilo betaald. Woensdag 9 Juni: mk. Nelly v. B. IJM 23. Zaterdag 12 Juni: st. Herman IJM 2. Zee- landia IJM 38, Mary IJM 61; mt. Antje RO 15; ml. Onderneming III SCH 17. Maandag 14 Juni: mt. Eveline IJM 116; ml. Verwachting IJM 204, Cornelis KW 24, De Verwachting KW 28, Everard Christina KW 40. Willy Alida KW 65. Hette Margaretha KW 74. Doggersbnak KW 75, Jan KW 84. Jacoba KW 107. Gebroeders KW 108, Avon tuur KW 114, Robert William KW 123, Willy KW 141, Aleida K W169. Willy SCH 7; mk. De Twee Gebroeders IJM 3, Texel IJM 5, Vios IJM 52, Wiron I IJM 210, Neeltje IJM 240, Nehim I AM 16, Nehim II AM 17, Nehim II AM 18. Samenwerking KW 21, Pieter Cor nelis KW 31, Hermina IV KW 53, Dine Marie KW 57, Twee Gezusters KW 17, Arendje KW I 98. Agatha Arie KW 126. Dinsdag 15 Juni: mt. Excelsior III KW 76; j ml. De Arend KW 7, Drie Gebroeders HD 79; j mk. Clazina Johanna RO 3. Woensdag 16 Juni: mt. Colombo IJM 99; ml. Heemstede IJM 58, Wiron III IJM 221; mk. Neeltje IJM 240, Leendert Jacoba KW 12, Koningin Juliana KW 133. Donderdag 17 Juni: mt. Thorina IJM 33; ml. Onderneming II SCH 27, Cornelia Maria SCH 135. Vrijdag 18 Juni st. Bloemendaal IJM 71; mt. Maria van Hattem IJM 10, Post Boy IJM 35. Haringdrijfnetvisserq Dinsdag 25 Mei: ml. Piet en Leendert Hui- bert KW 3. Noordzee KW 47, Elizabeth KW 49. Katwijk III KW 161. Dinsdag 1 Juni: ml. Dirk KW 19, Grietje KW 20, Volharding KW 23, Nederland VI KW 37, Maria Jacoba KW 73, Huiberdina Gijsbertha KW 85, Rijnmond V KW 10. Voor waarts KW 140. Wilhelmina III KW 147, Ge- zina Geertrui KW 176. Woensdag 2 Juni: ml. Gorredijk IJM 75, Rijnmond IV KW 15, Sumatra KW 86. Bali KW 129. Onderneming I SCH 140. Zaterdag 5 Juni: ml. Margrietha Maria KW 29. Borneo KW 127. Dinsdag 8 Juni: ml. Martenshoek IJM 283, Hubertha Gerarda KW 9, Helena KW 39, Rijnmond III KW 43, Noordster KW 67, Nelly Maria KW 70, Vooruit KW 151. Woensdag 9 Juni: ml. Orion KW 22, Zee zwaluw KW 83, Wilhelmina II KW 138. Donderdag 10 Juni, Everdina Jacomina KW 173. Vrijdag 11 Juni: ml. Excelsior II KW 78. Zaterdag 12 Juni: ml. Willem Cornelis KW 16, Holandia KW 18. Wilhelmina I KW 25, Nederland VII KW 130, Eendracht KW 168, Onderneming KW 175. Maandag 14 Juni: ml. Jan KW 50. Dinsdag 15 Juni: ml. Martha IJM 74, Mr. iDrk Donker Curtius KW 2, Anna en Cor nelia KW 14. Aafke Jacoba KW 41, Ella Christina KW 97. Wilhelmina V KW 144, Janna KW 163. Woensdag 16 Juni: ml. Bertha KW 38, Rijnmond I KW 42. Neptunus KW 45, Annie KW 54. Bonefaas SCH 95. „Sluiers van Bagdad" (Thalia, Vrijdag tot en met Zondag). Het grootste gedeelte van deze Universal- technicolorfilm speelt zich af in het Bagdad van 1560. De koene Antar (Victor Ma ture) heeft het op zich genomen het Ottomaanse rijk te verdedigen tegen de Pasha, die trouw ter zijde wordt gestaan door Kassim, de vi zier. Antar dringt door tot het paleis van de Pasha en dan krijgt de regisseur van deze film de ge legenheid om al zijn figuranten met ge trokken sabel door de gangen van het pa leis te laten rennen. Antar, die aan het hoofd van een groepje beroeps-worste- laars staat, wint natuurlijk. De Pasha treedt af, de harem glimlacht de nieuwe vorst toe en Antar zelf verovert de liefde van een uitermate knap dansmeisje (Mari Blanehard), dat te pas en te onpas haar exotische dansen in deze toch wel amusan te rolprent opvoert, H. de G. Zondagmiddag wordt in Thalia ge draaid: „Het dal der veedieven", een ver- Ondanks een grote aanvoer er waren Vrijdag 12000 sloffen op de aardbeienvei ling, kon alles heel goed en voor hoge prijzen worden verkocht. Er was een grote kooplust, hetgeen in de prijs weer tot uiting kwam. de Climax varieerde van 3.80 tot 4.85 per slof; Moulin Rouge draaide rond de 4 per slof, terwijl de Madame Lefebre van 2.80 tot 3.70 per slof noteerde. De kilomandjes, een nieuwe verpakking, bracht van 1.40 tot 1.85 per stuk op. De doosjes varieerden van 0.471.05 per stuk. De gehele aanvoer ging de binnen landse markt op. MARKTBERICHT BEVERWIJK. Asperges 65-200, aardbeien 45-105 per doosje, 2.504.85 per slof; sla 2V2-5, spinazie 20-34, bloemkool 18-70, bospeen 17-35, waspeen 30-37, tuinbonen 28-35, peulen 68-84, doperwten 64, rabarber 4-17, spersiebonen 210-235, soep 7-12, tomaten 62-128. Het was deze week de sla die op dc Be verwijkse groentenmarkt bij duizenden kisten tegelijk werd aangevoerd en hier mede het grootste deel van de markt vulde. Deze grote aanvoer kwam de prijs niet ten goede, want deze daalde tot 2</2-4 cent per krop, uitgezonderd enkele kistjes tweede kwaliteit, die onverkocht bleven. Er was weinig bloemkool, zodat ze in prijs opliep tot 0.70 per stuk. Ook de aanvoer van bospeen werd groter. De eerste peen van de koude grond werd aangevoerd en draai de rond de 30 cent per bos. Waspeen va rieerde van 26-36 cent per kilo. Spinazie, die er haast niet was, varieerde van 20-35 cent per kilo. De eerste tuinbonen gingen tot 35 cent per kilo,peulen liepen op tot 90 cent per kilo. Doperwten noteerden 64 cent per kilo. Sperciebonpn bleven duur. Er werd tot 2.30 per kilo betaald. Tomaten varieer den van 0.60 tot 1.29 per kilo. Soep groenten draaide rond de 10 cent per bosje. Bloemen Op de bloemenveiling verdwijnen de iris sen alweer. Nog enkele soorten werden aangevoerd en gingen voor heel goede prij zen weg. Er kwamen echter weer andere soorten bloemen, zoals grote partijen dui zendschonen, die tot 50 cent per bos gaan. Ook anemonen, ranonkels en ixia's gingen vlot weg. De lelie Longiflorum bracht van 6-14 cent per kelk op. Korenbloemen wa ren er in grote partijen, terwijl er ook meer lathyrus kwam. De eerste segetum's werden aangevoerd. Groot is de aanvoer van potplanten. Hortensia's, salvia's, be gonia's en geraniums kwamen in grote partijen en werden voor goede prijzen van de hand gedaan. Sluiers van Bagdad" wordt deze liïeek in Thalia vertoond. Victor Mature en Mari Blanehard spelen de hoofdrollen. haal over bankrovers, veedieven en de bewoners van een ranch. „Gevecht op pier 14" (Thalia, van Maandag tot en met Woensdag). In dit eenvoudige drama van goed en kwaad legt een moordenaar en oplichter, aan wie is te zien dat hij toch een vriendelijk mens is, liefde aan de dag voor een vrouw, die hij met boeven van het echte soort had moeten bestelen. Er ontstaat dan natuurlijk een strijd tussen die ene goede schurk en zijn oud-collega's en tenslotte baadt die sym pathieke man in de weelde, die de vrouw hem kan bieden. Een amusementsfilm van het oppervlakkige soort. „Jungle Jim en het gedoemde eiland" (Rex, Woensdag en Donderdag). De Amerikanen in Afrika boffen toch maar, dat Johnny Weismüller bij hen in dienst is, compleet met uniform over zijn robuste leden. Als Jungle Jim ziet hij kans om. voor een ander onmogelijke opgaven ten uitvoer te brengen, hele volksstammen te laten heen en weer trekken en en-passant een behoorlijke robber te vechten met een inboorlingen-hoofdman. Het spreekt dat er weer een aap in het spel is, die Johnny, alias Jungle-Jim trouw krijsend ter zijde staat. Gelukkig voor de dokters-assistente was Johnny nog niet verleerd poema's en zo af te slachten, zodat men in deze film ogen te kort komt. Modern van opvatting en uitvoering, soms wat fantastisch, maar erg spannend en daar gaat het toch maar om. „Cleopatra, de slang van de Nijl" (R e x, van Vrijdag tot en met Maandag) Een slap romantisch verhaal is deze week in het theater in IJmuiden-Oost te zien. Het is een beeld uit de historie, dat niet veel waard is, doordat de historische figuren er in volkomen mistekend zijn. Rhonda Fleming ziet u met veel glamour, waarop de film in hoofdzaak steunt, langs schrii- den als Cleopatra. Afscheid De bewaarder van de ruïne van Brederode, de heer G. van der Kort, die uit eeuwenoud puin en veertigduizend steen tjes een maquette bouwde van de oude veste, zal Vrijdag 25 Juni tijdens een korte plech tigheid op de ruïne afscheid nemen. Diezelfde dag zal hij de maquette, waaraan hij zeven jaren ingespannen heeft ge werkt, als dank overdragen lan het rijk. Om elf uur komt men die ochtend tezamen. De burgemeester van Velsen, mr. M. M. Kwint, en de voorzitter /an de Stichting „Monumen- enzorg" zullen hierbij aanwe- !ig zijn. Uit Edmonton De heer L. A. Dunford, wel bekend bij allen, die dit jaar naar Edmonton trokken hq is de leider van het junioren voetbal zond me over het laatste bezoek een brief, waar van hier de vertaling volgt: „Ik wil de Velsense bevol king gaarne gelukwensen, dat zij een uitstekende ploeg van jonge ambassadeurs naar Ed monton zond in het vertegen woordigend juniorenelftal. De jongens hebben zich keurig ge dragen en hebben zuiver en sportief voetbal gespeeld. De eer werd tussen de beide ste den gedeeld doordat ieder een wedstrijd won: 31. Het spel peil was goed, waarbij naar zqn mening Punt, Blomvliet en Minks uitblonken bq Velsen i en Powell, Moxhem en Dryden bij Edmonton. Edmonton stel de dit jaar een jong elftal sa men in de hoop dat de meer derheid van dit team het grote voorrecht zal genieten de Ne derlandse jongens op hun grond in 1955 te ontmoeten. Velsen, hartelijk dank voor de twee goede voetbalwedstrij den." Dank voor Uw sympathieke briefheer Dunford. En tot volgend jaar! Plein-chaos Het Marktplein met al zijn steentjes lag er amper, of de fietsers zagen een kortere weg voor zich en baanden zich een fietspad over die vlakte. Want het marktplein is een plein, dat geen voetpad is, dat geen trottoir is, dat geen rijweg is, dat eigenlijk alleen maar open baar terrein heet. En op open baar terrein, vrienden, moogt ge alles doen. Wie zou je dus als Velsenaar tegen houden om al die hoeken heerlijk af te snijden en van Kennemerlaan naar Spaarnestraat schuin over te steken. Het is moeilijk om dat fietsen dwars over het plein te verbieden, zegt de po litie er van-. Enfin, men zit er maar mee. Het mag, maar het is helemaal niet naar de zin, want onge twijfeld zullen er ongelukken van komen. Vooral op de plek, waar fietsers bq de Spaarne straat het Marktplein komen af snorren. Waarom nu niet even omgereden Luiheid, heus, anders is het niet! Afge sproken dus,, het Marktplein voor de weekmarkt, voor ten toonstellingen, circussen èn voor de wandelaars. Geen fiet sers! Duiker Rudolf Ruygrok uit de IJmuidense Willebrordstraat is een van die mensen, die uren kunnen staan kqken naar het vissen, omdat ze er zelf geen geduld voor hebben. Dit tot geluk van het Santpoortse loze visertje, dat vorige week in het Noordzeekanaal de werp hengel te water smeet, inplaats van de lijn en de haak. Rudolf bedacht zich niet lang en dook de hengel op. Het lukte hem nogal gauw en daarmee wil ik tevens maar zeggen dat dit levenskunst is: een ander ge lukkig maken met een terug bezorgde hengel en er zelf wat aan verdienen. Een ~ulden nog wel! Melk-jubel Een van de mannen, die da- gelqks als chauffeur voor de melkfabriek „Ons Belang" in IJmuiden met de melkauto op stap is, is de Santpoortse heer A. van Heteren, in 1904 te Aalsmeer geboren. Hij woont thans aan de Hoofdstraat no. 1 en op 21 Juni zal het vijfen twintig jaar geleden zijn, dat hij in dienst kwam bij de IJmuidense melkfabriek Zo'n fabriek had hij trouwens al eerder leren kennen, want voordat hij in IJmuiden in lienst kwam, verdiende de heer Van Heteren het brood als boerenknecht bij veehou der Rutten op Duin en Kruid- berg. Daarna leerde hij het autorijden als chauffeur bq de aannemer Bolsenbroek in Heemstede. Die twee beroepen heeft hij dus goed weten te gebruiken! De heer Van Hete ren, een zeer collegiaal en ge zien mens, is een man, die da gelijks geheel in zijn beroep opgaat. Laatst presteerde hq het nog om te slagen voor het examen van de E.V.O.-cursus en dus het chauffeursdiploma mee naar huis te brengen. Trouwens, er zijn meer van die goede rijders bij de fabriek: Woensdag slaagde ook de heer H. Hoogendoorn voor dit exa men. Beiden mijn gelukwensen en voor ik het vergeet: Woens dag wordt de heer Van Hete ren op het bedrijf gehuldigd. Maandag wordt het feest thuis gevierd. LAMPENIER Jr. „De verovering van de Mount Everest" (Luxor. Vrijdag tot en met Woensdag). In „Erbij" hebben wij over Tom Sto- bart's verslag van de expeditie naar de Mount-Everest reeds in loffelijke bewoor dingen geschreven. In de moeilijkste om standigheden die er voor een filmer denk baar zijn, heeft Stobart moeten werken. Men krijgt uit zijn film een begrip van de heldhaftigheid, waarmede de expeditie onder leiding van kolonel Hunt de barre verschrikkingen van 's werelds hoogste berg trotseerde. Het was een groots avon tuur. We zouden jong en oud willen aan raden er zelf aan deel te nemen. „Strijd om het heelal" (Kennemer Theater, Vrijdag tot en met Zondag) is een technicolor-film-versie van de griezel roman „De oorlog der werelden", waarin de Engelse auteur H- G. Wells on sugges tieve wijze een invasie der Marsbewoners op aarde beschrijft. Men zal zich herinneren hoe dit verhaal eens door Orson Welles als radio-hoorspel is bewerkt en toen zo'n indruk op de Ame rikaanse luisteraars maakte, dat duizen den van hen in paniek de vlucht namen voor de veronderstelde nadering der moor dende Marsmannen. De film is van dat alles een tamelijk slap en doorzichtig aftreksel, hoewel de producer kosten noch moeite gespaard heeft om de Marsianen en hun oorlogs machines zo huiveringwekkend mogelijk uit te beelden. De film verliest zich in herhalingen van overbekende camera trucjes, dubbelopnamen, het werken met maquettes, die de spanning vrijwel om hals brengen. Knap gefotografeerd als het is, doet het de toeschouwer weinig meer. Wat de deur echter dicht doet, is de onbevredi gende happy-ending. Dit slot is zo slecht voorbereid, dat het als een ontnuchterende anti-climax werkt. H. C. In het Kennemer Theater wordt in de tweede helft, van Maandag tot en met Woensdag, vertoond „Carrie". Het W. B. Theater vertoont van Vrijdag tot en met Maandag het tweede deel van „Jungletrommels", een film met avonturen en veel spanning. Vooraf wordt gedraaid „De gedropte spion". Zondagmiddag is in het W. B. Theater te zien: „Under Mexican Stars". Wat nu op zee is. Er komen bij het dagen van het haringseizoen wat meer trawlers in de vaart. Nad'at de trawlers „Herman", „Zeelandia", „Mary", „Onder neming 3" en „Antje" in her eind van de vorige week de IJmuidense haven verlie ten, ging Maandag de „Eveline" naar zee, kwam daar Woensdag de „Colombo" bij, heeft zich Donderdag de bemanning van de „Thorina" (schipper H. Ouwehand ver vangt schipper R. Groen, die wegens ziek te thuis moest blijven) een „welkom op de vijver" laten toeroepen en zijn Vrijdag de .Bloemendaal", „Postboy" en ook weer de Maria van Hattum" naar de visserij ver trokken. In totaal waren gisteravond elf trawlers op zee. Vacantie en opknappen. Binnen liegen nu nog de „Vikingbank" van 28 Mei al, je „Petten" (dit jaar nog niet bui ten geweest), de „Bergen" van 31 Mei af, de „Schoorl" van 5 Juni af, de „Gelria" van 3 Juni af, de „Tzonne" van 3 Mei af (gaat vandaag naar zee onder commando van schipper E. van der Plas), de „Allan- water" (nog niet ter visserij geweest, we gens reparatie), de „Haarlem" van 2 Juni af, de „Sumatra" van 24 Mei af, de „Abra ham" van 2 Juni af (gaat volgende week weer ter visserij), de „Flamingo" van 16 Juni af, de „Eli" van 11 Mei af, de „VIOS" van 12 Juni af, de „Polderman" van 11 Juni, de „Claesje" van 16 Maart (op de werf te Vfaardingen), de „Dirkje" van 31 Mei, de „Limburgia" (was dit jaar nog niet bulten), de „Klaas Wijker" van 5 Maart af, de „Norman Maria" van 26 Mei af. In tovaal dus binnen liggend 19 schepen. Belangstelling. Telkens wanneer een trawler weer op zee is en de schipper in de aether is, wordt door de al op zee zijnde schippers belangstellend geïnformeerd naar de toestand van de schipper van de „VIOS", de heer G. Plug, die Dinsdag bij binnenkomst in IJmuiden wegens ziekte in het Antonius ziekenhuis moest worden op genomen. Gisteravond deelde schipper P. Korbee de mannen het laatste nieuws mee', zijn toestand was ernstig. Gisteravond op zee. Enige Katwijkse loggers probeerden de visserij gisteravond in de Silverpit. Er werden zes tot zeven manden hoops scheep gehaald. De „Antje" viste aan de Zuid-Oostkaint van 't Zand en haalde tien manden hoops van een trek udt het water. De „Thorina" positie 55 N.B. en 2 O.L. had er al weer een paar trek jes opzitten. Bij het halen van de eerste trek had men pech; de buik lag er uit. De tweede trek gaf 10 mand makreel en 5 stripvis en de derde vijf mand makreel en 8 stripvis. Uit het Noorden, bij de zestigste breedtegraad, viste de „Herman" in een flinke bries. Schipper K. Korbee meldde trekjes van een enkele haring en wat wij ting. De RO. 3, motorkotter „Clazina Jo hanna" zette gisteravond uit bij het vuur schip en trok wat makreel omhoog. Vangsten van Fransen. Franse traw lers vissen thans tussen de 58.50 en 59.10 N.B. en meldden gisteravond trekken van dertig kisten koolvis en wijting. Zuidelij ker, bij de 55.40 N.B. en 2 O.L. visten Fransen, die twintig tot dertig kisten per trek ophaalden. Op 55.40 N.B. en 1.50 O.L. trawlden Franse schepen die twintig kis ten per trek buit maakten. Een Franse trawler haalde daar zelfs gisteravond tach tig manden scheep. Naar zee. Gisteren verlieten de Vis sershaven de trawlers „Bloemendaal", de „Maria van Hattum" en „Postboy" en de loggers Bertha, Rijnmond I, Neptunus, Annie (KW. 54) en Bonefaas. Prijzen van Vrijdag. Gr. tong 1,72- 1.60, gnm. tong 1.46-1.30, kim. tong 1.34- 1.04, kl. tong I 1.10-0.92, kl. tong II 0.70- 0.46, tarbot I 1.98-1.60, alles per kg.; tarbot II 92-80, tarbot III 59. tarbot IV 15. gr. griet 44-42, kl. griet 21-17, tongschar 56, kl. tongschar 33-30. gr. schol 37, grm. schol 42-41, kim. schol 46-40, kl. schol I 36-29, kl. schol II 20-8, schar, 18-9, bot 8.10-8, makreel 35-19, grm. schelvis 43, kim. schel vis 48-41, kl. schelvis I 41.50-33, kl. schel vis II 23-12.50, wijting 22-14.50, gr. gul 42-32, mid. gul 25-22, kl. gul 16-14, kl. haai 22-20, kl. wolf 40, poontjes 12.50-8, Pieterman 32, horsmakreel 8.30-8, kl. rode poon II 17-9, alles per 50 kg.; gr. kabel jauw 168-82 per 125 kg. Aanvoer van Vrijdag. 467 kisten tong en tarbot. 10 k. griet, 7 k. tongschar en sohartong, 825 k. schol, 5.4 k. schar, 4 k. bot, 28 k. makreel, 232 k. schelvis, 45 k. wijting, 196 k. kabeljauw en gul, 4 k.' kl. haai, 2 k. wolf. 35 k. poon, en 10 k. diver sen, totaal 1920 kisten. Aanvoer op Urk. Donderdag werd door 90 vaartuigen op Urk aangevoerd: 6796 pond kuilpaling, prijs 1.091.18, 812 pond lijnaal 1.31-/ 1.64, 25 pond snoekbaars 0.71, 222 pond rode baars 0.78-/ 0.84 per pond en 733 bak nest, prijs 2.603.05 per bak van 75 pond. Er bestaan te Castricum plannen om tot oprichting van een balletgroep te komen. Deze plannen vinden hun oorsprong in het optreden van de Alkmaarse Balletgroep on der leiding van mevrouw G. Pranger, tijdens de Zaterdag gehouden propaganda-avend van het Rode Kruis. Verschillende bezoeksters waren over dit optreden zo enthougiavst, dat zij zich in verbinding met de leidster van deze groep hebben gesteld. Het ligt in de bedoeling in September van dit jaar met de lessen te beginnen, maar zeker is dit nog niet, omdat men wil zien hoe groot de animo voor een dergelijk groepje zal zijn. Agenda voor Castricum „Corso" theater: Zaterdag 19.15 uur en 21.30 uur; Zondag 15,00, 19.15 en 21.30 uur: ,.De wraak van de zwarte adelaar". Maandag, Dinsdag en Woensdag, iedere avond 20 uur: „Het huis der verloren vrouwen". ADVERTENTIE Wy lessen uitsluitend met nieuwe wagens. Speciale lesmotor beschikbaar Gediplomeerde instructeurs ZEEWEG 275 - TEL 4333 KENNEMERLAAN 136 - TEL. 5000 IJMUIDEN KERKERINKLAAN 7 - SANTPOORT TEL. 7086 NU OOK LUXE VERHUUR Zondagsdienst artsen De Zondagsdienst in Castricum wordt van Zaterdagmiddag 14 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door arts H. Wieringa, Schelgeeststraat 31, telefoon 289. Voor het zelfde tijdvak is de wijk- en kraamverple- ging in handen van zuster C. C. Boots, Ko ningin Julianastraat 14, telefoon 544. Apotheker P. van Ouwerkerk, Burgemees ter Lommenstraat 6, telefoon 500, is Zondag alleen voor spoedgevallen geopend. Geslaagd De heer H. C. A. Jacobs te Castricum, is Woensdag te Den Haag geslaagd voor het diploma A Scheepswerktuigkundige. Agenda voor Heemskerk Marquette theater Zaterdag en Zondag, 20 uur: „De zonen van de musketiers".

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 14