Guatemalaanse regeringstroepen met invallers slaags Weerbericht Mendès-France bereidt vrede in Indochina voor Het leger bleef President Arbenz trouw IJmuider Courant Haarlems Dagblad Besprekingen aan de lopende band Amerikanen bereiden evacuatie voor Aanvraagformulier Militaire hulp onder nieuwe voorwaarden? Indonesië wil van schuld aan Nederland af Het woord is aan Ook Den Haag wijst het Amerikaanse verzoek af Dodelijk ongeluk in zwembad Tsjoe En Lai en Nehroe gaan overleg plegen 68e JAARGANG No 290 DINSDAG 22 JUNI 1954 EDITIE 298e JAARGANG No 138 Tijd dringt en zijn spel is hoog en moeilijk Russisch atoomgeschut in Oost-Duitsland? Collectieve veiligheid in een andere vorm dan de EVG Soldaat dook in ondiep water Driedaags bezoek aan India op de terugreis naar Peking Weerrapport Bureaux: Kennemerlaan 186,Telef. Adm.5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (niet voor adv. en abonn.), Haarlem: Gr. Houtstr. 93 alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom IJmuider Courant VELSER OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Uitgave Grafische Bedrij/en Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p. post 7.—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Met groot materieel moest de brandweer van Chicago dezer dagen een brand bestrijden, die was uitgebroken in een der gebouwen van de .Armour en Festilizer Company", welke dienst doen als gas en oliereservoir. Enorme rookwolken stegen op. GUATEMALA-STAD (Reuter, A.F.P. en United Press). Volgens een communiqué van het Guatemalaanse opperbevel is het tot een eerste treffen gekomen tussen, regeringstroepen en het „bevrijdingsleger". Dit gebeurde te Gualan. nabij Zacapa. Na een harde strijd, aldus het regeringscommuniqué, moesten de invallers zich terug trekken. De regeringstroepen hebben nu op alle fronten een tegenoffensief ingezet. Na een korte schermutseling konden ook in de havenstad Puerto Barrios aan de Cara- ibische zee de opstandelingen teruggedrongen worden. De „radio der bevrijding", het radiostation van de opstandelingen, heeft gezegd dat de invallers thans 25 dorpen in handen hebben en dat het leger van Guatemala „volledig omsingeld" is. In New York heeft de regering van Guatemala gisteren de U.N.O. in kennis gesteld van het besluit, de troepen volledig in de strijd tegen de opstandelingen te werpen. De mededeling was vervat in een telegram aan Henry Cabot Lodge, de Ame rikaanse gedelegeerde die deze maand voorzitter is van de Veiligheidsraad. Het telegram, verzonden door Toriello, de mi nister van Buitenlandse Zaken van Gua temala, bevatte de mededeling dat de Guatemalaanse strijdkrachten zich de af gelopen dagen hadden beperkt tot het on der vuur nemen van „piraten-vliegtuigen" maar inmiddels opdracht hadden gekregen onmiddellijk tegen de invasietroepen in het strijdperk te treden. Intussen verklaarde Maandag de Britse minister van Buitenlandse Zaken, Anthony Eden, in het Lagerhuis: „Het is waarschijn lijk dat in Guatemala spoedig een veldslag zal plaatshebben. Voor zover we hebben kunnen vaststellen zijn de krachten aan beide zijden nagenoeg gelijk 6.000 aan de ene zijde en 5.000 aan de andere". De minister zeide dat uit de beschikbare inlichtingen bleek dat de leider van de in vasie een Guatemalaan was en dat de meeste van de binnengevallen troepen Guatemalanen zijn. „Iets van dit soort is niet absoluut uniek in de geschiedenis van Centraal Amerika", zo zeide de minister. Volgens de jongste berichten uit de stad Guatemala heeft de 41-jarige president Arbenz de bevolking opgeroepen auto's be schikbaar te stellen om het leger te helpen. tezamen met de autoriteiten van het land waar zij werken, op toe, dat de wapens niet gebruikt worden voor andere dan in het verdrag omschreven doelen, aldus de woordvoerder. Evacuaticplan De Amerikaanse ambassade werkt aan een plan om de ongeveer 1.200 Amerikanen uit Guatemala te evacueren, mocht zulks wenselijk worden geacht. Radio Guatemala heeft verklaard, dat een van de toestellen, die de stad met ma chinegeweervuur bestookt hebben, be stuurd werd door twee Amerikanen. Een van hen werd gewond en het toestel werd beschadigd. Het had later een noodlanding op Mexicaans gebied gemaakt. Guatemala heeft Mexico verzocht om de Amerikanen te interneren. Ongerustheid AFP meldt uit Quito dat de diplomatie ke vertegenwoordigers der Amerikaanse staten in de Ecuadoriaanse hoofdstad op het ministerie van Buitenlandse Zaken zijn ontboden,, waar de minister hen deelgenoot maakte van de ongerustheid, die de Ecua doriaanse regering gevoelt over de gebeur tenissen in Guatemala, welke invloed kun nen hebben op de tot nu toe geldende be ginselen voor de betrekkingen tussen de Amerikaanse staten onderling, namelijk het principe van niet-inmenging in binnen landse aangelegenheden en de onschend baarheid van het grondgebied der Ameri kaanse republieken. De Argentijnse minister van Buitenland se Zaken Remorino heeft tegenover ver slaggevers verklaard dat hij voortdurend in Een correspondent van Reuter seinde, verbinding staat met de diplomatieke ver dat tot dusver het leger trouw aan presi dent Arbenz is gebleven. In de stad Gua temala heerst een zekere spanning, hoewel de opstandelingen nog ongeveer 250 kilo meter van de stad verwijderd zijn. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft ontkend, dat de opstandelingen in Guate mala gebruik maken van de Amerikaanse wapens, welke kortelings naar Honduras en Nicaragua zijn gezonden. Het verzenden van de wapens had plaats gehad in over eenstemming met het defensieverdrag van Rio. Amerikaanse militaire experts zien er, tegenwoordigers van Argentinië in de Mid den-Amerikaanse hoofdsteden en bij in ternationale organisaties. Hij voegde hier aan toe dat de Argentijnse regering de ge beurtenissen in Guatemala met bezorgd heid gadeslaat. Studenten van de universiteit van Ha vanna zullen vandaag (Dinsdag) een „dag van steun aan Guatemala" houden. Zij zijn van plan president Arbenz van Guatemala te benoemen tot ere-voorzitter van hun organisatie, als teken van hun sympathie voor zijn bewind. Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op a 6.50 per kwartaal// 0.50 per week*) Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. Zij. die zich met ingang van 1 Juli 1954 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 30 Juni 1954 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen Een soortgelijke demonstratie, welke de federatie van Amerikaanse studenten te Buenos Aires tezamen met 500 studenten uit Latijns-Amerikaanse landen Maandag had willen houden, werd door de Argen tijnse politie verboden. Dit wordt be schouwd als de eerste aanwijzing voor de houding van Argentinië tegenover de ge beurtenissen in Guatemala. Adenauers sympathie In de Evangelische academie van Bad Boll heeft bondskanselier dr. Adenauer uitdrukking gegeven aan zijn sympathie met de opstandelingen in Guatemala. Hij zeide. dat het communisme door onrust in het gebied van 'net Panama-kanaal de vloot der Verenigde Staten en daarmee een zenuw van de Amerikaanse machtspositie had willen treffen. Nooit had het kleine Guatemala volgens dr. Adenauer zelf wa penleveringen uit Oost-Europa kunnen be talen. Dr. Adenauer zeide dit, nadat zijn inwilliging van het Amerikaanse verzoek om wnpenleveringen naar Guatemala te blokkeren scherpe critiek van de Beierse omroep had uitgelokt. De commentator verklaarde dat het pijnlijk was te zien hoe iedere wens van Washington in Bonn on middellijk werd ingewilligd. De door dr. Adenauer uitgesproken sympathie met de opstandelingen wordt door vele Duitse bladen niet gedeeld. De Frankfurter Allge- meine Zeitung schrijft bijvoorbeeld. „Wanneer het Westen de aanval op Gua temala zou goedkeuren, dan zou daarmee zijn hele morele verontrusting over de rechtsbreuken door communistische rege ringen in twijfel getrokken worden. Wie de tyrannie van het communisme bestrij den wil. moet schone handen hebben". Van de KLM vernemen wij dat, met in gang van Donderdag Guatemala zal uit vallen als landingsplaats op de lijn Cu rasao - Barra-nquila - Panama - Managua- Guatemala-Mexico City. De KLM bevliegt dit traject een maal per week op Donder dag. De voornaamste plaatsen alsmede de provinciale in deling van Guate mala zijn op deze kaart aangegeven. Wat de politieke constellatie van het land betreft, kan nog worden gememoreerd dat het Guatemalaan se parlement 56 ze tels telt, waarvan er 25 worden in genomen door de revolutionnaire ac tiepartij, 9 door de partij der Guate malaanse revolu tie, 7 door de na tionale hervor mingspartij en 4 door de communis tische partij, die in het gehele land slechts 3000 leden heeft. Er is een oppositie in het parlement van on af hankelijken, die tezamen slechts 5 zetels bezetten. De communistische partij werd pas in 1952 als politieke formatie toegela ten door president Arbenz, die zelf geen lid van de (Van onze correspondent in Parijs) Frankrijk's nieuwe premier, Pierre Men dès-France, is meteen na de vorming van zijn kabinet begonnen met de voorbereiding van de taak, welke hij als zijn eerste en voornaamste doel beschouwd: de vrede in Indochina. De vorige week kreeg hy op de toezegging „vrede in Vietnam" als minis ter-president de parlementaire zege mee en hij heeft zich een maand tijd gegund om die belofte te verwezenlijken. Het is dus wel kort dag. Zondag heeft Mendès-France in bespre kingen met Eden en Dulles' adjudant Be dell Smith nagegaan in hoeverre zijn in zichten met de Engelse en Amerikaanse opvattingen stroken en gisteren heeft hy geconfereerd met zyn Franse medewerkers, die rechtstreeks met dit probleem te maken hebben, onder wie de gouverneur-generaal en opperbevelhebber in Indochina, generaal Ely. Vandaag staat er een kabinetsraad over hetzelfde onderwerp op het programma en Donderdag zal de premier in de Kamer mogelijk nadere inlichtingen kunnen geven over zijn plannen, wanneer hij zijn kabinet zal voorstellen. Intussen is al wel gebleken dat de aan vankelijke vrees dat Mendès-France een geheel nieuwe, neutrale koers in de buiten landse politiek zou gaan voeren een vrees, die vooral te Washington en in min dere mate te Londen tot uiting kwam Zondag al grotendeels werd weggenomen. Gunstige geest Diplomatieke kringen in Parijs spreken eensluidend over de bijzonder gunstige geest, waarin Mendès-France met zijn En gelse en Amerikaanse colega's moet heb ben gesproken. Men merkt op, dat Eden en Mendès-France hun realistische kijk op de verhoudingen gemeen hebben en dat de samenwerking tussen hen beiden veel vruchtbaarder belooft te worden dan ze ooit onder het bewind van Bidault of Schu- man is geweest. „Le Monde" sprak gister avond zelfs van een wedergeboorte van de Entente Cordiale. Wat de Verenigde Staten aangaat, neemt men hier nu wel aan, dat de politieke om standigheden daar zeker nog niet rijp zijn voor onmiddellijke inmenging in Indochina, zodat ook Washington's onmiddellijk be lang althans met een voorlopige regeling met Ho Tsji Minh gediend zal zijn. Het is altijd de opvatting van Mendès- France geweest, dat de vrede in Vietnam alleen door rechtstreeks onderhandelen met de Vietminh bereikt zou kunnen worden. De soms zeer heftige botsingen met Bidault golden dan ook meer een verschil van me ning ten aanzien van de methode dan van het uiteindelijke doel. De methode van Bidault, die een vrede wilde bereiken in overleg met de grote mogendheden de Verenigde Staten, de Sovjet-Unie en Chi na en zo mogelijk zonder de Vietminh, heeft in Genève schipbreuk geleden. Mendès-France zal trachten onder vier en niet onder acht of meer ogen een bestand te bewerkstelligen, en het ziet er naar uit dat hij van de Verenigde Staten en Groot- Brittannië daarbij althans geen tegen werking meer zal ondervinden. Op kleine schaal Uit Genève zijn de grote kopstukken bij na allen vertrokken op de Chinese mi nister Tsjoe En Lai, met wie Mendès- France mogelijk nog een ontmoeting zal hebben, na en zo is het ogenblik ver moedelijk wel gunstig voor zo'n beraad op kleine schaal. Mendès-France heeft er echter voorlopig van afgezien zelf naar Genève te reizen. De eerste Franse toenaderingspogingen zullen vermoedelijk door de nieuwe staats secretaris van Buitenlandse Zaken, Gué- NAMCN DCO PBOVINCIC f P#/»« 2 Mu9hs,9t9*9»f0 3 ei QUU*9 4/fO V»'909 5 A*9'f» O*999'19»99f9 Toto»' r 9»9" Ou0f *9 fO /9C909 ff *9t9'»*l9m 92 9orof*9. 93 14 C*>~9<t9 15 S9999909 9*91 16 G*9t9m9!9 17 J91909 98 Chi0ym*/I9 19 £otw»H9 20 tO O990 21 Jvt'909 communistische partij is. De regeringscoalitie geniet de steun de communisten, die het nationale vakverbond beheersen. Atoomvliegtuig binnen zeven jaar Robert Lebaron, voorzitter van de mili taire verbindingscommissie van de Ameri kaanse commissie voor atoomenergie, heeft voorspeld, dat de Verenigde Staten binnen zes of zeven jaar een door atoomkracht voortbewogen vliegtuig zullen hebben. Lebaron acht het mogelijk, dat binnen vyftien tot twintig jaar of nog eerder atoomkracht de voornaamste energiebron voor de luchtvaart zal zyn. FRANKFORT (Reuter) - Volgens het partijloze blad „Frankfurter Neue presse" zou onlangs in Oost-Duitsland een Russisch stuk atoomgeschut aangekomen zijn, het eerste van een reeks van negen. Het geschut zou een groter kaliber heb ben dan het Amerikaanse atoomgeschut, 110 ton wegen en een draagwijdte van 45 kilometer hebben. rin de Beaumont worden ondernomen. Ook over dat terrein in Genève zal de nieuwe Franse regering geen gras laten groeien. De militaire zijde wordt intussen niet veronachtzaamd. In elk geval zal Frank rijk zijn troepenmacht in Indochina moe ten versterken. Generaal Ely heeft de pre mier een lijst met noodzakelijke benodigd heden overhandigd. De nieuwe minister van Oorlog, de Gaullistische generaal Koe- nig, is voorstander van versterking door dienstplichtigen te zenden. In het kabinet zelf bestaat tegen een zo radicale maat regel, waarin de wetten bovendien niet voorzien, een zekere tegenstand en ver moedelijk zou de regering daarmede de steun van de socialisten om van de communisten maar te zwijgen verspe len. Officieel is dit punt echter nog niet aan de orde gekomen. Het optimisme ten aanzien van de voor uitzichten, die Mendès-France voor Frank rijk kan openen, is in Parijs nog niet verdwenen. Iedereen begrijpt dat de pre mier een hoog en moeilijk spel speelt. De wijze waarop Mendès-France aan de macht is gekomen kan men, onder zeker voorbehoud, vergelijken met de overwin ning van Eisenhower destijds als presi dent der Verenigde Staten. Beiden be loofden met bijna dezelfde leuzen de vre de. De een in Korea, de ander in Viet nam. Alleen heeft Mendès-France zich zelf voor het bereiken van zijn doel een termijn gesteld, die niet zo heel lang is. Mocht hij echter slagen, dan zal Men dès-France bewezen hebben een groot di plomaat en een zeer groot staatsman te zijn. Zijn positie zal dan sterker zijn dan tot dusverre sedert de bevrijding een Frans minister-president generaal De Gaulle wellicht inbegrepen ooit heeft gehad. Een parlementslid hoorden we zeggen: „Met Mendès-France zqn we goed voor een maand of voor twee jaren". Men kan zich in de Franse politiek beter niet aan voorspellingen wagen. Dat hebben de gebeurtenissen van de vorige week opnieuw aangetoond. Misschien mag men zeggen dat het experiment Mendès- France een der allerbelangrijkste gebeur tenissen belooft te worden die zich sedert het begin van de vierde republiek in Frankrijk hebben voorgedaan. Nederland vraagt opheldering WASHINGTON (United Press) De Nederlandse ambassadeur dr. J. H. van Roijen heeft het Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken opheldering ver zocht over de consequenties van het nieu we amendement-Richards voor Nederland. Diplomatieke zegslieden geloven dat de Nederlandse regering wenst te weten of de zinspeling op de „collectieve verdediging'' in het amendement-Richards betekent dat Nederland en de overige landen die reeds tot bekrachtiging zijn overgegaan eerst nog aan eventuele andere voorwaarden moeten voldoen, alvorens de wapens te kunnen ont vangen waarop bedoeld amendement be trekking heeft. Amerikaanse functionarissen zijn van oordeel dat het amendement geen nieuwe eisen stelt en dat die landen niet zullen behoeven over te gaan tot het stellen van een alternatief voor de E.V.G. Zou zulks wèl het geval zyn, dan zou er volgens hen voor Nederland reden voor bezorgdheid zyn omdat bij inkrimping van de E.V.G. tot West-Duitsland en de Beneluxlanden laatstgenoemde landen het gevaar zouden lopen „satellieten" van West-Duitsland te worden. Het nieuwe amendement-Richards houdt in dat de geblokkeerde voorraden ter be schikking zullen komen van de landen die al tot ratificatie zijn overgegaan, mits die landen bereid zijn mede te werken aan de ene of andere vorm van collectieve veilig heid. DJAKARTA (United Press) De Indo nesische minister van Buitenlandse Zaken, Sunarjo, heeft verklaard, dat Indonesië zal trachten tijdens de Unie-onderhandelingen een drastische vermindering van haar schulden aan Nederland te verkrijgen. Aan de vooravond van zijn vertrek naar Nederland, zeide Sunarjo, die aan het hoofd van de Indonesische delegatie staat, dat Indonesië ..een herziening en drastische vermindering of annulering" wenst van de financiële overeenkomst in het kader van dp Nederlands-Indonesische Unie, waarin Indonesië een totale schuld van 4,3 milliard gulden heeft. Hij verklaarde met nadruk, dat zijn land „het onvoorwaardelijk recht" had om zich ten alle tijde uit de Unie terug te trekken, waarmee hii door liet schemeren, dat In donesië wellicht de onderhandelingen zal afbreken en zich uit de Unie zal terugtrek ken, wanneer Den Haag niet bereid is aan de Indonesische verlangens tegemoet te komen. Volgens de financiële overeenkomst, die aan het Unie-statuut verbonden is, heeft Indonesië in 1949 de oude Nederlands- Indische staatsschuld overgenomen, welke drie milliard gulden bedroeg en voorts een geconsolideerde schuld van 871.000.000 aan Nederland en een schuld van 420 millioen gulden aan enige andere landen, waaronder Australië. Canada, Amerika en de lm- en Export bank. Sunarjo wilde niet precies mededelen, welke schuld Indonesië drastisch verlaagd wenste te zien, maar waarnemers waren van mening, dat het hier klaarblijkelijk de interne schuld of de schuld aan Nederland bedroeg. Sunarjo noemde de financiële en andere overeenkomsten van het kader van het Unie-statuut „schadelijk voor onze belan gen" en „overblijfselen uit een koloniaal verleden." DIT NTJMMelR BESTAAT UIT ACHT PAGINA'S Lichtenberg: Een onzer voorvaderen moet een verboden boek hebben gelezen. Naar wy vernemen heeft de Nederlandse regering aan de regering van de Verenig de Staten laten weten dat zij geen toestem ming geeft schepen die onder Nederlandse vlag naar Guatemala varen te laten aan houden door eenheden van de Amerikaanse marine. Van welingelichte zijde heeft men ons de verzekering gegeven, dat zich ove rigens in de practijk geen gevallen voor doen van vervoer van wapenen naar Gua temala in Nederlandse schepen. WASHINGTON (United Press) Vol gens diplomatieke zegslieden heeft de Ne derlandse ambassade in een nota aan de Amerikaanse regering uitdrukking gegeven aan verbazing en bezorgdheid over het doorzoeken van een Nederlands schip door Amerikaanse functionarissen in een Puerto- ricaanse haven zonder voorkennis van de Nederlandse autoriteiten. Het gecharterde Duitse schip, de Wulfbrook, zou ongeveer tien dagen geleden zijn door zocht op vermoeden van aanwezigheid van voor Guatemala bestemde wapens. De zegslieden menen te weten dat het schip zonder voorkennis van de Nederlandse autoriteiten is doorzocht. Het schip voer in charter voor de K.N.S.M. Wapens werden niet aan boord gevonden. Bedoelde zegslieden nemen aan dat de Nederlandse regering er in de nota op wijst dat de K.N.S.M. vergoeding zal vra gen voor de als gevolg van de vertraging geleden schade. Van welingelichte zijde verneemt AFP dat het Amerikaanse departement naar aanleiding van het Nederlandse protest, zijn verontschuldigingen heeft aangeboden. Het protest is aanvaard en het incident is in vriendschappelijke geest geregeld. In Stoop's Bad te Overveen is Zaterdag avond een ongeluk gebeurd, tengevolge waarvan de dpi. soldaat A. Corver uit Haarlem, Lange Veerstraat 30 is overleden. De soldaat sprong in het buitenbad in het ondiepe water en kwam daarbij op zijn hoofd terecht. In de nacht van Zondag op Maandag is hij in het Marine Hospitaal overleden. NIEUW DELHI (Reuter-ANP) Tsjoe En-Lai, premier en minister van Buiten landse Zaken van communistisch China, zal Donderdag te Nieuw Delhi aankomen voor een verblijf van drie dagen. Hij reist op uitnodiging van de Indiase regering via Nieuw Delhi van Genève naar Peking. Een speciaal toestel van „Air India" is naar Genève vertrokken met een Chinese am bassaderaad aan boord, om Tsjoe en zijn gezelschap te halen. Tsjoe zal met premier Nehroe bespre kingen voeren, waarschijnlijk over alle Aziatische problemen. Het is de eerste maal, dat deze beide staatslieden elkaar treffen. Een woordvoerder van de Chinese delegatie te Genève heeft het bezoek „semi-officieel" genoemd. (van hedenmorgen 7 uur) weers- tb ti Is 'lUlU 1 deisjdd toestand ff 12 3 L. w 2.5 StocKholm regen ZO 1 28 14 Oslo nevel ZW 1 22 0 Kopenhagen half bew. WZW 6 25 1 Amsterdam geheel bew. WZW 5 19 0,1 Londen zwaar bew. W 2 18 0 Luxemburg licht bew. windstil 23 5 Parijs licht bew. windstil 23 0 Bordeaux licht bew. windstil 21 0 Grenoble licht bew. windstil 30 2 Nice onbewolkt KW 2 26 0 Genève nevel windstil 30 0 Zürich zwaar bew. ZO 31 12 Locarno half bew. windstil 30 8 Berlijn nevel W 5 32 8 Frankfort onbewolkt ZW 2 31 12 München nevel WZW 2 29 12 Wenen nevel WNW 3 - 0 Innsbruck nevel windstil - 11 Rome onbewolkt windstil 29 1 Ajaccio onbewolkt ONO 3 25 0 Mallorca onbewolkt windstil 21 0 Neerslag laatste 24 uur >COOOOOCOOCOOCOCOCCOCOOOCOCCCCO(X)CCCOOCOC««OOCOCOOOOOCCX DROOG WEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond, opge maakt om 10 uur: Aanvankelijk opklaringen, later weer toenemende bewolking maar droog weer. Zwakke tot matige wind tussen Noord-West en West. Morgen overdag iets hogere temperaturen. 23 Juni Zon op 4.20 uur. onder 21.04 uur. Maan op onder 12.34 uur. Maanstanden 23 Juni 20.46 uur: Laatste kwartier' 30 Juni 13.26 uur: Nieuwe maan Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 22 Juni Hoog water: 7.25 en 19.53 uur. Laag water: 3.03 en 15 23 uur. Woensdag 23 Juni Hoog water: 8.17 en 20.46 uur. Laag water: 3.48 en 16.10 uur. I

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 1