Tweehonderd bejaarden uit Velsen in Madurodam isas*0 Agenda voor Velsen Havenbe richten Visserij-varia J 5 Maand ontzegging voor schipper K.W. 27 Goede turnderaonstratie van SSH in Velsen Stuurman van „Silvia" mag maand niet varen Beverwijk Castricum DINSDAG 22 JUNI 1954 Jaarlijks uitstapje, dat steeds meer wordt gewaardeerd ,Anne Marie" strandde G. Plug schipper van de „VIOS" overleden IJmuider Harmonie oogstte veel succes Hoe de duiven vlogen Enthousiasme in de aquariumsport Succes voor „Hercules" Klaverjassen bij zilveren „Kennemerstaten" Evangel isatie-tentweek in IJmuiden-Oost Vangstberichten uit zee van Katwijkse loggers De zachte geurige Amerikaanse shag die U het rookgenot geeft van de beste Amerikaanse cigaret DOUWE EGBERTS Lichtschip geramd Donderdag openlucht concert „Wilhelmina" Zege van De Kennemers op Alcmaria Victrix (0-6) Standwerkersconcours met prijzenregen Geslaagde welpendag op het CS V-terrein TWEEHONDERD VAN DE DUIZEND ouden-van-dagen uit Velsen, die in de eerst komende weken een uitstapje zullen maken onder auspiciën van het „Comité tot ontspanning van ouden-van-dagen", hebben gisteren een dag beleefd, die hen volmaakt tevreden stemde. Het Meteorologisch Instituut had het niet bij het rechte eind, want de verwachte buien bleven weg en de zon, die aan een wolkloze hemel stond heeft meegeholpen de stemming te verhogen. Die stemming was er trouwens al in de vijf autobussen van het begin af aan en naarmate de reis vorderde Madurodam en Den Haag waren het doel werd zij steeds beter, mede dank zij de chauffeurs, die niet zomaar rechttoe—rechtaan reden, maar wel degelijk rekening hielden met de mooiste plekjes, die „langs een ommetje" te bereiken waren. De miniatuurstad viel heel goed in de smaak en het kostte velen moeite zich er van los te maken toen het vertreksein werd gegeven. In de Haagse dierentuin werd de koffiemaaltijd gebruikt. Een nieuwieheid, die zeer op prijs werd ge steld. Hierdoor werd de rommelige sfeer van andere jaren, toen er luchpakketjes werden uitgereikt, ondervangen. De hulde aan het comité, geuit in de woorden: Tjonge, tjonge het wordt ieder jaar beter, was de bejaarden uit het hart gegrepen. Via het Vredespaleis en de Boulevard in Scheveningen werd koers gezet naar „Groenendaal", waar van een boswande ling en een ritje in de pony-wagen dank baar gebruik werd gemaakt. Om kwart over zes arriveerden de bussen weer op het Plein 19401945, vanwaar de reis om half negen was begonnen. Dat men in Velsen met de ..uitgaanders" meeleefde, bewees de verrassing die een ijsfabriek de deelnemers in Den Haag had bereid. De arts P. C. de Weerdt, die ongeveer dertig jaren geleden deze tochten inzette de eerste maal met ongeveer twintig personen in zeven auto's ondergebracht en die nog geen keer overgeslagen heeft, was ook nu weer van de partij. Drie groepen van tweehonderd mensen elk zullen tussen 21 Juni en 5 Juli dezelfde reis maken, de vierde groep gaat een kijkje nemen in Ouwehands Dierenpark. Als al deze reizen net zo vlot en gezellig verlooen als deze eerste, kan het comité hogelijk tevreden zijn. Maar dat zal wel zo zijn, want de zaak is tot in de puntjes georganiseerd. De mensen, die „van ach ter de coulissen" in deze bergen werk hebben verzet, hebben alle eer van hun streven. En de vele handen, die zij hebben gedrukt bij het afscheid en de glundere bedankjes en opmerkingen aan hun adres waren ten volle verdiend. Het is een dag geweest waar nog veel over zal worden gepraat en ongetwijfeld leeft er in de harten de wens het volgend jaar weer mee te kunnen gaan. ongeacht de eventueel hoge leeftijd. Want deze varieert ditmaal van 65 tot 92 jaar. Wie zeer zeker een woord van waar dering niet mag worden onthouden, zijn de dappere leden van de Rode Kruis- colonne, die, waar nodig hulp en bijstand verleenden en de dames en heren de mo- De Raad voor de Scheepvaart heeft uit spraak gedaan inzake het tijdens mist aan de grond lopen van d«» motorkotter „Anne Marie", de KW 27 on 27 Maart 1954 op een bank voor de Nederlandse kust ter hoogte van Wijk aan Zee. De raad besliste, dat de schipper, de heer H. A. Nijgh te Katwijk aan Zee ernstig moest worden gecorrigeerd en heeft hem gestraft door hem de be voegdheid om als schipper te varen op zee- vissersvaartuigen te ontnemen voor de tijd van een maand. Het oordeel van de raad is: De „Anna Marie" is aan de grond gelopen door non chalante navigatie van de schipper, toen hij, tijdens mist. de Nederlanse kust wilde aanlopen. De schipper had zich bewust moeten zijn. dat zijn afgevaren bestek op 27 Maart 1954, te 5 uur, zeer onzuiver moest zijn. Daar hij geen stuurtafel had, k^n hij ook niet op zijn koers vertrouwen. Hij moest, toen het te 8 uur dik van mist werd, zeer voorzichtig varen om onder deze omstandigheden de haven van IJmuiden aan te lopen. Wanneer men tracht de kust aan te lopen, moet men niet verder naar binnen gaan, wanneer men bij een diepte van 10 m nog geen verkenning heeft. Het was dan ook onjust om te 9.30 uur, toen 6'2 vaam werd gelood, Z.t.O. te gaan stu ren; de koers had toen op z'n minst Z.Z.W. moeten worden. Bovendien had reeds te voren, veel vaker dan om het kwartier, moeten worden gelood. Met een vaart van nog geen 2Vi mijl moet kunnen worden ge lood zonder het schip te moeten stoppen. Toen hij bij deze diepte het mistsein van IJmuiden niet hoorde, moest de schipper begrijpen, dat hij niet ter hoogte van de pieren kon zijn. De Raad neemt aan, dat door gebrek aan ervaring de schipper heeft getracht op deze onvoorzichtige wijze de kust aan te lopen, daarmede ernstige schade aan zijn schip veroorzakende. DINSDAG 22 JUNI IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Gevecht op pier 14". VELSEN Bescherming Burger Bevolking, 19.45 uur, Patronaatsgebouw, bindingsavond. VELSEN-NOORD „Kennemerstaten", 19 uur, Klaverjas- tournooi op „Watervliet" 20 uur, schaaktournooi in Statenhuis. WOENSDAG 23 JUNI IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Gevecht op pier 14". Rex, 20 uur, „Jungle Jim en het gedoem de eiland". SANTPOORT Commissie voor ontspanning van Ouden van Dagen. 8.1518 uur, uitstapje naar Madurodam en Scheveningen voor be jaarden uit Santpoort-Station en -Dorp. VELSEN Bescherming Bugerbevolking, 19.45 uur, Patronaatsgebouw, bindingsavond. VELSEN-NOORD „Kennemerstaten", 1417 uur, jeugd- middag op „Watervliet" voor jeugd van V.V.B., S.S.H. en „Watervliet" 19— 21.15 uur, veldsporten op „Watervliet": athletiek, volleybal, honkbal en handbal. rele steun van „veiligheid verzekerd" hebben gegeven. Voor het volgend jaar staan er wat de verzorging van de inwendige mens be treft nog grootsere plannen op het pro gramma. Wanneer deze kunnen worden verwezenlijkt zal dit zeker „de klap op de vuurpijl" zijn. Nadat de schipper van de VEM-trawler „VIOS", de heer G. Plug, vorige week ziek te IJmuiden was binnengebracht, is hij Zaterdag op vierenzestigjarige leeftijd in het Antonius-ziekenhuis overleden. Hiermee is een van de bekendste en be kwaamste schippers van de IJmuidense trawlervloot heengegaan. G. Plug werd in Noord wijk geboren en voer op zeer jonge leeftijd al als schipper op een logger van de reder Meeuwenoord. Daarna kwam hij als schipper op de trawlers en bemannin gen van de „Derika 14", de „Utrecht", de „Erin", de „Catharina Duyvis" en nu als laatste de „VIOS" hebben hem gekend als de rustige man, die het commando had over hun schip. De begrafenis vindt plaats Woensdagmiddag om twee uur op de Wes terbegraafplaats. Op festival te 's Hertogenbosch Op uitnodiging van de V.V.V. 's-Her- togenbosch heeft de IJmuider Harmonie deelgenomen aan een Festival, dat ter ge legenheid van het 60-jarig bestaan van de Koninklijke Harmonie 's-Hertogenbosch werd gehouden. Eerst moest men een ver plichte mars maken door een gedeelte van de stad en toen al was het optreden van corps en tamboers- en bazuinblazers een succes. Dit zou later nog groter worden tijdens de uitvoering der concertnummers. Alhoewel de concurrentie, door deelname van Brabantse en Limburgse corpsen groot was, leverde de IJmuider Harmonie met de uitvoering van de Raymond-ouverture en de Slavische Rhapsodie zo'n knappe pres tatie, dat dirigent Groot na afloop een ware ovatie in ontvangst had te nemen, waaraan de jury, bestaande uit de heren Van Dijk en de bekende Brabantse componist Wierts, deelnamen. Dirigent Groot werd door de heer Wierts, namens de jury, gelukgewenst en deze sprak haar grote waardering uit voor het bereikte peil. Speciaal het clari- nettenregister kreeg een pluim voor het uitstekend technisch blazen. Hierna volgde een ware triomphtocht door de oude stad en na afloop zegde de voorzitter van de „Ko ninklijke" in principe toe, het volgend jaar, wanneer de IJmuider Harmonie haar tien jarig bestaan viert, naar IJmuiden te komen voor een tegenbezoek. Ook in het plaatsje Dinther, waar 's avonds gedineerd werd, had men al met spanning op de IJmuider Harmonie zitten wachten en ook hier werd onder leiding van de burgemees ter een ware zegetocht door het dorp ge maakt. Maandag 21 Juni kwamen de haven van IJmuiden binnen: Jan Meder van Karlstad. Dieter Waltraud van Hamburg. Poeloe Laut van Le Havre. Delfland van Hamburg. Cóte du Nord van Le Havre. Warun van Stock holm. Bomma van Bergen. Heriot van Leith. Deo Gloria van Bristol. Hathor van Emden. Croonenburgh van Bilbao. Suchumi van iRga. Dorte Oldendorff van Kaskö. Surte van Antwerpen. Trito van Dublin. Möwe I van Vestervick. Agnes Essberger van Ham burg. Karskar van Malmö. Vertrokken zijn: Otto naar Antwerpen. Deo Gloria naar Finland. Centaurus naar Vlekkefiord. Arctic naar Rotterdam. Nether- land Coast naar Rotterdam. Sydhav naar Curacao. Jan Meder naar Antwerpen. Gany- medes naar Bremen. Het is een week van weinig verrassingen geweest. Slechts vier trawlers zijn aan de IJmuidense afslag geweest en dit viertal heeft door de tamelijk goede prijzen nog een reisje kunnen maken, dat enigszins uitkwam. Verder is er nog al heel wat tong uit de Sylt geweest en ook werden grote hoeveelheden schol aangevoerd. Zijn de rondvisprijzen stabiel gebleven en in het einde van de week zelfs nog iets gestegen, de tongen maakten Woensdag een geduchte buiteling. Ook de schol 3 en 2 zakten toen danig. Zaterdag waren er weer prima tweetjes te koop voor een goede 15.Opvallend is dat de hoeveelheid grote en middel-schol, die wordt aange voerd, gering is. Wanneer we deze aanvoer vergelijken met die in de eerste jaren na 1945, dan blijkt duidelijk, dat er toen meer grote dan kleine schol werd gevan gen. Hetzelfde is te zien bij de tongen, die dit jaar beduidend kleiner waren dan vorig jaar. Dat het ook met de schelvis die kant opgaat, kan men dagelijks op de vis- serijgolf horen, wanneer de schippers van de vissersvaartuigen meldden, dat het weer allemaal „zangzaad" in de last is. Voor de trawlers blijft het wachten nog steeds op de haring. Vorige week meldden we het echter al: Duitse trawlers hebben de eerste Fladen-haring gevangen waar is de tijd, dat de Hollanders als eerste die haring vingen zodat ze binnenkort ook wel in de IJmuidense hallen is te verwach ten. Voor de visafzet is het vorige week ideaal weer geweest en de vraag uit het binnenland was dan ook goed te noemen. De duiven van de postduivenvereniging „Oranje Nassau" te IJmuiden hebben deel genomen aan een wedvlucht van Chate- reaux of af over 663 km. Met Zuid-Westen wind werd om zes uur gelost. Onderweg hebben de vogels te kampen gehad met regen- en onweersbuien. De eerste vogel meldde zich om 15.46 uur bij de benjamin van de vereniging, D. Bannink. De andere uitslagen luidden als volgt: D. Bannink 1; J. Wijker 2, 5, 9; A. de Waard 3, 15; C. Rutte 4; S. v. Leeuwen 6; C. Zwanenburg 7, 14; P. v. Dongen 8; E. Broek 10; H. J. Belfroid 11; B. Visser 12, 13, 16. „De Bonte Duif" De postduivenvereniging „De Bonte Duif" te IJmuiden-Oost heeft ook deelgenomen aan de wedvlucht van de 47ste breedte graad af: Chatereaux over een afstand van 662 km. De eerste duif meldde zich om 15.52 uur en de laatste om 17.30 uur. De overgie prestaties zijn als volgt: J. Venver 1, 7, 10, 13, 14, 16, 18; G. v. Zutphen 2; J. Minneboo 3, 21; A. Donkersloot 4; C. Broek 5, 15; H. v. d. Pieterman 6, 11, 19. 20, 22; B. Minneboo 8; E. Klinge 9, A. Belfroid 12, J. Kaldenbach 17. Over „enthousiasme in de aquarium- sport" heeft de voorzitter van de aqua rium- en terrariumvereniging „Kennemer- land", de heer G. v. d. Meulen, gisteravond een causerie gehouden tijdens een leden vergadering van deze vereniging. Vele aquariumliefhebbers zijn vroeger begonnen met een blikje aan een 9tok de sloten langs. Dit was twintig jaar geleden ook met de spreker het geval en de heer v. d. Meulen zeide dat hierbij zeer veel enthousiasme werd betoond. Kennis van deze materie was in die dagen zeer gering en dat het enthousiasme en liefhebberij in later jaren zijn afgenomen, weet spreker aan het feit dat men practisch alles voorgeschoteld kreeg. De heer v. d. Meulen vertelde de historie, welke hij vroeger in een aqua riumblad gepubliceerd had, waarin zes mensen een avond zochten naar een gupje van nog geen vier m.m. Voorts gewaagde spreker van het plan in IJmuiden een tentoonstelling van aqua ria te organiseren, wat zijn inziens zeer wel mogelijk is. Hoewel de vereniging 120 leden telt, worden de vergaderingen vaak slecht bezocht en de heer v. d. Meu len wekte de leden tenslotte op wat meer enthousiasme aan de dag te leggen, het geen de vereniging ten goede zal komen. Opnieuw hebben de jeugdleden van de IJmuider Krachtsportvereniging „Hercu les" een aantal fraaie overwinningen ge boekt tijdens de jeugdkampioenschappen v/orstelen, die te Utrecht zijn gehouden. In het zwaar midden gewicht werd F. Kras tweede en I. Kossen derde. De opbouw is op vele zwaar getroffen plaatsen in Zeeland en Zuid-Holland nog in volle gang. Het land van de eens zo vruchtbare polders, herstelt zich met behulp en met de zorg van de bekwame landbouwers slechts langzaam. In de dorpen verrijzen naast de ruïnes nieuwe huizen. Het totale herstel is echter nog niet in zicht. Gezicht uit een nieuwe houten woning te Nieuwerkerk op een rij nieuwbouw-huizen. Het bestuur van de turnvereniging SSH uit Velsen, welke haar zilveren jubileum viert, wilde als afsluiting van de festivitei ten nu eens geen cabaret- of balavond voor de leden geven, doch een avond, overeenko mende met de doelstellingen van de vereni ging, namelijk de gymnastiekbeoefening in al haar mogelijkheden. Men had hiervoor de medewerking ingeroepen van de in Ne derland zeer bekende vereniging Simson uit Amsterdam en van een groep keurtur- ners van het Koninklijk Nederlands Gym nastiek Verbond. Het beloofde dus voor de insiders een bij zondere avond te worden en is het daarom dubbel jammer, dat deze avond wat de pu blieke belangstelling betreft, niet aan de verwachtingen heeft voldaan. De afwezi gen hebben ongelijk gehad, want wat hier gedemonstreerd werd, was van een uitzon derlijke klasse. De dames van Simson onder leiding van mejuffrouw R. van Praag traden vijf keer op, met een hoepel-, knots-, bal- en rhyth- mische oefening en één keer met een oefe ning, die als „vrije oefening" was geannon ceerd. Het is niet mogelijk te zeggen, welke van de vier eerstgenoemde oefeningen de mooi ste was; elke oefening had een eigen sfeer en stelde aan de uitvoerenden andere moei lijkheden. De hoepels, knotsen en ballen beschreven zulke ingewikkelde en juist daarom ook zulke fraaie bewegingsbanen, dat men zich moet afvragen, hoe de leidster aan zoveel fantasie komt en wat een moeite het haar en haar discipelen moet kosten om tot een zo perfecte uitvoering te komen. De heren van Simson onder leiding van de heer L. J. H. Stiens demonstreerden oefeningen op de lange mat en tafelsprin- gen. Hoewel het podium vijf meter was uit gebouwd, was het nog te klein voor deze turners, zodat zij zich beperkingen moesten opleggen. Dit was voor hen geen beletsel om bij tafelspringen de hurk-, spreid- en bückesprongen, de radslagen, arabieren, kiprollen en salto's af te draaien met het zelfde élan, alsof men een aanloop had van vijftien inplaats van vijf meter. Ook de ofeningen op de lange mat, waarbij m®11 door de lengte van de mat in het geheel geen aanloop had, waren zeer spectaculair. Tenslotte de keurturners. Hiervan namen er zeven aan de oefeningen deel onder lei ding van de bondstrainer, de heer J. F. van den Berg. De samenstelling was gewijzigd, doch het gehalte van de ploeg was zeker niet minder. De turners begonnen met in dividuele vrije oefeningen en lieten hierbij staaltjes van behendigheid zien, die een duidelijk beeld gaven van de mogelijkheden bij jarenlange oefening. Hetzelfde kan ook gezegd worden van het paardvoltigeren; er werd „gewandeld" van links naar rechts en aan de andere kant weer terug en de oefeningen werden geëindigd met dubbel en drievoudig keren op de beugels en op de kop van het toestel. Als laatste nummer kregen wij hoogrek te zien en ook hier keurturnen van het hoogste plan. Het behoeft dan ook geen verwondering te wekken, dat na ieder num mer en na iedere oefening het publiek door een langdurig applaus zijn bewondering hiervoor uitte en dat S.S.H. met deze avond een waardige maar vooral sportieve herdenking zijn jubileum heeft gevierd. Met het populaire klaverjasspel is „Ons Genoegen" als onderdeel van „Kermemer- staten" er gisteravond in „Watervliet" al in geslaagd het contact tussen de afdelingen van de zilveren moeder-vereniging te ver stevigen. Van vele afdelingen waren leden gekomen om nu eens in Kennemerstaten- verband klaverjas te spelen en een ge noeglijke avond te hebben. Voorzitter E. Kooyman deelde de leden van „Ons Genoegen" mee, dat het bestuur een aquarel van de IJmuidense Trawler kade aan het bestuur van „Kennemersta ten" had aangeboden, dat in de naaste toe komst een plaats zal krijgen in het nieuwe clubgebouw te IJmuiden. De adviseur van Kennemerstaten, drs. D. Demmers, dankte alvast officieus de klaverjassende onderafdeling voor dit fraaie cadeau en hij animeerde de opzet van „Ons Genoegen" om het onderlinge contact te verstevigen. Voor de wedstrijden die gisteravond gehouden zijn en die ook hedenavond weer zal plaatshebben, waren voor elke avond acht koppel-prijzen door Kennemerstaten ter beschikking gesteld. De uitslagen van gisteravond luidden, na drie partijen: 1. BemerVan Maanen 4740 pnt. 2. KooymanBaars 4697 pnt. 3. Pirovano Van Zutphen 4495 pnt. 4. Braasv. d. Ham 4376 pnt. 5. mevr. Pirovanov. d. Schoor 4370 pnt. 6. BeusingBoth 4286 pnt. 7. NieuwenhuisVan Woensel 4228 pnt. De „poedelprijs" was voor de dames v. d. Ham en Braas, die 3324 punten verzamel den. Na een geslaagde tentcampagne in Velsen- Noord komt de tent nu naar IJmuiden-Oost op het terrein tussen Spaarnestraat en Merwedestraat, tegenover het Marktplein. Enkele gelovigen uit Oost hebben het initiatief genomen om dit t£ organiseren. Verschillende sprekers zullen optreden, zo als. ds. Tieman, ds. Dickhout, ds. v. d. Gronden, de heren Visser, Ramaker, Klein Haneveld en Niemeyer. Er is medewerking van verschillende zangkoren en een mu- ziekclubje. De heer Jac. de Vlugt zal met zijn trompet aan het geheel luister be zetten. De IJmuidense en Katwykse loggers meldden vannacht de volgende vangsten: KW15 4 kantjes; KW42 1; KW43 3; KW85 7; KW97 26; KW110 9; KW50 12; KW173 3; KW16 4; KW19 13; KW129 34; KW163 13; KW168 13: KW2 KW14 1; KW29 2; KW73 3; KW54 2; KW22 34; KW127 3; IJM75 1; IJM283 7; IJM74 20; KW9 KW138 KW147 KW45 3; KW175 10; KW18 26; KW38 7; KW67 30; KW83 5: KW144 31; KW20 3; KW29 7; KW39 12; KW41 28; KW78 19; KW37 5; KW130 6; KW151 16. De gemiddelde vangsten waren van de Vlaardingse loggers 9; Scheveningen 7 en Katwijk 10 kantjes. Thuisstomend zijn de KW67 en KW20. ADVERTENTIE *1* 6R0W" WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. De Raad voor de Scheepvaart heeft de 24-jarige stuurman S. de G. uit IJmuiden van de 499 ton metende kustvaarder m.s. „Anna Sylvia" toebehorende aan de N.V. Scheepvaartmij „Bonaventura" te IJmuiden gestraft door hem de be voegdheid van stuurman op zeeschepen te ontnemen voor de tijd van één maand. De inspecteur voor de Scheepvaart had ontne ming voor twee weken gevraagd. Op 7 April voer de „Anna Sylvia" op reis van IJmuiden naar Londen het Outer Gabbard vuurschip aan en kreeg hierbij zelf belangrijke schade. De Raad was van oordeel, dat de aanvaring door een ernstige fout van de stuurman was ver oorzaakt. Deze zette zijn koers veel te dicht langs het lichtschip uit, dat hij boven- strooms wilde passeren. Hij vertrouwde zodanig op de juistheid van deze koers, dat hij het geoorloofd achtte in de kaarten- kamer te gaan toen het vuurschip zou pas seren. Ondanks de waarschuwing van de roerganger, die besefte dat men op het vuurschip aanging, gelukte het niet ervan vrij te blijven. De raad achtte het aanvaren van een lichtschip een zeer ernstig geval vooral wanneer het, zoals dit keer, geschiedt on der gunstige omstandigheden van wind en weer. Het programma van het openluchtcon cert op Donderdag 24 Juni 1954 in het Burg. Rijkenspark te Santpoort, door het Fanfarecorps „Wilhelmina" Santpoort, di rigent Jan Groot, is als volgt: Prinses Irene Mars, A. van Leest; Partita Piccola Suize in oude stijl (4 delen), G. Boedijn; Rococo Suize 4 delen, G. Boedijn; Cavalleria Rus- ticana, Opera fantasie, P. Mascagni, bew. Jakma; Selectie uit werken van Rossini, bew. Jakma; Si j'étais Roi, Ouverture, A. Adam, bew. Jakma, Ernst August Mars, Blankenburg. Zaterdag speelde de Kennemers een wed strijd tegen Alcmaria Vivtrix. Het was een wedstrijd voor het door Alcmaria georgani seerde nederlaag-tournooi. Deze zesnul nederlaag door de Kennemers toegebracht, is de grootste die de kaasmensen te incas seren hebben gehad in dit tournooi. De Kennemersploeg die twee invallers telde speelde een goede wedstrijd. Doelpun ten van J. Mosk, Van der Plas, Michel en Van Soest gaven de Kennemers met rust een vier—nul voorsprong. Na rust deden de rood zwarten het kalmer aan Van Soest c.s. brachten de eindstand op zesnuL De standwerkers, die op Woensdag 30 Juni op een speciaal standwerkersplein op het Marktplein aan de Beverwijkse Ko ningsstraat zullen meedingen naar de prij zen voor het concours, zullen het hard te verantwoorden krijgen: verdeeld in drie categorieën de hoogwerkers, zwemmers en demonstrateurs worden zij beoor deeld door een zeer critische jury, die hun welbespraaktheid, originaliteit, bescha ving en verkoopkwaliteiten onder de loupe zullen nemen. Het belooft een harde, doch uitermate sportieve strijd te worden, doordat een groot deel reeds prijswinnaar is geweest op concoursen. Zoals bij voor beeld de heer L. Lap, die vorig jaar met zoveel succes de wisselbeker won en die hij beslist niet zonder slag of stoot zal prijs geven. Het publiek, dat in grote getale wordt verwacht zal verwend worden met de zo langzamerhand traditioneel geworden „bonnenregen" en met muziek, 's Morgens om tien uur zal wethouder W. Alberda het concours officieel openen, om vijf uur 's middags is de sluiting en om zes uur zal de uitreiking van de prijzen plaatshebben in de bovenzaal van ,,'t Centrum", waar de bezoekers eveneens van harte welkom zijn. De voorzitter van de Sectie Standwer kers tevens ere-voorzitter van de Cen trale Vereniging, de heer R. Wijngaard, deelde verder nog mee, dat er gestreefd wordt naar een zo groot mogelijke ver scheidenheid van artikelen, zodat het pu bliek keus kan maken en het concours daardoor aantrekkelijker wordt. Tevens is er een aantal prijzen ter beschikking ge steld voor de mooist uitgedoste en opge stelde kraam, waarbij met de smaak van het publiek rekening zal worden ge houden. Prijzen van Maandag. Gr. tong 1,84— 1.36; grm. tong 1.50—1,26; kim. tong 1,40— 1,18; kl. tong I 1.20—1,10; kl. tong H 1,16 0,88; tarbot I 1.78—1.48; zalm 11, per 1 kg. Tarbot II 76—75; tarbot IV 51—36; tongschar 52; kl. tongschar 27; gr. schol 4222; grm. schol 48—22; kim. schol 46—20; kl. schol I 27—18; kl. schol II 34—8; schar 15-8; bot 98.20; makreel 2516,56; kim. schelvis 5141; kl. schelvis I 3734; kl. schelvis II 208; wijting 238; gr. gul 5031; midd. gul 27—21; kl. gul 19—14; kl. haai 33—8; poontjes 11—8; horsmakreel 8; kl. rode poon 11 15—10, per 50 kg. Gr. kabeljauw 196—100, per 125 kg. Aanvoer van Maandag. 250 kisten tong en tarbot, 3 kisten tongschar en schartong. 1240 kisten schol, 75 kisten schar, 5 kisten bot, 730 kisten markeel, 1350 kisten schelvis, 230 kisten wijting, 450 kisten kabeljauw en gul, 30 kisten kl. haai, 22 kisten poon, 105 kisten diversen. Totaal 4490 kisten. Besommingen van Maandag. Antje f 10.000: Zeelandia f 10.980: SCH 107 f3650; IJM 204 f 1825; KW 84 f 1930; KW 24 f4260; KW 107 f 1800; KW 169 f2200; KW 126 f4410; KW 108 f 1670; KW 84 f 2860; KW 28 f 3470; KW 57 f3630; KW 74 f6690; KW 23 f7420; RO 29 f1250; AM 16 f1830; AM 18 f1690; IJM 3 f1410; IJM 52 f2180; KW 21 f1290; KW 23 f1740; KW 77 f 1970; KW 12 f1090; KW 31 f1060; KW 98 f2360; IJM 23 f2510. Twee trawlers. Maandagmorgen waren aan de afslag de „Antje" (van 12 Juni) met 250 kisten schelvis, 50 gul en kabeljauw, 40 makreel, 10 wijting, 15 varia en 275 stuks stijve kabeljauwen en de „Zeelandia" (van 12 Juni) met 320 kisten schelvis, 100 makree,1 85 wijting en 155 stuks stijve kabeljauwen.. Voorts waren er onder meer de SCH 7 Willy" met 280 kisten vis, de KW 123 „Ro bert William" met 350 kisten vis, de KW 74 „Hette Margaretha" met 310 kisten vis en de KW 57 „Dine Marie" met 270 wisten vis. Al deze schepen waren van 14 Juni. Verder lagen er nog achttien loggers en kotters met 10.000 kg. tongen en 400 kisten schoL Makreel tot wijting. De makreel zat gistermorgen tussen de f 32 en f19. België kocht de rijen kabeljauw voor föl tot f70 en de kisten kabeljauw voor f 120 tot f 112. Grote gul ging het binnenland in voor f32 tot f42. middel voor f26 tot f21 en torren voor f-16. Wijting haalde van f 16 tot f22. Schol- en schelvisprijzen. De drietjes bij de schol gingen van de hand voor f 10 tot f 13, de tweetjes voor f 18 tot f 20. Engeland kocht grote schol voor f 26, middel voor f30, zetschol voor f35 en schol I voor f26. Braad maakt vanmorgen f17 tot f18, pennen haalden f35 en kleinhandel schel vis f40. Tongen. De lappen maakten fl,60, grootmiddel fl,45, kleinmiddel fl,30, tong I f 1,10 en tong II f 0,85. Er is haring. Zaterdag meldden we het al: Duitse trawlers hebben de eerste Fladen- haring gevangen. Zondag waren er opnieuw Duitse schippers, die even benoorden de Fladengronden trekken haring meldden. Zij haalden twee tot drie pakjes scheep. Geslaagden. Van de zestien deelnemers aan het eerste examen viskunde en vis- bewerking aan de Gem. Visseryschool te IJmuiden zijnu er elf geslaagd. Vijf deel nemers moesten worden afgewezen. De geslaagden zijn: J. Blenk, H. Braams, A. Croonenberg, B. Meijboom, E. A. Scholder, A. Schoonenberg, P. Vuil. L. Wijker, C. v. d. Zwan, W. Zwemmer en F. Zijl. Zestien elftallen jeugdige voetballertjes uit Castricum, Uitgeest, de Zaanstreek, Be verwijk. Alkmaar en Velsen hebben Zondag op het CSV-terrein aan de Zeeweg te Castri cum hun hart aan hun geliefde sport kunnen ophalen. De jeugdcommissie van CSV hield namelijk een welpendag. Er is met grote animo gevoetbald en om circa half vyf in de middag konden de prijzen, bestaande uit bekers en médailles, aan de aanvoerders van de winnende teams worden uitgereikt, maar niet, nadat de voorzitter van CSV, de heer P. L. Duinker, woorden van dank tot de jeugdcommissie had gericht voor de uitste kende organisatie. De uitslagen van de wedstrijden zijn als volgt: Uitgeest BKennemers B 0—0; Kin- heim B—Zaandijk C 1—0; CSV C—ODIZ B 10; Kinheim CBeverwijk B 00; CSV BVitesse B 01; ODIZ AKennemers A 1—1; Beverwijk ACSV A 0—0; Uitgeest A —Zaandijk B 00; Uitgeest B—Kinheim B 04; Kennemers BZaandijk C 00; CSV C—Kinheim C 01; ODIZ BBeverwijk B 01; CSV A 03; Vitesse BKennemers A 0—1; Beverwijk A—Uitgeest A 4—0; CSV A— Zaandijk B 00; Uitgeest BZaandijk C 0—2; Kennemers BKinheim B 0—0; CSV C—Beverwijk B 00; ODIZ BKinheim C 1—1; CSV B—Kennemers A 0—2; Vitesse BODIZ A 10; Beverwijk AZaandijk B 0-0; CSV A—Uitgeest A 1—0. De prijswinnaars waren: groep A: I. Be verwijk A 4 pnt.; 2. CSV A 4 pnt3. Uit geest A 2 pnt.; 4. Zaandijk B 2 pnt. Groep B: 1. Kennemers A 5 pnt.; 2. Vitesse B 4 pnt.; 3. ODIZ A 3 pnt.; 4. CSV B 0 pnt. Groep C: 1. Kinheim C 4 pnt.; 2. Beverwijk B 4 pnt.; 3 CSV C 3 pnt.; 4. ODIZ B 1 pnt.; Groep D: Kinheim B 5 pnt.; 2. Zaandijk C 3 pnt; 3. Kennemers B 3 pnt.; 4. Uitgeest B 1 punt

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 7