Parijs slaat Benelux-invitatie voor overleg in Brussel af Weerbericht R Haarlems Dagblad Reis Adenauers voorbarigheid lokt diplomatiek incident uit IJmuider Courant Uitwisseling atoomgeheimen en E.V.G. waren het onderwerp Dinsdag beslissing over sodaplan in Tweede Kamer Italië zou zich aan Franse zijde scharen India in contact met Rusland en China y A an vraagfo rm ulier Het woord is aan Dr. Schouten, „minister in buitengewone dienst" Onbestendig en koel weer 68e JAARGANG No 294 ZATERDAG 26 JUNI 1954 Billy Graham in Berlijn Zuid-Korea vindt Genève Churchill en Eden te Washington „een succes Twee Amerikaanse ministers naar Europa en Noord-Afrika Ghinezen brachten Sovjet tanker op naar Formosa Fransen verliezen opnieuw drie posten in de delta Denemarken roept Britse maarschalk te hulp Weerrapport Bureaux: Kennemerlaan 186,Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (niet voor adv. en abonn.), Haarlem: Gr. Houtstr. 93 alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom IJmuider Courant VELSE OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT EDITIE 298e JAARGANG No 142 Uitgave Grafische Bedrij/en Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p. post 7.—. Losse nrs. 12 cL Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman CHURCHILL EN EDEN zijn Donderdag van London Airport naar Amerika gevlo gen, vergezeld door een achttal adviseurs, hetgeen niet onbegrijpelijk is als men aan de waslijst van belangrijke onderwerpen denkt die daar aan de orde zullen komen. Het beleid ten aanzien van Zuidoost Azië, in de eerste plaats natuurlijk ten aanzien van China, zal misschien niet punt een der agenda zijn, maar wordt wel als de hoofd schotel beschouwd. Daarbij komen de E.D.G. en Egypte, om alleen maar de drie voornaamste zaken te vermelden. En de Engelse minister van Buitenlandse Zaken is ten aanzien van het Verre Oosten in zijn jongste Lagerhuisrede al aardig op de be sprekingen vooruitgelopen, hetgeen de Amerikanen niet zint. Onze Londense cor respondent doet weten dat men in Londen de indruk heeft dat aan de overzijde de stemming tegen Eden geladen is. Men moet daar niets hebben van een niet-aanvals- pact voor Zuidoost Azië, evenmin als men verheugd is over de principiële overeen stemming met de Chinese premier Tsjoe En Lai, die de nieuwe Franse premier Men- dès-France te Genève schijnt te hebben bereikt. De Amerikanen vrezen dat zij met hun NAVO voor Zuidoost Azië te laat zul len komen; zij willen daar nog steeds het krachtdadige beleid voeren en noemen het Britse beleid een slakkengang. Zo ziet men de verdeeldheid van inzicht omtrent de te volgen methode weer duide lijk bij de Westelijke mogendheden op de voorgrond treden. Dat geschil over de mid delen, niet over het doel ontstaat is een zo algemeen-optredend menselijk verschijn sel, dat het geen verdere commentaar be hoeft. Maar de scheidslijn tussen Ameri kaanse en Europese opvattingen ten aan zien van China is interessanter. Europa kan zich daarbij beroepen op een eeuwen oude koloniale ervaring, die de Amerika nen ontbreekt. Dat is niet het voornaamste punt, maar het telt mee. Het ontbreken van die ervaring maakt het de Amerika nen ongetwijfeld gemakkelijker hun aan geen twijfel onderhevige gedachtengang te handhaven. Het voornaamste punt ligt, ge loof ik, inderdaad in het verschil in tem perament tussen Nieuwe en Oude Wereld, waarbij men aan deze zijde van de Oceaan wel erg weinig begrip en waardering zou opbrengen als men niet inzag, dat de Euro pese geestesgesteldheid het Amerikaanse geduld vaak op een zware proef moet stel len. Dit temeer omdat West-Europa nog immer blijft falen in zijn weinig overtui gende pogingen om eigen eenheid tot stand te brengen. Terwijl daar toeh alles zozeer voor pleit en nadat zo menige Amerikaan in gesprekken met Europeanen ervaren heeft, dat zij dit geenszins ontkenden. Hoe kan het dan anders dan dat de Amerika nen ook ten opzichte van Azië de indruk hebben, dat aarzeling en twijfel de Euro pese houding beheersen, dat men nooit tot een besluit kan komen en altijd maar weer probeert, tijd te winnen? Aan deze zijde heeft vooral het MacCarthyisme twijfel aan het Amerikaanse beleid doen ontstaan en zelfs meer dan twijfel: ongerustheid ten aanzien van de toekomst der Ameri kaanse democratie. En wij zijn geneigd te denken dat daar in Washington men zich zozeer vastgebeten heeft in zijn houding van volstrekte onwil ten aanzien van Chi na daarbij beïnvloed door oorlogsvrees en communistenjacht dat men eigenlijk niet meer terug kan van die weg, ook al zou verstandig inzicht veld hebben ge wonnen. Dit is Churchill's negende reis naar Amerika. Het zal geen gemakkelijker be zoek zijn dan de vorige.De Amerikanen zijn hem welgezind, hem veel beter dan zijn minister van Buitenlandse Zaken en ver onderstelde opvolger Eden. Al had die zijn jongste rede niet gehouden, hij zou Ame rika nog steeds niet welgevallig zijn en als gij de portretten van het tweetal staats lieden met aandacht en enige humor be schouwt kan u dat zonder meer duidelijk zijn. Eden is geen man voor de Amerika nen: veel te keurig, te gereserveerd, te hoffelijk, te beheerst van gebaar, te voor zichtig, te ironisch van glimlach. Dat is nog wel een overweging die zal meetellen als de opvolging van Churchill in feite aan de orde komt. Nu schijnt Churchill's deel neming aan deze reis wel dringend nodig, omdat zij blijkbaar is ondernomen met het voornemen, de Amerikanen tenminste ten dële tot Europese inzichten over te halen. En het is te hopen dat iets bereikt wordt. Er zijn zoveel conferenties, zult gij zeggen, en zovele hebben niets opgeleverd. De we reld gaat voort. Maar ditmaal schijnen wat al te veel uitgestelde beslissingen samen te vallen en opnieuw zou de maand Juli in het internationale beleid wel eens heel belangrijk kunnen gaan worden, omdat men besluiten niet langer kan uitstellen. R. P. BERLIJN. (Reuter). De Amerikaanse evangelist Billy Graham is vanochtend te Berlijn aangekomen, waar hij Zondag op een massa-bijeenkomst in het Olympisch stadion zal spreken. Dit stadion biedt plaats aan 100.000 personen, maar de vraag naar toegangsbewijzen is zo groot, dat de orga nisatoren van de bijeenkomst er een nabij gelegenterrein met een tribune voor 25.000 personen hebben bijgéhuurd. (Van onze correspondent in Parijs) DE FRANSE PREMIER, tevens minister van Buitenlandse Zaken, Mendès- France heeft gistermorgen de Belgische ambassadeur, baron Guillaume, ont vangen om hem te zeggen dat hij weinig heil ziet in een conferentie van zes over het Europees leger, waartoe de Benelux-ministers en Spaak in het bijzonder de overige deelgenoten van klein Europa voor de volgende week hadden uitge nodigd. De Franse minister-president heeft daarom op uitstel van die conferentie tot na 20 Juli aangedrongen. Mocht dat verzoek echter niet worden ingewilligd, dan zal Frankrijk er in elk geval toch van af zien een afgevaardigde te sturen. Uit uitlatingen van Adenauer maakt men te Parijs op, dat de conferentie op 3 Juli toch doorgaat, maar dat behalve Frankrijk ook Italië afwezig zal zijn. Het Franse standpunt stemt volkomen overeen met de verklaringen, die Mendès- France bij zijn regeringsprogramma had afgelegd. De nieuwe regering en de premier in het bijzonder, wil tot 20 Juli de handen vrijhouden voor Indochina, wat overigens niet betekent dat het E.V.G.-probleem zon der meer in de ijskast zou worden opgebor gen. Mendès-France streeft naar overbrug ging der tegenstellingen tussen voor- en tegenstanders van het Europese leger en zolang er geen accoord in de boezem van de regering is bereikt, heeft het weinig zin zo zegt men te Parijs met de overige vijf leden van de club in diplomatiek over leg te treden. In politieke kringen meent men te weten, dat Mendès-France binnenkort, en nog vóór de vacantie. een herzien E.V.G.-ver drag aan het parlement wil voorleggen. De wijzigingen zouden het nieuwe Franse pro ject met grote meerderheid aanvaardbaar moeten maken. Eerst daarna zou het de be doeling van de premier zijn met de overige vijf hoofdsteden in contact te treden en een nieuwe E.V.G.-conferentie te organiseren. Het is intussen gebleken dat de invitatie van de Benelux bij monde van minister Spaak door toedoen van kanselier Adenauer voortijdig openbaar is gemaakt. De kanse lier is bevreesd dat de nieuwe Franse regering de wankele grondvesten van klein Europa ondergraaft, waarmee alle hoop op een spoedige Duitse souvereiniteit in rook vervliegen zou. Men kan moeilijk ontkennen dat er zich in Frankrijk sinds geruime tijd een stijgen de tegenstand openbaart tegen een militaire integratie met Duitsland. Die weerstand, welke men al of niet betreuren kan, is een onbetwiste politieke factor en het is een waan te geloven dat men die factor nog langer zou kunnen negeren. Het is daarom de grote verdienste en het politieke rea lisme van Mendès-France geweest, dat hij nu ook deze illusie van Bidault publiekelijk heeft ontmaskerd. Men betreurt in Parijs dat te Bonn, Brus sel en Den Haag niet meer begrip voor de Franse verhoudingen en moeilijkheden be staat, waardoor dit diplomatieke conflict vermeden had kunnen worden. De houding van Mendès-France betekent allerminst, zo merkt men op, dat de nieuwe regering haar onmiddellijke bondgenoten de rug toe zou willen keren. Mendès- France heeft dat meermalen onderstreept en men heeft voorlopig geen reden aan zijr woord te twijfelen. Integendeel is de premier gaarne bereid Spaak en ook Adenauer zo spoedig mogelijk in Parijs te ontmoeten om hun zijn stand punt nog eens uiteen te kunnen zetten. Voor een nieuwe E.V.G.-conferentie is de tijd volgens Parijs op het ogenblik bepaald niet rijp. Men kan zelfs zeggen dat onder zulke omstandigheden zo'n bijeenkomst, waarbij Parijs in staat van beschuldiging zou worden gesteld, de tegenstellingen in Frankrijk alleen maar zou kunnen toespit sen, terwijl alle zes partners er nu juist be lang bij hebben dat de gemoederen in Parijs eindelijk tot rust komen. PARIJS (Reuter/U.P.). Leidend functionarissen in Mendès-France's kabinet zien in de hernieuwde pogingen van vei? zijden om Frankrijk tot ratificatie aan sporen de hand van de Verenigde Staten. Het links-getinte blad „Franc Tireur", dat pro-Mendès-France is. heeft scherpe critiek geleverd op het besluit van de re gering om de premier niet naar Brussel te laten gaan. Het noemde deze beslissing „zeer betreurenswaardig" en zei, dat de onderhandelingen over Indochina in'een zodanig stadium verkeerden, dat de voort durende aanwezigheid van de premier in de Franse hoofdstad niet noodzakelijk was en dat hem niets in de weg stond om een dag naar Brussel te gaan. Het blad schrijft ver der, dat gezien bij deze conferentie zulke bevriende landen en partners als Nederland en België betrokken zijn, het niet aangaat om daar eenvoudigweg te verwijzen naar de rede, die de premier bij zijn investituur heeft gehouden. De „Franc Tireur" schrijft dan, dat de premier bovendien weet, dat „zijn datum ook de datum van de vijf ande ren zal zijn", waarmee het blad wil zeggen, dat de conferentie min of meer afhankelijk is van de komst van de Franse eerste mi nister. „Al diegenen, die met al hun sympa thie achter hem staan, zullen een dergelijke houding moeten betreuren, welke opgevat kan worden als een uitdaging, die geen enkel nut heeft". BRUSSEL (A.N.P.). Het Belgische ministerie van Buitenlandse Zaken te Brus sel deelde Vrijdagmiddag in een commu niqué mee dat er bij de besprekingen te Luxemburg der drie Beneluxministers geen enkel ogenblik is sprake geweest van „een vervangingsoplossing" of van een „herzie ning van de bestaande verdragen". Een West-Duitse regeringswoordvoerder in Bonn verklaarde dat Adenauers plannen om aan de conferentie deel te nemen door de weigering van Mendès-France niet ver anderen. In regeringskringen liet men wel zijn teleurstelling blijken. Men zei, dat de toestand nu verward is, aangezien men niet weet of de conferentie zal doorgaan zonder Franse deelneming. mba tarris van de ambassade van India in Mos kou, diie gedurende de afwezigheid van ambassadeur Meinon de leiding van de am bassade heeft, heeft Vrijdag onverwachts een bezoek gebracht aan de Sovjetminister van Buitenlandse Zaken, Molotov. Bijzon derheden over het gesprokene zijn niet bekend gemaakt. NIEUW DELHI. (AFP). Premier Nehroe van India heeft Vrijdag een onder houd van bijna drie uur gehad met zijn communistisch-Chinese collega Tsjoe Ên Lai. Bij het onderhoud was slechts één tolk aanwezig. Te zelfder tijd voerden raads lieden van Tsioe En Lai op het Indiase ministerie van Buitenlandse Zaken bespre kingen over de internationale toestand. Winston Churchill wordt hartelijk begroet door president Eisenhower en zijn echtge note bij zijn aankomst op het Witte Huis te Washington. Geheel rechts minister Eden Uitwisseling van atoomgeheimen en de E.V.G. vormden het onderwerp der eerste besprekingen. Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op f 6.50 per kwartaal// 0.50 per week*) Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt» Z(J, die zich met Ingang van 1 Jnli 1954 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 30 Juni 1954 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen WASHINGTON (Reuter) Churchill en Eden zijn te Washington aangekomen. Zij zullen besprekingen voeren met presi dent Eisenhower en minister van Buiten landse Zaken Dulles. Een menigte van enige duizenden perso nen juichte de Britse staatslieden toe, toen zij uit het vliegtuig stapten. Churchill verklaarde gekomen te zijn om een „paar familiekwesties te bespreken en te trachten de zekerheid te verschaffen, dat er geen misverstanden bestaan". „De Engelssprekende familie of broeder schap is nogal groot en niet helemaal zon der een paar geschillen hier en daar". Doch „als wij samenwerken kunnen we wellicht goed met elkaar opschieten en een grote hulp zijn voor onze buren in de wereld, van wie er sommige, aan beide zijden van het ijzeren gordijn, voor nog grotere moei lijkheden schijnen te staan dan wijzelf." Hierna draaide hij zich om naar Dulles en vroeg: „Wat dat goed?" Dulles glim lachte en schudde hem de hand. Eden legde geen verklaring af, evenmin als Nixon en Dulles. Korte tijd later arriveerden Churchill en Eden aan het Witte Huis, waar zij door president Eisenhower werden begroet. Churchill en Eisenhower hebben gister middag tijdens hun besprekingen uitvoerig aandacht geschonken aan het vraagstuk van uitwisseling van atoomgegevens tussen Groot-Brittannië eh de Verenigde Staten en ook van gedachten gewisseld over de E.V.G. Hun gesprek over de atoomkwesties nam ruim twee van de vijf uren in beslag die zij aan het overleg besteedden. Churchill en Eden zullen Dinsdagmiddag in de Canadese hoofdstad. Ottawa, aanko men. Woensdagavond zulen zij per vlieg tuig naar New York reizen, om zich aldaar in te schepen op de „Queen Elizabeth", die Donderdagavond naar Engeland vertrekt. Charles E. Wilson, de Amerikaanse mi nister van Landsverdediging, heeft zijn Britse collega Lord Alexander voor een be zoek aan Amerika uitgenodgd. De Britse minister wordt 16 Juli te Washington verwacht. Op 29 Juli vertrekt hij naar Canada. Hij zal onder meer mili taire installaties bezoeken. HONGKONG (Reuter) De Zuid- Koreaanse minister van Buitenlandse Za ken, Pjoen Joeng Tai, heeft Vrijdag bij aankomst te Hongkong uit Genève ver klaard, dat Zuid-Korea bereid is tot oorlog over te gaan indien het de enige manier is om Korea te verenigen. De minister noemde de Geneefse conferentie een suc ces, omdat ook zij heeft aangetoond dat onderhandelingen met de communisten „nutteloos en zinloos zijn". Op de vraag of Korea en Formosa een verenigd front tegen het communisme zullen vormen, antwoordde Pjoen, dat er reeds een gemeenschappelijk front van de twee landen bestaat. WASHINGTON (AFP) De Ameri kaanse ministers van het leger en de lucht macht, Robert Stevens en Harold Talbott, vertrekken volgende week per vliegtuig naar Noord-Afrika en Europa, om Ameri kaanse troepen en militaire installaties te inspecteren. Stevens zal tevens een bezoek aan de gebieden in het hoge Noorden Labrador en Groenland brengen. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S EN ACHT PAGINA'S ERBIJ Mme. du Deffand: Men kan leugenaar zijn maar men moet nooit bedriegen. TAIPEH (Reuter) De nationalistisch- Chinese regering heeft medegedeeld dat de 9000 ton 'metende Sovjet-tankboot „Toeapse" ter hoogte van de Formosaanse kust door onder haar bevel staande oor logsschepen is aangehouden en opgebracht voor een ladingonderzoek. „De tankboot had voor Sjanghai bestemde Russische olie aan boord", aldus de bekendmaking. Het schip ligt voor anker nabij twee Poolse schepen, de Praca en de Gottwald, die eer der zijn opgebracht. Het Amerikaanse departement van Bui tenlandse Zaken stelt een nota op, waarin de beschuldiging van het Kremlin, dat de „Toeapse" door een Amerikaanse torpedo- bootjager is opgebracht, wordt verworpen. De Tweede Kamer heeft gisteren het debat over het soda-project afgesloten, maar de stemming over de regeringsvoor stellen is tot Dinsdag uitgesteld. In die tus sentijd krijgt de P. v. d. A.-fractie nog ge legenheid te overwegen, of de concessie, welke minister Zijlstra alsnog heeft gedaan en waardoor de invloed van de regerings commissaris in de raad van commissarissen nog enigermate wordt versterkt, voldoende is om zich voor het verlenen van de garan tie uit te spreken. Of de bewindsman er in is geslaagd, de socialisten over hun be zwaren, die wei zeer zwaar wegend waren, heen te helpen, is nog lang niet zeker. De woordvoerder van de P. v. d. A., de heer Nederhorst, heeft dank gebracht aan de beide ministers" voor de aandacht aan zijn opmerkingen geschonken. De bedde ministers: prof. Zijlstra als minister in ge wone dienst, dr. Schouten als minister in buitengewone dienst. Deze opmerking sloeg op de manier waarop dr. Schouten de minister in bescherming had genomen tegen de socialistische aanval. Want nog voor dat de bewindsman er aan te pas kon komen, was de A.R.-woordvoerder druk doende, onder vrolijke belangstelling van de Kamer, een verdedigingsrede af te steken, welke zo geen minister, dan toch een staatssecretaris zou hebben gesierd. Voor de minister was deze hulp echter niet zo ple zierig, al zal hij de vaderlijke zorg, waar mede dr. Schouten zijn jonge partijgenoot minister omgaf, wel hebben gewaardeerd, zij het dan meer vanwege de goede bedoe ling dan vanwege het parlementaire effect. De heer Nederhorst handhaafde zijn be zwaren tegen de vorm waarin de minister het sodaproject wil verwezenlijken. Hij heeft uiteengezet, dat de Kamer voor een beslissing geen verantwoording kan nemen, wanneer er geen zekerheid bestaat, dat die beslissing in de toekomst door kartelafspra ken wordt doorkruist en wanneer die eventuele kartelafspraken niet de goed keuring van de minister of eventueel van de Kamer behoeven. Hij wilde aan de rege ringscommissaris het recht van veto geven. Daartoe was de minister niet bereid, maar wel wilde hij overwegen, in de statuten een bepaling op te nemen, waarbij overeen komsten. waardoor de werkgelegenheid in gevaar kan komen en die betrekking heb ben op kartelafspraken voor de duur van de overeenkomst, de goedkeuring behoeven van de minister. De schrapping van de naastingsclausule voor de Kon. Nederlandse Zoutindustrie is voor de P. v. d. A.» fractie evenzeer een onverteerbaar brok en de heer Nederhorst was helemaal niet de mening toegedaan, dat handhaving niet mogelijk is. Ook de levering van zout tegen kostprijs kon de goedkeuring van de heer Neder horst niet wegdragen, maar minister Zijl stra was op geen van deze drie punten be reid overstag te gaan. Principes De minister was geschrokken van de wel zeer krachtige principiële tegenkanting, welke hij van de zijde der socialisten heeft ondervonden. „Ik heb niet kunnen weten, dat ik zo zeer in botsing zou komen met de socialistische opvatting," zei Hij. „Ik heb niet kunnen weten, dat het bij de socialis ten zo scherp ligt." SAIGON (Reuter) Het Franse opper bevel heeft bekend gemaakt, dat de Viet- minh drie buitenposten, ten Noorden en ten Oosten van de delta van de Rode Ri vier, veroverd heeft. De Franse Unietroe pen leden „aanzienlijke verliezen aan man schappen en wapens", aldus het commu niqué. Ongelukken met straaljagers KOPENHAGEN (AFP) De Britse luchtmaarschalk Sir Hugh Saunders zal gedurende negen maanden optreden als adviseur van de Deense luchtmacht. Men verwacht dat hij deze post in Juli zal aan vaarden. Het Deense ministerie van Defen sie heeft naar aanleiding van de vele vlieg ongelukken met straaljagers sinds Januari 1953 besloten de luchtmacht te verbeteren. Hiertoe is de hulp van Sir Hugh ingeroe pen. Deze verklaring van de minister was een reactie op de klacht van de heer Neder horst, dat in het ontwerp geen enkele poging is gedaan, tegemoet te komen aan de socialistische opvattingen. Hierbij is dus in het geding de vraag, hoe in een gemengd kabinet de verhoudingen moeten liggen en waar de samenwerking op gericht moet zijn. De heer Nederhorst had gezegd: „Ik vraag geen socialistische politiek, maar ik vraag wel, dat voorstellen der regering niet tegen onze beginselen in gaan." Tot dr. Schouten zei hij, dat bij de Zondagswet, waarbij het dus ook om be langrijke principes ging, de regering reeds in het wetsontwerp voor het grootste deel aan de Anti-Revolutionnaire prin cipiële bezwaren was tegemoet gekomen. Dat was bij het soda-ontwerp met betrek king tot de principiële socialistische opvat tingen niet gebeurd. De stelling: niet tegen onze beginselen, achtte de A.R.-fractieleider niet te hand haven. Dit zou er toe leiden dat in de prak tijk bepaalde voorzieningen niet kunnen worden getroffen. Dat kan nodig zijn, vaak echter ook niet. In dat geval zal men een keuze moeten doen, want het is niet moge lijk voorzieningen zo te treffen, dat alle richtingen bevredigd zijn. Men zie ook pagina 3). Het K.N.M.I. deelt mede: Een van IJsland afkomstige depressie, welke met koude lucht is gevuld, trok in de afgelopen nacht de Noordzee op. Zr) brengt niet alleen in ons land, maar ook in West-Duitsland, Denemarken en op de Britse eilanden regen en wind. Bij de de pressie behoren enkele randstoringen. Eén hiervan lag vanmorgen tussen Schotland en IJsland. Deze kan morgen het weer in ons land beïnvloeden, zodat de kansen op droog weer uiterst klein zijn. De lucht, die in de komende dagen over ons land zal 6tromen, zal over het algemeen van Noor delijke oorsprong zijn, zodat de temperatu ren laag blijven. Zomerweer is de eerste paar dagen nog niet in zicht. (van hedenochtend 7 nur) a - toestand iE ft f53 tE §r EoelZS Stockholm Oslo Kopenhagen Amsterdam Londen Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Genève Zürich Locarno Berlijn Frankfort München Wenen Innsbruck Rome Ajaccio Mallorca geheel bew. zwaar bew. regen regen zwaar bew. zwaar bew. geheel bew. zwaar bew. half bew. onbew. half bew. zwaar bew. zwaar bew. regen geheel bew. zwaar bew. nevel nevel onbew. onbewolkt onbewolkt ZZW 6 Z 4 ZZW 8 WZW 11 WZW 7 ZW 8 WZW 8 W 3 windstil NW 3 Z 6 OZO 1 windstil Z 4 ZW 8 ZW 3 W 4 windstil windstil N 3 VNW 3 19 0,4 17 0.2 22 5 15 11 17 0.1 21 0 24 0 22 0 29 0 27 0 26 0 27 0 26 3 27 0 25 0.2 11 31 0 27 0 34 0 Neerslag laatste 24 uur Q&XoaxxxxKxxiocccecccoa ENKELE OPKLARINGEN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Zater dagavond tot Zondagavond, opgemaakt om 10 uur: Wisselend bewolkt met plaatselijk enkele buien. Matige tot krachtige wind tussen West en Noord-West. Koel weer. 27 Juni Zon op 4.21 uur. onder 21.04 uur. Maan op 1.19 uur. onder 18.12 uur. 28 Juni Zon op 4.22 uur. onder 21.04 uur. Maan op 1.59 uur. onder 19.27 uur. Maanstanden 30 Juni 13.26 uur: Nieuwe maan Hoog en laag water in IJmuiden Zondag 27 Juni Hoog water: 12.38 en uur. Laag water: 7.54 en 2039 uur. Maandag 28 Juni Hoog water: 1.09 en 13.47 uur. Laag water: 9.04 en 21.47 uur.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 1