Garantieverdragen tussen Oost en West, daarna Azië-pact Weerbericht Beroepsspel Moeilijk punt blijft Amerika's weigering om Peking-China te erkennen IJmuider Courant „Toestand in Guatemala een gevaar voor Westelijk halfrond Prof. dr. E. M. Meijers overleden India niet in een blok met communistisch China President Arbenz afgetreden Engeland en Amerika dichter bij elkaar A an vraagto rmulirr Noodweer in Oostenrijk; vele dorpen overstroomd Specialisten bespreken Trumans toestand Het woord is aan Rechtsgeleerde van buiten gewone kwaliteiten 68e JAARGANG No 295 MAANDAG 28 JUNI 1954 298e JAARGANG No 145 Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Perzische olie-besprekingen Tsjoe en Laïs recept voor vrede en veiligheid Weer rapport Bureaux: Kennemerlaan 186,Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (niet voor adv. en abonn.), Haarlem: Gr. Houtstr. 93 alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. IJmuider Courant velser Haarlems Dagblad EDITIE OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Uitgave Grafische Bedrij/en Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p. post 7.—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman HET SCHIJNT ernst te zijn geworden met het streven om beroepsvoetbal in Ne derland te doen ontstaan. Een doorbraak der geijkte verhoudingen, door de amateu- ristisch-gezinde Bond zo lang verdedigd, is ondernomen. De term doorbraak wordt hier niet ontleend aan de naoorlogse poli tiek, maar veeleer aan het voetbalspel zelf, waaraan zij al veel eerder verbonden was, na aan „het militair" en aan de bouwnij verheid te zijn ontleend. Het hoeft nu niet bepaald te verwonde ren als het zover komt. Andere landen zijn erin voorgegaan; wij zullen bepaald laat komen. Ons amateurisme is bovendien al sinds jaren niet overal, maar in een aantal gevallen niet meer die gans be langeloze liefhebberij die het vroeger was, hetgeen af en toe is gebleken uit onder zoeken en strafmaatregelen van de ge strenge voetbalbond. Die gevallen kon men als een teken van naderende verandering zien. En een nog duidelijker teken boden de „aankopen" door buitenlandse clubs van een aantal onzer beste spelers, die hand gelden en goede lonen aanvaardden en Franse, Italiaanse en Spaanse volksmenig ten tot geestdrift gingen vervoeren. Waar bij bleek dat zij, eenmaal geregeld in trai ning, betere voetballers werden dan zij ooit waren geweest. De aftocht der sterren ver zwakte anderzijds de Nederlandse spel- qualiteit „aan de top": men bleek deze ver liezen niet in overeenkomstig tempo te kunnen vergoeden en successen van het Nederlands Elftal werden zeldzaam. Er wordt nu door ondernemende lieden, die zeggen van aanmerkelijke steun van zakenlieden verzekerd te zijn, aangestuurd op de schepping van beroepsvoetbalclubs, verenigd in een beroepsvoetbalbond, die elkaar op Zaterdagmiddag zouden moeten bekampen op velden, die men van bestaan de clubs poogt te huren. Er zijn lonen en premies (de laatste naar gelang van wed strijdresultaten) onthuld en vele spelers hebben zich al bereid getoond om „prof" te worden, een afkorting van het Engelse woord professional, niet te verwarren met de gelijkluidende afkorting als die een professor aanduidt. In Engeland duidt „a professional man" zowel de beoefenaar aan van een beroep waarvoor academische stu die vereist wordt dominé, dokter, advo caat als een vakman en een beroepsspe ler. Het heeft daar dus in het spraakge bruik ruime betekenis gekregen. Die overgang van spelers naar nieuwe beroepsclubs zal als de nieuwe onder neming slaagt in de vaderlandse sport- sfeer heel wat opschudding verwekken. Aftocht van spelers van verscheidene clubs is al bericht; het geldt natuurlijk steeds de uitblinkers en in het .geval van de eerste klasser Vitesse te Arnhem lijkt het al heel ver te gaan, want die zou minstens zes spelers van het eerste elftal verliezen. En fin, de opschudding begint pas; als zij voortduurt zal zij overeenkomstig zijn aan ervaringen, eerder in andere landen opgedaan. Het resultaat zou dan zijn dat een amateurbond met amateurclubs nevens een beroepsbond met beroepsclubs zou blijven bestaan, hetgeen niet alleen in En- geiand maar bijvoorbeeld ook in landen als Frankrijk en Duitsland het geval is. Het Engelse voorbeeld schijnt te bewijzen dat amateurisme in zijn puurste vorm hierbij tevens wordt gewaarborgd, hetgeen niet wil zeggen dat het beroepsspel verachting zou verdienen. Waarom? Er zijn meer be roepen welker kundige beoefening tot ont spanning en amusement van betalend pu bliek dient en niemand zal er daarom op neerzien, al zou hii het zelf nooit gekozen hebben, ook als hij er de aanleg voor be zit, omdat een ander vak hem meer inte resseert en voldoenine geeft. In materiële zin lijkt het vak van be roepsvoetballer voorshands nog niet geheel bevredigend, omdat men voorzichtigheids halve geen hoge lonen aankondigt en dan ook van de gegadigden vergt dat zij er „een licht nevenberoep" bij zullen uit oefenen. Dat zal betekenen: een bijbaantje dat niet vermoeiend is, niet veel tijd vergt en wat opbrengt. Een andere, onvermijde lijke factor in het in ons land nieuwe be roep zou zijn, dat men het niet lang kan uitoefenen, in het algemeen hoogstens tot zijn veertigste jaar en in sommige geval len veel korter, als een ernstige kwetsuur er een ontijdig einde aan maakt. Er komen meer problemen bij, die de spelers-vakbond ener nabije toekomst voor tal van raadse len zullen plaatsen. Het zwartgallig be kijkend zou men kunnen zegsen dat dit beroep maar een kwart van iemands be roepsleven zou vullen: hij moet er een lichte nevenbetrekking bij uitoefenen en als hij afgedankt wordt zien dat hij een nieuwe arbeidstaak vindt. Tn Engeland vinden beroepsvoetballers er soms iets op dat niet onvoordelig is. Er zijn kleine win keliers en caféhouders die vroeger door menigten zijn toegejuicht. Er zijn ook spe lers die trainer worden en zeer enkelen die het tot de hoos-betaalde post van manager directeur of wel bedrijfsleider van een beroepsvoetbalclub brengen. Maar an deren vergaat het niet zo goed en de voor deligste oplossing, die van het bezoldigd directeurschap ener club krijgen wij dat nu ook als nieuw beroep in ons land? is in Engeland wel erg afhankelijk van wel slagen. Dat wil in dit vak zeggen: van overwinningen. Een riskant beroep dus, Z.K.H. Prins Bernhard, die morgen zijn 43ste verjaardag hoopt te vieren. (Foto M. C. Meyboom) WASHINGTON (Reuter) De Ver enigde Staten en negen andere Amerikaan se republieken hebben Zaterdag verklaard de toestand in Guatemala als een gevaar voor de veiligheid van het Westelijk half rond te beschouwen. De tien landen ver zochten om een conferentie van ministers van Buitenlandse Zaken om te overwegen tot welke actie men moet overgaan, aldus maakte het Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken Zaterdag bekend. De Guatemalaanse ambassadeur te Washington heeft medegedeeld dat Guate mala is teruggekomen op zijn oorspronke lijke besluit, om de vredescommissie der Pan-Amerikaanse organisatie, die in het land zelf een onderzoek wilde instellen naar de Guatemalaanse klacht, dat de op standelingen door buitenlandse mogend heden zijn geholpen, niet toe te laten. De commissie zal nu haar onderzoek in Gua temala mogen uitvoeren. Uit Belize, de hoofdstad van Honduras, werd gemeld, dat president Arbenz van Guatemala in een radiorede zijn aftreden en de benoeming van kolonel Diaz tot zijn opvolger heeft bekendgemaakt. Kolonel Diaz is bevelhebber van de re geringsstrijdkrachten. De opstandelingen radio meldde Woensdag dat hij gevangen genomen was, doch dat blijkt nu een van de vele „propagandastunts" te zijn geweest. In zijn radiorede verklaarde Arbenz, dat hij volgens zijn raadslieden een fout maak te door af te treden, „doch diep in mijn gemoed geloof ik, dat dat niet zo is". Hij wenste de regering, die kolonel Diaz zal vormen, alle succes toe. Hij zei af te tre den „met bitter verdriet, doch vast beslo ten". Arbenz werd in 1950 president. Hij maakte deel uit van het driemanschap, dat in 1946 het rechtse bewind van president Ubico omver wierp. Te Belize is een bericht van radio-Gua- (Van onze correspondent in Londen) In Londen is thans duidelijk gemaakt wat Eden precies bedoeld heeft met zijn denkbeeld van een „Aziatisch Locarno pact". Het Britse plan, dat geenszins nieuw is en reeds aan het begin van de conferentie van Genève door Engeland werd voorgestaan, beoogt een wederzijdse garantie zowel door de commu nistische landen als de Westelijke mogendheden van een verdelingslijn in Vietnam. De Verenigde Staten zouden aan een dergelijk garantieverdrag niet kunnen meedoen, zolang zij weigeren diplomatieke betrekkingen met Peking aan te knopen. In dat geval zullen de garanties beperkt dienen te blijven tot Engeland en Frankrijk enerzijds en China en de Sovjet-Unie anderzijds. Engeland zou, nadat een gegarandeerde verdeling van Vietnam tot stand zou zijn gebracht, geen bezwaren maken tegen een militair verdrag voor Zuid-Oost-Azië naar het voorbeeld van de N.A.V.O. om verdere aggressie te stuiten. Volgens Britse opvattingen zou deze methode de beste manier zijn om de morele en politieke en eventueel militaire steun te verwerven van de niet-communistische Aziatische landen. Nogmaals wordt er in Londen de nadruk op gelegd, dat Eden en Churchill in de eerste plaats naar Washington zijn gegaan om de Verenigde Staten gunstig te stem men voor de Britse denkbeelden en niet om pardoes in de armen van Amerika te vallen. De vorderingen, welke tot dusverre in Washington gemaakt zijn, bevestigen dit. De Amerikaanse opvattingen zijn thans de Britse dichter genaderd. In Londen heerst dan ook optimisme over hetgeen Churchill en Eden in Washington bereikt hebben. Men spreekt zelfs van een „triomph". Het moeilijke punt blijft echter de wei gering van de Verenigde Staten om Peking-China te erkennen. In zijn toespraak tot een groep Ameri- evenals dat des beroepsspelers. Maar er zullen altijd mensen zijn die riskante loop banen verkiezen, al is dat nog zo moeilijk te begrijpen voor hen die zekerheid tot hun laatste levensdag nastreven. De mensen zijn niet hetzelfde. Gelukkig maar. R. P. Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op h f 6.50 per kwartaal// 0.50 per week*) Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. Zii, die zich met ingang van 1 Juli 1954 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 30 Juni 1954 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's. dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen kaanse Congresleden verzekerde Churchill dat bij enig conflict Engeland de zijde van de vrijheid zou kiezen, maar hij zeide dat hij vurig geloofde in een vreedzaam samengaan van Oost en West. Churchill deed een indrukwekkend beroep op het wederzijds vertrouwen en vroeg zijn Amerikaanse gehoor om met Engeland zijn hoop te stellen op waakzaam afwachten. Het resultaat van dit beroep zal moeten worden afgewacht. Volgens Reuter hebben twaalf leden van de dertig leden tellende commissie van Buitenlandse Zaken van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden president Eisen hower per brief de raad gegeven het plan van Eden voor een niet-aanvalsverdrag met communistische regeringen in Azië te verwerpen. Anders zou het gehele be grip van wederzijdse beveiliging en het programma daarvoor opnieuw moeten worden onderzocht, aldus de brief. De Amerikaanse politiek om vrije vol ken door hulpprogramma's te verenigen om communistische aggressie te beëin digen wordt door Edens plan ondermijnd, aldus deze leden. Reuter meldt uit Washington: President Eisenhower en Sir Winston Churchill, die evenals hun ministers van Buitenlandse Zaken in het afgelopen weekeinde in Washington druk besprekingen hebben gevoerd, zullen vandaag een laatste be spreking hebben en een communiqué op stellen. Zaterdag besloten zij hun gesprek, dat Zondag had moeten eindigen, Maandag te besluiten. Volgens Britse en Amerikaanse functionarissen dient men aan deze ver lenging geen grote betekenis te hechten. Er zijn geen nieuwe moeilijkheden of meningsverschillen ten aanzien van het beleid met betrekking tot Zuid-Oost-Azië gerezen, zo verklaarden zij. Maandagavond zal de Britse premier als eregast aanzitten op een diner van de Amerikaanse en buitenlandse pers in het Statlerhótel in New York. Dinsdag vliegt hij naar Canada. De besprekingen die Zondag gevoerd werden, handelden voornamelijk over Zware onweders hebben in vele delen van Neder-Oostenrijk en Burgenland overstromingen veroorzaakt. In het dis trict Battersburg zijn vele dorpen onder gelopen. Door de sterk gewassen bergstromen werden bruggen en telefoon- en electrici- teitsleidingen vernield. Plaatselijk werd grote schade aan het gewas aangericht. Zuid-Oost-Azië en de atoomenergie, 's Ochtends, na Eisenhowers kerkgang, voerden de twee staatslieden samen in formele besprekingen. Aan de lunch, waar aan ook raadslieden op het gebied van atoomenergie en diplomatie aanzaten, werd gesproken over Brits-Amerikaanse samenwerking bij de ontwikkeling en aan wending van atoomenergie, 's Middags, nadat Eisenhower en Churchill een ver toning van een film over de reis van Koningin Elizabeth door het Gemenebest in de bioscoopzaal van het Witte Huis had den bijgewoond, bespraken zij informeel de Brits-Amerikaanse geschillen ten aan zien van Zuid-Oost-Azië. Op verzoek van Churchill hebben, even eens informeel, Foster Dulles en Eden Zon dag ook de kwestie Zuid-Oost-Azië onder de loupe genomen. KANSAS CITY (Missouri) (United Press) Een aantal vooraanstaande spe cialisten is hier vandaag bijeengeroepen om te spreken over de gezondheidstoestand van de vroegere Amerikaanse president Harry Truman. Verdere bijzonderheden werden door het ziekenhuis niet gegeven. Er is nog niet ge zegd of de toestand van Truman slechter is geworden. De oud-president heeft zoals men weet een galblaas- en blindedarm operatie ondergaan en was de laatste da gen zeer verzwakt. Een der behandelende geneesheren, dr. Graham, heeft echter als zijn privé-mening te kennen gegeven dat „Harry er wel weer bovenop komt". In een bulletin is later gezegd, dat de patiënt na „de kritieke phase" in de nacht van Zaterdag op Zondag een „bevredigende dag" heeft gehad. De toestand bleef even wel ernstig. temala opgevangen, waarin wordt mede gedeeld dat Guatemala stad Zaterdagavond voor de tweede maal uit de lucht is aan gevallen, waarbij zeven personen om het leven zijn gekomen. De aanval werd uitgevoerd door een on bekend vliegtuig. Het beschoot verscheide ne gebouwen met zijn machinegeweren, waarbij velen werden gewond. Dictator Inmiddels heeft kolonel Armas, de lei der der opstandelingen, in Chiquimula een eigen regering gevormd en de linkse rege ring van president Arbenz „buiten de wet" gesteld. Voorts vaardigde hij decreten uit, waarbij een nieuwe vlag werd vastgesteld, het communisme werd verboden en de Na tionale Vergadering ontbonden. De opstandelingenleider heeft besluiten uitgevaardigd, waarbij het Guatemalaan se Congres wordt ontbonden en hij de wet gevende en uitvoerende macht aan zich trekt. Hij verklaarde de individuele en maat schappelijke rechten te zullen waarborgen. Zijn bewind zal gevestigd zijn op de be ginselen, die golden toen Guatemala een DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT PAGINA'S Chamfort: De overtuiging is het geweten van de geest. staat werd, wat zeggen wil dat het opnieuw een uiterst-rechtse dictatuur wordt, als Armas de overwinning behaalt. Het Amerikaanse ministerie van Buiten landse Zaken heeft bekend gemaakt, dat de nieuwe president van Guatemala, kolo nel Carlos Enrique Diaz, in een radiorede heeft gezegd, stappen te zullen doen om een eind aan de strijd te maken. Men kan geen grotere vergissing begaan, zegt United Press, dan de golf van anti- Amerikaanse betuigingen van sympathie voor de regering van Guatemala in tal van Zuid-Amerikaanse landen toe te schrijven aan communistische minderheden. Opmerkelijk is vooral dat niet alleen de gematigden, de nationalistische, liberale en linkse groeperingen, maar ook de katholie ken in vele Zuid-Amerikaanse landen de zijde van de regering van Guatemala kie zen in het gewapende conflict met de op standelingen. De conservatieven en andere rechtse groeperingen steunen stilzwijgend de opstandelingen-generaal, Carlos Castillo Armas. Een van Nederlands grootste rechtsge leerden, prof. dr. E. M. Meijers, is Vrijdag avond in zijn woning te Leiden plotseling overleden. Hij had die dag in Arnhem het congres van de Nederlandse Juristenver eniging bijgewoond. Thuisgekomen voelde hij zich niet wel en enige ogenblikken later overleed hij. Prof. Meijers bereikte de leeftijd van 74 jaar. Hij was een jurist van buitengewone scherpzinnigheid, die boven dien een zeer vruchtbare pen had, waar door zijn roem tot ver over de landsgren zen reikte. De dood heeft hem overvallen voordat hij zijn grootste werk van de laatste jaren, het ontwerpen van een nieuw Nederlands Burgerlijk Wetboek waartoe de regering hem in 1947 opdracht gaf voltooid had. Nadat hij enige tijd geleden met de Tweede Kamer, in zijn kwaliteit van raad adviseur in buitengewone dienst, een aan tal vraagpunten, opgesteld naar aanleiding van zijn voorlopig ontwerp, had behandeld, was prof. Meijers thans bezig, de laatste hand aan dit zeer omvangrijke werk te leggen. Reeds in de bezettingstijd en tijdens zijn internering heeft prof. Meijers zijn gedachten laten gaan over de noodzakelijke vernieuwing van ons Burgerlijk Wetboek. Hij gaf aan deze vernieuwing toen reeds ten dele een concrete vorm. Het Burger lijk Wetboek is meer dan een eeuw oud; het dateert van 1838. In 1947 gaf de regering aan een opdracht aan één man de voorkeur boven de op dracht aan een commissie, omdat ons land in prof. Meijers een rechtsgeleerde van buitengewone kwaliteiten bezat. Prof. Meijers bezat een onbestreden autoriteit op het gebied van het burgerlijk recht. Prof. Meijers is in Den Helder geboren. In 1903 promoveerde hij te Amsterdam cum laude op een proefschrift over „dog matische rechtswetenschap". Hij vestigde zich in Amsterdam als advocaat en pro cureur. Een tijdlang was hij er lid van de gemeenteraad. Intussen schreef hij velerlei verhandelingen in juridische tijdschriften. Hij leidde onder meer het „Tijdschrift voor Arbeidsrecht". In 1910 werd hij benoemd tot hoogleraar te Leiden in het burgerlijk recht en internationaal privaatrecht. Hij De afvaardiging van het Westerse olie consortium en Perzische afgevaax-digden zijn Zaterdag te Teheran in brede trekken tot overeenstemming gekomen over de Per zische olie, aldus is van Perzische zijde ver nomen. De gedelegeerden zijn Zaterdag twee uur bijeengeweest. De communistisch-Chinese premier en minister van Buitenlandse Zaken, Tsjoe En Lai, is vandaag per vliegtuig uit Nieuw- Delhi waar hij heeft beraadslaagd met de minister-president Nehroe te Ran goon aangekomen, waar hij officiële be sprekingen zal voeren met zijn Birmese ambtgenoot en andere autoriteiten. Zondagavond laat werden de laatste be sprekingen tussen Nehroe en Tsjoe ge voerd. Er werd een communiqué opgesteld, dat vanmiddag zal worden gepubliceerd. Vele «.Indiërs zien in deze bespi-ekingen een keerpunt in de geschiedenis van Azië. Zij beschouwen ze als een eex-ste poging van Aziatische landen', om zonder Europese invloed of inmenging het lot van het eigen werelddeel te bepalen. Naar verluidt zouden Nehroe en Tsjoe En Lai het niet op alle punten eens zijn. Zo zou Nehroe niets voelen voor een hecht bondgenootschap van Aziatische landen, met wederzijdse verplichtingen op het ge bied van verdediging en veiligheid, waar van Tsjoe voorstander zou zijn. Voor zijn vertrek uit Nieuw-Delhi heeft Tsjoe En Lai een persconferentie gehou den waarin hij onder meer verklaarde, dat men alle oorlogsgevaar zou kunnen afwen den, als de beginselen, neergelegd in de inleiding op het onlangs gesloten Chinees- Indiase verdrag inzake Tibet, niet alleen op Azië maar op de gehele wereld zouden worden toegepast. Deze beginselen houden beloften in om eikaars territoriale on schendbaarheid te eerbiedigen, zich niet te mengen in eikaars binnenlandse aangele genheden en om vreedzaam naast elkaar te bestaan. Ook meende hij, dat de autoriteiten van de voornaamste Aziatische landen van tijd tot tijd bijeen dienden te komen om over leg te plegen over gemeenschappelijke maatregelen voor het handhaven van vrede en veiligheid. Spanning in Tibet Volgens berichten uit Calcutta worden bij wijze van voorzorg tegen ongeregeld heden te Lhasa in verband met het aan staande bezoek van de 19-jarige Dalai Lama aan Peking, troepen uit steden in de omgeving naar de Tibetaanse hoofdstad overgebracht. De Tibetanen vrezen, dat de Chinezen zullen trachten de Dalai Lama voor zich te winnen of zijn terugkeer naar Tibet te verhinderen om zijn rivaal, de 17-jarige Pantsjen Lama, in het zadel te zetten. Men verwacht, dat de Dalai Lama tegen Augustus naar Peking zal vertrekken. Hij en de hem trouwe priesters hebben krach tig tegen het communisme gepredikt. Prof. E. M. Meijers verwierf weldra een internationale faam als rechtshistoricus. Verscheidene univer siteiten in'het buitenland, onder welke de Sorbonne in Parijs, benoemden hem tot eredoctor. In 1940 werd prof. Meijers door de be zetter ontslagen en uit zijn huis gezet. In 1942 namen de Duitsers hem gevangen en brachten zij hem van het ene gevangenen kamp naar het andere. Zijn geest bleef echter ongebroken. In gevangenschap bleef hij schrijven, hoewel hem geen enkel juri disch werk ter raadpleging ter beschikking stond. Door zijn grote parate juridische kennis wist hij deze moeilijkheid echter te overwinnen. Prof. Meijers was lid van de Koninklijke Academie van Wetenschappen en comman deur in de orde van de Nederlandse Leeuw en in de orde van Oranje Nassau. Voorts bezette hij de erepenning van de Thor- beckestichting, de hoogste onderscheiding voor een Nederlands jurist. De crematie van het stoffelijk overschot is hedenmiddag te Westerveld geschied. Hierbij waren alleen familieleden van prof. Meijers aanwezig. (van hedenochtend 7 uur) toestand u> S'q cg gg fcr zs -E t c E Stockholm Oslo Kopenhagen Amsterdam Londen Luxemburg Parijs Grenoble Nice Genève Zürich Locarno Berlijn Frankfort München Wenen Innsbruck Rome Ajaccio half bew. regen regenbui regen geheel bew. onbewolkt onbewolkt zwaar bew. zwaar bew. licht bew. regen zwaar bew. onbewolkt licht bew. geheel bew. regen geheel bew. onbewolkt licht bew. ZW 8 windstil ZW 10 NNW 2 windstil W 2 O WZW ZW ZW NW O windstil ONO 3 19 1 16 9 17 1 16 4 17 0 17 1 19 1 25 6 26 0 26 0.2 23 7 27 26 19 1 18 24 28 24 32 0 30 0 Neerslag laatste 24 uur gooooccor*x>x<>rxxx>ocoocoorx>x>ooc<xxxxxxxioooconccoMCOC« AANHOUDEND KOUD WEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond, opge maakt om 10 uur: Aanvankelijk vrij veel bewolking met plaatselijk enkele buien. Later vooral in het Zuiden van het land ook opkla ringen. Matige, tijdelijk vrij krachtige wind tussen Zuid-West en Noord-West. Weinig verandering in temperatuur. 29 Juni Zon op 4.22 uur. onder 21.04 uur. Maan op 2.52 uur. onder 20.28 uur. Maanstanden 30 Juni 13.26 uur: Nieuwe maan Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 28 Juni Hoog water: 1.09 en 13.47 uur. Laag water: 9.04 en 21.47 uur. Dinsdag 29 Juni Hoog water: 2.11 en 14.46 uur. Laag water: 10.07 en 22.46 uur. OMoooaoocooi

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 1