„Sportbond IJmuiden" recipieerde en vierde feest „Sportstichting is 'n noodzakelijkheid" Agenda voor Velsen Weinig uitvallers in avondvierdaagse Havenberichten Tuinfeest als waardig slot van zilveren feest van „Kennemerstaten" Favoriet Jan Hofland winnaar van wielerronde in Beverwijk Beverwijk Beverwijkers in de voorste gelederen Aardbeien worden nog duurder IJmuidense schoolgroep bemachtigde voor tweede keer een prijs Heemskerk Castricum Wijk aan Zee 7 Vijf en twintig jaar „Sport Vereent IJmuiden" Jarige vereniging: voetballen om het voetballen „Die Raeckse" w innaar van Sporthond-tournooi „Beninkust" te water gelaten „De IJmuider Volksstem" Dinsdag in Velserbeek Concert van BHK in Oranjebuurt Modeshow in Huishoudschool Genoeg plannen voor naaste toekomst Vacantie-uitzending naar Wijk aan Zee Schoolkinderen gaan uit Kinderdéfilé trok grote belangstelling Burgemeester van Beverwijk ontving Zweedse athleten BHK concerteerde in de badplaats Ds. Wiersma wordt vervangen door vicaris MAANDAG 28 JUNI 1954 De receptie Ver gelegenheid van het 25-jarig bestaan van „Sport Vereent IJmuiden", welke Zaterdagmiddag in Flora aan de Zeeweg werd gehouden, ondervond onge twijfeld vrij wat „concurrentie" van de tegelijkertijd aan de overkant in het Patro naatsgebouw gehouden receptie van de Sportbond. Niettemin gaven enkele autori teiten en officials acte de présence en het was de wethouder van Onderwijs en Culti/rele Zaken, de heer H. de Boer, die na een kort openingswoord van de voor zitter, de heer J. v. d. Linden, waarin hij de geschiedenis van Sport Vereent schetste, de jubilerende vereniging toesprak. Naast de sportontwikkeling vond spreker primair het jeugdwerk in de gemeente en voóral dit laatste heeft de volle aandacht van S.V.U., meende de wethouder. De heer De Boer zeide vervolgens dat hij het als een bezwaar zag dat vrijwel alle sportterreinen in Velsen in gemeentelijke handen zijn en hij sprak de hoop uit dat de Sportstichting spoedig verwezenlijkt zal v/orden. Tot slot bracht de wethouder, die vergezeld was van de ambtenaar voor de sport, de heer H. G. F. Smakman, de ge lukwensen van het gemeentebestuur over. De voorzitter van de Haarlemse Voetbal bond, de heer A. v. d. Aart, feliciteerde de vereniging namens deze afdeling en het feit dat er een feest is zag spreker als een aanwijzing dat er een gezonde geest heerst. Dat S.V.IJ. zich speciaal voor de jeugd in zet vond spreker een verheugend feit Er voetballen momenteel in Nederland 350.000 jongeren vertelde de heer v. d. Aart en als deze niet alleen lichamelijk, maar ook men taal omhoog worden gebracht, kan dat niet anders dan in de toekomst hoopvolle resul taten brengen. Tot slot overhandigde hij de voorzitter een enveloppe met inhoud. Namens Stormvogels sprak de heer K. de Jong, zeggende dat, nu in het hogere voet bal een verdeling in aantocht is, hij blij was dat er nog zulke kleine hechte vereni gingen bestaan die voetballen „om het voet ballen". Hij gaf de vereniging de raad zich vast te houden aan het devies „Sport Ver eent." De heer H. J. Klaver bracht de geluk wensen over van de organisatie der medi sche sportkeuring in de gemeente. Hoewel Het volleyballtournooi dat Zondag op het Waterloo-terrein te Driehuis werd ge houden, waaraan door een aantal vereni gingen uit omliggende plaatsen werd deel genomen, en dat georganiseerd was door de jubilerende Sportbond is een groot suc ces geworden. Wethouder H. de Boer was in zijn ope ningstoespraak van mening dat er door de overheid te weinig aandacht aan veldspe len zoals volleyball wordt besteed. Hij zei- de dat er in de toekomst op het Waterloo- terrein ruimte ingericht zal worden voor korfbal en volleyball. Hierna begonnen de wedstrijden en het was jammer dat de harde wind goed spel peil onmogelijk maakte, hoewel er nu en dan aardige combinaties te bewonderen waren. Een smash met wind mee ging veel al uit en de wind maakte goed serveren ook al onmogelijk. Het was al spoedig dui delijk dat bij de heren „Die Raeckse" en HVS beiden uit Haarlem tot de kansheb bers behoorden. Beide drongen tot de fi nale door met VGV en daar laatstgenoem de twee maal werd verslagen moest de wedstrijd „Die Raeckse"HVS uitmaken welke van deze verenigingen winnaar werd. Na een boeiende strijd bleek „Die Raeckse" de sterkste. De uitslagen bij de dames luidden: Die RaeckseEnschedé I 20, Waterloo —Sportbond 1—1, VCK—Enschedé II 2—0, Die RaeckseDGS 20, WaterlooLeo- nidas 11, Tos ActiefEnschedé II 20, Die RaeckseKennemers 20, Waterloo VGV 1—1, Tos Actief—VCK 0—2, HVS— Tos Actief 20, DGSKennemers 11, Leonidas—VGV 2—0, HVS—VCK 0—2, Enschedé IKennemers 02, Sportbond VGV 1—1, HVS—Enschedé II 2—0, En schedé IDGS 11, SportbondLeoni- das 02. Finales heren: VGV—HVS 0—2. VGV— Die Raeckse 13, Die RaeckseHVS 31. Bij de werf Jan Smit Czn. N.V. te Al- blasserdam is te water gelaten het motor vrachtschip „Beninkust", dat in aanbouw is voor de Vereenagde Nederlandsche Scheepvaartmaatschappij tf 's-Gravenihage De „Beninkust", die 4650 ton meet, heeft een lengte over alles van ruim 118 meter bij een breedte van circa 15,50 meter. Het schip krijgt een 3300 pk motor, die het een snelheid zal geven van 14,5 mijl. De „Be ninkust" is uitgerust met vier laadruimen. In het achterschip zijn vier dieptanks, ge schikt voor waterballast, droge lading of eetbare olie. Midscheeps zijn onder meer twee passagiershutten aangebracht voor totaal acht passagiers. Men hoopt de „Beninkust" in October in de vaart te kunnen brengen. VANGSTBF.RICHTEN UIT ZEE VAN KATWIJKSE LOGGERS De Katwijkse en IJmuidense loggers meld den in de nacht van Vrijdag op Zaterdag de volgende vangsten: KW16 33 kantjes; KW188 9; KW45 3: KW18 17; KW67 2; KW144 5: KW 32 5; KW130 3; KW70 20; KW9 1; IJM74 1; KW38 25; KW86 4; KW20 8: KW49 17. Geen vangst hadden: KW167, KW78. KW15. KW42 KW43. KW44, KW97. KW110, KW176, KW173. KW50. KW161. KW129. KW163. KW39, IJM283 KW151, KW170. KW?, KW3, KW5, KW14. KW25. KW47, KW54, KW22, KW23, KW140, KW175. KW41. De gemiddelde vangsten waren: Vlaardingen 17 kantjes. Scheveningen 2 kantjes. Katwijk 3 kantjes. De Katwijkse en Scheveningse loggers vis ten tussen de 54 gr. en 55 gr. N.B. en de Vlaardingse schepen haalden een gemiddelde vangst van 17 kantjes op 56 gr. N.B. en 0.30 gr. W.L. MAANDAG 28 JUNI IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Avontuur in de Zuidzee" Rex, 20 uur: „The quiet man". DINSDAG 29 JUNI IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Avontuur in de Zuidzee" VELSEN IJmuider Volksstem, 20 uur, park Vel- serbeek: Openluchtconcert. ik uiteraard niet oveT uw historie kan praten, heb ik aan de hand van de keurin gen kunnen constateren, dat u een gezonde jeugd bezit, zeide spreker. Als blijk van waardering schonk hij de vereniging, zeer origineel, een aantal gratis sportkeuringen. Tot slot traden nog spre kers op voor „Spaarnevogels", Culturele Sportbond, D.S.K. en V.V.B., terwijl de heer Kramer van het tweede elftal van S.V.IJ. de gelukwensen van de leden over bracht. Feestavond en tournooi De verdere festiviteiten ter gelegenheid van het jubileum bestaan uit een feest avond in Flora op 26 Juni en een voetbal- tournooi, waaraan zullen deelnemen Kin- heim, Stormvogels, VSV, WB, Waterloo en SVIJ op 29 Augustus. Het programma van het openluchtcon cert op Dinsdag 29 Juni 1954 in het Park Velserbeek, door de Zangvereniging „De IJmuider Volksstem" en het Kinderkoor „De Jonge Stem" ziet er als volgt uit: „De Jonge Stem": Wie zingt er mee, Dina Apel doorn; De winter is voorbij, Claudessons; Tineke van Heulen, E. Hullebroek; 't Schil- derke, Zijderlaan, Meiliedje. Pauze. „IJmuider Volksstem": Morgenrood, O. de Nobel; Judex, Gounod; Pelgrimskoor, Wagner; Gloria, T. v. Zutphen, Het lied van de vlag, L. A. van Zetten; Eens, Otto de Nobel. Het concert begint om 20 uur. De Beverwiikse Harmoniekapel zal van avond een concert geven in de Oranje- buurt. Er zal gebruik worden gemaakt van de verplaatsbare muziektent. In die gemeentelijke Huishoud- en In dustrieschool te Beverwijk zal op Woens dag 7 Juli tot besluit van het lopende cursusjaar een modeshow worden gehou den. Met voor in de nabije toekomst grootse plannen op het programma, zoals een Velsense jeugd-sportdag, een Pinkster sportfeest in 1955 in Dordrecht, een korfbal-, schaak- en tamboer-afdeling en wederoprichting van de zwemclub „De Watervrienden" na de heropening van het zwembad vierde Zaterdagmiddag de afdeling IJmuiden van de Nederlandse Culturele Sportbond (N.C.S.) haar zilveren jubileum. Voorzitter J. Lindhorst gaf in zijn openingswoord een kort overzicht over de afgelopen 25 jaren, waarin als hoogtepunten de lichamelijke oefeningen voor de jeugd en, voor de oorlog de werkloosheidszorg werden genoemd, behalve de reeds genoemde plan nen had de heer Lindhorst nog een behoorlijk verlanglijstje, zoals een jeugdhonk en een zo goede samenwerking met de andere sportverenigingen in Velsen, dat de Vel- ser Sport Stichting het initiatief zou kunnen nemen voor het organiseren van een officiële Sportdag. Namens het gemeentebestuur, dat voor een fraaie mand met bloemen had gezorgd, sprak wethouder H. de Boer zijn vreugde uit over 't jubileum van de oude NASB, die in zo ruime mate had bijgedragen tot een goede lichaams- en geestesontwikkeling, naar hij zei. Spreker wenste de vereniging een zodanige groei toe, dat zij meer zalen en velden nodig zou hebben, waartoe hij zijn volle medewerking zou verlenen. Het hoofdbestuur van de NCS was ver tegenwoordigd door de heer Harry Stapel, die onder meer opmerkte, dat IJmuiden de juiste eigenschap bezit om een jong ge slacht in de geest van de socialistische sportbond op te voeden. De jubileum-wim pel van het hoofdbestuur was voor het IJmuidense bestuur een bijzonder waarde vol geschenk. Vervolgens boden de verschillende spre kers hun welgemeende gelukwensen aan en zij deden dit vergezeld gaan van cadeaux in de vorm van een enveloppe met inhoud. Verscheidene sprekers boden zelfs twee enveloppen aan, elk van een aparte organi satie. De heer J. Wijnberg sprak namens de B.B.IJ. en de A.B.V.A.; de heer L. van Ha- melen als voorzitter van de Federatie van de P. v. d. A.; de heer G. Boersma uit naam van Alcura en de V.A.R.A.; de heer J. A. van Os van den AbeeJen namens de P. v. d. A.; de heer R. Otto uit naam van de Alg. Eouwbedrijfs Bond, waaruit destijds de N.A.S.B. was gevormd. Vervolgens de heer 15. Schraa, die als goede buur uit Haarlem, de „rode bandeliers" van de N.C.S. aan de tambours op Vlaggetjesdag al enige malen had uitgeleend; de heer N. Hooykaas als inspecteur van de Centrale Arbeiders Ver- zekerings Bank, overhandigde een bedrag van 100; de heer J. C. Broere, voorzitter van de IJmuidense „Stem des .Volks", sprak namens deze bevriende organisatie, die het zelfde ideaal nastreeft en als laatste kwam de heer Willy Otto, oud-voorzitter van de IJmuidense NASB aan het woord, die er zijn vreugde over uitsprak, dat de Bond na de oorlog zodanig in groei was toegenomen, dat hij nu 370 leden telt. Hij zou graag de 1 Mei intenser gevierd willen zien, waaraan dan de N.C.S. en de A.J.C. gezamenlijk zouden moeten meewerken. Voorzitter Lindhout beantwoordde elke spreker afzonderlijk met enige welgekozen woorden, soms met een humoristisch ge tinte steek onder water. Hij dankte alle gevers van bloemstukken, en dat waren er zeer vele, en alle medewerkenden, die deze receptie hadden doen slagen. Gezellige avond in Patronaat Des avonds was de grote zaal van het Pa tronaatsgebouw tot de laatste plaats bezet om het jubileum-programma te beluisteren waaraan de leerlingen van de IJmuider Muziekschool, onder leiding van de heer H. van Dokkum, en het toneelgezelschap „PALVU" met enkele sketches belangeloze medewerking verleenden. Twee nummers die niet ongenoemd mo gen blijven zijn het knotszwaaien van de dames-afdeling, die een tango rhythmisch dansten onder leiding van de technische leider de heer Ab Kraak, en een zaalforum, dat samengesteld was uit wethouder H. de Boer, voorzitter en de leden mevrouw Kla ver, alsmede de heren H. Stapel, H. Schree- ven en J. J. Roosenstein. Zij kregen een aantal vragen te beantwoorden, die zeer tot tevredenheid der vragers werden opgelost; een der vragen ging over „beroepsvoet bal". De laatste vraag over het beoefenen van sport doorg ehuwde dames was de meest succesvolle, gezien de eensgezinde positieve instelling van het forum dienaan gaande. Over de vraag: Wat is beter, sport be oefenen met als doel tot een top-prestatie te komen, of sport als verbetering van het lichamelijk peil, was de mening in het forum verdeeld, maar wethouder De Boer wist toch alles in goede banen te leiden. Na afloop waren er een verloting en een gezellig bal in „Flora", waaraan, wegens de uitgebreidheid van het programma, veel te laat werd begonnen. De traditionele wielerronde van Bever wijk, die gisteravond door de Beverwykse Renners Club „Kennemerland" op het par cours aan de Populierenlaan werd gehou den, is op fraaie wyze gewonnen door de plaatselijke favoriet Jan Hofland. Drie ron den (4,5 km.) voor het einde, legde Hofland de grondslag voor deze overwinning door zich met een scherpe „demarrage" van de snelle sprinter WIm Snijders uit Halfweg en zijn plaatsgenoot Dirk de Ruiter met wie hy in de laatste 25 kilometers aan de leiding had gereden te ontdoen. De klei ne voorsprong, die de Beverwyker hiermede veroverde, stond hy in deze laatste ronden niet meer af. Aan deze wielerwedstryd over honderd kilometer werd alleen deelgenomen door amateurs, van wie er veertien verstek lie ten gaan, zodat er slechts 52 renners ver trokken. Van deze renners toonde de Alk maarder Klaas Slot, die ook in de vorige Ronde van Beverwyk zo verdienstelgk had gereden, zich de strydlustigste door reeds in de beginfase van de wedstryd uit het pe loton te ontsnappen. Het gevolg van deze vroegtgdige ont snapping was, dat ook de Amsterdammers Bril, Haster en Schipper en Appel uit Hoorn, het peloton vaarwel toeriepen. Na een achtervolging van enkele ronden sloot dit vijftal zich bg Slot aan, zodat er na ongeveer dertien kilometer reeds een kop groep van zes man tot stand kwam. Deze zes koplopers verstonden elkaar opperbest en liepen ondanks pogingen van de baan- kampioen Braat, Vennik uit Krommenie en de IJmuidenaar Wil Eelsing, steeds verder van hun concurrenten weg. Terwyi Haster in de kopgroep de eerste premie sprint voor zyn rekening nam, zagen Hof land en de Heemstedenaar Steenvoorden, hun poging om de afstand tussen kop en peloton te overbruggen, mislukken. In deze periode van de stryd kwam de Amsterdammer Outerterp door een lekke band in een der bochten van de Populie renlaan ten val en moest de strgd staken. Voor hem waren Plasmeyer en Huizinga reeds door pech achtervolgd van het strijd toneel verdwenen. Jacht ontketend Nadat er ongeveer 25 kilometer was af gelegd, werd de jacht op de vluchtelingen pas goed ontketend. Snyders, Eelsing, Wuurman en Mannaart waren de eersten, die aan de achtervolging begonnen; ook i Steenvoorden, Ottenbros, De Ruiter en Tienstra volgden dit voorbeeld. Doch ook in het laatste groepje werd onder aanvoe ring van Hofland het tempo verhoogd, zo dat enkele ronden verder het hele peloton op de kopgroep na weer bijeen was. Terwijl het peloton na deze schermutse- 'Ing in slaap dreigde te vallen, kozen de beide Beverwykers De Ruiter en Hofland het hazenpad. Hoewel zij nog versterking kregen van de Aalsmeerder Verseveld, slaagden zg er niet in om de kopgroep te bereiken. Zg werden na een vlucht van acht kilometer weer door het peloton in gelopen. Hergroepering Na enkele ronden van betrekkelgke rust, meldde zich met nog 45 kilometer te rgden een nieuwe groep achtervolgers, t.w. Snijders, Bas, Mannaart, Tienstra, Soellaart en Jacobs. Voor Haster en Schip per werd het geforceerde tempo in de kop groep te machtig en zg verdwenen dan ook naar de achterhoede. Intussen ontsnapten ook De Ruiter, Hof land en de Amsterdammer Stout uit het peloton en kregen na een jacht van enkele ronden weer aansluiting met de tweede groep. Dit groepje van negen renners liep evenals trouwens het peloton steeds verder op de vluchtelingen in, die met nog 28 kilometer voor de boeg door deze ach tervolgers ingelopen werden. En toen in de volgende ronde ook het peloton weer aan sluiting kreeg, deed zich een algehele her groepering voor. Deze groepering was ech ter van korte duur. Nieuwe kopgroep Na een ronde in gesloten formatie te hebben gereden, sprong Hofland weg en kreeg daarby steun van Snyders, De Rui ter en Tienstra. Deze vier renners vorm den een nieuw kopgroepje, dat met nog 24 kilometer te rijden, reeds vgftien seconden winst noteerde. Drie ronden voor de eindstreep sloeg Hofland z.yn slag en veroverde zeven se conden winst op 7,yn gevaarlykste concur rent YVim Snyders en 7.yn plaatsgenoot Dirk de Ruiter. Op moedige wyze bleef Hofland deze kleine voorsprong verdedigen en kon reeds ver voor de finish zyn armen triomfanteiyk omhoog steken. Verseveld, die na een fraaie soloren in de laatste ron de nog by het tweede groepje kwam, waar van Braat de sprint won, werd nog ze vende. De uitslag luidde: 1. Jan Hofland (Be- verwgk) c.a. 100 kilometer in 2 uur, 13 mi nuten en 31 seconden: 2. W. Snyders (Halfweg); 3. D. de Ruiter (Beverwijk) 4. F. Braat (Aalsmeer); 5. J. Ottenbros (Alkmaar); 6. J. Wuurman (Amsterdam); 7. J. Verseveld (Aalsmeer); 8. N. Soel laart (Utrecht); 9. A. Mannaart (Krom menie); 10. R. Schipper (Hoofddorp); 11. R Stout; 12. C. Rabe (beiden Amsterdam). De Christelijke vereniging Vacantiebezig- heóer. voor schoolkinderen organiseert ook dit jaar weer een uitzending naar Wijk aan Zee, waar de kinderen onder goede lei ding van zee en strand zullen kunnen ge nieten. Gedurende vier weken zal worden uit gezonden en wel van 19 Juli tot en met 24 Augustus. De kosten zullen bedragen f 4.25 per kind per week en f 0.75 voor het lid maatschap. Op de Zaterdag in Beverwijk gehouden aardbeienveiling was een aanvoer van slechts 10.000 manden. De binnenlandse markt was de grootste afnemer voor nóg betere prijzen aan Vrijdag. De Climax bracht van f 4 tot f4.55 per mand op en de kilo-mandjes varieerden van f 1.65f 1.95 per stuk. De fabrieken kochten deze dag weinig waardoor de binnenlandse markt ook een groot deel der tweede kwaliteit kocht voor f3.10f3.90 per mand. Een Milanees ingenieur heeft een „les vlieg-wagen" geconstrueerd, die het leren vliegen zeer zou vergemakkelijken. Wanneer de auto rijdt, reageert het vliegtuigje, dat erop is gemonteerd, op dezelfde wijze op de handelingen van de piloot, alsof het vrij in de lucht is. Zo kan men dus zonder gevaar routine in het vliegen opdoen. De Avondvierdaagse voor Midden Kennemerland behoort dit jaar weer tot het ver leden en onder de ruim honderddertig deelnemers zijn slechts een tiental uitvallers geteld. Vrijdag troffen de wandelaars het bijzonder slecht toen het bijna de gehele avond regende. Ondanks al deze nattigheid kwamen allen toch weer met een opge ruimd humeur terug. Voor de deelnemende militairen was deze avond de laatste en voor de eerste maal veroverden zij een groepsprijs. Evenals de groep van de professor Kohnstammschool uit IJmuiden, die deze prijs voor de tweede maal ver overde. De foto toont mevrouw M. Peters, echtge note van de voorzitter van de stichting Registratie Nederlandse Huisdieren, die haar hondje Tommie registreert op pijn loze wijze met een rubberstempel aan de binnenzijde van het oor. Komende weken zal er voor deze registratie door het gehele land propaganda worden gemaakt. Mevr. M. Peters is gedurende vier maanden bezig geweest de juiste registratiemanier te vinden. Tommie was haar trouwe helper, door geduldig als „proefkonijn" te dienen. Na afloop van de tocht vond Zaterdag avond in het K.S.A.-gebouw de uitreiking van insignes plaats aan de deelnemers die deze tocht met succes hebben volbracht. De heren C. J. van Dongen en J. Jansen, beiden uit IJmuiden liepen deze tocht res pectievelijk voor de negende en voor de achtste maal en voor deze prestatie ont vingen zij het herinneringskruis. Alle zesenvijftig deelnemertjes aan de Jeugdvierdaagse hebben de tocht uitge lopen. Naar de heer H. C. Smit ons nog mede deelde, waren er in Noordholland in totaal 9500 deelnemers, waarvan alleen in Am sterdam 7000. De deelnemers aan de avondvierdaagse in Castricum hebben Zaterdagmiddag de laatste 20 km gelopen en keerden om streeks 6 uur bij het punt van uitgang, het provinciaal ziekenhuis Duinenbosch, terug. Doordat ook deze deelnemende dames en heren het totaal aantal kilometers van de vier dagen 65 zonder uitvallers heb ben uitgelopen, kwam de groep, onder leiding van de heer P. M. Kuiper, in het bezit van een groepsmédaille van de N.W.B. In het hoofdgebouw zijn de wandelsport- Zondag 27 Juni kwamen de haven van IJmuiden binnen: Sandetti van IJstad. Ca- bono van Brake. Zaanstroom van Huil. Moto van Archangel. Congostroom van Rotterdam. Trude K van Rotterdam. Vesta van Fowey. Redaune van Londen. Netherland Coast van Newcastle. Abel van Colchester. Bullfinch van Londen. Riouw van Hamburg. Jelö van Kragerö, Heriot van Leith. Poeloe Laut van Hamburg. Medusa van Swansea. liefhebbers toegesproken door de heer dr. Kuiper, namens de directie van het pro vinciaal ziekenhuis. De spreker was vol lof over de prestaties. Vervolgens reikte de leider herinneringsmédailles uit aan hen, die vanaf de eerste tot en met de vierde keer deelnamen. Drie deelnemers kregen het zilveren kruis, omdat zij voor de vijfde maal deelnamen en één het zilveren kruis omdat zg de avondvierdaagse voor de tien de maal uitliep. Geslaagden EHBO Zaterdagmiddag vonden in zaal Dam de examens plaats van de Heemskerkse E.H. B.O. vereniging „P.I.M.". Vier candidaten werden afgewezen. Examinator was dr, Dijkhuisen uit Alkmaar. De geslaagden zijn: de dames G. Sinnen en W. J. Walgien en de heren W. J. v. d. Horst, G. Bussen, J. G. Doppenbecker, J. Cornet, R. v. d. Molen, H. J. Backer en A. Schouten. Bij voldoende deelneming zal volgend seizoen wederom een cursus worden geor ganiseerd. Uitwisselen met Rheden De Castricumse kinderen van de Centrale Lagere Openbare School staan een of meer prettige dagen te wachten. Op de het af gelopen weekend in de gymzaal gehouden ouderavond is namelijk het reisprogramma voor alle klassen bekend gemaakt. De laag ste klassen nemen het er op 1, 2, 8 en 16 Juli van en de twee hoogste klassen zullen van 5-10 Juli een bezoek gaan brengen aan Rheden (Gelderland). De kinderen uit Rheden zullen op dezelfde data in Castricum verblijven. De kinderen van de vijfde klas gaan 1 Juli naar Rotterdam om de bekende tunnel te bezichtigen. In de middaguren brengen zij een bezoek aan Diergaarde Blijdorp. De vierde klas gaat 2 Juli naar het vliegveld Valkenburg en het vogelpark Avifauna. Donderdag 8 Juli zullen de kinderen van de derde klas naar IJmuiden gaan en hier de pieren, de visafslag en de sluizen be zichtigen. De kaasmarkt te Alkmaar is Vrijdag 16 Juli de plaats waar de kinderen van de eerste en de tweede klas heen gaan en deze dag wordt besloten met een bezoek aan een speeltuin in Bergen. Zwembad Tijdens de rondvraag informeerde een der aanwezigen naar de stand van zaken ten aanzien van de bouw van een school- zwembad. De vragensteller, een oud-be stuurslid van de Kon. Ned. Zwembond, bood zijn diensten aan als adviseur, het geen door de oudercommissie gaarne werd geaccepteerd. Men zal zich bepalen tot de bouw van een zwembad, waarin de jeugd de eerste beginselen van de zwemkunst machtig kan worden, dus een bad, dat al leen geschikt is voor het behalen van diploma A. De lulsterrgke viering van het zilveren jubileum van „Kennemerstaten" werd Za terdagavond besloten met een tuinfeest dat velen enige prettige uren bezorgde, al was het jammer dat het weer niet meewerkte het was tamelijk fris op „Watervliet" waardoor de belangstelling iets onder de maat bleef. De voorzitter van „Kennemerstaten" opende deze avond en constateerde dat de viering van het jubileum naar wens is ver lopen en dat bijna alle onderdelen geslaagd zijn te noemen. Hg vond het belangrijk dat de aangesloten verenigingen nu weer eens van eikaars activiteiten hebben kunnen kennis nemen. Onder de bezielende leiding van de heer A. van Eekhout werd hierna begonnen aan het feest, waaraan werd meegewerkt door „The Velno's" met Barend KuMus op de katheder en door „The Hilo Hawaiïans". De tuin was feestelyk verlicht en toen het later donker werd, bleek dit een pret tige sfeer te bevorderen. Er werd naar hartelust gedanst, waarbij ook nog voor de beste stgl prijzen te verdienen waren. Voor de afwisseling zorgden tentjes, waarin kon worden gehengeld, geschoten en al derge lijke. Ook hiervoor bleek wel animo te bestaan. Vanaf terrein „Watervliet" vond 's mid dags een jeugddéfilé plaats, waaraan door ongeveer vierhonderd kinderen werd deel genomen. Medewerking hieraan werd ver leend door de Hoogoven-Harmonie. Later vonden op het terrein jeugdsporten plaats, waarby werd gewerkt in groepen van acht a negen kinderen. De eerste, tweede en derde prijswinnaars ontvingen een insigne met het opschrift „Sportdag". Zaterdagmiddag omstreeks vijf uur zijn de vyfendertig Zweedse athleten, welke aan de DEM-wedstrijden hebben deelge nomen, officieel door het gemeentebestuur van Beverwijk op het stadhuis ontvangen. Burgemeester H. J. J. Scholtens begroette de buitenlandse gasten in het Duits. Hij wees op de verbroedering die de sport op internationaal terrein tot stand brengt. Het speet de burgemeester dat de gasten slechts zo kort hier aanwezig konden zijn, zodat zij nu bijna niets van de omgeving konden zien en het gezinsleven in Holland slechts globaal konden aanschouwen. Namens de voorzitter van de Zweedse atletiekvereni ging „Kvarnsvedens Gymnastik og Idrotts- förening", de heer Knud Melin, dankte een tolk de burgemeester voor zijn welkomst woorden en overhandigde hij het gemeente bestuur een Zweeds vaantje. De voorzitter der afdeling athletiek van DEM, de heer J. J. Winkel, bracht ook zijn dank uit vóór de ontvangst. Hij zei dat door deze geste bleek dat het gemeentebestuur met het sportgebeuren medeleeft. Hij hoopte dat DEM op haar beurt gastheer van het ge* meentebestuur zou mogen zijn tijdens de wedstrijden van Zondag. Op deze receptie waren voorts aanwezig de wethouders W. Alberda, E. Gerritsen en de gemeentesecre taris, de heer J. Post In „Oud Wijk aan Zee" heeft de Bever- wijkse Harmoniekapel Zaterdagavond een concert gegeven. Voorafgaande hieraan maakte het tamboercorps een rondgang door het dorp en lokte velen uit de huizen. Toch viel de belangstelling niet mee, waaraan het minder mooie weer wel de schuldige zal zijn. Onder leiding van de heer H. van Ossen bruggen werd een programma van beken de nummers ten gehore gebracht, dat zeer in de smaak van de badgasten viel. Na een mars van A. H. Maas werd de ouverture tot „Egmont" van L. van Beet hoven uitgevoerd. Hierna volgde onder an dere nog de ouverture tot „Dichter und Bauer" van F. van Suppé. De BH.K. heeft een goede indruk in Wijk aan Zee gemaakt. Uitbreiding zaalruimte Aan de heren Ch. de Goede en J. de Nijs heeft de heer C. de Boer opdracht gegeven een zaal te bouwen aansluitende aan de be staande van café ,.De Zon" te Wijk aan Zee. Deze zaal wordt 17 meter lang en 9 meter breed. Tussen de beide zalen zal een op vouwbare deur worden gemaakt, waardoor één geheel zal kunnen worden verkregen. Gevonden voorwerpen Aan de Wijk aan Zeese politiepost zgn in lichtingen te verkrygen over de volgende gevonden voorwerpen: armband, zonnebril, kinderbadpak, badhanddoek. broekriem, Lipssleutel, tabakspijp, zwarte dameshand schoen en een kindersokje. Naar „Hervormd Beverwijk" meldt zal het vertrek van ds. Wiersma te Wijk aan Zee, die een jaar dienst zal doen als leger- predikant in Nieuw Guinea, plaats vinden in de weck van 4-10 Juli. De kerkeraad van de wykgemeente heeft in de afwezigheid van de predikant toege stemd onder voorwaarde dat het gemeente werk in die tyd zal worden verricht door een vicaris. Gedurende het badseizoen zullen de an dere predikanten het werk doen. maar men rekent van September tot April op de komst van een vicaris, die dan tevens het jeugdwerk in Beverwijk zal waarnemen.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 3