Veteranen lieten zien, dat zij het nog konden TYPEN PONT J. v. Rookhuizen fjfcf a fiuizinc lordMje ërljtj tornt Taxi chauffeur gevraagd Flinke jongen gevraagd Margriet - Revue - Donald Duck REM BOEKHOUDEN Paraat 'förieven aan de redactie Tarief loon baart onrust Vanmorgen in de Vishal en op zee Trouwfoto's Luidspreker BEDRIJFSRUIMTE 6 Vermoeiende voetbaldag in Castricum Staalfabriek legt grieven voor Turk tuimelde van Brit in IJmuidense kolk De conferentie over het uniestatuut Scheepvaart A. Hartong van Ark C. J. J. Veening Fotobureau CHR. PIETERSE P. C. DE GEUS Belastingconsulent W. DE ZWIJGERLAAN 16 Santpoort (Stat.) INST. A. HOLMAN Handel in Rijwielen, Electra en Philips Gloeilampen PLASTIC ZOLEN KARPETTEN v. DOORN's Woninginrichting E X A ME NO PL E I D IN G HUGAS, E LGERSMA.POTGIE S E R ZoEkiT U Plaats een Luidspreker TE HUUR VERKOOPSTER LEERLING VERKOOPSTER KONINKLIJKE MARINE VAN DUREN'S CORSETTENMAGAZIJNEN FLINKE VERKOOPSTER en LEERLING VERKOOPSTER ZAANLANDSCHE HOUTHANDEL PRIMA VAKMAN MAANDAG 28 JUNI 1954 Aan de veteranendag van het district Noordholland van de KNVB hebben Zon dag circa 550 oud-voetballers deel geno men. De wedstrijden namen 's morgens om 10 uur op de terreinen van de Castricumse sportvereniging CSV een aanvang en in de middaguren werden, omdat men velden tekort had, nog enige wedstrijden op het terrein van Vitesse '22 aan de Beverwijker straatweg gespeeld. Er is met grote animo door de „oudjes'' gevoetbald, al was voor ■velen van hen het aantal wedstrijden dat zij moesten spelen, teveel. Meer dan de helft kon na afloop van de dag geen boe of ba meer zeggen, doch niettemin had het hen, te horen naar de uit latingen, goed gedaan weer eens een balle tje te trappen en tevens de kennismaking met oude voetbalvrienden weer te hernieu wen. De afgevaardigde van de KNVB de heer J. Bakker heeft na afloop de gasthe ren de sportvereniging CSV bedankt voor het beschikbaar stellen van de terrei nen en vervolgens de speldjes uitgereikt. De uitslagen van de gespeelde wedstrij den zijn als volgt. Groep a: KFCAlcmaria 03: Zaandijk KFC 23; AlcmariaZaandijk 02. Groep b: SchagenPurmersteijn 43; ZVVSchagen 32: PurmersteijnZVV 1—3. Groep c: WFC—Hollandia 0—1; Hol- landia—GVO 0—1; GVO—WFC 1—1. Groep d: Alkmaarse BoysOSV 20; Alk- maarse BoysBFC 30: BFCOSV 35. Groep e: CSVAlkmaar 12; Alkmaar Verkort wargegevmn) Melksanering wel goed. Dat de melk- sanering in de gemeente Velsen een gunstig beeld vertoont (de heer Leegwater meent dit te moeten betwijfelen) blijkt onder meer daaruit dat in de zes jaren van het bestaan van die regeling niet meer dan een tiental klachten bij de door B. en W. in gestelde vertrouwenscommissie zijn bin nengekomen. Daar periodiek de bevindingen van de ze vertrouwenscommissie zijn gepubliceerd kon iedere ontevreden consument zich van de gang van zaken op de hoogte stellen. Uit bovenstaande blijkt wel duidelijk dat van ontevredenheid op grote schaal geen sprake is. Vrijheid is zeer betrekkelijk. Een hele bibliotheek van wetten geeft aan wat wij in ons „vrije" land niet mogen doen en hoe wij iets wel moeten doen. Juist nu de melkhandel een vrije keus geeft uit 3 a 4 melkslijters, wordt door de heer Leegwater gesproken van dwang. Moet men per se een keuze hebben uit alle 50 melkslijters om over vrijheid te spre ken en moet de slijter kilometers rijden voor de bezorging van melk voordat de heer Leegwater de vrijheid kan apprecië- rèn? De medewerking van de afnemers voor de indiening van een verzoek wordt inge roepen om een drietal redenen: Ten eerste: verandering van leverancier kan niet worden toegestaan, wanneer de klant nog schuld bij zijn leverancier heeft. In de tweede plaats dient de verhouding afnemer-leverancier zes maanden te heb ben bestaan (dit hoofdzakelijk voor de on ontbeerlijke wijkverschuivingen). Tenslotte is het nodig dat het bestuur toezicht houdt in de mutaties, omdat een melkslijter, die onvoldoende service geeft, daarvan nadelige financiële gevolgen on dervindt. De heer Leegwater verzuimde de naam van de klant te vermelden, die zo onheus door haar melkslijter is behandeld; wij kunnen het geval daarom niet onderzoeken en beoordelen. Genoemde regeling is juist getroffen om ontevreden klanten een an dere melkslijter te laten kiezen. Ten overvloede onderstreep ik het arti kel in de IJmuider Courant van 19 Juni, waarin onder andere staat, dat de melk handelaar niet feilloos is en ook dat er sprake is van „soms moeilijk" publiek. Dat bakker, slager, kruidenier, enz. tot een dergelijke regeling zouden overgaan, is voorlopig uitgesloten. Melk is een standaard product en er is geen kwaliteitsverschil, wat bij genoemde branches wel het geval is. H. VAN LEEUWEN, Secr. melkhandel Velsen. Christenen. Met grote verwachting heb ben duizenden de evangelist Billy Graham ontvangen en naar hem geluisterd. Wat doet het een mensenhart goed, de eenvou dige woorden te lezen, die deze Evangelist heeft gesproken. Maar wat teleurstellend is 't als men een paar dagen later leest, dat die zelfde evangelist spreekt over een herbewapening van Duitsland. Is 't nu niet treurig, dat een Christen en met hem mil- lioenen Christenen, die altijd maar spreken over de liefde Gods en die zeggen op die God te bouwen, zo weinig vertrouwen heb ben in die zelfde God als er wrijving in de wereld is? Wordt 't nu niet tijd, dat allen die zich Christenen noemen, en Hem wil len volgen, die gezegd heeft „Die met 't zwaard omgaat, zal door 't zwaard ver gaan", alleen hun hulp van God verwach ten. Christenen over de hele wereld, geen herbewapening meer, maar een werkelijk vertrouwen in God, dat is wat deze wereld nodig heeft. J. A. F., Haarlem Billy Graham. Met grote erkentelijk heid heb ik het verslag gelezen in Haarlems Dagblad d.d. 23 dezer van de samenkomst en rede van dr. Graham gehouden in het stadion te Amsterdam op Dinsdag 22 dezer. De gang van zaken en de inhoud der prediking zijn beknopt juist weergegeven en kunnen bij lezing zegen verspreiden. Teleurstellend is het daarom, dat de ver slaggever meent te moeten vermelden, dat ongetwijfeld hier een vorm van massa suggestie tot uiting komt, die versterkt wordt door Graham's met doordringende stem herhaalde oproep, enzovoort. Daar waar kinderen Gods samen zijn in gebed en prediking van Gods woord is de Heilige Geest tegenwoordig. De werking van de Heilige Geest in het hart van de mens is dat Hij overtuigt van zonde, en van gerechtigheid en van oordeel: Joh. 16:8. Door de werking van deze Geest voegt God toe tot de levende gemeente van Jezus Ciiristus: Handl. 2 47. S. Nieuwe Niedorp 10; Nieuwe Niedorp CSV 56. Groep fKaagvogelsMFC 01 MFC—IVV 1—0; IVVKaagvogels 2—1. Groep g: ZaanlandiaW.Waard 03; HSV Zaanlandia 4—3; W.Waard—HSV 2—0. Groep h: Flevo—KW 0—1; USVU—Flevo 6—2. KW—USVU 2—4). Groep i: AGVS— Berkhout 02; BerkhoutOudesluis 01; OudesluisAGSV 50. Groep j: Watervo gelsUitgeest 24; UitgeestODIZ 31; ODIZWatervogels 14. Groep k: De Rijp Scheidsrechters Alkmaar 12; VESDO --De Rijp 23 Scheidsrechters Alkmaar VESDO 20. Groep 1: ForestersAssen delft 1412; AssendelftSucces 06; SuccesForesters 21. Groep m: OSS Alkmaria 2 01; Alkmaria 2OSS 13; Alkmaria 2Scheidsrechters Alkmaar 02. Groep n: Vitesse '22Egmondia 03; BergenRanders 13; Vitesse '22 —Bergen 02; RandersEgmondia 20. Er is bij Hoogovens sprake van enige onrust, doordat het personeel van de Staal fabriek met enige grieven rondloopt, grie ven welke het gaarne tot oplossing zag ge bracht. Naar van arbeiderszijde wordt ver wacht, moet het mogelijk zijn de zaak min nelijk te regelen. Van die wens heeft de in het gebouw der K.S.A. gehouden vergade ring blijk gegeven. Deze door de Bedrijfs- unie belegde bijeenkomst was zeer druk bezocht. Algemeen werd het vertrouwen uilgesproken in het beleid van de respec tievelijke bondsbesturen. Aan de hand van de gevoerde besprekingen werd een aantal conclusies aanvaard, welke wij hieronder afdrukken. Aan het einde der bijeenkomst werden de leden opgewekt ook in het be drijf te doen blijken dat zij leden zijn van de samenwerkende organisaties en zich derhalve te onthouden van wilde acties, welke ook. De volgende conclusies werden door de vergadering vastgelegd: 1. Opmerkingen over loon en kosten van levensonderhoud zullen direct ter kennis van de hoofdbesturen worden gebracht; 2. Ter zake van het tarief zal: a. contact met Hoogovens worden opgenomen over de uitvoering van het tariefsysteem in de Staalfabriek, zo nodig geassisteerd door de tarief deskundige van de bonden; b. ge gevens zullen worden opgevraagd bij de directie van Hoogovens over de indeling der vier-premie-categorieën; c. met de bonds- deskundige zal worden nagegaan, of en in hoeverre vereenvoudiging van het bestaan de premiestelsel mogelijk wordt geacht; d. de leden van de tariefcommissie zullen zoveel mogelijk geüniformeerd dienen te worden. Wij vernemen, dat de situatie, in de Staalfabriek rustig is. Men is het nog niet eens over de doorbetaling van het loon, dat door de korte wilde stakingen van vorige week gederfd werd. Vannacht omstreeks 1 uur is de 27-jarige A. C., chef-steward van het Engelse schip Noemi en afkomstig uit Istanboel, in de Noordersluis gevallen. Hij kwam met zijn hoofd op het tegen de muur geplaatste vlot terecht en kreeg een kaakfractuur. Nadat hem door dr. Wuite en de heer Bakker eerste hulp was verleend is de man per zie kenauto naar het Antoniusziekenhuis ver voerd. Twee trawlers Vanmorgen waren aan de IJmuidense hallen de trawlers „Eveline" met 460 kis ten schelvis, 110 gullen, 70 makreel, 30 wijting, 30 radio, 200 kleine kistjes makreel er. 150 stuks stijve kabeljauwen, en de „Thorina" met 320 kisten schelvis en pie pers, 170 makreel, 30 open makreel, 180 gul en kabeljauw, 30 wijting, 10 stokkebit en 210 kleine kitsjes makreel. Logger- en kottervloot Negentien loggers en kotters waren er vanmorgen met 800 kisten schelvis en pie pers, 300 gullen, 90 radio, 450 makreel, 200 gestripte makreel, 700 schol en 15.000 kg. tongen. Makreel tot torren De makreel deed vanmorgen van 19 tot 16, de kleine kistjes gingen van de hand voor ƒ4.90 tot ƒ6.20 (15—17 kg.). België kocht de rijen kabeljauwen voor 92 tot 84 en de kisten kabeljauw naar kwaliteit voor 126 tot 98. De Belg kocht ook de tarbot voor 1.70 tot 1.80. Het binnenland kon de grote gul gebruiken voor 38 tot 29, de middel voor 25 tot 18 en de tor ren voor 13 tot 9. Schelvis en tongen De piepers deden van 18 tot 12, de pennen van 30 tot 35, de kleinmiddel schelvis van 33 tot 38. Wijting haalde 13 tot 17, schol 3 13 en de tweetjes 17 tot 21. Lappen maakten 2.05, groot middel 1.60 tot 1.50, halve pondjes 1.55, tong I van 1.10 tot 1.15 en tong 2 van 0.90 tot 1,—. En op zee De „Zeelandia" deed vanmorgen vroeg een trek van 15 manden piepers en vier gul. In de buurt van deze trawler visten ook de „Oceaan 3", de „Marijke" en de „Shamrock" op 't Zand.. De „Oceaan 3" deed een trek van 15 hoops, 5 kabeljauw en 3 gul. Bij een vorige trek had deze logger 7 manden hoops. De „Cornelia Maria" haalde in een trek 4 manden varia, 3 ma kreel, 2 piepers en 1 wijting scheep. De „Annie" meldde een slecht visserijtje, wat de nacht van Zondag op Maandag betreft en een trawler deed een trek van 20 hoops met 6 makreel, 10 piepers en een paar gul len. De trawler „Haarlem" deed gisteren bij de Fladen een trek van 60 manden ha ring en andere trawlers, zoals de „Maria van Hattum" en „Tzonne" meldden trekkgn van 25 tot 30 manden haring. De „Maria van Hattum" is inmiddels Zuid-over gaan stomen. Ook de „Mary" deed trekken in die omgeving van 30 manden haring en wat koolvis en grote wijting. Oudste boten zijn nu de „Maria van Hattum" van Vrijdag 18 Juni en de „Tzonne" van Zaterdag 19 Juni. Deze twee schepen zouden voor de Woens- dagmarkt komen. Deze week kan De Pion kampioen begroeten De eerste beslissingswedstrijd bij de Castricumse schaakclub De Pion met als inzet het clubkampioenschap tussen C. Bennes en P. Molenbroek is door laatstge noemde speler gewonnen. Nog deze week zal de tweede wedstrijd tussen beide can- didaten gespeeld worden en wanneer P. Molenbroek remise uit het vuur weet te slepen, dan kan hij zich kampioen noemen. Voor de promotie-degradatie heeft J. van Ravenswaai van C. J. Heeck gewonnen en J. Rozing van S. van Weeren. Door deze uitslagen is het vrijwel zeker dat C. J. Heeck degradeert naar het tweede tiental en J. Rozing promoveert naar het eerste tiental. Zuid-Molukken zullen eventuele besluiten niet erkennen Met het oog op de conferentie van de Nederlandse regering met de Indonesische regeringsvertegenwoordigers hebben de heren J. P. Nikijuluw en ir. J. A. Manu- sama zich namens de regering der repu bliek Zuid-Molukken een brief gericht tot minister-president dr. W. Drees, waarin zij onder meer zeggen: De grondslag van de onderlinge verhouding tussen het Ko ninkrijk der Nederlanden enerzijds en de republiek der Verenigde Staten van Indo nesië anderzijds is vastgelegd in het Unie statuut. De wettige opvolgers van deze Verenigde Staten van Indonesië zijn zowel de in April 1950, in overeenstemming met de Ronde Tafelconferentie-overeenkom sten, geproclameerde republiek der Zuid- Molukken, alsook de in Augustus 1950 we derrechtelijk gevormde republiek Indone sia. Geen enkele wijziging in de onderlinge verhouding tussen het Koninkrijk der Ne derlanden en de wettige opvolgers der re publiek der Verenigde Staten van Indone sië zal dus tot stand kunnen worden ge bracht met uitschakeling van één dier op volgers. De regering van de republiek der Zuid-Molukken zal zich in geen enkel op zicht gebouden achten aan de op de confe rentie tussen de Nederlandse regering en de Indonesische vertegenwoordigers ge nomen besluiten. Bezield evenwel met het oprechte ver langen een reële bijdrage te kunnen leve ren tot vermindering van de spanningen in Zuid-Oost-Azië en met het oog op de huidige situatie in dat werelddeel, stelt de regering van de republiek der Zuid-Mo lukken voor, binnen de kortst mogelijke tijd een conferentie te beleggen tussen het Koninkrijk der Nederlanden, de republiek Indonesia en de republiek der Zuid-Moluk ken, onder auspiciën van de U.N.O.-com- missie voor Indonesië. Aardijk, 25 v. New York n. Roterdem. Alr.ati, 25 480 m. NO. St. Vincent. Aludra, 26 te Roterdan». Alwaki, 25 v. Curacao r.. Rio de Janeiro. Annenkerk. 25 v. Adelaide n. Aden. Appingedijk, 26 te Antwerpen. Amor, 26 Rotterdam verwacht. Abbekerk, 26 v. Lissabon n. Marseille. Albireo, pass. 25 Kaap Verdische eil. naar Las Palmas. Alchiba, 25 v. Buenos Aires n. Pto Alegre. Alhena, 25 v. Montevideo n. Antwerpen. Alpherat, 25 te Rio Grande do Sul. Afgos,28 t¥ Arhsterdafri.' Banka. 25 v. New York n. Boston. Billjton, 25 te Seattle. Bonaire, 26 Paramaribo verwacht. Boschfontein, 25 v. Genua n. Marse 'le. Boskoop, 25 v. Madeira n. Barbados. Boschfontein, 26 te Marseille. Chaiaa, 26 te Rotterdam. Coryda, 25 v. Bombay n. Calcutta. Edam, 25 v. Damman n. Aden. Esso Den Haag, pass. 26 Kreta n. Antwerpen Eendracht, pass. 26 Gibraltar n. Bremen. Garoet, 26 v Aden n. Ummsaid. Kedoe, 25 te Singapore. Kota Agoeng, 26 te Port Said. Hathor, 25 v. Rotterdam n. Barcelona. Hestia, 25 v. Talara n. Nederland. Holland, 26 te Zanzibar. Katelysia, 25 v. Curacao n. Singapore. Kertosono, 25 v. Suez n. Casablanca. Lawak, 26 te Los Angelei. Madoera, pass. 25 ten N. Azoren n. Alexandrié Mariekerk, 25 v. Marseille n. Casablanca. Meerkerk, 25 v. Genua n. Port Said. Maasland. 25 v. Pto Alegre n. Buenos Aires. Omala, 26 te Trin.dad. Oranje, 26 te Napels. Oranjestad, 26 te La Guaira. Orestes, 25 v. Amsterdam n. Stettin. Prins Alexander vertr. 26 v. Quebec n. Rouaan. Prins Willem IV, pass. 25 Belle Isle n. Le Havrp Prins Willem v. Oranje. 26 v. Plymouth n. Antw. Ridderkerk, pass. 25 Dakar n, Las Palmas. Rijnkerk, pass. 25 Dakar n. Kaapstad. Rijnland, 25 te Bahia. Schouten, 26 te Rottetdam. Sloterdijk, 25 v. New York n. Boston. Soestdijk. 26 te Djeddah. Straat Banka. 28 te Adelaide verw. Salawati, 25 v. Amsterdam n. Marseille. Slamat. 30 Houston verwacht. Stad Maastricht. 26 te Vlaardingen. Teiamon, pas. 25 Vliasmgen n. Point a Pitre. Tero, pass. 26 Finisterre n. Rotterdam. Tpmori. 26 v. Belawan n. Padang. Utrecht, 25 v. Casablanca n. Port Said. Waterman, 30 Rotterdam verwacht. Willem Ruys, pass. 26 Sabang n. Belawan. KLEINE VAAR! Anna b, 26 v -Huil te Sunderland verw. Algarve, 25 v. Grangemouth n. Rotterdam. Advent. 26 v. Abenraa n. Naestved. Appingedam. 26 v. Antwerpen n. Rotterdam. Arnoudspolder, vertr. 26 v. Oporto n. Antw. Atlantis, 26 v. Granville n. Par. Att S. 25 v. Swansea n. Terneuzen. Ardeas, 25 v. Amsteidam n. Kopenhgen. Beekbergen. 25 v. Dundee te Berwick. Betty Anne S. 25 v. Vianna n. Guernsey. Bill S. 25 v. Horsens n. Vestervik. Bornrif. 25 v. Karlstad n. Groningen. Bab T, 19 te Roytta. Badzo. 26 v. Londen te Rotterdam. Barracuda, 25 te Arendal. Bestevaer, 25 te Hamburg. Birmingham, 26 v. Wear n. Harlingen. Brem, 26 v. Antwerpen n. Oporto. Capricorn, 25 v. Charlestown n. Queensboro. Casablanca, 25 v. Bordeaux te Casablanca. Claes Compaen, vertr. 26 v. Bilbao n. Libourne Casana, 25 v. Kopenhagen n. Nakskov. Citadel, 25 v. Antweipen te Vlissingen. Citadel, 26 te rede Vlissingen n. Kopenhagen. Cormoran, 26 v. Arnhem n. Londen. Crescendo, 26 v. Hamburg n. Roterdam. Cooisingel. 25 v. Garston te Barrydock. Cornelia b II, 25 v Bordeaux te Port Lyautey Corsica, pass. 25 Vlissingen n. Dordrecht. Deneb, 25 v. Willebrouw te Londen. Deni. 27 v. Skagen te Rotterdam verw. Dollard. pass. 25 Brunsbüttel n. Rouaan. Driebergen, 25 v. Fedala n. Casablanca. Duiveland, vertr. 26 v. Rotterdam n. Tyne. Eibergen, 25 v. Leixoes te Lissabon. Eida, 25 v. Middlesbro n. Berwick. Frans Bohmer, 25 v. Dakar n. Bordeaux. Frejo, 26 te Kemi. Ferocia. 26 v. Antwerpen n. Mostijn. Friblo, 25 v. Londen te Grangemouth. Gersom, 25 v. Sundsvall te Amsterdam. Glory, pass. 26 Vlissingen n. Antwerpen. Gramsbergen, 25 v. Sabies d'Olonne n. Bordeaux Harold, 27 te Glassondock verw. Haskerland. vertr. 26 v. Harlingen n. Goole. Henriëtte, pass. 25 Vlissingen n. Antwerpen. Henrica, vertr. 26 v. Garston n. Millom. Ida Pieter, 28 Mesane verwacht. Import, 27 Antwerpen verwacht. Jaba, pass. 26 Brunsbüttel n. Helsingborg. Johannes. 26 v. Rotterdam te Delfzijl verw, Jokurma, pass. 25 Ouessant n. Quimper. Joost, 24 te Rundvik. Kenitra, 25 v. Casablanca n. Safi. Kortenaer, 26 bij Wight n. Portsmouth. Keyser, 25 v. Kotka n Shoreham. Leonard, 26 v. Amsterdam n. Surte. Larix, 23 v. Haparanda n. Delfzijl. Leemans, 26 bij Beaehyhead n. Newcastle. Lucas Bols II, verm. 26 v. Helsinki n. Sornaes. Liberta, 25 v. Gefle te Mantyluoto. Lydia, 25 v. Swansea te Antwerpen. Marathon, 25 v. Londen te Amsterdam. Maria Theresia, pass. 26 Vlissingen n. Irvine. Marcella, 26 te Newburgh. Markab, 25 v. Fur n. Colchester. Markab N. 27 Rotterdam verwacht. Mees. Vremer, 26 te Huil verwacht. Merak N. 25 v. Rotterdam n. Las Palmas. Meuse. 25 v. Koping n. Rotterdam. Midslar.d. vertr. 26 v. Rotterdam n. Grangemouth Mvpuck. vertr. 26 v. Parijs n. Malmö. May Mere, 26 te Propriano verw. May Star, 27 te Rotterdam verw. Nettie. 26 nog te Hamina. Nassauhaven, vertr. 28 v. Varberg n. Dordrecht. Neeltje b, 26 20 m. W.NW. Bizerta. Nieuwland, 26 Rotterdam verwacht. Noord, 26 v. Rotterdam r.. Shellhaven. Noorderhaven, pass 26 Kiel n. Rotterdam. Nottingham, vertr. 26 v. Harlingen n. Leith. Nijenburgh, 25 v. Oxelosund te Norkoping. Nieuwehaven, vertr. 28 v. Gothenburg naar Rotterdam. Noorderlicht, pass. 26 Holtenau n. Bristol. Perreigaux, 26 te Nantes. Pavo. 23 te Domsjo. Poortvliet, 26 v. Kopenhagen n. Karlskrona. Ponto, 22 te Hamina Ponza, 25 v. Zaandam n. Rotterdam. Plato, 25 v. Amsterdam n. Gothenburg. Polaris, pass. 25 Vlissingen Antwerpen. Prior, verm. 26 v. Propriano n. Zeebrugge. Rapid, 25 v. Middlespro n. Rotterdam. Ruby, 25 op de Theems. Silvaplana. pass. 26. Vlissingen n. Kopenhagen. Spurt, vertr. 26 v. Lissabon n. Oporto. Sirius, verm. 26 v. Rotterdam n. Gravelines. Silvretta, 25 v. Randers n. Rotterdam. Soemba, 28 v. Lowestoft te Antwerpen. Seift, 25 v. Rouaan n. Kopenhagen. Ibis, 25 te Kopenhagen. Taormina, 25 v. Haderslev. Ton S, vertr. 26 v. Gent n. Malmö. Taurus. 26 v. Middlesbro n. Rotterdam. Van Brakel, 25 te Leith. Vlieland, pass. 26 Kiel n. Rotterdam. Westropa, 27 te Port Talbot verw. Wickenburgh, pass. 26 St. Vincent n. Casablanca Westerschelde. 25 te Londen. Westersingel, 25 v. Grangemouth n. Les Sables d'Olonne. Wieka, 25 v. Zeebrugge te Vlissingen. SLEEP VA ART Hudson, 25 600 m. W.ZW. Lands End. Poolzee. 25 70 m. w. Kp. Tenez. Rode Zee. 25 te Maracaibo. Thames. 25 v. Troon n. Rotterdam. Tyne, 25 290 m. O.NO. Curagao. Witte Zee. 25 810 m. NO. Barbados. Zwarte Zee, 26 v. Troon te Rotterdam. Tandarts AFWEZIG van 1 t/m 17 Juli. Voor spoedgevallen op de spreekuren van de tandart sen Biewinga en v. Dalsum. Van 1 t/m 10 Juli eveneens de tandartsen Milatz en Zegel. Longarts Praktijk hervat. Raadhuis en Kerk Hoofdstraat 179, Santpoort TeL K 2560 - 8121) oud-belast.ambt te IJmuiden Tel. 8590 Spreekuur van 1920 uur WOLLEN PLAIDS Voor auto en kamperen, prachtige Schotse ruiten, licht beschadigd, van f 37.50 voor f 16.90. Kam peerdekens 2e keus slechts f 6.95 en f 11.25. TAPIJT- HANDEL „Maro", Jans straat 85 bij Gr. Markt, Haarlem. ZOMER-SPOEDCURSUS duur 2 maanden. Aanvang direct. Aanmelden deze week Oude Gracht 71 Haarlem, Tel. 14517 Aan de abonné's op onze weekbladen wordt medegedeeld dat onze bezorger in IJmuiden, de heer VESSIES. zijn taak heeft neergelegd. Het agentschap is met ingang van Maandag 28 Juni overgedragen aan de heer Cyprèsstraat 40, IJmuiden Mocht door deze wijziging een onzer abonné's bij de bezorging onverhoopt vergeten worden, aan gelieve men dit de heer HOLMAN te melden. Men kan er verzekerd van zijn dat na deze kennisgeving de bezorging voortaan correct zal geschieden. DE GEÏLLUSTREERDE PERS N.V. Voor fouten In telefonisch opgegeven advertenties kun nen wQ geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. De Administratie. Kerkstraat 17 Beverwijk - Tel. 4167 JUNCKER Dames- en Herenrijwielen, alle kleuren en mod. w.o. de beroemde Paramount. Tevens EMPO-, Magneet- en Fongersagent. Levering op condities eventueel zonder vooruitbetaling. NU OOK HAKKEN Probeert ze! Kennemerlaan 147. Tel. 4057 Grote sortering 12/4 wollen Wilton f 135. VELVETO-karpetten uit voorraad 1 pers jeugdmatras f 25.75 1 pers. divanbed 10 jaar garantie f 23.75 Oud-Hollandse Doeken f 3.25 GEN. CRONJéSTR. 113, Haarlem Tel. 19141 Bedden reparatie in één dag retour voor prottijkdiplonws Donderdag 8 Juli vangen nieuwe cursussen aan voor het practijkdiploma opleidende voor het associatie-examen DEC. 1954 Voor deze snelle cursus komen slechts zij in aanmerking, die behoorlijk intelligent zijn en over veel werklust en doorzettings vermogen beschikken, Een boekhoudkun dige vooropleiding is niet noodzakelijk. Ons geslaagdenboekje 1953 vermeldt de namen en adressen van 760 geslaagde cursisten. Inl., prosp. en inschr. Maandag t/m Vrijdag van 9 5 en 7 9 uur aan het lesgebouw FRANS HALSPLEIN 9 TEL. 16372 DEN HAAG - HAARLEM - AMSTERDAM ROTTERDAM - UTRECHT - GRONINGEN EEN PAKHUI^ R.C|/V\T£ I ONTHARING d. diathermie, verw. v. wratten, moedervL enz. Vele aanb. H.H. Dokt. Pijnboomstraat 6, teL 24402 Haarlem-N. GRATIS WONINGRUILCA- TALOGUS, tevens verkoop onroerende goederen in Ne derland. Woningruilcentrale Nederland, Spoorstraat 11, Utrecht, telf. 21758 - K 3400. WONING RUIL. Aang. Par terre in de Noostraat Noord kant voor woning aan de Zuidkant of ruimer huis in de gemeente. Adres bur. v. dit blad. RUILEN ben. woning te Be verwijk voor benedenwoning te IJm. O. of omg. sluis. Br. L 2860. WIE HEEFT voor mij een Duitse Bijbel met Latijnse letter te koop? Breur, Den nenstraat 7, IJmuiden-Oost. TE KOOP 2 herbouwplichten voor 2 woningen in de Gem. Velsen. Br. L 2859. De Westerse mogendheden hebben zich verbonden gemeenschappelijk pal te staan voor het kostelijk goed: de vrijheid en zelfstandigheid als volk en natie. In de allereerste plaats betekent dat te allen tijde paraat zijn. En paraat zijn wil zeggen de beschikking hebben over het nodige moderne materieel en betrouwbaar, des kundig en geoefend personeel. ,'-^0 De Koninklijke Marine zal binnen enige tijd 145 schepen omvatten nl: 1 vliegkampschip, 2 kruisers, 12 onder zeebootjagers, 17 fre gatten, 7 onderzeebo ten, 82 mijnenvegers, 9 patrouillevaartuigen en een aantal hulp- vaartuigen. w.7/- te IJMUIDEN. opp.vl. ca. 130 m2. flinke hoogte, veel licht en ventilatie. Zeer geschikt voor atelier, loonpakkerij, opslag ruimte etc. Brievfen met opgave gestelde doel onder no. 6613 bureau van dit blad. SPECIALITEIT HAARLEM \^J 1 BALLY schoenen vraagt een en een Aanmelden dagelijks tussen 5 en 6 uur: Grote Hout straat 42/44 Bij de Koninklijke Marine is voor flinke jongemannen van 16 jaar en ouder plaats als matroos, telegrafist, electromonteur, radio-radar-mon teur, machinist, torpedomaker, mari nier, vliegtuigmaker (-motormon teur, -vliegtuigmonteur, -metaalbe werker, -instrumentmaker) enz. Naam: Straat: Plaats: coupon 18-7 Aan Hoofd Marinewerving Bezuidenhoutse- weg 123, Den Haag Verzoeke toezending inlichtingenboekje Zend voor nadere inlichtingen bovenstaande coupon in of. beter nog. kom eens praten op een van de volgende adressen: Haarlem, Gemeentehuis. Afd. Mil. Zaken, Dinsd. v. 10.00—12-00 uur. Politiebureau. Smedestraat 9. Vrijdag van 18.30—21.00 uur. Beverwijk, Politiebureau, Woensd. v. 12.00—14.00 uur. Amsterdam. Marinewerf Kattenburg, dag. v. 8.30—17.00 uur. Zaterd. v. 8.30—12.30 uur. Buitendien Maand. v. 19.30—20.30 uur en te 's-Gra- venhage. Hoofd Marinewerving, Bezuidenhoutseweg 123. Grote Houtstraat 10 Haarlem vragen Sollicitaties aan het Hoofdkantoor: Jan van Nassau- straat 29. Den Haag. Brieven onder no. IJ 792 aan het bureau van dit blad. 16 17 jaar. Kalverstraat. IJmuiden-Oost. GEVRAAGD te Amsterdam voor de afdeling Open Daken in luxe wagens die genegen en bekwaam is later de zaak over te nemen. Brieven onder no. 6614 bureau v. d. blad.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 8