Amerika nu ook gebracht tot „waakzaam afwachten Weerbericht Communiqué Brits-Amerikaans overleg Haarlems Dagblad Communistisch China wil zich losmaken van Sovjet-voogdij Besprekingen te Washington geslaagd IJmuidenaar in Duitsland overvallen Indrukken in Londen en Parijs Onzekere situatie in Guatemala Het woord is aan Mendès-France belooft „spoedig en duidelijk antwoord" Mening van India: 99 Beroofd en ernstig gewond in ziekenhuis opgenomen Fransen ontruimen Ankhe in Annam Frankrijk en de EVG Twee vliegtuigen in botsing Jaarvergadering van persbureau-directeuren Veldslag bij stemlokaal Twee dorpen slaags E.V.G Zuid-Oost Azië A toombesprekingen Andere zaken Tsjoe En Lai wil niet-aanvalspact tussen Aziatische landen creëren Weerrapport 68e JAARGANG No 296 Bureaux: Kennemerlaan 186,Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (niet voor adv. en abonn.), Haarlem: Gr. Houtstr. 93 alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom DINSDAG 29 JUNI i954 IJmuider Courant VELSER OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT EDITIE 298e JAARGANG No 144 Uitgave Grafische Bedrij/en Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p. post 7.—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman 99 99 (Van onze correspondent in Washington) Churchill heeft in het Witte Huis kans gezien de oude wijsheid van het „haast u langzaam" te doen aanvaarden. Beide partijen hebben water in hun wijn gedaan. Enerzijds is het Brits Locarno-plan op de achtergrond gedrongen, anderzijds zal het Amerikaanse initiatief met betrekking tot een NAVO voor Zuid-Oost-Azië slechts langzaam op gang gebracht worden. Churchill, die wellicht voor de laatste maal als staatsman Washington bezocht, heeft van de gelegenheid gebruik gemaakt om in bewogen woorden de pers duidelijk te maken waarom hij en Eden te Washington zo verbeten gestreden hebben voor een kalm tempo. Een vreedzaam naast elkander leven met de Sovjet-wereld moet namelijk serieus geprobeerd worden. Churchill twijfelde niet aan een over winning voor het Westen ingeval van een oorlog tussen beide machtsblokken, doch het Westen zou als overwinnaar op een puinhoop staan. Hij hoopte daarom dat de toenadering op handels- en cultureel ge bied het Russische volk wat zou verande ren en dat er eventueel na 25 jaar een verbeterde wereld zou zijn. In het communiqué, dat Maandag te Washington is uitgegeven na afloop dei- vierdaagse besprekingen tussen de Ver enigde Staten en Groot-Brittannië, beves tigden president Eisenhower en premier Churchill dat zij de plannen voor het in stellen van een Europees leger blijven steu nen. Omtrent Zuid-Oost-Azië wordt ge zegd dat de Verenigde Staten en Groot- Brittannië voort zullen gaan met het op stellen van plannen voor een gemeen schappelijk verdediging van dit gebied, opdat het hoofd kan worden geboden aan de toestand, die zou ontstaan' bij een sla gen of mislukken der Geneefse besprekin gen over Indochina". De Verenigde Staten hebben zich neer gelegd bij de Britse weigering deel te ne men aan internationale onderhandelingen op korte termijn over een Zuid-Oost-Azia tisch verdedigingsverdrag. De zinsnede „Wij zullen voortgaan met het opstellen van plannen" slaat op nieuwe besprekingen tussen de twee regeringen over een der gelijk verdrag. De nieuwe besprekingen zullen worden gevoerd door ambtenaren en militaire deskundigen. Waarnemers te Londen spraken als hun mening uit, dat op de Brits-Amerikaanse conferentie de eendracht tussen beide lan den, die vorige week ernstig geschokt bleek, is hersteld. Egypte De New York Times meldt uit Washing ton, dat Churchill en Eisenhower overeen stemming hebben bereikt over een voor stel om in een periode van twee jaar alle Britten uit de Suezkanaal-zöne terug te trekken. Aan Egypte zou worden gevraagd, de Britten te vervangen door burgerlijk per soneel van zijn eigen keuze. Engeland zou zijn eis dat er 4.000 man geüniformeerde militaire technici in de zóne blijven ter bescherming van de voorraden, hebben laten vallen. Egypte zou voorts geallieerde troepen in de zóne moeten toelaten ingeval van een Sovjet-aanval op het Midden- Oosten. Bij het overleg tussen Eisenhower en Churchill is, volgens de New York Times, „gelet op de waarde van het Suezkanaal in het licht van de atoom- en de waterstof bom". Hierbij zou men tot de slotsom zijn gekomen, dat een grote concentratie van militairen en materiaal in zulk een klein gebied van twijfelachtige waarde is. Duitsland Naar verluidt was een groot deel van de besprekingen gewijd aan West-Duitsland. Men kwam overeen, dat als het plan voor een Europees Leger zou mislukken als ge- STADE (D.P.A.) In de nacht van Zondag op Maandag is de 66-jarige IJmui- dense automobilist O. te Ottersberg in het district Verden in Neder-Saksen door twee Oostenrijkse jongelieden overvallen en neergeslagen. De aanranders verdwenen na de overval met de auto van de heer O., die met ernstige verwondingen in het zie kenhuis van Verden moest worden opge nomen. De IJmuidenaar had de jongelui, die hem gevraagd hadden te mogen meerijden, in zijn auto meegenomen. Onderweg gaf hij een van hen het stuur in handen, waarop deze de wagen in plaats van naar de grote verkeersweg BremenHamburg naar Ot tersberg reed en de wagen op het goede renemplacement van het station liet stop pen. Hier overvielen de bandieten de automobilist en sloegen hem met een hard voorwerp qp het hoofd. Na een hevig gevecht, waarbij hij een van de aanranders met een zakmes verwond de, gelukte het de hevig bloedende heer O. tenslotte, de auto te verlaten. Toen hij naar de post van een spoor wegwachter liep, werd hij door een der aanvallers ingehaald en van zijn geld beroofd. De heer O. was op weg naar Zweden. Behalve zijn auto zijn ook vier koffers met kleren en 180 gulden, 160 Zweedse kronen en 150 Deense kronen hem ontsto len. Maandag is de auto bij Wintermorr in het district Soltau (Neder-Saksen) terug gevonden. De daders zijn Maandagavond aangehou den. Het zijn de 17-jarige verkoper Erich Lichtenberger en de 16-jarige vulcaniseur Wilhelm Bayer, beiden uit Wenen. Zij heb ben een bekentenis afgelegd. Het gestolene is aéhterhaald. Drie weken geleden waren zij uit Wenen naar Hamburg gegaan. Zij wilden nu naar Zuid-Duitsland, maar hadden geen geld meer. volg van het uitblijven'der Franse ratifica tie, gepoogd diende te worden de verdragen van Bonn, welke de Bondsrepubliek zo goed als onafhankelijk zullen maken, los te maken van het E.V.G.-verdrag, waarmee zij nauw verbonden zijn. Churchill heeft te Washington een pers conferentie gegeven over de besprekingen. Toen een verslaggever Churchill vroeg hoe de „temperatuur" van de vriendschap tussen Groot-Brittannië en de Verenigde Staten is, antwoordde de eerste-minister „normaal". De Britse premier pleitte voor een „wer kelijke goede poging" om te komen tot een vreedzaam naast elkdnder leven met de Sovjet-Unie en communistisch China. Dit is een kwestie, die de kern van het huidige politieke leven raakt, aldus Churchill. Hij zeide een groot voorstander te zijn van een geduldige, rustige en vriendelijke bestudering van de Russische plannen. Hij verklaarde, dat hij nog altijd van oordeel is, dat een conferentie op het hoogste ni veau van groot nut kan zijn, mits op het goede tijdstip. Hij waarschuwt er echter voor, dat een mislukking van een derge lijke conferentie zeer ernstige gevolgen kan hebben. Van bevoegde zijde te Washington werd vernomen, dat beide partijen tevreden zijn over de besprekingen in het weekeinde, die zij als buitengewoon geslaagd beschouwen gezien de slechte sfeer waarin de confe rentie is begonnen. (Van onze correspondent aldaar) Over het resultaat van de conferentie te Washington is men te Londen voorzichtig optimistisch. Erkend wordt, dat in een paar dagen niet alle verschillen konden ver dwijnen, maar het gevaar voor een verdere verscherping van het Brits-Amerikaanse conflict schijnt voorlopig te zijn geweken. Uit de officiële verklaring leidt men in Londen af, dat het Britse standpunt, dat concrete stappen inzake een verdedigings pact voor Z.-O.-Azië dienen te wachten tot het resultaat van de conferentie van Genève bekend is, door de Verenigde Staten is aanvaard. Er zal immers zolang Genève voortduurt geen sprake zijn van enige formele onderhandelingen tussen de betrokkenen, doch slechts van informeel overleg tussen Engeland en Amerika. Tegenover het feit dat Amerika bereid is een afwachtende houding aan te nemen, staat dat Engeland voorlopig zal zwijgen over het denkbeeld van wederzijdse garan ties voor een nieuwe grens in Indochina. Volgens sommigen komt het compromis er op neer, dat er althans voor het moment niets zal gebeuren, behalve dan een be studering van alle eventualiteiten voor na Genève. Wat de indruk in Parijs betreft: De conferentie te Washington heeft de tegenstellingen in het Westelijke kamp, en speciaal ten opzichte van Frankrijk, niet verscherpt. Dat is de voornaamste indruk, die men zich in Parijs gevprmd heeft uit het slotcommuniqué. Ten aanzien van de noodzakelijkheid het Europese Leger zo spoedig mogelijk te rati ficeren, heeft men zich in gedecideerde, doch niet in ultimatieve termen uitgedrukt, en een datum werd zo niet genoemd. Men- dès-France kan daardoor verder zoeken naar een compromis tussen voor- en tegen standers van de E.V.G. Wat Indochina betreft heeft de Franse premier er op gewezen, dat hij het met het verdekte dreigement aan Peking als een steun beschouwt voor de onderhandelingen, die hij met Tsjoe En Lai geopend heeft. De Frans-Vietnamese strijdkrachten hebben de belangrijke post Ankhe in Midden-Annam ontruimd, aldus heeft het Franse opperbeve'- in Saigon vanochtend bekendgemaakt. De ontruiming „paft in het kader van de hergroepering der Frans-Vietnamese strijdkrachten". Twee weken geleden reeds was tot de evacuatie besloten, aldus het bericht. Op de aftocht uit de vesting zijn de Uniestrijdkrachten fel door de Vietminh-strijdkrachten bestookt. Staking geëindigd 28.000 Vietnamese burgers, die Zater dag in staking gingen om meer loon te krijgen, hebben Maandag het werk voor de Franse strijdkrachten in Indochina hervat. Hun eisen zijn ingewilligd. NEW YORK (Reuter) Volgens te New York ontvangen berichten willen de op standelingen in Guatemala niets te maken hebben met de nieuwe militaire regering van kolonel Carlos Diaz, opperbevelhebber van de strijdkrachten, ingesteld na het af treden van president Jacobo Arbenz. Kolonel Diaz zou te kennen hebben ge geven, dat hij stappen wil doen om tot een staken van het vuren te komen. Over de politieke gezindheid van de nieuwe presi dent spreken de berichten elkaar tegen. In een bericht van de „New York Times" uit Guatemala wordt gezegd, dat de Ame rikaanse ambassadeur in die stad, John Peurifoy, op verzoek van de Guatemalaan- se minister van Buitenlandse Zaken, To- riello, een bezoek heeft gebracht aan het presidentiële paleis. Aan de ambassadeur zou gevraagd zijn of Amerika zijn dien sten zou willen verlenen om verder bloed vergieten te voorkomen, indien een mili taire junta de regering zou overnemen. Als enige voorwaarde zou daarbij van Guate- malaanse zijde gesteld zijn, dat de opstan delingenleider Armas niet moest worden toegestaan zich van de macht meester te maken. Inmiddels is bericht, dat ex-president Arbenz vandaag het land verlaat en dat zijn opvolger, kolonel Diaz, voor de gehele republiek de staat van beleg heeft afge kondigd. Hij zou voorts de hoofden van de burgerlijke verdediging en van de politie vervangen hebben. Bommen De luchtmacht van de opstandelingen heeft gisteren het centrum van de stad Guatemala hevig beschoten en gebombar deerd. Het is nog niet bekend hoeveel slachtoffers er zijn. Ondanks krachtig af- weervuur vielen vliegtuigen van de op standelingen vervolgens het vliegveld aan. De ministers van het bewind Arbenz hebben Zondag kolonel Diaz hun ontslag aangeboden. Men weet echter nog niet of deze het ontslag van het gehele kabinet of slechts van een deel ervan zal aanvaarden. Radio San Salvador heeft vannacht bekend gemaakt, dat enkele ministers van de re- gering-Arbenz een toevlucht gezocht heb ben in de ambassade van San Salvador. AFP tekent nog aan, dat van het lid van het huidige driemanschap kolonel Manzon bekend is, dat hij anti-communistisch ge zind is. President Arbenz heeft de hoofdstad ver laten. Men is in het onzekere over zijn verblijfplaats. AMERIKAANS DREIGEMENT „Als het Franse parlement op reces gaat zonder het EVG-verdrag te hebben be krachtigd, moeten wij ons in elk geval on verwijld met de souvereiniteit van de Duitse Bondsrepubliek gaan bezighouden". Dit heeft de Amerikaanse Hoge Commis saris in West-Duitsland, James Conant, Maandag te Düsseldorf verklaard. Hij voegde daaraan toe, dat de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Dulles daze noodzaak ten volle erkent. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT PAGINA'S T. G. Appleton: Goede Amerikanenals zij sterven, gaan naar Parijs. De conferentie te Washington heeft niet het plechtstatige karakter dat men nogal eens geneigd is aan de bijeenkomsten van staatslieden toe te schrijven. Boven: een onder-onsje op het grasveld van het Witte Huis. Van links naar rechts: John Foster Dulles, Churchill, Eisenhower en Eden. Onder: de fitting" is afgelopen. John Foster Dulles is reeds opgestaan, Eden en Eisenhower „verheffen" zich eendrachtig en Churchill puft nog even genoeglijk na, trekkend aan een van zijn beroemde enorme sigaren Na een voltallige kabinetszitting heeft premier Mendès-France van Frankrijk gisteravond verklaard dat zijn regering stringente maatregelen ontworpen heeft om de stootkracht der Franse strijdkrachten in Indochina op zeer korte termijn aanzienlijk te vergroten. Premier Mendès-France verklaarde gisteravond aan de pers dat hij geen com mentaar kon geven op de militaire beslui ten en berichten aangaande het concentre ren in Tunesië van troeperj die voor Indo china bestemd zijn. Wat de EVG betreft zei de premier dat zijn regering een eind wil maken aan de onzekerheden van het ogenblik en spoedig met een duidelijk en constructief antwoord terzake de bondgenoten tegemoet zal tre den. Twee zijner ministers hebben de opdracht gekregen de tegenstrijdige meningen over de EVG met elkaar te „confronteren" voor dat de zaak in de Nationale Vergadering in behandeling komt. „Ik blijf hopen dat dit werk zal leiden tot het grootst mogelijke accoord tussen de onderling afwijkende zienswijzen. Deze dienen met elkaar verzoend te worden voor het nationale en het internationale belang", aldus Mendès-France. De Franse premier onthulde tenslotte dat hij een eigen plan voor het Europese leger in petto heeft dat naar voren gebracht zou worden als alle andere pogingen om de standpunten van de voor- en tegenstan ders der EVG te verzoenen, zouden falen. De premierweigerde over zijn plan bij zonderheden te onthullen. Wel ontkende hij met klem dat het een substituut voor de EVG zou betekenen.' Een Convair van de American Airlines en een tweepersoons-marinevliegtuig zijn gisteravond bij Columbus in de Ameri kaanse staat Ohio met elkaar in botsing gekomen, toen beide vliegtuigen zich voor bereidden te landen. De twee inzittenden van het marinevlieg tuig kwamen om het leven, de piloot van het lijntoestel slaagde erin zijn machine in de lucht te houden, hoewel het be schadigd was en vreemde capriolen maakte. De passagiers, ongeveer twintig in ge tal, liepen slechts lichte verwondingen op. De directeuren van de onafhankelijke nationale persbureaux van „Groep-39" hebben in Oslo hun jaarvergadering ge houden. Bij deze groep zijn aangesloten de persbureaux der Scandinavische landen, Nederland, België en Zwitserland. De heer H. H. J. van de Pol, directeur van het Algemeen Nederlands Persbureau „ANP", is tot voorzitter van de groep ge kozen. Volgend jaar komt de groep in Ne derland bijeen. Zeven personen zijn gedood en ruim twintig gewond, toen Maandag in de Pa kistaanse plaats Kirpa, dertig kilometer van Rawalpindi, een duizendtal aanhangers van verschillende candidaten elkaar bij een stemlokaal met handgranaten, geweren en zwaarden* te lijf gingen. Wegens een geschil over een bevloeiïngs- kanaal zijn ruim vierhonderd bewoners uit twee dichtbij elkaar gelegen dorpen in de omgeving van de Griekse stad Missolonghi slaags geraakt, waarbij twee personen om het leven zijn gekomen en 75 gewond. Hieronder volgt de volledige tekst van het te Washington uit gegeven communiqué over de besprekingen tussen Churchill en Eden enerzijds en Eisenhower en Dulles anderzijds. „In deze enkele dagen van vriendschappelijke en vruchtbare besprekingen hebben wij (president Eisenhower en premier Churchill) verschillende onderwerpen van wederzijds- en wereldbelang besproken. Wij waren het er over eens dat de West-Duitse federale republiek als gelijkwaardig deelgenoot in de gemeenschap der Westelijke landen moet worden opgenomen, waar zij op passen de wijze kan bijdragen aan de verdediging der vrije landen. Wij zijn vastbesloten hiernaar te blijven streven en wij zijn er van overtuigd dat dit doel het best kan worden verwezenlijkt via de verdragen van Bonn en Parijs. Wij verwelkomen de recente verklaring van de Franse minister-president, dat een einde moet worden gemaakt aan de huidige onzekerheid. Het E.V.G.-verdrag is door vier van de zes betrokken staten, na uitgebreide debatten, die in een periode van meer dan twee jaar zijn gevoerd, bekrachtigd. Natuurlijk zijn deze landen niet bereid hun bekrachtiging als niet gedaan te beschouwen, of opnieuw het debat over deze ingewikkelde zaken te openen. De Verenigde Staten en Groot-Brittannië hebben, in verband met het bestaan van de verdragen van Bonn en Parijs, vér gaande verzekeringen gegeven, waaronder die betreffende het beschikbaar stellen van hun strijdkrachten in Europa. Zij heb ben dit gedaan als bewijs van vertrouwen in de N.A.V.O., de E.V.G. en de overeenkomst van Bonn. Het is onze overtuiging, dat een nieuw uitstel van het in wer king treden van het E.V.G.-verdrag en de overeenkomst van Bonn een nadelige invloed zullen hebben op de saamhorigheid der Atlantische landen. Wij wensen opnieuw te bevestigen dat wij het door Frankrijk geïnspireerde plan voor Europese eenheid, waarvan de E.V.G. slechts een der vormen is, en dat zo vele beloften in zich houdt voor het heersen van vrede en welvaart in Europa, krachtig blijven steunen. Wij hebben voorts gesproken over Zuid-Oost-Azië en met name over de toestand, die zou ontstaan na het sluiten van een overeenkomst over Indochina. Wij spraken ook over de situatie, die het gevolg zou zijn van een mislukken der Geneefse be sprekingen hierover. Wij zullen voortgaan met het opstellen van plannen, om in beide gevallen aan de dan ontstane toestand het hoofd te kun nen bieden. Wij zijn er beiden van overtuigd, dat, indien de Franse regering zich te Genève tegenover eisen zou zien gesteld, die het. bereiken van een aanvaardbare overeenkomst over Indo china zouden verhinderen, dit een ernstige weerslag op de internationale toestand zou hebben. Wij bespraken ook de Brits-Amerikaanse technische samen werking op het gebied der kernsplijting. Wij waren het eens dat beide landen er voordeel van zullen hebben, indien deze samenwerking plaats vindt tot de uiterste grens van hetgeen door de Amerikaanse wetgever is toegestaan. Behalve over deze aangelegenheden van speciale aard spra ken wij ook over de grondbeginselen, welke bepalend zijn voor de Britse en de Amerikaanse buitenlandse politiek. Er zal een verklaring worden uitgegeven, waarin een aantal dezer beginselen zal worden behandeld, aldus het Maandag te Washington door de Amerikaanse president Eisenhower en de Britse premier Churchill uitgegeven communiqué. In New Delhi is Maandag een commu niqué over de besprekingen tussen de pre mier van communistisch China, Tsjoe En Lai en diens Indische ambtgenoot Nehroe uitgegeven, waarin gezegd wordt, dat een politieke regeling in Indochina de vorming van een vrije, democratische, verenigde en onafhankelijke staten ten doel moet heb ben, welke staten „niet moeten worden gebruikt voor aggressieve bedoelingen of worden blootgesteld aan buitenlandse inmenging". Dit zal leiden tot een groeiend zelfver trouwen in deze landen en tot vriend schappelijke betrekkingen met hun na- buurstaten, aldus het communiqué. De twee premiers bevelen de vijf begin selen, neergelegd in de inleiding op het Chinees-Indiase verdrag inzake Tibet, aan als basis voor een oplossing van het Indo- chinese vraagstuk en andere Aziatische problemen. Deze beginselen zijn, zoals reeds gisteren gemeld is, wederzijdse eer bied voor eikaars territoriale onschend baarheid en souvereiniteit, wederzijdse non-aggressie, geen inmenging in eikaars binnenlandse aangelegenheden, gelijkheid en wederzijdse begunstiging en vreedzaam naast elkaar bestaan. Waarnemers te New Delhi geloven, dat het communiqué de weg effent voor een serie niet-aanvalsverdragen tussen Aziati sche landen, gebaseerd op de vijf beginse len. Eerst zouden echter daartoe Tsjoe En Lai's besprekingen te Rangoon een succes moeten blijken. De genoemde waarnemers worden door het communiqué in hun mening gesterkt, dat China bereid is, onafhankelijk van de Sovjet-Unie te handelen. Tsjoe En Lai heeft gisteravond in de- Birmese hoofdstad Rangoon meer dan drie en een half uur geconfereerd met de Bur mese premier, Oe Noe. Bijzonderheden over deze ontmoeting tussen beide staats lieden zijn niet bekend. Vandaag wordt het gesprek voortgezet. Bestandsbesprekingen weer uitgesteld De besprekingen over de wapenstilstand in Indochina, die vandaag bij Hanoi zouden beginnen, zijn opnieuw uitgesteld. Volgens radio-Vietminh is een van de redenen voor het uitstel van de onderhan delingen over een wapenstilstand het Franse voorstel om drie (Vietnamese) „marionetten-officieren" aan de Franse delegatie toe te voegen. Verder wordt bezwaar gemaakt tegen een Frans voorstel om de vlag van „de marionet Bao Dai van Vietnam" naast de nationale vlag van de „democratische republiek van de Vietminh" te hijsen op het terrein van de onderhandelingen. De delegaties van Engeland, Frankrijk en de V.S. zijn intussen Maandag in Genè ve overeengekomen, een Russisch verzoek om een bijeenkomst van delegatieleiders over de algemene beginselen voor een wa- penstilstandscontröle in Indochina te be studeren. Tevoren was gemeld, dat Engeland en Frankrijk bereid waren, met een dergelijke bijeenkomst accoord te gaan, maar een de finitieve beslissing zou pas worden geno men na overleg met de Amerikaanse de legatie. Later, na besprekingen tussen de drie delegaties, werd meegedeeld, dat men meer tijd nodig heeft om de kwestie te be studeren. Ingewijden in Genève achten het echter onwaarschijnlijk, dat het Russische ver zoek zal worden ingewilligd. De Russische afvaardiging had op een bijeenkomst van delagatieleiders aange drongen, alvorens zij een Frans voorstel zou kunnen aanvaarden om een commissie van deskundigen te vormen ter bestudering van de bijzonderheden van een controle op een wapenstilstand. (van hedenochtend 7 uur) toestand <S Is ?E «2 fcE •p o •- 2 5 4) S'C ia £5 25 Stockholm onbewolkt ZW 2 19 0 Oslo half bew. NNW 2 16 0.2 Kopenhagen zwaar bew. WZW 7 18 7 Amsterdam geheel bew. windstil 13 2 zwaar bew. NW 16 0 licht bew. N 2 17 0 onbewolkt windstil 18 0 half bew. windstil 19 0 licht bew. windstil 22 0 onbewolkt windstil 29 0 regenbui NO 1 24 31 geheel bew. WZW 1 21 0 licht bew. NNO 2 20 0 regen ONO 2 12 11 licht bew. NNW 5 20 0.1 zwaar bew. windstil 17 1 half bew. ZZO 6 32 0 Londen Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Locarno Berlijn Frankfort München Wenen Innsbruck Rome Ajaccio Mallorca onbewolkt onbewolkt ONO 1 28 ONO 4 23 Neerslag laatste 24 uur IETS WARMER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond, opge maakt om 10 uur: Koude nacht. Morgen overdag droog en aanvankelijk vrij zonnig weer, maar later weer toenemende bewolking. Zwakke, later meest matige wind tus sen Noord-West en Zuid-West. Hogere middagtemperaturen. 30 Juni Zon op 4.23 uur. onder 21.04 uur. Maan op 4.00 uur. onder 21.13 uur. Maanstanden 30 Juni 13.26 uur: Nieuwe maan Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 29 Juni Hoog water: 2.11 en 14.46 uur. Laag water- 10 07 en 22 46 uur. Woensdag 30 Juni Hoog water: 3.05 en 15.39 uur. Laag water: 11.10 en 23.38 uur.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 1