Sunarjo verlangt onmiddellijke bespreking over Nieuw Guinea Staatsgreep van driemanschap; Diaz afgezet en gearresteerd Pover Weerbericht Haarlems Dagblad Geen erkenning van Sovjet annexaties Geen vorderingen in Genève Het woord is aan „Indochina toont gevolgen van uitstel bij dergelijke kwesties" De Guatemalaanse strijd is afgelopen Schuman weer aan Buitenlandse Zaken? Medio Augustus beslissing over de E.V.G. Warmer weer Mendès-France belooft: Honderden vluchtelingen in legaties en ambassades Geruchten in Parijs Gemeenschappelijke verklaring van Churchill en Eisenhower Vrede en ontwapening blijven ons doel" Weer rapport 68e JAARGANG No 297 Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (niet voor adv. en abonn.), Haarlem: Gr. Houtstr. 93 alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom WOENSDAG 30 JUNI 1954 IJmuider Courant VELSER OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT EDITIE 298e JAARGANG No 145 Uitgave Grafische Bedrijnen Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p. post 7.—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman ZES WEKEN LANG is te Londen inter nationaal gepraat over ontwapening en vorige week is uit een slotcommuniqué ge bleken dat het niets had opgeleverd. De Westelijken staan nog altijd op het stand punt, dat Russische beloften van verbod van atoomwapens en beperking van strijd krachten niet te vertrouwen zijn. De Rus sen blijven afkerig van doelmatig inter nationaal toezicht en gedwongen uitvoering van ontwapeningsplannen. Wederzijdse achterdocht blijft de situatie beheersen. Churchill is nog steeds van mening dat die te overwinnen valt, want te Washington heeft hij, Congresleden toesprekend, ge zegd dat zekere stabilisatie in de toestand met de Russen en de Chinezen te bereiken moet zijn. Maar dat inzicht heeft in de langdurige Londense besprekingen kenne lijk niet voldoende steun gevonden. Zij werden overigens in het geheim gehouden en niet beïnvloed door propagandistisch rumoer. De storende luidruchtigheden der z.g. open diplomatie hebben in de laatste tijd menige aanbeveling van de ouderwetse geheime diplomatie ondanks de gevaren die deze in het verleden placht mee te brengen uitgelokt. Maar als voorbeeld van beleid achter gesloten deuren mag de Londense conferentie niet bemoedigend heten. De Manchester Guardian heeft als een kleine vooruitgang genoteerd, dat de Russen ditmaal geen beweringen ten beste gegeven hebben over Amerikaanse bacte riologische oorlogvoering in Korea en China en evenmin over Westerse oorlogs zucht en aggressie hebben uitgepakt. Maar die kleine verbetering was vermoedelijk alleen maar bewerkt door de overeenkomst betreffende geheimhouding. De Manches ter Guardian veronderstelt dat er nog een andere verklaring voor bestaat: sinds Sta lin's dood zouden de Russen zijn gaan in zien, dat met grofheid niets te bereiken is. Misschien is dat waar. Het gehalte van het debat is natuurlijk gunstig beïnvloed door het uitblijven van scheldpartijen. Maar wat is daar tenslotte mee gewonnen, be halve in aesthetische zin? Men heeft zes weken geredekaveld zonder een stap nader tot elkaar te komen: een pover resultaat. Buitengewoon pover als men zich de mislukking der internationale ontwape ningsconferentie in het jaar 1932 herin nert, die gevolgd werd door Hitler's aan de macht komen in Januari 1933 een mislukking die toen door velen terecht als fataal werd gezien: als het betreden van de weg die naar de tweede wereldoorlog leidde. Zoiets kan men ten aanzien van deze jongste Londense conferentie nu wel niet zeggen, want zij gold niet de eerste ontwapenings-poging sinds 1945 en stond niet zozeer in het centrum der politieke crisis van deze tijd. Met historische verge lijkingen moet men altijd behoedzaam zijn, want de omstandigheden waarin gebeur tenissen zich voordoen al lijken zij nog zoveel op elkaar zijn steeds verschil lend. Maar het feit blijft dat het na twee wereldoorlogen nog even moeilijk blijkt te zijn om tot enige overeenkomst betreffen de ontwapening te komen als na één we reldoorlog. Als de jongelui, die in deze jaarlijkse examenperiode bij het vak Ge schiedenis herinnerd worden aan de Bour bons de Franse koningen, van wie men na hun terugkeer aan de macht zeide dat zij niets geleerd en niets vergeten hadden daarbij de schouders ophalen, is dat be grijpelijk. Er zijn allang geen absolute monarchen meer in de landen die bii de huidige conflicten betrokken zijn. Maar het niets leren en niets vergeten van het verleden was kennelijk geen bijzondere eigenschap van dat soort machthebbers en het nageslacht heeft zich in zijn voortge zette achterdocht en immer hervatte be wapeningsraces niet wijzer getoond dan zij. Die ontwapeningsconferentie te Londen heeft tot geen resultaat geleid; dat bete kent dat Westen en Oosten zullen voort gaan met fantastische sommen te besteden aan steeds hoger opgevoerde bewapening met toepassing van steeds duivelser uit vindingen. Dat het onmogelijk zou zijn om iets te bereiken is onwaar. Een kind kan begrij pen dat bij de tegenwoordige ontwikkeling der oorlogsmiddelen evenmin de Oostelijke als de Westelijke machtigen een derde wereldoorlog aandurven. Aan beide zijden is men niet alleen achterdochtig, maar ook ten zeerste bevreesd voor dit ontzettende gevaar, dat niettemin zou kunnen losbre ken omdat de leidende figuren op een kwaad ogenblik de beheersing van de situatie zou kunnen ontglippen. Dat dit mogelijk is heeft de historie waarlijk wel bewezen. Men behoeft Churchill niet als een wondermens te zien dat is hij zeker niet, hij heeft als ieder mens zijn gaven en gebreken, maar sommige gaven zijn bij hem zeer sterk ontwikkeld. Als hij de kans ziet om door persoonlijk contact tot resul taat te komen zou hem die kans gegeven moeten worden, omdat gezond verstand ervoor pleit, omdat de huidige situatie on zinnig en redeloos is en omdat het woord „onmogelijk" alleen maar een uiting van zwakheid, een capitulatie voor moeilijk heden betekent. Meer niet. Als tot dusver gedane pogingen hebben gefaald moet men op andere wijze beproeven. Het lot der wereld staat erbij op het spel. R. P. In Genève is Dinsdagmiddag de negen tiende besloten bijeenkomst over Indochina begonnen. De deelnemende landen werden door plaatsvervangers hunner ministers van Buitenlandse Zaken vertegenwoordigd. Naar .Reuter meldt is daarbij opnieuw geen werkelijke voortgang gemaakt ten aanzien van de belangrijke kwestie der controle op een wapenstilstaiid. De toon van de besprekingen was echter „verzoeningsgezind". Vrijdag zal de vol gende bijeenkomst worden gehouden. Franse luchtmacht actief De Franse luchtmacht heeft de afgelo pen 48 uur honderd en een aanvallen ge daan, vooral in Noord-Vietnam, waar Vietrrunh-bases werden gebombardeerd. DIT NUMMER BESTAAT UIT Tl EN PAGINA'S Socrates: Ik ben noch Athener noch Griek; ik ben wereldburger. De luchtmacht steunde eveneens met goed gevolg de Frans-Vietnamese colonne, die oprukt naar Pleikoe, in de hoogvilak- ten. Geruchten dat Frankrijk met de Viet- minh tot een geheime overeenkomst was gekomen over ontruiming van de delta van de Rode Rivier door de troepen van de Franse Unie, werden vandaag door een woordvoerder van de Franse regering als „ongegrond" bestempeld. Vanmiddag was het zover: zonsverduistering! Tachtig procent ging voor de Nederlanders schuil achter de maan. Zouden we er wat van kunnen zien?, vroegen wij ons de hele morgen af. Laten we de zon niet uit het oog verliezen, spraken de jeugdige astronomen op deze foto en ze keken en keken.... u weet zelf met welk gunstig resultaat! (Reuter, United Press, AFP) Kolonel Diaz, de man die de afgetreden Guatema laanse president Arbenz opvolgde, is gearresteerd. Hij werd door een driemanschap, bestaande uit hoge militairen, terzijde geschoven en zijn regering werd uit haar bevoegdheden ontzet. Monzon, Dubois en Salazar, de drie officieren die de staats greep uitvoerden en alle macht aan zich trokken, zijn rechts-georiënteerd en hebben onmiddellijk de rebellenleider Armas tot onderhandelingen uitgenodigd. In Guate mala is thans een i;,«was aan de gang van communistische en Linkse politici, die aan de wraak van het driemanschap pogen te ontkomen door in buitenlandse ambassades asyl te vragen. Groepen mannen, vrouwen en kinderen verdringen zich voor de buitenlandse am bassades en legaties in de stad Guatemala om asyl te vragen. Alleen reeds in de ambassade van Mexico zochten meer dan 300 personen hun toevlucht. De ambassa deur heeft een aan de ambassade grenzend gebouw moeten huren om alle vluchtelin gen te kunnen herbergen. Gevangenen, die beschuldigd werden van deelneming aan de samenzwering van April 1953 tegen de regering-Arbenz, zijn vrij gelaten uit de gevangenis van Salama en inmiddels in de stad Guatemala aange komen. Kolonel Monzon is belast met Binnen landse Zaken, kolonel Dubois met Buiten landse Zaken en kolonel Salazar met Defensie. Strijd gestaakt De driemans-regering heeft de regering van de Verenigde Staten verzocht haar goede diensten te willen verlenen om een ontmoeting met kolonel Armas, de leider der opstandelingen, te bewerkstelligen. Intussen is volgens radioberichten de strijd reeds gestaakt. De rebellen trekken nu on gehinderd op naar de hoofdstad. De nieuwe militaire regering heeft het Congres ontbonden, omdat dit niet „de wensen van het land" vertegenwoordigde. De driemansregering heeft alle radio stations onder haar beheer genomen. De directeur van het radiostation van de re gering is vervangen. De uit vijf leden bestaande vredescom- missie der Pan-Amerikaanse statenorgani- satie is Dinsdag uit Washington naar Gua temala, Honduras en Nicaragua vertrokken. Deze beslissing werd genomen op een spoedbijeenkomst, gehouden na ontvangst van het bericht inzake het aftreden van de regering-Diaz. Bestand Naar radio-Guatemala meldt, zijn de nieuwe Guatemalaanse militaire bewind hebbers en de rebellenleider generaal Ar mas het eens geworden over een staken van het vuren. In de uitzending werd gezegd dat alle communistische functionarissen in Guate mala zijn gevangen gezet „overeenkomstig de instructies van Armas". Er wérd te ver staan gegeven dat een bestand was be- ifct op voorwaarden die door Armas wa- -o»i ontworpen. /.X de berichten van radio-Guatem.ala viel verder op te maken dat de schikkin gen voor het bestand getroffen waren in San Salvador door bemiddeling van de vertegenwoordigers van de organisatie der Amerikaanse staten en door de hulp van aangrenzende landen. In Parijs gaan geruchten dat de vroegere minister van Buitenlandse Zaken Robert Schuman gevraagd zal worden als bemid delaar te willen optreden tussen Frankrijk en de overige EVK-landen, teneinde even- tuële veranderingen die de Franse Natio nale Vergadering in het Europese leger- verdrag zou willen aanbrengen, aanvaard te krijgen. Tegelijk wordt beweerd dat Schuman misschien minister van Buitenlandse Za ken zou worden, zodra premier Mendès- France besluit, die portefeuille niet langer met het premierschap te combineren. Schuman is een goede vriend van Men dès-France, al heeft zijn partij, de MRP, zich van de nieuwe regering gedistancieerd. Op 20 Juli bestand in Indochina? Minister-president Mendès-France van Frankrijk is van oordeel, dat de Franse beslissing over de Europese verdedigings gemeenschap te Parijs uiterlijk tussen 15 en 20 Augustus zal vallen. In een vraaggesprek met de Parijse cor respondent van de „Stuttgarter Zeitung" verklaarde de Franse premier te hopen en te geloven, dat hij op 20 Juli de Nationale Vergadering het sluiten van een bestand in Indochina kan meedelen en vervolgens een economisch plan indienen, waaraan op het ogenblik onder leiding van Edgar Faure v/ordt gewerkt. Hij dacht, dat de Nationale Vergadering tegen 1 Augustus met de be handeling van het EVG-verdrag kan be ginnen. WASHINGTON (Reuter) Presi dent Eisenhower en premier Chur chill zeggen in een Dinsdag te Wash ington uitgegeven gemeenschappelijke verklaring onder meer, dat zij geza menlijk zullen blijven streven naar het vestigen van een duurzame vrede en het tot stand brengen van ontwa pening. Zij verklaarden voorts plechtig, niet te zullen instemmen met enige rege ling of een verdrag, waardoor de „on vrijwillige onderwerping van vroeger zelfstandige staten, die thans in een staat van slavernij worden gehouden, zou worden bestendigd". De beide staatslieden verklaren voorts gezamenlijk, en ieder afzonderlijk, de vriendschapsband te zullen bieden aan alle landen, die plechtig beloven en dit door daden tonen mede te willen wer ken aan het tot stand komen van een be tere verstandhouding tussen alle landen, wier volken dit wensen en die in staat zijn hun land een onafhankelijk bestaan te doen leiden. Terzake van vroeger onafhankelijke staten, die thans in een toestand van sla vernij worden gehouden, verklaren zij dat noch de Verenigde Staten, noch Groot- Brittannië enige regeling of een verdrag zullen onderschrijven, waarin deze toe stand zou worden bestendigd of verlengd. Voorts zullen zij er naar blijven streven de hereniging van landen, die thans tegen hun wil verdeeld zijn, mogelijk te maken door het houden van vrije verkiezingen, onder toezicht der U.N.O.. Zij menen verder dat de wereldvrede zou worden bevorderd door een, onder af doende waarborgen, algemene drastische vermindering van de bewapening, welke alle soorten van wapens moet betreffen. Zij zullen er hardnekkig naar blijven stre ven voorwaarden te scheppen, waaronder de wonderbaarlijke atomische krachten zullen worden gebruikt om het mensdom te verrijken en niet om het te vernietigen. De UNO en andere internationale orga nisaties, die in de geest van het Handvest tot stand zijn gebracht om gemeenschap pelijke bescherming en veiligheid te ver schaffen zullen de V.S. en Engeland blij ven steunen. Tenslotte dringen Eisenhower en Chur chill aan op het in het leven roepen en handhaven van regionale organisaties, die in hun eigen gebied de vrede kunnen handhaven en de onafhankelijkheid der daarin wonende volken waarborgen. Wan neer de betrokken volken dat wensen, zijn zij bereid hun, voor zover doenlijk, hulp te verschaffen. Ook zullen zij er naar streven een vollediger en vrijer uitwisse ling van goederen en diensten tussen de vrije landen te bevorderen, waarvan alle betrokkenen voordeel zullen hebben". Churchill tevreden Gistermiddag zijn Churchill en Eden per vliegtuig naar Ottawa vertrokken. Van middag vliegen zij terug naar New York, waar zij zich Donderdagmiddag voor de terugreis naar Londen, op de Queen Eli- zabeth" zullen inschepen. Bij het vertrek uit Washington zei Chur chill: „Ik ben vele malen in moeilijke tij den naar Amerika gekomen voor ernstige zaken, maar ik herinner mij geen conferen tie, die nuttiger was dan deze". Het belangrijkste punt was de bevesti ging van de eenheid der Britse-Ameri kaanse wereld, „ongebroken en onbreek baar". Geen algehele overeenstemming Waarnemers in Washington zijn van mening dat, hoewel de standpunten van Amerika en Engeland inzake Zuid-Oost Azië door de besprekingen tussen Eisen hower en Churchill hun scherpe kanten verloren hebben, algehele overeenstemming toch niet bereikt is. Nog steeds willen de Amerikanen zo snel mogelijk overgaan tot de vorming van een defensie-pact in Zuid-Oost Azië, nog steeds koesteren de Engelsen het denkbeeld dat een soort Locarno-pact een verdrag van non-aggressie met de communisten in Azië mogelijk is. Niettemin heeft Washington in zoverre zijn zin gekregen dat de Angelsaksische landen gezamenlijk en reeds hangende de Frans-communistische onderhandelingen zullen werken aan de plannen voor een defensie-pact. Deskundigen van het State Department en van de Britse ambassade in Washington zullen onmiddellijk aan het werk gaan om de plannen „tot het tegengaan van de com munistische expansie" in het Verre Oosten uit te werken. Over de andere onderwerpen die in de ontmoeting Eisenhower-Churchill ter sprake kwamen, liikt meer eensgezindheid te bestaan. De in duidelijke bewoordingen gestelde passage over West-Europa in de slotverklaring van de beide staatslieden bewijst volgens diplomatieke waarnemers, dat Engeland en Amerika zich geheel ach ter het standpunt van de Benelux in de kwestie der E.V.G. plaatsen. Verondersteld wordt hier dat de V.S. en Engeland, indien de Fransen de E.V.G. niet zouden ratificeren, erop zullen aandringen dat de Bondsrepubliek in de NAVO wordt opgenomen. West-Duitsland zou dan voor het einde van het jaar als souvereine staat erkend moeten zijn door de Angelsaksische lan den, Benelux en Frankrijk. (Un. Press) De besprekingen over (le Nederlands-In donesische Unie, die gistermiddag in de De Lairessezaal op het Binnenhof is begonnen, zullen geheel besloten zyn, maar de rede voeringen van de delegatie-voorzitters, de Nederlandse minister Luns en de Indonesi sche minister Sunarjo, toonden wel duide lijk, dat zjj zeker niet gemakkelijk zullen zijn. De rede van de Nederlandse minister was een résumé van de contacten die tot dusverre via besprekingen en nota's binnen de Unie hebben plaats gevonden, maar mi nister Sunarjo begon al dadelijk met een klemmend betoog om ook de kwestie Nieuw-Guinea (Irian-Barat) thans te be spreken. Opmerkelijk was overigens, dat minister Sunarjo aan de geruchtmakende Indonesische verlangens betreffende de ver mindering van schulden, die niet lang te voren door hemzelf waren vertolkt, thans een geheel andere w ending gaf door te ver klaren: „Zo zyn er ook aangelegenheden, welke mogelijkerwijze geen al te diepe be schouwing van node hebben, bijvoorbeeld inzake de schulden tegen welker erkenning, in overeenstemming met internationale ge bruiken en in het kader van nationaal be lang onzerzijds In beginsel geen bezwaren Instaan." Minister Luns noemde het in zijn rede het „meer dan ooit van belang" dat tijdens de besprekingen alles wordt gedaan wat kan bijdragen tot het bevorderen van wederzijds begrip en wederzijdse verdraag zaamheid en alles wordt n?- elaten wat de reeds in deze wereld bestaande spanningen zou kunnen doen toenemen. „In het besef van deze verantwoordelijk heid, acht ik het raadzaam geen over matige aandacht te schenken aan het ru moer, dat is voorafgegaan aan dit ogen blik, waarop uw delegatie en wij, als ver tegenwoordigers der Nederlandse regering, zijn bijeengekomen. Met de ernst en het verantwoordelijkheidsbesef, die passen bij de omvang en de aard van de te besoreken problemen, zullen wij ons dan in alle rust moeten bezinnen op de realiteit van onze besprekingen en de daarmee samenhan gende vraagstukken. Wel stel ik er prijs op uiteen te zetten hoezeer Nederland heeft meegewerkt om aan de Indonesische ver langen tot het houden van besprekingen over de Unieverhouding tegemoet te ko men". Hij gaf daar vervolgens een uiteen zetting van. Minister Sunarjo zeide: „De Indone sische delegatie koestert de hoop, dat op deze conferentie beide partijen kunnen overeenkomen om allereerst gezamenlijk een beslissing te nemen tot opheffing van de Unie als zodanig. Nadat zodanige be slissing zal zijn genomen tot opheffing van de Unie, zullen alsdan op basis yan vol ledige souvereiniteit van beide partijen de besprekingen betreffende de andere overeenkomsten van de Ronde Tafel-Con ferentie kunnen worden voortgezet. „Wat de R.T.C.-overeenkomsten op economisch en financieel terrein be treft, het lijkt ons nuttig hier naar voren te brengen, dat de verhouding tussen Indonesië en Nederland van zodanige aard zal zijn. dat die aspecten welke niet meer in overeenstemming zijn met de souvereiniteit van een volk, weder in beschouwing dienen te worden genomen. Zodanige aspecten immers, doen in principe afbreuk aan de positie van een onafhankelijk volk, aangezien het de gelegenheid wordt ontnomen ten volle te arbeiden aan de ontwikkeling en verbétering van ziin economische en financiële toestand", aldus minister Soenarjo. Met betrekking tot de agenda van de conferentie, die zeker spoedig zal worden vastgesteld, meent de Indonesische dele gatie volgens haar leider „vooralsnog een weifeling waar te nemen in de houding der Nederlandse regering ten aanzien van het opnemen van het vraagstuk van de souvereiniteit van Indonesië over Irian- Barat". „Deze aarzeling betreuren wij, aangezien wij de diepe overtuiging koes teren een plicht te kunnen vervullen, met name spanningen van iedere aard tussen onze beide landen op te heffen, zulks ge stuwd door ons verlangen om als souve- rein land een bijdrage te kunnen laveren tot het bereiken van een duurzame wereld vrede. Zo lang het probleem Irian-Barat onop gelost blijft, zolang ook zal de vrede in Azië, Australië en de West-Pacific volgens Sunarjo bedreigd blijven. „Het is een van enigerlei koloniale binding vrij nationa lisme, dat de grondslag vormt van de on afhankelijkheid van onze staat, van ons land en van ons volk", aldus de spreker, die vevolgde, „zolang aan dit nationalisme niet geheel recht wordt gedaan, zolang ook zullen andere problemen, waaronder in het bijzonder de economische stabili satie, een essentiële voorwaarde, voor namelijk voor landen, die sedert kort on afhankelijk zijn geworden, noodzakelijker wijs terzijde worden geschoven of moeilijk zonder stoornissen kunnen worden opge lost". „Het lijkt mij overbodig een uitvoerige beschouwing te wijden aan de les die men heeft kunnen putten uit de politieke ont wikkeling in Oost- en Zuid-Oost-Azië, voornamelijk die in het huidige Indochina. Indien namelijk enige jaren geleden het Indochinese probleem, op basis van de situatie in 1946 reeds tot een oplossing was gebracht, zou zeker niet een dusdanige gespannen situatie zijn geschapen als waarvoor de internationale wereld zich thans geplaatst ziet. Uitstel van het ver krijgen van een oplossing voor soortge lijke problemen vergroot slechts de moge lijkheid van het ontstaan van een gevaar lijke politieke situatie, welke door u noch door mij wordt gewenst. En wanneer men de laatste politieke ontwikkelingen in ogenschouw neemt, dan blijkt dat door de betrokken partijen reeds getracht wordt het Indochinese probleem op vredelieven de wijze snel tot een oplossing te brengen. De completering van het gebied van de republiek Indonesië tot dat van het voor malig Nederlands-Indië, is de waarborg voor het leggen van de basis voor stabili satie van de vrede in de Pacific, en zal het wantrouwen aan onze zijde wegnemen, dat plaats zal maken voor betere verhou dingen tussen onze beide landen en vol ken", zo zeide de delegatieleider. Het K.N.M.I. deelt mede: De laatste dagen v?.n Juni zijn zeer koud geweest. Zo bleef de temperatuur gisteren en eergisteren in De Bilt bene den 15 graden. Reeds enkele dagen hield een depressie bij Noorwegen aan de West flank een Noordelijke luchtstroom in stand, waardoor koude lucht van oor sprong uit de poolstreken naar West-Euro pa werd getransporteerd. Intussen nam de depressieactieviteit bo ven de Oceaan weer toe en het warmte- front van een der depressies, die thans gelegen is bij de Noorse kust. veroorzaakt in Midden-Engeland, Schotland en Ierland regen. Dit front zal in de komende 24 uur ons land dicht naderen of passeren. De koude Noordzeelucht wordt hierdoor ver dreven, zodat de temperaturen geleidelijk hoger worden. De activiteit van het warmtefront en ook van de overige Oceaanfronten neemt af, naarmate zij West-Europa naderen. Neerslag van betekenis is daarom de ko mende dagen niet te verwachten. (van hedenochtend 7 uur) weers- toestand p c s 52: f =1 *E ïz li H ès Stockholm Oslo Kopenhagen Amsterdam Londen Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Genève Ziirich Locarno Berlijn Frankfort München Wenen Innsbruck Rome Ajaccio Mallorca zwaar bew. geheel bew. regenbui zwaar bew. half bew. onbewolkt onbewolkt zwaar bew. zwaar bew. licht bew. zwaar bew. half bew. zwaar bew. half bew. onbewolkt onbewolkt zwaar bew. licht bew. onbewolkt half bew. licht bew. W 2 ZZW 1 WZW 6 Z 2 windstil NO 5 NNO 5 NNW 2 windstil NNW 2 windstil NNW 4 windstil WNW 3 NNO 4 OZO 3 WNW 2 windstil windstil O 4 windstil 22 0 22 6 17 0.1 16 0 15 0 18 0 20 0 22 0 24 0 26 0 21 0 17 0 24 0.1 16 0 20 0 14 9 22 - 14 - 30 0 27 0 24 0 Neerslag laatste 24 uur qooocr» oymyrmnc»wi WEINIG WIND Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Woens dagavond tot Donderdagavond, opge maakt om 10 uur: Vannacht plaatselijk grondmist. Mor gen overdag droog en zonnig weer. maar in het Noord-Westen van het land geleidelijk toenemende bewolking. Zwakke tot matige wind uit uiteenlo pende richtingen. Dezelfde temperatu ren of iets hogere. 1 Juli Zon op 4.23 uur. onder 21.03 uur. Maan op 5.18 uur. onder 21.46 uur. Maanstanden 8 Juli 2 33 uur: Eerste kwartier 16 Juli 1 29 uur: Volle maan 23 Juli 1.14 uur: Laatste kwartier 29 Juli 23-20 uur' Nieuwe maan Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 1 Juli Hoog water: 3.56 en 16.29 uur. Laag water: 12.02 en uur.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 1