Bijna vierduizend buitenlanders studeren in ons land Kort en bondig J Vermist Vanmorgen in de Vishal en op zee Financiële moeilijkheden bedreigen bouwwerk Bedrijfsvergunningen- wet aanvaard B. VAN FRANK Te koop WOENSDAG 7 JULI 1954 6 Tienmaal zoveel als vóór 1940 Vooral ons hoger onderwijs is in trek Wijziging telefoontarieven Nieuwe Commissaris door Staten van Utrecht verwelkomd Drie auto's botsten op kruispunt Weer fuiken gelicht Schade bij tunnelbouw: vier mille Velsense politie won volleybaltournooi „Stroperij onder verzwarende omstandig heden" Aannemer in IJmuiden betaalt niet langer EERSTE KAMER FIETS merk D.C.R. Volgens een juist verschenen statistiek van de Foreign Student Service (de dienst Buitenlandse Studerenden in Nederland, Nederlands comité van de World Univer sity Service) telt ons land dit studiejaar bijna 4000 buitenlandse studenten, het geen ongeveer 10 maal zo veel is als in de voor-oorlogse jaren. Van die 4000 blijft het grootste deel en wel 3100 minstens één jaar en anderen vele jaren (tot 7 jaar toe) in ons land voor studiedoeleinden. Bijna de helft van deze laatste cate gorie dus ongeveer 1500, volgt het hoger onderwijs aan de universiteiten. De an dere helft bezoekt de academie voor beel dende kunsten, textielscholen, landbouw scholen en dergelijke. De rësterende ruim 900 buitenlanders brengen kortere bezoeken voor studie of practisch werk aan ons land (academie voor Internationaal Recht te Den Haag en in het kader van de coördinatie commissie practisch werken te Delft.). Ruim 1000, of bijna een derde van de 3100 buitenlanders, studeren in Amster dam, voorts een derde in de steden Delft, Den Haag en Leiden en de overigen ver spreid over geheel Nederland. Zij zijn afkomstig uit: Indonesië: 1800, Verenigde Staten: 30, Suriname: 286, Nederlandse Antillen: 118, statenloos: 110, België: 93, Duitsland: 88, Zuid-Afrika: 68, India: 32 en voorts in kleinere aantallen uit nog ruim 30 andere landen Gids voor buitenlandse studenten Een gids in zakformaat is thans in een oplage van 6000 stuks verschenen, uitge geven door de FSS. Daaruit kan de bui tenlandse student nog voor hij in ons land is, alle voor hem belangrijke inlichtingen over zijn studie en zijn leven in Neder- Data waarop zij in Haarlems omgeving wordt toegepast Hieronder laten wij een opgave volgen van de data waarop in de genoemde netten van het telefoondistrict Haarlem de nieu we gesprekkentarieven zullen worden toe gepast. Onlangs gaven wij een overzicht van de verhoogde tarieven: locale gesprek ken gaan vier cent per drie minuten kos ten, de interlocale gesprekken worden naar nieuwe maatstaven berekend, waarbij kor te gesprekken goedkoper, lange duurder zullen worden. De nieuwe tarieven gaan in voor Uit geest en Castricum op Donderdag 8 Juli, Spaarndam en Zandvoort op Vrijdag 9 Juli, Hoofddorp en Nieuw Vennep op Za terdag 10 Juli, Beverwijk en Heemskerk op Zondag 11 Juli, Lisse, Sassenheim en Noordwijkerhout op Dinsdag 13 Juli, Hil- legom en Bennebroek op Woensdag 14 Juli, Santpoort op Donderdag 15 Juli en IJmui- den op Zondag 18 Juli. In het telefoonnet Haarlem zullen de gewijzigde tarieven vermoedelijk omstreeks half Augustus ingaan. De data voor de netten Abbenes, Lijn den, Rijk, Vijfhuizen en Wijk aan Zee kun nen, i.v.m. te treffen bijzondere technische voorzieningen, voorlopig nog niet worden vastgesteld. Vandaag zijn de Staten van Utrecht in hun nieuwe samenstelling bijeengekomen voor de beëdiging van de gekozenen. De zitting werd gepresideerd door de op 1 Ju li in functie getreden nieuwe Commissaris der Koningin, mr. C. Th. E. graaf van Lyn- den van Sandenburg, die als zodanig de heer M. A. Reinalda opvolgde. Na de beëdiging wenste de Commissaris de leden geluk en succes met hun taak. Hij sloot zich aan bij de woorden van waarde ring en de goede wensen, in de vorige Sta- tenzitting tot zijn ambtsvoorzitter gericht en uitte de hoop dat hij zelf in dezelfde goede vertandhouding met de Staten zou kunnen samenwerken als de heer Reinalda gedaan had. De heer J. H. van Lonkhuyzen wenste namens de Statenleden de nieuwe Commis saris geluk met zijn benoeming en riep hem een hartelijk welkom toe. Hij hoopte dat graaf Van Lynden van Sandenburg zou mogen bijdragen aan de welvaart en de glorie van de provincie. Voor de zitting heeft de nieuwe Commis saris der Koningin een aantal persverte genwoordigers ontvangen, die hem een klei ne bloemenhulde aanboden. In antwoord op de tot hem gerichte woorden deed de Commisaris der Koningin blijken, dat hij de taak van de pers als voorlichtend or gaan niet miskent en dat hij bereid is steeds de pers de inlichtingen te geven, die mogelijk zijn en daarbij een ruim standpunt in te nemen, ook wanneer het betreft voor lichting omtrent zaken, die niet direct voor publicatie in aanmerking komen. land opdiepen. Het boekje is in de En gelse taal gesteld. De meeste Nederlandse studenten moe ten kunnen rondkomen van een maande lijkse toelage van f 160, zo zegt het boekje. Buitenlandse studenten dienen echter minstens f 200 tot hun beschikking te heb ben, aangezien zij geen ouders of familie leden hebben, die bijvoorbeeld voor het wassen en het onderhoud van de kleding kunnen zorgen Drieduizend gulden moe ten voldoende zijn om alle kosten, inclu sief de studiekosten, voor de buitenlandse student voor een jaar te dekken. Grondige kennis van de Nederlandse taal wordt van bijzonder groot belang ge acht. „Maar al te dikwijls nemen buiten landse studenten aan, dat zij het Neder lands vrij spoedig zullen leren na hun aankomst. Zij komen dan meestal tot de ontdekking, dat het hun een jaar kost deze taal voldoende te leren beheersen om van de college's te kunnen profiteren". Enkele universiteiten in Nederland heb ben voor buitenlandse studenten cursus sen in de Nederlandse taal georganiseerd. In de gids kan men voorts uitvoerige inlichtingen over de Nederlandse universi teiten lezen. Twee trawlers Vanmorgen waren aan de IJmuidense hal de trawler „Mary" met 100 kisten ma kreel, 300 haring, 200 kleine kistjes haring, 100 kabeljauw en gul, 60 koolvis, 65 wijting 55 piepers, 20 varia en 275 stuks kabeljau wen en de trawler „Onderneming III", de SCH 117 met 140 kisten makreel, 320 ha ring, 60 wijting, 20 gul, 40 koolvis, 150 diversen, 135 stuks kabeljauwen en 65 stuks ijskabeljauwen. Loggers en kotters Voorts waren er vanmorgen de KW 76 met 200 kisten schelvis, 75 kabeljauw en gul, 8 tarbot, 8 wolf, 8 schol, 12 makreel, 16 wijting en 320 stuks stijve kabeljauwen; de KW 75 met 220 kisten makreel, 70 schel vis, 55 gul en 10 varia; de IJM 23 met 275 stuks stijve kabeljauwen, 50 kabeljauw en 15 kisten schol. Er was weinig kleine vaart met 1500 kg tong en 300 kisten schol. Haring en makreel De prijs van de haring zat vanmorgen tussen de 29 en 21. Kleine kistjes van 20 kg deden van 10.50 tot 11. Makreel ging van de hand voor 18 tot 24. Kabeljauw België kocht de rijen kabeljauw voor 100 tot 60 naar kwaliteit en de kisten kabeljauw gingen van de hand voor 110 tot 88. Tarbot 2 haalde 2.10 per kg. Gullen en schelvis De grote gul deed vanmorgen van 35 tot 45, de middel gul 28 tot 36, de tor ren van 23 tot 26. Zwarte koolvis bracht 60 tot f 70 op. De braad ging van de hand voor 30 tot f 34, de pennen voor 50, de kleinmiddel schelvis voor 52, de groot middel voor 53 en de grote schelvis voor 51 tot 57. Schollen en tongen Grote, middel en zetschol ging naar En geland voor 50 tot 60 naar kwaliteit. Ook schol I ging naar de overkant, voor 45 tot 50. Schol 2 maakte 36 tot 32, schol 3/20 tot 27. De tong was peper duur. Grote, grootmiddel en kleinmiddel tong werden betaald met 2.60 tot 2.80. De groot- en kleinmiddel gingen vooral België in. Tong I bracht op van 2 tot 2.10 en de slips van 1.55 tot 1.70. Verwacht Voor de Donderdagmarkt wordt ver wacht de trawler „Maria van Hattum" (van Vrijdag 2 Juli) het schip zou gisteren een goede dag op 't Zand met de makreelvangst hebben gehad en de KW 51 „Prinses Margriet". Voorts komen er drie kustlog- gers aan de afslag. Voor de Vrijdagmarkt komt de „Thorina", die van Dinsdag 29 Juni is. Binnengekomen Van Dinsdagnacht 6 Juli tot vanmorgen 6 uur kwamen de Vissershaven binnen: st. IJM 61 „Mary", mt. SCH 117 „Onderne ming III", ml. KW 75 „Doggersbank", ml. KW 76 „Excelsior 3", de KW 116 „Willem Cornelis" en verder de IJM 206, 213, 241, 23, 208, 218, 202; de UK 194, 172, 44, 91, 85, 5, 161, 62; KW 210, RO 29, TX 19 en 8. Voorts kwamen twee Belgische kotters binnen, de Z 444 „L'Avenir" en de O 345 „Finisterre", waarvan er een motorschade had. Vertrokken Van Dinsdagnacht 6 Juli af ging naar zee de St. IJM 9 „Haarlem". De mt. IJM 99 „Colombo" verliet de Vissershaven om op te stomen naar Amsterdam. Voorts verlie ten de IJmuidense haven: de KW 28 „Ver wachting" en de twee Belgische kotters Z444 en O 345. Van de kleine vaart gin gen naar zee de IJM 213, 241, 206, 239, 249, 218, 202, 78 en 210 en vannacht de IJM 213, 241, 239 en 216. Andere schepen, die de haven verlieten, waren de UK 4, 172, 62, 161, 194, 85, KW 189, 128, 60 en 210 en de RO 29. Voor fouten ln telefonisch opgegeven advertenties kun nen w(j geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. De Administratie. Ravage op IJ muider straatweg Dinsdag zijn op de splitsing IJmuider- straatwegWijk aan Zeeërweg drie auto's met elkaar in botsing gekomen, waardoor aan de drie betrokken voertuigen ernstige schade werd toegebracht. Uit de richting IJmuiden kwam een auto van de vishandel H., waarvan de be stuurder een uit de Wijk aan Zeeërweg ko mende vrachtauto niet meer kon ontwij ken, al haalde hij scherp naar links uit. Een personenauto, die rechts van de weg uit tegenovergestelde richting over de IJmuiderstraatweg naderde, werd de dupe van deze .manoeuvre en kreeg hevige scha de; de vrachtauto's vlogen eveneens op el kaar, zodat de kraanwagens druk werk hadden. Er deden zich geen persoonlijke onge vallen voor. Doorgereden Op de Rijksweg 9 wilde de chauffeur van een vrachtauto deze zelfde Dinsdag linksaf naar het kantoor van de bollen- firma Nijssen. Hij volbracht deze beweging volgens de regelen der kunst, maar een achteropkomende bestuurder van een per sonenauto wilde er nog links langs met het gevolg, dat de beide wagens elkaar raakten. De onhebbelijke automobilist reed snel door, ongeacht de schade, die hij de vracht wagen aan de linkervoorkant had toege bracht, maar zijn nummer is bekend. Ook doorgereden Op de Wijkerstraatweg in Velsen-Noord deed zich in de vroege ochtend een aan rijding voor tussen een motorrijder, die links van de Schulpweg afkwam en de bocht zo wijd nam, dat hij op het Ooste lijke fietspad een bromfietser raakte. De bromfiets werd beschadigd, maar de mo torrijder gaf eveneens vol gas. Ook zijn nummer is bekend. Er zijn weer twee jongens 14 en 15 jaar oud, afkomstig uit IJmuiden be trapt bij het leeghalen van palingfuiken in het Noordzeekanaal nabij het Velsense pontveer. Er was al een kilo paling buit gemaakt. VANGSTBERICHTEN UIT ZEE. In de nacht van Dinsdag op Woensdag meldden de Katwijkse en IJmuidense log gers de volgende vangsten: KW15 27 kantjes, KW44 6, KW97 3, KW 176 6, KW173 43, KW161 6, KW168 2, KW5 3, KW47 2, KW127 14, KW23 6, KW138 40, KW140 26, IJM74 14, KW67 4, KW20 9, KW39 1, KW49 1, KW42 17, KW85 30, KW 110 9, KW50 8, KW 129 3, KW163 1, KW170 4, KW25 4, KW54 1, KW9 30, KW45 35, KW147 3, KW175 3, KW38 18, KW86 6, KW32 4, KW41 4, KW130 7. Geen vangst hadden de KW70, KW2, KW14, KW73, KW176, IJM75, KW18, KW 29, KW37. De gemiddelde vangsten waren: Vlaar- dingen 15, Scheveningen 6 en Katwijk 8 kantjes. BESOMMINGEN VAN HEDENMORGEN 1 trawler 21.700 SCH 117 20.800. Loggers: KW 75 8.800, KW 76 13.600, IJM 208 6900. Kotters: RO 29 590, IJM 23 4.040, KW 133 5.260, KW 60 490, KW 35 1.140. Vertraging waarschijnlijk De brand, die gistermiddag zoals gemeld in de tunnelbouwput uitbrak in een bitu- menmachine, heeft voor 4000.schade aangericht. De aansluiting tussen de tunnelmoten moest op 1 Augustus klaar zijn, maar het staat te bezien, of de oplevering op tijd komt, nu men een wand over 80 meter moet vernieuwen; niet alleen de installatie moet vernieuwd worden, maar ook het bi tumen op het dak van de tunnelmoot werd door het vuur aangetast. Dinsdag heeft het volleybal-team van de Velsense politie het gepresteerd de wissel zuil in de wacht te slepen tijdens een groot volleybaltournooi te Baarn, waar de sterkste politieploegen (Zeist, Baarn, Zaandam) aan meededen. Van de tien wedstrijden wonnen de Velsenaren er negen. De Velsense recherche heeft Dinsdag avond drie IJmuidenaren in de kraag ge grepen, die op een aan de gemeente toe behorend terrein bij de Heerenduinweg graszoden staken. Zij hadden er een vrachtauto voor gehuurd, zodat hier sprake is van „stroperij onder verzwarende om standigheden", een misdrijf, dat door de Arrondissementsrechtbank berecht wordt. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Er zijn enige moeilijkheden gerezen rond de uitbetaling der lonen en van de vacan- tiebonnen door het bouwbedrijf van De Haan en De Vreek aan de Lange Nieuw- straat te IJmuiden. Acsht stucadoors, die hierbij betrokken zijn, weigeren het werk te beëindigen, voor deze zaak geregeld is. De interne financiële moeilijkheden bij deze aannemer hebben bovendien het gevolg gehad, dat de schil ders weinig lust hebben hun arbeid -de door deze aannemer voor de gemeente Vel- sen bijna voltooide huizen moeten nog af gewerkt worden af te maken. Nadat de vakbonden zich reeds met de kwestie hebben bemoeid, heeft ook de ge meente zich in de aangelegenheid gemengd: zij zal alles proberen om het werk gaande te houden en de gedupeerden voor een strop te vrijwaren. Voorts kan men de industriële ontwikke ling in een klein land als het onze niet voorspellen. Daarom is het moeilijk de ontwikkeling in bepaalde bedrijfstakken in ons land slag op slag te remmen. Deze verantwoordelijkheid kan geen minister op zich nemen. De heer Oosterhuis was echter niet overtuigd. Inderdaad heeft men niet alles in de hand, zo betoogde hij. Maar daarom moet men terdege de vinger aan de pols houden als het gaat om vestigingen van bedrijven. Dit moet harmonieus en wel overwogen geschieden. De minister van Economische Zaken du pliceerde kort, waarna het wetsontwerp zonder hoofdelijke stemming werd aange nomen onder aantekening dat de twee C.P.N.-leden geacht worden te hebben tegengestemd. Tenslotte beantwoordde minister Luns vragen van de heer Derksen (K.V.P.) over de Garantiewet Burgerlijk overheidsperso neel Indonesië. Ten aanzien van de beperkte garantie termijn zeide de minister dat de regering als „borg" er goed aan zal doen, zich niet bij voorbaat met alle risico's te belasten. Wat de kort-verbanders betreft betoog de hij dat dezen krachtens de betrokken wet geen vaste benoeming in uitzicht is gesteld. De regering kan dan ook niet meer doen dan toe zeggen dat zij slechts kan overwegen, wat te doen voor de wer kelijk schrijnende gevallen. Het wetsontwerp werd hierna zonder hoofdelijke stemming aangenomen. In de Eerste Kamer is gisteren het wets ontwerp „Regeling omtrent de vestiging en uitbreiding van ondernemingen van nijverheid" Bedrijfsvergunningenwet) ter tafel gekomen. Volgens dit voorstel wordt aan de over heid de bevoegdheid toegekend om, gelet op de omstandigheden die zich in een be paalde tak van nijverheid voordoen, tot sluiting van de bedrijfstak over te gaan en voor de vestiging van nieuwe onderne mingen en de uitbreiding van bestaande een vergunning van overheidswege te eisen. De heer Oosterhuis (Arb.) had wel enige bezwaren tegen het wetsontwerp. De wet is volgens hem een stukje orde ningsbeleid dat tekort schiet op enkele es sentiële punten. Zo is zij niet afgestemd op de algemene economische toestand van ons land. Voorts is het ontwerp volgens deze spre ker niet voldoende toegespitst op regionale toestanden en beperkt de werkingssfeer zich slechts tot het industriële terrein. De minister van Economische Zaken antwoordde dat men deze zaken nuchter en met open oog moet bekijken. Geen mi nister zou volgens hem thans de verant woording voor een ver doorgevoerde regio nale spreiding van industrie op zich dur ven nemen, gezien de wisselingen in het conjuncturele klimaat. Vrijdagavond zullen Haarlems Zang genot, het R.K. gemengd koor Sint Ceacilia, de muziekvereniging Harmonie Crescendo en het Hoogoven Mannenkoor een concert geven in de muziektent van Dreefzicht in de Haarlemmerhout. Zestien nummers zul len ten gehore worden gebracht. Het con cert wordt besloten met „Op een Perzische markt" van Ketelby, naar een bewerking van P. J. Potgieser, waaraan twee koren en Harmonie Crescendo medewerken. BINNENLAND De Koningin heeft benoemd tot officie* in de Huisorde van Oranje de heer H. A. A. Collot d' Escury, rentmeester van het Kroon domein in het rentambt Hulst. De Export Financierings Maatschappij in Den Haag is in principe met de Bank Indonesia overeengekomen, dat Indonesië voorlopig tot een waarde van 25 millioeil Nederlandse guldens goederen kan aanko pen in Nederland op basis van betaling op lange termijn. Het bedrag kan besteed wor den aan kapitaalsgoederen. Over de algemene voorwaarden is in pricipe eveneens overeen stemming bereikt. Partijen hebben zich accoord verklaard met een rentevoet van 5 procent en een terugbetalingstermijn van. 6 jaar. Eerste luitenante Francisca van der Plas van het medische corps van de Milva heeft Dinsdag een onderscheiding van het leger van de Verenigde Staten, de „bronzen ster"- médaille, ontvangen wegens verdienstelijk werk in Korea. De mutatie zegt: „zuster Van der Plas' opgewekte houding heeft zeer veel bijgedragen tot de handhaving van het moreel van gewonde mannen. Haar trouw, initiatief en toewijding aan haar plicht ver wierven de eerbied van allen, die zij hielp". In Hengelo is opgericht de exploitatie maatschappij Stork-Chemie N.V. die ten doel heeft de vervaardiging van en de han del in chemische producten en preparaten en dergelijken. In het maatschappelijk kapi- taali van f 5 millioen wordt deelgenomen door de N.V. Koninklijke Nederlandse Zout- ir.dustrie te Boekelo voor 1600 aandelen en door de Koninklijke Weefgoederenrabriek C T. Stork N.C. te Hengelo voor 400 aan delen a f 1000. De directie wordt gevoerd door de N.V. Koninklijke Nederlandse Zout- industrie. Commissarissen worden ir. P. van Delden te IJmuiden. W. Stork Jr. te Hengelo en ir. A. van der Minne te Rotterdam. Bij Wilton-Feijenoord in Schiedam is een veertig-jarige arbeider uit Rotterdam aan het werk in een schildersbak langs het Deense schip „Olivia Maersk", toen die schildersbak door een kraan werd verplaatst. Er lag echter een staaldraad in de weg, die van het schip naar het dok liep. De arbeider kreeg, daardoor een hevige duw en viel uit de bak. Hij was vrijwel op slag dood. Vele honderden relaties waren gisteren, naar de hoofdstad gekomen om de heren H. J. en Th. Woltman Elpers, directeuren van. „De Vergulde Hand" hun gelukwensen aan te bieden ter gelegenheid van het 400-jarig bestaan dezer „oudste zeepfabriek ter we reld". De burgemeester d' Ailly deelde ter recepte mee dat de jubilerende industrie het praedicaat Koninklijke is verleend. De Koningin heeft gistermiddag een bezoek gebracht aan de legerplaats Hars kamp, waar zij getuige was van de onder linge wedstrijden die daar gehouden wer den door de parade-bataljons van de garde regimenten Grenadiers en Jagers, ter gele- genehid van het 125-jarige bestaan dezer regimenten. Na afloop der wedstrijden reikte zij de prijzen uit, elke winnaar met een handdruk feleciterend. HAARLEM EN OMGEVING Aan de "Vrije Universiteit in Amsterdam zijn geslaagd voor het candidaatsexamen rechten de heer R. G. Müller uit Haarlem en voor het candidaatsexamen theologie de heer A. C. Schaap eveneens uit Haarlem. Aan de Technische Hogeschool in Delft zijn geslaagd voor het ingenieursexamen electrotechnisch ingenieur de heren H. van den Ende en L. J. K. van Opijnen, beiden uit Overveen; voor het propaedeutisch exa men civiel-ingenieur de heren W. van Offen- beek uit IJmuiden en H. J. Smit uit Drie huis; voor het candidaatsexamen electro technisch ingenieur de heren J. H. Otte- vangers en J. D. van Dokkum, beiden uit Haarlem, en de heren G. J. Schot en jhr. E. W. J. de Beijer, beiden uit Heemstede. RUZIE MET M N VROUW RUZIE MET M N CONCURRENTEN RUZIE MET M N FABRIKANTEN en toch gaat B. VAN FRANK door MOOI GOED te verkopen tegen de LAAGSTE PRIJZEN. Onderstaande artikelen staan niet in de étalage. KOMT U DUS DIRECT BINNEN! KAMPEERRUITEN, 80 breed, per meter.. 1.29 GEBLOEMD LINNEN voor rokken per m. 1.65 NACHTJAPONNEN alle maten per stuk.. 2.98 Finale massaverkoop van Zomergoed v.a. 0.98 HEREN-PYAMA'S iets vuil per stuk6.90 DAMES-PYAMA'S iets vuil per stuk5-90 BABY TUSSENDEKENTJES per stuk 1.59 STOF VOOR ROKKEN per meter 3.90 Prima PYAMAFLANEL per meter1 GEEN PAP LAKENS met garantie per stuk 4.90 Verder 1001 ARTIKELEN voor de halve prijs ALLEN DUS NAAR Floresstraat 10 Tel. 20556 De straat waar Donderdags markt wordt gehouden Betaalzegels worden gaarne in ontvangst genomen 8 Juli hopen onze lieve OME DICK en lieve TANTE JO DE CHAMPS hun 12^ jarige echtvereni ging te vieren. DANKBETUIGING Hartelijk dank aan allen van wie wij gelukwensen mochten ontvangen bij ons 50 jarig huwelijksfeest. in omgeving Dr. Kuyperlaan van gebrekkig jongetje. Ter. te bez. de Sav. Lohman- laan 23, Velsen. leeg te aanvaarden: Santpoort: woonhuis met ga rage, Rijksweg. IJmuiden: nieuwbouw IJssel- straat. Driehuis: woonhuis met ga rage Schaepmanlaan met woningruil. Hypotheken beschikbaar Inlichtingen: CORN. JANUS EN ZN., Stationsweg 81 - Velsen

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 8