Eerste étappe van Tour volledig succes voor Nederlandse renners m i Eersteklassers district Haarlem willen vervroegde bondsvergadering JAN v. d. MEER Enorme belangstelling langs wegert in Nederland „Wij moeten tijdig de consequenties kunnen trekken" Opa Schram, beladen met roem, nadert het vaderland MÉNl Wout Wagtmans Wagtmans eerste in Brasschaat; ook ploeg op de eerste plaats Honderdduizenden langs de wegen Wagtmans: Ik voelde dat ik kon winnen VRIJDAG 9 JULI 1954 AMSTERDAM Russische schakers speelden in het Britse Hogerhuis Zijn daggemiddelde nog altijd - 50 kilometer! gooooooooooooooooooooooooooo Voor LOCOMOTIEF5 LOCOMOTIEF RIJWIELEN Omwisselbaarheid van de valuta's komt in zicht „Hoera voor Woutje Wagtmans", handbreiwol superieur in kwaliteit en kieur Waterpoloprogramma Motorsport BB-rallye door Haarlem werd groot succes Golf Nationaal golfkampioen- schap voor dames Waterpolo Snel HVGB versloeg HPC met vijf-twee XHaarlem Noordwijkerhout Wassenaar Rotterdam Dordrecht Breda Jstrijbeek ^/iWgstratert laria ter Heide- RIJSEL LONDEN (United Press) Twee Rus sische grootmeesters hebben in het Hoger huis, vanouds een zetel der Britse aristo cratie, simultaan gespeeld tegen twintig leden van het Lagerhuis. De Russen, Vasy- ly Smyslov en David Bronstein, verloren een partij aan de socialist Silverman, speelden twee partijen remise en wonnen 17 partijen. De twee Britten die het tot remise brachten waren conservatieven ADVERTENTIE (Van onze sportredacteur) Gisteravond zijn de vertegenwoordigers van de eerste klasse voetbalverenigingen uit het district Haarlem Stormvogels, VSV, Haarlem en EDO benevens twee tweede klassers RCH en HFC bijeen geweest om de maatregelen van de K.N.V.B. te bespreken en een houding te bepalen. De vertegenwoordigers hebben het volgende besloten: 1. Een poging in het werk te stellen om nog vóór achttien Juli aanstaande - als de vergadering van de Vereniging van Eersteklassers wordt gehouden - een spoed vergadering te houden met de vertegenwoordigers van de Westelijke eerste klassers. 2. Pogingen in het werk te stellen om een vervroegde Bondsvergadering te krijgen. Dat wil dus zeggen vóór 25 September, de oorspronkelijke datum. Maandag jongstleden hebben wij reeds onze waardering uitgesproken voor het initiatief van de bestuurders van de eerste klassers in het district Haarlem om onder ling overleg te plegen voor wat betreft de aanstaande veranderingen (de hoofdklasse, de regionale eerste klasse afdelingen en eventueel de vergoedingen aan spelers) in de constellatie van het voetbal in Neder land. Bij een dergelijk overleg toch is het mogelijk alle moeilijkheden en alle haken en ogen van de aanstaande veranderingen te bezien en persoonlijke meningen uit te wisselen. Ontstemming Ontstemming heerste tijdens de bespre king over de organisatorische gang van za ken die tot de plotselinge koerswijziging hebben geleid. Vrijdag krijgen de verenigin gen een brief met het verzoek om de hou ding de volgende dag reeds kenbaar te ma ken. Vreemd vond men het ook dat het bondsbestuur in zee was gegaan met ver tegenwoordigers van slechts vier eerste klassers, terwijl er toch een Vereniging van Dit weekeinde of anders begin volgende week, kan Opa Schram, de 67-jarige wan delaar uit Driebergen, de grens van ons 'and in Limburg passeren op de terugtocht van zijn meer dan 3500 kilometer lange wandeling naar Rome vice versa. Op 30 Juni kwam hij in Straatsburg aan, waar „Le Nouvel Alsacien" een uit voerig artikel aan de krasse tippelaar wijdde. En precies veertig dagen na zijn start uit Rome doorkruiste Opa Schram het centrum van Thionville bij de Luxem burgse grens. De dames Flinterman uit Den Haag ontmoetten hem daar. Opa Schram was zeer verheugd, weer eens Hol landers te ontmoeten. Hij bleek nog steeds in goede conditie te zijn, ondanks het ver snelde tempo van ruim vijftig kilometer per dag. „Een vrolijke, krasse baas" vonden de dames, die het grootste plezier in de ont moeting hadden. Zij besloten in elk geval bij zijn huldiging in Driebergen present te zijn. Inmiddels hebben talloze verhalen in buitenlandse bladen Opa Schram al tot een heel bekende figuur gemaakt. Een Ita liaan sprong uit zijn auto en kwam de wandelaar complimenteren. „Ik had hem direct herkend, want in bijna alle Italiaan se kranten heeft de foto van opa met de witte baard gestaan", zei hij. Maar ook voor de mensen in Thionville en voor de Franse en Belgische reizigers was de Drie- bergse tippelaar in het geheel geen onbe kende zodat het ook daar een vrolijke ont vangst werd. Maandag scheidden nog maar een 240 kilometer Opa Schram van de Hollandse grens. Via Luik leidt de route naar Maastricht. Vandaar wandelt opa dan naar Roermond, waar hij een dag je bij familie op bezoek gaat. Daar kan hij dan meteen nieuwe schoenen aandoen, want op het laatste stuk is hij aan het der de en laatste paar schoenen bezig dat hij heeft meegenomen. Eersteklassers en een Federatie van Tweede- Derde- en Vierdeklassers bestaat. Men be titelde de organisatorische gang van zaken „volkomen onjuist". Vervolgens besloot men over te gaan tot pogingen voor overleg met Westelijke eersteklassers voor de vergadering van de V.E.K. en een vervroegde bondsvergadering. Mocht men op 25 September besluiten, zo redeneerde men, om tot het betalen van ver goedingen aan spelers over te gaan, dan is dat veel te laat. De besturen moeten niet plotseling voor de consequentie staan. Er moet tijd zijn om de gevolgen rustig te over zien en eventueel vóór de aanvang van het nieuwe seizoen reeds maatregelen kunnen nemen voor het eventueel verhogen van con tributies en entréeprijzen. Voorts was men van mening dat het betalen van slechts een kleine groep spelers een té grote schade zou berokkenen aan het „lager voetbal". Men zal het overleg in de komende we ken voortzetten. ADVERTENTIE #gp||k Mijn Locomotief is goed voor een gele trui zei Wagtmans O Gierstraat 40-42 Haarlem Tel. 17768 O OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO verkrijgbaar bij Gen. Cronjéstraat 1 op de hoek - Haarlem WASHINGTON (AFP). Uit betrouw bare bron wordt vernomen dat de Ameri kaanse regering een belangrijke delegatie, onder leiding van Harold Stasen, directeur van het bureau voor Amerikaanse werk zaamheden in het buitenland, zal afvaar digen naar de bijeenkomst van de minis ters van Financiën der landen van de Or ganisatie voor Europese Economische Sa menwerking, welke de volgende week te Londen zal worden gehouden, ter behan deling van het vraagstuk der valuta-ota- wisselbaarheid. Doe mee aan de grote Neveda Tour de Trance-prijsvraag. Zie Uw radioblad van 11 Juli zegt Wollet/e Na zijn zege in de eerste etappe geniet Woutje Wagtmans een welverdiende rust in zijn Neveda trui. Heerlijk warme wol houdt de spieren soepel. Neveda wol is favoriet... bij de renners, bij de damesI Henk Faanhof ondernam de eerste uitlooppoging, XVim van Est kreeg de eerste lekke band en Wagtmans won de eerste étappe. Zo zou men in het kort de eerste étappe van cle Tour de France kunnen samenvatten. Maar een Franse journalist drukte het bij aankomst in Brasschaat als volgt uit: Dit is inderdaad een Nederlandse zege over alle linies geweest. Want ook de organisatie van het vertrek in Amsterdam en de enorme, alles overtreffende belangstelling langs de hele route, waren onvergetelijk. Zoiets hebben wij nog maar zelden meegemaakt en zeker nooit buiten Frankrijk. Wagtmans was de gelukkige, die dit jaar als eerste renner de gele trui over zijn schouders mocht trekken. Hij won de eindsprint in Brasschaat en ging met één seconde voorsprong op zijn achtervolgers als eerste over de eindstreep. Het was overigens een zeer goede dag voor de Nederlandse ploeg, want ook de eerste plaats in het ploegenklassement viel haar ten deel. Vóór de start ging het gerucht dat de Nederlandse ploeg waarschijnlijk in de eerste étappe niets zou ondernemen. Even voor Heemstede echter sprong Faanhof weg, de man die op vlakke étappes kansen heeft dank zij zijn sprinterskwaliteiten. Zijn voor sprong werd 200 a 300 meter. Toon werd hij ingelopen. Bij prachtig weer en met een stevige bries uit het Zuid-Westen tegen reed het peloton gegroepeerd van Heemstede langs een bochtige weg via Noordwijkerhout in de richting van Noordwijk. De rode truien van de Zwitsers waren meestal in de voorste gelederen. Om tien over half een werd Noordwijk aan Zee gepasseerd, waar het peloton nog geheel bij elkaar was. De klap, die van beslissende invloed zou worden op het verloop en de uitslag van de étappe, viel even na de passage van Sche- veningen. Koblet had daar de premiesprint gewonnen op de boulevard en eenmaal ge lanceerd zette hij door. Maar het peloton jachtte achter hem aan, en de Zwitser werd ingelopen. H(j probeerde het nog eens. Dit maal zonder brokken. Over een afstand van 3 of 4 km. gebeurde toen meer dan op de ruim 70 km., die eraan waren voorafgegaan en die slechts geken merkt werden door enkele vinnige demar rages, waarbij steeds Faanhof zich had on derscheiden. Buitenlanders achterdochtig Bij de buitenlanders was men bedacht op een Nederlands offensief, omdat de strijd grotendeels op voor onze jongens bekend terrein uitgevochten zou worden en de route over volkomen vlak terrein liep. Dit kwam tot uiting in de positie, die Koblet, Bobet, Ockers, en de cracks van de andere ploe gen innamen. De rode truien van de Zwit serse ploeg waren voortdurend in de voorste gelederen te zien, men wilde in dit kamp geen enkel risico lopen. Ook Bobet en Ockers waren constant goed geplaatst. Na Scheveningen besloot Wagtmans van de verrwarring te profiteren door uit een van de voorste groepen weg te sprinten. ,,Ik kwam los, maar kreeg een groep van zeker dertig renners achter mij aan, onderver deeld in tal van groepen en groepjes". Er werd fel gejaagd en telkens weer gedemar reerd, met het gevolg, dat een kopgroep van 21 man ontstond, die bijna tot aan Brasschaat bijeen zou blijven en die steeds verder uit liep op het grote peloton. Die groep bestond uit drie Nederlanders: Wagtmans, Wim van Est en Voorting deze laatste had, gegangmaakt door Faanhof Nederland is gewonnen voor de Ronde van Frankrijk. Was de belangstelling in Amsterdam gedurende de dagen, welke voorafgingen aan de start, reeds groot, tij dens de eerste étappe stonden de nieuws gierigen, de kenners, de twijfelaars, de geestdriftigen, de ouderen en de jongeren met vele honderdduizenden langs de wegen geschaard, waarover de route was uitge stippeld. In Rotterdam kwamen zij aan met een voorsprong van minder dan een minuut, maar na de bevoorrading vlogen eerst Ockers en Voorting weg, en daarna Van Est. In hoog tempo ging het door de Maastunnel, Snaar de andere renners van het eerste pelo ton zetten meteen de achtervolging in, zodat voorbij Feijenoord de orde in deze voor hoede hersteld was. Wagtmans ging er nog even vandoor bij de passage van Breda, maar men liet hem zijn gang niet gaan en bovendien vond de slimme Wout het wel beschouwd toch wel wat te vroeg voor een serieuze uitlooppoging. Hij liet zich dus zonder meer inlopen. Intussen werd het verschil tussen deze voorhoede en het peloton steeds groter. Het werd 4, 5, 7 minuten en zelfs bijna 9 minuten na het passeren van de grens. In hoog tem de minister van Pensioenen en de nationa le verzekering Osbert Peake en de parle mentaire secretaris van het ministerie van Handel Henry Strauss. De partijen werden door vijftig parle mentsleden met spanning gevolgd. Silver man kreeg applaus toen hij de winnende zet deed. De M.P.'s moesten het spel enige tijd het spel laten, toen de bel weerklonk om hen te waarschuwen dat in het Lager huis een stemmig zou beginnen. Voor de week van 11 tot en met 18 Juli zijn de volgende wedstrijden voor de compe titie NKZB vastgesteld: Maandag 12 Juli: dames, tweede klasse: DWT 1DWR 1. Reserve tweede klasse: DWT 2ZIAN 2. Heren, hoofdklasse: Merwede 1Haarlem 1. Eerste klasse: AZ '70 1HVGB. Tweede klasse: DJK 1—DWT 1. Reserve derde klas se: Bruinvissen 2VZV 2. Dinsdag 13 Juli: dames tweede klasse: De Zijl 1Haarlem 1. Reserve tweede klasse: Nereus 2HPC 2. Heren, reserve eerste klasse: Haarlem 2Meeuwen 2. Reserve tweede klasse: Nereus 2—Haarlem 3. Re serve derde klasse: VZV 2DWT 2. Woensdag 14 Juli: heren, reserve eerste klasse: DWR 2DJK 2. Tweede klasse: DWR 1Neptunus 1. Reserve tweede klasse: HPC 3—HZPC 3. Donderdag 15 Juli: heren eerste klasse: HPC 1Nereus 1. Reserve eerste klasse: Het IJ 2HPC 2. Reserve derde klasse: De Futen 2—HPC 4. Vrijdag 16 Juli: dames, reserve tweede klasse: HPC 2DWT 3. Derde klasse: Wa terlelie 1. VZV 1. Heren, reserve eerste klas se: Meeuwen 2DWR 2. Tweede klasse: Dolfijn 1VZV 1. Reserve tweede klasse: HVGB 3—HZPC 3. Reserve derde klasse: HVGB 4—AZ '70 2; HVGB 5—AZ '70 3. Zaterdag 17 Juli: heren, reserve derde klas se: DWT 2—De Zijl 3. po, en om beurten de kop nemend, ijlden de 21 voort. Siguenza verdween na een val uit de leidersgroep, Schmit kreeg een in zinking en moest lossen, later vielen Dar rigade en Hassenforder wat terug. Zo bleven er 17 over, die in Brasschaat in een groep, aangevoerd door Van Est en Dacquay arriveerden. Toen moest er nog een ronde van 4 km. gereden worden en in deze laatste fase van de strijd ging de slim ste renner, alhoewel hij met concurrenten als Koblet, Bobet, Schaer en anderen te doen had, als eerste door de finish. Aangezien Wim van Est en Voorting zich bij de groep bevonden, die ex aequo vijfde geplaatst werd achter Wagtmans, Bauvin, Ockers en Hendrickx, viel aan Nederland ook de eerste plaats in het landenkiassement ten deel. De zeven andere Nederlanders kwamen met het grote peloton binnen, ongeveer negen minuten later. Ook bij hen zag men lachende gezichten toen zij het nieuws ver namen. Het oordeel van Jean Garnault, de tech nisch leider, over deze étappe was: „in één woord formidabel. De rijkspolitie zei mij, dat naar schatting anderhalf millioen Neder landers langs de route stonden". Klassement Na de eerste étappe van de Ronde van Frankrijk luidt het ploegenklassement: 1. Nederland; 2. België (Ockers, Hendrickx, De Smet) 16.10.24; 3. Frankrijk 16.10.54; 4. Frankrijk Noord Oost Centraal 16.11.54; 5. Zwitserland 16.19.17; 6. Luxemburg-Oosten rijk 16.23.06 7. Frankrijk West 16.28.10; 8. Spanje z. t.; 9. Ile de France z. t.; 10. Frank rijk Zuid West z. t.; 11. Frankrijk Zuid Oost 16.43.09. De prijs voor de strijdlustigste renner werd toegekend aan de Zwitser Koblet. Hij kreeg 4 stemmen en Wagtmans 2. Slechts zes van de tien stemmen werden uitgebracht. De Nederlanders Faanhof, Maenen, Nol ten, Roks, Suykerbuyk, Van Breenen en Nico van Est, eindigden met o.a, Forestier (Frankrijk), Geminiani (Frankrijk), Lau- rédi (Frankrijk), Rolland (Frankrijk) en Teisseire (Frankrijk) ex aequo op de 26e plaats. Wagtmans gaat als eerste over de finish lijn in Brasschaat. aansluiting kunnen krijgen, maar Faanhof zelf viel daarna terug, twee Zwitsers: Ko blet en Schaer, drie Franse nationalen: Bobet, Darrigade en Deledda, drie Belgen: Desmet, Ockers en Hendrickx, drie man van de ploeg van Noord Oost Centrum van Frankrijk, Bauvin, Hassenforder en Dacquay, twee leden van de Luxemburgse-Oosten rijkse ploeg: Schmit en Schneider, en verder nog Robic, Siguenza, Remangeon, Alomar en Carle. Voorsprong steeds groter Niemand had kunnen vermoeden dat het Nederlandse publiek, dat voor de eerste keer kennis maakte met de karavaan der renners, leiders, officials en journalisten, werkplaats, school, boerderij, kantoor en huis in massa zou verlaten om in Amster dam, in de Haarlemmermeer, in Haarlem en Heemstede, in de bollenstreek, in Sche veningen, Den Haag en Voorburg, in Delft en Rotterdam, in Breda en in de grens streek, een glimpje op te vangen van de kleurrijke stoet der „dwangarbeiders van de weg". Jacques Goddet, de directeur van de Tour en Jean Garnault, de man, die tijdens deze cirkelgang de lakens uitdeelt, lieten het halverwege de étappe, in een vluchtig ge sprek, gevoerd van auto tot auto, onver bloemd weten: deze hagen van toeschou wers, waartussen door zij tientallen kilo meters reeds hadden gereden, hagen van vijf, zes rijen dik, hadden hun volkomen verrast. De eerste en enige étappe van de Tour de France door Nederland heeft duidelijk bewezen, dat de Nederlandse bevolking door dit evenement, een wonderlijk men gelmoes van sport, reclame en genoeglijk heid waarschijnlijk voor goed is gewon nen. En daarom behoeft het ook geen ver wondering te wekken, dat reeds vele stem men in Amsterdam zijn opgegaan om het daarheen te leiden, dat het volgend jaar de start wederom in de hoofdstad van ons land zal worden gehouden. Wijk I van de Bescherming Bevolking in Haarlem heeft Woensdagavond een bijzon der geslaagde rallye voor haar leden ge houden, welke was uitgestippeld door het plaatsvervangend wijkhoofd, de heer F. A. J. Jute en welke tot doel had om de parate kennis van de BB-leden te toetsen. En deze route, die langs de grenzen van Wijk I (het Centrum) leidde, was volstrekt niet ge makkelijk en dit werd wel bewezen door het feit, dat talrijke deelnemers over tijd binnen kwamen en dat niemand er in slaagde zon der strafpunten de rit te voltooien. De heer H. W. van Hemert bleek na tal rijke ingewikkelde berekeningen als prijs winnaar uit de bus te komen met slechts een halve strafpunt. De heer F. J. van den Bosch werd tweede met twee strafpunten op de voet gevolgd door W. Kalkman even eens met twee strafpunten. De vierde plaats was voor mevrouw W. J. van den Bosch Kramer (drie strafpunten) en de vijfde plaats werd bezet door J. van Dijk .net vier straf punten. In de Doelen, waar het einde van de rit was gevestigd, reikte het wijkhoofd de heer J. W. Raatgever met een kort woord de prijzen uit, waarbij hij al diegenen, die tot het welslagen van de rallye hadden mede gewerkt hartelijk dankzegde. Op de golflinks van de Haagse Golf- en Countryclub zijn de wedstrijden om het nationale foursomes kampioenschap voor dames gehouden. De uitslagen van de halve finales luiden: Mejuffrouw A. Mees en mevrouw K. Tie- demanBouman winnen met 1 up van me vrouw D. Swane en mejuffrouw A. Schiff. Mevrouw J. Schiff en mevrouw V. G. A. Inksman winnen met 3 en 1 van mevrouw De Waal en mejuffrouw Bouman. In de wedstrijd HPCHVGB hebben de Haarlemmers een twee—nul achterstand om gezet in een vijftwee overwinning. Aanvankelijk begon de strijd traag, maar nadat Prins, met twee doelpunten HPC in het voordeel had gebracht kwamen de HVGB'ers wat meer los en Rol maakte voor het ingaan van de rust nog gelijk: twee twee. In de tweede helft wilde het met het schieten van de Heemstedenaren niet vlot ten. Rol bracht met een strafworp de HVGB- voorsprong op drietwee. Een voorzet van Rol werd, na opzwemmen, door Hoekstra gebruikt om de stand op viertwee te bren gen. Tenslotte werd het door Hogeland vijf twee voor HVGB. Voor de tweede klasse ontving DWR, DJK. De Haarlemmers moesten met drienul de eer aan de Amsterdammers laten. Nadat Seeman in de eerste helft van de wedstrijd voor DJK de score had geopend, bleven de Amsterdammers ook in de tweede helft voortdurend in de aanval. Rol en Van Rijk brachten de DJK-overwinning op drienul. De stand is nu: DJK 7 14 VZV 5 5 Dolfijn 6 8 DWR 7 3 DWT 6 5 Neptunus 5 1 Voor de eerste klasse heren van de zomer competitie heeft Het IJ met dertiennul "an AZ '70 gewonnen en bleef Nereus met drie—twee de meerdere van DAW. De stand van de eerste klasse A is: Het IJ 7 11 AZ '70 6 5 HVGB 7 11 HPC 7 4 Nereus 7 9 DAW 6 0 Uitslagen In Hillegersberg werd voor de competi tie van de K.N.Z.B. de waterpolowedstrijd SVHGZC (hoofdklasse heren) gespeeld. GZC won met tweenul. In de zomercompetitie van de KNZB heeft UZSC in Utrecht de voor de eerste klasse B heren gespeelde wedstrijd tegen de Rob ben (Hilversum) met tweeeen gewonnen. In Bilthoven zegevierde'Neptunus (Amers foort) in de eerste klasse B, heren, met zevennul over Brandenburg (Bilthoven). Wagtmans heeft aan de lijst van étappe overwinningen in internationale ronden een fraaie zege toegevoegd. In de ronde van Frankrijk van het vorige jaar is hij enkele malen als winnaar van een étappe door de finish gegaan, dit seizoen is hij erin geslaagd in de GIRO d'Italia de étappe naar Turijn en de zeer moeilijke bergrit naar San Martino di Castrozza op zijn naam te brengen en in de eerste de beste étappe van de Tour de France kon hij in Brasschaat weer het bekende gebaar ma ken: de hand los van het stuur, de arm opgeheven, op het ogenblik, dat hij in de hoofdstraat van het Vlaamse plaatsje over de eindstreep ging. In hotel Withof, aan de grote weg tus sen Antwerpen en Breda, waar de Neder landse ploeg was ondergebracht, vertelde Wagtmans het verhaal van de laatste paar kilometers. Op het circuit van Brasschaat moesten nog 4 km worden gereden. Steeds bleef hij achterin zitten om maar te voor komen, dat Koblet, Ockers, Schaer, Bobet, Darrigade en de anderen zouden bemer ken, wat hij in zijn schild voerde. Een kilometer voor de finish, toen de groep nog op het fietspad reed om de Vlaamse kasseien te vermijden, zette hij aan. Ge lanceerd vloog hij over het groepje, dat volkomen verrast werd, heen. Toen hij op kop lag verwisselde hij het fietspad voor de straatkeien, om elk risico te vermijden. „Ik wist het zeker" Op 200 meter voor de finish zag Wagt mans, dat hij nog 50 meter voorsprong had. „Wat ik in die laatste kilometer voelde", zegt de kleine man uit Breda, die intussen bewon derend naar de gele trui, waarop in kleine zwarte letters H D (Henri Desgran- ?es) is gemerkt, kijkt, „wist ik toen zeker: ik kon die étappe winnen. En al liepen de beste sprinters uit het groepje op de laatste 200 meter op mij in, de overwin ning kon mij niet meer ontgaan. Jan Nolten, die zfelf vele kostbare minu ten had verloren, kwam Wagtmans ge lukwensen. „Nog een keer of tien, Wout", zegt hij, „meer niet, dan blijft er ook nog iets voor de anderen over". Hóewei het nog veel te vroeg is om con clusies uit de resul taten van deze eerste étappe te trekken, ziet het er naar uit, dat voor het persoon lijk klassement Wout Wagtmans in de Ronde van Frankrijk van dit jaar als kop man van de Neder landse ploeg zal moe ten worden be schouwd. Winnaar Wagtmans met ploegleider Pellenaars

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 7