Renaissance van Santpoorts middenstand Groente en bloemen stevig aan de prijs Visserij -varia Berisping geadviseerd voor trawlerschipper, die Pool raakte Willem Imandt exposeert Zondag bij Hoogovens AUTORIJLESSEN? Kanaal visserij „op een kluitje" wettigt alle voorzorgen Castricum Heemskerk Tropische sfeer in Restaurant W.O. Vanmorgen in de Vishal en op zee Plannen voor groot magazijn verbouwingen bij de vleet ZATERDAG 10 JULI 1954 Eerste Kerstdag voor Fécamp Weer bij de tijd Om de wereldtitel dammen Grote aanvoer op groenteveiling Huldeblijk voor scheidende pastoor Burgerlijke Stand Gymnasten naar Castricum Wij lessen met Volkswagen FRANS ROOTRING Kapitein van de „Jozo" schuldig aan stranding Kind onder bromfiets, berijdster gewond Scheepvaart l DE EERSTE KERSTDAG van 1953 was het druk op de Kanaalvisserij, die haar do meinen zoetjesaan verplaatst had naar de haringgronden dwars voor het Franse Falaisekust-haventje Fécamp. Op een vier of vijf vierkante mijlen visten zeker hon derd trawlers van alle nationaliteiten - onder meer de Tzonne (IJM 1en een koppel Polen. Het is die dag gebeurd, dat de IJmuidenaar bij een rondtom om de trawl weer uit te brengen, langs de achtersteven van de Poolse kotter „Serancka" schampte, een krasje veroorzaakte en doorvoer. De Polen hebben er echter werk van gemaakt en dus stond schipper Cor van der Leek gistermiddag enigszins bedremmeld voor de Raad voor de Scheepvaart te Amsterdam, die daar haring of kuit van wilde hebben. Niet zozeer van de kleine en in wezen onbeduidende aan varing, maar vanwege het feit, dat schipper Van der Leek op het moment van de aanvaring alleen op de brug stond, terwijl het schepenreglement minstens twee man in het stuurhuis eist onder deze omstafidigheden. Na een breedvoerige discussie om trent de gang van zaken op die eerste Kerstdag, kwam de inspecteur-generaal voor de Scheepvaart, de heer J. Metz, tot de conclusie, dat de schipper hiervoor een be risping toekwam. Meer nog als waarschuwing in het algemeen dan als „straf" voor Van der Leek, die alles eerlijk opbiechtte en de raad de verzekering gaf, dat het de eerste, maar ook de laatste keer is geweest dat dit hem overkwam. Het was dus „vol" op de Kanaalvisserij, die 25e December van het vorige jaar. De Tzonne verstoomde op een goed moment met het echolood „bij", op speurtocht naar haring. Het lood verklapte plotse ling haring, terwijl de vangst van de vorige trek nog deels aan dek lag en on der de luiken verwerkt werd. Schipper Van der Leek, die vier streken over stuurboord een mee-opstomende Pool zag, zond de roerganger, die bij hem in de brug stond, naar beneden om met de netten te helpen en gooide het roer over stuurboord, om achter de Poolse kotter langs te draaien en de aan-gelode haring te verschalken. De draai heeft hij niet op de centimeter nauwkeurig berekend, met het gevolg, dat de steven van de „Tzonne" langs het hek van de „Serancka" schampte. Het gebeurde met een 10 mij Is vaartje en schipper Van der Leek moest tegenover de raad ruiterlijk bekennen, dat hij „fout" was geweest: er had een mannetje bij ge hoord op de brug. Maar het is kort dag in December en de haring wordt in die dagen alleen overdag gevangen, er was veel werk aan de winkel: dus alle hens moest bijspringen. Leerschool De president, die niet al te veel van de visserij wist, maar ten volle bereid was te leren, verweet de schipper, dat hij de Pool wel had gezien, maar zich niets van de ander zou hebben aangetrokken. Dat kon Van der Leek niet ontkennen, al hield hij staande, dat het geen opzet is geweest: op het moment, dat de draai begon lag de IJmuidenaar ongeveer drie-kwart mijl van de Pool af; de torn viel echter net even te wijd uit met het bekende gevolg. Ove rigens-heeft de Pool niet gereageerd en de schipper dacht al, dat hij nooit meer iets van ,dit botsinkje zou horen, toen de Poolie Consul-generaal de zaak aan het rollen bleek te hebben gebracht en een rapport verlangde. Overigens had schipper Van der Leek het voorval na thuiskomst wel bij de IJmuidense scheepvaartinspectie gemeld. Openhartig De president was plezierig getroffen door de openhartigheid van de schipper, de raad kreeg van hem de verzekering, dat er geen attentieseinen gewisseld zijn en de inspecteur-generaal merkte in zijn conclusie op, dat de schipper beter had moeten uitkijken. Overigens begreep hij wel, dat een manoeuvre als deze ook wel eens verkeerd kan verlopen. Maar als de IJmuidens hoogste publieke horloge, de grote klok in de watertoren aan de Wijk aan Zeeërweg, heeft maanden lang stilgestaan tot groot verdriet van haast j heel Velsen: deze duidelijke tijdwijzer was immers een vertrouwd baken voor al degenen, die „op tijd" moesten zijn j en steeds minder leden onzer samen leving kunnen zich de weelde veroor- j loven Vader Tijd te negeren. De restau- ratie van de watertoren heeft geruime geduurd en zo lang moest de klok ge- j dwongen liegen. Maar zo heeft men j sras plechtig van de zijde van Gas en j Water verzekerd de dag nadert snel,i waarop „de" klok van IJmuiden weer nauwkeurig vertelt hoe laat het is. In j elk geval volgende week. 50Ó00CO0C0OX5000C00000CXX)0000000000000000000000<>X»0C00Ö In October doet Huisman een aanval op Roozenburg's damtroon. In een match van 12 partijen zal de Leidenaar Wim Huis man de wereldkampioen Piet Roozenburg uitdagen voor een titelgevecht. De wed strijd zal in de provincies Noord- en Zuid- Holland worden gespeeld in verschillen de plaatsen. Ook IJmuiden zal vermoede lijk enige partijen te zien krijgen. Wim Huisman heeft in het voorjaar 1954 de wedstrijd tussen de nationale landskam pioenen gewonnen en was dus als eerst- eankomende gerechtigd de titelhouder Roozenburg uit te dagen. roerganger niet naar beneden gestuurd was, was er wellicht niets gebeurd. Er ontspon zich een technisch gesprek tussen raad en schipper over vissen op tij, tegenliggende makreel en andere in grediënten der Kanaal visserij, waarna de vraag opkwam, of de Poolse kotterschip- per de haring, die door de Tzonne be naderd werd, misschien óók had gezien, eveneens bijdraaide en dus min of meer mede schuld had aan de aanvaring. Risico te groot Inmiddels bracht de heer Metz deze aan gelegenheid terug tot waar zij hoorde: de klacht tegen de schipper aangaande een verkeerd navigatiebeleid. Hij stipuleerde, dat de wacht op de IJM 1 onvoldoende was en dat het risico van de moderne vis serij te groot is, om dergelijke dingen te verwaarlozen. Juist dan is het nodig, alle mogelijke voorzorgen te nemen. Als voor beeld wilde de heer Metz een berisping aan C. v. d. Leek uitgedeeld zien deze schipper heeft kennelijk lering uit het ge val getrokken, maar hopelijk zullen de na hem komenden hetzelfde doen. De uitspraak van de raad volgt schrif telijk. De aanvoeren op de Castricumse groen teveiling worden steeds uitgebreider. Voor de eerste maal werden er Vrijdag ook een flink aantal sloffen rode en zwarte bessen aangevoerd. Aardbeien lieten een zeer goe de prijs afdrukken, getuige de opbrengst van 35.70 per slof. De noteringen waren als volgt: zwarte bessen 23.50 per slof; rode bessen 1.503 per slof; blauwe capucijners 7080; doperwten 5075, peulen 90 1.30, bospeen 1525, sla 2>/27, rabar ber 1525 cent per bos, sperciebonen 1.601.80, stamsnijbonen 1.201.30; tuinbonen 2535; postelein 3545; bos- kroten 1525; bloemkool 3550 en spina zie 2540 cent per kilo. Agenda voor Castricum en Uitgeest „Corso"-theater, Castricum. Zaterdag 19.15 en 21.30 uur; Zondag 15, 19.15 en 21.30 uur; Maandag tot en met Donderdag, iedere avond 20 uur: „The Glenn Miller Story". Bioscoop „De Ooievaar", Uitgeest. Zater dag 20 uur: „Massajustitie". Zondag en Maandag 20 uur: „Het kind dat haar ge geven werd". Om bij het afscheid van pastoor L. C. v. d. Nouwland een huldeblijk aan te kunnen bieden heeft zich een comité gevormd, dat zioh per circulaire tot de bevolking van Heemskerk heeft gewend, teneinde hand tekeningen te verzamelen, die als album aan de scheidende pastoor zullen worden overhandigd, tegelijk met een feestge schenk. GEBOREN: Johannes A., z. van P. A. Nij- man en A. M. Adrichem; Maria G. A„ d. van W. J. Knaapen en A. C. M. Oorthuyzen; Cornelia M„ d. van B. H. van Beek en M. van Duivenvoorde; Geertruida J., d. van L. H Welagen en A. C. Tromp; Cornelia A., d. van C. Hoogland en A. J. Zonneveld. OVERLEDEN: P. de Vries echtgen. van C. Kluft, 69 j.; C. Jonker, 62 j. DE NIEUWE SCHILDERIJENTENTOON STELLING by Hoogovens, die Zondag 11 Juli tussen 14 en 17 uur voor het publiek zal zün geopend, toont ditmaal werken van de schilder Willem Imandt, thans 72 jaar oud, die in de loop van zijn veelbe wogen leven vele jaren in Indonesië heeft vertoefd en daar een schat aan schilder werken vervaardigde. De Indische periode van Imandt is in twee phasen te verdelen: die van zijn eerste verblijf aldaar in de rustige en opbouwende jaren tussen 1908 en 1929 en zün tweede verbluf, dat in 1938 begon en besloten werd met vier jaren in een Japans gevangenkamp. Tus sen 1929 en 1938 woonde en werkte de schilder in het mooie Vlaanderen, het land van Waes, en thans woont hij te Den Haag, nog immer schilderende ondanks zün hoge leeftüd. De collectie, die in het Restaurant Wal- serij Oost te zien is, geeft voor het meren deel schilderijen uit de Indische periode van de schilder. Hetgeen ons het eerste bij het bezien van de doeken opvalt is het volkomen vrij zijn van enig „isme" en de zuiverheid waarmede de schilder het ty pische licht van de tropen op het doek weet te brengen. De tropen zijn lichter dan onze landen; de lucht is er helderder en zij laat het zonlicht door op een wijze, die elke kleur en hoevele kleuren en -schake ringen kennen de tropen niet! zijn eigen waarde geeft, helder en sprekend en vooral levend. Sprookjesland De schilderijen van Willem Imandt zien is dwalen door een sprookjesland, dat In donesië heet. Niet alleen zij, die er jaren doorbrachten, doch ook de toeschouwer, die het slechts van verhalen kent, komen on der de bekoring van de indolente en toch intens levende schoonheid van deze „Gor del van Smaragd". Figuren zal men niet veel zien, want de schilder heeft zich be- Zondag 18 Juli zullen de vrouwelijke leden van de Amstelveense gymnastiek vereniging F.I.T. een bezoek aan Castricum brengen op uitnodiging van de gymnastiek vereniging Vitesse. De gasten worden circa half tien met de trein verwacht en na een kerkelijke bijeenkomst in het Jeugdhuis aan de Overtoom vindt een duinwandeling plaats, die wordt besloten met een lunch welke de bezoeksters in het theehuis Jo hanna's hof krijgen voorgezet. Op de naast dit theehuis gelegen sportvelden heeft de gymontmoeting plaats. Er zal gewerkt worden in zeven groepen van zes dames en meisjes over vier onderdelen. De oefen stof is naar keuze. In de avonduren wordt in hotel De Harmonie een bonte avond ge houden. perkt als we dit woord mogen gebrui ken voor het uitgebreide oeuvre tot zee gezichten en landschappen. Dromend, ro mantisch soms, dwingend en boeiend een andere maal zijn zijn werken. Zijn zeege zichten zijn inderdaad zeer bekorend en dreigend en vol beweging, zoals ook wij de zee kennen, vooral in deze streek. De talloze nuancen van groen en van oerbos, de donkere waardigheid van de Boroboedoer, deze tientallen eeuwen oude Hindoetempel, de intimiteit van een berg meer, een machtig bergmassief, het zijn evenzovele adembenemende momenten van schoonheid. Als men deze tentoonstel ling heeft gezien kan men zich de heim wee van zovele oud-Indischgasten inden ken naar dit sprookjesachtige mooie land. Zo schenkt de kunstenaar Imandt onge stoord gevoelsgenot door het beschouwen van deze zuivere picturale schoonheid, die rust schenkt in een rumoerige wereld. Voor hen die van kleuren en zuivere schilder kunst houden en een tot het uiterste ver zorgde techniek, is er veel te genieten op deze tentoonstelling in het Restaurant van de Walserij Oost. Toch een trawler Van een zeer korte reis (vijf dagen) was vanmorgen de Zeelandia aan de afslag met 500 kisten makreel en 60 diversen. Voorts was de Soh. 135 „Cornelia Maria" binnen met 125 kisten schelvis, 35 gullen, 750 ma kreel en 60 stuks stijve kabeljauwen; de RO. 2 met 100 kisten schelvis, 80 gul, 30 diversen en 60 stuks stijve kabeljauwen; de KW. 50 met 40 kisten platvis, 60 schelvis, 20 makreel, 70 varia en 100 stuks stijve kabeljauwen. Voorts was de kleine vaart present met zo'n 15.000 kg. tongen en 750 kisten schol. Dalend De „Zeelandia" trof het niet. De ma- kreelprijs zakte danig en wel tot f 14 tot f 15, wellicht met het oog op het verwach te warme weer. Rijen kabeljauw en kisten kabeljauw gingen België in voor respec tievelijk f 73 tot f 55 en f 90 tot f 84. Tar bot werd door de Belg gekocht voor f 2 tot f 1.70. Gullen en schollen Binnenland kocht de grote gul voor f 32 tot f 25, middel voor f 26 tot f 22 en tor ren voor f 20 tot f 16. Schol 3 maakte f 12 tot f 16, schol 2 f20 tot f24. Engeland kocht de schol I voor f 40 en de aindere grove schol voor f 50. Tongen duur De tongen werden vanmorgen goed be taald. De lappen haalden f 2.85 tot f3, de grootmiddel f 2.25. de halve pondjes f 2, de tong I f 2 en de slips f 1.55. Schelvisprijzen Het binnenland kocht de braad voor f 12 tot f 16, de pennen voor f 35 tot f 38, de kleinmiddel schelvis voor f 39 tot f 40, de grote schelvis voor f 38 en de wijting voor f16 tot f 18. Wat de trawlers vingen Uit de Noord kwamen meldingen van de trawler „Haarlem", die trekjes deed van 15 manden haring en 10 mandjes stripvis; van de „Herman" IJm. 2, die het net scheep haalde met twee tot drie pakjes haring; van de „Abraham" VI. 77, die een trek deed van dertig manden haring en van de „Bergen" IJm. 16 die twee trekjes deed van elk drie manden haring. De „Bloe- mendaal" IJm. 71 viste Zuidelijker en deed weer een mooie makreeltrek; 70 manden. De „Vikingbanik" deed trekjes van acht en vijf manden haring. Ook de „Onderne ming 3", de Sch. 117 is weer visserman. Schipper Korving vist op de 57 N.B. De „Colombo" IJm. 99 is vanmorgen naar zee gegaan om proef te draaien. Van de loggers en kotters De KW. 84 deed gisteren vier trekken en haalde 30 manden scheep, de KW. 26 van drie trekken 36 manden, de KW. 91 een trek van 30 manden makreel en 30 manden vis en de KW. 166 een trekje van 2 manden vis en 10 kg. tong. De „Willy" Soh. 7 had een mandje of tien per trek. Deze logger heeft nu drie honderd manden aan boord, waarvan 200 manden makreel. Vanmorgen meldde de „Willy" een. trek van 5 makreel en een paar manden vis. De „Wiron 5" had een trek van vier man den wijting. Wat komen gaat Nadat de „Thorina" Vrijdag f 22.400 voor een tiendaagse reis maakte kunnen voor de Maandagmarkt komen de „Bloemen- daal" (van 5 Juli), de „Sumatra" (van 30 Juni), de „Eveline" f van 30 Juni) en de -Tzonne en de Eli (beide van' 2 Juli). Voorts komt in ieder geval de K.W. 57 met 200 manden en de KW. 24 met 350 kisten, waarvan 300 makreel. Binnengekomen Van Vrijdagmorgen zes uur af tot van morgen acht uur kwamen de Vissershaven binnen de UK. 184, 35, 104, 28, 215, 234, 68, 16, 44, 34, 105, 5, 194, 86, 2, 161, 4, 76 en 119; IJm. 239, 213, 202, 241, 206, 11, 38, 249, 99 en 240; Sch. 135; TX. 37, 38, 19 en 11; H.D. 8, 139, 67, 74 en 16; KW. 21, 59, 30, 60, 35, 24 en 128; RO. 2; V.D. 9; AM. 18 en de haringloggers KW. 14, 41 en 50. Vertrokken Naar zee gingen Vrijdag de volgende schepen: Sch. 65 en 27: V.K. 136, 1, 79, 96, ADVERTENTIE Autorijschool Gedipl. instructeur IJSSEI,STRAAT 49 - TELEF. 5050 Tevens verhuur zonder chauffeur De Raad voor de Scheepvaart heeft, conform het voorstel van de Inspecteur voor de Scheepvaart de 32-jarige kapitein van de 200 b.r.t. metende kustvaarder „Jozo", J. J. de L. uit Ooster Hoogebrug, gestraft door hem de bevoegdheid om als kapitein te varen op zeeschepen te ontne men voor de tijd van twee maanden. De 24-jarige „bestman", H. H. B. uit Glaner- brug, werd eveneens overeenkomstig het voorstel gestraft door het uitspreken van een berisping. Op 8 Mei 1954 is de „Jozo" toebeho rende aan de rederij R. Fekkes te Delfzijl op reis van Norrköping naar Zwijn- drecht nabij Byxelkrok op Oland (Dene marken) aan de grond gelopen. Er werden 15 standaard hout over boord gezet om het schip met behulp van een sleepboot vlot te kunnen trekken. Toen het schip in een haven droog werd gezet bleek, dat het vlak veie deuken had en dat de kantplaat lekte. De raad was van oordeel, dat men zich vergist heeft in twee vuurtorenlichten, en dat deze vergissing te wijten was aan de kapitein. Deze liet bij het overnemen van de wacht door de bestman na, een bestek over te geven en in kaart te zetten en heeft de bestman niet gewaarschuwd dat er twee lichten waren met gelijk karakter. Het onvoldoende inlichten van de bestman was des te minder verantwoord daar deze pas kort als zodanig voer en de kapitein zelf zijn wacht grotendeels in de theehui voor het stuurhuis had doorgebracht en de navigatie had overgelaten aan een 17- jarige roerganger. De raad acht hoofdzake lijk de kapiten schuldig aan het aan de grond lopen. Daarmede is echter de best man niet vrij van schuld. Hij heeft vast gehouden aan de hem opgegeven koers en wel voortdurend getracht, het gieren te corrigeren, op de roerganger gelet en deze zelfs tijdelijk vervangen maar niet gepeild en geen aandacht geschonken aan het feit dat het vuurtorenlicht waarop gekoerst werd sneller doorzette dan mogelijk was geweest als men het juiste licht recht voor uit had gehad. De bestman had eerder op de gedachte moeten komen, al zijn gege vens zelfstandig te controleren, of de ka pitein moeten roepen. Daar de bestman niet gediplomeerd is, werd hem een beris ping opgelegd. Vrijdagochtend is uit het Centraal Station te Amsterdam de „Kaasexpress" vertrok ken, welke gedurende het zomerseizoen ten dienste van de toeristen de verbinding Amsterdam-Alkmaar v.v. zal onderhouden. Foto: Vóór het vertrek in het C.S. Meisjes in Westfriese klederdracht bieden kaas aan aan de eerste passagiers, die de „Kaas express" dit jaar vervoerde, de leden van het snorren-comité te Alkmaar. Er was de afgelopen week een grotere aanvoer op de Beverwükse groentenmarkt dan de voorgaande week. Alles ging even wel uiterst vlot en voor goede pryzen weg. De aanvoer van diverse soorten dop erwten wordt groter en werd van 0,65— 0,85 per kg. betaald; peulen varieerden van 0,951,50 per kilo, en spinazie is verkocht voor een prijs van ƒ0,170,50 per kilo. Porcelein kwam tot 0,45 per kilo. Sla is geruime tijd goedkoop geweest, maar Vrijdag liep de prijs op tot 8 cent per krop. Bloemkool wordt weer duur: er werd tot 0,65 per stuk betaald. Bospeen is ruim vertegenwoordigd, de prijs varieerde van 0,17—0,27 per bos; waspeen van goede kwaliteit kwam tot 26 cent per kilo. Snij- en sperciebonen uit de kassen draaien rond de 1,50 per kilo en de tuin bonen blijven duur en er werd tot 32 ct. per kilo betaald. Tomaten werden weer duur der en er werd nu weer tot 1,05 per kilo betaald. De eerste bessen kwamen aan de veiling. Bloemen prijzig Koel weer en een kleine aanvoer hielden de bloemen op prijs. De Engelse irissen gingen van 0,560,75 per bos. De eerste gladiolen „buiten gesneden" noteerden 0,85 per bos; gladiolen uit de kassen kwa men tot 0,17 per stuk. Alstroemeria's varieerdèn van 0,350,89 per bos. Zaadbloemen, zoals Eegetum, Godetia en Statice brachten ook prijzen op die tot de f 0,50 per bos kwamen. Lelie's, rozen en anjers zijn duur. De aanvoer van potplanten is iets min der geworden, waardoor de prijzen weer omhoog gingen. Het Santpoort van vandaag en het Sant poort van een laatste dertig jaar geleden zUn wel zeer verschillend. Van de rustige dorpssfeer is weinig overgebleven, toen de stoomtram ruim baan moest maken voor een snelle busverbinding en vele forensen uit Amsterdam en Haarlem zich hier ves tigden. In die vooroorlogse jaren was reeds een ontwikkeling van het middenstandsleven in Santpoort waarneembaar. Dit kwam niet alleen, omdat de toeneming van de bevol king uiteraard een vergroting van de om zet betekende; de stadsmensen bleven op hun oude woonplaats georiënteerd en voor al voor de grotere artikelen gingen zij nog daarheen terug. Vooruitstrevende neringdoenden pasten zich aan de gewijzigde vraag van het pu bliek aan, breidden hun collecties uit en voegden artikelen toe. In bijna elke bran che heeft deze evolutie zich voltrokken. Zowel in de manufacturenhandel als de boekhandel, in de banketbakkerij zo goed als bij de goudsmid. Nieuwe bloei Thans staan wij weer midden in zo'n op- bloeiperiode. Hoewel de middenstand door de vele vestigingsbeperkingen niet een wil lekeurig artikel uit een vreemde branche aan zijn collectiè toe kan voegen, wordt er op eigen terrein toch naar gestreefd de concurrentie van Haarlem het hoofd te bieden door vergroting van het sortiment. Eehoefte aan meer verkoopruimte gaat hiermede vaak gepaard, hetgeen tot uit drukking komt in de vele verbouwingen van de winkelbedrijven in de laatste jaren. Het steeds toenemend aantal inwoners van Santpoort en de toekomstige uitbreiding daarvan na de uitvoering van de gereed liggende plannen, doet voor de toekomst een grote opleving voor de middenstand verwachten. Momenteel zün verschillende zaken aan het uitbreiden. Het pand waarin Magazün „Nederland" gevestigd was, wordt binnen kort door de firma Loendersloot in gebruik genomen. Er bestaan plannen op de Hoofd straat ter hoogte van het kermisterrein door afbreken van enkele huizen ruimte te ma ken voor het bouwen van een groot maga zijn. Verschillende andere middenstanders hebben de verbouwing juist achter de rug. Dit alles wijst er op, dat er begrip is voor de komende of juister gezegd reeds be gonnen evolutie. Tooh is het nog niet zo, dat alle Santpoortse winkeliers de Haar lemse concurrentie geheel het hoofd kun nen bieden. Niemand is hiervan meer over tuigd dan de betreffende winkeliers zelf en De heer Wu Tsai Yen uit Singapore, ver moedelijk de enige schilder ter wereld die nog schildert met de vinger, geeft hier een demonstratie van deze 1400 jaar oude kunst in het Imperial Institute in South Kensington, Londen. Op de Oosterstreng onder Heemskerk is gistermiddag om half vier een dame ge wond aan het hoofd, als gevolg van het plotseling oversteken van een vierjarig kind, dat tijdens het overstekeh schrok, terugholde en onder de bromfiets van de passerende mevrouw de B. raakte. De dame viel en raakte gewond boven één der ogen. AGENDA VOOR HEEMSKERK. MARQUETTE-THEATER Zaterdag en Zondag 20 uur: „Mandy". zo het zich laat aanzien, doen zij al het mogelijke om aan de, vaak veeleisende, vraag van het publiek te kunnen voldoen. De met de vergroting van de bevolking samengaande uitbreiding van het vereni gingsleven heeft ook grotere eisen gesteld aan de beschikbare zaalruimte. Na de ver bouwing van „Zomerlust" volgt binnen kort die van de „Weyman". Ook hier zullen café en zaal gescheiden worden, door de opkamer bij de caféruimte te trekken. Na deze verbouwing zal Santpoort met inbe grip van het Hervormd Jeugdhuis over drie moderne zalen beschikken. VANGSTBERICHTEN UIT ZEE In de nacht van Vrijdag op Zaterdag meldden de loggers van Katwijk en IJmui den de volgende vangsten: KW.42 5 kantjes KW.97 1, KW19 18, KW. 129 9. KW.170 43, KW.3 9, KW.25 30, KW.47 21, KW.22 5, KW.75 28, KW.9 3, KW138 32, KW.140 1, KW.38 15, KW.83 10, KW.20 2, KW.32 3, KW.49 2, KW.37 2, KW130 4, KW.44 2, KW.176 3, KW.70 2, KW.163 11, KW.2 20, KW5 47, KW.73 32, KW.54 42, KW.127 27, KW.283 20, KW.23 1, KW.147 36, KW.18 18, KW.67 16, KW86 3, KW.29 2, KW.39 2, KW.78 3, KW.167 2, KW.151 14. Geen vangst hadden: KW.168, KW.45, IJm. 74. De gemiddelde vangsten waren Vlaar- dingen 8 kantjes, Scheveningen 8 kantjes en Katwijk 13 kantjes. ATkaid, 9 v. Antwerpen te Rotterdam. Amor, 8 te Gibraltar. Aletta, 8 v. Penamg p_. Telokanson. Axeldijk, 8 v. Norfolk n. New York. Alamak, 8 v. Bombay n. Colombo. Alpherat, 8 v. Paranagua n. New York. Argos, 9 v. Rotterdam te Amsterdam. Amstelpark, pass. 9 Djeddah n. Port Said. Armilla, 9 v. Singapore n. Lienchieu. Boschfontein, 8 te Bremen. Banka, 8 v. Baltimore n. New Orleans. Bintang, 9 v. Amsterdam n. Brazilië. Borneo, 9 v. Napels n. Genua. Baarn, 9 v. Lissabon n. Port of Spain. Bali, pass. 9 Mini'koy n. Djibouti. Bantam, 10 te Colombo. Cistula, 7 v. Singapore n. Djibouti. Cottica, 8 v. Madeira n. Barbados. Cronenburgh, 9 v. Bilbao te IJmuiden verw. Caltex Delft, pass. 9 Pantellaria n. Sidon. Caltex Pernis, 10 Rotterdam verw. Congostroom, 9 v. Antwerpen n. Amsterdam. Enggano, 8 te Madras. Eös, 8 te Chanak. Esso Rotterdam, pass. 8 Fayal n. Aruba. Esso Den Haag, pass. 9 Ouessant n, Sidon. Edam, 10 te Aden. Elmina, 9 v. Lagos n. Duala. Hecuba, 9 v. Aruba n. Maracalbo. Etrema, 9 te Fanara. Groote Kerk, pass. 8 Maladiven n. Aden. Graveland, pass. 8 Fern. Noronha n. Las Palmas Groote Beer, 8 360 m. Z.ZW. Kp. Race. Gooiland, 8 v. Rio Grande te Pto Alegre. Gouwe, 8 v. Monrovia n. Port Gentil. Hilversum, 8 v. Liverpool n. Port Said. Hecuba, 8 v. Curasao n. Aruba. D Aanvoer op Urk. Donderdag werd door 106 vaartuigen op Urk aangevoerd: 6678 pond kuilpaling f 1,09-f 1,26, 1051 pond lijn- aal f 1,29-f 1,51, 155 pond snoekbaars f 0,72- f 0,77, 360 pond rode baars f 0,96-f 1,13 per pond en 876 bak nest, prijs f 2,60-f 3,10 per bak van 37V2 kg. Prijzen van Vrijdag. Heilbot 2.85- 2.80, gr. tong 2.90-2.65, grm. tong 2.16-1,92, kim. torng 1.98-1.80, kl. tong I 2-1.76, kl. tong II 1.54-1.36, tarbot I 2.20-1.80, steur 4.30, alles per kg.; tarbot III 75, tarbot IV 68, kim. schol 73-62, kl. sohol I 55-43, kl. schol II 30-S, 9Char 20-16, bot 9-8, v. 'ha ring 30-25, makreel 21-16, kl. schelvis I 55, kl. schelvis II 35-22, wijting 24-9, gr. gul 32-27.50, mid. gul 26-24, kl. gul 21-18, alles per 50 kg.; gr. kabeljauw 142-84, gr. gr. koolvis zw. 65-62, alles per 125 kg. Aanvoer van Vrijdag. 330 k. tong en tarbot, 1 k. heilbot, 465 k. schol, 25 k. schar, 21 k. bot, 600 k. haring, 145 k. ma kreel, 100 k. schelvis, 170 k. wijting, 85 k. kabeljauw en igul, 83 k. koolvis en 15 k. diversen, totaal 2040 kisten. Hersilia, 9 v. New Orleans te Maracalbo. Hoogkerk, 9 v. Hongkong te Manilla. Hector, pass. 9 IJmuiden n. Hamburg. Ilos, 8 v. Rotterdam te Amsterdam. Indrapoera, pass. 9 Daedalus Rode Zee naar Colombo. Ittersum, 9 te Montevideo. Joh. v. Oldenbarnevelt, 8 te Quebec. Koratia, 12 v. Curacao te Kopenhagen verw. Karimata, pass. 9 Aden n. Belawan. Karimun, 10 te Tj. Priok. Kota Baroe, pass. 9 ten Z. v. d. Maladiven. Kota Gedeh, pass. 9 Belawan n. Port Swettenham Laagkerk, 8 te Barcelona. Laertes, 8 v. Amsterdam n. Londen. Loosdreoht, 8 v. Colombo n. Madras. Loppersum, 8 v. Reggio n. Bone. Lieve Vrouwekerk, 9 v. Rastanura te Damman Lindekerk, pass. 9 Ouessant n. Bremen. Loenerkerk, pass. 9 Kd St. Vincent n. Antw. Langkoeas, 9 v. Tj. Priok n. Padang. Laurenskerk, 10 te Marseille. Leuvekerk 10 te Aden. Lombok, 9 v. East London n. Durban. Luna, 9 v. Iskenderun n. Aghiamarina. Mataram, vertr. 10 v. Rotterdam n. Indonesië. Mentor, 9 te Amsterdam. Meliskerk, 9 v. Savona n. Genua. Modjokerto, 9 v. Tj. Priok n. Cheribon. Myonia, pass. 9 Nicobaren n. Singapore. Nieuw Amsterdam, 9 te Le Havre. Nigerstroom, pass. 9 Las Palmas n. Dakar. Noordam, 8 v. Kp. Race n. New York. Ondina, 7 v. Port Soedan te Berre. Oranjestad, 8 v. Aruba te Curasao. Orestes, 9 v. Hamburg te Amsterdam. Ootmarsum, 9 v. Antwerpen te Amsterdam. Phrontis, 9 te Tj. Priok. Poseidon, 9 v. Amsterdam te Antwerpen. Prins Alexander, 9 v. Rouen te Antwerpen. Prins Fred. Hiendrik, 8 v. Toronto te Cleveland. Prins Joh. W. Friso, 10 v. Hamburg te Montreal verwacht. Prins Willem IV, pass. 8 Vlissingen n. Hamburg Pygmalion, 8 v. Tampo n. Houston. Prins Willem v. Oranje, pass. 8 Wight n. Mon treal. Rita, 8 v. Bangkok n. Singapore. Roebiah, 8 v. Paulsboro n. New York. Rotti, 8 v. Casablanca n. Beyrouth. Rotula, 10 v. Curasao te Beyrouth verw. Rijnkerk, 10 te Port Elizabeth. Rafaela, 9 v. Bangkok. Raki, 9 v. Colombo n. Belawan. Rampang, 9 v. Tj. Priok n. Singapore. Roepat, 9 te JüböütT. Rotti, pass. 9 Gibraltar n. Beirouth. Rijndam, 9 v. Rotterdam n. Le Havre. Salland, pass. 8 Madeira n. Amsterdam. Samarinda, pass. 8 Mcgdishu n. Djibouti. Schie, 9 v. Kingston te Belize. Sloterdijk, 9 v. Baltimore te Norfolk. Stentor, 8 v. Paramaribo n. Georgetown. Sibajak, 9 v. Sydney n. Soerabaja. Soestdijk, 8 te Belawan. Stad Amsterdam, 9 v. Glasgow te Wabana verw. Stad Arnhem, 8 v. Bahrein n. Suez. Stad Leiden, 9 v. Hamburg te Antwerpen. Salawati, 9 v. Genua n. Port Said. Saroena, 10 te Tj. Priok. Stad Alkmaar, 10 te Antwerpen. Stad Maastricht, pass. 9 Kp. Vincent n. Gibraltar Titus, 8 te Catania. Tomori, pass. 9 Anderhalfgraadskan. n. Aden. Tabinta, pass. 9 Perim n. Port Said. Tero, vertr. 10 v. Hamburg n. Rotterdam. Tamo, 6 v. Recife te Paranagua. Tara, pass. 9 Finisterre n. Antwerpen. Telamon, 8 v. Fort de France n. St. Vincent. Tjimenteng, pass. 9 Sabang n. Vauritius. Van Linschoten, 8 te Abidjan. Waterman, 9 750 m. O.NO. Kp. Raca. Wieldrecht, 10 te Fao Willem Ruys, 9 v. Belawan n. Colombo. Wonogiri, 10 te Soerabaj. Westerdam, 12 Hoek v. Holland verwacht. Willemstad, 8 v. A'dam n. W. Indië. Woensdrecht, pass. 8 Ras al Hadd n. Fao. Weltevreden, 2 v. Philadelphia te New York. Waal, 9 v. Hamburg te Antwerpen. Zeeland (SSM) 8 te Odense. Zeeland (KRL), 9 v. Bintang te Soerabaja. KLEINE VAART Adm. De Ruyter, 9 v. Marans te Nykobing. Adm. Nelson, 9 v. Kalmar te Glasgow. Admiralengraoht, 9 v. Rotterdam te Antwerpen. Afiena, pass. 8 Holtenau n. Odense. Algarve, vertr. 9 v. Swansea n. Rotterdam. Arak, 8 v. Livorne n. Vicita Vecchia. Albert Willem, 8 v. Rotterdam n. Methil. Ardeas, 9 v. Amsterdam te Rotterdam. Atlas, 8 te Odense n. Amsterdam. Brem, 10 v. Oporto te Antwerpen verw. Bab T, 8 v. Rotterdam n. Domsjo. Badzo, 8 v. Rotterdam n. Londen. Baskerland, 9 v. Kingslynn te Rotterdam. Barbara, 8 v. Rotterdam n. Moss. Batavier, 8 v. Ornskoldsvik te Rotterdam. Birmingham, 9 v. Grangemouth te Rotterdam. Daniel, 9 v. Aarhus te Kopenhagen. Deneb, 9 v. Londen te Roterdam. Dina, 8 v. Rotterdam n. Duinkerken. Egbert Wagenborg, 8 v. Harlingen te Rotterdam Eiljo, 8 Moltenau gepass n. Rotterdam. Export II, v. Londen te Rotterdam. Frean, 8 v. Rotterdam n. Esbjerg. Friblo, 9 v. Londen te Rotterdam. Goote, 9 v. Dakar te Casablanca. Hebe Nobel, vertr. 9 v. Rotterdam n. Londen. Hondsbosoh, 8 v. Londen te Zaandam. Hondsrug, 8 v. Zaandam n. Struer. Heerengracht, 8 v. Nantes te Rotterdam. Hoogezand, 8v. Rotterdam n. Requejada. Import, 8 v. Lissabon n. Antwerpen. Jan Herman, pass. 8 Vlissingen n. Casablanca. Jo, 8 v. Rotterdam te Antwerpen. Julia Mary, 8 v. Port Lyautey n. Rotterdam. Lauwers, 8 v. Rotterdam n. Hamburg. Limfjord, 9 v. Vasa te Rotterdam. Lijnbaansgracht, 9 v. Amsterdam te Rotterdam Madjoe, 8 v. Toppila te Zaandam. Marietje Bohmer, 9 v. Dakar te Bordeaux. Marjan, 8 v. Helsinki te Pernoviken. Martha, 8 v. Ma-lmö n. Kot'ka. Medea, 8 v. Fowey n. Genua. Michigan, 8 v. Detroit n. Toronto. Mypuck, pass. 9 Holtenau n. Rouaan. Midas, 8 van Cadiz naar Lissabon. Margaretha, 8 v. Rotterdam n. Londen. Mariscal Lopez,, 8 v. Antwerpen te Rotterdam. Markab N, 8 v. Stralsund te Rotterdam. Meike, 9 v. Antwerpen te Rotterdam. Nero. 8 van Haifa naai- Izmir. Neeltje b, 9 v. Antwerpen te Rotterdam. Poortvliet, 10 Rotterdam verwacht. Prinsengracht, 9 v. Amsterdam te Londen. Paramount, 9 v. Hamburg te Rotterdam. Roelf, 8 v. Oran n. Oporto. Soli Deo Gloria, 8 v. Delfzijl te Rotterdam. Statensingel, 8 v. Rotterdam n. Grimsby. Texelstroom, 9 v. Amsterdam n. Liverpool. Ton-S, 12 v. Kalmar te Vlaardingen verw. Tinda, 8 v. Londen te Rotterdam. Triton, 8 v. Huil te Rotterdam. Unitas, 8 v. Westonpoint te Swansea. Volharding, 8 v. Tunis te Dublin. Vlieland. 8 v. Rotterdam n. Malmö. Wegro, 8 .v Amsterdam Malmö. Wega, 9 v. Londen te Rotterdam. Westerschelde, 8 v. Rotterdam n. Liverpool. IJsel, 8 v. Dieppe te Rotterdam. SLEEPVAART Ebro, pass. 8 Finisterre n. Port Said met lichter Oceaan, 8 v. Ferol n. Mobile. Tyne, 8 320 m. Z. Panama met baggermolen en 2 bakken. i Witte Zee, 8 120 m. NO. Curasao met tauk»r.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 3