Feestelijke bijeenkomst op Haarlems Stadhuis Piet Kee nam Zilveren Tulp in ontvangst Het juryconcert HUWELIJK Van meineed verdachte getuige aangehouden Voorziene moeilijkheden nog niet gebleken Vaart achter statuut voor Koninkrijk Kampioenschap voor Nederlandse paarden op Duindigt J. VISSER Bureau Nederland 8 Het vierde internationale orgelconcours Rumoer in Haarlemse rechtszaal Conflict tussen politie rechter en raadsman Neptunus-VZV 0-5 Het Unie-overleg Aangekondigde „eisen" vielen erg mee Van meineed verdachte getuige op vrije voeten Memorie van antwoord volgt prompt op verslag Athletiek Van der Zande won T.T. in recordtijd Motorsport Geoffrey Duke reed het TT-circuit in recordtijd: 167.559 km per uur Paardensport Om de Davis Cup Waterpolo Goede resultaten van DWR bij De Zijl DWT verloor van Dolfijn: twee-een Om de Nobels-beker C. Zegel W. A. Oepts Fr. Milatz J. de Vries Dr. S. Posthuma Ouders, Wat zal uw zoon kunnen bereiken Het grafisch bedrijf, een bedrijf met toekomst ZATERDAG 10 JULI 1954 Een feestelijke bijeenkomst in het schijnsel van de kaarsen die de ridderzaal van het Haarlemse Stadhuis verlichtten, vormde gisteravond dan wel niet het artis tieke, maar in elke geval wel het representatieve hoogtepunt van het vierde internationale orgelconcours van het Holland-Festival. Burgemeester mr. P. O. h. M. Cremers heette dan ook in zijn drietalige toespraak bij de uitreiking van de prijzen aan de deelnemers van de improvisatiewedstrijd vele autoriteiten welkom, zoals de minister van Economische Zaken, prof. dr. J. Zijlstra, de ver tegenwoordiger van de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, dr. J. R. H. Hulsker en de ambassadeur van de Duitse Bondsrepubliek, dr. Mühlenfeld. Ook merkte spreker met voldoening de aanwezigheid op van vele niet-Haarlemmers, waaronder talrijke buitenlanders: het beste bewijs, dat het orgelconcours een waarlijk internationale aangelegenheid is geworden. Groei welke zeker kroon op het werk van de commissie die het concours telken jare voorbereidt en het schonk de burgemeester de gelegenheid wethouder D. J. A. Geluk en de heren P. Koen en J. Obermayer eens in het zonnetje van een open bare hulde te zetten. Maar, zo voegde spreker er aan toe, men kan organisato risch doen wat men wil, maar het zijn tenslotte de deelnemers die het concours maken. Welke woorden de inleiding vormden tot de officiële prijsuitreiking. De officiële classificatie van de jury luidt: 1. Piet Kee uit Alkmaar; 2. Hans Hasel- bóck uit Wenen; 3. Heinz Orlinsky uit Düren; 4. Edwin Peter uit Bern; 5. Guus Stoop uit Utrecht. Piet Kee werd uiteraard hartelijk gehul digd: Voor hem is het de tweede keer, dat hij de zo vurig begeerde „Zilveren Tulp" verwerft, dank zij de combinatie van „een berg van wilskracht, een lawine van harts tocht en een stalen zelfbeheersing," zoals burgemeester Cremers de voor de improvi satiekunst vereiste eigenschappen om schreef. En voor alles geduld en nog eens geduld. Alkmaars burgemeester, mr. H. J. Wijte- ma, was uit „Snorrendam" overgekomen om zijn stadgenoot geluk te wensen en tevens dit voor muziek ontvankelijke ge zelschap er op attent te maken, dat de heer Kee met zijn concerten en Havingha-her- denking een belangrijke bijdrage levert tot het welslagen van de Alkmaarse stads feesten deze zomer. De winnaar zelf sprak een kort dank woord, waarin hij speciaal zijn vader, Cor Kee uit Zaandam, noemde als zijn eerste mentor in de improvisatiekunst. er hem toe dwingt op een hymne aan te sturen: En voor zover het thema zich daar toe leent wordt het te pas gebracht. Maar hoe dan ook, de hymne moet er wezen. Daarna nog een brillante coda, die zich op lost inhet thema. Het was weer eens een karakteristieke Andriessen-improvisatie, naar de onge schreven wetten van de persoonlijke fanta sie door haar gloedwarme muzikale in houd een brillant besluit van het jurycon cert. Maandag aanstaande komen nu de pres taties op het Cavaillé Coll-orgel in de Con certzaal aan de beurt, met medewerking van het Noordhollands Philharmonisch Orkest, onder leiding van Toon Verhey, v/at weer een ander aspect van onze orgel cultuur aanbelangt. Ook de uitslag van de internationale prijsvraag voor orgelcompo sities wordt op deze avond bekend ge maakt, wat inhoudt dat de bekroonde wer ken zullen worden ten gehore gebracht. JOS. DE KLERK Gisteravond concerteerden dus op het Müller-orgel in de Grote Kerk de drie juryleden van het vierde Internationale Improvisatieconcours. Eerst hoorde men Gaston Litaize, de blinde organist van de St. Frangois Xavier en harmonieleraar aan het Nationaal Blindeninstituut te Parijs, die de Passacaglia en Fuga van Bach vertolkte: het variatiedeel rustig beheerst van opzet Vanmorgen is voor de Haarlemse politie rechter, mr. H. G. Rambonnet, op rumoe rige wijze een zaak behandeld, waarbij ten slotte de officier van justitie, mr. dr. R. W. H. Pitlo, de voorlopige gevangenneming ge lastte van een der getuigen, op verdenking van meineed, na een ernstig conflict tussen de verdediger, mr. J. Jansonius, en de politierechter. En dit alles om het volgende voorval: in de avond van 1 Juni had een agent in IJmuiden een man aangehouden, omdat deze dronken was. De agent had de man de getuige, die thans van meineed wordt verdacht enige malen naar zijn naam gevraagd, welke deze weigerde op te geven. De agent verklaarde als getuige, dat hij daarna de man met één hand met de andere hield hij op dat ogenblik zijn fiets vast in de richting van het bureau had getrokken, doch de man, die onvast op zijn benen stond, waggelde en viel om. Als verdachte stond terecht een zekere T. v. B. uit Velsen, van wie enige getuigen vertelden, dat hij op de agent, die op dat ogenblik gebukt over zijn arrestant stond, was afgegaan en hem achterover had ge trokken. De getuigen hadden verdachte duidelijk herkend en bovendien hadden velen gehoord, dat verdachtes vrouw nog had geroepen, dat hij zich er njet mee moest bemoeien. Een andere getuige ver klaarde evenwel met stelligheid, dat ver dachte de agent mogelijk wat hardhandig had aangepakt, doch dat het geen aanvals- bedoeling was geweest, maar een poging om de aandacht van de agent te trekken. Verdachte zou daarbij de agent hebben toe geroepen, dat hij niet hardhandig met de arrestant moest omgaan, omdat deze aan toevallen leed. De agent had evenwel dui delijk gevoeld, dat men hem achterover wilde trekken, had zich losgerukt en gepro beerd te slaan. Oorzaak van deze aanval of poging om de aandacht te trekken zou het feit geweest zijn dat de agent, toen de dronken man zijn naam weigerde op te geven, hem op straat had gegooid, iets wat de agent pertinent ontkende. Het slacht offer, als getuige gehoord, verklaarde, dat de agent hem niet eenmaal, doch meer malen had neergegooid, ook namelijk op het zand van een plantsoentje. Tijdens de behandeling van deze zaak op Maandag jongstleden zij werd toen na verloop van tijd aangehouden tot Vrijdag, zodat zij bin nenkort voor de derde maal zal voorkomen was zijn verklaring letterlijk op schrift gesteld en toen mr. Rambonnet deze ver klaring Vrijdagmorgen weer onder de loupe wilde nemen, verweet de raadsman van verdachte T. v. B., mr. J. Jansonius, de president, dat hij de bewuste getuige een belachelijke verklaring had laten afleggen. Waarop mr. Rambonnet repliceerde, dat hij het gedrag van mr. Jansonius zeer onfat soenlijk vond en dat hij een dergelijk op treden van een advocaat nog nimmer had meegemaakt. Mr. Jansonius zeide hierop, dat hij geen woord wenste terug te nemen, dat hij ook de vorige keer al geprotesteerd had en dit nu opnieuw deed. De getuige verklaarde zich met al le punten van zijn verklaring, die werd voorgelezen, accoord, zodat het volgens hem niet alleen vaststaat, dat de agent hem meermalen op de grond heeft gegooid, maar ook, dat verdachte v. B. de agent niet ach terover heeft getrokken. Nadat nog de andere getuigen opnieuw hadden verklaard, dat zij bij- h-un getuigenis bleven, eiste de officier aanhouding van de getuige, waarna de zaak voor onbepaalde tijd werd aange houden. Tijdens de receptie in de ridderzaal van het Haarlemse Stadhuis werden ook nog de door de calligraaf Henk Koops vervaar digde oorkonden aan de prijswinnaars van vorige jaren uitgereikt. Op de foto een beeld van deze ongedwongen ceremonie. Van links naar rechts: Anton Heiller (winnaar 1952), Piet Kee (met Zilveren Tulp), burgemeester Cremers, de heer P. Koen, secretaris van de concourscommissie, Louis Toebosch (winnaar 19 51) en de heer J. Obermayr. en karakteristiek gekleurd, de Fuga strak gehouden maar in vlot tempo. Hierna verraste hij het auditorium met een zeldzaam knappe en bezielde improvi satie. Het zeer geschikte thema in g kleine terts begon al gauw op sprekend muzikale wijze tot ontwikkeling te komen; de speler vond interessante overgangen en waagde zeldzame registraties; effecten van enkel tongwerken openbaarden de Franse karak teristiek in deze. Een nieuw tempo, een pétillant Allegro, bracht het thema in luchtiger sfeer. Het kleurpalet werd aldoor rijker door aanwending van mixturen en tongwerken op het hachelijke af tot met een diminuendo het thema in zijn oorspronkelijke vorm weer bereikt werd. Dan een Fuga met een paar stretti, die als een notenvuurwerk met het thema in het pedant door de ruimte daverden en tenslotte een coda die imponeerde door treffende harmonisatie en na verre uitwij kingen, op een stralend G majeur afsloot. Er was in deze prestatie geen enkele con ventionele noot geweest, het was en bleef muziek van voorname en ordelijke schoon heid. Men kon er, technisch beschouwd, het hoogste respect voor hebben en uit aesthe- tisch standpunt een zeldzame muziekvreug- óe aan beleven. De eveneens blinde organist Helmut V/alcha (uit Frankfort aan de Main) trad niet op als improvisator, maar demon streerde met fragmenten uit Bachs Orgel- mis en met diens Vierde Triosonate de gave en doorzichtige interpretatiekunst, die zijn naam een beroemde klank heeft bezorgd. Walcha weet het polyfone weefsel zeldzaam klaar en doorzichtig te houden, door op passende wijze mixturen met labialen te laten contrasteren. De zorg voor het klank- evenwicht in de klavieren is bij hem van primair belang. Verrassend ook was het, dat hij in „Kyrie, Gott heiliger Geist" de cantus firmus in het pedaal zonder schade met het 32 voets-register belaadde. De Triosonate, een geduchte toetssteen voor zuiver orgelspel, kreeg een voorbeeldige vertolking. Tenslotte improviseerde professor Hen drik Andriessen op een dankbaar thema in b klein. De improvisatiekunst van An driessen is een zeer persoonlijke uiting van deze componist. De concrete vorm van het thema verdwijnt als het ware in de syn these, die de improvisator er uit distilleert. Op de vleugels van de vrije fantasie ont wikkelt het zich tot iets, dat nuchter be keken nog slechts een schim is van de opgave. Het wordt haast ontastbaar. En toch, wanneer men met de persoonlijke stijl van Andriessen vertrouwd is, voelt en hoort men het voortwoekeren en werken als bouwstof voor een ongeschreven com positie, die in alles het kenmerk van de componist draagt. Het is alsof zijn natuur Gisteravond werd te Zaandam de wed strijd tussen het eerste herenzevental der V.Z.V. en Neptunus gespeeld. De Velsena- ren gingen te water met Hagedoorn, Ha mers, Schoone, v. d. Vegte, Gravemaker, Swier en Bakker en wonnen de wedstrijd met 50. Direct na de aanvang namen de Velsena- ren de leiding en met een goede door slagbal scoorde Gravemaker (01). Na enig heen en weer gespeel kwam Bakker van de middenlijn naar voren en passeerde de Zaanse keeper met een prachtige boog- bal. Uit een felle tegenaanval welke door het optreden van v. d. Vegte ongevaarlijk werd gemaakt scoorde Bakker de derde goal. Na de rust leken de Zaanlanders iets feller op te komen. Verschillende aanval len werden door de verdediging, bestaan de uit v. d. Vegte, Hamers en Hagedoorn ongedaan gemaakt en hieruit bouwden de Velsenaren hun aanvallen op. Met een keihard schot werd door Gravenmaker het vierde doelpunt gescoord. Via Hamers kwam de bal vlak voor het Zaanse doel op de hand van Swier, die de stand op 05 bracht. Door deze overwinning staat VZV in de tweede klassé op de derde plaats on der DJK en Dolfijn uit Amsterdam. Zoals ook reeds is gebleken in berichten uit Djakarta, zal de kwestie Nieuw-Guinea geen hinderpaal vormen voor het bereiken van een overeenkomst op de huidige con ferentie, hoewel voor dit geschil tussen Ne derland en Indonesië geen oplossing is ge vonden. Naar verluidt heeft de Indonesi sche delegatie volstaan met te protesteren tegen het Nederlandse standpunt, dat de status van dit gebied geen onderwerp van bespreking kan zijn en de mededeling, dat Indonesië zich zelfstandige handelingen wat dit onderwerp betreft in de toekomst voorbehoudt. Over de door Indonesië gewenste wijzi ging in de unieverhouding heeft het tot dusverre gevoerde Nederlands-Indonesi sche overleg een grote mate van overeen stemming voortgebracht zij het dan, dat instemming van Nederlandse zijde met de opheffing van de Unie volgens het reeds eerder bekend gemaakte Nederlandse standpunt zal afhangen van een gelijk tijdige aanvaardbare regeling van de fi- nancieel-economische betrekkingen tussen beide landen. In dit verband wordt in In donesische delegatiekringen gehoord, dat reeds uit de samenstelling van de delega tie kan blijken, dat in Djakarta nooit het voornemen heeft bestaan alleen over het verbreken van de Unieverhouding te wil len spreken, doch ook over de onderwer pen, die van Nederlandse zijde worden gezien als bepalend voor de bereidheid de betrekkingen op een andere basis te stel len. Evenwel zullen juist bij het overleg over de financieel-economische betrekkin gen de grootste moeilijkheden moeten wor den overwonnen en het lijkt voor de hand liggend, dat men van Nederlandse zijde deze moeilijkheden op het oog heeft bij het uitspreken van een voorbehoud, waar het betreft de verwachting, dat de besprekin gen spoedig tot een resultaat zullen leiden. Inmiddels wordt in Indonesische d'elega- tiekringen vernomen, dat er geen sprake is van een Indonesische wens te komen tol een vermindering van de op de R.T.C. aan gegane schuldenregeling. De Indonesische delegatie heeft, zich tot taak gesteld te ko men tot een financiële-economische ver houding met Nederland, die naar Indone sisch inzicht in overeenstemming is met de souvereine status van Indonesië en geba seerd is op de feitelijke toestand van het ogenblik, die sedert 1949 aanzienlijke ver andering heeft ondergaan. Overigens noemt men zowel van Nederlandse als van Indonesische zijde de sfeer, waarin de on derhandelingen worden gevoerd, goed. Zoals van Indonesische zijde wordt gezegd: beide delegaties onderhandelen met een volledig begrip van de wederzijdse moei lijkheden". Van Indonesische zijde is tenslotte met nadruk tegengesproken, dat de regering in Djakarta zou hebben overwogen de delega tie uit Den Haag terug te roepen. Na aanhouding voor onbepaalde tijd van de zaak over een dronkemansrel in IJmui den, die gisteren voor de Haarlemse poli tierechter diende, en waarbij zoals wij gisteren meldden een woordenwisseling tussen de politierechter, mr. H. G. Ram bonnet en de advocaat mr. J. Jansonius ontstond, werd een IJmuidense getuige aangehouden, aangezien hij werd verdacht van meineed. Wij vernemen thans, dat deze getuige na verhoor op vrije voeten is ge steld. Reeds enkele dagen na het verschijnen van het Verslag der Tweede Kamer voor het Statuut voor het Koninkrijk der Neder landen, heeft minister Kernkamp het ant woord der regering doen toekomen aan de Tweede Kamer. Hij onderschrijft de visie op de als compromis verkregen oplossing, welke er toe leidt, dat dit resultaat niet in gevaar mag worden gebracht door overigens goed bedoelde bezwaren naar voren te brengen. De regering deelt het ge voelen, dat een positieve uitkomst is ver kregen, die in waarde ver uitgaat boven de bezwaren, welke tegen onvolkomenheden in het statuut naar voren zouden kunnen worden gebracht. Sommige leden aldus de minister die geheel afwijzend tegenover het statuut staan, gaan blijkbaar van de veronder stelling uit, dat Suriname en de Neder landse Antillen volledige onafhankelijk heid begeren. Deze leden gaan intussen uit van een onjuiste praemisse. Suriname en de Nederlandse Antillen hebben immers bij herhaling uitdrukkelijk verklaard, dat zij geen onafhankelijkheid begeren, doch handhaving van een band met het konings huis en met Nederland. Uit de ter confe rentie bereikte overeenstemming blijkt, dat aan de in Suriname en de Nederlandse Antillen levende verlangens op bevredi gende wijze is tegemoet gekomen, ook al is zoals bij ieder compromis de op lossing niet voor allen ten volle bevredi gend. Naar op goede gronden mag worden verwacht, zal dan ook in Suriname, zowel als in de Nederlandse Antillen het statuut op de voorgeschreven democratische wijze worden aanvaard. Ook de regering acht een in samenwer king gegroeide nauwe financiële en econo mische band in het belang van alle par tijen. Een dergelijke verhouding'is echter niet door geschreven bepalingen in het leven te roepen, noch haar voortbestaan daardoor te waarborgen. Zij is afhanke lijk van de gezindheid, waarin de landen de eenheid in het koninkrijk beleven. De regering heeft echter vertrouwen, dat het samengaan der rijksdelen zich zodanig zal ontwikkelen, dat ruime mogelijkheden ontstaan voor nauwe samenwerking op financieel en economisch gebied, zonder vrees, dat aangegane verplichtingen niet zullen worden nagekomen. Janus van der Zande heeft de athletiek T.T. in Assen, die voor de tweede maal aan de vooravond van het jaarlijkse motor- evenement werd gehouden, gewonnen in 1 uur 21 min. 59 sec. over de 25 kilometer. Dit betekent een verbetering van het Ne derlandse record, dat de Olympia-athleet op 17 Mei van dit jaar in Halsteren op 1 uur 22 min. 19,2 sec. bracht. Het officiële record staat sinds 26 Octo ber 1952 met 1 uur 24 min. 42 sec. op naam van Van der Zande. Nadien heeft hij reeds 1 uur 23 min. 18 sec. laten afdrukken (2 September 1953 in Deventer), welke tijd, evenals trouwens de 1 uur 22 min. 19.2 sec. van 17 Mei, nog niet als nationaal record is erkend. De uitslag luidt: 1. Janus van der Zande (Olympia '47, Halsteren) 1 uur 21 min. 59 sec. 2. Van Ginkel (GAC, Hilversum) 1.27.14.6. 3. Bes- ters (Olympia '47) 1.27.37.4. 4. Bleeker (Olympus, Alkmaar) 1.28. 5. Overdijk (AAC, Amsterdam) 1.29.08. De grootste belangstelling tiidens de laatste training voor de Asser TT is na tuurlijk uitgegaan naar de zware klasse. De grote vraag was of Geof Duke het op zich zou laten zitten dat zijn landgenoot Anderson Donderdag beneden de zes minu- tengrens kwam, en, wat nog interessanter is, of de wereldkampioen sneller zou kun nen gaan. Duke heeft de nieuwsgierigen niet lan ger in het onzekere gelaten. Nadat hij eerst de tijd van Anderson van 5 min. 58 sec. had geëvenaard, gooide hij even later alle gas- handles open en ging in 5 min. 54 sec. het circuit rond. Daarmee is hij de snelste man, die ooit op het Drentse circuit heeft ge reden, want 5 min. 54 sec. betekent een gemiddelde snelheid van 167,559 km. Tenzij de Nortons in de race voor een verrassing zorgen, zal de strijd bij de halve liters nu wel gaan tussen Gilera, Guzzi en M.V. Het verschil tussen deze drie merken en Norton en A.IS heeft tijdens de training vele seconden bedragen. In de 350 cc-klasse zijn de Guzzi's ver uit de snelste. Anderson draaide gister morgen een ronde van 6 min. 17 sec., ge middeld ruim 157.500 km per uur. Maar ook hier is het de vraag of de Nortons zich wel ten volle hebben gegeven. Bij de kwartliters zal wereldkampioen Werner Haas op de eerste plaats starten. Gisteren maakte hij een ronde van 6 min. 30 sec., gemiddeld ruim 151,5 km, maar hier volgen zijn teamgenoten Hollaus (6.31) Müller en Baltisberger (beiden 6.34) hem op de voet en het zal interessant zijn de strijd tussen deze drie Duitsers te volgen. Onmiddellijk daarna komt Kavanagh (Guzzi) met 6.35. De klasse der kleintjes tenslotte wordt aangevoerd door NSU met Hollaus (7.07) gemiddeld ruim 138 km per uur, als snelste. Merkwaardig genoeg heeft wereldkampioen Haas zich in deze categorie niet in de voor ste gelederen van de start kunnen dringen, daarvoor is zijn snelste ronde van 7.31 te slecht geweest. Definitieve startlijst Vrijdagavond, na de keuring van de mo toren is de definitieve startlijst voor de Grote Prijs van Nederland opgemaakt. In de 125 cc-klasse komen 27 renners aan de start. Niet verschenen zijn de Duitsers Luttenberg op MV en Malchus, de enige Puch-beriider. Bij de kwart liters zal Fergus Anderson (Gr. Br.) met Guzzi niet uitkomen. Hij rijdt echter wel in de 350 en 500 cc-klasse. Guzzi is in de 250 cc-klasse trouwens toch maar matig vertegenwoordigd, want ook Montanari (Italië) start niet, zodat dit merk alleen Lorenzetti (It.) en Kavanagh (Australië) tegen de NSU's in de strijd brengt. Voorts zijn hier de Duitsers Lut- tenberger en Vogel, beiden met een Adler en Postma (Ned.) met Guzzi niet versche nen. Vandaag zullen in deze klasse 15 rijders starten. Het grootste aantal deelnemers telt de 350 cc-klasse met 41 coureurs. Hier heeft Guzzi de Australiër Kavanagh teruggetrok ken. Voorts is de Engelsman Wheeler niet verschenen met AJS en mogen zijn land genoot Parry met DKW en de Nederlander Van der Wal met Velocette, niet uitkomen omdat zij tijdens de training te slechte tijden hebben gemaakt. Op het laatste ogenblik zijn er in deze klasse twee deel nemers bij gekomen, namelijk de Duitser Walter Reichert op NSU en de Oostenrij ker Alex Mayer op Guzzi. Bij de halve liters is Lorenzetti (Italië) door Guzzi uit de strijd genomen. Omdat ook hier de Engelsman Keeler met Norton vervalt, zullen in deze klasse 37 renners starten. Na de buitengewoon druk bezochte mee tings in Duindigt en Hilversum, waar de beste Nederlandse paarden de sterke bui tenlandse coalitie een gevoelige nederlaag bezorgde, wacht Zondagmiddag in het Hil- versumse Sportpark opnieuw een interes sant programma met als hoofdnummer het kampioenschap Nederlandse paarden. De Nederlandse cracks zullen dan onder ge lijke omstandigheden over een afstand van 2400 m uitmaken wie de sterkste is. Mac Kinley zal, indien hij geen hinder ondervindt van zijn linkervoorbeen, moe ten winnen, doch de fraaie prestaties van Olga Pluto maken het allerminst een zekere overwinning: vooral nu ook Morning Star in ongekende vorm is. In deze volgorde wordt dit trio aan de finish verwacht, doch dat het een ongemeen hard gevecht zal worden, staat als een paal boven water. Verder liggen voor Geerssen nog overwin ningen in het verschiet met Tira in de De butantenprijs, die met Theo Bascom de lakens wel zal uitdelen. Voor Rosa Hollandia is het evenmin moeiliik om in de Tribune-priis S.O.S. en Rosa Signal terug te wijzen. River, Rascal Hanover en Rosa B zullen het in d'e En- trainementen-prijs elkaar niet gemakke lijk maken. Daar River de meeste uithou ding heeft, zal ook in dit nummer een overwinning van Geersen niet tegen te houden zijn. Ook in de twee laatste nummers heeft Geersen met zijn keuze uit een practisch onbeperkt aantal paarden vrijwel geen concurrentie, zodat hij zijn totaal aantal overwinningen, dat nu reeds 68 bedraagt, weer met een zestal kan verhogen. De interessante voorbereiding voor de a.s. Derby is de Derby-proef, waarin on danks het kleine aantal paarden een voor spelling zeer moeilijk is. De verwachting is dat Sirona hierin Sunshine en Spencer Hollandia de les zal spellen. Ook het amateursnummer is een open aangelegenheid, temeer daar de korte af stand voor vele paarden grote mogelijk heden biedt. Quite Heny zal d'e favoriet zijn, gevolgd door Our Volann en Oviedo A. Tenslotte kan de onfortuinlijke Rita Rosa, die het tot nu toe nog niet tot een over winning heeft kunnen brengen,in de Sport park-prijs haar concurrenten de hielen laten zien, zodat Royal Heny en Ralph Erebus met de plaatsen genoegen zullen moeten nemen. Het eerste enkelspel van de ontmoeting tussen Mexico en Japan voor de eerste ronde van het Daviscup-tournooi, Noord- Amerikaanse zóne, in Mexico City gehou den, is gewonnen door de Japanner Atsushi Miyagi. Hij won met 7-5, 6-1, 3-6, 6-3 van Pancho Contreras (Mexico). Japan heeft dus de leiding met 1-9. Het eerste enkelspel van de halve finale tussen Denemarken en Frankrijk, heeft een Franse overwinning opgeleverd. Paul Rémy versloeg de Deen Torben Ulrieh met 5-7, 1-6, 6-3, 10-8, 6-1. Het tweede enkelspel moest wegens regenval worden uitgesteld. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Leidse speeltuinvereniging „Ooster kwartier" organiseerde de Leidse zwem- en poloclub „De Zijl" een waterpolo-tournooi voor dames- en herenzeventallen. In beide afdelingen waren de Haarlemse Waterratten vertegenwoordigd. De dames drongen door een vijfnul zege op De Zijl door in de finale. In een zeer felle en daardoor wel eens wat te harde wedstrijd moesten zij daarin de eer ten slotte laten aan het Haagse DV7 dat met twee nul won. De heren brachten het minder ver. Uit eindelijk moesten zij in De Zijl en DJK hun meerderen erkennen en eindigden achter deze clubs op de derde plaats. In de uitwedstrijd tegen Dolfijn heeft DWT de eer moeten laten aan de Amster dammers. Het was een aardige wedstrijd, waarin de Amsterdammers voor de rust door Swijghuisen de leiding namen. In de tweede helft scoorde Roozekrans, nadat Thomson er tweenul van had gemaakt, tegen voor DWT. Waterpolouitslagen Dames: reserve tweede klasse: Meeuwen 3 —DWR 2 1—2. Derde klasse: Zar 1—VZV 1 5—3. Heren, reserve hoofdklasse: HVGB 2 ZIAN 2 3—4. Reserve eerste klasse: DWR 2 —Haarlem 2 32. Reserve derde klasse: VZV 2Kroosduikers 2 71. Kring competitie. Dames eerste klasse: VZV 2—HZV 1 6—0; DWR 3—Haarlem 2 0—6. Heren eerste klasse: VZV 3HZV 1 24. Heren tweede klasse: VZV 4HVGB 6 06. Gisterenavond werden de wedstrijden van de B.C. „Hof van Holland" om de „Nobels- beker" met het 1ste team van de B.V. „I.V.O." voortgezet. De resultaten waren: Oosterling 45 45 36 7 1.25 2 Koer 40 42 36 7 1.10 0 Vreeken 45 30 24 8 1.25 0 v. Dijke 40 40 24 11 1.66 2 Guldemond 70 51 26 13 1.96 0 Nouwland 70 70 26 12 2.69 2 v. Putten 65 65 41 9 1.58 2 Hurkmans 60 48 41 7 1.17 0 Breeuwer40 40 29 6 1.37 2 Peterse 40 34 29 5 1.17 0 Gieskens 70 69 28 10 2.46 0 Nouwland 70 70 28 13 2.50 2 Stand: 66. Hiermede vervullen wij de droevige plicht U in kennis te stellen met het overlijden van onze lieve soon, broer en zwagër KO HEILIG Hij overleed na een kort stondige ziekte gesterkt door de genademiddelen der H. Kerk in de leeftijd van 17 jaren. Jac. Heilig Th. G. Heilig-Lijding en kinderen. [Jmuiden, 9 Juli 1954. tJmuiderstraatweg 150. De H. Uitvaartmis zal plaats hebben op Dins dag 13 Juli a.s. des v.m. 9.30 u. in de Parochiekerk van de H. Gregorius te [Jmuiden, waarna begra fenis op het R.K. Kerkhof AFWEZIG van 10 t/m. 17 Juli Tandarts Voor spoedgevallen de tand artsen v. Dalsum en Bleeker Bij ons vertrek naar Indone sië groeten wij vrienden en bekenden. H. GROOT-ATT J. J. GROOT A/b. m.s. „Oranje". AFWEZIG TOT 19 JULI '54 Arts. Tandarts AFWEZIG TOT 7 AUG. Praktijk wordt waargeno men voor spoedgevallen op de spreekuren door de tand artsen van Dalsum, Linde boom. Bleeker, Smeenk (na 24 Juli), Zegel na 17 Juli. Secretaris van de Partij van de Arbeid, Afd. IJmuiden IS VERHUISD van de van Nieuwkoopstr. 10 naar de De Noostraat 130 Arts PRAKTIJK HERVAT AFWEZIG TOT 8 AUG. Wenst U kennismaking? Wendt U vol vertrouwen tot ons bureau en vraagt volledige inlichtingen. Alle leeftijden, standen en geloven. Het bona fide bureau, betrouwbaar en Correspondentie in blanco couvert. Bezoek aan huis door geheel Nederland en België Berkenrodestraat 40 Haarlem. Tel. 14231 Kantooruren: Maandag Woensdag, Zaterdag yan 2-5 en 7-9 uur. Zondags en overige dagen volgens af spraak. Bur. Nederland staat on der leiding van Part. De tective, opdrachten betref fende informaties, con trole, opsporingen, na gaan en discrete aange legenheden, worden door ons aangenomen. Natuurlijk staat U erop dat Uw zoon een goede vakopleiding ontvangt. Een geschoold vakman heeft altijd een voorsprong. Het grafisch bedrijf biedt vele mogelijkheden en heeft regelmatig werkkrachten nodig. Onderstaande drukkerijen willen gaarne met U overleggen wat de mogelijkheden zijn voor Uw zoon. Leerlingen kunnen geplaatst worden bij de na volgende bedrijven: „ARGO", Venneperstraat 48, Nieuw-Vennep. Van den Bergs Papierwarenfabriek, Bloemendaalse- straatweg 1, Santpoort. Boom-Ruygrok N.V., Ged. Oudegracht 138, Haarlem. Van Dorp, Ken- nemerlaan 114, IJmuiden. Grafia C.V., Korte Jansstraat 6, Haarlem. Grafische Bedrijven Da- miate N.V. (Drukkerij v. Haarlems Dagblad-Opr. Haarl. Crt.), Grote Houtstraat 93, Haarlem. Fa. Huizing cn Zoon, Klein Heiligland 38, Haarlem. Hemelsoet, Bloemendaalseweg 78, Bloemendaal. Gebr. Neuman, Nieuwe Gracht 48, Haarlem. Th. Opdam, Maerten van Heemskerkstraat 69, Haarlem. Vijlbrief, Zijlweg 51, Haarlem. Ver mande Zn., IJmuiden. Jos. de Swart en Co., Kuikensweg 137, Beverwijk

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 4