SOLEX Royco j975 Velsens wederopbouw voor het forum van „Het Instituut" Nieuwe sociaal-democratische werkgemeenschap in P.v.d.A.? UNO moet ontslagen employé's schadeloosstelling betalen BELACHELIJKSTE PRIJZEN 'n Lekkere variatie en bovendien versterkend Klaar als U trek hebt A Nederlandse hulp bij ramp in Midden Europa Doel: „terugkeer van uitgetreden leden bevorderen; géén oppositie Internationaal Hof: Gebr. v. Bugnum Zn WIJ DEMONSTREREN B. VAN FRANK Nergens..... 6 „Killie Crankie" op bezoek in IJmuiden Twintig gevallen van paratyphus in Dordrecht Rode Kruis-voorraad behoeft aanvulling: giro 777 „Vrijblijvend advies" met 9 tegen 3 stemmen Kerkelijk Nieuws Vitesse '22 heeft moeilijk jaar achter de rug T. WATERBOLK Prijs 58 cent EEN UNOX-PRODUCT attractie bij GERZON m maar dan ook nergens anders in Nederland treft U voor deze uitzon derlijk lage prijs een Fablo „Sanfor" popeline heren- overhemd aan met gevoerde borst parel moeren knoopjes moderne boord en baleintjes desgewenst extra lange mouwen. thans POSTORDER WOENSDAG 14 JULI 1954 Tijdens een bijeenkomst van het Nederlands Instituut voor Volkshuisvesting en Stedebouw, die vanmorgen in Velsen werd geopend met een aantal inleidingen over de Velsense krachtsinspanning op het vlak der wederopbouw en stadsuitbreiding voerde ir. D. H. Damme het woord als directeur van Openbare Werken en de heer J. Stuurman vertelde iets over de woningpolitiek der gemeente. Onder de aanwezigen bevond zich de vroegere supervisor over Velsens stede- bouw: architect W. M. Dudok, de ontwer per van het nieuwe raadhuis, alsmede ar chitect A. van Tijen, die eveneens zijn stempel op belangrijke delen van de groeiende stad heeft gedrukt. Ir. Dammers beschouwde zijn woorden als inleiding op de excursie, die de deelne mers aan deze dag wachtte en hij begon met een historisch overzicht van de vesti gingskern der gemeente het oude Velsen met zijn landschappelijke omgeving, bui tens en kastelen. Met de opmerking, dat de „geconstrueerde" naam IJmuiden over de wereld meer bekendheid kreeg dan de naam Velsen ooit zal krijgen, bracht hem op de actualiteit der IJmond-ontwikkeling. In de zaal van het Jeugdhuis aan de Rem- brandtlaan, die voor deze gelegenheid met verschillende kaarten der diverse uitbrei dingsplannen en panelen over de bevol kingshuishouding was opgesierd, heeft het bij uitstek deskundige gezelschap van le den van het Instituut voorts geluisterd naar hetgeen de heer Dammers wist te ver tellen over de snelle reconstructie van de bebouwing na de teisterende oorlog. Dat daarbij de kansen om de chaotische bouw in IJmuiden te vervangen door een harmo nieuze stadsaanleg, kon hij bewijzen aan de hand van de kaarten, die de verschillen de stadskernen duidelijk maakten. Ook het tunnelproject kreeg zijn aandacht. Verkeer Over het verkeer zei hij dat aan de Zuid zijde van het kanaal, voorzien is in de verbindingen der gemeentedelen, zoals een doorgaande verbinding van Santpoort naar de Rijksweg, en de nieuwe „doorbraak" van de Vondellaan naar de richting IJmui den. De weg langs het Noordzeekanaal (Oost-West) voor het visserijvervoer kwam in dit stedebouwkundig overzicht eveneens ter sprake evenals de nieuwe recreatieweg naar het Zuidelijke strand, de ontwikkelingsmogelijkheden voor PEN- centrale en Hoogovens kregen eveneens een duidelijke uiteenzetting. Terloops noemde ir. Dammen de plaats, die op „Rooswijk" gereserveerd is voor een chemisch bedrijf. In „De Gilden" zal dit jaar met de be bouwing begonnen worden: oud-IJmuiden „nadert stapsgewijze, misschien wat traag, zijn voltooiing", aldus de heer Dammen. Dat de Hoogovens hier zwacre invloed heb ben uitgeoefend op de bevolkingstoene- mirag, bleek onder meer uit de cijfers, die de heer Stuurman later noemde oven- de personeelsbezetting der Hoogovens: in 1940 rond 2200 man, nu 8500. Noodwoningen verdwijnen Van de 13.000 huizen, die Velsen in 1941 telde, waren er na de oorlog nog maar 9000 'over de eerste nood werd door 50 noodwoningen opgevangen, die vermoede lijk in 1959 afgebroken kunnen worden. De Engelse houten mijnenveger „Killie Crankie" heeft hedenmorgen ligplaats ge kozen aan de Nieuwe Tegeltjesmarkt voor een tweedaags bezoek aan IJmuiden. Dit scheepje van 300 ton en 126 voet lengte, wordt bemand door marine-reservisten wier bezoek tot doel heeft locale kennis op te doen. De mijnenveger maakt geen deel uit van een smaldeel op oefening. Met zijn 500 pk. Nat. Dieselmotor heeft de „Killie Crankie", een van de vele hou ten mijnenvegers van de Royal Navy, in de Tweede Wereldoorlog zeer veel bijge dragen aan een zo goed mogelijke vaart tussen de vrije volken. De naam „Killie Crankie" is van Schots origine en herinnert aan de plaats in de Hooglanden, waar in het jaar 1638 slag werd geleverd tussen de toenmalige koning Willem III van Engeland en de rebellen leider Viscount Dundee, wiens opstand later verliep. Over veertien dagen wordt in IJmuiden verwacht het Engelse visserij inspectievaartuig „Mariner" voor een drie daags bezoek aan Amsterdam. Tot en met Juni 1954 heeft Velsen 4610 nieuwe woningen gerealiseerd, of wel ruim de helft van het totale bezit van Mei 1954. De gemeente bouwde daar 52 percent van, particulieren 26 percent en 13 percent kwam voor rekening van woningbouwver enigingen, terwijl de 'grootindustrie 9 per cent der nieuwbouw deed uitvoeren. De verhoudingen wat de .grootte der hui zen betreft, liggen hier vrij gunstig, kon de heer Stuurman voorts opmerken: de wederopbouw heeft zich grotendeels vol trokken in het type met 5 vertrekken. Er zijn nog 470 woningwetwoningen in voorbereiding en er kornt meer belangstel ling voor de particuliere bouw. Deze beide inleidingen, die voor velen onder de aanwezigen een nieuwe visie op de activiteiten die in de gemeente Velsen ontplooid worden betekenden, werden af gesloten met een excursie door de .gemeen te later heeft het gemeentebestuur de genodigden een precieuze ontvangst ten raadhuize bereid. In Dordrecht zijn de laatste weken meer dan 20 gevallen van paratyphus bij de Ge meentelijke Geneeskundige en Gezond heidsdienst aangegeven. Een onderzoek naar de oorzaak van dit min of meer epi demisch optreden van de ziekte bracht aan het licht, dat alle patiënten van soesjes hadden gegeten, die zij gekocht hadden bij een bakker. Deze bakker bleek geen inférieure grondstoffen bij de vervaardi ging van deze soesjes te hebben gebruikt, maar zijn knecht was een bacillendrager. De bakkerswinkel, die voor alle veiligheid gesloten was, omdat men vermoedde dat de bakker en zijn echtgenote bacillendra gers waren, is thans weer opengesteld. Het hoofdbestuur van het Nederlandse Rode Kruis heeft van de Oostenrijkse le gatie een schrijven ontvangen, waarin dank wordt uitgesproken voor de verleen de hulp en er op wordt gewezen, dat deze des te meer waarde had, omdat, zij zo spoedig werd verleend. In het schrijven wordt ook nog eens herinnerd aan de wa tersnoodramp, die Nederland trof in Fe bruari 1953. Beide rampen illustreren hoe hulpeloos de mens nog staat bij natuur rampen van een dergelijke omvang. Inmiddels is door de verstrekking van de goeren een lelijke bres geslagen in de materieelvoorraad van het Nederlandse Rode Kruis, Zoals gemeld werd voor een waarde van 150.000 gulden geschonken. Het hoofdbestuur vertrouwt erop, dat het via stortingen op giro 777 onder het motto „Hulp ramp Midden-Europa" in staat zal worden gesteld ook deze bres weer te dichten. Een zevental bekende figuren uit de Par tij van de Arbeid, ds. J. J. Buskes, M. A. van Isveldt, Frits Kief, dr. P. J. Meertens, dr. J. H. Renken, mr. B. van Thijn en Sam de Wolff, heeft het initiatief genomen voor een onderzoek, dat tot doel heeft na te gaan of de mogelijkheid bestaat in de Par tij van de Arbeid een sociaal-democratische werkgemeenschap op te richten. Zjj hebben tot een aantal partijleden een oproep ge richt, die als schriftelijke discussie-grond slag moet dienen. Met nadruk hebben deze initiatiefnemers hedenochtend het A.N.P. medegedeeld, dat „zij beslist niet de vorming van een oppo sitiegroep binnen de partij beogen". „Toen na het begin van de eerste z.g. „politionele actie" tegen de republiek In donesia een aantal leden de P.v.d.A. ver lieten", zo beantwoordden de initiatiefne mers vanochtend de vragen van het A.N.P., „verloor het destijds bestaande Sociaal- Democratische Centrum in de partij zijn grondslag. Het werd opgeheven. Thans zijn velen weer in de partij teruggekeerd en an deren staan op het punt zich bij de P.v.d.A. aan te sluiten. Daarom hebben wij gemeend te moeten onderzoeken in hoeverre de op richting van een Sociaal-Democratische Werkgemeenschap in de partij middel kan zijn de aansluiting te bevorderen en de par tij te versterken". Juist om „misvattingen en erger van vij anden van de partij en van het socialisme" te voorkomen, en ook „om wilde geruchten Het Internationaal Gerechtshof heeft Dinsdagmiddag in een openbare zitting, zijn vrijblijvend advies gegeven in de zaak der schadeloosstelling van 180.000 dollar aan ontslagen ambtenaren van het secreta riaat der UNO. Met negen tegen drie stemmen zei het Hof van mening te zijn, dat de Algemene Vergadering niet het recht heeft op eniger lei grond te weigeren gevolg te geven aan de toekenningen van schadeloosstelling, ge daan door het administratieve tribunaal van de UNO ten gunste van een functiona ris van de UNO wiens arbeidscontract werd beëindigd zonder zijn toestemming. Tegen stemden de rechters Alvarez, Hackworth en Levi Carneiro. De rechter Winiarski, die geheel voor het door het hof gegeven advies heeft gestemd, heeft aan het advies van het hof zijn persoonlijke mening toegevoegd. Het advies betrof de zaak van 21 Ameri kaanse burgers, ambtenaren van het secre tariaat van de UNO, die werden ontslagen, omdat zij weigerden voor de Commissie van Onderzoek van de Amerikaanse Senaat mededelingen te doen over mogelijke com munistische betrekkingen. Zij gingen in beroep bij het administratieve tribunaal van de UNO, daar dit ontslag volgens hen onrechtmatig zou zijn. In elf gevallen sprak dit administratieve tribunaal zich uit ten gunste van deze ambtenaren van het secretariaat der UNO. Het sprak als zijn oordeel uit, dat aan deze elf functionarissen een schadeloosstelling zou moeten worden betaald, die gesteld werd op 180.000 dollar. Toen de secretaris-generaal van de UNO voorstelde dit bedrag in de begroting op te nemen, bleken -daartegen, vooral van Amerikaanse zijde, in de vijfde commissie der UNO de begrotingscommissie be zwaren te bestaan. De V.S. en enkele lan den waren de mening toegedaan, dat de Algemene Vergadering het recht heeft de beslissingen van het administratieve tribu naal te herzien. De vertegenwoordigers van andere landen bleken het met die opvatting niet eens te zijn. Er werd een resolutie opgesteld, die door de Algemene Vergadering in de najaars zitting van 1953 werd aangenomen. Daarin werd aan het Internationaal Gerechtshof een vrijblijvend advies advisory opinion gevraagd met betrekking tot de vraag of de Algemene Vergadering het recht heeft op enigerlei grond te weigeren gevolg te geven aan het toekennen van een schade loosstelling, waartoe door het administra tieve tribunaal werd besloten. In zijn advies gaat het hof de tekst na van het statuut van het tribunaal, zowel als van het statuut en het reglement van het personeel der UNO. Daaruit volgt, aldus het hof, dat het tribunaal werd ingesteld als een onafhankelijk en werkelijk gerechtelijk orgaan, dat een definitief oordeel uitspreekt binnen het beperkte terrein van zijn func ties, zonder dat daarop beroep mogelijk is. De bevoegdheid, die aan het orgaan is ge geven, om beslissingen, die door de secre taris-generaal van de UNO de hoogste functionaris van de organisatie zijn ge nomen, te doen annuleren, bevestigt dat gerechtelijke karakter. Een dergelijke be voegdheid kan moeilijk zijn toegekend aan een adviserend of ondergeschikt orgaan. over de vorming van een oppositiegroep in de partij tegen te gaan", is de oproep op gesteld, die als schriftelijke dispussiegrond- slag moet dienen. Die oproep heeft tevens ten doel om met het partijbestuur tot over eenstemming en erkenning van de werkge meenschap te komen. „Wij onderzoeken aan de hand van stel lingen, die aansluiten aan punten uit het partijprogram (die weliswaar daardoor een nader accent krijgen) de mogelijkheid om tot de oprichting van de werkgemeenschap komen", zo luidt het overige commentaar. „Wij worden daarbij geleid door de ge dachte, dat in verband met de jongste po litieke ontwikkeling in Nederland al dat gene moet worden ondernomen, wat de P. v. d. A. sterker kan maken en de partij kan laten zijn, wat ze naar ons inzicht worden moet: de concentratie van alle Ne derlandse socialisten". Geen oppositie Bij informatie deelde de algemeen secre taris van de Partij van de Arbeid, de heer E. F. Albrecht, ons vanmorgen mede, dat het manifest van deze groep ongetwijfeld in de eerstvolgende vergadering van het dagelijks bestuur van de partij, welke op aanstaande Vrijdag wordt gehouden, een punt van bespreking zal uitmaken. Maar hij hoopt er dan wel iets meer van te weten dan op dit ogenblik: het partijbestuur was buiten opstelling en verzending van het manifest gebleven. Wel meende de heer Albrecht, dat, gezien het feit dat de groep zich gehaast heeft een commentaar van de menterende strekking op een bericht in „De Telegraaf" te geven, te mogen zeggen dat het hier in geen geval om een oppositie tegen het partijbestuur gaat. Ned. Herv. kerk Beroepen te Goudswaard P. Posthouwer cand. te Putten; te Houten (U.) D. v. d. Berg cand. te Lopikerkapel. Benoemd tot vicaris te Luttelgeest (N.O. P.) E. J. N. Kronenburg, cand. te Zeist. Beroepbaar. De heer G. J. v. Embden te Vlaardingen is beroepbaar verklaard. Toegelaten tot de Evangeliebediening de heren J. W. Bergink te Enschedé, C. Breg- man te Pynacker, A. A. Bos te Middelburg, G. J. Bosman te Overveen, A. v. d. Boven- kamp te Batenburg, R. C. Cuperus te Doornspijk, J. den Draak te Vlaardingen, G. v. Dijk te Kampen, J. A. Eekhof te Heemstede, H. D. Franck te Bilthoven, M. J. Cols te Stadskanaal, J. Hoeve te Amster dam, W. C. Jansen te Angerlo, P. de Jong te Zwijntdrecht, H. W. Obbink te Utrecht, D. P. Oosthoek te Zwolle, H. A. v. Rhijn te Hengelo (O.), en H. J. Vooys te Heem stede. Geref. kerken Beroepen te Zwagerveen T. B. v. Houten te Aalsmeer; te Eist (Geld.) H. D. Bakker, cand. te IJmuiden. Bedankt voor Coevorden H. J. Lambers Heerspink te Soestdijk. Beroepen te Overschie (2e pred.pl.) C. H. Appelo te Nijkerk. Chr. Geref. kerken Tweetal te Zutphen J. H. Carlier, cand. te Rotterdam en Th. Rutters, id. te 's-Gra- venmoer. Aangenomen naar Grand-Rapids (U.S. A.) (Old Chr. Ref. Church) C. Smits te Sliedrecht. Geref. kerken art. 31 K.O. Aangenomen naar Alkmaar D. v. d. Boom, cand. te Kampen, die bedankte voor Ka ntens Grootegast-Gerkesklooster-Stroo- bos, Nijmegen, Onnen (Gron.) en voor Zwartsluis. Drie trawlers Drie trawlers met ruim 2000 kisten haring waren vanmorgen aan de afslag. De trawler „Bergen" voerde aan 850 kisten haring, 200 kleine kistjes haring, 100 diversen en 175 stuks stijve kabeljauwen; de „Gelria" bracht mee 650 kisten haring, 150 kleine kistjes ha ring, 50 sohelvis, 70 gul en koolvis, 30 wij ting en 200 stuks stijve kabeljauwen en van de „Vikingbank" stonden in de hallen 500 kisten haring, 200 kleine kistjes haring, 250 makreel, 30 wijting, 45 gul en koolvis, 20 pie pers, 5 stokkebit en 25 stuks stijve kabeljau wen. Deze drie schepen waren alle van Za terdag 3 Juli. Voorts was er weinig kleine vaart met 1000 kg tongen en 150 kisten schol. Haring en makreel De haring deed vanmorgen van f 15 tot f 20. Voor kleine kistjes haring werd f 6,20 tot f 7 neergelegd (17 kg). De makreel haal de van f 21 tot f 17. Naar België België kon weer wat kabeljauw gebruiken en betaalde voor de rijen f 128 tot f 110 en voor de kisten kabeljauw f 130 tot f 98. De tarbot maakte per kg f 2 tot f 2,20 en de heilbot f 2,90 tot f 3. Van braad tot schol De braad ging van de hand voor f 30 tot f 25, de wijting voor f 20 tot f 25, de zwarte koolvis voor f 65 tot f 78. Grote gullen deden f 30 tot f 35, middel f 26 en torren f 20 tot f 22. Een paar kisten schol 3 brachten f 35 per kist op, de uivertjes f 25 tot f 29 en de schol 2 f 40 tot f 42. Tongen duur De lappen haalden vanmorgen liefst f 3,10 tot f 3,30, de grootmiddel f 2,40 tot f 2,50, de kleinmiddel tong f 2 tot f 2,10, de tong I f 1,90 tot f 2 en de slips f 1,80. Gisteren De „Antje" maakte Dinsdag voor een reis van acht dagen f 10.160 en de „Eli" haalde van een elfdaagse reis f 21.760. Wat gaat komen De „Haarlem", die voor de Donderdag- markt werd verwacht, zou nu Vrijdag ko men. Morgen komt de „Maria van Hattum" terug van een korte reis - het schip vertrok Zaterdag 10 Juli. De „Van Hattum" brengt 830 kisten mee. Oudste boot is de „Haarlem" van 6 Juli en daarna de „Herman" en de „Abraham" van Woensdag 7 Juli. En op zee Schipper E. Zwart van de „Zeelandia" meldde gisteravond trekjes van zestig man den, zeventig manden en een trekje van 25 manden. De „Haarlem" had wat tegenslag met de visserij. Tweemaal lag de buik er uit, zodat er een nieuwe in moest. Schipper K. Korbee zag gisteravond voor de eerste maal op deze reis haring. Hij had een trek van 100 manden. Zijn broer, schipper P. Korbee op de „VIOS" meldde trekken van twee pakjes (veertig manden), een trek van zestig man den en een van 25 manden. Het echolood en de loupe op de „VIOS" gaven wel veel ha ring te zien, maar alles zat ver boven de grond. De „Maria van Hattum" trof het weer wat minder gisteravond; trekken van drie en twee manden. Schipper J. Guyt van de „Dirkje" meldde op de 58 NB trekken van 60 manden en 50 manden. Al is de vis serij dus niet breed, slecht is ze zeker niet. Een Duitse trawler gaf gisteravond een trek door van 400 Korb. bij de Fladen. De „Van Hattum" meldde een trek van 10 manden makreel. Binnengekomen Van Dinsdagmorgen zes uur af kwamen de Vissershaven binnen de IJM 32 Elie, de IJM 183 Vikingbank en de IJM16 Bergen. Voorts kwamen binnen de IJM14 Annie, de IJM 3, 218, 53 en 249; de RO 15 Antje, de HD87 Pie- tertje, de HD 4 en 74; de KW 159 Java, de KW 107 Jacoba, de KW85 Hubertha Gijsber- tha, KW 130 Nederland 7, de KW 54 Annie, de KW 32 Sakina en verder de UK 86 85 161 4 194 51 44 28 186 169 en de TX 33 en TX 24. Loggers en kotters De KW 126 meldde gisteren een trekje van twaalf manden hoops, de KW 48 een trek van 50 manden makreel en later een trek van acht manden makreel, de SCH 135 een trek van 2 manden piepers en 2 manden gullen. Vertrokken Naar zee gingen van Dinsdagmorgen af: IJM116 Eveline, de IJM25 Flamingo, de IJM 229 78 272 27 218; KW59 Floris, KW 166 De Gebroeders, KW114 Avontuur, KW89 Wil- lempje, KW155 Arie, KW108 Gebroeders, KW 104 Vrouw Dirkje, KW69 Saturnus, KW125 Petronella, KW210, KW65, KW141 Willie, KW14 Anna Cornelia. KW2 Dirk Donker Curtiuse KW30, KW5 Fierman Eduard, KW 11, KW71, KW129 Balie, KW62, KW279, KW 85 Hubertha Gijsbertha, KW34, KW189, SCH 65, R02, AM 18, 17, 16, WR33, TX 39 en 8 fin de UK 4, 86, 70, 194. Besommingen Bergen f 22.300, Gelria f 19.500, Viking bank f 21.900, IJM14 f 7800, IJM 53 f 4270, TX33 f 2300. Vangstberichten uit zee In de nacht van Dinsdag op Woensdag meldden de Katwijkse en IJmuidense log gers de volgende vangsten: KW15 8 kantjes, KW43 7, KW16 10, KW70 30, KW161 4, KW 170 20, KW5 35, KW73 50, KW22 6, IJM75 7, KW9 11, KW45 20, KW147 23, KW175 34, KW 67 16, KW144 35, KW29 70, KW49 40, KW41 2. KW167 70, KW42 5. KW110 10, KW19 55, KW129 20, KW163 21, KW3 5. KW25 7, KW47 15, KW127 12, IJM283 34. KW23 12, KW138 15, KW140 34, KW18 18. KW83 35, KW20 26, KW39 5, KW78 39, KW151 8, KW167 70 uit 40 n. De trawllogger KW95 haalde bij elkaar 25 kantjes scheep. De gemiddelde vangsten waren: Vlaar dingen 30 kantjes, Scheveningen 45 kantjes en Katwijk 21 kantjes. De Scheveningse log gers visten alle op 56 graden N.B. De prijzen van de drijfnetharing zijn thans: maatjes klein f 42f 45, maatjes grof f 49f 55, steurharing f 55. De Castricumse Katholieke sportvereni ging Vitesse '22 heeft, tijdens de in zaal Roozendaal gehouden jaarvergadering, een terugblik geworpen op een moeilijk vereni gingsjaar. Het is verheugend te mogen con stateren dat de vereniging alle moeilijk heden welhaast te boven is. Hiervan ge tuigde allereerst het jaarverslag van de penningmeester, de heer P. Bruggeling, waarin nog wel een klein nadelig saldo werd gememoreerd, doch, doordat de trai ningskwestie kon worden opgelost en tevens een groot aantal nieuwe leden zich aanmeldden, over het algemeen in majeur was gesteld. Secretaris W. Liefting liet in zijn jaar verslag de activiteiten van alle elftallen de revue passeren. Deze functionaris was het ook ,die uit handen van de voorzitter van Vitesse '22, de heer Th. Schermer, een gloednieuwe vulpen in ontvangst mocht nemen, in verband met het feit, dat het Maandag 10 jaar geleden was, dat de heer Liefting het secretariaat van Vitesse '22 op zich nam. Tenslotte heeft voorzitter Schermer aan de voorzitter van het hulpactie-comité Schut, de heer J. Dijkman, het batig saldo overhandigd van de Zondag gespeelde voetbalwedstrijd Vitesse '22Den Helder, welke gelden onder hartelijke bewoordin gen door de heer Dijkman in ontvangst werden genomen. iAAAAAAAAAAAAAAAAA Verkoop - Reparatie Onderhoud Ruilmotoren MEERVLIETSTRAAT 69 Velsen. Tel. 5701. dagelijks in onze winkel Gen. Cronjéstraat 94 met de BECHT - DYSERINCK oliestook heteluchtkachel Het publiek wil weten wat ge hebt aan te bieden. Laat dus niet na het dit geregeld te vertellen. Adverteer in dit blad De eerste klap is een daalder waard. Men wordt beleefd verzocht niet te dringen Morgenochtend 9 uur gaat B. v. FRANK zijn gehele voorraad verkopen tegen 1000 Coupons voor centen Clocque's in 12 kleuren 1.09 p. Mtr. De bekende D D D doeken le keus 1-25 p. st. Zware linnen voor japonnen 90 br. 1-49 p. Mtr. Froté Keuken Handdoeken 79 cent p. st. Haircord voor Kinderkleding 1.p- Mtr. Ruiten met flanellen rug 80 br. 1.29 p. Mtr. DUIZENDEN KOOPJES Deze verkoop duurt slechts ENKELE DAGEN Allen dus naar: FLORESSTRAAT 10 TEL. 20556 (De straat waar Donderdag's markt wordt gehouden) Betaalzegels worden gaarne in ontvangst genomen. Ziet de étalage Ziet de étalage Ziet de étalage Ziet de étalage Ziet de étalage Ziet de étalage Ziet de étalage VERDER U moet ze ook eens proeven, deze lekker versterkende, licht verteerbare soep. 't Is weer eens wat anders - en 't eet graag bovendienpure kalfs bouillon met de kracht van het meest malse kalfsvlees, dat er bestaat. Wat een gezellig begin van de maaltijd, als er Eoyco Kalfs soep op tafel komt. U zult eens zien, hoe enthousiast ze ontvangen wordt! En... in 5 minuten is ze kant en klaar. CR ZIT KRACHT IN DEZE SOEP! Geen wonder ook: ze is gemaakt van het beste van het kalf. Royco Kalfssoep doet je goed. Voor 58 ct, hebt U royaal 4 borden! Kalfsbouillon soep C o '"""■■■Ill In wit, grijs, beige en bleu. |jj Slechts kort kunt U van dexe fantastische aanbieding proliteren i Normale prijs I 13.90 GERZON POSTBUS C 576 AMSTERDAM Gelieve onder rembours te zenden ••••FABLO overhemd(en)boordmaat, kleur- FABLO overhemd(en)boordmaat, kleur NAAM: ADRES: 1 9.7S p.st.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 8