IJmuidense firma maakt schacht voor werkput „Vimato" zal in September hoofdstad laten watertanden Bureau Wijsmuller zorgt voor slepers VISOFFENSIEF OP AMSTERDAM En de hengelaars ki ijgen hun „kanjers' Agenda voor Velsen Kennemer Havenherichten antaarn Arend Reijm SCHOOLBOEKEN bij VAN DORP Auto- en Motorrijles Autorijschool SUCCES W. G. Groenink verlant het Nijverheidsonderwijs Old Clothes New mr CLEANING ONLY AUTORIJLES MOTORRIJLES SCOOTERRIJLES 5 HET GOUD VAN DE „RENATE" Athletiek-districtskam- pioenschapoen op „Watervliet" Afscheid leerlingen van Emmaschool Burgerlijke stand Velsen Leerlingen van de Brederodeschool namen afscheid Visserijvaartuigen, die IJmuiden verlieten ZATERDAG 17 JULI 1954 In Oldenburg (Duitsland) heeft Prinses Margaret een nieuw vaandel uitgereikt aan het 20ste jagers-eskader van de R.A.F. Het vaandel werd geaccepteerd door officier- vlieger John Craven. HET NIJVERE DEEL van Velsen in het IJmuidense havengebied belooft een flinke vinger in de goudpap te steken bij de berging van de goudschat uit het Duütse stoomschip „Renate Leonhardt", dat ten Noord-Westen van Den Helder sinds 1917 op de bodem van de Noordzee aan de rand van de Haaksgronden ligt. Zoals we gisteren al meldden zijn de laatste aandelen voor de Coöperatieve Bergingsvereni- ging „Renate Leonhardt" U.A. thans verzonden en is aan de bouw van de zesen twintig meter hoge werkput, die boven het wrak zal worden neergelaten, begonnen. Zowel in Zaandam als in IJmuiden. Aan de Bolkade te Zaandam heeft het personeel van de machinefabriek W. Hogeveen het onderste deel van de werkput al gereed. De stalen put, die verzwaard wordt met beton, heeft een middellijn van zestien me ter. Volgende week zal dit dertien meter hoge deel van de put met een bok te water worden gelaten. Inmiddels wordt te IJmuiden aan het bovenstuk van de werkput gewerkt. Aan de Haringkade is de firma Genius hiermee bezig.Het bovenstuk bestaat uit een schacht waarin een lift zal worden aangebracht. Deze schacht zal op het te water gelaten en nog enige meters boven water uitste kende onderste deel van de werkput wor den geplaatst. Het staat nog niet vast of het door de firma Genius vervaardigde apparaat naar Zaandam zal worden ge sleept of dat de in Zaandam liggende kolos naar IJmuiden wordt gebracht Het laatste is het meest logisch, maar hierover wordt volgende week beslist. Wijsmuller sleept Men hoopt de gehele werkput, die een drijfvermogen van 150 ton en tien meter diepgang zal hebben, van IJmuiden naar Den Helder te slepen om daar op gunstig weer te wachten. Bureau Wijsmuller te IJmuiden zal, aldus deelde de heer P. Vis ser te Wijde Wormer, de initiatiefnemer, ons mede, het transport over zee verzor gen. Dit 'zal zeker met twee en waarschijn- Tegen een achtergrond van goudgerookte Engelse bokking - die met het Britse imperium niets te maken heeft dan de naam alleen - als een gordijn opgehangen aan de eigen „speten", met als glanzend middenstuk de kostelijkste vertegen woordigers van de zeevissen op glanzend ijs en met de hele opgepoetste uitstal ling der Nederlandse visserij rondom, zal de VIMATO de „Vismarkttentoon- steïling" van 15 tot en met 18 September in Amsterdam te kijk staan voor de hoofdstedelingen. In de nieuwe vishal op het Centrale Marktterrein, die de dag na de sluiting der expositie officieel voor handel en aanvoer open gaat. Dus in een fonkelnieuwe omgeving, waar de tegels op de vloer en langs de wanden vertellen van de laatste inzichten op het gebied van hygiëne, waar de handel haar gang kan gaan in royale pakhuizen, waar een koelhuis je beder felijke waar kan beschermen en waar de stad Amsterdam nu óók nog kan zien, hoe die visserij achter de winch te werk gaat en hoe dat „harinkie" (nog zonder uitje) in de vleet kruipt. Het programma, dat de VIMATO met alle vindingrijkheid, die haar organisatoren konden opbrengen, gaat voorschotelen, is veelomvattend en af en toe zelfs tong- strelend. Want de meisjes van de Amster damse huishoudscholen gaan de vis berei den ook en er komt een restaurant, waar voor een krats een goed vismaal wordt ge serveerd. De chef-de-cuisine van een be kend hoofdstedelijk hotel zal bovendien présent zijn om te laten zien, welke ver fijnde gerechten uit schelvis, kabeljauw, tong of haring te toveren zijn. Present Het mag geen nationale tentoonstelling genoemd worden, deze VITAMO, maar niettemin schreven zowel de Bond van Haringhandelaren als de Heidemaatschap pij in, zijn het Bedrijfschap voor Visserij producten en de Keuringsdienst voor waren present, om van de Voedingsraad nog maar niet eens te spreken, voor wie het haast èén erezaak was de Amsterdammers via zijn afdeling Vis in IJmuiden te laten zien, dat vis op hun dis zo lekker is. Illuminatie in de stad Dus wel nationaal van opzet, maar niet „landelijk" van doel: men wil met deze ADVERTENTIE Wij lessen uitsluitend met nieuwe wasens Speciale lesmotor beschikbaar Gediplomeerde instructeurs ZEEWEG 275 TEL «333 expositie vooral de Amsterdamse consu ment bereiken. Dat zal wei lukken ook, want in de week, dat de nieuwe vishal ten toonstellingshal is, gaat het gemeentebe stuur de feestverlichting laten branden, zullen er vermaarde visserijfilms in het aparte bicscoopzaaltje draaien (waaronder „Vieren Maar") en zal er niet dringen, peurders en snoekers een echte karper vijver worden aangelegd, waarin de Heide- maatschji:pij een verzameling mooie kan jers wil laten zwemmen. De sportvissers komen trouwens tóch aan hun trek, want er is op een grote stand voor de hengelaars gerekend. En in het haventje achter de VIMATO wordt een viswedstrijd uitgeschreven, waartoe dit bassin met netten zal worden afgegrendeld om eventuele evacué's onder de vissen te beletten, alsnog een beter heenkomen te zoeken. De heer J. Kolkman, die lang niet onte vreden is over de toebereidselen tot deze show, wat de belangstelling voor de stands betreft, heeft een paar aardige ideeën uit gewerkt, zoals dat gouden gordijn van bokking. Daar komen zuilen rolmops bij. Zuilen van potten met rolmops dan. Van de „vistafels", die onder het ijs licht zullen krijgen, verwacht hij ook het een en ander. (jarnalenpelsters Onvervalst Amsterdams worden de vrou wen, die ergens langs de wand zullen laten KENNEMERI.AAN 136 IJMUIDEN TEL 5000 KERKERINKI.AAN 7 SANTPOORT TEL. 7086 NU OOK LUXE VERHUUR ZATERDAG 17 JULI IJMUIDEN Thalia, 19 en 21.15 uur: „De slag om Stalingrad". Rex, 20 uur: „Hoogverraad". ZONDAG 18 JULI IJMUIDEN Thalia, 15 uur: „Pechvogel en Co"; 19 en 21.15 uur: „De slag om Stalingrad". Rex, 15 en 20 uur: „Hoogverraad". MAANDAG 19 JULI IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „De slag om Stalingrad". Rex, 20 uur: „Hoogverraad". VELSEN Raadhuis, 10—12 uur, spreekuur burge meester van Velsen 1517 uur, spreekuur wethouder van Onderwijs. Voor dames en meisjes De Kennemerstat en-a thletiekvereni sing „Suomi" zal in opdracht van de districts technische commissie van het district Noordholland van de K.N.A.U. op het sportpark Watervliet op Zondag 1 Augus tus de districtskampioenschappen voor da mes en meisjes houden. Voor deze athletiekdaa, waarvoor van vele prominenten belangstelling wordt ver wacht. is een interessant programma vast gesteld. Dit bestaat voor meisjes A uit 80 m, 4 x 80 m estafette, hoogspringen, vèr- springen, discuswerpen, kogelstoten en speerwerpen. Voor dames zijn de te verwerken num mers: 100 m, 200 m, 800 m, hoogspringen, verspringen, kogelstot°n, discuswerpen, speerwerpen, 4 x 100 m estafette. „Da Costa"-kinderen naar Assen Naar aanleiding van het vorig jaar aan Velsen-Noord gebrachte bezoek van het kinderkoor „De jonve stem" uit. Ass"0, zal vandaag een vacantie-uitwisseling begin nen van een groep kinderen van de speel tuinvereniging „Da Costa". De „Da Costa"- kinderen, die per autobus zullen reizen, blijven een week in de Drentse hoofdstad. NOODWONINGEN IN VELSEN-NOORD. Ten onrechte gaven wii gisteren een rechtzetting van een datum, waarop de noodwoningen in Velsen-Noord zullen wor den afgebroken: de juiste datum is in 1959. 11 zien, hoe in vroeger jaren de dochteren der hoofdstad een boterham verdienden aan de garnalenpellerij: het is nog niet zo heel lang geleden, dat de pelsters aan het IJ levende garnalen kochten, ze op straat kookten en pelden voor de ogen van het watertandende publiek. Maar weer helemaal visserij-technisch, maar met een romantische inslag, wordt het verhaal, dat op een andere plaats ver teld wordt over de historie der visserij: van bom tot trawler, een serie modellen, die de hele technische opgang van het be drijf voor de leek uit de doeken zullen doen. Dat de bekende logger, die de vleet „haalt" niet ontbreekt, is geen wonder en dat Vlaardingen een zijner fraaiste model len een grote zeillogger onder vol tuig voor deze expositie afstond, evenmin. Want het gaat weer om de propaganda voor de vis in de breedste zin. Amsterdam is een uitermate belangrijk afzetgebied op de bin nenlandse markt, maar kan nog meer vis aan. Midden September denkt men daar eens een fikse gooi naar te kunnen doen. lijk met drie slepers geschieden. De werk put heeft een totale waterverplaatsing van 1170 ton. Omtrent de constructie en de methode van werken vertelden we giste ren al. De heer Visser wil in het midden van Augustus uit Den Helder de aanval onenen. Eerste vereiste is echter een pe riode van zeer mooi weer, liefst drie tot vier dagen lang. Aandeelhouders Zoals men zich wellicht herinnert brach ten we op 11 en 12 Januari van dit jaar al een reportage over de plannen van de bergers en een interview met een nog in leven zijnde onvarende van de ..Renate", die thans te IJmuiden woont. De Coön. Bersimgsvereniping heeft nu 4500 aandeel houders. Met elkaar hebben deze nersonen een bedrag van 350.000 bii elkaar ge bracht. Hiervan is al 285.000 voor de werkput bestemd. De „Renate" bevat «54 kistjes goud, aldus de heer Visser. Dat goud is met elkaar 72.000.000 waard. De helft hiervan gaat naar de Duitse verzeke ring en van de overblijvende 36.000.000 gaat 15.000.000 naar de vennootschaps belasting. De rest is dan bestemd voor de Bergingsvereniging en de aandeelhouders Men heeft zich de medewerking verzekerd van de jurist mr. dr. P. Lucas te Den Haag. Gisteravond, na de uitreiking van de diploma's in de Nijverheidsschool, heeft de heer W. G. Groenink, die gedurende 35 iaren tal van jongens heeft geïnstrueerd in de machine-bankwerkerij, afscheid van zijn leerlingen genomen. De leerling A. C. Kabel heeft in korte, krachtige bewoordingen de dank van de leerlingen geuit. Wii weten en beseffen, zo sprak Kabel, dat wij het u niet altijd ge makkelijk hebben gemaakt, maar we ho nen uw wijze lessen in ons leven in prac- tiik te brengen. Hii overhandigde daarna een boekwerk. De heer Groenink antwoordde en zei onder meer: „ik heb mijn taak volbracht, jullie moeten er nog aan beginnen, maar neem de woorden die vanavond hier ge sproken zijn (zie elders in dit blad!) ter harte." Dinsdagavond hebben bestuur en perso neel van de Nijverheidsschool in een in tieme bii eenkomst afscheid van de heer Groenink genomen. Bij deze gelegenheid werd hii toegesproken door de voorzitter ir. E. F. Peltzer en door de heer H. P. Brits namens het lerarencorps en tevens als voorzitter van de afdeling Velsen van de Bond van leerkrachten bij het Nijverheids onderwijs. Namens het personeel werd hem een schilderij overhandigd. Als bestuurs lid en oud-leerling voerde de heer J. Bart het woord en de heer J. P. Rijken sprak eveneens woorden van grote waardering. In het Ned. Herv. Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan hebben de zevenentwintig leerlingen van de Emmaschool Donderdag avond afscheid genomen van bestuur en personeel van de school. Het werd er een gezellig samenzijn, daar ook de ouders van deze leerlingen present waren. De voorzitter, de heer M. Tijl sprak ouders en kinderen toe en dankte in de eerste plaats de ouders, dat zij hun kinderen aan de Emmaschool en het personeel hadden toe vertrouwd: „God geeft ons het voedsel, maar Hij brengt het niet in het nest". Het hoofd van de school, de heer J. Bergsma, sprak daarna elke leerling persoonlijk toe. Zij ontvingen allen het getuigschrift en het laatste rapport van de school. In de pauze werden de kinderen getracteerd. Het gedeelte na de pauze werd door de kinderen verzorgd. Het was een vlot en goed verzorgd programma van muziek, voordrachten en toneelstukjes. Tot besluit van de avond las een van de leerlingen zijn opstel voor over het vierdaagse school reisje naar Zeist. De heer Bergsma dankte allen voor de medewerking en de belang stelling, waarna met „Dankt, dankt nu al len God" werd geëindigd. GEBOREN: H. RekerVeldman, z., IJssel- straat 35, IJmuiden; E. M. de LangeHoog land, d., Duinlustparkweg 55. Santpoort; L. W. DrostLandman, z., Geelvinckstraat 35, Velsen-N.; J. M. M. BeckerBruijntjes, d., Stratingplantsoen 27, Velsen-N.; H. M. van der HulstPouw, z., P. C. Hooftlaan 62, Driehuis; G. Soulic—Scholder, d., van Sae- lenplantsoen 10, Ve'-en-N.; T. H. de Looff Veldman, z., Kanaalstraat 218 rd, IJmuiden; G. MolenaarVermeer, z., Terrasweg 2 A, Santpoort; G. VisserTimmerman, z., Waal straat 11, IJmuiden; R. A. DijkmanNeve, z., Buitenhuizerweg 7, Velsen; A. M. Stals— Hilterman, d., Moerbergplantsoen 129, IJmui den; C. J. KokPost, z., Gerard Doustraat 10, IJmuiden-O.; G. Sandmannvan der Grijn. d„ Bik en Arnoldkade 42, IJmuiden. OVERLEDEN: P. van Duijvenbode, 58 j., echtgenoot van C. van Rijn, Havenkade 41, IJmuiden. ONDERTROUWD: T. N. Langendijk, Kerkstraat 106, Beverwijk en L. Schaap, van Galenstraat 17, IJmuiden-O.; G. Zijlstra, Heidestraat 28, IJmuiden-O. en M. J. Bruis- schaart, Wijk aan Zeeërweg 92, IJmuiden- Oost, toek. adres: Lange Nieuwstraat 134, IJmuiden-O M. H. I. Timmer, Toepad 120, Rotterdam en J. A. Untied, Fr. Naerebout- straat 28, IJmuiden-O, toek. adres: Fr. Nae- reboutstraat 28, IJmuiden-O.; F. Mallet, Sluisdijkstraat 51, Den Helder en G. B. J Valkenier, IJmuiderstraatweg 14 b, IJmui- den-Oost. GEHUWD: Chr. J. van Balen en M. J. Jansen, H. Mandeweg 188, Beverwijk; H. J. Bruring en E. D. v. Dillewijn, Perseusstraat 27, Haarlem; J. J. Hendrikse en J. Schrijver, Dr. Leydsstraat 49, Haarlem; J. D. Blokland en G. van den Bos, Torricellistraat 34, IJmui den; J. de Waard en U. L. Brandenburg, Heidestraat 25, IJmuiden; R. Kok en A. Katers, Reggestraat 7, IJmuiden; E. Hutter en A. Mantje, de Noostraat 124, IJmuiden-O. Vrijdag 16 Juli kwamen de haven van IJmuiden binnen: Bittern van Rotterdam. Hirondelle van Rotterdam. Amos van Par, Whitbv Abbey van Goole. Silvrette van Moss. Eecken van Otterbacken. Hermes van Antwerpen. Helena van Maldon. St. Mat- thieu van Le Havre. Phidias van Malaga. Autolykes van Liverpool. Vertrokken zijn: Conscience naar Oslo. Twee Gezusters naar Tanger. Poseidon naar La Guaira. Bestevaer naar Rotterdam. Thora naar Newcastle Ant'ata naar Kopenhagen. Travelstar naar Lulea. Hirondelle naar Har- lingen. Maywood naar Antwerpen. Aegean Sailor naar Lulea. Zuiderkruis naar Las Palmas. Bittern naar Manchester. Jelö naar Oslo. Ootmarsum naar Bremen. Waterland naar Zuid-Amerika. Waal naar Bremen. ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 1886 Onze mentaliteit Velen zijn mij van harte bij gevallen in mijn eenzame strijd voor een beter verkeer, daarbij zeggende, dat het zon de en jammer van al dat geld is, door diverse bonden en verbonden gespendeerd aan de opvoeding des weggebrui kers, zolang zulk een educatie niet doorlopend en met veel meer kracht, geschied. Een politieman vertelt, bijkans snikkend, dat op zijn hoofd bureel aan het Tiberiusplein sinds enkele jaren een opval lend fraaie verkeersmaquette is opgesteld, die evenwel in de duisternis der politiële cata comben rust en roest, omdat niemand de moeite neemt dit pronkstuk, dit pront-geverfde Velsen-in-het-klein te komen bezichtigen. Die er komen, zo zegt hij hees van smart, moe ten er met eer touwtje heen getrokken worden en voor waar, zegt hij, het is zo'n machtig brok aanschouwelijk onderwijs voor allen, die het elke dag weerom verkeerd doen op de weg en de trottoirs. Als er in deze plaats een afdeling van „Veilig Verkeer" zou komen, ging dat misschien wel anders worden, want deze bond doet al een heleboel goed werk in andere plaatsen. Al is het nog lang niet intens ge noeg en niet dagelijks genoeg en niet fél genoeg. Een derde pennevoerder heeft zich met volledige in stemming over het onder deze lantaarn gelezene, be raden en geschaamd over „onze mentaliteit". Ja, goede vrind, daar hapert zo het één en ander aan. We zijn altega- der maar ruige weggebruikers en alleen, als het erg gevaar lijk wordt, gaan we uit onze dopjes kijken, zoals in Velsen bij de viaducten. Daar wordt de weg zo benauwend smal, dat iedere onderdoorganger de ogen dubbel openspert en er met de staart tussen de benen langs schiet. Daar geJ beuren dan ook nooit ongeluk ken, maar pas eens op, roept hij, als de tunnels meer naar het Zuiden zijn verlegd en er zijn er twee naast elkaar, dan zult ge .de veren zien vliegen. Dan zult ge de kneuzingen moeten gaan verbinden, die daar veroorzaakt worden. Toch lijkt me deze argu mentatie enigermate moeilijk houdbaar, als ik het zo even mag zeggen. Want dan zouden de smalste straten van de oud ste steden de veiligste zijn. Dan zou het meest-bemoei- lijkte verkeer zich het braafst gedragen. Gaat u eens mee kijken op de Amsterdamse Rozengracht, waar een paar millioen stoplichten het ver keer dwars zitten en waar niettemin met sonore regel maat ongelukken geschieden? Komt u eens mee kijken naar het doorgaand verkeer in Rotterdam, waar alles voor- rangsweg is, waar dus dwars door de stad hard gereden wordt en waar veel minder bloed vloeit? Telt u de onge lukken en -kjes eens, die in het smalle centrum van Utrecht plegen te gebeuren? Nee, dan uw verhaal over onze mentaliteit. Dat is hout snijdende taal. Wij zijn boe ven. Ge kunt het rustig in hoofdletters op onze respec tieve ruggen verven, want wij zijn het. Zodra we op de weg verschijnen, kijken we schich tig rond, of er geen agenten naderen en dan gaan wij er op los. Niet van dat kinderach tige, maar meer van dat ruime, dat forse. Of we nu voetgangers, wielrijders, brom mers, motoristen of automan nen zijn, we proberen met hardnekkige ijver steeds tegen de draad in te gaan. We halen in als het eigenlijk niet meer kan, we steken over met de ogen dicht, we trekken de gasmanet van onze bromfiet sen wijd open en remmen uit principe nooit voor een bocht, tenzij het een haarspeldbocht is, we trekken ons nergens iets van aan en zetten een mond op iemand ons daar op wi F armee basta. Ik wijk geei. entimeter. Wij zijn boe ven. Op de weg. Vaak. Wij. Hulpbesteller Een bewoner van de Velser- beekse landouwen heeft mij, helemaal ongerust, in het oor gefluisterd, dat hij een beste bij-boterham heeft ontdekt. Hij post namelijk trouw zijn brieven op de hoek van de Stationsweg en de Tunnelweg, waar vlak bij de viaducten een vriendelijke rode bus van de P. T. en T. geduldig het bekje openhoudt. Zo mooi open, dat een onnet persoon met ietwat slanke vingers daar zonder bezwaar deze vingeren in kan steken en dan de bovenste brieven en stuk ken bij gevulde bus er uit kan vissen. Dat moet maar een klein kunstje zijn, zegt hij. Maar dan ook een boos kunst je, want dat mag niet. Het mag ook niet, dat een brieven bus zoals deze geen tralie werkjes in de muil heeft, waartussen zulke ijverige slanke vingertjes geen kans krijgen. Waarmee de bussen- bazin, onze goede PTT, dus vriendelijk gewaarschuwd is en de brievenschrijvers in deze contreien evenzeer. Want als mijn Velserbeker ongeluk kigerwijze een brief tussen de vingeren zou krijgen, die hem niet toekwam, zou hij haar netjes gaan bezorgen tegen vergoeding van de reiskosten en een kleine toelage, maar zo zijn ze allemaal niet. Doorlopend Deze zelfde trouwe aanhan ger dezer rubriek vindt het niets verwonderlijk, dat de vreemdelingen in Velserbeek zich steeds het overbekende orgel lopen te zoeken naar de Thorbeckelaan, de Savormn Lohmanlaan en derzelver ver lengstukken. Want die Thor beckelaan gaat plotseling over in de Savornin, lijkt het, hoe wel hij eigenlijk links af slaat en dat zo verstolen doet, dat iedereen denkt dat hij nor bij de heer Thorbecke loopt te wandelen, terwijl hij al lang op de heer De Savornin is overgeschakeld. Dat geeft daar in dubbele zin door lopend moeilijkheden, schijnt het, vooral omdat de huisnum mering met alle conse quentie van zulke instellingen nu wat vreemd verspringt. Het is maar een opmerking van deze Velserbeekse inboor ling, maar wellicht is er wa( aan te doen (hoopt hij). Parkiet Bij thuiskomst na een van die lange en vermoeiende dag taken, die wankelende wrak ken van eens zo frisse Lampe nieren maken, vond ik op de treeplank van mijn voituurke een klein hoopje groen ver driet. Tegen het spatbord ge drukt zat daar een mannetjes parkiet, ineengedoken en be leefd aan zijn pètje tikkend, of ik hem asjeblieft aan een nette slaapgelegenheid wilde helpen. Nu zijn slaapplaatsen voor voortvluchtige parkieten niet zo een twee drie, zelfs niet vier uit moeder aarde te stampen, dus heb ik mij tot de heer Engelhart in de Trompstraat gespoed, die een riant kooitje, een blinkend stukje glaswerk met een tuit je en een smakelijk voeder bakje verschafte. Met wat schelpenzand en parkietenzaad was de heer Par Kiet reods spoedig tot de kwetterende staat terugge keerd en de kleine Lampenier tjes hebben de hele dag ple zier aan het bezige meneertje in de hoek van de kamer. Hoe ik weet, dat het een meneertje is? Aan zijn blauwe boven- snaveltje, dames. Dat heeft de heer Engelhart mij verteld, in de hoop uiteraard, dat ik er rechtdoor een vrouwtje bij zou kopen. Dat gebeurt ook wel, maar dan wil ik eerst weten, wie om het verlies van deze kleine avonturier bittere tranen stort. Kan 'ie hem terugkrijgen. Al zullen Lampeniertjes daar wel even met grote span doeken en dito monden tegen protesteren. Maar enfin eerlijk duurt het langst om een volière te krijgen. LAMPENIER ADVERTENTIE in de nieuwe OPELS 1954 op speciale lesmotor op de nieuwe Zündapp Scooter Vanouds de le gediplomeerde K.N.A.C.-rijschool in de Gem. Velsen Hagelingerweg 134 - Telefoon K 2560 - 8930 Santpoort Dennenstraat 12 - Tel. 6200 - IJmuilen-Oost De oudercommissie van de Brederode school in Santpoort-Station organiseerde in „Velserena" een afscheidsavond voor de leerlingen van de hoogste klasse, waarvan de uitvoering door de leerlingen zelf werd verzorgd. Na een openingswoord van de waarne mend voorzitter voerden zij een aantal schetsjes op in de vorm van een televisie revue. Het was een leuke vertoning en de ouders, zowel als de leerkrachten hebben genoten van dit spel. Aan het eind van de avond werd over gegaan tot het uitreiken van een herinne ringstegel aan elke leerling, die de school gaat verlaten, waarop hun naam en die der schooi was vermeld. Verleden week hebben de leerlingen een driedaagse schooh-eis gemaakt naar de Woeste-hoogte bij Hoenderloo. Deze reis, onder leiding van het hoofd der school de heer Mulder, is een groot succes geweest. Te samen met de hoogste klas van de Wa- tervlietschool, onder leiding van de heer Bosua wei'd deze tocht per autobus ge maakt. Ook de heer C. Roskam, voorzitter der Centrale Ouderraad, maakte deze reis mee. Hij verklaarde dat tochten als deze met twee scholen te samen, waar de kin deren door en met elkaar zich kunnen vermaken en niet te vergetenslapen, een prachtig stuk opvoeding is, dat waard is gestimuleerd te worden. De kampleider van de Woeste-hoogte merkte op dat de leerlingen van deze beide scholen uit Velsen de prettigste gasten waren die hij ooit had ontvangen. Ook de ouders toonden volle tevredenheid. Dit werd op de afscheidsavond nog eens extra naar voren gebracht door een der ouders, die zijn dank uitsprak voor het werk van de leerkrachten en van de oudercommissie. ADVERTENTIE Dinsdag 6 Juli: st. Haarlem IJM 9 (16 Juli binnen). Woensdag 7 Juli: st. Herman IJM 2, Abra ham VL 77. Donderdag 8 Juli: mt.. Dirkje HO 53; ml. Wiron III IJM 221, De Arend KW 7, Onder neming III SCH 117, Drie Gebroeders HD 79. Vrijdag 9 Juli: st. Vios I IJM 24, Mary IJM 61; ml Onderneming II SCH 27; mk. Prinses Margriet KW 51. Zaterdag 10 Juli: mt. Maria van Hattum IJM 10 (15 Juli binnen), Thorina IJM 33; ml. Cornelis Marinus KW 48; mk. Nelly v. B. IJM 23. Maandag 12 Juli: st. Zeelandia IJM 38; ml. Arie Nico KW 17, Cornelis KW 24, Concor dia KW 26, De Verwachting KW 28, De Vrouw Anna KW 52, Jan KW 84, Alida KW 91, Toenadering KW 95, Cornelia Maria SCH 125: mk. Neeltje IJM 240, Leendert Jacoba KW 12, Dine Marie KW 57, Agatha Arie KW 126. Dinsdag 13 Juli: st. Flamingo IJM 25, Su matra IJM 62, Bloemendaal IJM 71, Klaas Wijker IJM 85; mt. Eveline IJM 116, Sham rock IJM 129; ml. Adrianus KW 10, Floris KW 59, Elizabeth KW 64, Willy Alida KW 65, Saturnus KW 69. Willempje KW 89, De Vrouw Dirkje KW 104, Gebroeders KW 108, Avontuur KW 114, Petronella KW 125, Willy KW 141, Arie KW 155, Gebroeders KW 166, Dolfijn RO 2; mk. Texel IJM 5, Poolster IJm 11, Twee Gebroeders IJM 27, Corrie IJM 78, Dageraad IJM 229, Neeltje IJM 240, Magda IJM 272, Nehim I 4.M 16, Nehim II AM 17, Nehim III AM 18, Samenwerking KW 21, Rein KW 30, Tiny KW 34, Arendje KW 98, Jana KW 210, Avontuur III SCH 65, Tiny Dieuw WR 33, Hendrikje BU 33. Woensdag 14 Juli: st. Tzonne IJM 1; mt. Johannes Polderman IJM 20, Colombo IJM 99 naar Rio de Janeiro; ml. Jacoba KW 107, Robert William KW 123, Willy SCH 7; mk. De Twee Gebroeders IJM 3, Pieter Cornelis KV/ 31. Donderdag 15 Juli: mt. Elie Chénévière IJM 32, Post Boy IJM 35, Antje RO 15; ml. Everard Christina KW 40, Java KW 159, Gezina Geertrui KW 176; mk. Neeltje IJM 240, Pietertie HD 87. Vrijdag 16 Juli: st. Bergen IJM 16, Gelria IJM 21, Viking Bank IJM 1/3; ml. Annie IJM 14. Zoutharingvisserij Woensdag 16 Juni: ml. Rijnmond I KW 42, Nentunus KW 45. Maandag 21 Juni: ml. Volha*-"ng KW 23, Sakina KW 32, Rijnmond TII KW 44, Noord zee KW 47, Zeemeeuw KW 170. Woensdag 23 Juni: ml. Piet en Leendert Huibert KW 3, Elizabeth KW 49, Voorwaarts KW 140, Zaterdag 26 Juni: ml. Grietje KW 20, Noordster KW 67, Nelly Maria KW 70, Kat- wii) III KW 161. Maandag 28 Juni: ml. Gorredi.ik IJM 75, Maria Jacoba KW 73, Wilhelmina III KW 147, Onderneming I SCH 140. Dinsdag 29 Juli: ml. Borneo KV/ 127. Woensdag 30 Juni: ml. Dirk KW 19, Zee zwaluw KW 83. Donderdag 1 Juli: ml. Margarietha Maria KW 29. Zaterdag 3 Juli: ml. Hubertha Gerarda KW 9. Helena KW 39, Rijnmond V KW 110. Maandag 5 .Tuli: ml. Riinmond IV KW 15, Hollandia KW 18, W'Jhelmina II KW 138, Bali KW 129. Woensdag 7 Juli: ml, Orion KW 22, Excel sior II KW 78, Vooruit KW 151. Donderdag 8 Juli: ml. Martenshoek IJM 283. Vrijdag 9 Juli: ml. Willem Cornelis KW 16' mtl. Onderneming II SCH Zaterdag 10 Juli: ml. Rijnmond II KW 43, Wilhelmina V KW 144; mtl. Cornelis Marinus KW 48. Maandag 12 Juni: ml. Aafke Jacoba KW 41, Jan KW 50. Onderneming KW 175; mtl. Toe nadering KW 95. Cornelia Maria SCH 135. Dinsdag 13 Juli: ml. Vn„? en Cornelia KW 14; mtl. Willy KW 141. V/oensdag 14 Juli: ml. Martha IJM 74, Mr. Dirk Donker Curtius KW 2, Bertha KW 38, Bonefaas SCH 95; mtl. Robert William KW 123. Willy SCH 7. Donderdag 15 Juli: ml. Nederland VI KW 37, Eendracht KW 168. Everdina Jacomina KW 173; mtl. Everard Christina KW 40, Java KW 159, Gezina Geertrui KW 176.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 7