Uitreiking van 180 diploma's in de Nijverheidsschool Visserij-varia zijn eerste klas terug Clara Stern-kleuterschool nog dit jaar in nieuw gebouw Kerkd iensten Meester van Hameien zag Een stoel en: „Weet je nog van toen TAXI NODIG? Vacantievreugd voor Velsens jeugd Heemskerk Castricum Wijk aan Zee 9 „Diploma is een voorlopige eindstreep" Weer enorme drukte bij de ponten Blijde intocht van Heemskerks nieuwe pastoor Afscheid aan Van Ossendorpschool ZATERDAG 17 JULI 1954 VELSENS NIEUWE CENTRUM, het Raadhuisplein, belooft een stedebouwkundige conceptie van allure te wor den. Architect W. M. Dudok, de vroegere supervisor van Velsens wederopbouw- en uitbreidingplannen, heeft dit project in de Verenigde Staten getoond en daar waren de deskundigen vol lof over de eenheid van stijl, die dit stads centrum ademt. Al is de bouw van het raadhuis op enige moeilijkheden ge stuit in verband met de bestuurs-structurele problemen, dis momenteel cle IJmond beroeren, het lijdt geen twijfel, dat dit raadhuis er met zijn „ombouwing" moet komen, wil IJ muiden werkelijk de stadskern krijgen, die de stad aan de zee verdient. Op de tekening, die naar het ontwerp van architect Dudok werd vervaardigd, ziet men niet alleen het raadhuis mei het ruime plein 1945, maar ook de winkelcomplexen er omheen en in de rechter-benedenhoek het nog altijd bestaande plan voor de gemeentelijke schouwburg. Bovendien toont deze tekening de oplossing voor de „overkapping" van de Zee weg op het punt, waar hij op het Plein 1945 uitmondt. IN PATERSWOLDE recht onder Gro ningen stond op 17 Mei van het jaar 1909 een jong onderwijzer voor de eerste maal voor de klas: de negentienjarige L. van Hameien. Dat is thans vijfenveertig jaar geleden en van al die jaren heeft de heer Van Hameien e.r welgeteld achten dertig in Velsen doorgebracht. Hij was gis teren nog de oudste in dienst zijnde on- aantal dienstjaren. Vandaag niet meer, derwijzer in de qemeente met het grootste want meester Van Hameien is met pensioen gegaan. In de middaguren van de Vrijdag waren de collega's en de wethouder van Onderwijs in Velsen, de heer H. de Boer afscheid komen nemen en in de avond was men wederom bijeen met de ouders van de leerlingen van de zesde klasse welke klasse uit handen van de scheidende on derwijzer het getuigschrift ontvingen en met vele oud leerlingen. Er was zelfs een heel bijzondere verrassing: de eerste klasse, die in Velsen in 1916 les kreeg van de heer Van Hameien was haast helemaal present. Keurig zaten ze naast elkaar, Velsenaren en oud inwoners van Velsen, want er waren er bij, die van ver waren komen reizen. 's Middags tijdens het intieme samenzijn heeft de wethouder, de heer H. de Boer gesproken over de periode van vierenveer tig jaar, waarin de heer Van Hameien het onderwijs heeft gediend. De heer De Boer wees op de activiteiten voor het openbaar onderwijs en het verenigingsleven en sprak in dit verband een persoonlijk woord tot de heer Van Hameien. Ook het hoofd van de Van Ossendorpschool, de heer W. J. Bos, heeft tijdens deze bijeenkomst het woord gevoerd. Jongste generatie In de avonduren kwam men bijeen in de gymnastiekzaal van de school. Vele generaties heeft de heer Van Hameien daar om zich heen gezien en allen wilden zij hem graag een hand ten afscheid druk ken. In de eerste plaats werd afscheid genomen van de huidige generatie, de leerlingen van de zesde klasse, die de school gingen verlaten. Nadat hun onderwijzer nog eenmaal de leiding had gehad de meisjes en jongens droegen enige gedich ten voor kreeg ieder het getuigschrift van de school en voorts een boek, aange boden door de oudercommissie. Geschenken De voorzitter van de oudercommissie, de heer D. de Groot, had in de aanwezigheid van al die generaties van leerlingen een getuigenis gezien van de bewondering van deze mensen voor het vele, dat de heer Van Hameien hen op school had meege- geven voor het leven der kinderen. Hoe wel de scheidende onderwijzer liever „stil" was heen gegaan, was er toch maar iets aan gedaan! Voor mevrouw waren er bloemen en de heer Van Hameien kreeg van alle ouders een forse stoel, die on middellijk werd beproefd en met meester en al op de handen ging. Namens die groep van oud leerlingen kwam de heer J. Mid- dciio naar voren voor de heer Van Ha- co: COCXXDÖOCOOCCCOCGCOOCCkX3pOOOOCO(X)OOOOOOCXX)ÓOCOOOCy- Niet minder dan 180 diploma's zijn gis teravond door de directeur van de Nijver heidsschool, de heer P. Hubbeling, uitge reikt. Voor het echter zover was, heeft de heer G. S. K. Blaauw het woord tot de jon gens gericht en hen er op gewezen dat dit diploma in geen geval een bewijs van vol- lterdheid was, maar dat zij dit moesten be schouwen als een voorlopige eindstreep. Het is eigenlijk zo, aldus de heer Blaauw, dat men qua kennis en kunde in het leven nooit een eindstreep kan zetten. In het be drijfsleven, zo vervolgde hij, wordt grote waarde gehecht aan goede vakmensen. Deze zijn schaars, maar even schaars zijn de mensen die met ijver en toewijding hun taak volbrengen en die daarbij eigen be lang voorbijzien. Benut de tijd die ge nu nog hebt om na ingewonnen advies de studie voort te zetten. Wie stil staat in technische ontwikkeling gaat achteruit om dat de techniek steeds vooruit gaat. Werk in het bedrijf waar ge komt met ijver en geef de volie prestaties. Ge schiet alleen dan op in het leven, wanneer ge net iets meer doet dan er van je wordt verlangd. Wees ook een goede kameraad en help zo een goede gemeenschap te vormen. De heer P. Hubbeling betreurde het dat de ouders van de gediplomeerden niet aan wezig konden zijn wegens ruimtegebrek, maar deed een optimistische geluid horen in de richting van de nieuw te bouwen aula, bij de uitbreiding van het gebouw. Tot de jongens zei hij: Om een vakbe kwaam en degelijk geschoold arbeider te worden is een lange weg van studie nodig. Nu er grote vraag is naar vakkundig per soneel, zal het niet moeilijk zijn werk te vinden. Laat dit niet leiden tot gemakzucht, want wanneer de tijden keren zou dit funest kunnen zijn. Daarna reikte hij de diploma's uit, daar bij speciale woorden van lof richtend tot diegenen in iedere afdeling, die daaren boven nog een prijs in ontvangst konden nemen hetzij voor de grootste ijver en toe wijding, waarmee zij zich op de studie had den toegelegd, als voor hun karaktervol ge drag. Als machine-bankwerker werden gedi plomeerd: G. J. Duyn, P. de Boer, N. Stut, G. Zwart, A. van der Putten, C. H. Ver hagen, G. W. Stam, H. A. H. v. Eijk, C. J. Rosier, J. Bravenboer, W. Schoen, B. J. M. Hulscher, M. E. J. Tol, J. M. Kortekaas, A. Keuter, J. L. van Rijn, J. C. Elenbaas, J. Breur, L. Kuyper, D. J. Koning, J. W. Oos ten, P. Rijnders, J. A. v. Hoof, J. H. J. Harsveld, H. M. C. Blom, C. v. Borre, W. J. Joosten, P. J. Weder, D. J. Asjes, R. Gerrit sen, L. C. Stam, J. den Dunnen, G. A. Hoek, H. Rothe, F. den Hartog, G. K. L. Teusink, jfc Rozemeijer, S. de. Graaf, A. Kelder, A. Hulscher, A. de Raad, A. C. Kabel, M. van 't Hof, W. Heesemans, J. J. v. d. Wijst, H. J. P. Vermeer, Th. J. Commandeur, J. D. Doornbos, A. P. M. Stam, S. P. G. Klous, J. T. M. Kaasenbrood, R. van den Berg, H. J. J. v. Kruistum, J. A. B. Bastiaansen, C. A. Noortman, H. C. Burgering, S. Kelder, J. Pruis, C. Keijzer, A. Bakker, P. C. de Leeuw van Weenen, J. v. d. Slik, J. Boot, H. Heilig, J. Meerkerk, E. v. Fucht, P. Kel der, P. Janmaat, A. C. Kuilman, J. Luit, M. J. H. de Bruin, J. T. Arisz, H. F. A. Maas, C. M. Betist, R. v. Leeuwen, M. A. Nijman, A. M. Noortman, C. Rasch, C. Wortman, J. Bierenbroodspot,, P. Wilffert. Niet geslaagd veertien leerlingen. Herexamen: één leer ling. Dick van Leeuwenprijs en karaktervol gedrag: J. A. Hoof. Grootste ijver en toe wijding: J. Arisz. Electro-techniek: H. A. Hooy, A. A. Gel dof, C. v. Pel, J. G. Huyboom, A. de Boer, J. Glimmerveen, G. Berghuis, J. v. Eijk, J. de Koning, J. Bodewes, J. W. P. Vervelde, J. Put, G. W. C. v. Haagen, J. H. Branden burg, W. Brantjes, A. Oosterhoff, N. Kui per, J. A. Schelvis, N. Zomerdijk, A. Pais, W. H. Koelewijn, G. Ch. W. Haleber, J. v. Burgel, J. N. v. Duren, A. J. E. Anderson, C. G. P. M. Pels, B. A. Burger, K. Kruit hof, D. Th. Blüm, H. Wagter, D. Molleman, W. Oosterwal,, R. Jaape, D. L. Blom, C. J. Kortekaas, J. L. v. Eijk, R. J. Komen, G. H. Wessel, P. M. J. Jansen, H. C. M. Haver, R. M. V. U. v. d. Bergh, W. A. Brandjes, C. A. Stam, P. A. Riemersma, C. M. Haver. Herexamen twee leerlingen. Niet geslaagd drie leerlingen. Dick van Leeuwenprijs N. A. Oosterhof. Grootste ijver en toewijding: W. Oosterwal. Karaktervol gedrag: H. A. Hooy. Timmeren: W. J. Zwaan, P. J. Schelvis, N G. Huyboom, Th. N. v. Veen, J. Andrin- ga, D. Vergunst, J. J. Fatels, A. J. de Ruy- ter, L. W. v. Dongen, H. S, Duivenvoorde, P. Bakker, P. Warmenhoven, J. J. v. d. Zon, C. P. Dijkman Dulkes, F. C. Hofman, C. J. Stolk, J. Meinema, H. J. Zorgdrager, A. v. Suntenmaartensdijk, C. P. A. H. v. d. Ham, H. Heeremans, C. A. v. Opdorp, C. Blansjaar, J. J. Th. Pels, J. E. J. Schoorl, A. Zoet. Niet geslaagd tien leerlingen. Her examen één leerling. Dick van Leeuwen prijs: J. J. Fatels. Karaktervol gedrag: P. J. Schelvis. Schilderen: H. de Vries, T. v. d. Meij, J. J. Bakker, C. W. Grootveld, G. S. de Bree, Niet geslaagd twee leerlingen. Dick van Leeuwenprijs: G. S. de Bree. Loodgieten: G. v. d. Wal, C. W. Bleeker, C. F. S. Duik, P. J. Kok, B. Visser, C. J. Neve. Niet geslaagd drie leerlingen. Dick van Leeuwenprijs: G. v. d. Wal. Kopklas Autotechniek: D. Mulder, J. Mookhoek, P. Zwaan, R. R. Clark, M. L. Eakker, J. H. v. d. Burg, L. v. d. Winden, W. S. Stevens, G. Rumping, W. Nieuwen- huis, W. Gronki, E. Masereeuw, J. J. Konz, A. C. v. d. Laan, E. Clark, H. J. N. v. C-eldorp, H. Kluft. Tenslotte kan nog worden vermeld, dat 90 machine-bankwerkers werden bevor derd naar de tweede klasse. Niet bevorderd 39, voorwaardelijk 4. Electro-techniek: bevorderd 41, niet ge vorderd 33, voorwaardelijk 5. Timmeren: bevorderd 34, niet bevorderd 11 leerlingen. Schilderen: bevorderd 7, niet bevorderd drie. Loodgieten: bevorderd 12, niet bevorderd 3, voorwaardelijk 1. ADVERTENTIE BEL COOO VERHUUR ZONDER CHAUFFEUR DE NIEUWE FORD ANGLIA De gebruikelijke drukte bij de ponten bereikte Vrijdagmiddag en -avond weer een hoogtepunt, ondanks het feit, dat er nu wel vier ponten in de vaart waren. In de loop van de middag was het Noor delijke pontplein al gauw vol met auto's en om ruim half zes bereikte de staart van de file het Stratingplantsoen. Hoewel de overtochten zeer snel werden gemaakt, was het tegen 10 uur gisteravond nog nodig dat de politie op het Noordelijke pontplein regelend optrad. Om punten en kersen De steeds groeiende bridge-verendging „De Jump" weet het de leden wel aan trekkelijk te maken. Het bestuur had ge meend eens op kersen te moeten tracteren en ook voor de eerste drie aankomende pa ren in de afzonderlijke groepen was een prijs in kersen beschikbaar. De uitslag telde tevens voor de compe titie, zodat er een dubbele reden was „het juiste bod" te vinden. A. 1. Wittebrood-Mainz 53 p.; 2. echt paar Rem 43 p.; 3. Floor-Schadé 42^ p.; 4. Porck-Prins 42 p.; 5. De Haas-v. d. Gaag; 38'A p.; 6. dames Samson-v. Amerongen 38K p.; 7. v. d. Burg-Kramer 36V2 p.; 8. Westra-Hannema 30 p. B. 1. v. d. Vis-v. d. Steen 47 p.; 2. Maarleveld-De Jong 42 p.; 3. v. d. Berg- Amsing 42 p.; 4. Kamerbeek-Jonker 41 p.; 5. De Haas-Wey 40 p.; 6. dames Elzerrnam- Rotloos 39 p.; 7. mevrouw Hamers-Sam- son 37 p.; 8. Drijver-Veltman 36 p. C. 1. Mevr. Külman-v. Amerongen 33 p.; 2. Reyendaim-Sival 24p.; 3. Boer- Broeren 23 p.; 4. dames Kramer-Schoen 23 p.; 5. Boender-v. d. Wint 22'A p.; 6. De Vries- v. d. Starre 20'/i p.; 7. v, Loo- Schoen 21A p.; Maandag begint het programma voor i de jeugd, dat onder auspiciën van de j i V.J.C. is samengesteld. In ons blad van Donderdag werden de plaatsen, waar deelnemerskaarten kunnen ivorden ge- haald, bekend gemaakt. Allereerst is er dus de vuzzletocht, die 5 als volgt in elkaar zit: Op het formu lier staan acht vragen, elk onderver deeld in drieën. De opdracht luidt: be antwoordt de vragen zo goed en duide- lijk mogelijk. Over sommige vragen moet je goed. nadenken, voor weer an- dere vragen moet je op je fiets stappen en ergens gaan kijken, er zijn ook vra- gen waarbij je je tekenkunst mag laten zien. Doe je best en geef goede antwoorden. Op Woensdag 28 Juli moet je dit papier ingevuld weer inleveren op dezelfde plaats waar je het gehaald hebt. Dan krijg je gelijk weer een andere vragen- lijst en kan je aan het tweede deel van de puzzletocht gaan beginnen. Op dat papier staan weer heel andere vragen en je merkt dan tevens wat er verder gebeuren moet en hoe je prijzen kunt j winnen. Goed begrepen? Dan aan ae slag!! Agenda voor Castricum en Uitgeest „Corso"-tiheater, Castricum. Zaterdag en Zondag 19.15 en 21.30 uur: „De groeine handschoen". Zondagmiddag, Maandag, Dinsdag en Woensdag, iedere avond 20 uur: „Het doodskop eiland". Bioscoop „De Ooievaar", Uitgeest. Zaterdag 20 uur; Zondag 15.30, 19 en 21.30 uur: „Sinsing in the rain". Maandag 15.30, 19 en 21.30 uur; Dinsdag en Woensdag 15.30 uur: „Schots en scheef". Dinsdag en Woensdag 19 en 21.30 uur en Donderdag 20 uur: „De man met de wassen beelden". melen Jaap. Het was voor de meésten van deze leerlingen een weerzien na zes en dertig jaar en de heer Van Hameien was er zeer verheugd mee. Hij deed zijn woor den vergezeld gaan van enige geschenken, aangeboden door de oud-leerlingen, de dames Zwarthof en Loendersloot. Een „rijk" leven Tot besluit kwam dan de heer Van Ha- melen zelf aan het woord. „Het school meesterleven is een „rijk" leven, je zit altijd tussen de kinderen. Stuk voor stuk zijn al die leerlingen prettig. Met elkaar in een groep mogen ze dan wel eens ver velend zijn, maar je moet ze ook van de andere kant leren zien. „Nu is mijn school- meestersbaan dan afgelopen. Ik voel me er niet naar om in de pas gekregen stoel steeds te blijven zitten. Op ander terrein hoop ik nog veel werk te doen". Aanvoer op Urk. Donderdag werd door 85 vaartuigen op Urk aangevoerd: 6064 pond kuilpaling. prijs f 1,15f 1,31; 107 pond lijn- aal, prijs f 1,39f 1,45; 53 pond snoekbaars, prijs f 0,98; 212 pond rode baars, prijs f 1,13 f 1,33, per pond en 645 bak nest, prijs f2,60 f 3,00 per bak van 37L kg. Prijzen van Vrijdag. Heilbot 2,802,60; gr. tong 3,102,70; grm. tong 2,422,30; kim. tong 2,02—f 1,84; kl. tong I 2,00—1,84; kl. tong II 1.70f 1,44; tarbot I 2,101,72, per kg. Tarbot II 69; schartong 3224; grm. schol 48—46; kim. schol 52—45; kl. schol I 37—32; kl. schol II 278; schar 17—16; v. haring 26.5018; makreel 25; kl. schelvis I 70; kl. schelvis II 3527; wijting 2510; gr. gul 36—31; midd. gul 28—26; kl. gul 21—18; kl. lneg 36; ham 6656; kl. koolvis zw. 28, per 50 kg. Gr. kabeljauw 15282; gr. koolvis zw. 6761; gr. leng 92, per 125 kg. Aanvoer van Vrijdag. 260 kisten tong en tarbot, 5 kisten heilbot, 4 kisten tong schar en schartong, 825 kisten schol, 11 kis ten schar, 745 kisten haring, 10 kisten ma kreel, 140 kisten schelvis, 125 kisten wijting, 130 kisten kalbel.iauw en gul, 5 kisten leng, 5 kisten ham, 70 kisten koolvis, 25 kisten diversen. Totaal 2360 kisten. In de Clara Stern-kleuterschool aan het Moerbergplantsoen werd een geanimeerde ouderavond gehouden. De voorzitter, de heer De Graaf sprak een woord van wel kom tot de aanwezigen en bepaalde zich daarna tot het bespreken van interne schoolaangelegenheden. Er zijn kleuters, die omdat ze kleuter-af worden, de school gaan verlaten en de betreffende ouders uitten hun dank voor het gegeven voor bereidend onderwijs, door mej. Y. Kupe- rus, hoofdleidster een enveloppe met in houd in de handen te geven, welk bedrag zij zal besteden voor de aankoop van een De nieuwe pastoor van Heemskerk, de eerwaarde heer W. A. A. Berding is Vrij dagavond door de bevolking op hartelijke wijze verwelkomd. Reeds geruime tijd voor dit zou gebeu ren had zich op de hoek van de Jan van Kuikweg-M. van Heemskerkstraat een grote groep mensen verzameld, die allengs nog aangroeide. Een aantal R.K. geestelijken uit de om geving was hier aanwezig, terwijl ook ds. B. J. J. Naessens blijk van zijn belangstel ling gaf. Burgemeester H. Nielen sprak een wel komstwoord en onder vrolijke tonen van het fanfarecorps „St. Caecilia" met daar achter een groep ruiters en afdelingen van de R.K. sportvereniging ADO ging het hierna naar de R.K. kerk. Een groep schoolkinderen zong hier een welkomstlied. In de kerk werd de nieuwe herder be vestigd cToór deken B. G. Hosman. Gevonden voorwerpen Bij de politiepost te Heemskerk zijn de volgende gevonden voorwerpen 'aangege ven: muntbiljet van 1; alpinopet, ver kennerstas, damesregenjas, jongensjas, vul penhouder, schroevendraaier, bruine he renschoenen en een capuchon. Agenda voor Heemskerk Marquette-theater: Zaterdag en Zondag 20 uur: „Dageraad der vrijheid". BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Theodorus G. E., z. van P. C. Stam en G. E. Sminia; Cornelia A. M., d. van L. A. Komman en C. C. Beentjes; Jaco bus E.. z. van A. H. de Reus en A. J. Bra kenhof. Gehuwd: H. van der Wel en J. H. Docter. De laatste groenteveiling van de week Voor de groenteveiling van Vrijdag in Castricum hadden zowel de tuinders als de kopers grote belangstelling. De veiling heeft voor de Kenmemer tuinders de vol gende financiële resultaten opgeleverd: ca- pucijners 65-75; doperwten 60-70; peulen 70-fl; sperciebonen f 1.10-f 1.30; tuinbo nen 20-30; sla 2/4-10; postelein 25-50; komkommers 8-15; stamsnijbonén 75-90, boskroten 15-25; bospeen 20-30; aardbeien f2.50-f5.50; zwarte bessen f .350-4.25; ro de bessen f 2-f 2.90; frambozen 30-50 cent per doosje. Medische dienst De Zondagsdienst artsen in Castricum wordt van Zaterdagmiddag 14 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door arts A. H. v. d. Werff, Bakkumrnerstraat 48, telefoon 428. Voor hetzelfde tijdvak is de wijk- en kraamverpleging in handen van zuster C. C. Boots, Koningin Juliana- straat 14, telefoon 544. Op de Muckendorfer Dam in het Tullner Veld bij Wenen, die onder het geweld van de door de Donau aangevoerde watermassa's dreigt te bezwijken, werken Amerika nen en Russen eensgezind om de Dam eh daarmee het Fullner vliegveld te redden. aquarium in dc nieuwe kleuterschool aan het Gijzenveldplantsoen, waarvan de fun damenten reeds te zien zijn. Dit jaar nog hoopt men het nieuwe gebouw, met drie klassen, in gebruik te kunnen nemen, maar de toeloop is zo groot, dat een tweetal lokaliteiten van de daarbij komende ope"n- bare lagere school ook nog door kleuters zullen worden bezet. Tenslotte werd een nieuwe oudercom- missie in het leven geroepen, die haar taak te gelegener tijd in het nieuwe schoolge bouw zal beginnen. Deze bestaat uit de heren Vogel, Scheldestraat 114, Eweg, Lek straat 25, Vuil, Scheldestraat 115 en me vrouw Timmerman-Dekker, Lekstraat 27. Muziek uit de Alpen in „Oud Wijk aan Zee" De Tiroler-kapel „De Alpenroos" geeft vanavond onder leiding van Jos Witjes een concert in de tuin van „Oud Wijk aan Zee". Zondag 18 Juli IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: as. D. C. van Wijngaarden, 19 uur: ds. J. v. d. Berg (H. A.). Gebouw Chr. Bel., 10 uur: de heer Th. Mooy. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur, ds. J. A. Tiemens; 15 en 17 uur: ds. M. Schenkeveld van Rheden-de Steeg. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 8.30 en 16.30 uur: ds. J. Verkade van Voorburg. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16 uur: ds. J. W. v. d. Gronden. Gemeente Gods, 10 uur, Cultureel Ge bouw, bijeenkomst. Doopsgézinde Gemeente, Helmstraat, 10.30 uur: ds. W. Veen. Oud-Katholieke Kerk, Zondag 8 uur: Vroegmis, 10 uur: Hoogmis, 19 uur: Vespers; Dinsdag en Donderdag 9 uur: Heilige dienst. Leger des Heils, 10 uur: Heiligingssamen komst, 16.30 uur: Jeugddienst, 19 uur: Openluchtsamenkomst, 20 uur: Verlos singssamenkomst. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 8.30 en 10.30 uur: ds. Joh. H. W. Dick- hout, bijzondere dienst. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 en 17 uur: ds. C. Lugtigheid van Suawoude. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, geen dienst. Evangelisatievereniging „Elon", Kapel Vareniusstraat, 10 uur: G. Brucks van Doorn; Woensdag 19.45 uur: Openlucht samenkomst Kennemerlaan. Vergadering van Gelovigen, De Ruyter- straat 73, Zindag 10 uur en Donderdag 8 uur, bijeenkomst. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, koffiekamer Westerveld, geen opgave ontvangen. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 uur: cand. G. K. Wolfensberger van Am sterdam. Wijkgebouw (Torenstraat 2) 10.15 uur: jeugdkapel, voorganger de heer T. Snoek. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. H. P. Huis man; 19 uur: ds. H. P. Huisman (voort zetting H.A. en Dankzegging). Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur, dienst. Vrije Evang. „Emanuël", gem. ontsp - lokaal, Van Diepenstraat, 10 uur: ds heer F. H. van der Horst van Leiden; Donderdag 19.45 u.: de heer G. Nieuwen- huyze van Den Haag. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. F. C. Willekes. Ned. Herv. Gemeente, Populierenlaan, 10 uur: ds. W. Oorthuys, doop en voor bereiding H. Avondmaal. Ned. Herv. Gemeente, Jeugdkapel Groe- nelaan, 10 uur: de heer C. J. Oostenrijk. Vrijzinnig Herv., Prinsesselaan, 10 uur: ds. A. J. van Wijk van Alkmaar. Maranatha, 10 uur: de heer W. Hoeken dijk van Amsterdam. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst, 12 uur: Zondags school, 17 uur: Kindersamenkomst, 19.15 uur: Openluchtsamenkomst Hobbestraat, 20 uur: Verlossingssamenkomst. Samen komsten o.l.v. Ie luitenante C. Meere uit Amsterdam. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Gemeente, Julianaplein, 10 uur: ds. J. Wiersma, H. Avondmaal; 19 uur: ds. J. Wiersma, Dankzegging. CASTRICUM: Ned. Herv. Gem., 9.15 uur: ds. L. Canne- gieter. Geref. Kerk, 9.15 uur, 10.30 en 17 uur: ds. A. A. Leenhouts. Ned. Herv. Evang. Ver., 10.30 uur: ds. v. d. Poll, van Weesp. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, 10.30 uur: ds. L. Brink van Velsen,' H. Doop. „De Toorts", 9 uur: ds. D. ter Steege. „De Kapel", 19 uur: ds. mr. G. A. Alma van Amsterdam W. Chr. Geref. Kerk, (Herv. Kapel), 15.30 uur, ds. D. Slagboom van Middelburg. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: prof. Bril- lenburg-Wurth van Kampen. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.30 en 15 uur: ds. N. Bruin. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, 8.30 p.m. Evening Service.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 9