Sportbeoefenaren dupe van competentiekwestie tussen gemeente en provincie Mooie Mrmm' tchfa&on OPKLAPBEDDENPALEIS Ruimt op ss. Rijwielen HUIS Gemeentelijke autonomie in het geding Kort en bondig DONDERDAG Fa R. DE BOER GLASPLATEN KAPPER BOON Humor, dressuur en sensatie in Circus Strassburger TE KOOP Onduldbare toestanden op Haarlemse sportvelden Toneelgroep „Studio" Beverwijk VERLOREN BOORTOESTELLEN VACANTIE „The Indiana Works" SPARTA HULPMOTOREN „RIJWIELSPECIALIST" WOONHUIS TE HUUR pakhuis BALLPEN 6 ,Te goedkoop' Grote belangstelling voor uitvinding van smid „Te duur" Competentiekwestie Voorstellingen in Heemstede begonnen Examens Répertoire en spelers Adrie Voorting in de Ronde van Zwitserland Vierkamp en kunst- zwemmen in Groenendaal' Explosie in oude put Regen deed aardbeien weinig goed MARINUS ADAM ]OHN PENNINK piano Goed Nieuws T. WATERBOLK DINSDAG 20 JULI 1954 NIEMAND ZAL KUNNEN EN WILLEN ontkennen dat sinds de bevrijding in Haarlem grote verbeteringen tot stand zijn gekomen in de sportaccommo datie: zowel het „Haarlem"-terrein als de sportvelden aan de Schalkwijkerweg, de gemoderniseerde ijsbaan als de reeds aan de eisen des tijds aangepaste gym nastieklokalen van sommige scholen vormen er de overtuigende bewijzen van. Des te meer vallen daarom de Haarlem onwaardige toestanden in het oog, welke er heersen op het stuk van kleedhuizen, wasgelegenheden en toiletten op de gemeentelijke sportterreinen aan Kleverlaan, Van Oosten en Bruijnstraat en mr. Jan Gerritszlaan. Wie gaat speuren naar de oorzaken van deze wan toestanden zal stuiten op een treffend voorbeeld van betutteling van een grote gemeente door een hogere instantie, zoals velen het noemen. Betutteling en bedillerij waarvan honderden en nog eens honderden sportbeoefenaren en schoolkinderen dupe zijn. En nog meer dupe zullen worden, wanneer niet spoe dig een oplossing wordt gevonden. Wanneer immers de inspecteur van de Haarlemse dienst voor de lichamelijke opvoeding vindt, dat hij de op de ge noemde sportvelden heersende situatie niet langer voor zijn verantwoording kan nemen, zal hij ongetwijfeld aan grote groepen het gebruik der velden moeten ontzeggen: slechts een kwart zal dan nog kunnen worden toegelaten. We hebben de situatie op de sportvelden onlangs nog eens in ogenschouw genomen. Op de Kleverlaan ontbreken gescheiden kleedruimten voor dames en heren. Uit nood maakt men tevens gebruik van de kleedhokjes van het zwembad, maar wan neer het daar 's zomers druk is, is ook dat onmogelijk. In de winter is er geen toilet beschikbaar: het gebeurt meer dan eens, dat de gebruikers van de velden bij be woners in de Jan Haringstraataanbellen met de vraag van het toilet gebruik te mogen maken. Voor de tweeduizend per sonen die wekelijks op het veld komen, zijn er maar een paar wastroggen met drie of vier kranen beschikbaar. De kleedhok ken zijn op maximaal dertig personen be rekend, er komen er wel honderd gelijk tijdig. Onder die omstandigheden is er na tuurlijk geen sprake van iets dat op een garderobe lijkt. Verwisseling en zoekraken van kledingstukken is dan ook schering en inslag. Op het veld aan de Van Oosten de Bruijnstraat heerst een analoge situatie, met dien verstande dat het nog intensiever wordt bespeeld. Meermalen kan men daar op Zondagen de sportbeoefenaren een tentje zien opzetten, om op die wijze zelf in het gebrek afn kleedgelegenheid te voorzien. De kleedhokken aan de Mr. Jan Gerritsz laan zijn alle versleten, verzakt en verrot. Kieren in de schotten tussen dames- en herengedeelten vormen voor sommigen een pikante pretmogelijkheid. Deze toestanden schreeuwden om ver betering en vormden een der allereerste zorgen van de heer S. Heijers toen deze zijn nieuwe dienst voor de lichamelijke op voeding op poten had gezet. Maar aan de andere kant wist hij ook, dat hij zuinig moest zijn, dat er nog vele grote uitgaven voor de sport in de toekomst nodig zijn en dat dus de nieuwe kleedhuizen weliswaar alles moesten omvatten wat tot de rede lijke voorzieningen geacht kon worden te behoren, maar dan ook nog tegen de laag ste prijs. De laagste prijs bleek altijd nog hoog te zijn, ondanks bijvoorbeeld de inschakeling van het Bouwcentrum te Rotterdam om te adviseren inzake het gebruik van goedkope materialen en rationele bouwmethoden. Het voorstel dat tenslotte uit de bus kwam en door de raad werd aangenomen, kostte 116 mille, waarvoor drie sobere kleedhuizen konden worden gebouwd op de terreinen welke die voorziening het meeste nodig hadden. Dat was in October. 1952. Toen gebeurde er in de sector van het bestuursrecht, iets ongehoords. Nadat de gemeente dus zeker een jaar gedokterd had aan een oplossing om iets tegen een civiele prijs tot stand te brengen, gaven Gedepu teerde Staten reeds na twee maanden te kennen, dat zij vonden dat het toch wel iets luxueuzer kon worden. Met name ga ven zij de gemeente in overweging een nieuwe opzet te maken, waarbij douches zouden worden geprojecteerd, de kleedhok ken voor dames en heren nog eens zouden onderverdeeld in afdelingen voor jeugdi gen en volwassenen en de bergruimten ten slotte groter zouden worden ontworpen. Deze suggesties werden vervolgens in de inmiddels opgerichte Sportraad amDel be sproken en ook, omdat men natuurlijk lie ver iets goeds maakte dan een gebouwtje waaraan toch altijd iets zou ontbreken, aanvaard. Bleef over de kostenfactor. Want met de nieuwe voorzieningen zouden drie kleed huizen op 160 mille komen. Ook toen zijn noch de Sportraad, noch de dienst voor lichamelijke opvoeding, noch Openbare Werken, noch B. en W. in laatste instantie over één nacht ijs gegaan. Maar aan het Een Zandvoortse smid de heer J. Jacobs, wonende in de Swaluëstraat 14, die al enige tijd had geëxperimenteerd om een oplossing te vinden voor de borden, die door publieke werken worden gebruikt bij straatherstel: onhandelbare houten plan ken, die telkens omwaaien en bovendien door hun constructie maar weinig voldoen, kwam op het idee, deze bekende rood-wit geschilderde plank te vervangen door een opvouwbaar stalen rek, dat als een har monica in elkaar kan worden geschoven en een grootste breeedte heeft van vier meter. Geplaatst op twee eveneens in el kaar schuivende statieven, kan het gehele geval zelfs onder de arm naar het uit te voeren werk worden meegenomen en het heeft bovendien nog dit voordeel, dat het in alle gewenste standen kan worden op gezet, zelfs in cirkel- of vierkantvorm. Een extra buis op het statief maakt het moge lijk, dat er diverse rekken aan elkaar kun nen worden geplaatst, zodat de lengte on begrensd is, wanneer telkens opnieuw van een statief gebruik wordt gemaakt. Op de buizen kunnen dan nog op zeer eenvoudige wijze alle in omloop zijnde verkeersborden worden geschoven. De heer Jacobs vroeg op zijn uitvinding octrooi aan, dat hij vo rige week verkreeg en zijn uitvinding wekt bij de diensten van publieke werken in di verse steden van ons land veel belangstel ling. Reeds werden door enige gemeenten monsters aangekocht. Ook de politie heeft er veel interesse voor, daar men in deze uitvinding grote mogelijkheden ziet voor afzetting van weggedeelten bij verkeers ongevallen. totaalbedrag viel weinig te verwrikken en dat werd toch een te zware belasting voor het gemeentelijk budget geacht. B. en W. hakten toen de knoop door en stelden de raad voor dan maar twee kleed huizen te bouwen voor een bedrag dat nog iets lag boven het reeds goedgekeurde crediet van 116 mille voor de drie van het oorspronkelijke voorstel. Daarbij gold mede de overweging, dat men op de terreinen aan de Mr. Jan Ger ritszlaan toch moest komen tot een andere indeling van het sportareaal en dat daar in de toekomst plaats zou zijn voor twee afzonderlijke kleedgebouwen. De raad accepteerde dat voorstel nu niet zonder enige bedenkingen in De cember 1953. Ruim drie maanden later kwam een brief van Gedeputeerde Staten met een weinig minder dan verbluffende mededeling: de kleedhuizen waren nu. te duur. En het College beriep zich daarbij op een mening van een inspecteur van het ministerie van Onderwijs, die verklaarde, dat men het in Den Helder klaarspeelde om kleedhuizen voor 37 mille per stuk te bouwen, zodat B. en W. van Haarlem zachtjes te verstaan werd gegeven: „Ga daar nu maar eens uw licht opsteken!" Wij menen te weten, dat B. en W. van Haarlem met geen haar op hun hoofd aan een opvolging van die raad denken. Veel eer ligt het voor de hand dat zij een koel briefje aan Gedeputeerde Staten hebben geschreven, waarin werd vastgesteld, dat de hogere kosten der kleedhuizen een ge volg zijn van de door Gedeputeerde Staten zelf geuite wensen en waarin voorts werd geïnformeerd of de „verklaring van geen bezwaar" voor de bouw nu geweigerd werd of niet. Want op dat essentiële punt hiel den Gedeputeerde Staten zich volkomen op de vlakte. Voor zover ons bekend is op deze missive van B. en W. van Haarlem nog steeds geen antwoord gegeven. Zij is inmiddels al weer meer dan twee maanden oud. En de Haarlemse sportbeoefenaren moe ten zich maar blijven behelpen. De eigenlijke oorzaak van deze onbevre digende gang van zaken is natuurlijk dat een hoger bestuurslichaam de hem gegeven bevoegdheden niet hanteert op de wijze die de wetgever vroeger voor ogen heeft gestaan, zo kan men horen zeggen. Het financiële toezicht van de provincie op de gemeenten dient immers in principe om te voorkomen, dat inzonderheid kleine ge meenten zich voor de toekomst lasten op de hals halen welke zij niet zouden kunnen dragen en ook dat gemeentelijk bezit niet door wanbeheer of verkeerd inzicht ver loren gaat.Natuurliik heeft de toegenomen financiële afhankelijkheid van de gemeen ten van het rijk een scherpere controle in de hand gewerkt. Doch veel hangt daarbij af van het begrip dat de daarmee belaste ambtenaar opbrengt voor de noden en be hoeften van een stedelijke gemeenschap. De ene gemeente treft het in dat opzicht beter dan de andere. Maar het toezicht heeft in geen geval de betekenis, dat Gedeputeerden in casu hun ambtenaren voor B. en W. en ge meenteraad gaan uitmaken wat er in een bepaalde situatie het beste kan gebeuren. Het ziet er dan ook naar uit, dat meer en meer gemeenten van deze gang van zaken genoeg krijgen en zich ook de rech ten zullen gaan herinneren die haar ge geven zijn, met name het recht van beroep bij de Kroon. Al zullen wij toegeven, dat dat dan niet dankbaar is jegens die griffie ambtenaren die thans met een vergrootglas elk raadsbesluit bestuderen en iedere be grotingspost uitpluizen om na te gaan of het niet een paar gulden goedkoper had gekund. In het programma van de voorstelling van circus Strassburger wijdt mevrouw Regina Strassburger enige woorden ter na gedachtenis aan haar in 1953 te Trelleborg in Zweden overleden echtgenoot Karei, wiens dood voor een dergelijke onderne ming uiteraard een gevoelige slag beteken de. zij v.oegt hier evenwel aan toe, dat on middellijk besloten werd zijn levenswerk voort te zetten onder directie van haar en haar zuster Elly. onder het devies „Strassburger blijft Strassburger". Welnu, na de gala-voorstelling, waarmee dit circus Maandagavond het tijdelijk ver blijf aan de Sportparklaan te Heemstede heeft ingezet, kan niet anders worden ge constateerd, dan dat de nieuwe directie volledig in deze opzet is geslaagd. In de ruime blauwe tent is alle streven gericht op het handhaven van die specifieke sfeer en traditie, welke het circus zijn talloze bewonderaars zal doen behouden, wat de moderne mens ook verder nog op het ge bied van ontspanning en amusement meent te moeten uitdenken. Want het goede cir cus is nu eenmaal niet te vervangen. De magnetische aantrekkingskracht begint reeds op het moment, dat de bonte recla mebiljetten op de aanplakzuilen verschij nen. En circus Strassburger maakt hierop geen uitzondering. Integendeel. In een per fecte orde en regelmaat, die een gedegen organisatie en strenge tucht achter de schermen verraden, verloopt het program ma zonder de geringste onderbreking, waardoor de aandacht der toeschouwers geen moment verflauwt. Uiteraard werd hierin een belangrijk deel gereserveerd voor de roem van Strassburger: de vrije paardendressuur en de klassieke hoge school. Elly en Willy Strassburger presen teren twaalf prachtige Fries stamboek- hengsten, Regina Strassburger beheerst de piste met haar „Amour" en „Colonel" en na de pauze eist Adolphe Strassburger de aandacht op met twaalf Arabische vol- bloedhengsten, nog door Karei Strassbur ger gedresseerd al met al een sierlijk lijnenspel, uitgevoerd door de edelste aller dieren. Doch bij dit alles werd de andere dres suur evenmin vergeten. Na de exotische kamelen komen de gracieuze lama's, kort daarop gevolgd door vier logge olifanten, die zich uiterst volgzaam aan de bevelen van hun temmer onderwerpen. Minder ge dwee waren Iwan Doksansky's Afrikaan se leeuwen: brullend en klauwend naar de dompteur leverden zij precies het ener verende schouwspel op, dat het publiek van een dergelijk nummer verwacht. En de koddige chimpansés wisten de harten der toeschouwers reeds te veroveren, toen Voor de op 19 Juli te Haarlem gehouden Mulo-examens slaagden voor diploma A: K. Oskamp, Heemstede; W. F. Loos, Heem stede; J. J. Collet, Heemstede; A. Ph. H. van Oldenborgh, Heemstede; H. J. Baumann, Haarlem; J. A. de Boer, Haarlem; C. E. Ravesloot, Aalsmeer; H. Riinkema, Aalsmeer; H. M. Donner, Aalsmeer; J. Maassen v. d. Brink, Overveen; H. Ekamp, Haarlem; A. Hoekema, Bentveld; J. P. de Haan, Haarlem; E. T. A. L. Dawideit, Haarlem; P. J. Dil, Haarlem; J. Bruinooge, Velsen; W. J. Bar- tels, Velsen; A. N. v. d. Kop, Haarlem; M. M Korthals, Velsen; T. Kruk, Bloemendaal; J. de Graaff, Haarlem; G. Zwaay, Haarlem; A. Rijneker, Spaarndam; E. E. Sterkman, Haarlem; A. Willemsen, Driehuis-Velsen; A. D Gravemaker, IJmuiden; J. J. de Roode, Heemskerk; N. H. Tijl, Velsen; H. C. Ban- nink, Haarlem; H. v. d. Berg, Haarlem; C. den Boer, Haarlem; A. F. N. Rijbroek, Haar lem; M. L. Top, Haarlem; T. de Vries, Haar lem; A. J. A. van Wezel, Haarlem; G. L. Kaasenbrood, Haarlem; H. Keulen, Haarlem J. Meijer, Zwanenburg. zij hun olijke snuiten nog maar nauwelijks in de piste hadden vertoond. Voor een gezonde sensatie waren „The Flying Comets" verantwoordelijk, die in de nok van het circus een serie halsbre kende toeren uitvoerden, waarvan alleen het aanschouwen reeds bij velen een dui zeling moeten hebben opgewekt. En dit originele luchtnummer werd bovendien nog zonder vangnet volbracht. Niet min der onversaagd toonde zich Gritta Frisk aan de trapeze, welke jonge dame even eens van deze veiligheidsmaatregel had af gezien. Ook de traditionele humor was door enige waardige afgezanten vertegenwoor digd. Eerst door de twee Wilco's, waarvan de één onder meer een buitengewoon gees tige parodie gaf op een doelverdediger in actie en later waren het de Rubatti's, die met hun clowneske grollen een daverende vrolijkheid wisten te ontketenen. Dit voortreffelijke programma, dat in de bijna uitverkochte tent telkens een lang durige bijval verwierf, werd nog luister bijgezet door Detlof Alcetty, een verbluf fende evenwichtskunstenaar, door de Ta- nico Family (Japanse antipodisten) en de Frielanis, die met z'n zessen zonder aarze len van één rijwiel gebruik maakten. De toneelgroep Studio heeft thans zo deelt zij mede het tableau de la troupe voor het aanstaande speelseizoen samen gesteld. Het bestaat uit: Elly van Stekelen burg, Georgette Rejewsky, Janny van Oogen, Betty van Brussel, Ingeborg Uijt den Bogaard, Jaap Hoogstra, Gerard Hey- stee, Jan Modderman, Han Surink, Bab Wijsman, Ton Dalenoord en Frans Zui- dinga. Men hoopt in de loop van het sei zoen meer spelers te kunnen aantrekken. Max Croiset en Cruys Voorbergh hebben zich in principe bereid verklaard tot het voeren van gast-regie. Als eerste stuk heeft men in studie geno men „Henrifc en Pernille" van de Deense toneelschrijver Ludvig Holberg, wiens overlijden, twee eeuwen geleden, dit jaar wordt herdacht. De regie berust bij Elly van Stekelenburg, die tevens het décor ontwerpt. Voorts worden als Nederlandse premières „Het Paradijsje" van Herman Ortner, „De Siciliaanse Roos" van Tennes see Williams en „Omigosh" van Edwin Stanley opgevoerd. Overigens vermeldt het programma „Pasen" van August Strind- berg en een aantal éénacters van Williams, Wilder, Tsjechow en Timmory, die ook be doeld zijn als „pauzetheater" te worden opgevoerd. Over een Nederlands stuk wordt nog overleg gepleegd. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Adrie Voorting, Jef Jansen en Jan Lam- brichs zullen Nederland naar alle waar schijnlijkheid ve rtegenwoorddgen in de Ronde van Zwitserland, die van 7 t.m. 14 Augustus wordt gehouden. Wegens contractuele verplichtingen el ders zal geen van de leden van de Neder landse Tour de France-ploeg in de Ronde van Zwitserland kunnen starten. BINNENLAND In de Prins Bernhardkazerne te Amers foort is aan vierentwintig leden van de Ko ninklijke Landmacht, die in het Nederlands détachement in Korea gestreden hebben, een Amerikaanse onderscheiding uitgereikt voor „hun moedig gedrag in dienst van de strijd krachten der U.N.O.". De Amerikaanse ambassadeur H. Freeman reikte het ere teken van legionnair in het „legion of merit" en 23 bronzen sterren uit tijdens een plech tigheid op de binnenplaats van de „Prins Bernhardkazerne". De staatssecretaris van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen heeft een commissie ingesteld die tot taak heeft voorstellen te doen voor een nieuwe regeling voor de pae- dagogische en didactische voorbereiding van de aanstaande leraren bij het Voorbe reidend Hoger- en het Middelbaar Onder wijs en daarbij, voor zoveel nodig en moge lijk, aansluiting te zoeken bij het Koninklijk Besluit van 28 Augustus 1952, tot wijziging van het academisch statuut betreffende de opleiding van de academisch gevormde leraren. De commissie wordt voorgezeten door prof. dr. M. J. Langeveld te Utrecht. Een automobilist uit Winschoten, die deezr dagen een lifter meenam, kwam, nadat zijn passagier de wagen had verlaten, tot de ontdekking, dat met deze ook een electrisch scheerapparaat verdwenen was. De lifter had verteld, dat hij kunstschilder was, in Frankrijk werkte en nu naar Dokkum ging. De politie vond de man inderdaad in Dok kum. Hij bleek in 1951 ontvlucht te zijn uit de psychopaten-inrichting te Avereest, had na zijn ontvluchting rond gezworven in Duitsland en Frankrijk en leefde onder een Duitse naam. De man, die reeds enkele ver oordelingen wegens diefstal achter de rug heeft, is ter beschikking van de justitie gesteld. Door bemiddeling van het Nederlands Verbond der Verenigingen „Pro Juventute" zullen duizend Zeeuwse kinderen ook deze zomer bet rampgebied voor drie weken ver laten. Wederom hebben meer dan 1000 Ne derlandse ouderparen gehoor gegeven aan de oproep van „Pro Juventute" en zich be reid verklaard van 22 Juli tot 12 Augustus aan één of meer Zeeuwse kinderen gastvrij heid te verlenen. De Heemsteedse Zwem- en Poloclub „H.P.C." organiseert voor Zaterdag 24 Juli een propaganda-avond in de zwemvijvers „Groenendaal" te Heemstede, waarvoor zij onder meer de medewerking verkreeg van een waterballetgroep. Ten einde de water balletten van deze zwemsters volledig tot haar recht te doen komen, worden op ver schillende plaatsen schijnwerpers aan gebracht. Aan deze show gaan enige waterpolo- wedstrijden vooraf, gespeeld door de dames zeventallen van Weusthag uit Hengelo en HPC, waarna de oude roem van HPC in een geanimeerde veteranenwedstrijd de oude glorie van Weusthag zal ontmoeten. Auto te water Bovendien wordt nog een demonstratie gegeven door de Heemsteedse Redding Bri gade, waarbij een personenauto met inzit tenden te water zal worden gelaten. Het is de bedoeling dat deze geheel onder de wa terspiegel verdwijnt, waarbij dan voorlich ting wordt verstrekt over de wijze, waarop in dergelijke gevallen door de redders dient te worden gehandeld. Ter completering van dit programma zal een groep HPC-leden in het water nog een komische pantomime ten beste geven. Nationale vierkamp Zondagmiddag 25 Juli wordt, eveneens in „Groenendaal" een nationale vierkamp ge houden, met als deelnemende verenigingen DAW uit Alkmaar, Merwede uit Dordrecht, Weusthag uit Hengelo en het organiserende HPC. Deze clubs zullen elkaar bestrijden in een aantal zwem- en estafettenummers, waarvoor een drietal fraaie bekers als ver- enigingsprijzen beschikbaar zijn gesteld. De HPC neemt aan deze wedstrijden eveneens met haar recordploegen deel. In de polowedstrijden, het besluit van de zwemmiddag, zal de hoofdklasser Merwede het Alkmaarse DAW ontmoeten. Bij een bewoner aan de Noordwijkerweg is dezer dagen door een explosie in zijn huis een deel van de grond weggezakt, waardoor een ravage ontstond. In een serre was onder de grond een oude beer put, die niet meer gebruikt werd. Waar schijnlijk zijn hier gassen in ontstaan die tot explosie zijn gekomen. De bewoners hadden in de serre, die betegeld was, de fietsen geplaatst en een kinderwagen. Men hoorde ineens een gerommel en toen men ging kijken zag men een gat in de grond, waarin kinderwagen en fietsen lagen. Na het één en ander er uit te hebben gehaald is de put met zand gedempt. Geen belangstelling voor geringe aanvoer Maandag waren er maar 4000 sloffen aardbeien aan de Beverwijkse veilingen en een groot aantal doosjes. Dit snelle terug lopen van de aanvoer is het gevolg van de vele regen, waardoor veel vruchten zijn verrot. De binnenlandse markt toonde wei nig animo voor de zwakke vruchten en kocht zo goed als geen slof. Aardbeien met dop in sloffen geplukt gingen naar de fa briek voor een prijs van f 2.70f 3.30 per mand.Doosjes varieerden van f 0.26f 0.90 per stuk, kilo-mandjes brachten het tot fl.60 per stuk. Aardbeien zonder dop va rieerden van f 2.90f 3.30 per mand. Al zijn dus de weersomstandigheden voor de aardbeien niet erg rooskleurig, er komen dagelijks toch nog flink wat manden aan de Castricumse markt. Maandag was het al niet anders. Maar in tegenstelling tot het afgelopen weekend waren de prijzen voor de betere soorten ook hier iets lager. De Kennemer tuinders kregen er f 2.50 f 4.75 per mand voor. Rode bessen, waarvan de grootste aanvoer alweer tot het verleden behoort, lieten dit keer f 1.80f 2.75 af drukken en zwarte bessen gingen van de kar voor f 3.00f 3.60 per mand. Groenteprijzen Capucijners konden voor 6375 cent per kilo een koper vinden, doperwten brachten het tot 6070 cent en sla kwam zowaar iets beter voor de dag dan voorgaande ke ren; de notering bedroeg van 4 tot 10 cent per krop. De prijs van boskroten schom melde tussen de 1520 cent per bos en bosuien noteerden 2030 cent. De prijs die de tuinders voor de bospeen kregen betaald was 2535 cent. Tenslotte was de besom ming voor tuinbonen 2540 cent per kilo, voor peulen f 0.95f 1.10 en andijvie 20 30 cent per kilo. Na een kortstondig lijden heeft het God behaagd onze geliefde moeder en grootmoeder Catharina Alida Schellinger geb. Doornaar tot heerlijkheid te bevor deren, in de leeftijd van 66 jaar. Het leven was haar Christus, Het sterven haar gewin. Fil. I vs. 21. J. E. Schellinger C. C. Schellinger- Koomen J. Schellinger L. G. Schellinger- Walsmit F. A. Schellinger A. Schellinger- Smoor C. A. Korf- Schellinger T. J. Korf M. Schellinger- Emmerig W. Emmerig J. M. Schellinger D. Schellinger- Betist A. H. Schellinger en kleinkinderen IJmuiden, 17 Juli 1954. Zeeweg 275. De teraardebestelling zal plaats vinden D.V. Woens dag 21 Juli a.s. des n.m. 3 uur op de begraafplaats „De Biezen" Vertrek -sterfhuis 2.30 u. Voor de talloze blijken van deelneming ons betoond bij het heengaan van onze lieve zoon ROBBY betuigen wij U onze harte lijke dank. Fam. Remmers. Velsen-Noord, Juli 1954. Wijkeroogstraat 188. compleet loonzakje, gaande van Plein 4045 door de Lange Nieuwstraat naar de Eemstraat Zaterdag j.l. tus sen 12.30 en 1 uur. Zou de eerlijke vinder zo goed wil len zijn het tegen beloning van f 25 terug te bezorgen bij de eigenaar P. N. van den Heuvel, Eemstraat 26, IJm., daar deze er zeer door is gedupeerd. GRATIS DEMONSTRATIE en SERVICE door Fabrieksexpeii a.s. de gehele dag bij Kennemerlaan 60 In alle maten SABELIS KERREBIJN Anthoniestr. 19-31 Haarlem. Tel. 11898 DE EV500S3TE die tevens goedkoop is! Kamperen met een originele Iroperial-tent van Zijlweg 111 Haarlem. Mathenesserlaan 30. - R'dam. Vraagt gratis geïllustreerde prijscourant. Nog een kleine voorraad van originele Imperial-tenten, welke voor show en demon straties zijn gebruikt, met 20 korting. Concertgebouw VRIJDAG 23 JULI VIERDE ZOMERCONCERT 8.00 uur Dirigent: Solist: Prograama: Symph. Fantastique - Berlioz Piano concert linkerhand - Ravel; Printemps Debussy. Entree: 0,90 (alles inbegrepen) Kaartverkoop en plaatsbespreken van heden af bij Concertbureau Alphenaar, Kruisweg 49, Tel. 1.1532. STICHTING „DE VELSER GEMEENSCHAP" AFD. VOLKSMUZIEKSCHOOL VELSEN AANGIFTE VOOR LEERLINGEN van 9—11 jaar voor de le klas VAN DE CURSUS 1954/'55 ALGEMEEN VORMEND MUZIEKONDERWIJS. VRAAGT GRATIS PROSPECTUS. Te verkrijgen bij: VELSEN-NOORD: Dr. C. van Wielink, Duinvlietstr. 109 IJMUIDEN-OOST: A. H. J Blüm, Zeeweg 181 IJMUIDEN-WEST: Ds. J v d. Berg. Snelliusstraat 45 VELSEN: J. van Os van den Abeelen. Thorbeckelaan 10 DRIEHUIS: G. W. F. de Man, Hofdijklaan 68 SANTPOORT: J. H. Wijnberg. Kerkerinklaan 40 SECRETARIAAT: Moerbergplantsoen 22, IJmuiden LAAT NU UW KIND MUZIEKONDERWIJS GEVEN Rectificatie In de gisteren geplaatste advertentie van INST. PONT Oude Gracht 71. Haarlem, staat onder Inschrijving nieuwe leerlingen A. Secretaresse: o.m. Aanm. September. Dit moet zijn: Aanvang September ORIONWEG 8 GESLOTEN HUIS TEL. 23932 2 pers. BINNENVERINGMATRAS van f 139.— voor f 98.— 1 pers. BINNENVERINGMATRAS van f 69voor f 49.— 2 pers. BEDSTELLEN van f 59.— voor f 44 1 pers. BEDSTEL f 24.— Restanten kapok kussens f 5.— Verder Opklapbedden, Kantelbedden, Divanbedden en Ledikanten alle Maten OMBOUWER f 15 Wollen dekens, halfwollen dekens enz. SPOTTRIJZEN Als Uw zoon slaagt voor Stuurmansleerling, Ass. Machinist of voor Telegrafist, komt U dan eens met ons praten over zijn uitrusting. Door jarenlange ervaring op het gebied van .Koopvaardij-kleding. weten wij precies wat hij voor zijn eerste reizen nodig heeft, onver schillig voor welke Maatschappij hij gaat varen. Wij zijn volkomen op de hoogte met de voor schriften van alle Maatschappijen van de Koopvaardij en kunnen alles wat hij nodig heeft direct uit voorraad leveren. Uniform-Specialisten ZIJLSTRAAT 71 HAARLEM Locomotief Vesting contant ot termijn bij de slaagt U fijn: HOOFDSTR. 184. Tel. 8069 Santpoort. Geen prijsverhoging Herenknippen 65 Scheren 25 Kinderen knippen 50 en 65 J. P. Coenstraat 22, IJmuiden Zaterdags geen kinderen knippen. Becht-Dyserinck Oliestook helelucht- haardkachel Dealer voor Haarlem-Noord GEN. CRONJéSTRAAT 94. Tel. 17845 Doorlopende demonstraties. IJmuiden-Oost. Nummerbrie ven. die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden. Niet-atgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd. Te koop gevraagd een leeg of binnen afzienbare tijd leeg te aanvaarden in IJmuiden, IJmuiden-Oost, Velsen of Driehuis. Brieven met opgave van prijs IJ 804. omg. Driehuis. Leeg te aan vaarden. Brieven IJ 802. Koningsplein. WICHMANN, Te bevr. H. Zeeweg 278, WCAI'- Volautomatisch 'onverwoestbaar 'brukknopsysteem Acht modellen van 75 cent tot i 4.50 Verkrijgbaar in iedere kantoorboekhandel en vulpenzaak

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 8