Op Veluwe's Rabbit Hill draven de „Hoogoven-biggen" Een heerlijke week vacantie Zomerkamp van de Bedrijfsschool Havenberichten „Wie zal professionalisme moeten betalen?" De laatste aardbeien Castricum Schiphol ontving Franse president Zeeuwse kinderen naar Haarlem en omgeving ^Brieven aan de redactie Jaarvergadering „Kennemers" Restaureren of niet? Ballon van Ria Houtenbos kwam het verst Familie De Bruyn te water tegen Z B V S Examens De groenteveiling van Woensdag Scheepvaart t (Van een verslaggever) NA EEN LANGE ZWERFTOCHT door geurend sparge- boomte, over rulle zandpaden en bossen dode takken, is op de „Rabbit-Hill'' van de Veluwe even ten Zuiden van het Uddelermeer en vlak bij de Dassenberg een kleine gemeen schap van knapen te vinden, die anders dagelijks in trein, bus of op de fiets naar de Bedrijfschool van de Hoogovens trekken. Jongens tussen de zestien en negentien jaar, uit Beverwijk, IJmuiden, Castricum, Haarlem, tussen de boom groepen en het heidetapijt op een Dinsdagmorgen, wanneer ze terugkomen van een bezoek aan Kootwijk-radio en juist bezig zijn aan een Tour-de-Veluwe over al die slingerende paden en wegjes in deze omgeving. Hun kamp? Daar ergens, er staat een bord bij tussen de sparren en daar staat een konijn op, de rugzak torsend. Meneer Scherer van de Bedrijfschool is er met de korveegroep van tien mannen bezig zon dikke vierhonderd boterhammen te beleggen. Tien forse tenten staan er in een halve cirkel en een keuken met vier vuren en een eetzaal onder een zeildoeken dak ook hier regent het voltooien dit stadje van de Hoogoven- biggen, de jongsten van deze IJmuidense industrie. Thans een week met vacantie met hun leraren. Tachtig mannen in een kamp, dat ongetwijfeld nog maanden lang stof tot praten geeft. Zaterdagmorgen zijn ze er aangekomen. Met twee autobussen en een vrachtauto voor al het materiaal. In een regenbui, die tot in de Maandagnacht zou -aanhouden. Dinsdag ging het heel wat beter en zijn ze allen met plezier om zeven uur opgestaan. Trouwens dat geschiedde ook in vorige dagen, maar wanneer je je in zo'n paar dagen drie keer dient te verschonen van regen en modder, dan wil de stemming wel eens een deuk krijgen. Maar het is goed gegaan in dit gezelschap Hoogoven leerlingen en leraren. Verwacht daar nu geen modelkamp, zo als de padvinders dat zo graag in elkaar zetten en de hele duur van het verblijf behouden. Je hoort er ook geen com mando's, nee, de knapen worden zo vrij mogelijk gelaten. Neem nu bijvoorbeeld eens de Dinsdag van deze week. Rinus Jagt met zijn groep van tien man stond op de lijst genoteerd als korveeploeg en dat be tekende voor dit tiental „overal" om zes uur in de ochtend. De hele dag zouden zij het rijk van de keuken en de eetzaal gaan beheren. En met ere. De moeders hadden het eens moeten zien. Daar ston den hun knapen nu, de leerling electri- ciën met zijn voorliefde voor Wild West films en de aspirant bankwerker, een serieuze kalme knaap anders, met een steil woord over de bereiding van gehakt. In al hun vrijheid leren de knapen elkaar daar op de Veluwe kennen, nog veel be ter dan in de twee jaar tijd, dat ze de school bezoeken. Ze leren elkaar kennen, maar ook hun onderwijzers, de heren A. Stoetzer van de instrumentmakers, H. van Pijkeren van de bedieningsvaklieden, M. Rademaker van de electriciëns of L. van Genderen van de machinebankwerkers. Ook de chef van de afdeling onderwijs, de heer A. Scherer, oud-hopman bij de padvinders, ontmoeten ze hier in korte broek op een heel ander terrein dan dat van de Hoogovens. Dan is daar nog de heer G. Bouwmeester, de chef van de werkplaats van de heer H. Stoffers, die nu voor de fourage zorgt en de boeken bijhoudt, want er gaat per dag heel wat door met tachtig van deze kerels. Allen hetzelfde EEN DERGELIJK KAMP levert alleen maar winst voor het bedrijf op. Neem nu eens, dat geval van vorig jaar. Een knaap, die op de bedriifsschool en in het bedrijf haast niet optrok met de andere leerlingen en zich steeds meer afzonderde, werd tij dens het kamp en vooral er na een van de prettigste jongens, gezien bij allemaal. Ze komen er tijdens zo'n kamp tot de ont dekking dat ze met z'n allen toch eigen lijk maar allemaal hetzelfde zijn, zowel de onderwijzer, de chef als de leerling. Al lemaal met hun eigen moeilijkheden, ide alen en wensen. Maar er is meer, dat v.an haast onschatbare waarde voor een bedrijf als Hoogovens kan zijn in de toekomst. Het zal zich later uiten in het bedrijf en in het leven en werk. Nu worden het in die ene week geen zoete jongens, daar is het nu ook weer niet om begonnen. Er zijn ruwe klanten onder, die stevige woorden kunnen wegslingeren, maar waar vind je die niet? Competities EEN VAN de onderwijzers werd nog niet genoemd: de man van de sport, de heer J. Wolters, ook welbekend bij de kampen van Kennemerstaten. Hij is de man die de lijfspreuk van dit kamp ontwierp: „Dom kijken en doorlopen". Hij deed meer, er kwam een volleybal competitie, die nog steeds draait, op de regenachtige dagen kwamen er dam- en schaakborden te voorschijn, een tafel- tenniscompetitie werd gehouden en Beste man van Alkmaar kwam (met snor en al) als eerste uit de opwindende strijd. Op het kleine sportveld van „Rabbit Hill" hebben ook al ettelijke elftallen voor een partij voetbal aangetreden gestaan en verder worden ze van 's morgens tot 's avonds laat wel bezig gehouden. Van de kampleiding van „Rabbit Hill" kunnen ze haast elke avond een cultureel verantwoord programma verwachten. Maandagavond was er film met beelden uit de Sahara en Dinsdagavond trokken allen ter vossenjacht in het uitgestrekte terrein om Rabbit Hill. Dan heeft de heer Scherer voor elke dag wel een onvoorbereid plan klaar. Dinsdag middag waren allen na het bezoek aan Kootwijk-radio vrij en trok het hele stel er op de fiets op uit. De ene groep met de kaart in de hand naar Apeldoorn, de an dere groep over smalle paadjes naar het Uddelermeer. Ge had de verhalen eens moeten horen, toen het stel om kwart voor zes thuis kwam. Een enthousiast verhaal over een belevenis in Apeldoorn waar voor vijfen dertig centen een enorme tompoes met rum was te krijgen. Iets dat een plaatje waard was, toen een tiental met die poe zen in de mond achter elkaar door Apel- doorns straten trok. Of dat verhaal van die groep, die in een winkeltje naast een duur hotel enige flessen gazeuse insloeg en.Ge begrijpt het wel. Water en nog eens water DE OPBOUW van het kamp op die Zaterdagmiddag zal hen allen nog lang heugen. In regen en modder hebben ze er een stadje uit de grond gestampt, dat er met zijn eigen waterleiding mag zijn. Want hun beroep kwam die middag van pas. Op de meest geschikte plek voor het kamp was geen waterleiding, zodat zij honderd tachtig meter buis hebben neergelegd en een complete wasgelegenheid met kranen en al aan elkaar hebber gesoldeerd. De heer Stoffers hoor je er nu nog over pra ten. Over de korveeploegen, met wie hij nog al wat van doen heeft als fourage- meester heeft hij niets dan lof. Er komt elke dag nog al wat kijken voor zo'n tach tig grage magen. Zie het menu maar eens in. 's Morgens brood, thee, ei, kaas, jam en hagelslag; 's middags brood, thee, worst en tutti-frutti en dan 's avonds worteltjes, aardappelen, gehaktballen, chocolade pudding en vla. Zestig liter melk was daar voor nodig, veertig bossen wortelen en Zondag voor de maaltijd 38 bloemkolen. Per maaltijd gaan er 450 sneeën brood en van zulke pillen naar binnen. Ongedwongen leven DE GROTE KOFFER goed humeur, die op een van de vrachtwagens was meege- In de Woensdagavond gehouden jaarver gadering van de voetbalvereniging de Ken- nemers heeft de voorzitter de heer Max Lindner, in zijn openingswoord de belang rijke gebeurtenissen in de K.N.V.B. gere leveerd. Betreffende het semi-professiona- lisme tast men in Nederland nog geheel in het duister: er kan nu wel gezegd wor den: betalen, maar waar komt het geld zo gauw vandaan?" De voorzitter besprak vervolgens de ver richtingen der diverse elftallen; het is aan het tweede gelukt te promoveren naar de reserve eerste klasse van de K.N.V.B.. Er is aan de St. Aagtendijk voorts een veld bijgehuurd speciaal voor de lagere elftal len. Een tweetal leden, N. Hofland en Chr. v. d. Elzen, zijn de vereniging door de dood ontvallen; met een moment stilte werden beiden herdacht. De secretaris, de heer M. Berghuis, bracht in zijn jaarverslag o.a. naar voren dat de vereniging 567 leden telt. Er werd met 16 elftallen deelgenomen aan de com petities; de totaal verrichtingen waren 236 gespeeld, 105 gewonnen, 38 gelijk, 93 ver loren, 246 p., 543 voor, 579 tegen. De penningmeester, de heer J. C. Ver horst kwam met een uitgebreid jaarover zicht; ontvangsten en uitgaven sloten op een bedrag van 28.278,50, waaronder een voordelig saldo. In het bestuur werd de heer W. Klaas- sen als commissaris herkozen; in een twee tal vacatures werden gekozen de heren A. Schaaper en W. Schipper. De vergadering sprak zich uit vóór het geven van vergoedingen aan spelers, maar kantte zich tegen het instellen van een hoofdklasse. komen, staat nog steeds open in het kamp en de jongens zijn er bekend om in het hele Rabbit-Hill-kamp. Het ongedwongen leven bezorgt hen een ontspanning, waar ze maar wat over te spreken zijn. Leg het oor maar eens te luisteren bij de keuken, waar de wortelen worden schoongemaakt, waar peterselie wordt gehakt, de vuren worden aangehouden en de aardappelen hun gebruikelijke behandeling ondergaan. Rinus Jagt zorgt wel dat zijn mannen aan het werk zijn. Daar Andrie Joosten met Jan de la Leijne bij de wortelen, Gerrit Geerse en Piet Hollenberg en Theo de Winter even verderop bezig met de aard appelen. Even later in de middag staan ze onder leiding van de heer Scherer de melk in de gaten te houden, wordt er in de grootste aardappel geprikt en worden er theorieën verkondigd van „Mijn moeder doet het zo. en „Bij ons thuis heb ik het zo gezien....". De reacties van hen allen zijn vermakelijk en er wordt gebul derd, wanneer Rinus opmerkt dat hij lie ver die wortelen onder beheer zou hebben, dan gewoon water te koken. Achter een tent knutselen twee knapen inmiddels aan een klein kristal-ontvan- gertje, want de tour moet tenslotte ook gevolgd worden. En zo zal het deze week ongetwijfeld verder gaan. Tot het Zaterdag wordt en het stel terugkeert in de IJmond en zijn omgeving. Met zulke herinneringen aan het leerlingen zomerkamp van dit jaar. De Castricumse aannemer die Maandag reeds een aanvang had gemaakt met de voorbereidende werkzaamheden voor de restauratie van ijssalon „De Toekomst" waar in de nacht van Zondag op Maandag een vrachtauto met aanhangwagen binnen reed heeft in de loop van Dinsdag zijn werkzaamheden moeten staken op gezag van gemeentelijke instanties. Er is name lijk verschil van mening verrezen over de vraag of het oude gebouw, waarin de ijs- salon is ondergebracht, weer gerestaureerd moet worden of niet, daar het in de toe komst toch afgebroken moet worden en het, zoals het er nu bij staat, een mooie gelegenheid zou zijn de sloper reeds nu al zijn werk te laten doen. Het pand is eigen dom van de Amstel Brouwerij, die voor standster is vain restauratie. Naar wij ver nemen zal er hedenmiddag een bespreking plaats vinden over een definitief besluit. Als onderdeel van de Koninginnedaigvie- ring in Castricum vond 30 April een bal- lonwedstrijd plaats, waaraan door circa 550 kleuters werd deelgenomen.. Aan de bal lonnen waren kaartjes bevestigd. De even tuele vinder van het kaartje werd verzocht dit terug te zenden naar de secretaris van het Castricums Oranje-comité. Er zijn in totaal 60 kaartjes* geretourneerd en eerst deze week kon bekend gemaakt worden wiens ballon het verst is gekomen. Het bleek die van Ria Houtenbos te zijn; haar ballon kwam in Zuurdijk terecht, een plaatsje in Groningen. De afgelegde af stand bedroeg 145 km. De overige prijswin naars waren: 2. Klaas Noort (Grijpskerk, Groningen, 137.2 km.); 3. Tini Lute (Lut- jegast, Groningen, 132.8 km.); 4. Anneke Snel (Boornbergun, Friesland, 111.2 km.); 5. Jackie Kaandorp (Oldeboorn, Friesland, 101.2 km.) De voorzitter van het Oranje comité, de heer B. Dingerdis, heeft de prij zen, bestaande uit nuttige gebruiksvoor werpen, aan de peuters uitgereikt. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Het eerste zevental van de Zwem- en Baskf Iballverenigingr Santpoort, kortweg ZBVS I, zal Vrijdagavond een heel vreem de ontmoeting te water hebben. In Vel- sèrend zullen de zeven spelers om half acht klaar liggen voor een waterpolowedstrijd tegen de familie De Bruyn. vader, een dochter en vijf zoons, allen lid van het Haarlemse DWR. Haarlemse Huishoud- en Industrieschool Aan de Haarlemse Huishoud- en Industrie school zijn de volgende diploma's en ge tuigschriften uitgereikt. Primaire Opleiding A. C. E. Boer, J. C. Dalemans, A. C. den Dekker, R. M. E. Emaus, A. Haspels, I. P. Koster, A. A. de Leeuw, N. W. Maliepaard, T. Th. v. d. Meer, B. Quist, E. Roest, S. H. Scheffer, C. Vergunst, A. C. Verschoor, I, Visser, C. B. Wiebes, A. M. de Winter, J. C. Zijta, A. Zwart, I. Bol, A. J. M. Bos, A. Dol, M. van Huffelen, C. Koning. H. L, Koper, M. A. Koper, H. v. d. Mije, ik. Nijkamp, H. Nijkamp, M. Peet, E. Slobbé, A. M. Ultée, M. B. Verboon, N. Bredschneyder, G. L. Bakker, G. Brussee, S. M. van Eis, J. C. v. d. Graaf, A. C. v. d. Heuvel, W. Koning, E. Kooreman, A. Kors, B. Maatman, C. J. Mak- kelie, J. P. ter Poorten, L. A. C. v. d. Putten, M. Ram, M. B. Schilperoord, F. Soek, M. v. d. Aar. A. van Amerongen, E. Bakker, C. Beekhuizen, I. Blok, H. Bogaart, A. E. Boots, A. G. Doets, H. Evers, E. C. Hangias, I. Hen driks, B. H. W. Heyerman, J. Hoek, B. C. Kapoen, E. v. d. Klugt, H. M. Kruiswijk, J. M. Meyer, H. W. Roosen. M. P. Roosen, H. F. Siebeling, C. J. Sik'-^k M. J. Zijlstra, T. van Tongeren, R. J. M. Baan, E. M. Dekker, M. H. Engelenberg, J. P. v. d. Eykhof, H. C. A. Goode, L. Honig. I. E. W. v. d. Horst, H. M. Koppen, P. M. Kuiper, F. R. van Leen, M. C. Luyten, M. M. Möring, A. Verburg, M. G. C. Vrieze en W. Zijlstra. Afgewezen 13. Onleiding Hulp in de Huishouding A. van Bienema, M. II. A. Bood, M. S. van Dijk, W. M. Fischer, F. Grevers, A. Langeler, R. van Mens, J E. Mertens, A. de Nieuwe, I. Th. Stibber, E. H. Wallenburg, D. J. Bak ker, D. P. Biesheuvel, E. B. Brouwer, M. A. C. Bijrij, A. Deelen, L. Felician, C. M. Hoff man, E. W. L. ten Hove, G. H. Koper, G. E. C. Leyssius, J. v. d. Meulen, N. Snaargaren, H. C. Storm, J. Tibbert, J. J. Visser, J. E. Voogel, G. G. Vrieze en G. J. de Wijs. Afgewezen 1. Opleiding Huisnaaister C. van Caspel, C. Drukker, Th. J. Lamérus, J. M. Martin, A. Methorst, M. A. C. Oostrum, D. K. Paap, C. M. Rijneveld, F. Spek, M. Stapel, A. Stelling en J. D. Wilshaus. Afgewezen geen. Opleiding Costuumnaaister J. A. Bols, N. L. Kuyper, I. Metz. I. Mooy, N. H. Müller, P. Otter en E. v. d. Water. Afgewezen geen. Opleiding Kinderverzorgster H. IX Doets, C. J. Frese, L. Hoeneveld, A. Kol. A. P. Kuykhoven. S. E. van Leaning, C. W. de Looze, H. Louis, 'I. Moolenaar, A. C. Stijns, S. C. v. d. Vijver, G. Willemsen, Z. Wijnrox. Afgewezen 2. Diploma Centrale Raad voor Kinderuitzending S. E. van Lenning, L. Hoeneveld, A. A. Hoeve, A. C. Stijns. Afgewezen 1. Vormingsklasse M. C. Apon, A. C. F,. M. Beiboer, A. Beu kers, W. Beukers. H. Boer. N. A. Boer, J. de Boer, J. C. van Dokkum. K G. Geervliet. A. J. Kruk. W. Mooiweer, P. E. van Rosmalen, C. van Slooten, H. Spier, A. J. Vennik, A. A. v. d. Werf, J. A. v. d. Stadt, E. M. ten Cate en C. J. van Dantzicn. Afgewezen geen. Huishoudkundige C. M. v. d. Kwast, I. Parlow, H. Romme laar, A. Stolp en A. C. Visser. Afgewezen geen. Avondopleiding Kinderjuffrouw Th. Aaldertsz, C. M. Bax, J. T. M. van Berloo, F. Heytink, A. J. Hofstee, N. Th. van Til, R. J. Voetelink, M. de Vries, A. Wever, W. Wolfers, S. C. Bok, M. Doesburg, J. E. van Gorsel, W. Jansema, G. W. Kroon, R. Mook, M. B. Mulder, H. L. Prenger, B. Tol, W. Visser, H. Vos, A. de Vries, I. de Vries en G. J. Bleyenberg. Afgewezen 2. Lerares Nijverheidsonderwijs akte Na G, v. d. Bos, H. Kopman, E. I. de Geus, C. A. B. Schauikes, D. S. RenaudSleeuw. RECTIFICATIE In het bericht onder het opschrift „In dex der kleinhandelsprijzen in België wordt herzien", stond Dinsdag vermeldt dat de basis 1936-1938. 100 was ver vangen door de basis 1935 100. Het nieuwe basisjaar is echter niet 1935, maar 1953 zoals uit de strekking van het be richt blijkt. DONDERDAG 22 JULI 1954 Voor de door he.n aangevoerde groente kregen de Ken.nemeir tuinders Woensdag in Castricum de volgende prijzen: aardbeien f 2.50-f 4.50 per mand, zwarte bessen f 3.15f4.60 per mand; rode bessen f 1.60 f 2.50 per mand; doperwten 6375; capu- cijners 6578; tuinbonen 2438; starn- snijbonen 75fl sperciebonen f 1,12 f 116sla 48; boskroten 2224. Het is gebleken, dat in de laatste droog gevallen streken in Zeeland, met name in Kruiningen, Tholen en Schouwen Duive- land, de situatie in de gezinnen nog zeer moeilijk is: onder andere door de huis vesting, inwoning van arbeidskrachten en evacuatie. Vooral voor de moeders dreigen de daaruit voortkomende langdurige span ningen te zwaar te worden. Daarom heeft het Verbond van Verenigingen van Pro Juventute ook dit jaar een beroep gedaan op de hulpvaardigheid van de moeders die in gelukkiger omstandigheden ver keren. Boven aller verwachting verklaarden ook dit jaar een duizendtal gezinnen in Neder land zich bereid om gedurende drie weken een logéetje in hun gezin op te nemen. Een stille daad, die hulde en dankbaarheid verdient. Donderdag 22 Juli brengt de trein uit Roozendaal de vijftig kinderen voor het Rayon Pro Juventute te Haarlem. Een aanzienlijk deel gaat naar de Haarlemmer meer, twee blijven er in Haarlem en een vijf-tal reist onder geleide door naar Vel- sen. Een dag vol spanning voor ouders, kinderen, pleegouders, en zeker niet in de laatste plaats de organiserende vereni gingen. Alkai'd p. 20 St. Vincent, Kp. Verdi n. Recife Aletta (t) 21 nm te Haip<horug Alphacca p. 20 Kp. Verdiscihe eil. n. Antwerpen. Altaar 20 nm te Santos Argos p. 20 Kp. Bon n. Patras Arkeldijk 20 nm te Suez Aagtedij'k 20 v. Baltimore n. Philadelphia. Agamemnon 21 v. New York te Curagao. Alhir^o 21 v.m. v. Antwerpen n. Rotterdam. Aldab'i 20 280 m. N. Las Palmas n. Las Palmas. Amerskerk 20 v. Sydney n. Melbourne. Artemis 20 n.m. te Port au Prince v. New York. Abibèdijk 21 v. Antwerpen te R'dam. Albireo p. 21 08.10 u. Vlissimgen n. R'dam, al waar 21 verw. Amor 20 v. Alexatidrië n. Beyrouth. Averdijk 20 v. New York te Philadelphia. Bldtar 20 rede Dar Es Salaam Bloemfontein 20 200 m. W. Luderitzbaai n. Las Borneo 20 van Le Havre n. Amsterdam Palmas Bonaire 20 v. Plymouth n. Amsterdam Bali 20 v. Port Sudan n. Suez. Bantam 21 v. Colombo te Suez. Bintang 21 v. St. Vincent te Recife. Boskoop 20 te Barranquilla. Baarn 20 v. Trinidad n. Curagao. Caltex Utrecht 20 v. Sidon n. Rotterdam Corugostroom p. 20 Las Palmas n. Dakar Celebes 20 v. Napels n. Genua. Ohama 20 v. Rotterdam te Hamburg. Caltex Leiden p. 21 Oporto n. R'dam. Caltex Pernis 21 v. Sidon n. R'dam (Pernis). Duivendijk 20 te San Froncisco Diemerdijk 18 v. San Francisco te Portland (Oregon) Delfland 20 v. Rio Grande te Montevideo. Delft p. 21 03.50 u. Vlissimgen n. Antwerpen. Esso Den Haag (t) p. 20 Malta n. Antwerpen. Eendracht p. 21 Gibraltar n. Haifa. Felipes (t) 21 te Padang Farmsum 19 v. Norfolk n. Kawasaki. Gooiland 19 v. Itajai te Paranagua Graveland p. 20 Ouessant, 21 Amsterdam verw. Groote Beer 20 v. Le Havre n. Halifax Grootkerk u. 20 Str. Messina n. Genua Gasterkerk 21 v. Antwerpen te R'dam. Hector 21 v. R'dam n. Algiers. Hermes 20 v. A'dam n. Hamburg. Tndrapoera 20 190 m. O. Colombo n. Belawan. Johan van Oldenbarnevelt 20 v. Quebec te Rotterdam. Kedoe 20 v. Pt. Swettenham te Djeddah Kertosono p. 19 Bahamas n. New Orleans Koratia p. 19 nm Azoren n. Keywest Kieldrecht 20 nm v. Djibouti n. Suez Kota Baroe 19 nm v. Djeddah n. Pt. Said Kota Gede 21 te Soerabaja Karimata 21 v. Belawan te Singapore. Kota Inten 19 16.15 u. v. Suez n. Port Sudan. Loenerkerk 19 v. Rotterdam te Hamburg Laurenskerk 20 v. Suez n. Aden Lindekerk 20 v. Kopenhagen n. Rotterdam Langkoeas p. 19 Guardafui n. Djeddaih Luna 19 v. Djidjelli n. Rotterdam Laagkerk 20 v. Boulogne n. Antwerpen, Lutterkerk 20 v. Rastanura n. Suez (Verkort weergegeven) Atomen. Antwoord aan H. v. V. naar aanleiding van „slecht weer". Het door u beschreven klimaat is een zeeklimaat. Ons land heeft er zo een. Het atoomonderzoek dat op grote schaal is ter hand genomen, is van het grootste belang voor de vervanging van de schaars wordende steenkool en olie. Dat de proef nemingen met H-bommen van invloed zou den zijn op de weersgesteldheid is onaan nemelijk, daar de ontploffingen té nietig zijn om bv. de stand Van de aardas te ver anderen. Dat de vrijkomende deeltjes schadelijk zijn voor het welzijn van de mens is on miskenbaar waar. Overigens "Zijn het niet de geleerden die met bommen gooien, maar de militairen, die de nieuwe ontdekkingen op physisch gebied aanwenden voor vernietiging in op dracht van hun regeringen. M. T. SWINKELS Laagkerk 21 v. Boulogne te Antwerpen. Leertes p. 20 Dover n. Liverpool. Lifige 21 v. Bremen n. Tenerife. Lisekerk 20 v. R'dam n. Basrah 21 te A'dam. Marken 20 nm te Huil Marpessa (t) 20 v. Miri n. Geelong Meerkerk 20 nm te Dar Es Salaam Meliskerk p. 20 nm Guardafui n. Penang Mentor 20 nm v. Tunis n. Malta Mirza (t) 21 te Singapore Muiderkerk 21 te Lorenzo Marques Maashaven 21 te Las Palmas v. Buenos Aires. Mariekerk 20 v. A'dam te Hamburg. Marisa 20 v. Havana n. Curagao. Maas 21 n.m. v. R'dam n. Hamburg. Nestor p. 20 Finisterre n. Madeira. Nieuw Amsterdam 21 v. R'dam te New York. Noordam 20 420 m. ZZO Kp Race n. R'dam. Omala 19 v. Pt. Aeardon te Bahia Orion p. 19 Kreta n. Algiers Oranje 20 160 m. O. Aden n. Colombo Omala 20 v. Bahia n. Santos. Oranjestad 20 980 m. WZW Madeira n. Madeira. Orestes 20 v. A'dam n. West-Indië. Pendrecht 20 te Aruba v. Paulsboro Prins Frederik Willem 19 v. Montreal n. Havre Prins Philips Willem 19 v. Toronto n. Montreal Prins Willem George Frederik p. 20 Vliss. naar Antwerpen. Polyphemus 20 nm v. Cochin n. Aden Peperkust 20 v. Dakar n. Havre. Rondo p. 20 Ouessant 22 v. Pt. Said te Ham burg verwacht Rijndam 19 v. Halifax te New York. Rafaela (t) 20 te Bangkok Rijnkerk 21 te Lorenzo Marques Rotula p. 20 Kreta n. Berre. Rotti 21 v. Suez n. Djibouti. Stad Rotterdam p. 18 Dover n. Wabana Stentor 19 v. Paramaribo n. Amsterdam Salland 20 v. Amsterdam n. Hamburg Stad Dordrecht 22 4 u Hoek v. Holland verw. v. Gibraltar Schouwen p. 20 Dakar n. Walvisbaai Sheratan (t) p. 20 nm Gibraltar n. Philadelphia Straat Makassar 20 v. Singapore n. Penang Sumatra 21 te Singapore Sommelsdijk 20 v. Halifax n. Boston. Salatiga p. 21 Sabang n. Colombo. Salland 21 v. A'dam te Hamburg. Saparoea p. 21 06.10 u. Vlissingen n. Antwerpen. Sloterdijk 22 te Antwerpen verw. v. New York. Stad Alkmaar p. 20 Gibraltar n. Marseille. Stad Haarlem 21 v. R'dam n. Kirkenas. Tabjan 20 v. Philippijnen n. Honolulu Tarakan 19 v. Marseille n. Genua Teucer 19 nm. v. Amsterdam te Londen Tarakan 20 te Genua Tavali 20 te Port Said Tjisadane 20 v. Durban n. East London Tjitjaienka 21 te Mauritius Tiba p. 20 10.00 u. Ouessant, 22 v. Eva Peron te Antwerpen verw. Utrecht 19 17 uur v. Damman te Bahrein Van Spilbergen 20 nm te Dakar Waterman 20 330 m. ZO Kp Race n. South. Westerdam 20 660 m. W. Lands End n. N. York Willem Ruys p. 20 ten Nrd. Alexandrië n. Napels Woensdrecht (t) p. 20 Minikoy n. Balik Papan Wieldrecht p. 21 Aden n. Suez. IJsel p. 21 Finisterre n. R'dam. Zeeland 20 nm v. Singapore n. Pt. Swettenham Zaau 20 n.m. v. Gefle te Zaandam. Zuiderkruis 21 te Las Palmas v. A'dam. Woensdag 21 Juli kwamen de haven van IJmuiden binnen: Spolanda van Rotterdam. Ellerbeck van Antwerpen. Lissekerk van Rotterdam. Medee van Caen. Mr. Ms. Evert- sen van Vlissingen. Stad Schiedam van Narvik. Hermes van Sundsvall. Tarpenbeck van Antwerpen. Holt van Fowey. Ponza van Surnaes. Borneo van Le Havre. Westerdok 1 van Londen. Graveland van Bahia. Afina v. Gothenburg. Herm van Ljune. Spaniel van Swansea. Jaba van Hövbeck. Helvetia van Rotterdam. Wegro van Solvesborg. Aktjo van Caen. Vertrokken zijn: Wisla naar Gdynia. Werna H naar Greenwich. Anna Sylvia naar Londen. Phemus haar Hamburg. Christine naar Kiel. Rema naar Emden. Wallonia naar Rouaan. Volonta naar Antwerpen. Aktjo v. Aarhus. Hr. Ms. Evertsen naar Noordzee. Aar naar Geffle. Belgian Coast naar M' bro. Lore Ostens naar Bremen. Morbyham naar Duinkerken. Libelle naar Bremen. Wappu naar Helsingfors. Roland Russ naar Rotter- dem. Kirsta naar Antwerpen. Waria naar Rotterdam. Dieter Waltraud naar Hamburg. Phidias naar Rotterdam. Midas naar Lissa bon. Capella naar Róelf naar Bilbao. Spo landa naar Rotterdam. IJstroom naar Fowey. Hos naar Gothenburg. Het aardbeienseizoen nadert nu snel zijn einde; Woensdag waren er nog maar en kele duizenden mandjes. De aanvoer was hoofdzakelijk zonder dop, de fabrieken betaalden van 2.20 2.96 per mand. Aardbeien in doosjes geplukt, werden nog vlot verkocht voor prijzen van 0.40 0.90 per stuk. D.IJ.V. en 't Karpertje naar concouis De Beverwijkse hengelsportverenigingen „De IJzeren Voorn" en ,,'t Karpertje" gaan Zondag naar Alkmaar om deel te nemen aan een concours dat wordt georganiseerd door de vereniging „Luctor et Emergo" al daar. Competitie-rit van rennersclub De Beverwijkse rennersclub „Kennemer- land" heeft Woensdagavond een individuele rit gehouden. A-klasse 66 km: 1. J. Groot in 1 uur 45 min., 2. T. Beentjes, 3. Ch. de Nijs. B-klasse 66 km: 1. M. Stuyt in 1 uur 52 min., 2. G. Duinmeyer, 3. Ch. Jong, 4. C. Niesten, 5. A. de Graaf. C-klasse 55 km: 1. J. Beentjes in 1 uur 36 min. Junioren 33 km: 1. A. Lute in 59 min. 15 sec., 2. H. Koomen, 3. M. Put Foto van de enorme De Havilland" Comet III, die bij Hatfield in Hertfordshire voor de eerste maal de lucht in ging en Mier door het luchtruim davert met groeps- kapitein „Kattenogen" Cunningham aan de instrumenten. De Pan American Airways hebben reeds drie Comets III besteld. De nieuwe machine, die 18 voet langer is dan de vroegere uitgaven van de Comet, is berekend op het vervoeren van 58 tot 76 passagiers. Een goed overzicht van het gezelschap na aankomst van het Franse presidentiële paar op Schiphol. De aankomst op Schiphol. Koningin Juliana begroet president Coty.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 3