Nijpend tekort aan artsen en hoog sterftecijfer in Indonesië REM Laatste dag SEIZOEN OPRUIMING Opera Italiana Di Roma MARGARINE 35 ct 3% II I Onze prijzen oorA/ö/c/z. Vla ming's Speciaalzaak Regeling fictieve diensttijd van onderwijzers gewijzigd IDE H. KNOL J. HAGEDOORN plm. 3 KORTING CDE ROOT.T grasmachine „AKRA" MARCELIS MARCELIS M otorisch Wonder J. C. v. d. Wal GRAMOFOONPLATEN Vooral Duitsers geven aan oproep om buitenlandse medici gehoor Ruimere faciliteiten voor hen die alsnog tot het onderwijs overgaan Schiermonnikoog géén Duits grafelijk bezit EM. CONCERTGEBOU Parfumerieën DE LAAGST MOGELIJKE PRIJS k [CoGp&ZaZte Kledingmagazijn DONDERDAG 22 JULI 1954 5 Onttrekken van arbeiders aan Groningse kanaalstreek Raad voor Rechtsherstel: Goudvoorraad thans ruim 3 milliard Voetbal Van der Tuyn blijft De grootste onderne mingen zijn geregelde adverteerders. Kijk maar naar onze advertentiepagina's. Zij vragen voortdurend aandacht en krijgen die ook. Daardoor zijn zij groot geworden. LAAT NU UW NAKIJKEN EN SLIJPEN door SLIJPERIJ Primeurs van DEZE WEEK Koffie Pinda's branderij LET WEL: Morgen, Vrijdag 23 Juli van onze U KUNT NOG KOOPJES KOPEN! Het KlEVERPARKWËö HAAQLEM TEL 11757 PK™ BEATRICE PREZIOSA, coloratuur-sopraan MARIA TERESA MANDALARI, mezzo-alt LUIGI RUMBO, lyrisch tenor MARIO BOLAFFIO, bariton De Volkscredietbank van Haarlem en omliggende gemeenten helpt U De Coöperatie biedt U: Uitsluitend de beste kwaliteit Bovendien gegarandeerd dividend „KENNEMERLAND"-.. Klassieke 30 cm platen: in de opruiming spreken boekdelen Sportpantalons v.a10.90 Colberts v.a14.90 Kamgaren Costuums v.a. 39.75 Opknooppakjes v.a4.90 Khakibroekjes v.a2.95 Khakiblouses, alle maten 3.95 Jacks v.a4.95 Dubbele Egypt. Katoenen Tassen en Mantels19.90 Zuiver wollen Tweedjassen 19.75 enz. enz. Korting op alle niet verlaagde prijzen Oosterduinweg 1416, ITMUIDEN-O. Telefoon 4074-5454 Zeeweg 4, Beverwijk, Telefoon 3513 IS WEGENS VACANTIE GESLOTEN Jac. v. Heemskerkstraat 65 IJMUIDEN Telefoon 6112 (Van onze correspondent te Djakarta) Tegenover de Phillippijnen met één arts op 3000 zielen, India met één op 6000, kan Indonesië slechts één arts op 59.000 inwo ners plaatsen. Vergeleken met Westerse landen is de verhouding nog ongunstiger: Nederland en West-Duitsland hebben een arts op respectievelijk 1200 en 800 zielen. Het aantal sterfgevallen per duizend is in Indonesië dan ook aanmerkelijk hoger dan in de hierboven genoemde landen. Be draagt het in de Philippynen 11,77 per dui zend zielen, in India 14,5 en in Nederland 7,3 in Indonesië was het in 1952 niet minder dan twintig per duizend in woners. In Semarang stond in het laatste kwartaal van het vorig jaar tegenover 2996 geboren kinderen een sterfte van 441 kin deren in de leeftijd van een dag tot elf maanden, dat is dus bijna 15 percent. Deze paar cijfers demonstreren wel over duidelijk de grote medische nood, waaron der Indonesië gebukt gaat. Het land heeft voor de ruim 80 millioen inwoners slechts de beschikking over 1400 geneesheren en daaronder bevinden zich dan nog enige honderden buitenlanders, zowel particulie re als gouvernementsartsen, onder welke dokters zoals trouwens in het algemeen onder de vreemdelingen hier een neiging bestaat uit Indonesië weg te trekken. Het spreekt vanzelf dat het ministe rie van gezondheid aan het artsen-pro bleem, dat zozeer de gezondheidstoestand van het volk raakt, grote aandacht schenkt en poogt het artsencorps uit te breiden. Overdreven kan men de eisen, die men voor de naaste toekomst stelt, niet noemen. De minister van Gezondheid, dr. Lie Kiat Teng, heeft enige tijd geleden verklaard, dat naar zijn mening een verhouding van één op 25.000 voorlopig voldoende zou kun nen zijn, mits de artsen gesteund worden door een goed verplegerscorps. Géén studie-verkorting Een gelukkig verschijnsel is, dat de re gering, ondanks het grote tekort aan art sen, er voorlopig niet aan denkt de oplei- dingstijd te verkorten, omdat dit een ach teruitgang in deskundigheid ten gevolge zou hebben, hetgeen het land uiteindelijk niet ten nutte zou komen. Juist in verband met het geringe aantal achtte hij het no dig, dat de artsen kwalitatief zeer goed zijn. Het ziet er voorlopig niet naar uit, dat alleen door de opleiding van artsen het corps medici op een redelijke termijn zo kan worden uitgebreid, dat zélfs al stelt men de eisen niet hoog voldoende in de medische nood kan worden voorzien. Mid- den-Java (met één arts op ruim 82.000 zie len) heeft een jaarlijkse uitbreiding met dertig artsen nodig. Doordat jaarlijks tien oudere artsen zich terugtrekken, moeten er dus 40 jonge medici beschikbaar komen en die zijn er niet. Een grote moeilijkheid bij de opleiding VANGSTBERICHTEN UIT ZEE In de nacht van Woensdag op Donderdag meldden de Katwijkse en IJmuidense log gers de volgende vangsten: KW43 12 kantjes; KW97 19; KW50 25; KW16 60; KW19 15; KW70 23;*KW129 30; KW163 80; KW168 50; KW2 17; KW14 8; KW25 55; KW54 34; KW47 3; KW127 14; KW22 26; IJM75 30; IJM283 25; IJM 74 100; KW138 70; KW147 16; KW175 15; KW18 7; KW38 9; KW83 27; KW86 55; KW144 43; KW39 40; KW41 31; KW49 34; KW 130 9 en KW151 6 kantjes. Uit halve vleet; KW15 55; KW9 75; KW5 70 en KW78 70 kantjes. De loggers, die met de trawl vissen, meldden: KW85 25; KW 37 50; KW123 80; KW159 40; KW45 156 en KW40 70 kantjes. De gemiddelde vangsten waren: Vlaar- dingen 17 kantjes, Scheveningen 25 kant jes en Katwijk 34 kantjes. van artsen vormen de slechte financiële toestand van het land en het gebrek aan docenten. Wat dit eerste betreft vindt men deze ook uitgedrukt in het bedrag, dat de overheid in het algemeen voor de Volksge zondheid beschikbaar kan stellen. Zo heeft' bijvoorbeeld de gezondheidsdienst in West- Java (met een bevolking van 15 millioen) de beschikking over 50 millioen rupiah, dat is dus nog geen vier rupiah per inwoner per jaar, een gering bedrag, zeker bij de zo gedaalde koopkracht van de Indonesi sche munt. Eerst naar platteland Daarnaast is er onder de studerende jeugd geen grote animo om de studie voor arts op te vatten, wellicht omdat deze lan ger duurt dan die in andere faculteiten. Mogelijk speelt hierbij een rol, dat de jon ge arts, vóór hjj zich in een stad mag ves tigen, op regeringsvoorschrift eerst enige jaren „op het platteland" practijk moet uit oefenen. Deze „bewegingsbelemmering" lokt vermoedelijk ook niet de medische stu die aan. Opmerkelijk is, dat het merendeel der medische studenten van Chinese huize is. Het aantrekken van buitenlandse artsen bijjft dus voorlopig mede het doel der re gering. In dit opzicht boekt zij wel succes sen, en speciaal onder de Duitse medici, waarvan er nu reeds een goede honderd in de archipel werken. Zij hebben meestal een contract met het gouvernement en het me rendeel is op het platteland geplaatst. Zo kan het dus gebeuren, dat in Zuid-Suma- tra in een bepaald en niet zo'n klein gebied een Nederlander en twee Duitsers en geen enkele Indonesiër, de medische staf van het gouvernement vormen. De vraag is echter of de omstandigheden, waaronder deze buitenlandse artsen werken het sa laris, de huisvestingsproblemen enzovoort hen zo lang hier zullen houden, dat men niet permanent nieuwe krachten moet po gen te vinden. De artsenopleiding worstelt ook met een gebrek aan hoogleraren. Een aanwijzing, dat het blijkbaar moeilijk is het tekort aan docenten aan te vullen, mag gezien worden in het feit, dat een functionaris van de me dische faculteit in Medan enige tijd gele den naar Parijs is vertrokken voor het aan trekken van hoogleraren uit de Franse hoofdstad, hetgeen, gezien de taaimoeilijk heid, hier als een zeer bijzondere poging werd beschouwd. Bij Koninklijk Besluit zijn thans vastge steld de wijzigingen welke per 1 Mei 1954 zijn aangebracht in het bezoldigingsbesluit burgerlijke rijksambtenaren 1948, tot rege ling van de toekenning van fictieve dienst tijd aan hoofden en onderwijzers bij het Lager Onderwijs. Bij de behandeling van de onderwijsbe groting voor 19.^4 in de Tweede Kamer heeft de minister toezegging gedaan, ter vermindering van het tekort aan onder wijzend personeel bij het Lager Onder wijs, toekenning van fictieve diensttijd in overweging te zullen nemen. Voor toe kenning hiervan zouden in aanmerking komen de bezitters der onderwijzersakte, die thans buiten het onderwijs werkzaam zijn en die in principe bereid zijn naar het onderwijs over te gaan. Om een inzicht te verkrijgen hoe groot dit aantal aktebezitters is, is herhaalde malen een oproep geplaatst in de dagblad pers. Hierop hebben zich ruim 1500 ge gadigden gemeld. Hoewel niet mag wor den aangenomen dat dit aantal inderdaad in zijn geheel naar het onderwijs zal over gaan, is de aanmelding niettemin van dien aard, dat het treffen van een regeling tot toekenning van fictieve diensttijd ten volle gerechtvaardigd is. De wijziging van het bezoldigingsbesluit biedt thans de mogelijkheid, dat aan de onderwijzers, die voor 2 September 1955 bij het Lager Onderwijs worden aange steld, een fictieve diensttijd wordt toege kend van 374 gedeelte van de tijd, welke is verstreken sedert de eerste dag der maand, waarin de 21-jarige leeftijd werd bereikt, ongeacht of zij op die datum in het bezit waren van de akte van bekwaam heid als onderwijzer. De voordien bestaande regeling tot toe kenning van fictieve diensttijd kende slechts aanspraak toe voor zover de be langhebbenden in het bezit van de onder wijzersakte waren. Thans wordt deze eis niet meer gesteld om zoveel mogelijk te gemoet te komen aan de financiële bezwa ren,, welke aan de overgang naar het on derwijs zijn verbonden, voor degenen die de akte pas op latere leeftijd behaalden. Voorts maakt de wijziging het mogelijk, dat de uitbreiding van de bestaande rege ling zich niet beperkt tot degenen, die voor 2 September 1955 naar het onderwijs zul len overgaan, maar eveneens zal gelden Voor de Donderdagmarkt verscheen, zo als verwacht de „Thorina" (van 10 Juli) aan de afslag met 950 kisten haring, 200 kleine kistjes haring, 70 makreel, 90 gul, kabeljauw en koolvis, 50 wijting en piepers en 20 diversen. Voorts kwam na een reis van vijf dagen de „Maria van Hattum" binnen met 850 kisten makreel, 50 schelvis en piepers en 40 diversen. De „Van Hat tum" besomde vanmorgen 20.000. Voor morgen De „Klaas Wijker" (van 13 Juli) liep vanmorgen om zeven uur de Vissershaven binnen met de volgende vangst: 980 kisten haring, 160 kleine kistjes haring, 20 wijting en 60 koolvis en gul. Voorts komt de „Tzonne" voor de Vrijdagmarkt met 1700 kisten vis; in hoofdzaak haring. Ook de „Eveline" (van 14 Juli) is stomende, maar vanmorgen was nog geen vangst bekend. Voor de Zaterdagmarkt komt de „Sumatra" (van 13 Juli) en op die dag komt ook de „Flamingo" (van 13 Juli) met 1000 kisten haring, 125 makreel, 125 diversen, 10 stok- kebit, 100 kleine kistjes haring en 50 stuks kabeljauwen. Gisteren De „VIOS" maakte gisteren voor een reis van 12 dagen 40.000 en de „Mary" voor een zelfde aantal dagen 25.600. Haring en makreel De prijs van de haring zat vanmorgen tussen de 21. en 25. Men verwacht dat deze prijs morgen zal zakken. De slappe haring van de „Thorina" maakte 17. Kleine kistjes van 20 kg haalden 9.30 tot. 9.50. De mooie makreel van de ,Van Hat tum" zat tussen de 20 en 21 en de slap pere van de „Thorina" tussen de 17.50 en 19. Kabeljauw en schollen De kisten kabeljauw maakten vanmor gen 94 tot 102. Grote gul ging van de hand voor 42, middel 40 tot 37 en torren 29 tot 31. Braad haalde 28 tot 36, zwarte koolvis 66 tot 74. Schol 3 ging weg voor 14 tot 19, de tweetjes voor 25 tot 30, de schol I voor Engeland voor 40 en de zet-, middel- en grote schol voor 45. Tik voor de tong De tong daalde vanmorgen in prijs. De lappen bleven op 3.50 tot 3.25 staan, maar de grootmiddel deed 2.50 (gisteren 3.50, de halve pondjes 2.20 (gisteren ƒ3.50), de tong I 1.95 en de tong 2 1.65. voor allen, die reeds bij het onderwijs werkzaam zijn, doch die niet of slechts in beperkte mate aanspraak kunnen maken op fictieve diensttijd op grond van de bestaande regeling. Eveneens maakt de wijziging het mogelijk dat ook voor de aktebezitters, die wegens militaire dienst verhinderd zijn voor 2 September 1955 als onderwijzer in dienst te treden, de aan spraak op fictieve diensttijd verzekerd blijft, indien zij uiterlijk zes maanden na het verlaten van de militaire dienst een betrekking als onderwijzer aanvaarden. Op vragen van het Tweede Kamerlid de heer Krol betreffende de ongerustheid, welke in de provincie Groningen bestaat in verband met het wegtrekken van vak bekwame industrie-arbeidskrachten naar het Westen van het land, hebben de staats secretaris van Sociale Zaken,' de staats secretaris van Economische Zaken, geant woord, dat migratie van arbeiders uit de ontwikkelingsgebieden, waartoe ook Oos telijk Groningen, inclusief de Kanaal streek, behoort, als zodanig niet in strijd is met de ten aanzien van deze gebieden gevoerde politiek. Slechts indien deze mi gratie zodanige omvang zou aannemen, dat de industriële ontwikkeling van het be trokken ontwikkelingsgebied metterdaad wordt belemmerd, zouden de staatssecre tarissen zulks ongewenst achten. Tot het tegengaan van een werving, als bovenbedoeld, staan geen wettelijke mid delen ten dienste. De werving geschiedt geheel op eigen initiatief van de betrokken bedrijven, niet op initiatief van het rijks arbeidsbureau. Aangezien deze werving echter tot gevolg zou kunnen hebben, dat een relatief te groot aantal vaklieden zou afvloeien, hebben de gewestelijke arbeids- bureaux zich op verzoek terstond tot be middeling bereid verklaard, juist ter voor koming van zulk een nadelig gevolg. Aldus trachten zij moeilijkheden in de bedrijven in de streek, waar de wervingsactie werd gevoerd, zoveel mogelijk te voorkomen. Het feit, dat in sommige advertenties de ge westelijke arbeidsbureaux worden genoemd als de bureaux, waar inlichtingen kunnen worden ingewonnen en sollicitaties kunnen worden ingediend, houdt derhalve niet in, dat deze bureaux bij de werving een stimu lerende rol spelen. De Raad voor het Rechtsherstel heeft het beroep afgewezen van de Duitse graaf Bechtold Eugen von Bernstorff te Jasebeck (bij Dannenberg aan de Elbe) tegen de beschikking van het Nederlands Beheers instituut te Den Haag van 5 Juni 1953, waarin het op 26 Mei 1951 door de graaf ingediende verzoek tot ontvijanding met betrekking tot het eigendom van het eiland Schiermonnikoog was afgewezen. Schiermonnikoog, dat na de oorlog over eenkomstig de bepalingen inzake ver beurdverklaring van vermogen en bezit tingen van vijandelijke personen (K.B. 20 October 1944) op de Nederlandse staat is overgegaan, behoorde tot het in werking treden van genoemde bepalingen aan de Duitse grafelijke familie Von Bernstorff. Het verzoek tot ontvijanding moest wor den opgevat als een verzoek om teruggave van vermogen. Het werd destijds afgewezen, omdat vol gens het beheersinstituut niet zou zijn ge bleken dat apellant tijdens de bezetting van Nederland zich dermate verdienstelijk heeft gemaakt voor de geallieerde zaak, dat het onaanvaardbaar zou zijn het ge vraagde te weigeren. Graaf Bechtold von Bernstorff achtte deze mening niet juist en legde op 23 Juni de zaak voor aan de Raad voor het Rechts herstel te Groningen. Hij vroeg vernietiging van de afwijzende beschikking van het Beheersinstituut en alsnog teruggave van zijn vermogen, in casu het eiland Schiermonnikoog. Op 24 November 1953 werd het beroep door de raad behandeld en op 12 Mei werd bekend gemaakt, dat op het verzoek afwij zend was beschikt. Ook de raad is van mening, dat appellant zich als Duitser niet verdienstelijk heeft gemaakt voor de ge allieerde zaak. De verkorte balans van de Nederlandse Bank N.V., opgemaakt per 19 Juli bevat enkele opvallende mutaties. De goudvoor raad is met bijna f 50 millioen gestegen tot f 3.001.834.792. Zoals men weet zijn op 13 Juli de eerste betalingen in goud en dollars verricht uit hoofde van de consoli- datie-overeenkomsten, die door Nederland in het kader van de verlenging van de E.B.U. met Engeland, Frankrijk en Noor wegen zijn gesloten. Deze betalingen belie pen f 107.350.000. Bovendien werd f 53.200.000 in dollars ontvangen als aan deel van Nederland in het door de E.B.U. beschikbaar gestelde bedrag van 130 milli oen dollar. De netto deviezenreserve heeft in de afgelopen week een daling ondergaan met ruim f 31 millioen tot f 1.672.7 millioen. Goud en deviezen tezamen wijzen een nieuw hoogtepunt aan met f 4.674.5 milli oen. Vrijdag 16 Juli sloot de stortingstermijn voor de inschrijving op schatkistpapier. Het is vooral aan deze betalingen te dan ken dat het saldo van de schatkist met f 104.5 millioen is vermeerderd tot f 721 millioen en het saldo van de handelsban ken een nagenoeg gelijke daling heeft on dergaan. Dit bedraagt thans f 420 millioen. De centrale bank heeft in de afgelopen week weer een jaarspapier afgegeven, waar door de betreffende post met 12 millioen is achteruit gelopen tot f 280.8 millioen. Voorts vertoont de chartale geld-hoeveel- heid een kleine uitzetting en wel met f 5 millioen tot f 3.331 millioen. Op de geld markt blijft de situatie eentonig, daggeld nog steeds lA procent. Van der Tuyn van Hermes DVS is op zijn aanvankelijk voornemen om tot de beroeps voetbalclub Rotterdam over te gaan, terug gekomen. Hij zal voor Hermes DVS blijven spelen. Op 26 Juli a.s. hopen onze geliefde ouders, groot- en overgrootouders CORNELIS SPRUIT en MARIA SPRUIT-v. d. WAGT hun 55 jarige echtvereniging te herdenken. Wij wensen hun nog een gelukkige en gezonde levensavond toe. Kinderen, kleinkinderen en achterkleinkind. IJmuiden, 21 Juli 1954. Esdoornstraat 23. Heden overleed na een langdurig doch geduldig gedragen lijden, onze lieve moeder, behuwd- en grootmoeder HENDRIKA VAN DER HEIDE weduwe van Willem de Graaff in de ouderdom van 67 jaar. Kinderen, behuwd- en kleinkinderen. IJmuiden-O., 21 Juli 1954 IJmuiderstraatweg 98 Geen bloemen De begrafenis zal plaats hebben Zaterdag 24 Juli a.s. op de Westerbegraaf plaats te IJmuiden, des namiddags 2.30 uur. Vertrek van het sterfhuis 2.10 uur nam. Heden overleed in Rust en Vrede in het St. Elisa beth's Gasthuis te Haar lem, na korte ongesteld heid, onze lieve vrouw, moeder, schoonmoeder, behuwdzuster, tante en oud-tante Justina Wilhelmina Maarschalk-Boerlage in de leeftijd van 73 jaar. Haar leven was liefde en zorg voor anderen. Uit aller naam; Ir. H. Maarschalk Dr. C. G. D. Maarschalk en Verloofde Inèz Assmann Haarlem, 21 Juli 1954. Zomerluststraat 11. Liever geen bezoek De teraardebestelling zal plaats hebben op Zater dag 24 Juli a.s. te 11.45 uur op de Begraafplaats „De Biezen" te Santpoort. Voor de vele blijken van diep medeleven en innige deelneming, ondervonden bij het plotseling overlijden van ónze geliefde man, vader, behuwd- en grootvader ARIE IIOEK betuigen wij U onze oprech te dank. Uit aller naam: M. HOEK-BROUWER IJmuiden, Juli 1954. Kennemerlaan 22. VELLEMAN koopt allesüiü Inboedels, meubilair, antieke, ouderwetse en Empire meu beien. Emp. pendule stellen, porcelein, kristal, riiverwer ken, zolderopr. etc. Zijlstraat 62. teL 14637. Wat dichte tong I (voor Italië) haalde 2.20 en dichte tong 2 2. Groeten van „Colombo" De trawler IJM 99 „Colombo", onderweg van IJmuiden naar Rio de Janeiro, deed gisteravond de groeten aan alle familie leden en bekenden. Alles is goed aan boord. Het was mooi weer op de 33ste breedte graad. De „Haarlem" IJM 9, die Maandag na de aanvaring binnen moest blijven, zou vandaag weer naar zee gaan. De IJM 38 „Zeelandia" gaat naar zee met als schip per de heer H. v. d. Bos. Vrijdag gaat schipper Gravemaker met de IJM 54 „Lim- burgia" weer ter visserij. Trekken van gisteren De „Postboy" meldde gisteravond een vangst van 70 manden haring in twee trek ken; de „Elie" een trek van 20 manden makreel en 30 manden haring en de „Gel- ria" een trek van 70 manden haring. Logger- en kottervloot Van de kotters en loggers deed de KW 52 gisteren een trekje van 17 manden makreel en 2 manden vis; de HD 87 een trek van 20 manden piepers en 75 stuks kabeljau wen en de SCH 135 „Cornelia Maria" een trek van 20 manden haring. Andere log gers en kotters, zoals de KW 34, 166, 108, 114, 107, 98, 69, 89, 10 en de WR 33 deden trekken van 4 tot 12 manden vis en wat kabeljauwen. De KW 59 deed een trek van 18 manden hoops in twee trekken. Binnengekomen IJM 33 Thorina, 10 Maria v. Hattum, IJM 85 Klaas Wijker, 218, 249, 241, 239, 213, 206, 202, 249; KW 128, 60, 29 Marga- rieta Marie, 161 Katwijk III, 110 Rijnmond V; HD 180, 4, 37, 12, 16; TX 33, 17, 19, 11; VD 9; UK 104, 4, 202, 81, 51, 169, 28, 76, 85, 51, 70, 162, 126, 164, 68, 44, 141, 11, 194, 234, 5, 161, 184, 85, 104, 105, 76. ertrokken IJM 71 Bloemendaal, IJM 39 Schoorl, 218, 249, 213, KW 60, 128, 42 Rijnmond I, 189, 67 Noordster I, 20 Grietje, 170 Zee meeuw, 31, 23 Volharding, 95 Toenadering, 48 Cornelis Marinus, 6 Vertrouwen, WR 29, 1; VD 9; RO 53 Dirkje; TX 24, 8, 14, HD 139, 162, 14, 89, 135, 32, 180, 4, UK 86, 51, 35, 53, 169, 202, 81, 16, 70, 14, 125, 4, 91, 194,a 28, 69, 76 161 en 104. Besommingen Thorina 29.900, M. v. Hattum 20.400, TX 33 2600. RUGZAKKEN BAGAGETASSEN KOFFERS- BOODSCHAPPENTASSEN ACTETASSEN Kennemerlaan 147 en andere tuingereedschap pen grondig Snel en vakkundig Tevens het aangewezen adres voor het aanschaffen van alle Soorten Snoei- en Grasscharen. HAGELINGERWEG 5 Tel. 8938 K 2560 Santpoort. 250 gram vers gebrande Pinda's f 0.38 250 gram heerlijke Koffie f 2.09 200 gram Mentos Pepermuntballen f 0.45 200 gram pracht bonbons f0.75 TROMPSTRAAT 14 Speciaal Herenkapper REGGESTRAAT 86 hoek Rijnstraat. Tel. 4546 Midden in de Rivierenbuurt. Hoofdagent voor Haarlem en omgeving LEIDSE VAART 342 HAARLEM Zeer soepele betalingsvoorwaarden H M W modellen in zwart, rood en grijs Luxe model met tele scoop voorvork 550- Dubbelzitmodel 625- Uit voorraad leverbaar TEL. 20719 DINSDAGAVOND 27 JULI 8.15 UUR internationaal bekende kunstenaars van de be roemdste theaters in Rome, Napels, Palermo, enz. met de meest geliefde Opera-fragmenten uit Parelvissers. Bohème, Tosca, Lucia, Traviata. Rigoletto (kwartet). Mignon en vele andere Napolitaanse Volksliederen. Oordeel der pers: „Men wilde geen afscheid van de Bel Canto-artisten nemen, reden waarom herhaling na herhaling volgde. Toegangspr. 1.20 tot 2,70 r. i. Plaatsbespr. vanaf Vrijdag 23 Juli 103 uur op sociaal-verantwoorde voorwaarden (zonder winst) CREUIETEN voor noodzakelijke aankopen, die U niet Inéén» kunt betalen; FINANCIERING van Uw Inkopen bil deelnemers (winkeliers) aan het Kennemer Flnanclerlngs-Instituut; VOORSCHOTTEN op pensioenen; ADVIES om te voorkomen, dat U te zware lasten te dragen krijgt en HULP als U ln moeilijkheden bent geraakt (sanering). Uw zaken worden vertrouwelijk behandeld. Inlichtingen KL Houtstraat 70, Haarlem en bU de plaatselijke correspon denten. VANILLE SUIKER 11) rt 3 zakjes voor1UCI CHINA PINDA'S 250 gr59 Ct SPINAZIE p. blik 66 Ct PRUIMEN-SINAS JAM p. pot 53 Ct< PALINGWORST 100 gr. 30 Ct LEVERPASTEI, blik 200 gr. 47 Ct BOTERHAMWORST hlik 2Q0 gr. 51 Ct V.V. BELEGEN KAAS 100 gr. 28 Ct OUDE GOUDSE V.V. 100 gr. 55 Ct Onze winkels zijn gevestigd: KENNEMERLAAN 87 n ZEEWEG 220 F Nl»I om hol gewin - meer voor hot geeln t Zéér bijzonder aanbieding HARRY JAMES VICTOR SILVESTER CHARLES TRENET REGINALD DIXON GUY MITCHELL enz# enz SYMPHONIEëN PIANOCONCERTEN VIOOL CONCERTEN OPERA ARIA'S enz. enz. enz. HIS MASTERS VOICE en COLUMBIA Zolang de voorraad strekt Wérkelijk iets bjjzonder bjj: HAARLEMS OUDSTE MUZIEKZAAL OUDE GROENMARKT 28 van MAANDAG 26 JULI t/m ZATERDAG 31 JULI ZATERDAG 24 JULI 's middags 5 uur gesloten!

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 7