Moskou stelt nieuwe Europese veiligheidsconferentie voor Weerbericht I Verdwenen man Washington wil het voorstel - na overleg - afwijzen President en mevrouw Coty uit ons land vertrokken Trein reed op autobus in op onbewaakte overweg in West-Duitsland Haarlems Dagblad Twee dagen na Molotov's terugkeer uit Genève Afscheid bij motregen Boottocht gaf de gasten nog een indruk van polderlandschap Franse onderscheidingen Het woord is aan. Van de 30 inzittenden 26 omgekomen Communistisch China betuigt spijt Nog meer regen 69e JAARGANG No 13 MAANDAG 26 JULI 1954 8 e JAARGANG No 167 Oost-Duits Volkskamerlid uitgeweken Overweegt Mendès-France reis naar Washington? Verregend weekeinde in Zuid-Engeland Britse Skymaster „bij toeval ongelukkigerwijze" neergehaald Weerrapport 1 Bureaux: Kennemerlaan 186,Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (niet voor adv. en abonn.), Haarlem: Gr. Houtstr. 93 alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom IJmuider Courant VELSER OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT EDITIE Uitgave Grafische Bedrij/en Damiate N.V, Verschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p. post 7.—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman DE REEKS VERDWIJNINGEN van wel ingelichte personen uit grote landen, ver dwijningen soms in Westelijke, soms in Oostelijke richting al naar de aard van de ideologische ommezwaai is weer eens verlengd. Ditmaal met een West-Duitse afmars, namelijk die van dr. Otto John, leider van het contra-spionnagecentrum te Bonn.Uit Amerika en Engeland zijn atoom geleerden verdwenen en uit Engeland bo vendien de twee veelbesproken diploma ten: Maclean en Burgess. Nu betreft het de leider van een spionnagedienst, dus een man die aan de touwtjes trekt, waaraan ondergronds-werkende lieden vastzitten. Het lijkt nogal kras dat iemand, die zo goed ingelicht moet zijn over de toestan den achter het IJzeren Gordijn, zich vrij willig daarheen zou begeven en zijn Wes terse geheimen uitleveren. Men heeft dan ook in Bonn sterk betwijfeld of dr. Otto John, die tijdelijk in West-Berlijn vertoef de, vrijwillig naar Oost-Berlijn (en wel licht al verderop) is gegaan. Maar nu^heeft hij uit zijn nieuwe verblijf een radio-rede afgestoken en lieden die hem goed kennen zeggen dat de stem zonder twijfel de zijne was. Dat lijkt een ietwat-overmoedige ver klaring: er zijn in ieder land mensen te vinden die niet alleen de houding en het gebaar, maar ook de stem van anderen na tuurgetrouw kunnen nabootsen. Toch schijnt de gedachte nu te overheersen dat de verdwenen man uit eigen beweging is vertrokken. Dit na vrijwat gedronken te hebben en in gezelschap van zekere dokter Wohlgemuth, een gynaecoloog die bekend stond als „saloncommunist" en die grieven koesterde omdat men een serum tegen kanker, dat hij meende gevonden te heb ben, niet erkende. Dr. John had trouwens zelf ook grieven, waarvan de voornaamste zou zijn dat men in Bonn ex-Nazi's tegen zijn advies in ambtelijke functies had ge handhaafd of aangesteld. En men had zijn beleid in het parlement nogal scherp ge- f critiseerd. Nu, dat mag zo zijn, maar het blijft toch wel een wonderlijke zaak. Want deze man heeft in tegenstelling tot atoom geleerden die hun leven in laboratoria en studeerkamers hebben doorgebracht in tegenstelling ook tot diplomatieke ambte naren, die ih een beschutte bureau-sfeer werken de gevaren van de hevigste po litieke tegenstellingen doorgemaakt. Tij dens de oorlog heeft dr. Otto John behoord tot de verzetsbeweging tegen Hitier. Hij was een medewerker van admiraal Cana- ris. Hij schiep een geheime inlichtingen dienst. Na de mislukte aanslag on Hitier, nu tien jaar geleden, ontkwam hij op het nippertje, per vliegtuig naar Spanje en vandaar naar Londen. Zijn broer werd ge fusilleerd. Wat totalitaire régimes in de practijk doen om zich te kunnen handha ven is hem zeer wel uit ervaring bekend en aangezien hij blijkbaar nooit als com munist is gesignaleerd of als „fellow-tra veller" mag men aannemen dat zijn verzet tegen Hitier door democratisch vriiheids- begrip is gedreven. Daarom lijkt het vreemd dat hij plotseling de zijde van een totalitair régime, al is dat bij uitstek vijan dig aan 'het fascisme, zou hebben gekozen en verraad aan West-Duitsland plegen. Dat hij Zijn geheime gegevens aan com munisten zou hebben uitgeleverd is overi gens nog niet gebleken. Hij weet blijkbaar veel: niet alleen over zijn eigen dienst en zijn spionnen in Oost-Duitsland (die nu zeker allen zullen beproeven, de benen te nemen) maar ook over andere geheime diensten in Europa en zelfs in Amerika. Want in Amerika heeft hij pas nog zes weken vertoefd en er contact gehad met de broer van minister Foster Dulles, die een leidende functie bij geheimzinnige na- sporingen bekleedt. Er wordt nu verwacht dat de (te Keulen gevestigde) centrale van Otto John's dienst duchtig gereorganiseerd zal worden en de vraag li'gt voor de hand of dit in andere landen ook niet zal moe ten geschieden, vooral wat de toegepaste methodes betreft. De verdwijning van dr. John heeft der halve een geduchte opschudding in Bonn verwekt. Hij heeft de sleutel van zijn brandkast en „zijn papieren" in zijn hotel achtergelaten. Dit sluit niet uit dat hij an dere papieren heeft meegenomen. Mocht dat niet zo zijn, dan zal zijn geheugen wel onder enige druk worden gezet. Men kan niet aannemen dat hij die mogelijkheid niet voorzien zou hebben: daarvoor kent hij het vak en de risico's te goed. Als men dit bedenkt vraagt men zich opnieuw af of hij heus vrijwillig zou zijn gegaan, ook om dat hij blijkbaar geenszins nuchter was toen hij verdween met de salon-communis tische dokter. De mogelijkheid doet zich ook nog voor dat hij particuliere redenen had waarom hij liever wilde heengaan maar waarom dan juist in Oostelijke rich ting, waar men hem wel als een prachtige vangst moest beschouwen? Erg duidelijk is het alles nog niet. Er zal misschien meer opheldering komen. R. P. BERLIJN. (Reuter) Volgens de West- Berlijnse anti-communistische inlichtingen dienst „West" is Zaterdag een lid van de Oost-Duitse Volkskamer, Hermann Selbach, naar West-Berlijn uitgeweken. Selbach, een liberaal democraat, die wethouder van het Oost-Berlijnse district Parkow is geweest, had verklaard, dat zijn gangen voortdurend werden nagegaan door de Oost-Duitse staatsveilighcidspolitie. Genoemde inlichtingendienst zei niet, of Selbach een van de twee Oost-Duitse volksvertegenwoordigers was, die zouden zijn uitgeweken ten einde arrestatie tc voorkomen na de verdwijning van het hoofd van de West-Duitse contra-spionnagedienst, dr. John, naar Oost-Berlijn. „Zond vloed-Zondag," MOSKOU (AFP/Reuter) De Sovjet-Unie heeft Zaterdag voorgesteld „in de ko mende maanden" een conferentie, waaraan alle Europese staten alsmede de Verenig de Staten kunnen deelnemen, te houden om te spreken over het oprichten van een stelsel van collectieve veiligheid in Europa. Het Sovjet-voorstel was vervat in nota's, welke minister Molotov aan de diplomateke vertegenwoordigers van de Verenigde Staten, Groot-Brittannië en Frankrijk te Moskou overhandigde. De premier van communistisch China, Tsjoe En Lai, en zijn Oost-Duitse ambtgenoot Otto Grotewohl hebben Zondag in een gezamenlijk communiqué in Berlijn verklaard, dat hun rege ringen het eens zijn met de Sovjet-nota. Communistisch China zal volgens het Sovjet- voorstel door een waarnemer vertegenwoordigd zijn. Minister Molotov ontbood de Westelijke vertegenwoordigers naar zijn ministerie slechts twee dagen na zijn terugkeer uit Genève. „De conferentie van Genève heeft aangetoond, dat het overleg tussen belang hebbende staten onder duidelijk omschre ven voorwaarden kan leiden tot overeen komsten, welke beantwoorden aan de be langen van hen, die naar vrede en veilig heid streven", aldus de nota's. Het nieuwe voorstel heeft de Westelijke diplomaten in Moskou niet verrast, omdat zij een dergelijke stap na het bereiken van de regeling in Indochina hadden verwacht. De Sovjet-nota's vormden een antwoord op de Westelijke nota's van 7 Mei, waarin eerder gedane Russische voorstellen inzake een Europees veiligheidsverdrag waren verworpen. In deze voorstellen van 31 Maart had de Sovjet-Unie zich ook be reid verklaard tot toetreding tot het Noord- Atlantische Verdrag. „Vijandige ontvangst" Het Russische communistische partijblad Pravda schrijft, dat het Russische voorstel ook een „nieuw en belangrijk voorstel over de samenwerking op economisch gebied" bevatte. Een stelsel van collectieve veiligheid in Europa, zoals de Sovjet-Unie voorstelt, zou een oplossing van het Duitse vraagstuk vergemakkelijken en met andere voorge stelde maatregelen verhinderen „dat er een broeinest voor oorlog in Europa ont staat". Hierdoor zou ook worden bijgedra gen tot een oplossing van de Oostenrijkse kwestie. Pravda schreef ook, dat de vijan dige ontvangst van de Russische nota te Washington „opnieuw bevestigt, dat de heersende kringen in de Verenigde Staten als gronddoel van hun beleid in Europa zien, dat het Duitse militairisme achter het scherm van het Europese leger hersteld wordt". E.V.G. in gevaar Hoewel officiële reacties tot dusver ont breken, blijkt uit Westelijke commentaren, dat men het Russische plan over het alge meen ziet als een nieuwe poging om de E.V.G. te „torpederen". Amerikaanse functionarissen hadden te kennen gegeven, dat het Russische voorstel van de hand zal worden gewezen na over leg met Groot-Brittannië en Frankrijk. Uit reacties uit verscheidene landen blij'kt, dat men over het algemeen in het Sovjet-plan op het eerste gezicht weinig nieuws ziet. Hoewel men met veel reserve tegenover het voorstel staat, verwacht men, dat het stuk, gezien het resultaat van de Geneefse conferentie, nauwgezet zal worden bestu deerd, waarbij Washington, Londen en Parijs nauw contact met elkaar zullen houden. Premier Mendès-France heeft Zondag met deskundigen van het ministerie van Buitenlandse Zaken over de nota gespro ken. Naar verluidt zou hij, als hij het de moeite waard zou achten te trachten de Verenigde Staten over te halen om aan de voorgestelde conferentie deel te nemen, wellicht naar Washington vliegen voor een bespreking met president Eisenhower. Vele Franse politici, onder wie verscheidene raadgevers van de premier, zouden menen, dat Frankrijk op het Sovjet-voorstel moet ingaan. Overigens gelooft men, dat de nieuwe Russische stap de reeds kleine kan sen op aanvaarding van het E.V.G.-verdrag door de Franse Nationale Vergadering nog heeft verminderd. NA VO in gedrang Waarnemers in Londen menen, dat een verdrag als door de Sovjet-Unie voorge steld, zowel het einde van het E.V.G.-ver drag als van de NAVO zou betekenen. Men gelooft, dat geen enkele Britse regering de huidige positie, waarbij de politiek is ge baseerd op de NAVO zou loslaten. In goedingelichte kringen in Bonn meent men, dat de Russische voorstellen voor West-Duitsland onaanvaardbaar zijn. Kan selier Adenauer zou het denkbeeld van een ontwapend neutraal Duitsland, met gewa pende landen aan de Oostelijke en de Wes telijke grenzen, absoluut onaanvaardbaar achten. De leider der West-Duitse socialis ten sprak zijn tevredenheid uit over het Sovjet-voorstel. Hij verklaarde, dat zijn partij sinds het einde der mislukte confe rentie van Berlijn herhaaldelijk heeft aan gedrongen op het beleggen van een nieuwe conferentie. Het vierdaagse bezoek van de Franse president met mevrouw Coty liep Zater dag ten einde. Om zes uur in de avond hebben de Franse gasten op het platform van Schiphol afscheid genomen van Ko ningin Juliana en Prins Bernhard. Na een laatste groet boven aan de trap verdwenen de gasten in de gereedstaande „France". De motoren werden aangeslagen en onder de tonen van de Marseillaise, gespeeld door de Luchtmachtkapel, trok het toestel in de dichte motregen de laaghangende grijze wolken tegemoet. Het was al onder een grauwe wolken hemel dat de Franse president en mevrouw Coty in de calèches met het Koninklijk Paar van het paleis naar de stadsgrens reden. Op het Stadionplein stapten de hoge gasten uit de rijtuigen en werd afscheid genomen van burgemeester d'Ailly, de militaire gouverneur van de stad, de Com- nandant Zeemacht Nederland en de hoofd commissaris van politie. Het publiek dat daar in het kille weer geruime tijd had staan wachten hief een gejuich aan, dat door president Coty met een brede lach werd beantwoord. De Franse president stapte naar het midden van de rijweg om de voor de vlaggenmasten opgestelde pe lotons der bereden rijkspolitie te danken. Hij groette de commandant, die met het zadelsaluut de Franse president voor deze geste dankte. Het publiek hief een kla terend applaus aan en president Coty neeg President en madame Coty verrasten op paleis Soestdijk Prinses Marijke met een prachtige pop. V. I. n. r. madame Coty, Prinses Marijke, Prinses Margriet, Prins Bernhard en president Coty. LONDEN. (Reuter.) In vrijwel geheel Zuid-Engeland heeft het in het afgelopen weekeinde onafgebroken geregeld, waar door overstromingen dreigen, talrijke kam peerders werden „weggespoeld" en sport wedstrijden moesten worden afgelast. In Londen viel het afgelopen etmaal 25 m.m. neerslag, doch aan de Engelse Zuid-West kust, een belangrijk vacantiecentrum, werd de dubbele hoeveelheid gemeten. Er wordt nog meer regen voorspeld. In Britse bladen wordt gesproken van een „Zondvloed-Zon- dag" naar alle kanten voor deze spontane hulde van Amsterdams bevolking. Al een uur voordat de hoge gasten van Schiphol zouden vertrekken stond een dichte haag van belangstellenden op de overloop boven de ICA-hall geduldig het moment van aankomst te verbeiden. Het gezelschap ging niet onmiddellijk naar binnen want voor de hall stonden in een lange rij alle Franse journalisten op gesteld die voor hun bladen in het vader land het officiële bezoek van hun presi dent van Nederland uit hebben verslagen. Zij werden allemaal aan het Koninklijk Paar voorgesteld. Opvallend was het daarbij dat de Franse president enkele hem bekende journalisten introduceerde. Deze onverwachte gebeurtenis is het ge volg van een geste van de Franse journa listen zelf. Zij hadden een boeket orchi deeën laten bezorgen op het paleis te Soest dijk als waardering voor de Nederlandse Koningin. Het was hun bedoeling geweest dat onze landsvrouwe het boeket pas Za terdagavond zou zien nadat de journa listen al vertrokken zouden zijn. Maar de Koningin kreeg de bloemen eerder te zien en beloonde de journalisten door hen ter stond op Schiphol te bedanken. Boottocht Aan boord van het koninklijk jacht „Piet Hein" hadden de President van Frankrijk en mevrouw Coty met het Ko ninklijk Paar des morgens een tocht van Amsterdam over het Amsterdam-Rijnka naal en de Vecht naar Loenen gemaakt. Na een korte rondvaart door het Weste lijk en Oostelijk havengebied werd koers gezet naar het kanaal en daar begon de vaart, die de hoge Franse gasten een in druk hebben gegeven van Holland als wa terland. Ondanks het druilerige weer kwam de President herhaaldelijk aan het dek om het wijde polderlandschap te zien. Overal langs het havengebied en de Vecht woeien de Nederlandse vlaggen op huizen, fa brieken, zeilboten, woonarken. Vele sche pen in de haven waren gepavoiseerd en voerden de Franse vlag. Een enkele maal werd met de vlag aan boord van de sche pen het ceremonieel saluut gebracht. Overal langs de waterkant van het Am sterdam-Rijnkanaal en de Vecht waren de mensen bij hun werk vandaan gelopen om het voorbijvaren van de „Piet Hein" te zien en de opvarenden hartelijk toe te zwaaien. Voldoening (A.F.P.) Na hun terugkeer op het vlieg veld Villacoublay werden President en mevrouw Coty begroet door premier Men dès-France en talrijke leden der regering. De president verklaarde een uitstekende en aangename reis te hebben gehad. „De Franse politiek houdt niet op bij onze gren zen. Wij hebben vrienden, die wij niet moeten verwaarlozen. Wij hebben een uit bundige ontvangst gehad, nog enthousiaster dan die, welke ons in Normandië te beurt was gevallen," zei hij. Na de bemanning van de „France", het vliegtuig waarmee de reis werd gemaakt, te hebben bedankt, vertrokken President en mevrouw Coty naar hun buitenverblijf 'e Rambouillet. Het Franse blad Le Monde, dat uitvoerig over het presidentieel bezoek aan Neder land heeft bericht, schrijft dat het enthou siasme, waarmee de Nederlanders Presi dent Coty hebben ontvangen .ongelijfeld wenzeer Frankrijk geld, waar hier bij edereen een grote genegenheid voor be staat, als zijn grote vertegenwoordiger. Maar men moet de betekenis van de per soonlijke factor niet onderschatten", zo schrijft het blad. „Het is wel duidelijk, dat de gemoedelijk heid van de heer Coty. de eenvoud van het presidentieel echtpaar "en glimlach of een gebaar op het juiste ogenblik, allemaal hoedanigheden zijn, die bijgedragen heb- j ben tot het welslagen van deze Hollandse i reis, die door geen wanklank is verstoord." Ter gelegenheid van zijn bezoek aan ons land heeft de president der Franse repu bliek ook onderscheidingen verleend in de kringen van voorlichting en radio. De chef in de directie Voorlichting Bui tenland aan het departement van Buiten landse Zaken, de heer D. F. J. de Man werd benoemd tot Commandeur in de Na tionale Orde van de Zwarte Ster, evenals dr. G. J. Laammers, directeur van de Rij ksvoorlichtingsdienst. De heer D. J. van Wijnen, hoofd van de afdeling nieuwsvoorziening van de Direc tie Voorlichting Buitenland werd benoemd tot officier in de orde van de Zwarte Ster. De heren mr. P. J. Mij'ksenaar, J. Nieu- wenhuis en B. J. W. Bekman, hoofd der Voorlichtingsafdelingen van de gemeente secretarieën van Amsterdam, Rotterdam en Den Haag, werden eveneens benoemd tot officier in de Orde van de Zwarte Ster. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT PAGINA'S Multatuli: Wie nooit gevallen is heeft geen besef van wat er nodig is om vast te staan. Men vindt dit gebrek aan begrip dikwijls en vooral bij mensen, die niet gereisd of weinig geleefd hebben. Prof. dr. J. B. Kors, O.P., voorzitter van de Radio-Unie werd benoemd tot comman deur in de orde van de Zwarte Ster, de heer H. J. van der Broek, directeur van de Wereldomroep tot Officier in die Orde. WORMS (D.A.P./Reuter) Op een on bewaakte overweg te Abenheim, zes km van Worms, is Zaterdag een autobus met arbeiders door een passagierstrein over een afstand van ruim dertig meter meegesleurd. Van de 30 inzittenden kwamen 26 om het leven. Drie inzittenden zijn ernstig gewond in een ziekenhuis opgenomen. Slechts een ontkwam met enkele schrammen. De auto bus, met twee andere bussen deel uitma kend van een uitstapje naar de Rijn, werd volkomen vernield. De chauffeur kwam ook om het leven. De bestuurder van de trein kreeg een zenuwschok. De politie heeft geen remsporen gevon den en gelooft daarom dat öf de remmen hebben geweigerd óf de chauffeur heeft ge tracht op het laatste ogenblik nog voor de trein de overweg te passeren. De chauffeur had een voortreffelijke staat van dienst en reed al twintig jaar. De verongelukte bus had vlak voor de overweg een snelheid van ongeveer 30 mijl per uur. De botsing was zo hevig dat zeven per sonen in de trein licht gewond geraakten. HONGKONG (Reuter-U.P.) In een brief aan de Britse regering heeft de onder minister van Buitenlandse Zaken van com munistisch China, Tsjan Tsjang-Foe uit drukking gegeven aan de spijt van zijn regering over het „bij toeval ongelukkiger wijze" neerschieten van een Brits passa giersvliegtuig bij het eiland Hainan, aldus radio-Peking. De onderminister had ge schreven, dat zijn regering overwoog scha devergoeding te betalen. Na onderzoek was gebleken, dat een verkenningsvliegtuig het Britse vliegtuig had gehouden voor een toestel van nationalistisch China, dat op weg was voor een aanval op de communis tische basis te Port Yoelin op het eiland Hainan. Groot-Brittannië had Zaterdag aan de Chinese regering een protestnota doen overhandigen naar aanleiding van het in cident. Captain Philip Blown, de Australische gezagvoerder van de neergeschoten Sky master van de Cathay Pacific Airways, heeft verklaard, dat de aanvallers vliegtui gen met propeller-aandrijving waren en geen Russische Migs, zoals hij eerder had gemeend. Het vliegtuig viel brandend in zee. De Chinese marconist was onmiddel lijk dood, een vrouwelijke passagier over leed aan boord van het reddingsvliegtuig, dat overlevenden aan boord had genomen en zeven andere inzittenden, onder wie drie Amerikanen, worden nog vermist. De negen andere passagiers, onder wie even eens drie Amerikanen, en de bemannings leden werden gered. Dat ook de Verenigde Staten het inci dent niet licht opnamen, bleek wel hieruit dat twee vliegdekschepen, de Hornet en de Philippine Sea, werden uitgestuurd om bij het reddingswerk te assisteren. Deze sche pen opereerden reeds in dat gebied voor manoeuvres. Minister van Defensie Wilson gaf ze bevel te zorgen voor dekking door jagers bij het reddingswerk om inmenging te verhinderen. Het officiële Chinese nieuwsagentschap had Zondag verklaard dat als vliegtuigen van nationalistisch China de kustlijn van communistisch China zouden schenden op bevel van de Verenig de Staten, zij deze vliegtuigen neer zouden schieten, „zoals we al eerder hebben ge daan". Een geweldige ravage was het gevolg van de botsing tussen een trein en een autobus op een onbewaakte overweg bij Worms. Met behulp van snijbranders werden de doden en gewonden uit de verwrongen massa ijzer geborgen. Twee inzittenden verkeren nog in levensgevaar. (Van een weerkundige medewerker) Het begint er bij de dag erger op te wor den met het zomerweer. Gisteren kon het weer voor Juli moeilijk slechter zijn. Erger nog dan in Engeland regende het hier het grootste deel van de dag. De regenhoeveel- heden. die vanmorgen werden gemeten, betroffen in het Westen van ons land der tig tot veertig millimeter. De temperatuur is vrij aangenaam en loopt in de middag tot achttien graden op. Vooral in Frankrijk is het zeer warm geworden, met in Parijs gisteren een temperatuur van dertig gra den Celcius. Vandaag zal het een tijdje droog zijn maar over het Zuiden van de Britse eilanden nadert een nieuwe vrij ac tieve depressie, die komende nacht op nieuw flink wat regen kan brengen. Mor gen, nadat deze depressie is gepasseerd, zal het weer een buiïg karakter krijgen'. De eerste dagen kan nog geen belangrijke verbetering worden verwacht, daar vooral de kans op buien van morgen af groot blijft. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand Stockholm Oslo Kopenhagen Amsterdam Londen Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Genève Zürich Locarno Berlijn Frankfort München Wenen Innsbruck Rome Ajaccio Mallorca regen regen regen regen geheel bew. regen regen mist zwaar bew. licht bew. zwaar bew. zwaar bew. geheel bew. regen regen geheel bew. licht bew. zwaar bew. onbewolkt zwaar bew. onbewolkt en s C-C SS ZZO 4 ZO 2 ONO 8 NNW 6 Z 3 ZW 3 W 6 W 5 windstil windstil ZZW 6 windstil ONO 2 ZW 5 ZW 9 ZW 4 windstil windstil windstil ONO 3 windstil a M eS ïd *5 U V, C «r P x a. c ra w a> Êhf fcC 23 10 17 2 20 8 18 31 18 25 26 6 30 2 33 0 31 0 27 0 30 0 29 0 29 0 23 18 27 5 26 0 29 0 30 0 33 0 26 0 29 0 Neerslag laatste 24 uur WISSELVALLIG WEER a Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Maan. dagavond tot Dinsdagavond, opge- maakt om 10 uur: Aanvankelijk zwaar bewolkt met regen. S later enkele buien maar ook enkele opklaringen. Matige, tijdelijk krachtige Zuid-Westelijke wind. Zelfde tempera- turen of iets lagere. 27 Juli I Zon op 4.52 uur, onder 20.39 uur Maan op 1.43 uur. onder 19.08 uur. Maanstanden 29 Juli 23-20 uur: Nieuwe maan Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 26 Juli: S Hoog water: 12.23 en uur. j Laag water: 7.34 en 20.19 uur. Dinsdag 27 Juli: Hoog water: 1.01 en 13.41 uur. Laag water: 8.59 en 21.39 uur. •■■„••••••••••■■•■••••a

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 1