Drie redenen tot juichen Veren igi ngsvaria <=j$rieven aan de redactie Agenda voor Velsen RADIO en TELEVISIE RADIO-KOOI Havenberichten hj Vissery-varia Bruidsbouquetieri „Stormvogels" en DCIJ beloven voor volgend jaar gezamenlijk kampioenschap Excelsior en Constant in herkamp om clubtitel WB ontving jeugdige gasten uit Ede uit de IJmond „Vacantievreugd voor Velsens jeugd" Prijswinnaars van amateurs-festival traden op voor duizenden kampeerders Breestraat weer versierd met gladiolen Feest bij DCIJ Liever Veluzve dan V eisen jj V acantieuitwisseling Velsen-Amersfoort Alle heren profiteren van electrisch scheren 10.ƒ7.50 of ƒ5.terug BERTUS PRUIS Geslaagden Visserijschool Burgerlijke stand Velsen Weer zat dwars ,,'t Karpertje" boekte succes in Alkmaar Voortreffelijk geslaagd feest in Velsen-Noord IJmuidenaren boksten in Hoorn Speeltuinvereniging zonder bestuur Koninginnedag-vereniging collecteert Troosteloos Zegening motorvoertuigen Maar geen corso MAANDAG 26 JULI 1954 r Ondanks de vacanties waren er Zaterdagavond toch nog ettelijke afgevaardigden van damverenigingen, die in „Kennemerhof" het eerste en tweede tiental van D.C.IJ. kwamen bejubelen met de behaalde successen. Ook Piet Roozenburg werd in deze hulde betrokken naar aanleiding van zijn Nederlandse kampioenstitel. Er was reden genoeg om tevreden te zijn: het eerste tiental had toch bewezen de sterkste ploeg in de hoofdklasse van Noordholland te zijn na een beslissingswedstrijd tegen „Gezellig Samenzijn" uit Amsterdam. Het tweede tiental was kampioen in de tweede klasse geworden en Roozenburg, na enkele overgespeelde wedstrijden, kampioen van Nederland. Voorzitter K. de Jong was enigszins teleurgesteld dat het feest niet groter kon zijn (hij zag als maar open landauers en muziek voorop), doordat het landskam pioenschap niet was behaald door DCIJ, maar daar hoopte hij dan voor volgend jaar dan maar vast op. Dit zou tevens een prachtig geschenk zijn voor het 30-jarig jubileum dat DCIJ dan gaat vieren. Om het eerste tiental dam-rijper te maken bood hij de spelers elk een boekwerk aan, dat hun wel te pas kan komen: „Wereldkam pioenschap dammen 1948" door P. Roozen burg. Uit erkentelijkheid bood hij de heer Roozenburg een electrisch scheerapparaat aan, waarvoor de hele vereniging een be langrijke aderlating had moeten onder gaan. De heer De Jong prees Roozenburg als een beste dam-pionier die zeer vee: propaganda voor deze edele denk-sport maakte. Vreugde De heer A. C. Busch, voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Dambond, was verheugd over de goede IJmuidense resul taten, die volgens hem een gevolg waren van de voortreffelijke team-geest. Hij was benieuwd naar het resultaat van de wed strijd, die in October begint, waarbij de heer Roozenburg was uitgedaagd door de Leidenaar Wim Huisman. Het bestuur van IJmuiden stelde hij vast een nieuwe aan winst voor de vereniging in het vooruit zicht, in de vorm van ir. Krijgsman, die van R.D.G. uit Den Haag naar IJmuidèn zal komen. Namens de Provinciale Noordhollandse Dambond feliciteerde de heer A. van Brus sel DCIJ met de behaalde resultaten, waar aan figuren als Roozenburg, Dukel en La- ros wel een groot aandeel zouden hebben gehad. V.V. „Stormvogels" was vertegenwoor digd door de heer Chr. W. Suwerink, die de wisselwerking tussen beide verenigingen besprak. Onder het aanbieden van een dam-klok met „Stormvogels"-embleem, maakte hij met zijn vice-voorzitter, iden tiek met de DCIJ-voorzitter, de afspraak, dat zowel DCIJ als „Stormvogels" het vol gend jaar kampioen zouden worden. Een zelfde afspraak maakte de heer J. Smit van WIJ, die met zijn club naar de 3e klasse wilde, maar toch graag nog even doorpraatte over gehouden dam-gongwed- strijden. Voorzitter J. Schroder van „Gezellig Sa menzijn", de grootste concurrent van DCIJ, bood als zodanig zijn tegenstanders geluk- wensen met bloemen aan, maar meende bij zijn IJmuidense ambtgenoot een grote dosis optimisme te bespeuren, die hij ook bij G.S. wilde invoeren om in het volgend seizoen te trachten DCIJ „beentje te kunnen lichten". Ook C.D.A. uit Amsterdam was vertegen woordigd door de vice-voorzitter, de heer J. J. Jansen, die zeer sympathiek tegen over de IJmuidenaren stond. Speciale aandacht aan de prestaties van het tweede tiental besteedde de heer J. Warmerdam van het District Kennemer- land, die hij „fantastisch goed" noemde. Enige dozen damstenen vormden het tast bare bewijs van Kennemerlands hoogach ting. c*x>oooooocooooooooooooooocoooooocoocoococoooocoococococc De meeste kinderen zijn blij met een 8 meerdaags uitstapje of 'n „lange school- reis", maar de jongeman uit Ede, die de g autobustocht naar Velsen had meege- g maakt om drie nachten bij pleegouders van de VVB-familie door te brengen, was niet zo content. g Toen in „Watervliet" van de inkwar-% tieringslijst zijn naam werd afgelezen, kreeg hij eensklaps huilende berouw van zijn reis en hoewel de leider, de heer Borghart, pleegouders en anderen probeerden hem tot andere gedachten te brengen, zijn besluit was niet te herzien en hij wilde terug. Gelukkig was de autobus er nog en een uur nadat de kleine Edenaar was aangekomen, was hij al weer op weg naar de Veluwe, voorzien van koeken voor onderweg. Deze knaap stond overigens niet al leen, want toen de reis in Ede zóu be ginnen was er een andere jongen van dertien jaar, die zich plotseling bedacht en zijn kornuiten rustig naar Velsen liet S gaan. ooooocoooooooooooooocooooooocoocooooocoooooooooooooooooo Wel bijzonder spannend is de eindstrijd geweest om de clubtitel dammen van Ne derland. De Rotterdamse dammers van Constant en de R.K. damclub Excelsior zijn gelijk geëindigd op de eerste plaats, zodat een beslissingswedstrijd moet .uit maken, welk tiental de titel op zijn naam zal brengen. Deze ontmoeting zal op 15 Augustus te Breda plaatsvinden. De uitslagen van de eindstrijd waren: D.G.C. verliest met 911 van Constant; Excelsior wint met 17—3 van Goes. Con stant wint met 137 van Goes; Excelsior wint met 137 van D.G.Z.; G.D.Z.D.G.Z. 317. De beslissende wedstrijd tussen Constant en Excelsior eindigde in gelijk spel. De eindstand luidt: gesp. gew. gel. verl. pt. 1. Excelsior, Den Bosch 3 2 10 5 2. Constant, Rotterdam 3 2 10 5 3. D.G.Z., Groningen 3 10 2 2 4. G.D.C, Goes 3 0 0 3 0 Het kranige tiental dammers uit Den Bosch, dat ook het D.C.IJ.-tiental met een 119 nederlaag naar IJmuiden terugstuur de, heeft nu wel een bijzonder fraaie kans voor het eerst in haar 20-jarig bestaan de hoogste nationale dameer te grijpen. Tenslotte kreeg de heer Roozenburg de gelegenheid ieder voor hun belangstelling te danken. De opmerkingen over het eerste tiental, als zou er beter gespeeld kunnen worden, nam hij zich als „captain" zeer ter harte. Hij vermoedde dat in het komend seizoen „Gezellig Samenzijn" het grootste struikelblok zou zijn, maar hij zou trachten om voor DCIJ als jubileumgeschenk het landskampioenschap in de wacht te slepen. De receptie werd door de voorzitter met enige dankwoorden aan alle belangstellen den gesloten, 's Avonds werd er dunnetjes over gefuifd in een besloten DCIJ-familie- feest, waaraan Co v. d. Wel als conféren cier zijn medewerking verleende. Met een muziekje en een dansje bleef het gezel schap geruime tijd bijeen. ADVERTENTIE koopt U met het oog op de service natuurlijk niet buiten Üw woonplaats en dan alleen bij een erkende radio-service inrichting dus in IJmuiden bij OOSTERDUINPLEIN 8 - TEL. 4264 Enige erkende radio service inrichting in IJmuiden voor Philips - Telefunken Erres Fridor etc. BANDRECORDERS v.a. 385— „Alles wel aan boord" Achtendertig kinderen uit geheel Velsen zijn Zaterdag per autobus vertrokken naar de, voor de meesten van hen onbekende, dreven van Amersfoort. Ze zijn er in bla kende welstand op de vastgestelde tijd ge arriveerd, een feit dat hun ouders zeker met genoegen zullen vernemen en ze wer den, na gelaafd te zijn met limonade in de beschermende hoede van een aantal „pleegouders" voor de tijd van een week achtergelaten. Ze zullen zich ongetwijfeld in die tijd uitstekend vermaken, want iedere dag staan er nieuwe uitgangetjes op "net pro gramma. En als ze straks vol met nieuwe indrukken de respectievelijke ouders bij hun terugkomst zullen vergasten op „re portages", zal een aantal Amersfoort'enaar- tjes kunnen beamen of ze de wagrheiö spreken. Want voor wat hoort wat en de volgende week komen de kinders uit Amersfoort hier te gast. Houtstof en cellulose aangevoerd Voor de papierfabriek Van Gelder Zonen is Zaterdagmorgen aangekomen het Finse s.s. „Najaden", dat van de Finse haven Haukipuclas een gezamenlijke lading hout- stof en cellulose aanvoerde, groot 1750 ton. ADVERTENTIE want bij aankoop van een „PHILISHAVE" snelscheer-apparaat prijs 49.75 ontvangt U tijdelijk bij inlevering van een oud droogscheer- apparaat of scheermes met kwast (defect geen bezwaar). Kennemerlaan 106 Tel. 5726 IJmuiden Zondag 25 Juli kwamen de haven van IJrpuiden binnen: Dollard van Kopenhagen. Henrica B. van Rotterdam. Arctic van Lon den. Ida Pieter van Silvord (haven). Mr. Linthorst Homan van Plymouth. American Defender van Antwerpen. Tyro van Fowey. Swift van Londen. Margriet L van Londen. Grebbestroom van Londen. Ulmbrueder V van Halmstadt. Netherland Coast van New castle. Robert Eckelman van Hamburg. Tosno van Riga. Greth van Stocka. Zaan- stroom van Grangemouth. Lisa van Ahus. Pavonis van Kristinahamn. Algenid van IJamburg. Eemstroom van Hull. Theano van Dublin. Aldebaran van Kotka. Amstelstroom van Fowey. Vertrokken zijn: Delfinus naar Noorwegen. Dollard naar Rouaan. Onderstaande leerlingen der gemeente lijke Visserijschool te IJmuiden slaagden voor de volgende diploma's: Voor het rijksdiploma Bepalingen ter voorkoming van aanvaring op zee: I. Bakker. Radio-telefonist: J. O. Brugman, A. J. Struylaart, J. Y. Ypma. Voor het schooldiploma Vooropleiding Zee- en Zeevisvaart: J. Ypma, J. O. Brugman en G. Mienis. Motordrijver Zeevisvaart: B. Swart, W. Zwart, T. Kruisman, C. F. W. Versteege. GEBOREN: A. Adriaansede Vries, z., Grahamstraat 108, IJmuiden; A. C. W. Bel lersBaars, z., Merwedestraat 10, IJmuiden; A. M. PostBroek, z„ Frans Halsstraat 13, IJmuiden-O.; M. van OostBosscher, d., de Noostraat 88, IJmuiden-O.; A. BalPost, z., Scheldestraat 50, IJmuiden; J. Bouwens Hartman, z., Zoutmanstraat 13, IJmuiden; V. J. van MullemWalter, d., Woonwagenkamp, Velsen-N.; M. M. OudendijkEeken, z., Sparrenstraat 41, IJmuiden; N. Kammenga— de Waard, d., Pres. Krugerstraat 1. IJmui den; G. GriffioenFennema, z., Graham straat 116, IJmuiden; F. GuikemanSmid, d„ Schulpweg 111, Velsen-N.: H. van der ZeeKlein, z.. Rijnstraat 25, IJmuiden. OVERLEDEN: C. M. Wubben, 43 j echt genoot van N. H. Warmenhcven. Casem- brootstraat 36, IJmuiden-O.; H. W. Clazing, 70 j., echtgenoot van G. G. Springintveld, Doodweg 27, Velsen-N.: C. Broers, 20 j., Wij- kerstraatweg 21 rd, Velsen-N.; A. Jongeling, 59 j., echtgenoot van M. van der Harst, Evertsenstraat 1, IJmuiden; H. v. d. Heide. 67 j„ weduwe van W. de Graaf, IJmuider- straatweg 98, IJmuiden. ONDERTROUWD: H. A. M. Hofstee, Nieuweweg 41, Laren en M. A. M. Hofland, Genieweg 34, Velsen, toek. adres: Hoofd straat 162, Apeldoorn; C. F. P. Hermerler, Malakka in Br. Indië en H. M. de Haas, Bloe- mendaalsestraatweg 133 a, Santpoort; J. Koo ien, Fr. Naereboutstraat 37, IJmuiden en J. Mors, Planciusstraat 73, IJmuiden; H. Wuis, Marconistraat 64, IJmuiden eri A. D.' dé Jong, Celciusstraat 24, IJmuiden, toèk. adres: Marconistraat 22, IJmuiden; D. van Vliet, Heimansweg 35, Amsterdam en G. C. de Doodt, Kastanjestraat 35, IJmuiden. GEHUWD: j. H. Wulfers en N. M. Wei- mar. Kerkweg 91, Santpoort; L. J. Broek— p. Balledux, IJmuiderstraatweg 13), IJmui den; T. J. NederburghT. D. van den Berg, Edisonplein 8, IJmuiden; G. J. van der Vel de, en J. Timmerman; W. M. van der Vlis Chr. Alblas, Eikenlaan 4). Waddinxveen; A. van DongenJ. P. van Wilferen, Schel destraat 43, IJmuiden; A. Blok en D. Heilig. Aanvoer op Urk. Vrijdag wend door 105 vaartuigen op Urk aangevoerd 7576 pond kuilpaling, prijs 1.181.30; 674 pond lijn- aal, prijs 1.381.50; 127 pond snoekbaars, prijs 1.031.18; 303 pond rode baars, prijs 1.181.31 per pond, en 636 bak nest, prijs 2.603.00 per bak van 37'A kg. Prijzen van Zaterdag. Per 1 kg: heilbot 3.10—2.30; gr. tong 3.802.90; grm. tong ƒ3.25—2.35; kim. tong ƒ2.44—2.14; kl. tong I 2.58—1.98; kl. tong II 2.32— 1.64; tarbot I 2.402.00. Per 50 kg: tarbot II 122; tarbot IV ƒ5426; schartong 30 25; gr. schol ƒ46; grm. schol ƒ5137; kim. schol ƒ4738; kl. schol I ƒ4434; kl. schol II 26—8; schar 24—12; v. ha ring 1810; makreel 2915; gr. schel vis ƒ31; grm. schelvis 3228; kim. schel vis 3027; kl. schelvis I ƒ3428; kl. schelvis II 3218; wijting 268; gr. gul ƒ36—30; mid. gul 30—22; kl. gul ƒ28— 19 kl. haai 2015; ham 8275; kl. kool- vis zw. 2519. Per 125 kg: gr. kabeljauw 168—82; gr. koolvis zw. 6656; gr. leng 72; gr. wolf 110. Aanvoer van Zaterdag. 225 kisten tong en tarbot, 2 heilbot, 3 tongschar en schar tong, 985 schol, 33 schar, 2110 haring, 420 makreel, 275 schelvis, 775 wijting, 260 ka beljauw en gul, 5 leng, 30 kl. haai, 2 ham, 5 wolf, 85 koolvis, 25 diversen. In totaal 5240 kisten. Besommingen van Zaterdag. IJM 25 (Flamingo) 21.000; 1 trawler met 21.000; KW 123 ƒ6819; IJM 129 ƒ9660; WR 33 ƒ2810; WR 67 ƒ2460; WR 7 ƒ2210; KW 31 290; KW 53 600; KW 189 580; IJM 11 ƒ1980; IJM 78 ƒ1310; HD 125 ƒ3130; KW 128 1190. Gevonden voorwerpen Aan de Wijk aan Zee-politiepost zijn in lichtingen te bekomen over de volgende gevonden voorwerpen: zwarte capuchon, blauwe kindercape, gele shawl, twee sleu tels aan touwtje, paarlen halssnoer, reken- liniaal, houten kinderschepje, zakmes, kin dertruitje en damestas. Op het sportpark „Watervliet" heerste Zaterdagavond al ver vóór zeven uur een prettige stemming onder pleegouders en jeugdige voetballers van de voetbalvereni ging V.V.B. in afwachting van de ontvangst van de ruim dertig jonge gasten van de voetbalvereniging Ede, die gedurende vier dagen in Velsen zullen zijn voor een sport- uitwisseling. Precies om 7 uur arriveerde de autobus uit het Veluwe-stadje met de opgewekte jongens en hun leiders, die in het paviljoen werden ontvangen. De voorzitter van V.V.B., de heer W. Zand, begroette het gezelschap. Hij be treurde het, dat het weer niet erg mee werkte om het verblijf in Velsen te ver aangenamen, doch beloofde, dat van WB- zijde alles zou worden gedaan om het de jongens naar de zin te maken, waarbij hij op hun medewerking rekende. De heer J. Hertzbergen, voorzitter van V.V.B.'s jeugdcommissie, legde de nadruk op de grote verantwoordelijkheid van het V.V.B.-bestuur, waar het de zorg voor de knapen uit Ede betrof, aangezien een be zoek aan de stranden van Wijk aan Zee en IJmuiden, die voor bijna alle jongens vreemd zijn, vooral met de mogelijkheid van baden of zwemmen gevaar zou kun nen opleveren. Hij vroeg daarom vooral de aanwijzingen van de leiders nauwgezet op te volgen. Vervolgens gaf hij nog enige organisatorische wenken en hoopte even zeer, dat het uitstapje van de jongens uit Ede, wanneer althans het weer ook zou meewerken, voldoening zou geven. De heer A. Sint, die zich had belast met de inkwartiering, had weinig moeite om binnen korte tijd de knapen aan hun pleeg ouders voor te stellen en hen onder hun hoede te laten nemen. Wegens het zeer slechte weer van giste ren is van het voorgenomen programma weinig terechtgekomen. Daarom vonden de voor Zondagavond vastgestelde wedstrij den ook geen doorgang. ADVERTENTIE Alleen bil BCISMAN'S BLOEMENMAGAZIJN v.a. ƒ7.50 Yelseniuinweg 143 - Tel. 5740 - IJmuiden-O. (Verkort meetgegeven) Vandalisme. In het dagblad van Don derdag 22 Juli 1954 las ik een artikel over enkele jeugdvandalen, die op een schanda lige manier jonge konijnen hebben doodge knepen. Daar onze Stichting reeds meer dan 7 jaar intensief werkt onder de grijpbare jeugd, jongelui van 8 tot 17 jaar, die zich op de scholen bevinden, en zij reeds met enorm succes sinds begin 1950 in vele ge meenten de bekende Jeugdnatuurwachten opricht, is het misschien mogelijk dat uw redactie een en ander vermeldt over ons werk en de wijze waarop de jeugd wordt ingeschakeld om niet meer te vernielen, vogelnesten uit te halen, dieren te mishan delen enz. Door onze Stichting is een program van 12 punten opgesteld, waarmee een comité, dat de leiding heeft over de leden, de jeugd kan activeren. Verschillende acties worden al door vele comité's met succes gevoerd, terwijl er activiteiten zijn, die ook toege past worden en uniek zijn in het land. Alleen in de provincie Zuid-Holland zijn er 21 zeer actieve comité's voor de Jeugd natuurwachten en de resultaten zijn wer kelijk boven ieders verwachting. Naast de provincie Zuid-Holland zijn er nog 5 waar actieve comité's zijn opgericht. Daar er zeer grote belangstelling is uit het buitenland voor ons werk, waarbij zelfs suggesties zijn overgenomen, is het maar droevig dat er in ons land, waar de balda digheid eerder toe- dan afneemt, nog maar zo weinig belangstelling is. In gemeenten waar een jeugdnatuurwacht is opgericht komen geen excessen meer voor en neemt de baldadigheid sterk af. (Wij zijn het met de strekking van deze brief uiteraard volledig eens. Wellicht ware het de moeite waard eens te onderzoeken, of uit de Natuurbeschermingscommissie en/of Dierenbescherming geen initiatief zou kunnen voortkomen, om tot een aan pak van dit probleem te komen uiter aard in samenwerking met deze Stichting Natuur en Jeugd en de Velser Jeugdcen- trale. Het wordt hoog tijd, dat er iets ge daan wordt Red. IJC.). Stormvogels. Met verbazing heb ik en hebben ook vele andere supporters van ons „Stormvogels" Zaterdag ir r iJmui- der Courant" dat kleine stu) gelezen over de jaarvergadering in Thalia. Het lijkt wel of U wat tegen „Stormvogels" heeft met dat kleine stukje. Waarom niet, net als van alle andere verenigingen een flink verslag. Leden van Stormvogels kunnen die vergadering bezoeken, maar de duizenden inwoners van Velsen, die elke Zondag naar het voetbal gaan kijken en die geen lid zijn, willen ook wel weten hoe het met hun club staat. En wat denkt U van mensen, die de vergadering niet hebben kunnen bezoeken en dan in een verslag willen lezen hoe het is afgelopen zoals mensen in continu dienst en de visserij. Misschien horen we eens wat er aan scheelt. Bent U er soms niet bij geweest? EEN SUPPORTER. (Welnu, de redactie was bekend, dat „Stormvogels" in de kleine zaal van Thalia de jaarvergadering zou houden. Er was evenmin als in vorige jaren een uitnodiging voor deze vergadering bij ons binnen. W(j hebben ons mede met het oog op de te bespreken kwesties in de KNVB gewend tot de voorzitter van de vereni ging. Deze deelde ons mee, dat het bestuur op het standpunt staat, dat de op een jaar vergadering gevoerde besprekingen van in terne aard zijn en dat die besprekingen al leen bestemd zijn voor leden en donateurs.) Vuile ruiten. Met belangstelling hebben wjj de advertenties, het artikel en het in gezonden stuk over het glazenwassen gele zen. Wij hopen dat door dit geval de ge hele sanering opgeheven zal worden, daar er tegenwoordig gevraagd moet worden: „Wilt U a.u.b. onze ramen lappen?" Wij zijn hier 14 dagen geleden komen wonen on begrijpelijk, waren de ramen bar vuil. Zelf konden wij niet lappen omdat wij één hoog wonen en belden wij dus een glazen wasser, in dit geval „Nieuw Leven", die pns toen verwees naar zijn collega die bij hem in de straat woont omdat dit zijn wijk niet was. Daar kregen wij te horen, dat dit pas Zaterdag zou gebeuren als het niet re gende, anders werd het automatisch weer een week later. Hierdoor (want inderdaad regende het af en toe die eerste Zaterdag) hebben wij hier 10 dagen gewoond met smerige ruiten, totdat wij van dit geval hoorden. Direct Nieuw Leven gebeld en de volgende dag werden de ramen keurig ge lapt. Deze service kunnen wij weer terug krijgen als de sanering er uit gaat. Een samenleving waar de klant koning is, is nog altijd de beste. Fam. J. J. J. JANSEN. De Beverwijkse hengelsportvereniging ,,'t Karpertje" heeft Zondag deelgenomen aan het door de Alkmaarse vereniging j „Luctor et Emergo" georganiseerde con- cours. Het eerste korps eindigde met achten- twintig stuks als nummer één. In afdeling twee viel ,,'t Karpertje" met negentien stuks een vijfde prijs ten deel. Een eerste prijs werd weer behaald in de derde afdeling. Op deze wijze werden twee bekers en een lauwertak mee naar Beverwijk genomen. Op Zondag 12 September zal worden deelgenomen aan het Nationale Concours te Medemblik. De 550 kinderen, die Vrijdag in Velseh- Noord de gast waren van de V.J.C. -— de instelling die zich beijvert om de vacantie- besteding ook dit jaar weer in goede banen te leiden hebben ongetwijfeld een van de prettigste dagen van hun jonge leven beleefd. De organisatoren van deze dagen weten steeds iets nieuws te bedenken. Er stond een opdrachtentocht op het program ma en dit heeft de vele jeugdige deelne mers heel wat tijd en hoofdbrekens gekost. Het valt niet mee in druk bezochte wijken te zoeken naar vijf mensen, die zich in een buitenissige kledij hebben gestoken. De meneer, die zich voor die ene dag een snor had aangemeten, een geruite pet op het hoofd had gedrukt, zich in een regenjas had gehuld en die met een vergenoegde glimlach alsmaar een winkelstraat op-en- neer reed op een autoped, was gemakke lijk genoeg te vinden, maar de jongeman met dames-nijlonkousen aan viel minder in het oog. De ene dame met een pijp in de mond en do andere met schaatsen om de hals waren ook moeilijk te ontdekken en wie let er nu speciaal op een vrouwsper soon die bezig is een fietsband te plakken. De opgave viel niet mee en menige knaap en meisje, die dachten dat hii of zij alles in kannen en kruiken had, kon opnieuw gaan zoeken als aan de centrale post bleek dat het zaakje wat al te gemakkelijk was opgenomen. Maar geslaagd is de tocht zeker en er is met groot enthousiasme door de jeugd ge werkt. Het idee om hen in groepjes van 10 uit te sturen, werkte stimulerend op de prestaties. In de middaguren hebben al deze kinderen van zeven tot en met veer tien jaar genoten van film- en toneelvoor stelling en de klok had al lang en breed het gestelde uur overschreden, toen het eind van deze welbestede dag, die zo voor treffelijk is geslaagd, mede door de activi teit van de speeltuinbestuurderen, in zicht kwam. In de Zaterdgavond gehouden bokswed strijden te Hoorn hebben de IJmuider boksers met wisselend succes gestreden. D. Sikkes (Ring IJm.) bokste tegen H. Kneppers (B.H.K. A'dam) en wist deze bokser in de eerste ronde tot opgeven te dwingen. D. Parker (Ring IJm.) bokste tegen Hal- ly (Groothuis A'dam) en moest met een kleine puntenminderheid in deze wat zwaardere bokser zijn meerdere erkennen. Desondanks bokste Parker een prachtige partii, en hij kan op een goede wedstrijd terug zien. De speeltuin te Heemskerk is thans opengesteld voor kinderen tot dertien iaar zonder dat hiervoor contributie wordt ge heven. Er wordt een beroep gedaan op de ouders om een vereniging met een bestuur in het leven te roepen, daar anders de tuin zal moeten worden gesloten. ^<5000000000c0000000000000000000000000c)0000000000000000c De troosteloze regenzondag, die op- nieuw veel verwachtingen van vacantie- gangers en degenen, die aan de zomer een boterham moeten overhouden, de bodem insloeg, heeft aan het IJmuidense strand een wel zeer landerige stemming opgeleverd: dit was naar aller oordeelt de meest trieste vacantiedag, die de zo landzamerhand berucht wordende zo- mer 1954 heeft weten op te leveren. Nu j de stroppen, die aan het strand door de Februariramp veroorzaakt werden, nog lang niet goedgemaakt zijn, wanhoopt l menige strandpachter aan de mogelijk heden als het zo blijven moet. Want juist de weekeinden kunnen voor deze groep ondernemers nog weieens goed- i maken, wat een minder florissante week i verknoeide. Nu het echter regel schijnt te worden, dat het „door de week" ge- Woon regent en des Zondags stortregent, j worden de gezichten steeds langer. Zelfs de Velser pont, die andere Zon- i dagen de handêto, vol heeft aan het ver keer, beleefde gisteren een naar ver-1 houding, stille dag. Al was het Zaterdag f bar aan de Zuidzijde toen een onafzien-i bare stoet vacantiegangers berustend in de rij stond. DOOOOOOOOOCOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOO De vereniging „Koninginnedag" te Heemskerk zal in de eerste week van Augustus een huis aan huis collecte orga- 1 niseren. Van de opbrengst wil men de der tienhonderd schoolkinderen op de volks feesten op 1 en 2 September een paar on vergetelijke dagen bezorgen. „Wijkeroog"-jeugd gaat morgen uit Voor de kinderen van de leden van de buurtvereniging „Wijkeroog" staat mor gen, Dinsdag, een mooi zomeruitstapje te wachten, als tenminste ook het weer wat wil meewerken, De oudere kinderen gaan per autobus naar het Gaasterland in Friesland en voor de jongsten voert de dagtocht naar het wandelbos en de speeltuin „Groenendaal" bij Heemstede. DE GOEDE WEKEN blijven zich aan eenrijen de besommingen der trawlers zijn met een verblijdende regelmaat tot boven de 20.000 geklommen op een twee tal resultaten van korte makreelreizen na en de heuglijke opbrengst van de jongste VIOS-reis, die zelfs met 40.000.be kroond werd, was een welsprekend bewijs van het feit, dat de visserij even nukkig is als een mooie vrouw. En degenen, die zich op deze tijdelijke bloei blindstaren met het gevoel, dat het alles botertje tot de boom is, mogen bedenken, dat de „zeven magere jaren" wel wat reservering-vooraf kunnen gebruiken en dat de schrale tijden, die nog vers in het geheugen liggen, evenzeer het gunstige rendement van thans konden velen. Maar niettemin: de vijf dagen van de Maria van Hattum met hun ruim 20.000 vormen een vrolijk hoofdstukje in het niet bijster zonnige verhaal der Neder landse visserij. Alles zit dan ook wel mee in deze abnor male zomer waaruit aan de ietwat on plezierige waarheid van het bedrijf, dat alleen wèl vaart bij ongewone omstandig heden weer eens herinnerd wordt een zomer, waarin de haring en de makreel on gewoon duur blijven mede dank zij weer de wind, waarin een paar mooie export orders meehielpen het prijsniveau stevig te houden, en waarin de vangsten nog niet de massale omvang bereikten, die de puf- schuit onvermijdelijk maken. Of de vis- meelfabriek en de binnenlandse handel met deze gang van zaken zo innig content zijn, valt te betwijfelen, want voor de eer ste categorie schiet weinig over en voor de tweede is een kist verse haring van meer dan 20.een weinig aanlokkelijk zakenobject, waardoor, menig kistje in het gunstigste geval „tegen eigen geld" verkocht moest worden. Tegen het einde van de week leken er echter meer normale omstandigheden te dagen: de haring zakte tot omstreeks de 15.wat niet wegnam, dat de twee schepen van de Zaterdagmarkt toch nog rond de 21.000 maakten dank zij hun grotere vangsten. Dezelfde verschijnselen, die de haring hoog hielden, steunden de koersen in de verse visbranche: een kist piepers heeft met grote regelmaat 2530.moeten opbrengen en de trawlerwijting deed op een doorgaans ongunstige dag als Zater dag het lieve sommetje van 22.terwijl de gul en de kool, ondanks de toevoer uit Oostende, zich eveneens patent hield. Zon der die Belgische import was er per kist nog wel een slordige 10.bijgekomen. In de platvis hetzelfde lied: schrale vang sten en export. De Belgen blijven bereid een goede prijs voor de IJmuidense vis te geven en de drie grootste soorten tong kwamen mede daardoor Woensdag boven de 3.50 per kilo uit. Al is de room wel even van die melk geweest, de Belgische belangstelling voor de grote soorten en de Italiaanse aankopen van de kleinere waren een stevige steun in de markt: dank zij Italië lagen de kleine tongen al gauw een halve gulden „boven pari". En dan is het op Frankrijk voorlopig nog stil, al heeft een IJmuidense firma dan ook 60.000 kilo overgebleven zoute haring uit la douce France laten komen voor de vismeel- industrie in de overtuiging, dat hier een tongentransactie tegenover komt te staan. Over zoute haring gesproken: er is buiten Rusland nog weinig leven in de brouwerij, al zal Israel dit jaar zeker meer afnemen dan verleden jaar, toen de betalingsbalans er voor dat land nogal ongunstig uitzag. De hoge kleine-scholprijs heeft daar in middels al een paar moeilijkheden veroor- I zaakt: de grote order op schol voor Israel loopt nog niet glad. Eerlijk gezegd is 0.43 per kilo franco ook wel een luttel bedrag, als invriezen, arbeidsloon en verpakking er af moeten maar helaas schijnt Israels financiële polsstok niet verder te reiken. Tegen vier uur kwamen Zondagmiddag een vijftigtal Velsense bestuurders van di verse soorten motorvoertuigen door de stromende regen naar de R.K. Kerk te Santpoort. Ter gelegenheid van het feest van de H. Christoffel, patroon van automo bilisten en motorrijders, werden na het Lof de auto's en motorfietsen gezegend. Lang zaam reed de file, bestaande uit vracht en luxe wagens alsook een enkel motorrij wiel, via de Terrasweg naar het Kerkplein, waar de zegening plaats vond. In verge lijking met vorige jaren was de opkomst slecht te noemen. De kampeervereniging Bakkum heeft Zaterdag het weer mee gehad, een factor, waar niet iedere vereniging, die op die avond een openlucht-bijeenkomst op haar programma had staan, prat op kon gaan. Een bijna tot de laatste plaats bezet open luchttheater De Pan naar schatting wa ren er 8000 bezoekers heeft de finale van de zogenaamde amateursavonden bijge woond en het mag gezegd, dat de kam peerders een uitstekend programma kregen voorgezet. Hiervoor droegen de prijswinnaars van de vorige twee gehouden amateursavon den zorg. De eerste prijs met lof van de jury was voor het Zaanse trio De Bake- kro's, een dame en twee heren met één gi taar. wier optreden dicht bij dat van een beroepstearn kwam. Het trio bracht ook nu weer enige vlot gespeelde nummers waarvan vooral het lied „De tour, de tour, de grote tour" een daverend applaus ont ketende. De leider van dit gezelschap mocht uit handen van het jurylid, de heer J. Brouwer, een vaantje in ontvangst ne men en de zangeres, mevrouw Bakker, kreeg een fraai bouquet in de handen ge stopt. De tweede prijs was voor het accor- déonduo De Wijma's weggelegd, het duo, dat onder andere een gave „Lichte Cavale rie", van Fr. v. Suppé, ten gehore bracht. De derde prijs werd in de wacht gesleept door De Kampeerders, die vooral met hun eigen lied „Kamperen in Bakkum" applaus oogstten, dat hun derde plaats volkomen rechtvaardigde. Van dit trio was de stem van de 30-jarige zanger een opvallend zui vere jongenssopraan, zonder dat hierbij van een microfoon sprake was. Gezien de be langstelling die verschillende personen uit de zangerswereld voor deze artist na afloop aan de dag legden, is het niet denkbeeldig, dat voor hem nog een vocale toekomst is weggelegd. In de jeugdafdeling was de uitslag als volgt: 1. Hans Rood, imitator (vaantje); 2. Henny Blomberg, ac-- cordéon (boek); 3. Gerard Artsma, accor- déon (vulpen). Een aardig intermezzo was het optreden van de vierjarige Joke, die op haar kleine accordéon opvallend goed speelde. In de week van 7 tot en met 15 Augus tus zal de Breestraat weer getooid zijn met een pracht van gladiolen. Hoewel het gla diolen-corso dit jaar achterwege blijft, zul len de gladiolenkwekers weer wedijveren wie de wisselbeker der Kon. Ned. Hoog ovens voor een jaar in zijn bezit krijgt. Het uniform-arrangement van verleden jaar is niet bevredigend verlopen, daar dit te éénzijdig is geweest; er is nu een prijs vraag voor het mooiste arrangement uit geschreven met prijzen van f 75, f 40, f 20 én f 10. Voor de groep der mooiste gladio len zijn prijzen van f 75, f 50, f 25, f 15, f 10 en f 5 uitgeloofd. MAANDAG 26 JULI IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Handlangers der duis ternis". Rex, 20 uur: „Alles goed in de petoet". V.S.V., 20 uur: zaal "café v. d. Lem, Zee weg, ledenvergadering. DINSDAG 27 JULI IJMUIDEN Thalia, 20 uur: ^Handlangers der duis ternis!'.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 3