Nederlandse ploeg in Tour duikelde van tweede naar vierde plaats Nederlandse Bondsploeg kansloos door Curasao verslagen: 2-0 Teleurstellende resultaten in zestiende étappe Van Breenen in Lyon tweede na Forestier Rustdag in Lyon Klassementen Uitvallers Klimaat speelde de Nederlanders parten Profs naar Curasao? Kraak en Clavan naar „Den Haag" MAANDAG 26 JULI 19S4 3 Hoger tempo in elk huisgezin: Enkele renners gingen nog even fietsen V er lies Vroeg offensief Duitse draversderby Voetbal Lager voetbal in Zuid tegen vergoeding Geen kans Heringa Wuthrich Zweden winnaar in Europese zone Ir. Hopster: Het zou mij niet verbazen; Terlouw: geen sprake van Kansen voor Nederland en Antillen zijn gelijk Lven voor liet vertrek uit Le Puy kwamen twee heren Nolten de hand drukken, liet waren de beide directeuren van Mercier, het rijwielmerk waarvoor de Lim burger ri]dt. Zij wensten hem veel geluk in de étappe van Le Puy naar Lyon, een etappe die, naar zij zeiden, er juist een voor hem was. Het was echter niet Nol- ten die in deze étappe van 194 km de beste Nederlandse prestatie zou leveren en daarmee zou zorgen voor een lichtpunt op een dag vol teleurstellingen. De uitblinker bij de Nederlanders was Van Breenen, die al in het begin zorgde dat hij in de kopgroep kwam en zich daarin handhaafde, hoewel successievelijk vijf andere renners daaruit verdwenen door pech en vermoeidheid. Van Breenen speelde zelfs nog een belangrijke rol in de eindspurt en ging zowaar als tweede over de eindstreep. In de laatste fase van de strijd was er dus geen herhaling van verleden jaar, toen heel Lyon in zak en as zat omdat de stadgenoot Jean Fo- restier zich de zege ontgaan zag door toedoen van George Meurier. De regie klopte ditmaal volkomen. Van de zeven mannen kwam Laurédi het eerst de wielerbaan op waar nog een ronde gereden moest worden. Hij trok daar de sprint aan voor Forestier. Na hen kwamen De Mulder, Vitetta, Van Breenen, Clerici en Dotto. Een oorverdovend gejuich steeg op toen Forestier voor het ingaan van de laatste bocht de sprint inzette en Laurédi voorbijging. Vitetta en De Mulder stoven achter hem aan, maar plotseling zette ook Van Breenen aan, voor wie niemand op een ereplaats had durven hopen en die met duidelijk ver schil Vitetta klopte op de tweede plaats. De eerste was natuurlijk voor Forestier, die zijn hartewens een zege voor eigen publiek in vervulling zag gaan. Achter hen viel het peloton uiteen in vele, telkens van samenstelling verande rende groepjes. Wagtmans reed verre van goed en dat Bauvin er nog erger aan toe was en nog eerder dan Wagtmans contact met de hoofdgroep had verloren, vormde een schrale troost voor hem. Wout raakte op normale wijze achter, hij had een in zinking zonder dat hiervoor een speciale reden kon worden opgegeven, ondanks de hulp .van Voorting, Faanhof en Suyker- buyk. Hij raakte achter op de steile hel lingen zowel als in de afdalingen, al voor St. Etienne aan de voet van de 15 km lange klim naar de Col van de République. Daar had de kopgroep, die Lucien Laza_ ridès wegens bandenpech was kwijtge raakt, niet minder dan negen minuten voorsprong op de alleen rijdende Alomar en zelfs 10 min. 20 sec. op de voorste ge lederen van het peloton. meen klassement van de vijfde naar de dertiende plaats en in de ploegenrang- schikking zakte Nederland van de tweede naar de vierde plaats. Deze zestiende étappe was door de or ganisatoren aangemerkt als een van de zwaarste van de hele Tour. Niet alleen omdat ze wederom zeer geaccidenteerd was en uit een eindeloze aaneenschakeling van heuvels en bergjes bestond, maar ook omdat men rekening moest houden met de vermoeidheid van de renners van de voor gaande dagen. Na de Pyreneeën hadden de renners eigenlijk nog geen gelegenheid gehad om wat op hun verhaal te komen. Het was te voorzien dat de aanval niet door één van de best geplaatste renners zou worden ingezet. Die hadden er in deze fase van de Tour geen belang bij. Bobet heeft verklaard dat hij zich tevreden zou stellen met een handhaving van zijn po sitie, of te trachten die te verbeteren op de Isoard, de geduchte berg die hem persoon lijk het beste ligt. Maar hij zou natuurlijk wel zijn naaste concurrenten Bauvin, Ku- bler, Schaer, Wagtmans, Malléjac en Nol ten scherp in de gaten houden. Tijdens de beklimming voerden Bobet, Kubler en Schaer het tempo sterk op. Het is een open vraag of Laurédi en Forestier met goedvinden van Bobet de benen hadden genomen. Maar in elk geval vond de drager van de gele trui zijn achter stand van 10 minuten rijkelijk voldoende. Geholpen door zijn rivalen Kubler en Schaer, die onmiddellijk van de partij waren, ook al omdat zij niet onkundig waren gebleven van de nood waarin Wagt mans en Bauvin verkeerden, trok hij er hard aan. Op het hoogste punt van de col, waar Varnajo wederom eerste was, vóór Clerici op 5 sec., Van Genechten, Baha- montès, Van Breenen, Laurédi, Dotto, Vi tetta, Forestier en De Mulder, was het verschil al veel kleiner geworden. Croci- Torti, die was afgestapt om te drinken en meteen contact verloor, werd door de groep Bobet ingehaald. In grote lijnen ging de verdere strijd tussen vijf groepen: de eerste groep van 10 man met Van Breenen, Forestier en Laurédi, de tweede groep met Bobet, Ku bler, Schaer, Ockers, Beraud, Van Ge nechten en enkele anderen, de derde groep van tien man waartoe Wim van Est, Aio- mar, Rolland, Privat, Teisseire en Lucien Lazaridès behoorden, de vierde groep van zeven man met Nolten, Deledda, Tonello, ADVERTENTIE Uitsluitend bij Apothekers en Drogisten De tweede en laatste rustdag van de Tour viel op een Zondag, zeer ten ongerieve van de honderden journalisten en andere vol gers, die alle zaken en bedrijven gesloten vonden, die zij op rustdagen plegen te be zoeken voor het schoonmaken en het on derhoud van de wagens. Noch het perso neel van de autowerkplaatsen, noch de kappers en schoenmakers bleken bereid om voor de Tour een uitzondering te maken. Overigens hadden de renners zonder uitzondering de rustdag dringend nodig. De laatste twee étappes zijn uitputtend ge weest, vooral ook omdat de grote hitte volgde op het trieste en kille weer in het begin van de Tour. De Nederlandse ploeg, die naar Pelle- naars met zekere voldoening vaststelde tot nu toe de gunstigste financiële resultaten heeft behaald in weerwil van de teleur stellende étappe van Le Puy naar Lyon, heeft het grootste gedeelte van de dag in het hotel en op bed doorgebracht. Wim van Est, Faanhof en Van Breenen zijn 's avonds nog wat gaan fietsen. Maar Wagtmans voelde er even weinig voor als Nolten en Voorting. Wagtmans wilde de gehele dag gebruiken om te rus ten, iets waaraan hij dringend behoefte had. Misschien kon hij op die manier zijn vorm hervinden. Heeft Wagtmans teveel van zichzelf gevergd? Heeft hjj in de af gelopen maanden teveel gereden? Of is het onmogelijk voor een renner om des winters en des zomers aan één stuk door te rijden? „Fietsen doen we morgen weer", zei Nol ten, „alles op zijn tijd. Vandaag wil ik geen fiets zien". De Limburger heeft nog altijd last van een geforceerd spiertje in zijn rechterknie, overblijfsel van zijn val op een schipbrug in Normandië. Met drie of vier dagen rust zou hij er volkomen van af zijn. Maar hij mote nu eenmaal rijden en daardoor wordt het genezingsproces ver traagd. Vooral in de heuvelachtige étappes van het soort als de renners thans achter de rug hebben. Forestier op het moment dat hij de zestiende étappe van de Tour wint vóór Van Breenen, Vitetta, De Mulder en Laurédi. Vivier, Bober, Bernardo Ruiz en Perez en de vijfde grote groep, waarin Wagt mans zwoegde, tezamen met Voorting, Suykerbuyk, Faanhof, Molinères, Close, Hendrickx en later nog Bauvin. Even voor Vienne, 30 kilometer voor de finish, had de groep Bobet haar achter stand op de leiders van ongeveer 10 minu ten teruggebracht tot 31/2 minuut. De groep Van Est had daar 5 min. 40 sec. achter stand, de groep Nolten 9'/a minuut en de groep Wagtmans 15 minuten. Deze ver schillen wijzigden zich nog enigszins en uit de leidersgroep viel kort voor de fi nish Varnajo, die de prijs voor de meest strijdlustige renner veroverde, nog terug, maar de grote lijn bleef gehandhaafd. Alhoewel er wel degelijk strijd is ge leverd en er wel van inzinkingen maar niet van luieren sprake is geweest, bleef het gemiddelde in deze étappe bene den dat van het route-schema. De kop groep haalde 35,383 km per uur in plaats van 38 km, waarop het schema was bere kend. De grote hitte en de inspanningen van de vorige dagen waren hier ongetwij feld mede de oorzaak van. Vijf minuten later arriveerde het tweede groepje met de jarige Ferdi Kubler, die in de indsprint Schaer klopte, Ockers en Bobet en bijna twee minuten daarna reed een groepje binnen waartoe Wim van Est behoorde. Daarna duurde het een hele tijd voordat een Nederlandse renner zich meldde. Het was Nolten, die bijna niet van zijn fiets kon komen door zijn pijnlijke knie en 500 m voor de wielerbaan nog een lekke ban had gekregen, waardoor hij het contact met de groep, waarin hij steeds had gereden, had verloren. Hij verloor in Van Breenen deze étappe ruim lf/2 minuut op de drager van de gele trui Bobet. Anderhalve minuut na Nolten ging Voorting, samen met Bober, Mahé en nog enkele anderen over de streep. Zij werden gevolgd door een groep van 23 renners, bij wie zich de overige Nederlanders be vonden, Wagtmans, Faanhof en Suyker buyk en voorts onder meer nummero twee in het algemeen klassement Bauvin, die geruime tijd in deze étappe zoek was ge weest, omdat hij zover achter lag, Darri- gade, Rémy en Géminiani. Toen de balans opgemaakt werd bleek dat Wagtmans de best geplaatste Ne derlander bijna 15 minuten verloren had op Bobet en bij het begin van de Al pen-étappe ongeveer een half uur achter staat op de Fransman en dat alle anderen met uitzondering van Van Breenen, die naar de 22e plaats van het algemeen klas sement steeg verliezen leden. Wagt mans maakte een tuimeling in het alge- Bauvin was Vrijdag al vrijwel aan het einde van zijn krachten gekomen. Van hem kon men dus geen initiatief verwach ten. Kubler is vooral bekommerd om het behoud van zijn groene trui. Wagtmans zal pas later proberen terug te komen en Nolten is gehandicapt door zijn gebles seerde knie. Eigenlijk moest Bobet dus alleen de onberekenbare Schaer in de ga ten houden. Twintig kilometer van de start lag de eerste col van deze étappe, de Pertuis, meetellend voor het bergklassement. Maar lang voordat de eigenlijke klim begon openden Varnajo en Bahamontès de vij andelijkheden. Varnajo passeerde als eerste het hoogste punt met twee secon den voorsprong op de Spanjaard, Clerici volgde op 1 min. 15 sec., Van Genechten op 1 min. 17 sec. en Dotto op 1 min. 22 sec. Een groepje renners met Van Breenen passeerde het hoogste punt drie seconden later en met 2 min. en 5 sec. achterstand kwam Suykerbuyk door en met 2 min. 17 sec. Nolten. Het grootste obstakel van de étappe, de col van de République, was nog bijna 90 kilometer verwijderd. Maar al heel spoedig vormde zich een kopgroep van 12 man, die wel vijf renners kwijt zou raken, maar tot aan de finish toe onbedreigd de leiding kon behouden. Deze voorhoede bestond uit twee Franse nationalen, Laurédi en Forestier, twee Belgen, De Mulder en Van Genechten, drie renners van de Franse Zuid-Oost ploeg, Lucien Lazaridès, Dotto en Vitetta, de twee Zwitsers Clerici en Croci-Torti, Van Breenen, de Spanjaard Bahamontès en de man van de Franse Westploeg, Varnajo. De uitslag van de zestiende étappe van de Ronde van Frankrijk, van Le Puy naar Lyon over 194 km., luidde: 1. Forestier (Frankrijk) 5.28.58; 2. Van Breenen; 3. Vitetta (Frankrijk Z. O.)4. De Mulder (België) allen in dezelfde tijd als Forestier; 5. Laurédi (Frankrijk); 6. Clerici (Zwits.); 7. Dotto (Frankrijk Zuid Oost) allen in dezelfde tijd als Forestier; 8. Kübler (Zwits.) 5.34.06; 9. Schaer (Zwits.); 10. Ockers (België); 11. Malléjac (Frankrijk West); 12. Bobet (Frankrijk); 13. Brankart (België); 14. Van Genechten (België); 15. Bahamontès (Spanje); 16. Varcaio (Frankrijk West); 17. Bergaud (Frankrijk Zuid West) allen in dezelfde tijd als Kübler; 18. Rolland (Frankrijk) 5.36.17; 19. Van Est z. t.; 20. Quentin (lie de France) z. t.; 35. Nolten 5.45.40; 36. Voorting 5.47.17; 47. Faanhof 5.49.01; 48. Bauvin (Frankrijk N. O. C.) z. t.; 53. Wagtmans z. t.; 61. Suykerbuyk z. t. Het algemeen klassement luidt nu: 1. Bobet (Frankrijk) 94.51.20; 2. Schaer (Zwitser land) op 10.18; 3. Kübler op 10.30; 4. Malléjac (Frankrijk West): 5. Bauvin (Frankrijk N. O. C.); 6. Otto (Frankrijk Zuid Oost) op 20.04 7. Vitetta (Frankrijk Zuid Oost) op 20.57; 8. Ockers (België) op 22.25; 9. Laurédi (Frankrijk) op 23.07; 10. Bergaud (Frank rijk Zuid West) op 26.31; 11. Brankart (Bei- gië) 95.2117; 12. Nolten 95.21.51; 13. Wagt mans 95.22.13; 14. De Mulder (België) 95.25.26; 15. Van Est 95.27.00; 16. Clerici Zwitserland) 95.27.91; 17. Apo Lazaridès (Frankrijk Zuid Oost) 95.28.34; 18. Deledda (Frankrijk) 95.29.44; 19. Géminiani (Frankrijk) 95.33.25; 20. Mahé (Frankrijk West) 95.34.10; 21. Voor ting 95.36.12; 22. Van Breenen 95.37.07; 48. Faanhof 96.36.11; 66. Suykerbuyk 97.21.30. Het ploegenklassement van de étappe luid de: 1. Frankrijk 16.31.02; 2. Frankrijk Zuid Oost 16.34.13; 3. ex aequo: België 16.37.10; 4. Zwitserland z. t.; 5. Spanje 16.46.40: 6. Nederland (Van Breenen, Van Est, Nolten) 16.46.40; 7. Frankrijk Zuid West 16.54.16; 8. Frankrijk West 16.55.29; 9. Ile de France 17.07.17; 10. Frankrijk N. O. C. 17.27.03; 11. Luxemburg/Oostenrijk 17.59.59. Het ploegenklassement luidt nu: 1. Zwit serland 284.28.21; 2. Frankrijk 284.41.36; 3. België 284.46.34; 4. Nederland 284.50.47; 5. Frankrijk Zuid Oost 285.28.46; 6. Frankrijk West 289.46.13; 7. Spanje 286.08.20; 8. Frank rijk N. O. C. 286.32.43; 9. Frankrijk West 286.40.16; 10. Ile de France 286.59.51; 11. Lu xemburg/Oostenrijk 290.04.25. ccooococcco cooooocooooooococoococ 1CCOCOOOOOOOOOOOOC 0 8 'i De Tour de France van dit jaar is zeer 8 zwaar. De karavaan - doodmoe na zes- tien étappes - werd Zondag tijdens de 8 lome rustdag in Lyon, reeds nerveus bij 8 de gedachte dat in de komende dagen R 1 enkele Alpenreuzen op het programma 5 staan, die ongetwijfeld nog meer slacht- 8 offers zullen eisen. 8 Twee fasen van de ronde zijn voorbij, 3 de eerste fase ging tot Bordeaux, tot aan de Pyreneeën. Reeds toen waren 18 van j de 110 renners, die vol goede moed in Amsterdam waren vertrokken, uit de deelnemerslijst geschrapt. In het tweede 0 gedeelte waren de toppen der Pyre- 8 neeën in de étappe opgenomen, gevolgd 8 door enkele lastige étappes van het 8 8 Franse middengebergte. Vermoeid door 8 de felle strijd van 16 dagen, vermoeid g ook door de hitte, die schommelde tus- 8 3 sen de 25 en 30 graden Celsius, kwam R de karavaan in Lyon aan. Wederom had 8 8 men 18 renners onderweg verloren. 8 Éénderde gedeelte van de gecontrac- 8 8 teerde renners heeft thans de strijd ge- - 8 staakt of werd geschrapt wegens het 8 overschrijden van de tijdslimiet in een 8 8 étappe. Een limiet, welke niet voor het 8 8 algemeen klassement geldt, want waar - zou anders Dierkens blijven, die 4 uur g 8 achterstand heeft op Bobet? Wij ver- R 8 klappen geen geheim, indien wij zeg- R 8 gen, dat aan de voet van de Alpen van 8 3 de 74 renners die over zijn gebleven 8 8 zeker twintig niet of bijna niet meer in 8 R staat zijn de bergetappes te overwinnen g 8 of binnen de toegestane tijdslimiet te 8 8 arriveren. En daarmede zouden enkele 8 deskundigen gelijk krijgen, die voor- 3 speld hebben dat slechts de helft van 8 8 de karavaan, in Amsterdam gestart, in g 8 'Parijs zal aankomen. 8 8 8 GOOOOOCOOOCOOOOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOC Het bergklassement na de 16e étappe luidt: 1. Bahamontès (Spanje) 52 punten; 2. Bobet (Frankrijk) 36 pnt.; 3. Van Genechten (Bel gië) 24 pnt.; 4. Malléjac (Frankrijk West) 22 pnt.; 5. Le Guilly (Ile de France) 17 pnt.; 6. Varnajo (Frankrijk West) 15 pnt.; 7. Kübler (Zwitserland) 14 pnt.; 8. ex aequo Bauvin (Frankrijk N. O. C.) en Close (Bel gië) ieder 13 pnt.; 10. Ockers (België) 11 pnt.; 16. ex aequo: Géminiani (Frankijk), Masip (Spanje) en Nolten ieder 4 pnt.; 19. ex aequo: Voorting, Darrigade (Frankrijk) en Forlini (Ile de France) ieder 3 pnt.; 22. ex aequo: Quentin (Ile de France) en Van Breenen ieder 2 punten. Na de 16e étappe luidt het puntenklasse ment: 1. Kübler (Zwits.) 130 pnt.; 2. Schaer (Zwits.) 181 pnt.; 3. Ockers (België) 193 pnt.; 4. Van Est 334,5 pnt.; 5. Forlini (Ile de France) 340 pnt.; 6. Bobet (Frankrijk) 397,5 pnt.; 7. Bauvin (Frankrijk N .O. C.) 397,5 pnt.; 8. Wagtmans 435 pnt.; 9. Nolten 475 pnt.; 10. Van Genegten (België) 505, pnt. De volgende renners kwamen na de slui ting van de controle aan: De Rijcke (België), Dacquey (Frankrijk N. O. C.) en Polo (Frankrijk Zuid Oost). ADVERTENTIE Voor de 59ste maal is op de renbaan van Berlijn-Mariëndorf de jaarlijkse Duitse draversderby gehouden, welke begiftigd is met een prijs van 30.000 mark. Winnaar werd „Vielliebehen" met Walter Heitmann. Dit is de eerste derby-overwinning van Heitmann sedert zijn 30-jarige carrière.Met anderhalve lengte voorsprong ging „Viel- liebchen" door de finish. Voor het paard werd een km-tijd van 1 min. 26.8 sec. ge noteerd. Het bestuur van de belangenvereniging van tweede-, derde- en vierde klassers van district Zuid I is in Breda bijeengeweest ter bespreking van Jiet voorstel van het bondsbestuur van de KNVB, dat in de op 14 Augustus te houden buitengewone bondsvergadering zal worden behandeld. In principe verklaarden alle leden zich tegen het geven van een vergoeding aan spelers in welke vorm ook. In de loop van deze week zal echter een enquête gehouden worden onder alle twee de-, derde- en vierde klassers van Zuid I, waarin het standpunt der verenigingen zai worden gevraagd over het instellen van een hoofdklasse en over het geven van vergoeding aan spelers. De eerste wedstrijd van de West-Indische tournée is voor de Nederlandse hondsvoet balploeg op een nederlaag uitgelopen. In het uitverkochte RIF-stadion in Willemstad verloor het bondselftal verdiend met tweenul van Curacao. Met rust hadden de Curapaoenaren met eennul de leiding. Het treffen begon bijna drie kwartier te laat, waardoor de zon belangrijk aan kracht had ingeboet en het heetste gedeelte van de dag achter de rug was. Niettemin bleek de temperatuur toch nog een ernstige han dicap voor de Nederlandse ploeg. Bies- brouck won de toss en koos de wind mee. Met de passaat in de rug startten de oran jebroeken overrompelend, kennelijk met de bedoeling zo snel mogelijk een doelpunt te forceren en daarmee de voornaamste te genstand te breken. Doch de opzet slaagde niet. Want toen na een kwartier bleek, dat de Curacaose achterhoede de Nederlandse aanval zonder al te veel inspanning de baas kon, herwonnen de gastheren volledig hun zelfvertrouwen en met groot enthou siasme trokken zij in de aanval. Bovendien bleek het hoge aanvanestempo te veel van de Nederlanders te hebben gevergd. In de Nederlandse gelederen kwam men naar mate de strijd vorderde hoe langer hoe minder snel uit de voeten. En voorts vonden de Nederlandse voorwaart- sen een verdediging met doelman Hato aan het hoofd op hun weg, die met de bal wel raad wist. De Curapaoenaren namen dan ook lang zaam maar zeker het initiatief en toen in de 29e minuut uit een aanvankelijk on schuldig lijkende aanval over links de bal door Jansen goed werd voorgezet, was Go mez er als de kippen hij om met een on houdbaar schot van enkele meters afstand het Curapaose overwicht tot uitdrukking te brengen (10). Dit succes deed het enthousiasme aan Curapaose zijde tot een hoogtepunt stijgen; aan de andere kant begonnen de Neder landse spelers steeds trager te reageren. Het plaatsen werd slecht, de fut raakte er uit en reeds voor de rust wezen alle teke nen erop dat de Nederlandse ploeg was uitgespeeld. Die indruk werd in de tweede helft be vestigd. Wie mogelijk aan een Nederlands kwartiertje na de rust gedacht mocht heb ben, kwam al heel snel op die veronder stelling terug, want na de hervatting werd er voor het grootste gedeelte van de tijd op de Nederlandse helft geopereerd. Ne derland moest het van sporadische uitval len hebben, maar de traagheid van de teruggetrokken Nederlandse voorwaartsen stond succes in de weg. Acht minuten wa ren na de pauze verstreken toen Curapao wederom scoorde. Dit doelpunt werd ech ter afgekeurd, omdat Steiger de bal uit handen werd gekopt. Het betekende echter uitstel van execu tie. Uit de vrije schop die Nederland kreeg te nemen belandde de bal opnieuw voor het Nederlandse doel. Er ontstond een scher mutseling waarbij de Nederlandse achter hoede er niet in slaagde schoon schip te maken. Bernadina kreeg toen plotseling de bal voor zün voeten en door de wirwar van benen schoot hij hard langs Steiger (20). Dit betekende voor het Nederlandse elf tal de genadeslag. De watervlugge Cura caose spelers waren hun tegenstanders thans in alle opzichten de baas en voor het Nederlandse doel werd het paniekvoetbal. Biesbrouck was vrijwel de enige, die het hóófd koel hield. Het spel werd ook ruwer, waarbij men van beide zijden een duit in het zakje deed. Ven Melis liet zich vervangen door Bleyen- berg en voor Van der Kuil kwam Brooy- mans het veld in, doch deze verse krachten konden toch niet verhinderen dat in het overigens weinig interresante laatste kwartier de vermoeide Nederlandse ploeg geen been meer aan de grond kreeg. Na afloop heerste er in de kleedkamei bij de Curapaoenaren uitbundige vreugde. Het klimaat had, zo zeiden de Nederlan ders, veel te veel voor hen betekent. Ir. Hopster vond de Curapaose spelers stukken sneller dan de Nederlanders. „Hato was fan tastisch. En ondanks de nederlaag zijn we vol goede moed voor de tweede wedstrijd tegen Curapao op Donderdag", zo ver klaarde hij. ADVERTENTIE HAARLEM ELECTRISCI1E INSTALLATIES LUIDSPREKENDE TELEFOON-INSTALLATIES Om de Davis Cup Na de tweede dag van de Davis cupwed strijd FrankrijkZweden in de finale van de Europese zóne, die in Parijs wordt ge speeld, hebben de Zweden met 3-0 de lei ding. Haillet (Fr.) verloor van Bergelin (Zwe den 6-4, 5-7, 6-3, 3-6, 0-6; Rémy (Fr.) verloor van Davidson (Zweden) 1-6, 6-3, 3-6, 4-6 en Sven Davidson en Torsten Jo hansson versloegen de Fransen Paul Rémy en Jean Dukos de la Haille met 6-3, 6-4, 3-6, 9-7. Met nog twee enkelspelen te spe len heeft Zweden de finale dus reeds ge wonnen. In en om de beroepsvoetbalclubs in het Zuiden en in Rotterdam lopen geruchten dat enkele van de spelers, die op dit mo ment met het bondselftal van de KNVB de West-Indische tournée meemaken, reeds contracten zouden hebben getekend met beroepsclubs. Dit zou dan ook de reden zijn, waarom verschillende profclubs nog slechts een gedeelte van hun spelers heb ben bekend gemaakt. Een dag na het ver trek van de bondsploeg werd met betrek king tot de profclub „Rotterdam" de naam van Terlouw genoemd. Sparta wist niets van een eventueel tekenen van Terlouw. Bij het bondsbureau van de KNVB kon men de geruchten bevestigen noch tegen spreken. Naar aanleiding van deze geruchten in Nederland heeft de heer Hopster op Cura pao verklaard weinig commentaar te hebben. Hij had van de geruchten niets vernomen, doch verklaarde niet verbaasd te zullen zijn, wanneer bij terugkeer in Nederland een dergelijke entdekking zou worden gedaan. Terlouw was verontwaardigd toen hij vernam, dat hij was aangeduid als één der spelers, die een contract voor de profclub ..Rotterdam" had getekend. „Er is geen sprake van,", zei de Spartaan. „Wel hebben ze mij een aanbod gedaan, maar ik heb geweigerd. En ik kan wel zeggen dat nie mand van de spelers, die hier op Curapao zijn, een contract heeft getekend. Overi gens," zo voegde Terlouw er aan toe, „is de situatie in Nederland langzamerhand wel erg verward geworden, nu er drie in stanties zijn, die geld beloven." Dc profclub ,»Den Haag" heeft, naar wij vernemen, thans met elf spelers een con tract gesloten. Het zijn: De Harder (ex- Bordeaux), Van der Steen (ex-Wassenaar), IVillems, Anraad, Krybölder, Clavan (allen ex-ADO), Onink, Willemsen (beiden ex- VUC), Van der Borg (ex-DHC), Kraak (ex-Stormvogels) en Walhout (ex-NOAD). Kraak Clavan Dinsdagavond 27 Juli zal op Duinhorst in Wassenaar onder leiding van de Hon gaarse oefenmeester Halpern de eerste trai ning worden gehouden. „Den Haag" voert met nog verschillende andere spelers on derhandelingen. V oor zifter C uracaose bond: Naar aanleiding van het bezoek van het Nederlands bondselftal aan de West, heeft de voorzitter van de Curapaose voetbal bond, de heer Mordi Maduro, medegedeeld dat een bezoek van een Antilliaans voet balelftal aan Nederland niet onwaarschijn lijk is. De heer Maduro zei, dat veel zou afhangen van de prestaties, die de Cura paose spelers zullen leveren in de komende wedstrijden tegen Nederland en in de wed strijden van de Pan-Amerikaanse spelen. Zijn die resultaten goed, dan bestaat de kans, dat een vertegenwoordigend elftal in 1956 enkele wedstrijden in Nederland zal spelen. De heer Maduro, die het eindtournooi om het wereldkampioenschap in Zwitserland heeft bijgewoond, achtte de sterkte van de ploeg van Curacao gelijk aan die van Mexico en Korea. De kansen voor de ko mende wedstrijden tegen Nederland noem de hij gelijk. „Wij hebben de voordelen van het kli maat en het terrein. De Nederlanders heb ben beslist een betere techniek en balcon- tróle", was zijn oordeel. Sprekende over de mogelijke invoering van het semi-professionalisme in Neder land, zei de voorzitter van de Curapaose voetbalbond dat een en ander dezelfde ge volgen voor Curapao zou kunnen hebben, zodat in de toekomst de spelers van het Curacaose elftal premies zouden ontvangen voor training en wedstrijden van dit elftal. Hij toonde zich een tegenstander van het geven van premies bij normale competitie wedstrijden. Zaterdag is de nationale Zeilkoningin de 21-jarige Hiske de Vries ingehuldigd. We zien de koningin hier met haar hofdames tijdens de rondvaart door Sneek. Op de achtergrond de Sneeker Waterpoort,

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 5