Bobet - étappe winnaar in Briangon verbetert zijn kansen op eindzege V.S.V. dient motie in bij de K.N.V.B. Wagtmans herstelde zich in achttiende étappe Eerste prof-training van Kraak Ii Goed wandelweer bij Vierdaagsen Koelkasten Gelijk spel van Nederlandse bondsploeg tegen Aruba: Nederlandse ploeg liep in op België Klassementen Henk Schijvenaar in profclub „Utrecht" WOENSDAG 28 JULI 1954 A/X-LES-BA/NS plainpalais -'pres f cau bier BRIANCON De Tour vandaag Golf Grappasoni won barrage tegen De Wit Zwemmen Record 100 m schoolslag Indeling reserveteams voetbalverenigingen H. 3. MAERTENS N.V Waterpolo Haarlem-dames versloegen DWR met vijf-drie Roeien „Spaarne" in finale Derde testmatch eindigt in draw De zon scheen gisteren fel op de pasovergang van de Isoard, bijna 2400 meter boven de zeespiegel. Tiendidzenden mensen wachtten hier op de doorkomst van de Tour-renners. Met bijna veertig minuten vertraging op het tijdschema kondigde een steeds meer aanzwellend gejubel van het publiek langs de laatste lussen van de col de komst van de eerste renner aan. Zou het Bobet zijn, de favoriet, die de aanval had ontketend en zijn concurrenten één voor één van zijn wiel had gereden? Of de Spaanse bergspecialist Bahamontès, die hem op het laatste stuk sterk had bedreigd? Het gejuich verdubbelde in kracht en in de kromming van de weg, vlak voor het hoogste punt, verscheen een renner in een gele trui: Bobet had de rit gereden precies volgens zijn plan en ging als eerste onder het spandoek door om vervolgens, na zijn dorst gelest te hebben, de hel lingen af te stormen voor de 24 kilometer, die hem nog van de finish scheidden. Met 50 seconden voorsprong op Bahamontès, de renner die wel klimmen maar niet dalen kan, was hij behoudens totaal onvoorziene omstandigheden al zeker van de overwinning, die hem dan ook niet is ontgaan. Tevens verbeterde hij zijn positie in het algemeen klassement, zodat er wel zeer vreemde dingen zouden moeten gebeuren wil Bobet niet, evenals verleden jaar, als winnaar van de Tour in Parijs arriveren. De étappe van Grenoble naar BrianSon (216 km) gold als één van de zwaarste zo niet de allerzwaarste van de Tour. De col de Vars was ditmaal niet in het schema opgenomen. Daarvoor hadden de organisa toren twee andere bergen gekozen. De Col de Laffrey, 20 km van de start en ruim 70 kilometer verder de Col de Bayard, die eigenlijk helemaal geen col is, maar een opeenvolging van lange, niet steile hellin gen. Het culminatiepunt van alle moeilijk heden was de bewuste en door vele renners gevreesde Isoard, waarvan het hoogste nunt een kleine 25 kilometer voor de fins-h ligt. Slechts 73 renners waren uit Grenoble vertrokken, want Géminiani liet verstek gaan. Bij de bestijging van de eerste col verbrokkelde het peloton. Zoals te ver wachten was, want zo kort na de start waren de meesten nog niet op toeren. Var- najo ging het eerste weg, maar Bahamon tès achterhaalde hem zonder enige moeite en won de punten op de top van deze col, De Laffrey, met 55 sec. voorsprong op Le Guilly, die andermaal Bobet versloeg in een sprintje voor de tweede plaats. Van Genechten was vierde en daarna passeer den Dotto en Bergaud. Bauvin had hier anderhalve minuut achterstand en Kübler enkele seconden meer. Van de Nederlan ders boekte Van Breenen, die tegelijk met Mirando en Ookers doorkwam,tweeënhalve minuut achterstand; Nolten, Van Est en Wagtmans ruim 3 minuten, Suykerbuyk 6 minuten, Voorting ruim 7 en Faanhof meer dan 8 minuten. Maar deze verschillen waren van weinig betekenis, want alle achterblijvers, be halve Bellay van de N.O.C.-ploeg en de Belg Hendrickx, kregen gemakkelijk aan sluiting met het peloton, dat zich in de afdaling spoedig vormde en de rit in een zeer kalm tempo voortzette. Het parcours voerde daarna door een vallei, een zeer ge accidenteerd terrein, dat zich uitstekend voor uitlooppogingen leende. Maar het schrikbeeld van de Isoard beheerste de gedachten en niemand trachtte weg te komen. Op de col van de Bayard, 90 kilo meter van Grenoble, was het wederom Bahamontès die als eerste door kwam, na dat hij in een fel sprintje Mahé had ge klopt. Met enkele tientallen seconden volg den Bobet en Kübler en vervolgens het gehele peloton. Offensief Toen was het al duidelijk dat men geen uitlooppoging meer behoefde te verwach ten tot aan de voet van de Isoard en dat de strijd zou worden uitgevochten op de 30 km lan?e bergwegen tot aan de top. Twaalf kilometer voor de top nam Loui- son Bobet, de man die de Isoard als ziin speciaal oneratieterrein beschouwt en die verleden jaar op deze col de gele trui had veroverd, die hij tot Parijs zou blijven dragen, het initiatief. De smalle bochtige en snel steigende weg was hier zeer slecht, zanderig en met grint en puntige keien bedekt, maar daarom juist had Bobet dit punt uitgekozen voor zijn offensief. Hij demarreerde scherp, kwam los, doch werd ingehaald door de narate en z<>er strijdlustige Kübler en door de Breton Malléjac. Even later voegde Wagtmans, die zich uitstekend hersteld had en ook on een kans zat te loeren, zich bij hen. Bijna twee kilometer lang bleef het kwartet bijeen. Achter hen werd het peloton uitgerekt tot een lange sliert. Nolten lag in deze fase van' de strijd twee minuten achter. Hij reed goed, maar niet op zijn best, wat te wiiten was aan de blessure in zijn rechter dijbeen. Bobet controleerde voortdurend de posi tie aan de kou. Hü had ziin krachten goed verdeeld en toen hij op een gegeven mo ment andermaal demarreerde was er nie mand die ziin wiel kon houden. Over de verschrikkelijke slechte, zeer smalle weg, langs de Case Déserte, twee kilometer voor de nasovergang, steeg Bob»t in een gelijk matig tempo en zonder zijn krachten te forceren. En zelfs de vervaarlijke klimmer Baha montès, die alles op alles zette om ook deze col op zijn naam te schrijven, kon hem niet meer bedreigen. Met 50 seconden voor sprong ging de Fransman, die door zelf de aanval te lanceren wederom toonde de capaciteiten van een Tourwinnaar te be zitten afgezien van zijn uitnemende rennerskwaliteiten het eerst over de nachoogte. Promot werd hem 's avonds de orijs voor de meest strijdlustige renner toegekend. Bergaud werd derde op 1 min. 17 sec., Kübler vierde on 1 min. 42, Ockers vijfde eveneèns op 1.42, Van Genechten zesde op 2.20, Mahé zevende in dere'fde tijd, Wagt mans achtste on 2.35. Dotto negende in dezelfde tijd en Kuiz tiende op 3.25. Nolten kwam als veertiende door on 3.55, Van Breenen Dasseerde op 5 min. 35 sec., Van Est als 28e on 7, Voorting als 30e op 7.20 en Suykerbuyk als 32e op 7.3-5. Faan hof had toen ruim 11 m'nuten achterstand. Van Est viel weer In dikke stofwolken, die het zicht soms tot enkele tientallen meters beperkten en over een weg, die aanvankelijk even on gelijk en met scherp steenslag bedekt was als het stuk voor de pasovergang, stoven renners en volgers de zigzagbochten door voor de afdaling naar het 1000 meter lager gelegen Briangon. Tal van deelnemers moesten afstappen wegens lekke banden en sommigen kwamen ten val. Acht voetballers zijn Dinsdagavond op het winderige Duinhorst in Wassenaar op het eerste officie.e trainings-appèl van de prof club „Den Haag'' verschenen. Drie van de elf door „Den Haag" gecontracteerden ont braken: Bertus de Harder, die in verband met zijn verhuizing in Bordeaux vertoefde, Van der Borg, die ziek was en Walhout, om dat diens contrac. volgende week pas in gaat. Vaar Van der Steen, Willems, Onink, Willemsen, Krybolder, Anraad, Clavan en Kraak waren er wel om de eerste vijf gul den te verdienen Ze moesten er overigens heel wat voor doen, want oefenmeester Vilmos Halpern is dat kwam vast te staan een geduchtige trainer. Voor Piet Kraak werd de wijze, waarop de Hongaar hem onderhanden nam, helemaal geen genoegen. Na tien minuten de b.'l vv.i rile kanten op zich te hebben sr zien vliegen, verliet de bh-ke Kraak het doel om ergens op het veld te gaan zitten en zodoende wat op verhaat te komen. Hetgeen niet best Kraak (links vooraan) en Clavan (rechts vooraan) op de eerste trainingsavond van de profclub „Den Haag" scheen te lukken, want vijf minuten later vertrok hij naar de kleedkamer. Anraad nam toen zijn plaats in en die hield het langer vol. Maar toen Halpern het genoeg vond verliet de ex-A.D.O.'er toch ook hijgend en puffend de grasmat. Van de zes veldsoelers had het handjevol belangstellenden tol op dat ogenblik nog niet veel gezien Die bielden zich namelijk aan de andere kant van het veld op met rustig een balletje trappen. Dat werd anders toen Halpern verzamelen blies. Want daarna waren zij, met allerhande bal- en loopoefe ningen, constant in de weer. Of „Den Haag" Duinhorst zal gaan be spelen, staat nog niet vast. Onderhandelingen zijn daarover nog steeds gaande. De Haagse profs zullen in een groen shirt, waarover een gele V, en een gele broek uitkomen. 1626' Chambery l<"\ T Aiguebelle Si Jean gde - Maurienne ^LQjJTAREr Tot deze laatsten behoorde Wim van Est, die een soortgelijke val als Maandag maak te in een bocht. Van Est wil als best ge plaatste Nederlander in Parijs eindigen, maar bij het dalen neemt hij daarvoor veel te veel risico. Ook werd deze driestheid hem 6 kilometer na de overgang van de pashoogte noodlottig, want hij verloor kost bare tijd. Als pleister op de wonde kreeg hü des avonds de prijs voor de grootste pechvogel. Nolten, die bij het klimmen en dalen weer zijn mannetje stond, kreeg eveneens pech. Tijdens die dolle afdaling in wolken stof naar Briangon liep de ketting van zijn fiets af, evenals die van Suykerbuyk. Nol ten verloor tal van seconden, die kostbaar waren en hem één of twee plaatsen hebben doen inboeten. Bobet won de étappe vóór Kübler en Bergaud, maar Wagtmans had tijdens de afdaling zijn positie kunnen verbeteren en was Bahamontès, Ockers, Van Genech ten en Mahé voorbijgesneld.Hij werd vierde ongeveer 4<4 minuut achter de winnaar. Een goede prestatie. Nolten werd tiende op ruim 6 minuten en Van Breenen 15e op 7 minuten. Voorting klasseerde zich 25e, Suy kerbuyk werd 27e, Van Est 42e en Faan hof 49e, Weer winst Dit waren zulke goede resultaten, dat van een volledig herstel van de Nederland se ploeg gesproken mag worden. En dat nog wel in de zware étappe van de Isoard. In het ploegenklassement wonnen de Ne derlanders 1 min. 32 sec. op Bielgië, maar blijven op de vierde plaats staan. Wagtmans steeg in het algemeen klasse- sement drie plaatsen en Van Breenen schoof ook nog een plaats op, terwijl Nol ten en Voorting, alhoewel zij beiden ter rein verloren op Bobet, hun posities hand haafden. De üitslag van de achttiende étappe van Grenoble naar Briangon over 216 km. luidt: 1. Bobet (Framkr.) in 7.26.42; 2. Kübler (Zwits.) 7.28.31; 3. Bergaud (Fr. Z. W.) 7.29.54; 4. Wagtmans (Ned.) 7.31.18; 5. Ba hamontès (Spanje) 7.31.23; 6. Dotto (Fr. Z, O.) 7.32.02; 7. Malléjac (Fr. W.) 7.32.03; 8. Lauréd'i (Frankr.) z. t.: 9. Ockers (België) 7.32.04; 10. Nolten (Ned.) 7.32.57; 11. Teis- seire (Frankr.) 7.33.13; 12. Vitetta (F. Z. OJ 7.33.15; 13. Van Genechten (België) 7.33.43; 14. Brankart (België) z. t.; 15. Van Breenen (Ned.) 7.33.44; 16. Schaer (Zwits.) z. t.; 17. Ruiz (Spanje) 7.33.45; 18. Mahé (Fr. W.) 7.33.59; 19. Close (België) 7.34.24: 20. Apo Lazaridès (Fr. z. O.) 7.34.29; 25 Voorting (Ned.) 7.36.16: 27. Suvkerbuyk (Ned.) 7.37.39; 42. Van Est (Ned.) 7.41.25; 49. Faanhof (Ned.) 7.43.48. Het algemeen klassement luidt: 1. Bobet (Frankr.) 107.59.10; 2. Kübler (Zwits.) 108.11.59 op 12.49; 3. Schaer (Zwits.) 108.16.56 op 17.46; 4. Malléjac (Fr. W.) 108.22.25 op 23.15; 5. Dotto (Fr. Z. O.) 108.25.34 op 26.24; 6. Ockers (België) 108.27.57 op 28.47; 7. Bergaud (Fr. Z. W.) 108.29.53 op 30.43; 8. Vitetta (Fr. Z. O.) 108.31.09 op 31.59; 9. Lau- rédi (Frankr.) 108.31.46 op 32.36; 10. Bauvin (Fr. N. O. C.) 108.33.43 op 34.33; 11. Brankart (België) 108.37.08; 12. Wagtmans (Ned.) 108.43.55; 13. Apo Lazaridès (Fr Z. O.) 108.45.11; 14. Nolten (Ned.) 108.45.12; 15. Cle rici (Zwits.) 108.48.09; 16. De Mulder (Bel gië) 108.51.11; 17. Van Breenen (Ned.) 108.52.59; 18. Van Est (Ned.) 108.55.12; 19. Mahé (Fr. W.) 108.55.27; 20. Voorting (Ned.) 108.57.44; 44. Faanhof (Ned.) 110.12.12; 57. Suykerbuyk (Ned.) 110.46.05. Het ploegenklassement van de 18e étappe luidt: 1. Frankrijk 22.30.58; 2. Zwits. 22.37.31; 3. Nederland (Wagtmans, Nolten. Van Bree nen 22.37.59; 4. België 22.39.30; 5. Fr. Z. O. 22.39.48; 6. Spanje 22.40.54; 7. Fr. Z. W. 22.52.18; 8. Fr. W. 22.52.52; 9. Fr. N. O. C. 22.59.24; 10. Ile de France 23.09.18; 11. Lux./ Oostenrijk 23.31.46. Het algemeen ploegenklassement luidt: 1. Zwitserland 324.11.42; 2. Frankrijk 324.25.14; 3. België 324.40.44; 4. Nederland 324.42.57; 5. Fr. Z. O. 325.12.31; 6. Fr. W. 326.00.03; 7. Spanje 326.05.47; 8. Fr. Z. W. 326.52.11; 9. Fr. N. O. C. 326.54.34; 10. Ile de France 327.34.30; 11. Lux./Oostenrijk 331. 33. 30. Het bergklassement luidt: 1. Bahamontès (Spanje) 76 pnt.; 2. Bobet (Frankr.) 43 pnt.; 3. Van Genechten (België) 32 pnt.; 4. Le Quilly (Ile de France) 27 pnt.; 5. Kübler (Zwits) 26 pnt.; 6. Malléjac (Fr. W.) 23 pnt.; 7. Ockers (België) 17 pnt.; 8. Vamajo (Fr. W.) 15 pnt.; 9. ex aequo: Bauvin (Fr. N. O. C.) en Close (België) ieder 13 pnt.; 17. ex aequo: Géminiani (Frankr.), Masip (Spanje), Nolten (Ned.) en Apo Lazaridès (Fr. Z. O.) 4 pnt.; 21. ex aequo: Voorting (Ned.), Darri- gade (Frankr.), Forlini (Ile de France) en Wagtmans ieder 3 pnt.; 25. ex aequo: Quen- tin (Ile de France), Van Breenen (Ned.) en Mahé (Fr. W.) 2 pnt. Het puntenklassement luidt: 1. Kubler (Zwits.) 135 pnt.; 2. Schaer (Zwits.) 199 pnt.; 3. Ockers (België) 206 pnt.; 4. Van Est (Ned). 399,5 pnt.; 5. Bobet (Fr.) 403,5 pnt.; 6. For lini (Ile de France) 462 pnt.; 7. Wagtmans (Ned.) 470 pnt.; 8. Bauvin (Fr. N. O. C.) 472,5 pnt.; 9. Nolten (Ned.) 514 pnt.; 10. Vi tetta (Fr.) Z. O.) 535,5 punten. Naar wjj vernemen zal de oud-E.D.O.- speler en oud-international Henk Schjjve- naar in het komend seizoen voor de prof club „Utrecht" uitkomen. Schijvenaar, die na zijn herstel van een beenbreuk in een inter- landwedstrpd nog enkele malen voor E.D.O. uitkwam, speelde daarna voor de derde klasser J.O.S. Eveneens hebben een contract voor „Utrecht" getekend de oud Elinkwijk-keeper Boudewijn, Gademans (ex Velox), Van Rheenen (ex Zeist), die verschillende malen in vertegenwoordigende provinciale ploegen uitkwam, en de oud K.F.C.'er Dinkelberg, die sinds kort zijn werkzaamheden in Utrecht heeft. De Spanjaard Bahamontès is vandaag tijdens de negentiende étappe van de Tour de Franse als eerste de Col du Galiber, een berg van de eerste catagorie, gepasseerd op 32 km. van de start. De Spanjaard had 20 sec. voorsprong op Dotto van de Franse Zuid Oostploeg en 52 sec. op Mirando van de zelfde ploeg. Na een spannende barrage tegen de Haagse professional Gerard de Wit heeft de Italiaan Grappasoni beslag gelegd op het internationaal open golfkampioenschap van Nederland. Na de ochtendronde stond De Wit met 71 slagen four up tegen Grappasoni, die 75 no teerde. Maar in de middagronde, die door talrijke toeschouwers werd gevolgd, had de inmiddels tot stormkracht aangewakkerde wind zoveel invloed op de lange slagen, dat de scores stegen. Na een wisselende strijd met een prachtige 18e hole was de stand Grappasoni 79, De Wit 83, beiden dus een totaal van 154. Welgemoed trok men toen maar weer naar de eerste hole om in een duel om de eerste gewonnen hole uit te maken wie zich kam pioen zou mogen noemen en de 1500 gulden in de zak zou mogen steken. Deze 37e hole maakte een eind aan de strijd. Grappasoni kon na 4 slagen de bal uit de hole halen, De Wit's bal bleef bij de putt op de rand van de hole liggen. Bekkering van de zwemvereniging Sleu telstad uit Leiden heeft in het overdekte zwembad in Leiden een geslaagde poging ondernomen als eerste zijn naam op de nieuwe Nederlandse recordlijst van de 100 meter schoolslag te brengen. De limiettijd was vastgesteld op 1 min. 15.3 sec. Bekke ring zwom de afstand in 1.14.5 en bleef dus 0.8 sec. onder de limiet. De sombere voorspellingen ten spijt, was het op de eerste dag van de 38e internatio nale Vierdaagse in Nijmegen, waarvan het parcours liep tussen de boomgaarden van de Over-Betuwe, uitgezocht wandelweer. Ge huld in regen-kleding en met parapluies vertrokken de wandelaars bij het morgen krieken uit Nijmegen, voorbereid op een zeer natte dag. De vooravond van het wandelfeest (de vlaggenparade onder stromende regen en de wegens het slechte weer afgelaste taptoe) beloofde weinig goeds. Maar de Nijmeegse Vierdaagse bezit nu eenmaal een traditie van zonnigheid en nauwelijks waren de eerste wandelaars zingend en wel de Betuwe ingetrokken, of de zon brak door. Zij bleef niet, maar het bleef op enkele ogenblikken na de hele dag droog, zodat de wandelaars droog terug kwamen met achterlating van slechts 31 uitvallers. Overal in de dorpen was wederom zeer grote belangstelling voor de kleurige, ein deloze colonnes. In Eist, waar het gemeente bestuur (en „Eist Vooruit") traditiegetrouw de leiders van de NB VLO en de Vierdaagse ontvingen. Het muziekcorps der Luxem burgse jagers zorgde voor het gemeentehuis voor marsmuziek. Indien men in de komen de dagen dit gunstige weer houdt en zowel regenbuien als een gloeiende zon achterwege blijven wordt deze Vierdaagse ondanks het grote aantal deelnemers er één met een mi nimum-record aantal uitvallers. Een element van spanning in deze van wedstrijdsfeer vrij gehouden afstandsmarsen krijgt deze Vier- daaagse nu toch: men vraagt zich af of het aantal deelnemers, dat de marsen volbrengt, boven de 10.000 zal blijven. Er wordt zelfs beweerd, dat er weddenschappen zijn afge sloten omtrent deze vraag. Er zijn nu nog 10.282 deelnemers over en vorig jaar was het aantal uitvallers gedurende de vier dagen 324 man en van hen waren er al 50, die op de eerste dag er de brui aan gaven. In Apeldoorn Toen om zes uur in de morgen de eerste van de 462 deelnemers aan de NWBvier- daagse startten, stond er een straffe wind, waarbij een waterig zonnetje nu en dan de deelnemers van haar stralen liet genieten. Opa Schram tijdens de eerste dag van de Vierdaagse in Nijmegen De voetbalvereniging V.S.V. hield haar al gemene ledenvergadering, waarvoor grote be langstelling onder de leden bleek te bestaan. De heer M. Strijder werd als bestuurslid gekozen voor de aftredende heer A. Don, die zich niet herkiesbaar had kunnen stellen. Laatstgenoemde stelde zich wel beschikbaar als lid van de financiële commissie. Nadat de aanwezige leden via toelichting van de voorzitter van V.S.V. de heer Rot kennis hadden genomen van de feiten zoals die zullen zijn. indien de buitengewone bondsvergadering op 14 Augustus de voor stellen van het bestuur van de K.N.V.B. goed keurt. werd het voorstel van het V.S.V.-be- stuur om de zaken in de vereniging in die zelfde geest te regelen, met algehele meer derheid van stemmen aangenomen. Naar aanleiding van in de pers hierover reeds gegeven berichten, werden aan het be stuur vragen gesteld over de eventuele onder handelingen van het gemeentebestuur van Velsen met een in oprichting zijnde beroeps voetbalclub in Haarlem, die daar noch in Heemstede een terrein schijnt te kunnen hu ren en ook niet bij machte is er een voetbal veld door grondaankoop in te richten. Geantwoord werd dat de K.N.V.B. had ge adviseerd niet tot verhuur over te gaan en dat Stormvogels en V.S.V. in een bespreking met de wethouder hetzelfde hebben verzocht en hun verzoek ook op zakelijke grond met redenen hebben omkleed De houding van de lagere clubs lokte felle critiek uit. Zij konden de houding en de po sitie van de beide eerste klassers zonder twijfel wel vermoeden, doch blijkbaar zegt het lid zijn in één zelfde bond van „lagere en hogere" voetballers hun weinig. De mening is dat. wanneer de gemeente Velsen een be roepsclub binnenhaalt en deze zou succes hebben, de eerste klassers eraan zullen gaan. Zij kunnen, zo werd opgemerkt, dan niet eens de nieuwe richting in de K.N.V.B. volgen. De beroepsclubs zullen toch zo spoedig mogelijk de stad en de massa opzoeken en Velsen ver laten met achterlating van twee zeer ver zwakte clubs, die er in geslaagd zijn na meer dan 40 jaren een goede positie in de K.N.V.B. te behalen en die het gros van de jeugd in Velsen-Zuid tot zich hebben getrokken. Naast het goed voetballen is dit het tweede doel en zeker een zeer belangrijk doel. Opgemerkt werd dat het bestuur van de K N.V.B. achter de feiten aanloopt. Te laat is nu plotseling bepaald dat sommige clubs een aantal spelers enige vergoeding mogen geven en er is een premiestelsel ontworpen. Indien De reserveteams van de Haarlemse eerste en tweede klassers zijn als volgt ingedeeld voor het komende voetbalseiozen: Res. le klas Res. 2e klas B Ajax 2 Ajax 3 Blauw Wit 2 Blauw Wit 3 DOS 2 DWS 3 DWS 2 DWV 3 Haarlem 2 HRC 2 De Kennemers 2 OVVO 2 UW 2 RCH 3 Volendam 2 Volendam 3 Zeeburgia 2 De Volewijckers 3 ZFC 2 ZFC 3 Res. 2e klasse A Res. 3e klas G DWV 2 Beverwijk 2 EDO 2 Bloemendaal 2 HFC *2 Haarlem 4 KFC 2 HBC 2 RCH 2 Hillegom 2 De Spartaan 2 De Kennemers 3 Stormvogels 2 Schoten 2 De Volewijckers 2 Stormvogels 3 VSV 2 VSV 3 WA 2 V\3 2 de K.N.V.B. nu reeds voor het seizoen 1954- 1955 zou overgaan tot het instellen van een hoofdklasse voor Nederland en daaronder 3 regionale le klasse-afdelingen zouden val len zou dit een krachtige en, zeer vermoede lijk, effectvolle maatregel zijn tot spelpeilver betering en het zou de dreigende ondergang van menige voetbalclub voorkomen. Een hierop aansluitende motie voor verdere uitwerking van een voorstel in die zin bij de K.N.V.B. of direct bij andere le klassers aan hangig te maken werd aangenomen en het bestuur werd opgedragen zich van die taak te kwijten. Het bestuur deelde mede. dat de contribu ties in geen geval, de toegangsprijzen tot de wedstrijden waarschijnlijk belangrijk ver hoogd zullen worden. Het maken van een be groting omtrent deze maatregel is op het ogenblik nog niet mogelijk. ADVERTENTIE Nassaustraat 5 Haarlem - Tel. 15220 Deelnemers aan de Vierdaagse in Apel doorn. Vooraan jongens van de wandel vereniging „Irene" uit Eindhoven, daar achter leden van de vereniging „Johez", bestaande uit personeelsleden van de Grafische inrichting N.V. Joh. Enschedé en Zn. te Haarlem Nauwelijks was de laatste groep echter ver trokken of de regen stroomde al weer uit een loodgrijze hemel, ditmaal gelukkig niet van lange duur. zodat de rest van de tocht onder betrekkelijk gunstige weersomstan digheden werd afgelegd. Voor de eerste dag stond het landbouw gebied, Beemte en Beekbergen, op het pro gramma. Er werden afstanden van 50, 40 en 30 km. gelopen. Voor de toeristenklasse be droeg de afstand 30 kilorpeter. Bij de be paling van de afstanden heeft men rekening gehouden met het feit dat de Veluwe ver moeiender is dan de omgeving van Nijme gen. De tochten zijn geheel binnen de gren zen van de gemeente Apeldoorn uitgezet, waarbij het parcours zo weinig mogelijk over verkeerswegen leidt. De bos- en land paden zijn door hun leemachtige bovengrond stevig genoeg. De deelnemers waren enthou siast over de tocht. Slechts voor één wan delaar was de opgave te zwaar, zodat hij van verdere deelneming afzag. Van de 10.282 wandelaars, die Dinsdag avond de eerste dag van de vierdaagse in Nijmegen hadden volbracht, kwamen er Woensdagmorgen 96 niet aan de start, zo dat 10.186 tippelaars op weg gingen voor de route van de tweede dag. De dameswaterpolowedstrijd Haarlem DWR, die Dinsdagavond voor de tweede klasse in Stoop's bad in Haarlem werd ge speeld, heeft een afwisselend verloop gehad. Na een verkregen speelstersmeerderheid nam Haarlem door mej. Van Lelieveld de leiding. Hierna kwamen de ploegen wederom voltallig in het water totdat de DWR-keep- ster de kant werd opgezonden en mevrouw Otto—Proper de stand op tweenul bracht. Mej. Van Lelieveld deed ten slotte voor Haarlem de rust met drienul ingaan. Na de hervatting kreeg DWR de wind in de zeilen. Mevrouw SpaansVerhagen werkte een DWR-aanval goed af en direct hierna verkleinde mevrouw Thuisvan Veen de DWR-achterstand tot drietwee om daarna de stand op gelijke voet te brengen. Van een kans voor DWR om met een straf- worp de leiding te nemen, werd door mej. Kneijnsbe-g geen gebruik gemaakt. Ook de hierbij verkregen speelstersmeerderheid leverde DWR geen winst op daar mej. Holm met een keurig schot Haarlem wederom de leiding bezorgde. Nadat mej. Van Lelieveld de stand op vijfdrie voor Haarlem had ge bracht kwam het einde. De wedstrijd Haarlem 2HPC 2, reserve eerste klasse heren, resulteerde in 11. Voor de reserve tweede klasse ging Haarlem 3 tegen DJK 3 te water en won met 20. Kringcompetitie eerste klasse dames: Haarlem 2—HZV 1 3—2. Laga heeft zich teruggetrokken uit het nummer vier met stuurman voor de Neder landse roeikampioenschappen op de Bos baan. Het is nu niet nodig voorwedstrijden te houden, zodat op Zondag 1 Augustus in de finale komen: Aegir, De Hoop/Njord com binatie, Het Spaame, Njord en Nereus. De tweede wedstrijd van de West-Indische toumée van de Nederlandse bondsvoetbal- ploeg leverde een gelqkspel op tegen de ploeg van Aruba: tweetwee. Bij de rust hadden de Nederlanders een tweenul ach terstand. Het was een veel aantrekkelijker wedstrijd dan de eerste ontmoeting van het Nederlandse bondsteam tegen Curagao. Slechts vijf van de Nederlandse spelers, die in de eerste wedstrijd waren uitgekomen, waren ditmaal in de ploeg opgenomen, zo dat een geheel ander elftal aantrad, dat veel enthousiaster speelde dan het team dat van Curagao verloor. Weliswaar maakte ook deze opstelling fouten, maar het spel was onge twijfeld beter en vooral na rust werd veel beter gespeeld dan Zondag. De Arubanen begonnen enthousiast met een reeks aanvallen, waarop de oranjehemden niet altijd het juiste antwoord wisten. In de persoonlijke duels bleken de Arubanen sterker en door het herhaaldelijk treuzelen in de Nederlandse bondsploeg gingen voor de oranjehemdèn vaak kansen verloren. Een van de verre uitlopen van keeper Van der Wint (VSV) werd hem in de zesentwin tigste minuut noodlottig. Een fout van links back Wiersma (Donar) werd op handige wijze door de Arubaanse rechtsbuiten Rodriquez uitgebuit. Hij kreeg de bal in zijn bezit, zag dat Van der Wint hem tege moet kwam en met een afgemeten boogbal opende hij de score. Onder groot enhousias- me van de vierduizend toeschouwers, die een spektakel maakten als in Nederland zestigduizend Holland-België enthousiasten, kwamen de Arubanen onmiddellijk terug. Van der Wint werd voor de tweede maal ge passeerd, maar het doelpunt werd wegens buitenspel afgekeurd. De oranjebroeken hielden het hoofd tij dens deze aanvalsgolven koel en dank zij de aangename temperatuur konden zij het hoge tempo goed blijven volgen. Maar Aruba was in deze eerste helft onbetwist sterker en vijf minuten voor rust kwam het tweede doelpunt. Getreuzel in de verdediging van het bondselftal bracht Kemp vrij voor het doel en de lage schuiver was de doelman van VSV te machtig. Na rust kwam een herboren Nederlands elftal in het veld. In hoog tempo werden tal van aanvallen ondernomen. Ook de verde diging speelde rustiger en zekerder en in de voorhoede werd vaak uitstekend samenspel gedemonstreerd. -Maar het zou toch nog twintig minuten duren voor het Nederlands overwicht in een doelpunt tot uitdrukking zou komen. Zich bewust van hun grotere snelheid hadden de Arubaanse backs zich ver naar voren opge steld en toen midvoor Bleyenberg een bal goed kreeg toegespeeld glipte hij door de verdediging. En zo snel was zijn start dat zijn rush niet kon worden gestuit. Voor doel man Tromp gekomen loste de midvoor van Rigtersbleek een onhoudbaar schot (21) De bondsploeg vocht daarna fel voor de gelijkmaker. Aruba herstelde zich echter van de inzinking en tot drie minuten voor het einde konden de gastheren hun voorsprong behouden. Toen brak Brooymans (AAC) door en scoorde: tweetwee. Met deze stand kwam het einde van een niet op hoog peil staande, maar spannende en sportieve strijd. Ook gisteren, de laatste dag van de derde testmatch tussen Engeland en Pakistan, heeft de regen een voortz. tting van het spel verhinderd, zodat de macht in een draw is geëindigd. Hierdoor ontsnapten de Pakistani aan een zeker schijnende inningsnederlaag omdat zij voor de taak stonden minsten 244 runs te scoren met nog slechts 6 wickets in handen. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN ZWEEFVLIEGEN. De wedstrijden voor de wereldkampioenschappen zweefvliegen, die in Engeland worden gehouden, konden gisteren geen doorgang vinden in verband met stromende regen en stormachtige winden.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 7