modern huis HAARDEN KACHELS Historische Rotterdamse molen in wilde vuurzee verkoold Jongelui Uw kans LOENDERSLOOT EN OP ZEE Meisje preste jongeman haar van het leven te beroven wcroë/A Brandweer kon er niet goed bij en molen trok als schoorsteen FOTO LUX FA.1. Dl #AA/(r£# Steiger van tribune viel Ontslag van rechtsvervolging geëist in Castricumse moordzaak Lederen 3 persoons Parfumerie JUNG Directeur Amsterdamse Waterleiding in V.S. TELEFOON 4519 Droefenis Gewonde op „Schoonenberg" Scheepvaart DE IDEALE MAKE UP ADVERTEERT IN DIT BLAD geeft U extra helderheid, extra gemak schuimt nog meer fen... kan niet krassen! WOENSDAG 28 JULI 1954 De historische meelmolen cp het Oost plein te Rotterdam, de molen die eeuwen trotseerde en de grote catastrofe van Mei 1940 eveneens overleefde, is in de afgelo pen nacht door brand verwoest. "Vk Om kwart voor vier werd de brandweer gewaarschuwd, dat er rook kwam uit de vele open vensters, die het stenen gevaarte telt, maar ofschoon er onmiddellijk zeer veel groot materieel uitrukte, was het reeds bij aankomst duidelijk dat men hier voor een verloren zaak stond. Dit werd vooral duidelijk toen men de deuren had moeten forceren om de vuurhaard te bereiken en de molen als een geweldige schoorsteen ging trekken. Maar er was nog een andere, veel nood- lottiger factor: in verband met de her schepping van het Oostplein tot een groot modern verkeersplein, is de omgeving van de molen niet alleen tot meer dan hon derd meter in het rond opgebroken, maar bovendien trof het ongelukkig dat de tram rails, die als een dubbele ring om de mo len heen liggen, reedis op hoger niveau zijn gebracht en dus tientallen centimeters bo ven de zandvlakte uitsteken. Hierdoor was het onmogelijk voor de brandspuiten en de grote ladderwagens de brandende molen te bereiken en het enige, dat men doen kon, was van zeer verre afstand de slangen aan voeren en van de grond af water in de vuurmassa spuiten. Zo slechts kon men trachten wat water door de open vensters heen naar binnen te werpen. De kap kon men onder deze omstandigheden, onmoge lijk bereiken want deze stadsmolen is als een toren zo hoog gebouwd. Een tweede factor van de betekenis was de wind, die striemend uit Zuid-Westelijke richting woei en het vuur niet alleen aan wakkerde, maar bovendien een zo hevige vonkenregen deed ontstaan, dat men de brand niet van de Noord-Oostelijke kant bereiken kon. Het duurde niet lang of de molen brandde van onder tot boven en toen een maal de rieten kap was doorgebrand en de wind volkomen vrij spel had, laaide het vuur omhoog als uit een schoorsteen. Grote hoeveelheden graan en dergelijke, alsmede jutezakken en ander verpakkingsmateriaal, die in de molen opgeslagen lagen, gingen in de vlammen op. Door de enorme hitte waren om kwart over vier de wieken reeds gaan draaien en dit maakte het voor de brandweermannen nog moeilijker vanwege het gevaar dat het wiekenstel, als de asbalk doorgebrand zou zijn, naar beneden zou komen en wellicht door de felle wind niet bepaald loodrecht. Toch duurde het nog betrekkelijk lang voordat met donderend geraas het boven werk het begaf en toen bleef het wieken stel voorlopig op de dikke stenen muur hangen. Het gehele historische monument, een van de weinige die Rotterdam nog had, is reddeloos verloren. Vier eeuwen oud De molen heeft vierhonderd jaar lang dit deel van Rotterdam gemarkeerd. In 1570 werd deze molen, „De Noord", ge bouwd door de tegelmaker Cornells Janse, doch deze gaf de molen niet die hoogte en slankheid, die de molen in later jaren be zat. De molen, zoals Rotterdam hem ken de, dateert van 1718. In 1662 werd ,,De Noord" ook als pelmolen in gebruik ge nomen en in 1706 als korenmolen. De eeuwen gingen voorbij en in 1918 scheen het einde van de molen te zijn ge komen. Hij werd toen aangekocht door de gemeente Rotterdam en was bestemd om te worden afgebroken. Een aantal burgers, die dit zeer ter harte ging, deed alle moei te om het historische bouwwerk te behou den en met succes. In plaats van de mo len af te breken ging men tot restauratie over en dagrna werd de molen aan de ge broeders Kluit verhuurd. Aan deze is het te danken, dat de molen de Meidagen van 1940 overleefde, toen tab van huizen in de omgeving een prooi van het oorlogsgeweld werden. Er ontstond toen een begin van brand, doch dank zij een verbeten strijd van de gebroeders Kluit kon dit worden onderdrukt. Wel leverden de laaiende vlammen van de omringende huizen ge vaar op,, doch doordat de wieken aan het draaien werden gebracht werd het vuur door de opgewekte wind op veilige afstand gehouden. Adviezen voor watervoorziening van San Francisco SAN FRANCISCO (Un. Press) De heer C. Biemond, de directeur van de ge meentewaterleiding van Amsterdam, die al ruim een maand optreedt als adviseur van waterleidingautoriteiten in San Francisco, verwacht dat hij in September naar Neder land zal terugkeren. Sedert 14 Juni staat hij waterleidingdeskundigen bij, die wer ken aan een oplossing van de watervoor ziening in het gebied van de baai van San Francisco. Men heeft het voornemen de baai ten dele van de zee af te sluiten en er een zoetwaterbassin van te maken. Ver der wil men de omgeving van San Fran cisco ontzilten en voor hetere bevloeiïng zorgen. Ir. Biemond heeft de afgelopen week drie dagen met verschillende deskundigen geconfereerd en tijdens die besprekingen een overzicht gegeven van de verschillende in Nederland toegepaste methoden. Tot 17 Augustus zal hij de deskundigen van de „water resources division" van de staat California in Sacramento behulpzaam zijn. Mevrouw Biemond heeft als gast al aan verscheidene televisie-programma's mede gewerkt. Zij heeft in interviews veel ver teld over het leven in Nederland. De Cali- fornische deskundigen hechten grote waar de aan de adviezen van de heer Biemond. Vooral zijn uiteenzettingen over de zegen rijke gevolgen van de afsluiting van de Zuiderzee hebben hen beter inzicht ver schaft in de vraagstukken, die zij moeten oplossen. voor al uw fotowerk. KENNEMERLAAN 25 IJmuiden. Voor fouten In telefonisch opgegeven advertenties kun nen wü geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. De Administratie. Met f 5000 eigen geld koopt U een solied te Santpoort. Kosten laag. Inlicht. W. DE GROOT, Bre- deroodseweg 92, Santpoort. 'M-Ml/l/i KL£i/ERPARKWEG2wïI MARLEM voor kolen en oliestook WASMACHINES GASFORNUIZEN STOFZUIGERS Willemsbeekweg Tel. 4654 Deskundige voorlichting Wij regelen de betaling met U! ooooocoooooocooooocoocoooooooooooccooooooooooooooooooooc Een tienjarige hengelenthousiast uit IJmuiden, die op het Sluiseiland met twee vrindjes een nieuwe werphengel probeerde, is door twee knapen wel erg wreed van zijn trotse bezit ontdaan. Twee nog onbekende jongens van naar 1 schatting veertien jaar elk hebben zich i namelijk met de mooie nieuwe werp- hengel uit de voeten gemaakt en nu hoopt de kleine gedupeerde maar, dat I zijn verdriet het tweetal zal bewegen, de werphengel terug te brengen. OOC)OOOOOOOOOCXDCOOOCOOC)COOOOOCXX)OCOCXDCOOOCKXXX)OOOOOOC>COCE Gistermiddag is de steiger, waarop vier arbeiders bezig waren met het inzetten van draadglazen ruiten in de achterwand van de in aanbouw zijnde overdekte tri bune op het sportpark „Schoonenberg" be zweken, waardoor de werklieden een val van vijf meter dreigden te maken. Voor drie hunner bleef het bij een drei ging, want zij wisten zich nog net aan de sponningen van een raam vast te klampen, de vierde, J. H. O. uit IJmuiden-Oost tui melde echter met een paar platen draad glas naar de grond. De slagader van de rechterpols bleek te zijn doorgesneden en het slachtoffer is naar het Antoniuszieken- huis overgebracht. Er bestaat geen gevaar voor zijn leven. Over de toedracht van dit ongeval vernemen wij, dat een van de loopbalken, die het grondvlak van de werksteiger uitmaakten, gebroken is, maar dat van enige schuld of nalatigheid tijdens een onderzoek door de arbeidsinspectie hedenochtend niets is gebleken Vier inplaats van drie Werden er voor de afslag van vandaag drie trawlers verwacht, vannacht lagen er voor de lossing vier klaar. De „Norma Maria" (van 17 Juli) was namelijk ook binnengekomen en had zich niet kunnen melden door dat de zender kapot was. De „Norma Maria" voerde aan 450 kisten ha ring, 200 kleine kistjes haring, 600 makreel en 50 diversen. Van de „Antje" (van 15 Juli) stonden er 300 kisten schelvis, 195 gul en koolvis, 65 makreel, 10 varia; van de „Bergen" (van 16 Juli) 1000 kisten haring, 100 kleine kistjes haring, 125 makreel en 125 varia en van de „Bloemendaal" (van 21 Juli) 530 kisten makreel, 80 piepers, 20 diversen. Voorts was de Wiron-kotter IJM 208 aan de afslag met 140 kisten schelvis, 70 gul en koolvis, 20 diversen en 150 stuks stijve kabeljauwen. De TX 24 voerde 160 mandjes vis aan. Besommingen Gisteren haalde de „Eli" voor een reis van 12 dagen ƒ20. 180; de „Gelria" voor elf dagen 24.500 en de „Postboy" voor een tiendaagse reis 18.460. Haring en makreel De haring werd vanmorgen met ƒ17 tot ƒ21 per kist betaald. Kleine kistjes haalden van 6.50 tot 7. De slappe makreel haalde ƒ15 en de goede ƒ21. Er wordt morgen namelijk geen aanvoer verwacht. Naar België De Belg kocht de rijen kabeljauw voor 132 tot 108 en de kisten voor 154 tot 118. Gisteren is voor de Alkmaarse rechtbank de behandeling begonnen van de vrijwillige levensberoving op het 23-jarige Amsterdamse meisje M. T., dat Maandag 17 Augustus van het vorige jaar in de vroegte gevonden werd met een revolverschot door het hoofd nabij het secundaire PWN-pompstation tussen Castricum cn Bakkum. Onder presidium van mr. A. D. van Regteren Altena heeft de rechtbank de achtergronden van deze dood proberen te ontraadselen. Als verdacht van de daad werd reeds kort na het gebeurde een 25-jarige Amsterdamse kantoorbediende aangehouden, W. J. Th. H., die tegenover de Rijkspolitie bekende het meisje te hebben gedood. Hij had gedurende enige tijd met het slachtoffer zijn vacantie doorgebracht in hotel „De Rustende Jager" te Castricum. Na de daad zou hij het legerpistool, waaruit het dode lijke schot werd gelost, in zee hebben geworpen. Na een korte zitting, waarin geen getui gen werden gehoord, eiste de officier van justitie ontslag van rechtsvervolging en ter beschikkingstelling van de regering. Hij achtte moord niet bewezen, wel het opzet telijk beroven van het leven van Mirjam T. Ook voor de rechtbank gaf de verdachte de feiten volmondig toe. Na een kameraad schappelijke omgang met het meisje kwam het tot een inniger verhouding tussen het tweetal. De jongeman, die volgens de psychiatrische rapporten sterk suggestief is, heeft haar naar zijn eigen zeggen op haar uitdrukkelijk verzoek op die zeventiende Augustus 1953 van het leven beroofd. Uit het verhoor bleek voorts, dat het meisje door haar bijzondere aard de jongen volkomen in haar geestelijke macht had en hem als het ware steeds weer wilde dwingen het dodelijke schot te lossen. Het leek voor de president geen twijfel, dat dit een beneming van het leven op verzoek is geweest. De officier van justitie kwam in zijn requisitoir tot de overtuiging, dat er geen sprake is geweest van moord, wel van een opzettelijke en gevraagde levensberoving. Nadat hij de gang van zaken op de 17de Augustus nogmaals was nagegaan, liet hij de gedachte aan een „gewoon" misdrijf varen, in de overtuiging dat alles is gebeurd cp het uitdrukkelijk verlangen van het meisje. Naar de officier zeide draagt de verdachte thans zijn hele levens een ont zettend leed met zich mee. De officier be greep niet dat deze jongeman die toch van een goede komaf was en een bijzonder goede opvoeding heeft genoten, op het laat ste moment niet teruggedeinsd is. De rapporten stelllen hem niet geheel verantwoordelijk en een ontslag van rechtsvervolging zou dus de beste oplos sing zijn. Er is echter een tweede moge lijkheid, namelijk het ontslag van rechts vervolging inderdaad door te laten gaan maar de verdachte ter beschikking te stel len van de regering. De verdediger, mr. J. W. Crefeld, uitte zich verheugd over deze eis en onderkende in het betoog van de officier van justitie de begrijpenae houding, die tegenover deze verdachte, naar hij zeide, de enige moge lijke is. Hij voerde tensiotte nog een verklaring aan van de vader van het slachtoffer, waaruit bleek dat deze geen enkele bezwa rende omstandigheid voor de jongeman had willen aanvoeren. Een rapport van een psychiater rekende de jongeman als volledig ontoerekenings vatbaar, een ander rekende hem nauwe lijks toerekeningsvatbaar, zeker niet op het moment van de daad. De uitspraak zal over veertien da gen voor de rechtbank in Alkmaar plaats hebben. Van gul tot schol De grote gul ging vanmorgen het binnen land in voor 25 tot 33, de middel voor 20 tot 22 en de torren voor 15 tot 17. Zwarte koolvis maakte 61 tot 73. De braad was goedkoop en deed 9.50 tot 16; de vraag naar rondvis is zuinig. Pennen gingen van de hand voor 27 tot 30 en de kleinmiddel voor 28 tot 32. Wijting werd verkocht voor 9 tot 13 en de schol 2 en 3 brachten respectievelijk van 29 tot 32 en 15 tot 22 op. Engeland kocht grove scholsoorten voor 40 tot 50. Tongen De lappen zaten vanmorgen tussen de 3.80 en 3.70, de grootmiddel tongen op 3.30, de halve pondjes tussen 2.70 en 2.95, tong I tussen 2.10 en 2.20 en slips tussen 1.80 en 1.90. Wat gaat komen Voor morgen is geen boot bekend. Oud ste trawlers zijn thans de „Herman", „On derneming 3" en „Abraham" van Dinsdag 20 Juli. De „Schoorl" en de „Dirkje" zijn van Woensdag 21 Juli. Iets over de visserij Er stond gisteren een flinke bries op zee, hier en daar wakkerde het in deze Juli maand zelfs aan tot harde Z.W.-wind, zoals het K.N.M.I. dit pleegt te noemen. Sommige schippers meldden hevige hagelbuien en onweer op zee. De „Onderneming 3" meld de gisteravond een trek van 60 manden haring, de „Petten" een trek van 70 man den haring; de „Mary" in twee trekken 65 manden haring en de „Tzonne" (IJM 1) in drie trekken 30 manden haring en 50 man den makreel in drie trekken. De Duitse trawler „Detmoldt" gaf gisteravond een dagvangst van 400 manden haring door. De tfawler VIOS had een trek van 80 manden haring en de schipper van de „Heemstede" meldde trekjes van 15 manden stripvis. Met pech binnen In de nacht van Dinsdag op Woensdag kwam de Belgische Z.. 51 wegens het slech te weer in de Vissershaven binnen. De SCH 36 „Jacoba Gesina" kwam binnen met motorpech. Bij loggers en kotters Van logger- en kottervloot kwamen be richten binnen van de KW 108 met een trek van 7 manden vis en 20 kg. tong; van de KW 98 met 3 manden vis en 10 kg. tong; van de KW 64 met 7 manden hoops; van de KW 57 met 6 manden hoops. De KW 74 deed een trekje van 60 manden haring en 10 kabeljauwen en de KW 7 een trek van 20 manden haring. Van schepen als de KW 69, 28, 126, WR 33, KW 84 en KW 169 meldden de schippers trekjes van 4 tot 18 manden vis. Binnengekomen IJM 71 Bloemendaal; IJM 16 Bergen; IJM 6 Norma Maria; IJM 208 Wiron II; KV/ 76 Excelsior 3; KW 92; KW 126 Con cordia; KW 59 Floris; TX 24, 17, 33; UK 244, 53, 61, 44, 31; SCH 36 en Z 51. Vertrokken IJM 35 Postboy; IJM 116 Eveline; IJM 32 Elie; KW 76 Excelsior 3; KW 44 Rijn mond IV. Besommingen van hedenmorgen Bergen 26.800 (12 dagen); Antje 10.300 (13 dagen); Bloemendaal ƒ11.300 (7 dagen); Norma 21.700 (11 dagen). KW 26 3540; KW 59 ƒ4130; IJM 208 5880; TX 33 2500. Adonis 26 n.m. v. Maracaibo n. Houston. Alchib 26 v. Ilheos n. Bahia. Aldabi 26 n.m. 170 m N St. Pauls Bock naar Rio de Janeiro. Almkerk 26 v. Suez n. Pt. Said. Alphacca 27 v. Buenos Aires te Antwerpen. Alphard 26 v. San Frincisco do Sul te Vitoria. Amstelland 27 v. Santos te Rio Grande do Su.1. Andijk 26 v. Antwerpen te Lissabon. Arendskerk 27 v. Napels te Port Said. Alblasserdijk 24 v. Galveston te Tampa. Alioth 26 v. Vitoria n. Ilheos. Argos 26 v. Piraeus te Volos. Aagtekerk 27 v. Hongkong n. Kobe. Alderamin 27 v. Bombay, 29 te Cochin verw. Almkerk 27 v. Pt. Said n. Genua. Antonia 2.8 te Makassar v. Pladju. Bacchus 27 v. Antwerpen te Amsterdam. Bali 27 v. Port Said te Napels. Bennekom 27 v. Rotterdam te Amsterdam. Bintang 26 v. Bar.ia n. Rio de Janeiro. Bloemfontein 27 280 m Z Dakar n. Las Palmas. Bacchus p. 26 Vlissinge n. Amsterdam. Blij dend ijk 27 v. New York te Baltimore. Cirrus (weerschip) 26 te Rotterdam. Caltex Pernis p. 27 Kp. St. Vincent n. RotfceP» dam. Caltex Utrecht p. 27 Kp. St. Vincent n. Rot terdam. Celebes p. 27 Gibraltar n. Amsterdam. Cleodora p. 27 Kp. Leeuwin n. Melbourne. Daphnis 26 te Rotterdam (terug proeftocht). Dongedijk p. 26 Balboa n. Los Angeles. Duivendrecht p. 26 Monrovia n. Las Palmas. Delft 26 v. Amsterdam n. Hamburg. Falco p. 26 Anti Cost' Ell. in. Montreal. Etrema 27 v. Alerandrië te Fanare. Edam 27 v. Salif te Aden. Eos 28 v.m. v. Oran te Rotterdam. Groote Beer 27 v. Rotterdam te Halifax. Gordias 26 v. Paramaribo te Antwerpen. Grootekerk j. 27 Finisterre n. Antwerpen. Gaasterkerk 27 v. Le Havre n. Lissabon. Hathor 26 v. Patras n. Cartagena. Hector 27 v. Roterdam te Algiers. Hersilia 27 v. Paramaribo te Curagao. Hoogkerk 27 v. Port Swettenham te Penang. Heelsum p. 27 Miami n. Savannah. Hestia 27 v. Amsterdam n. Hamburg. Johan van Oldenbarnevelt 26 600 m W Lands End n. Quebec. Jagersfontein 27 v. Antwerpen te Amsterdam. Kedoe p. 26 Daedalusrif n. Suez. Kertosono 26 v. New Orleans te Colon. Kieldreeht 26 v. Alexandrië te Genua. Kota Gedeh 28 v. Semarang te Pirok verw. Leersum 27 v. Savanah te Le Havre. Lekkerkerk 27 v. Massawa n. Suez. Lievevrouwekerk 27 v. Bandarshapur n. Basrah. Leerdam 27 v. Colombo n. Singapore. Lombok 28 v. Beira te Daressalaam. Loosdreoht 28 v. Rangoon te Calcutta. Luna 28 v. Djidjelli te Rotterdam. Lutterkerk p. 27 Aden n. Suez. Macoma p. 26 Kp. St. Vincent n. Port Said. Mentor 26 v. Alexandrië n. Beyrouth. Maasdam 26 v. Cobh n. New York. Macuba p. 27 Christmas eil. n. Geelong. Marsland verm. 27 v. Londen n. Rotterdam. Maasland 26 v. Bahia n. Ilheos. Manoeran 27 v. Singapore, 30 te Miri verw. Modjokerto 27 v. Semarang n. Tjeribon. Cmala 26 v. Santos n. Fortaleza. Oranje 27 v. Colombo te Belawan. Oranjefontein 28 v. East London te Durban. Oranjestad 27 v. Plymouth n. Antwerpen. Orion 27 v. Algiers te Lissabon. Perna 28 v.m. v. Curagao te Lyttelton verw. Prins Johan Willem Frlso 26 n.m. Port Alfred te Rouaan. Peperkust p. 26 Finisterre n. Le Havre. Pieter S vertr. 28 v. Swansea n. Amsterdam. Poulau Laut p. 27 Finisterre n. Genua. Riouw 27 v. Amsterdam te Houston. Rijndam 27 v. Bermuda te New York. Selatiga 26 v. Colombo n. Bombay. Singkep 26 v.m. te Basrah v. Khorra Mahsar. Stad Arnhem 25 v. Cyprus n. R5dam-A'dam. Stad Rotterdam 26 270 m O St. John n. Wabana. Sibajak 27 690 m. ZO Ceylon n. Aden. Stad Alkmaar 27 v. Genua n. Alexandrië. Stad Breda 28 v. Adelaide te Port Said. Stad Haarlem 27 v. Rotterdam te Kirkenes, Stad Schiedam 27 n.m. v. Amsterdam te Narvik. Tawali 26 v. Port Sudan n. Djibouti. Tegelberg 27 v. Hongkong te Singapore. Teiresias 26 v. New Partnews, 27 te Phila delphia. Tara vertr. 27 v. Antwerpen n. Rotterdam. Ternate 27 v. Rotterdam n. Port Said. Thalatta 26 v. Port Said n. Gibraltar. Tiba vertr. 28 v. Rotterdam n. Hamburg. Titus 26 v. Bourgas n. Istanbul. Tabinta 27 v. Amsterdam n. Hamburg. Tarakan 27 v. Napeis te Pt. Said. Tomini 27 v. Rastanura n. Djeddah. Waterland 26 v. St. Vincent n. Rio de Janeiro. Westland 27 v. Riga te Hamburg. Willem Ruys 27 v. Southampton, 28 te Rot terdam. Wonorato 27 v. Suez n. Belawan. Zeeland SSM 26 v. Grangemouth, 27 v.m. te Blyth. Zaan 27 v. Zaandam te Amsterdam. Zeeland KRL 28 v. Belawan te Colombo. Zuiderkruis 27 640 m Z ten O Kp. Palmas n. Kaapstad. KLEINE VAART Aco vertr. 27 v. Ronskar n. Stugsund. Aeneas 26 v. Bari n. Messina. Arctic 26 v. Adam n. Vlaardingen. Asuncion 23 v. Payhandun g. Pto Alegro. Atlantis 27 v. Stocka te Rotterdam. Batavier III' p. 26 Finisterre n. Casablanca. Betty Anne S 28 v. Manchester te Lissabotl verw. Boreas 26 v. Valencia n. Palermo. Dido 26 v. Hamburg te Kopenhagen. Draco 27 v. Kopenhagen te Amsterdam. Ellewoutsdijk 26 v. Duinkerken te Hamburg. Frean 26 v. Duinkerken te Etickholm. Henrica 27 nog te Jercey. Ilias 26 van Amsterdam te Gotenburg. Joost 26 v. Norsundet n. Gefle. Kemphaan p. 27 Holtenau n. Huil. Larix 26 v. Amsterdam te Zaandam. Marne 26 v. Rouaan n. Parijs. Maymere 26 v. Setubal te Viana. Maystar 27 v. Rotterdam n. Le Havre.. Mira 26 te Whitehaven v. Lubeck. Mizar N 24 te Buenos Aires. Myfem 27 v. Rouaan te Stockholm verw. Noorderlicht 27 v. Mantyluoto n. Dundee. Nyenburgh 27 v. Sodertelje te Amsterdam. Ponza p. 25 Kiel n. Ostrand. Ransel 26 v. Vesteras te Zaandam. Rini 26 v. Maassluis n. Boston. Sarnbre p. 27 Kp. Grinez n. Rotterdam. Sporota 24 v. Caen n. Swansea. Strabo 26 v. Barcelona n. Sanfelu. Ton S 27 v. Swansea te Delfzijl. Tyro 27 dw Scheveningen n. Sables d'Olonnes. Volharding 26 v. Civita Vecchia n. Marseille. Walenburgh p. 26 Kiel n. Stockholm. Wubbienna 26 v. Zaandam n. Hengelo. Zeehaan 27 v. Gdynia n. Malmo. SLEEPVAART Sleepboot Humber 2-6 120 m NO Ouessant n. Istanbul met zuiger en sleep. Sleepboot Loire 26 p. Lissabon n. Tanger met bak, bok en sleep. Sleepboot Oceaan 25 v. Ferol te Mobile. Sleepboot Tyne 26 370 m N ten W Valparaiso n. Talcahuano met baggermolen en 2 bakken. Heden overleed plotseling onze innig geliefde zoon, broeder, behuwdbroeder en oom JAN VAN DER LINDEN op de jeugdige leeftijd van 15 jaar. Uit aller naam: Jac. van der Linden F. van der Linden- Gravemaker IJmuiden-O., 27 Juli 1954 Iepenstraat 13. De begrafenis zal plaats hebben Vrijdag 30 Juli a.s. op de Westerbegraaf plaats te IJmuiden des namiddags 2.30 uur. Vertrek van huis 2 u. n.m. Heden werd door een droevig ongeval van ons weggenomen ons innig geliefd kleinzoontje en neefje JOPIE JONKER in de aanvallige leeftijd van 3y2 jaar. Uit aller naam: H. A. A. Paap-de Kooy IJmuiden, de Roemerstraat 12. te koop gevraagd. Moet be slist in goede staat zijn. Brie ven no. 6818. Heden overleed plotse ling mijn geliefde vrouw, onze moeder, behuwd- en grootmoeder ROSELINA BAKKER VAN WIERINGEN in de leeftijd van 66 jaar Uit aller naam: C. Bakker kinderen en kleinkinderen. IJmuiden-0„ 27 Juli 1954 Zoutmanstraat 1 rood De teraardebestelling zal plaats vinden op Vrijdag 30 Juli a.s. des namiddags 3.30 uur op de Westerbe graafplaats te IJmuiden. Vertrek sterfhuis 3.15 uur Dr. W. Renssen Arts voor hart- en vaatziekten PRAKTIJK HERVAT MAX FACTOR CRêME PUFF COTY POUDRE CRêME POND'S ANGEL FACE Kennemerlaan 73 BR A A MS DAMES- EN HEREN KAPSALON is wegens vacantie van 2 t.m. 7 Augustus GESLOTEN. Beleefd aanbevelend, J. W. BRAAM, Edisonstraat 5, IJmuiden Onze zaken zijn, wegens vacantie. Zaterdag 31 luli en van 2 tot en met 7 Augustus GESLOTEN. DE BOND VAN HAARLEMSCHE HOUTHANDELAREN EN HANDELAREN IN BOUWMATERIALEN Wat is 't nu prettig werken, met die nieuwe VIM! Vlugger dan ooit heeft U Uw pannen, Uw gootsteen, aanrecht, kortom alles in huis blinkend schoon. Nieuwe VIM bruist het vuil weg en lost al het vet radicaal op. Neem voortaan die bekende gele bus; dan wordt alles schoner en... U bent vlugger klaar!

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 8