John herhaalt: „Ik ging uit eigen wil naar de Oostzone" President Rhee stelt gewapende aanval op China voor Minister Yamin vol hoop terug naar Den Haag Weerbericht Mendès-France wil volmacht voor Frans „New Deal" plan p v e l s e r Haarlems Dagblad Maar Bonn handhaaft standpunt dat hij weggelokt is „Preventieve oorlog enige remedie om communisme te stoppen" Koele ontvangst in Congres der VS. Na ruggespraak in Djakarta Lonen uit de ijskast en grondstoffen uit de „gordijnlanden" Het woord is aan „Beperkte verjonging" van Britse kabinet 69e JAARGANG No 16 Indochinese bestands commissie volgende week bijeen Aardschokken in Frankrijk en Zwitserland Stadionbrand in Stockholm Onderhandelingsresultaat niet aanvaard? Nieuwe speculaties omtrent spoedig aftreden van Churchill Overstromingen in Korea Weerrapport Munt en werkweek blijven onaangetast Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (niet voor adv. en abonn.), Haarlem: Gr. Houtstr. 93 alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom DONDERDAG 29 JULI 1954 IJmuider Courant OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT EDITIE 298e JAARGANG No 170 Uitgave Grafische Bedrij/en Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-enFeestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p. post 7.—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Opnieuw heeft de Oost-Duitse regering dr. Otto John, de naar het Oostelijke kamp overgestoken leider der West-Duit3e ge heime politie, voor de microfoon laten ko men om te trachten de stelling der West- Duitse bondsregering te ontzenuwen, dat John niet uit vrije wil in Oost-Berlijn zou verblijven. John's tweede radiotoespraak had onge veer dezelfde inhoud als die waarmee hij zich vorige week Vrijdag meldde. Hij zeide opnieuw, dat hij was vertrokken om het volk op te roepen, voor Duitslands hereni ging te strijden. „Ik heb de stem van mijn geweten gevolgd en ik ben er zeker van, dat ik de juiste weg heb gekozen", zo zei hij. Hij had daarbij „in het volle bewust zijn van zijn verantwoordelijkheid en op grond van zijn eigen ervaringen en kennis van de werkelijk beslissende feiten, die ook aan leidende personen in Bonn niet onbe kend zijn" gehandeld. De eenzijdige binding der Bondsrepubliek aan de Amerikaanse politiek door dr. Adenauer, de daarmee verbonden herbe wapening en de herleving van het natio- naal-socialisme moeten volgens John nood gedwongen tot een nieuwe oorlog voeren. De beschuldigingen, die in de laatste dagen in West-Duitsland tegen hem zijn inge bracht, noemde John „vuile aanvallen" en hij achtte het „beneden zijn waardigheid en zinloos" daarop te antwoorden. De enige officiële repliek, die in Bonn Een felle wind met gevaarlijke uitschieters dwong vele kustvaarders Woensdag binnen te blijven. Zij kozen ligplaats voor de (300r vice-kanselier Blücher gegeven werd, sluizen van IJmuiden, wachtend op minder herfstachtig weer in het hartje van de zomer. De eerste vergadering van de commissie van toezicht op het Indochinese bestand zal in Nieuw Delhi in de eerste week van Augustus worden gehouden, aldus is gis teren aldaar meegedeeld. Er zijn uitnodigingen verzonden aan Ca nada Polen, Frankrijk, Vietnam, Laos en Cambodja. Canada heeft Woensdag officieel de uit nodiging aanvaard om deel uit te maken van de commissie van toezicht. Noodkreet uit Hanoi De burgemeester van Hanoi, Do Quang Giai, heeft Woensdag een beroep gedaan op „alle grote steden van de vrije wereld" om zijn mensen te helpen „het communis me te ontvluchten". Hij verzocht om mate riële steun voor de Noord-Vietnamezen die naar Zuid-Vietnam wensen uit te wij ken. NEUCHATEL (Reuter) Een ernstige aardschok, waarvan de kern zich in de buurt van Sion in het Zwitsers kanton Valais bevindt, is vanmorgen door de seis. mografen geregistreerd. De beving hield ongeveer 12 minuten aan en de schokken zijn in geheel Zwitserland gevoeld. Op vele plaatsen schudden de huizen en werd het meubilair van zijn plaats gelicht. Er is geen grote schade aangericht. Wel is melding gemaakt van veel gebroken aardewerk. AFP meldt uit Lyon, dat te Morez en omgeving vanmorgen eveneens een krach tige aardbeving is waargenomen. De Westelijke tribune van het 42 jaar oude Olympisch Stadion van Stockholm is door brand vernield. De politie vermoedt dat de brand ontstaan is door het wegwerpen van sigarettenpeukjes onder de tribune tijdens de athletiekwedstrijd Zweden—Hongarije op Dinsdagavond j.l. Het Stadion werd in 1912 in gebruik geno men. De president van Zuid-Korea, Syngman Rhee, heeft in een toespraak het Ame rikaanse Congres voorgesteld, dat een Aziatisch leger van meer dan twee mil- lioen man, met behulp van Amerikaanse kanonnen, vliegtuigen en schepen, een „tegenaanval" zal doen op communistisch China. „Laat ons niet vergeten", zo zei hij, „dat de vrede niet hersteld kan worden in een wereld, die half communis tisch en half democratisch is. Uw gewichtig besluit is nodig om de vrijheid van Azië te verzekeren. Dat zal automatisch het vraagstuk van het wereld-commu- nisme in Europa, Afrika en Amerika regelen". „De kern van de communistische strategie voor de wereldoverheersing is er in gelegen, Amerika in een „doden- slaap te sussen" totdat de Sovjet-Unie voldoende waterstofbommen en inter continentale bommenwerpers heeft om de Amerikaanse industrie en zijn vlieg velden in een „sluipaanval" te vernietigen", aldus Rhee. Rhee drong er bij de V. S. op aan de „onwijze wapenstilstand in Korea" te be ëindigen. Indien Amerika hem zou helpen om zijn leger op te bouwen, zou hij de ver zekering kunnen geven, dat geen enkele Amerikaanse landsoldaat in het gevechts- gebied nodig zou zijn. Wel zouden de Ame rikaanse luchtmacht en de Amerikaanse vloot van node zijn om een aanval op com munistisch China tot een succes te maken. Communistisch China was een „reus op lemen voeten"; zijn leger telde 2.500.000 man, doch het was onbetrouwbaar en de Chinese economie was uiterst kwetsbaar. „Terugkeer van communistisch China tot de partij van de vrije wereld zou een over winning in Indochina en Korea betekenen en zou de machtsbalans zo sterk tegen de Sovjet-Unie doen doorslaan, dat Moskou geen oorlog tegen Amerika zou durven beginnen. „Tenzij wij China terugwinnen DJAKARTA (A.F.P.) De Indonesische ministerraad heeft in de nacht van Woens dag op Donderdag besloten de onderhande lingen met Nederland over opheffing van de Unie voort te zetten. Minister Yamin zal Vrijdag naar 's-Gravenhage vertrekken. Dit betekent volgens waarnemers, dat de Indonesische regering wijzigingen in het ontwerp-accoord wenst. In de officiële bekendmaking van het be sluit wordt gezegd, dat men hoopt, dat de onderhandelingen te 's-Gravenhage vóór 17 Augustus, de Indonesische nationale feest- .dag, tot een bevredigend resultaat zullen leiden. In een communiqué, dat na de vergade ring van het kabinet, die zes uur had ge duurd, werd verstrekt, wordt gezegd, dat minister Yamin naar Nederland zal terug keren „om de Indonesische delegatie op de hoogte te stellen van het standpunt van het kabinet ter bespreking met de Nederlandse delegatie." De minister van Voorlichting, dr. Tobing, weerde volgens Aneta vragen van journa listen af met de mededeling: het communi qué bevat het maximum van hetgeen kan worden medegedeeld. De minister gaf ont wijkende antwoorden op vragen, of de In donesische regering amendementen heeft ingediend op de ontwerp-tekst, zoals die Zaterdag in Den Haag gereed lag. President Sukarno heeft minister Yamin Donderdagochtend op het paleis Merdeka ontvangen. Daarvoor had mr. Yamin een ontmoeting met vice-president drs. Hatta ter bespreking van de huidige stand van zaken. Yamin zal Donderdagmiddag nog een laatste bespreking voeren met minister president mr. Ali Sastroamidjojo. Over de speculaties in de pers over de inhoud van het protocol zeide minister Yamin: „Ik heb met vreugde kunnen con stateren, dat de betrokken functionarissen geen inlichtingen hebben verstrekt." Mr. Yamin was niet bereid mededelingen te doen over zijn missie, maar toonde zich Donderdagochtend even optimistisch als bij zijn aankomst in Djakarta op Maandag avond, toen hij tot de verzamelde journa listen zeide: Ik breng goed nieuws uit Den Haag. Inmiddels deelde de voorzitter van de P.N.I., Sidik Djojosukarto, Donderdag aan Aneta mede, dat minister Yamin met „goede berichten naar Nederland terug keert." Hij zeide, dat over het algemeen het rapport van minister Yamin gunstig was ontvangen en dat de eindbeoordeling daarmede overeenstemde. De verwachtin gen, dat de besprekingen met succes zullen worden beëindigd, zijn dan ook groot, aldus de voorzitter van de P.N.I. „Om met alle eventualiteiten rekening te houden hebben wij echter ook wel de mogelijkheid onder van hun taak hadden gekweten op een is een uiteindelijke overwinning van de vrije wereld ondenkbaar." De voorzitter van de Amerikaanse Se- naastcommissie voor Buitenlandse Be trekkingen, Alexander Wiley, heeft na de :oespraak van de Zuid-Koreaanse president in het Congres tot verslaggevers gezegd, dat hij met „belangstelling had geluisterd naar een groot man en groot patriot, die een grootse toespraak ten behoeve van zijn alnd had gehouden". Hij wilde echter niet zeggen of hij voorstander was van het voorstel van Rhee. De democratische senator Henry Jack son zei, dat Rhee een vorm van beperkte preventieve oorlog voorstelde maar „na tuurlijk kunnen wij zo iets niet onder nemen". Senatoren, die reeds, lange tijd de rege ring van Tsjang-Kai-Tsjek steunen, wil den geen commentaar leveren. De leden van de Amerikaanse Senaat en het Huis van Afgevaardigden schenen over het algemeen veel sympathie te voe len voor de persoon van Rhee en bewon dering te hebben voor de houding, die Zuid-Korea jegens het communisme had aangenomen, doch Rhee's voorstel schijnt weinig enthousiast ontvangen te zijn. Naar bericht werd, had president Eisen hower met steun van Amerikaanse mili taire en economische deskundigen ge tracht, Rhee af te brengen van zijn opvat ting dat het conflict in Korea heropend moet worden. Rhee zou de Verenigde Staten hebben verzocht om bewapening van nog 15 di visies, waardoor het Koreaanse leger op veertig divisies zou komen, aldus wordt bericht. AFP meldt dat het commentaar op het hoofdkwartier van de UNO op Rhee's toe spraak was: „Als het in de bedoeling van de Zuid-Koreaanse president heeft gelegen de zaak van zijn land schade te doen, had hij het niet anders moeten aanleggen". Eisenhower over de incidenten bij Hainan Inmiddels heeft president Eisenhower zijns inziens trachten verdeeldheid onder de Westelijke geallieerden te brengen door het uitlokken van incidenten, zoals het neerschieten van een vliegtuig. Amerika was vast besloten, zijn rech ten te verdedigen en op te komen voor zijn onderdanen, waar deze zich ook op le- Eisenhower. Het Amerikaanse marine onderdeel, uitgezonden om te zoeken naar overlevenden van het neergeschoten Britse vliegtuig, had opdracht niet provocerend op te treden doch zich te verdedigen als dit nodig mocht zijn. Dit was ook de in structie van de Amerikaanse marine waren aangevallen en die daarbij twee aanvallende vliegtuigen neerschoten. De president sprak de Chinese verkla- ringe tegen dat de Amerikaanse vliegtui gen zich op een plaats hadden bevonden waar zij niet hoorden. Hij zeide er zeker van te zijn dat zij zich op legale wijze het oog gezien, dat succes zal uitblijven," aldus de heer Sidik. „Indien dat het geval is kunnen wij niet anders zeggen, dan dat Indonesië zijnerzijds al het mogelijke heeft gedaan en al haar goede wil heeft getoond." plaats waar zij het volste recht hadden te zijn. China had tegenover Groot-Brittannië verontschuldigingen aangeboden, doch zou tegenover Amerika een andere hou- deze dergelijke taktiek was gericht op het Parijs verrieden een zekere ongerustheid bij de Fransen dat Amerika „impulsief en weerbarstig" zou zijn. Eisenhower ont- de dit en zeide, dat Amerika slechts voor zijn rechten en die van zijn burgers op komt. Politieboot bij Hongkong vermist Een vaartuig van de politie te Hong kong met tien man aan boord wordt ver mist, aldus is vandaag door Reuter ge meld. De boot heeft zich tot vanochtend half zeven plaatselijke tijd om het half uur radiografisch gemeld. Volgens de laat. ste melding lag het vaartuig te Saikoeng gemeerd met tien politiemannen aan boord. De blanke politieman die het commando over de boot voert, was aan land. De boot, die ten tijde van de verdwij ning niet in dienst was, wordt gebruikt voor patrouillevaarten in de territoriale wateren van Hongkong. De bemanning is bewaned met een licht machinegeweer, enkele machinepistolen en geweren, al dus een woordvoerder van de Honkongse regering. Met vliegtuigen van de Britse lucht macht wordt naar het vaartuig gezocht. Nog meer overlevenden van Britse vliegtuig? De Amerikaan Cutburth is uit Saigon in Hongkong aangekomen waar hij de Chi nese (communistische) autoriteiten via de „Catchay Pacific Airlines" het verzoek wil doen, hem op Hainan toe te laten. Hij is een van de overlevenden van het neerge- zelf burgerpiloot is, leeft in de overtuiging dat er nog overlevende^, van de ramp zijn, Hainan. luidt: „Deze verklaring zegt niets anders als alles wat wij nu al weken lang van de Oostelijke propaganda horen". Tot dusver heeft de Bondsregering staande gehouden, dat John door een list is weggelokt en tegen zijn wens wordt vastgehouden. In Bonn zijn Woensdagavond de ministers van Binnenlandse Zaken der Duitse staten bijeengeroepen om over de affaire-John te worden ingelicht. Het West-Duitse ministerie van Binnen landse Zaken maakte gisteravond bekend, dat enige afdelingshoofden van de veilig heidsdienst zijn vervangen. Men wilde ech ter niet meedelen, of de wijzigingen ver band houden met de verdwijning van John. Onze correspondent te Bonn seint nog: Hier in Bonn heerst nog steeds de groot ste opgewondenheid over de affaire-John. De parelements-commissie, die zich met aangelegenheden met betrekking tot be scherming van de grondwet bezig dient te houden, was telegrafisch bijeen ge roepen; de vergadering begon des middags om vier uur en heeft tot middernacht ge duurd. Zij is zeer dramatisch geweest. De West-Duitse minister van Binnenlandse Zaken, Schroder, werd van alle kanten met vragen bestormd. Het is voor hem buitengewoon moeilijk geweest zichzelf tegen de vele beschuldigingen dat hij bui tengewoon onvoorzichtig te werk was ge gaan, te verdedigen. Men neemt algemeen aan dat zijn po sitie zeer ernstig geschokt is. In Bonn vindt men het zeer merkwaar dig, dat, zoals thans bekend geworden is, een deel van het salaris van dr. John voor lopig nog zal worden doorbetaald. Dit ge schiedt omdat het ministerie van Binnen landse Zaken nog steeds op het stand punt is gebleven dat John-het slachtoffer van een list geworden is. v Aan John's vrouw, die weer in Keulen is, wordt vijftig procent van het salaris doorbetaald. Nieuwe visie Een nieuwe lezing van de verdwijning van dr. John werd gisteren in enkele Duitse bladen gegeven. Deze beweren, dat John reeds sedert zijn aanstelling als lei der van het West-Duitse bureau tot be scherming der grondwet een dubbele rol zou hebben gespeeld. Hij zou o.a. reeds in 1951 in het Rus sische hoofdkwartier in Potsdam bespre kingen hebben gevoerd met een Russische spionnagechef Swerlok en sedertdien re gelmatig in verbinding hebben gestaan met de Rus en deze onder meer documenten over de plannen van Bonn met de E.V.G. en over liet ontwerp voor een dienstplicht wet hebben overhandigd. John naar Moskou? Volgens het te Hamburg verschijnende boulevardblad „Bild" is dr. Otto John met een speciaal Russisch militair vliegtuig uit Oost-Berlijn naar Moskou vertrokken. Het bla had deze vlucht reeds Dinsdag aan gekondigd. Volgens „Bild" was de verklaring van John. welke Woensdagavond door de Oost- Duitse radio werd uitgezonden, dan ook van tevoren op een band opgenomen. Verscheidene West-Berlijnse bladen heb ben de veronderstelling geuit, dat de Zweedse detective Soedermann, bijgenaamd „Revolver Harry", op verzoek van een Westelijke commissie van onderzoek naar Berlijn is gekomen om een onderzoek in te stellen naar zowel de verdwijning van dr. John als naar de zelfmoord van Wolfgang Eduard Hoffer, een vriend van John die bij de Amerikaanse geheime dienst werkte. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S F n e 1 o n De ware historicus is aan geen tijd en aan geen land gebonden: of schoon hij houdt van zijn vader land stelt hij het nooit mooier voor dan het is. Hoffer, die volgens de „Morgenpost" met John op school is geweest en in 1938 naar de V. S. emigreerde, had de opvatting ver kondigd, dat John niet vrijwillig naar Oost-Duitsland was gegaan. Hij had John nog op 20 Juli gezien, kort voordat deze West-Berlijn verliet. Hij vond, dat John toen in een „tamelijk verwarde gemoeds toestand" verkeerde. In Londen zijn Woensdagavond verschil lende wijzigingen in het kabinet bekendge maakt. Minister van Koloniën Lyttelton is afge treden. Hij wordt opgevolgd door Alan Lennox Boyd, minister van Vervoer en Burgerluchtvaart. Derick Heathooat-Amory, minister van Staat van het ministerie van Handel, volgt sir Thomas Dugdale op die verleden week als minister van Landbouw en Visserij. John Archibald Boy-Carpenter, finan cieel secretaris van het ministerie van Financiën, volgt Lennox Boyd op als minis ter van Vervoer en Burgerluchtvaart. Austin Richard William Low, parlemen tair secretaris van het ministerie van Be voorrading, wordt minister van Staat van het ministerie van Handel. Henry Brooke wordt financieel secretaris van het ministerie van Financiën en sir Edward C. G. Boyle parlementair secretaris van het ministerie van Bevoorrading. Tevens is bekendgemaakt, dat Richard H. Thompson is benoemd tot „lord commis sioner" van het ministerie van Financiën. De gemiddelde leeftijd van de nieuwbe noemde ministers is 45 jaar. In politieke kringen gelooft men, dat de premier ge bruik gemaakt heeft van het aftreden van sir Thomas Dugdale en Lyttelton om meer verantwoordelijke posten te geven aan veelbelovende jongeren. Uit de wijzigingen valt niets op te maken omtrent sir Winstons plannen met zijn eigen ambt als premier, maar enkele Britse politici zagen in de kleine omvang van de reorganisatie een aanwijzing, dat Chur chill binnenkort zal aftreden ten gunste van Eden. Deze zou dan, zoals gebruikelijk, bij zijn ambtsaanvaarding als eerste-minister grote wijzigingen in het kabinet aanbrengen. Onze correspondent in Londen meldt daarentegen dat deze kabinetswijziging in sommige politieke kringen wordt opgevat als een zeker teken dat Sir Winston juist niet van plan is, spoèdig het leiderschap der Conservatieve partij en eventueel het premierschap aan Eden over te dragen. Immers, zo redeneren deze kringen, zou Sir Winston op korte termijn heengaan dan zou hij de ingrijpende verandering in de samenstelling van het kabinet wel aan minister Eden hebben overgelaten, doch blijkbaar voelt de „oude leeuw van White hall" zich nog fit genoeg om de zware last van het premierschap langer te torsen. Tengevolge van de zware regenval van de afgelopen tien dagen zijn in Zuid-Korea minstens 82 personen om het leven geko men. Bij Tsjilkok werd een dorp door aardverschuiving bedolven. Tot dusver zijn ongeveer 25 lijken geborgen. De Franse minister-president, Pierre Mendès-France, werkt thans met grote spoed aan het tweede punt van zjjn pro gramma, een economische „New Deal". Zijn plan is gebaseerd op het vrijmaken van de handel van kunstmatige hinderpa len en op een reorganisatie van de indu strie. De veertig-urige werkweek zal on aangetast blijven en er zal in de koers van de. franc geen wijziging worden gebracht, zo is Woensdag door woordvoerders van de legering medegedeeld. De regering zal cre- dieten verstrekken aan die firma's, welke haar productiviteit vergroten en haar in stallaties moderniseren. Zij wenst ook, dat bepaalde industrieën grote sommen zuilen bijdragen voor verhoging van de producti viteit. Een woordvoerder van het socialistische vakverenigingsverbond zei na een bespre king met de minister-president, dat Men dès-France bereid schijnt te zijn, de ionen „uit de jjskast" te halen. De premier heeft ook gesproken met de leiders van de werkgeversorganisatie en hoopt dat hij de steun van alle georgani seerde krachten in het arbeidsproces voor zijn plannen zal krijgen. De meeste werk gevers zijn geneigd deze „New Deal" aan te moedigen, die ook voorziet in een grote exportcampagne en een systematische po ging om de Franse prijzen omlaag te bren gen tot op een concurrerend internationaal niveau. Nu de oorlog in Indochina ten ein de is zal Amerika minder dollars ter be schikking van Frankrijk stellen. Het tekort aan dollars wil Mendès-France ten dele overbruggen door grondstoffen te gaan ko pen in de communistische landen in plaats van in staten die betaling in dollars of ponden verlangen. Zijn plannen kunnen na tuurlijk alleen verwezenlijkt worden als hij grote volmachten van het parlement krijgt. Men neemt aan dat hij vandaag van de Nationale Vergadering voor drie maan den blanco volmacht zal vragen om in staat te zijn de levensstandaard omhoog te bren gen en de economische en financiële onaf hankelijkheid van Frankrijk te verzekeren. (van hedenmorgen 7 uur) W. ac C c u weers- toestan<3 C Sr Sb G <L> ti CO CA F- 7 c Stockholm licht bew. Z -3 19 3 Oslo zwaar bew. ZO -5 16 6 Kopenhagenregenbui ZZW -7 19 1 Amsterdam regenbui W -10 18 13 Londen zwaar bew. W -5 18 1 Luxemburg regenbui WZW-8 17 4 Parijs zwaar bew. WZW-8 22 1 Bordeaux motregen W -5 22 0.1 Grenoble zwaar bew. NW -7 31 0 Nice onbewolkt NNW-1 29 0 Genève licht bew. Z -4 25 0 Zürich zwaar bew. W -5 20 0 Locarno zwaar bew. windstil 27 0 Berlijn zwaar bew. ZW -5 21 1 Frankfort zwaar bew. ZW -9 20 6 München zwaar bew. W 7 22 0.1 Wenen geheel bew. WNW-2 26 Innsbruck geheel bew. windstil 24 0 Rome onbewolkt windtsil 33 0 Ajaccio onbewolkt ONO -3 32 0 Mallorca onbewolkt O -5 33 0 Neerslag laatste 24 uur Een dezer dagen zijn er drie neusbeertjes uit Zuid-Amerika in Arlis gearriveerd. Foto: Deze twee neusbeertjes sloten al heel gauw vriendschap met de oppasser de heer De Bruin. De derde was druk bezig met het consumeren van een koekje en wenste niet te poseren. KOEL WEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Don- derdagavond tot Vrijdagavond, opge- maakt om 10 uur: Veranderlijke bewolking met zonnige perioden, maar ook enkele verspreid optredende buien. Matige, nu en dan vrij krachtige Westelijke wind. Weinig verandering in temperatuur. 30 Juli Zon op 4.57 uur, onder 20.35 uur. Maan op 5.35 uur, onder 20.33 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 29 Juli Hoog water: 2.59 en 15.31 uur. Laag water: 11.05 en 23.31 uur. Vrijdag 30 Juli Hoog water: 3.46 en; 16.15 uur. Laag water: 11.51 en uur.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 1