Bergen's Zee-aquarium bijna gereed Niet-kohierbelastingen hadden een hoge opbrengst in Juni „Voltreffer op snelboot-bunker" A sen da voor Velsen Wat de fiscus ontvangt Ook „oude" paspoorten kosteloos verlengen Hogere huur voor BB door verwarmings installaties 10 ANWB herhaalt verzoek Medische verzorging tijdens het weekeinde Zo niet door gemeenten, dan door andere instanties Proces van chemische fabriek tegen buurtbewoners „Ik ben zopas haast doodgereden' Geslaagde Rode Kruis-oefening Havenwachter na veertig jaar met pensioen Oefenprogramma van de Kennemers Scheepvaart VRIJDAG 30 JULI 1954 Het ministerie van Financiën heeft een overzicht gegeven van de opbrengst der rijksmiddelen in Juni. Aan kohierbelastin gen werd een hoger bedrag opgelegd dan in de voorgaande maanden van dit jaar. Het in Juni op kohier gebrachte bedrag was 248.2 millioen tegenover in de pe riode Januari tot en met Mei gemiddeld 75 millioen. Voor de toeneming is voor namelijk bepalend geweest het feit, dat het opleggen van voorlopige aanslagen Inkom stenbelasting 1954 op gang is gekomen. In het eerste halfjaar 1954 is ruim 1 milliard minder opgelegd dan in de vooraf gaande zes maanden. Dit verschil hangt echter in hoofdzaak samen met het on regelmatige verloop van voorlopige aan slagregelingen binnen/het jaar. Belang rijker is de vergelijking met het eerste halfjaar 1953. Hier valt bij nagenoeg alle belastingen een teruggang te constateren, waardoor totaal ruim 200 millioen min der op kohier is gebracht. De teruggang bij de inkomsten- en vermogensbelasting betreft nagenoeg geheel de definitieve 1 aanslagen en hangt samen met het inlopen van de achterstand in de aanslagregeling. Bij de vennootschapsbelasting vloeit de daling vooral voort uit de omstandigheid, dat begin 1953 nog een niet onbelangrijk bedrag aan voorlopige aanslagen over het boekjaar 1952 werd opgelegd, waartegen over de overeenkomstige aanslagen over het boekjaar 1953 nagenoeg geheel vóór het einde van 1953 op kohier konden wor den gebracht. Aan grondbelasting is min der opgelegd, doordat achterstand is ont staan bij de verwerking door de kohier centrales als gevolg van het later dan nor maal op kohier brengen van de aanslagen personele belasting 1953/'54. De voorlopige aanslagregeling inkom stenbelasting 1954 bracht in Juni bijna 150 millioen op. Totaal is thans 170 millioen opgelegd. Bij de vermogensbelasting is in Juni een begin gemaakt met het opleggen van voor lopige aanslagen belastingjaar 1954. Totaal is thans 4.7 millioen opgelegd. Het op kohier brengen van definitieve aanslagen vermogensbelasting 1953 deed het kohier bedrag van het boekingstijdvak 1953-'54 met 3.7 millioen stijgen tot 77 millioen. Het boekingstijdvak 1953-'54 van de ven nootschapsbelasting, dat ultimo 1953 een stand aangaf van 1126 millioen, is in de afgelopen zes maanden geleidelijk terugge lopen als gevolg van het opleggen van tegenkohieren en thans afgesloten op een totaal van 1100 millioen. Dit bedrag is niet onbelangrijk hoger dan de opbrengst van de belasting over één boekjaar. Er heeft dan ook in 1953 nog een zekere cu mulatie van aanslagen, zowel voorlopige als definitieve, plaats gevonden. Het ko hierbedrag van het boekingstijdvak 1954- '55 vertoonde in Juni met 42.7 millioen een grotere toeneming dan in voorgaande maanden, vooral doordat een hoger bedrag aan nadere voorlopige aanslagen over het boekjaar 1953 werd opgelegd. Ontvangsten De ontvangsten aan kohierbelastingen lagen in Juni met 98.3 millioen ongeveer op het peil van de beide voorgaande maan den. Als gevolg van het hoge bedrag aan opgelegde aanslagen gaf het nog in te vor deren bedrag een aanzienlijke stijging te zien, namelijk met 149,9 millioen tot 699,2 millioen. Aan niet-kohierbelastingen werd in Juni 254,5 millioen ontvangen. De opbrengst in het eerste halfjaar 1954 beloopt hier mede 1.851 millioen. Dit is 165 millioen meer dan in de overeenkomstige periode van 1953. De toeneming deed zich bij na genoeg alle middelepi voor, met uitzonde ring van de accijns op suiker (door tariefs verlaging) en op tabak. De belangrijkste verschillen betreffen de omzetbelasting (73,8 millioen) en de invoerrechten (39,6 millioen). Het in de afgelopen zes maanden geïnde bedrag ligt 141 millioen hoger dan de helft van de jaarraming. Bij de omzetbelasting en de accijns op suiker valt op te merken dat de verlagin gen per 1 Januari 1954 nog slechts ten dele in de opbrengst tot uiting zijn geko men. Ook bij de loonbelasting heeft zich het feit voorgedaan, dat de tariefsverlaging nog slechts onvolledig in de opbrengst tot uiting is gekomen. Hetzelfde geldt evenwel ook voor de jongste loonsverhoging. Uit de ontvangsten in het eerste en tweede kwar taal van respectievelijk 189,6 en 157,5 millioen kan worden afgeleid, dat het ef fect van de eerstgenoemde factor groter is dan van de laatste. De teruggang kan slechts ten dele worden toegeschreven aan seizoensinvloeden. De accijns op tabak heeft tot dusverre 164,5 millioen opgebracht. De helft van de jaarraming beloopt 170 millioen. Buitengewone heffingen Het bruto kohierbedrag der beide bui tengewone heffingen vertoonde in Juni een stijging van 3,7 tot 4.085,5 millioen. Van het totaalbedrag betreft 2.904,2 mil lioen de vermogensaanwasbelasting en 1.181,3 millioen de vermogensheffing in eens. Voor het betalen van buitengewone hef fingen werd de eerste zes maanden van dit jaar 56 millioen aan staatsschuld in geleverd. Het verschil met de netto ontvang sten ad 42 millioen hangt samen met het feit, dat terugbetaling uit hoofde van ver minderingen van aanslagen in contanten geschieden. IJMUIDEN Dokters Van de groep artsen, aangesloten bij de Koninklijke Nederlandse Vereniging tot bevordering van de Geneeskunst zijn. uit sluitend in spoedgevallen, van Zaterdag 1 uur tot aan het spreekuur van Maandag morgen te raadplegen de artsen: J. de Vries, Kon. Wilhelminakade 78, tel. 4954; P. H. J. de Weerdt Jr., de Noostraat 4, tel. 6158. Voor de niet aangesloten doktoren neemt waar de arts: W. A. Oepts, Zeeweg 295, tel. 4023. Apotheken Zondags- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door: Apotheek Ledeboer, Kennemerlaan 80, tel. 4229. Verloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen Zaterdagmiddag 2 uur en Zondagavond 12 uur: mej. J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259 en mevr. M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053. VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK Dokters Van Zaterdagmiddag 12 uur tot Zondag morgen 9 uur: mej. F. J. G. Swaab, Kue- nenplein 48, tel. 4169. Van Zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: K. K. Visser, Zeestraat 96, tel. 3450. Verloskundigen Mejuffrouw A. Zandvoort, Bornsrtraat 43. Apotheken De Zondags- en nachtdienst wordt waar genomen door apotheek H. v. d. Kolk, Zeestraat 27, tel. 3820. SANTPOORT Dokters In spoedgevallen is de arts J. Stoffel, Hoofdstraat 165, tel. 8310 te raadplegen. Apotheken Elswout Apotheek, Bloemendaalseweg 341, Overveen telef. K 2500-16760 en Sant- poortse Apotheek, Bloemendaalsestraat- weg 145, Santpoort stat., tel. K 25608249. VELSEN Wijkverpleging Voor IJmuiden-West, IJmuiden-Oost, Vel- sen-Noord, Velsen-dorp en Driehuis: zr. Koerse, Leeuweriklaan 21; voor Santpoort: zr. De Jong, Brederoodseweg 43, telefoon K 2560—8756. CASTRICUM Dokters H. Wieringa, Schelgeststraat 31, tel. 289. Wijk- en kraam verpleging Zuster M. C. Lansman, Pernestraat 30, telefoon 243. Apotheker p. van Ouwerkerk, Burgemeester Lom- menstraat 6, telefoon 500. HEEMSKERK Dokter J F. Dikkenberg, Rijksstraatweg 16, tele foon 02512 240. De A.N.W-B. heeft zich opnieuw tot de minister van Buitenlandse Zaken gewend met het verzoek, alsnog de gelegenheid open te stellen, de geldigheid van paspoor ten, die zijn afgegeven of verlengd vóórdat de nieuwe regeling van kracht werd, kos teloos te doen uitbreiden tot vijf jaar. De minister heeft enige weken geleden een eerste verzoek van de bond afgewezen. De gevraagde verlenging is volgens de thans geldende bepalingen onmogelijk en de minister achtte het niet verantwoord een bijzondere regeling te treffen gezien de vele administratieve handelingen en moei lijkheden die daarvan het gevolg zouden zijn. De A.N.W.B. zegt in een nieuwe brief aan de minister, dat vele gemeente-secre tarieën in het vroege voorjaar het reizend nubliek hebben gevraagd de paspoorten tijdig voor het reisseizoen aan te vragen. ..Zij, die als goede burgers hieraan gevolg hebben gegeven, voelen zich gedupeerd nu blijkt, dat zij dank zij die verleende mede werking meer hebben moeten betalen voor een document met kortere geldigheidsduur dan degenen, die aan dit verzoek van de plaatselijke overheid niet hebben voldaan." ,,Waar het door de uitvaardiging van vrij eenvoudige voorschriften mogelijk is gebleken de af te gev»o paspoorten een geldigheidsduur van vijf jaar te geven, moet het ook mogelijk zijn op precies de zelfde wiize alle geldige paspoorten een geldigheidsduur van in totaal viif jaar te verlenen. Het betreft hier een uiterst een voudige administratieve handeling", aldus de bond, ..waarvoor iedere nog geldige pas in aanmerking zou komen, en waarvoor een voorafgaand, onderzoek niet nodig zal zijn." Indien de minister geen mogelijkheid ziet de gemeentebesturen op te dragen deze aantekening te stellen voor een uiterst lage vergoeding, dan zou dat naar de mening van de bond dienen te geschieden door een andere instantie, waarover de centrale overheid wèl zeggenschap heeft, bijvoor beeld de politie, grenskantoren of postkan toren. De A.N.W.B., die eventueel bereid is ook op ziin kantoren dit werk te doen verrich ten, is ervan overtuigd dat andere organi saties en instellingen op reisgebied dezelf de medewerking zullen willen verlenen. „Mocht de minister van mening zijn, dat de gemeentebesturen of een der genoemde instanties hierbij niet kunnen worden in geschakeld, dan kan de verlenging toch zonder bezwaar plaats vinden door het ministerie van Buitenlandse Zaken zelf. Voor het daaraan verbonden schrijfwerk zou dan een vergoeding van bijvoorbeeld 10 cent berekend kunnen worden. Voor het ministerie brengt deze regeling mee, dat enige arbeidscontractanten tijdelijk met werk bezet zullen zijn, dat zichzelf ruim schoots betaalt", aldus de A.N.W.B. oooooocccccocococooooa DCCOOCOOOOCCOOOOO ocoocoooccoooc Foto boven: Vermoeidmaar voldaan rustte dit viertal uit in een militair aanhang- wagentje. Foto onder: Een groepje Zwitserse Alpenjagers bij Mook Voor de president van de Groninger rechtbank diende een kort geding, dat door de directie van een chemische fabriek te Groningen aanhangig was gemaakt tegen een comité van omwonenden der fabriek, die hinder van deze industrie zouden ondervinden. De directie beschul digde de leden van het comité ervan, on juiste mededelingen te hebben verstrekt aan de pers. Zij beschouwde dit als een onrechtmatige daad en verzocht de presi dent van de rechtbank het comité het ver spreiden van dergelijke onjuiste berichten te verbieden en een boete van f 10.000 per overtreding op te leggen. In de dagvaarding worden de leden van het comité er ondermeer van beschuldigd aan een journalist te hebben medegedeeld, dat een buurtbewoonster een bloedziekte zou hebben opgelopen door inademing van giftige chemische stoffen, welke de fabriek in de omgeving verspreidt. Voorts zou het comité aan de pers heb ben verklaard, dat 30 pCt. van de arbei ders der fabriek ziek was, hetgeen volgens de dagvaarding evenmin waar is. Mr. J. J. van der Minne, die namens de comitéleden optrad, verklaarde dat het comité zich slechts node zich tot de pers had gewend. Men had een persconferentie belegd, nadat de fabrieksdirectie, aldus mr. Van der Minne, in een te Groningen verschijnend dagblad gesuggereerd had, dat de stank en de stof door andere indu strieën in de buurt werden verspreid. Een houthandel en een vulcaniseer-inrichting in de buurt zouden de oorzaak zijn van alle narigheid. Maar, aldus mr. Van der Minne, de houthandel werkt er al 37 jaar en de vulcaniseer-inrichting reeds 17 jaar. Nimmer zijn er klachten geweest. Mr. Van der Minne verklaarde namens het comité, dat men zich wilde distancië- ren van de publicaties in een weekblad. Men had nimmer aan de verslaggever van dit weekblad medegedeeld dat een buurt bewoonster een bloedziekte had opgelopen door de giftige stoffen. Evenmin had de buurtbewoonster zelf aan de betrokken journalist dergelijke mededelingen ge daan. Mr. Vander Minne concludeerde ten slotte dat de comitéleden geen verantwoor delijkheid konden nemen voor mededelin gen in de pers die niet van de leden van het comité afkomstig waren. De raadsman van de fabrieksdirectie, mr. G. Bout, zei dat er in deze zaak ver schrikkelijk was overdreven. Het percentage ziektegevallen onder de arbeiders bedraagt geen 30, aldus mr. Bout, doch slechts 10.1 over 1953 en 10.6 over 1954: De president zal op 4 Augustus uit spraak doen in deze zaak. Een in Amsterdam vertoevende arts uit Marokko heeft bij de politie aangifte ge daan van diefstal van vier bankbiljetten, elk groot 10.000 Marokkaanse francs. De arts had verzuimd zijn op de Prins Hendrikkade ge parkeerde kampeerauto af te sluiten. De dief behoefde slechts het portier te openen en de bankbiljetten uit een portefeuille te nemen. In de badplaats Bergen, daar waar in vroeger jaren hotel Nassau-Bergen stond, is men thans doende de laatste hand te leggen aan een aquarium, dat zijn weerga in heel Nederland, ja zelfs in geheel Europa niet vindt. Het is een com binatie van biologische in teresse en practische ex ploitatie, ontsproten aan het brein van de heer J. C. Jager, uit Den Haag, die des zomers in Bergen ver blijft. Dit zee-aquarium, dat een oppervlakte heeft van circa 800 m2 en geheel ondergronds is gelegen, mag men met een gerust hart een unicum noemen en ongetwijfeld zullen de vele soorten vis, die in de Noordzee te vinden zijn, doch die men anders nooit te zien krijgt, duizenden kijklustigen trekken. Een trap voert de toe schouwer „ondergronds" en vervolgens komt men te recht in een grote, onver lichte gang, die de vorm heeft van een U. De 36 aquaria zorgen voor een fascinerende verlichting en geboeid kijkt de toeschou wer naar 't geen er aan zijn oog voorbij schiet. Een groot aquarium, van vier meter lang, anderhalve meter breed en één meter hoog, met een inhoud van 6000 liter, is het „nest" van een fikse rog en een knaap van een haai. Maar ook kan men er mooi gevormde zee slakken, fraaie hermiet- kreeften, grote kreeften, koraal- en zeepaardjes en de beroemde kogelvis Zon dags genaamd „tetrodon" aanschouwen. Zeven „bak ken" zijn gevuld met anl- hozoa (bloemdieren), zoals zeeanemonen, zeechrysan ten, zeemadeliefjes of zee anjelieren. Eén bak heeft men disponibel voor de oes tercultuur, kortom, zij wier interesse naar een dergelijk schouwspel uitgaat, kun nen binnenkort in Bergen hun hart ophalen. De heer Jager vangt de meeste dieren zelf. Her haaldelijk maakt hij dag tochten met Scheveningse vissers mee en ook is hij veel op de Zeeuwse oester- banken te vinden. Daar naast komt uit Engeland een grote zending dieren die aan onze zeekust niet voorkomen. Deze dieren zijn beschikbaar gesteld door de Marine Biological Associa tion of the United Kingdom. Op het ogenblik legt men de laatste hand aan het bouwen van de diverse rots partijen, speciale gesteen ten, in allerlei variëteiten. De heer Jager heeft aan de heer R. v. d. Velde een trouw medewerker en bei den zijn „vol" van het aqua rium, waar voor de liefheb ber veel te genieten zal zijn. „Het is goed dat ik u tref, want ik ben net zowat dood gereden door een bestuurder van een auto, die blijkbaar een glaasje teveel op had", deelde een inwoner van Bakkum mede aan een dienstdoende politieman, die op een van Bakkums wegen „de ronde" deed. „Hij 8 ging die kant op", vertelde de wielrijder aan de politieman en gezamenlijk ging het tweetal op pad om de autobestuur der zo mogelijk te achterhalen. Deze had kans gezien om zonder een schramme tje aan zijn auto. de onbewaakte over weg van de Stetweg over te komen, doch op de Brakersweg moest hij zich ge- 8 wonnen geven; met auto en al reed de man pardoes in een sloot en daar was hy dan ook druk bezig zich uit zijn be narde positie te bevrijden toen de die naar der wel met zijn helper arriveer de. De autobestuurder kon bijna geen woord meer uitbrengen, maar uit het onsamenhangende verhaal maakte men op, dat hij in een café slechts enkele borrels had gedronken, er eerst niets had gevoeld" en pas buiten tot de ont- dekking kwam dat hij niet zo vast on zijn benen stond. Nochtans had de man de euvele moed gehad om achter het stuur te gaan zitten. De auto heeft men 8 voorlopig laten zitten waar hij zat, doch 8 de bestuurder werd ter ontnuchtering g S te Bakkum ingesloteng XOOOOCCCOOOCOCOCODOOCG^CC XJCC03CCCCOOOCGOOOC-OOOCOOSOOOO VRIJDAG 30 JULI IJMUIDEN: Thalia, 20 uur: „De grote Caruso". Rex, 20 uur: shoulder.'. „Rainbow' round my IJMUIDEN: Thalia, 19 Caruso". en 21.15 uur: „De grote Rex, 20 uur: shoulder.'. „Rainbow' round my Een dertigtal dames en heren, leden van de Rode Kruiscolonne in Velsen-IJmuiden, heeft zich gisteravond beijverd om tien (gefingeerd) gewonden de eerste hulp te verlenen en hen te vervoeren naar een ge ïmproviseerd hospitaal. Verondersteld werd dat een voltreffer de voormalige snelboot- bunker in IJmuiden had doen ineen storten, waarbij zeven zwaar en drie minder ern stig gewonden onder de puinhopen terecht waren gekomen. Er werden lichtseinen uitgezonden, waar op onverwijld de colonneleden, onder lei ding van de doktoren Ferwerda en Wer- menbol uitrukten, met het nodige verband en vervoermateriaal. De dames richtten, onder leiding van mevrouw dokter Harm- sen, in ijltempo in de Kalkzandsteenfabriek een lazaret in en de heren gingen met brancards, spalken en rollen verbandgaas er op uit. Er werden bij de patiënten buik wonden, gebroken benen, kaakontwrichtin- gen en nog veel zwaarderde verwondingen geconstateerd, maar de lijders knapten al aardig op toen ze op kundige wijze „om wikkeld" waren en in het noodhospitaal kwamen ze spoedig helemaal bij. Of er fouten gemaakt zijn op deze avond? Materiaal moet droog blijven De kringraad Velsen-Beverwijk van de Dienst Bescherming Bevolking heeft uitbreiding verzocht van de verwarmings apparatuur in het gedeelte van het pand Snelliusstraat no. 39 te IJmuiden, dat aan deze dienst is verhuurd als centraal maga zijn, daar de huidige apparatuur van on voldoende capaciteit is gebleken om de op geslagen goederen voor vocht te vrijwaren. De kosten van deze uitbreiding dienen te zijnen laste te worden gebracht. Daar in de huurprijs van het betrokken pand reeds thans de kosten van de verwarming zijn be grepen geven B. en W., mèt de kringraad, de voorkeur aan een hoger jaarlijks huur bedrag, waarbij de gehele verwarmings apparatuur eigendom van de gemeente blijft. De heer M. Jongejan, werkzaam als havenwachter bij het Staatsvissershaven- bedrijf te IJmuiden, zal op 1 Augustus de rijksdienst verlaten, daar de pensioenge rechtigde leeftijd voor hem is aangebroken. De heer Jongejan, die aan de Sirenestraat 32 woont, kwam in Maart 1915 in dienst bij het Staatsvissershavenbedrijf als haven knecht. Hij heeft er dus bijna veertig jaar diensttijd op zitten. Vandaag zouden de leden van het personeel afscheid nemen van de heer Jongejan, bij hen beter bekend als Theo. De Kennemers zullen voor de competitie een aanvang neemt een aantal vriend schappelijke wedstrijden spelen. Op 7 Augustus wordt in het Gem. Sportpark ge speeld Kennemers-Blauw Wit. 15 Augustus ontmoet men in het Sportpark de tweede klajsser VCS uit Den Haag. 22 Augustus gaan de Kennemers deelnemen aan het zil veren ponttournooi van de Volewijkers in Amsterdam. Voor 29 Augustus zijn nog be sprekingen gaande, terwijl 5 September de Kennemers-Beverwijk gespeeld wordt. Ook het tweede elftal speeld enige wed strijden: 15 Augustus bindt men de strijd aan tegen DTS in Oud-Karspel. Op 5 Sep tember komt men uit in een tournooi van de Alkmaarse Boys in Alkmaar. Hout aangevoerd Donderdagmorgen is voor de papierfabriek Van Gelder Zonen aangekomen het Duitse s.s. „Gisela Russ", dat van de Finse havens Lapaluoto en Rahe een lading van 680 vadem hout aanvoerde. Motorpech Om zes uur sleepte de Belgische kotter 0 243 vanmorgen zijn collega O 280 de haven van IJmuiden binnen met motor- schade. Drie trawlers Drie trawlers, de „Herman", „Dirkje" en „Maria van Hattum" waren vanmorgen aan de IJmuidense afslag. De „Herman" voerde aan 1350 kisten haring, 400 kleine kistjes haring, 50 diversen. Van de „Dirk je" stonden er 500 kisten haring, 400 dichte mareel, 70 gestripte makreel en 80 diversen en van de „Maria van Hattum" 500 kisten makreel, 100 schelvis en 40 diversen. De kleine vaart bracht aan 2000 kg tongen en 300 kisten schol. Van haring tot kabeljauw De haring deed vanmorgen van 15 tot 16. Kleine kistjes haring haalden 6.50 (20 kg.). Makreel bracht van 16 tot 19 op. Een paar kisten zwarte koolvis gingen van de hand voor 68 tot 70 en een paar kisten kabeljauw voor 86 tot 88. Gul, schol en tong De grote gul maakte 32, de midden gul 25, de torren van 16 tot 18. Braad bracht op van 19 tot 16, wijting van 13 tot 14. Drietjes bij de schol deden 10 tot ƒ16 en de tweetjes ƒ21 tot 28. Engeland kocht de grovere scholsoorten voor 45 tot 50. Er was verder weinig tong. Lappen gingen weg voor 3.75, groot middeltong voor 3.25, halve pondjes voor 2.70, tong 1 voor 2.10 tot 2.20 en slips voor 2.05 tot ƒ2.10. Wat gaat komen De „Schoorl" komt voor de Zaterdag- markt met 900 kisten haring en 100 kisten diversen. Oudste boten zijn dan de „Onder neming 3" (van 20 Juli) en de „Haarlem", „Zeelandia", „VIOS" en „Mary" (van 22 Juli). De KW 40 „Everard Christina" komt voor de Zaterdagmarkt met 130 kisten vis, de KW 37 Nederland 6 met 100 kisten vis. De KW 75 „Doggersbank" heeft vandaag in Grimsby gemarkt, als gevolg van een tekort aan ijs. Besomming De „Abraham" besomde gisteren voor een reis van negen dagen 26.400. De IJM 221 haalde 9630, Binnengekomen IJM 2 Herman; RO 53 Dirkje; IJM 10 Maria van Hattum; IJM 53 Heemstede; KW 30, 128, 175 Onderneming; SCH 58; TX 39, 36; O 200; O 243; UK 35, 104, 141, 243, 11, 96, 22, 174, 1, 169, 234, 126, 85, 35, 68, 60, 4. Vertrokken IJM 3; RO 15 Antje, 29; HD 25; KW 125 Petronella, 60, 189, 128, 92; SCH 160, 70, 58; VD 9; Z 51; TX 49, 14, 11; UK 60, 126, 244, 202, 57, 35, 14, 174, 53, 69, 51, 169, 96, 76, 85, 4. Vangstberichten uit zee In de nacht van Donderdag op Vrijdag meldden de loggers van Katwijk en IJmui den de volgende vangsten: KW 16, 13 k.; KW 50, 4; KW 97, 9; KW 70, 6; KW 161, 14; KW 168, 4: KW 2, 5; KW 14, 3; KW 54, 3; IJM 75, 4; KW 9, 7; KW 67, 20; KW 86, 1; KW 20, 7; KW 32, 2; KW 41, 9; KW 130, 12; KW 167, 4; KW 42, 25; KW 110, 50; KW 173, 20; KW 19, 19; KW 129, 2; KW 163, 5; KW 170, 7; KW 5, 6; KW 47, 7; KW 127, 1; IJM 283, 2; KW 138, 75, nog 22 n.; KW 38, 4; KW 83, 5; KW 144, 40; KW 29, 11; KW 49, 16; KW 151, 9. Weinig vangst hadden de trawlloggers KW 44, 45, 23, 140, 48 en 141. De schepen, die trawlen, hadden de vol gende vangsten: KW 85, 70 k.; KW 73, 60; KW 6, 20; KW 74, 25; KW 7, 25; KW 40 20; KW 37, 30; KW 95, 25. Geen vangst hadden de KW 15, 147 en 39. De gemiddelde vangsten waren: Vlaar- dingen 12, Scheveningen 7 en Katwijk 11 kantjes. Thuisstomend zijn de KW 16, 85, 45, 141, 40 en 37. Besommingen hedenmorgen De Herman 25.700 (in 10 dagen); de Dirkje 18.400 (in 9 dagen); de Hattum 12.900 (in 6 dagen); IJM 53 3390; Hel der 125 620; KW 128 140; KW 189 215. Wie zal dat ontkennen. Het was tenslotte een oefening, maar het staat vast dat de fouten niet zodanig waren, dat de patiënten, indien hun verwondingen echt waren ge weest, er nadeel van zouden hebben on dervonden. Velsen mag zich gelukkig prij zen zulk een colonne te bezitten. Het aan tal colonneleden kon echter, gezien het ge tal inwoners minstens wel tweemaal zo groot zijn. Ook de politie heeft zich bij deze avond oefening niet onbetuigd gelaten. Inspecteur A. Wijnstroom woonde de oefening bij en agent Dijkstra, die in de afgelopen winter een nood-aggregaat vervaardigde, heeft met dit apparaat met vier lampen de nodige lichtpunten in de duisternis van de blinker gebracht. Het apparaat werkte voortreffelijk en even voortreffelijk is de gehele oefening geslaagd. Aalsdijk 29 v. Londen te Rotterdam. Aardijk 20 v. New York te Boston. Akkrumdijk 28 v. Brownsville n. Galveston. Albireo 28 v. Las Palmas n. Recife. Alcyone 28 v. Santos n. Pto Alegre. Alnati 28 v. Buenos Aires n. Montevideo. Alphacca 28 v. Antwerpen n. Bremen. Amerskerk 29 v. Adelaide n. Aden. Arendskerk 28 v. Suez n. Djibouti. Axeldijk 29 v. Recife te Rio de Janeiro. Alderamin 30 v. Bombay te Cochin verw. A.nnenkerk 29 v. Marseille te Duinkerken. Alchiba 29 v. Bahia n. St. Vincent. Almkerk 29 Kreta gepass. n. Genua. Alpherat 80 v. Vitoria te New York. Arendskerk p. 29 Daedalus n. Djibouti. Arundo p. 29 Plymouth n. Wabana. Aldabi 30 150 m NO Bahia n. Rio de Janeiro. Algenib 30 v. Pto Alegre te Rio Grande. Alhena 29 v. Rotterdam n. Hamburg. Alk a id 29 v. Bahia n Rio de Janeiro. Almdijk 20 v. Brownsville te Le Havre. Alphacca 30 v. Antwerpen te Bremen. Alwaki 30 v. Buenos Aires te Montevideo. Amsteldijk 29 v. New York n Antwerpen. Amstelland 30 v. Rio Grande te Pto Alegre. Arendsdijk 30 v. Antwerpen te New Orleans. Bantam p. 28 Gibraltor n. Halifax. Bacchus 28 van Amsterdam n. Hamburg. Blitar 29 v. Tangga n. Mombas. Bali 28 v. Napels te Genua. Bintang 28 v. Bahia te Rio de Janeiro. Britsum 20 v. Ceuta n. Dakar. Betiri verm. 27 v. Newcastle n. Singapore via Gibraltor. Bloemfontein 30 v. Kaapstad te Las Palmas. Boskoop 30 v. Pto Limon te Aruba. Breda 30 v. Cristobal te Curagao. Castor 29 v. Pto Plata n. Antwerpen. Cottica 28 v. Georgetown n. Paramaribo. Celebes p. 29 Finisterre n. Amsterdam. Caltex Delft p. 29 Algiers n. Sidon. Caltex The Hague 29 v. Sidon n. Rotterdam. Charis 30 v. Vita de Loriente te Rotterd. verw. Cistula 29 v. Aden te Djibouti. Ceroma vertr. 30 v. Hamburg n. Rotterdam. Duivendijk 29 v. Los Angeles n. Balbao. Daphnis 29 v. Rotterdam n. Amsterdam (proeftocht). Duivendrecht p. 29 Dakar n. Las Palmas. Edam 27 v. Aden n. Singapore. Enggano p. 29 Oostkust Ceylon n. Cochin. Eso Den Haag 29 v. Antwerpen n. Schiedam, ïtrema 29 v. Fanara n. Berre. Eemland 29 v. Rio de Janeiro n. Santos. Eos 29 v. Rotterdam n. Amsterdam. Esso Den Haag 30 v. Amsterdam te Schiedam. Gaasterkerk p. 28 Ouesant n. Lissabon. Gooiland 28 v. Santos te Rio de Janeiro. Groote Beer 29 v. Rotterdam te New York. Ganymedes 28 v. Kingston n. Cartegena. Graveland 28 v. Amsterdam n. Bremen. Grootekerk 29 v. Marseille te Antwerpen. Gaasterkerk p. 29 finisterre n. Lisabon. Helder 29 v. Amsterdam te Rotterdam Heemskerk 28 v. Amsterdam n. Bremen. Hermes 29 v. Rotteidam te Amsterdam. Hoogkerk 29 v. Penang n. Colombo. Hector 30 v. Algiers te Malta. Hilversum 30 v. Aden te Menaalahmadi. Xttersum 29 v. Iliheos n. Las Palmas. Johan van oldenbarnevelt 28 510 m O Kp. Race naar Quebec. Jupiter 29 v. Rotterdam n. Amsterdam. Kedoe 29 v. Port Said n. Rotterdam. Koratia 30 v. Kopenhagen te New Orleans Lissekerk p. 28 Gibraltor n. Pt. Said. Loenerkerk 29 v. Antwerpen te Rotterdam. Leopoldskerk 29 v. Port Said n Marseille. Loppersum 28 v. Swansea n. Ceuta. Lawak 30 v. San Franciso n. Los A.ngeles. Luna 29 v. Rotterdam naar Amsterdam. Marken 28 v. Huil n. Dakar. Marsland 28 v. Londen te Rotterdam. Meliskerk 30 v. Aden te Penang. Mirza p. 29 Christmas EU. n. Fremantle. Maas 29 v. Rotterdam te Amsterdam. Madoera 29 v. Belawan n. Penang. Modjokerto 29 v. Tjeribon te Semarang. Maasdam 29 720 m ONO Kp Race n. New York. Mapia p. 29 Guardafui n. Suez. Mariekerk 29 v. Antwerpen te Rotterdam. Mitra 31 v. Menaalahmadi te Rotterdam verw. Myonia 26 v. Singapore te Yokohama. Noordwijk 29 v. Ned York te Taraffa (Cuba). Notos p. 28 n.m. Ouessant n. Amsterdam. Nieuw Amsterdam 30 v. New York te South ampton, 31 te Rotterdam verw. Nieuw Holland 30 v. Sydney n. Brisbane. Orion 28 v. Lissabon n. Amsterdam. Overijsel 28 v. Galveston te New Orleans. Ootmarsum p. 29 Vllssingen n. Houston. Oranjestad 28 v. Plymouth te Antwerpen. Oberon 29 v. New York n. Curasao. Oranjestad 29 v. Antwerpen n. Adam. Peperkust 28 v. Dakar te Le Havre. Poseidon 29 v. Amsterdam te Laguaira. Prins Willem van Oranje p. 28 Scillys n. Ant werpen. Poulau Laut p. 29 Gibraltar n. Genua. Prins Frederik Willem 29 v. Montreal te Le Havre. Perna 28 v.m. te Lyttleton v. Curasao 31 te Port Nelson verw. Pieter S 29 v. Swansea n. Amsterdam. Prins Alexander 29 v. Quebec n. Montreal. Prins Frederik Hendrik p. 30 Anti Cost! Eil. B. Le Havre. Prins Willem III 29 v. Roterdam n. Antwerpen. Prins Willem George Frederik 29 v. Le Havre n. Montreal. Rijndam 28 v. New York n. Southampton. RÓebiah 30 te Port Said v. Alexandrië. Ridderkerk p. 29 Vlissingen n. Amsterdam. Rijnland 30 v. Montevideo te Rio Grande. Salawati 28 v. Ummsaid te Bahrein. Schouten 29 v. Adam te Walvisbaai. Straat Soenda 27 v. Kaapstad n. Santos. Sliedrecht p. 29 East London n. Kaapstad. Stad Rotterdam 28 v. Vlaardingen te Wabana. Sibajak 20 150 m O 1-V4 graadskanaal n. Aden. Saparoea 29 v. Roterdam n. Hamburg. Sommelsdijk 30 v. New York te Bathimore. Stad Breda 29 v. Adelaide te Port Said. Sunetta 27 v. Yokohama te Miri. Talisse p. 28 n.m. Guardafui n. Djeddah. Tomori 28 v. Genua n. Marseille. Tarla 29 v. Rotterdam n. Curasao. Ternate p. 29 Ouessant n. Port Said. Tiba 29 v. Rotterdam te Hamburg. Trajanus 29 v. Hamburg te Antwerpen. Van Linsohoten 29 v. Duinkerken te Amsteid. Van Riebeek 29 v. Singapore te Priok. Van Waerwijck 29 te Rotterdam v. proeftocht. Womori 29 v. Genua te Marseille. Wonosari 30 v. Vancouver te Manilla verw. Weltevreden 29 v. Casablanca te Beyrouht. Wieldrecht 29 v. Pt. Said te Napels. Willemstad 30 v. Aruba te Pto Limon. Worogiri 30 v. Penang te Belawan. Zeeland KRL verm. 30 v. Colombo n. Aden. Zuiderkruis 29 180 m OZO St. Helena naar Kaapstad. KLEINE VAART Atlantis 28 v. Stocka te Rotterdam. Badzo 28 v. Rotterdam n. Londen. Bab T 27 v. Munksund n. Zaandam. Borneo 28 v. Londen te Rotterdam. Crescendo 28 v. Rotterdam n. Hamburg. Donau 29 v. Londen te Rotterdam. Duiveland 28 v. Rotterdam n. Goole. Frtedi 28 v. Rotterdam n. Cappel (Duitsland). Hoe Vinces 28 v. Rotterdam n. Wisbach. Jozo 28 v. Venlo te Rotterdam. Joost 26 te Gefle v. Norrsundet. Larix 28 v. Zaandam n. Gent. Killy 28 v. Londen te Rotterdam. Maria S 28 v. Hernosand te Rotterdam. Midsland 28 v. Grangemouth te Rotterdam. Mutatie 28 v. Londen te Rotterdam. Nyenburgh 29 v. Amsterdam te Rotterdam, Paramount 28 v. Rotterdam n. Hamburg. Pavo 27 v. Marieberg n. Zaandam. Ponto 28 Brunsbuttel gepass. n. Zaandam. Ponza 25 Kiel gepass. n. Ostrand. Plato 29 v. Amsterdam te Rotterdam. Spica 29 v. Plymouth te Rotterdam. Spurt 29 v. Antwerpen te Rotterdam. Triton 28 v. zee terug te Rotterdam. Veenenburgh 28 v. Middlesbro te Rotterdam. SLEEPVAART Sleepboot Poolzee 28 280 m Z Dakar n. Matadl met baggermolen en bak. Sleepboot Rode Zee 28 260 m NO Fayal n. België met 2 tönk6rs Sleepboot Witte Zee 28 380 m W ten N Fayal a. Terneuzen met tanker.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 12