Agenda voor Velsen Dure groenten en verregende gladiolen Beverwijkse beduchtheid over „twee tegen één" Castricum zou de badgasten te weinig vertier bieden Kennemer Lantaarn Kerkdiensten Beverwijk AUTORIJLES MOTORRIJLES SCOOTERRIJLES Arend Reijm AUTORIJLESSEN? Samenvoeging IJmond van de kaart TAXI NODIG? Spanning verwacht op de Breestraat Auto- en Motorrijles Autorijschool SUCCES 10 AUTOR IJ SCHOOL FRANS ROOTRING Chrysanten aan de bloemenmarkt BEL 5000 Sterk draversveld voor 12 Augustus Sportdag van „de Kennemers" Scheepvaart Agenda voor Castricum en Uitgeest ZATERDAG 31 JULI 1954 „De grote Caruso" (Thalia, IJmuiden, van Vrijdag tot en met Maandag en Luxor, Beverwijk, van Vrijdag tot en met Donderdag). De nieuwste film biografie over de in Amerika welhaast legendarisch geworden tenor Enrico Caruso heeft de al uit de musicals bekende Mario Lanza tot titelheld. In zijn vroegere film creaties was Lanza niet alleen voor de lief hebbers van opera-melodieën, maar ook voor andieren nog wel aanvaardbaar, om dat zijn zang was verweven in een vaak vermakelijk en boeiend verhaaltje, maar hier kon men uiteraard niet te ver buiten de documentatie gaan. Even kan ook zijn spel boeien, wanneer hij zelfverzekerd zijn niet verbazen. Wel misschien dat een oude kok een nieuwe hoed krijgt. Mario Lanza en Ann Blyth zijn deze week in Thalia, IJmuiden en Luxor, Beverwijk in de rolprent „De grote Caruso" te zien. entree in Londen maakt en d'aar de voor oordelen tegen het „Italiaanse boertje" krachtdadig tegemoet treedt, maar verder moet men toch werkelijk te lang tegen zijn zwellende en krimpende borstkas opkijken en een geweldige overdaad aan opera-frag menten aanhoren, die de aarzelende, op komende genegenheid voor deze kunstvorm geheel teniet vermag te doen. De volledig heid heeft gewild, dat ook de vroege, tra gische dood van de zanger en de voor tekenen daarvan zo suggestief zijn weerge geven, dat men er haast keelpijn van krijgt. Overigens zullen de liefhebbers van deze muziek en van vrouwelijke distinctie (zie Ann Blyth) dat bijzaken vinden. H. B. „Het meisje uit Artis" is Zondagmiddag, Dinsdag en Woensdag in het Thalia- theater te zien. „Rainbow 'round my shoulder" (R e x, van Vrijdag tot en met Maandag) Een charmant verhaaltje, waarin verteld wordt hoe een boodschappenmeisje in de Holly- woodse studio's ontdekt wordt en het zo waar tot filmster brengt. Een heleboel tegenkantingen van grootmoeders zijde en veel medewerking van oma's butler en een zangrepetitor doen Frankie Laine en nog enkele grootheden een liefdadigheidssoirée organiseren, alles om Cathy (Charlotte Austin) in volle pracht den volke te tonen. Een blik achter de schermen van het film bedrijf dus, door Jonie Taps geproduceerd. Het verhaal vermeldt nog dat Cathy op achttienjarige leeftijd heel gelukkig wordt met haar zang, huwelijk en oma, die ten slotte toch toestemming geeft. „Wrekers te paard" (R e x, Woensdag en Donderdag) Ingetogen gevechten wor den deze week geleverd d'oor Randolph Scott en zijn eerzuchtige buurman in het Wilde Westen, wanneer de eerste de moeite neemt om uit de bergen af te dalen. De hele ruzie wordt in kleuren uitgevochten, maar de oorzaak van al die strijd blijft enigszins in het duister liggen. Het heeft wel iets met een vrouw of zelfs meer vrou wen te maken, maar glashelder wordt dat niet. Wanneer men dit echter voor lief neemt, is te genieten van drieste ritten te paard, veel geknal en holle kreten. En de schone vrouw want dat is ze belandt in de armen van de grote held. Dat zal u AnVFRTVMTJE in de nieuwe OPELS 1954 op speciale lesmotor op de nieuwe Zündapp Scooter Vanouds de le gediplomeerde K.N.A.C.-rijschool in de Gem. Velsen Hagelingerweg 134 - Telefoon K 2560 - 8930 Santpoort Dennenstraat 12 - Tel. 6200 - IJmuilen-Oost ZATERDAG 31 JULI IJMUIDEN Thalia, 19 en 21.15 u., „De grote Caruso". Rex, 15 en 20 uur, „Rainbow 'round my shoulder". ZONDAG 1 AUGUSTUS IJMUIDEN Thalia, 15 uur, „Het meisje uit „Artis", 19 en 21.15 uur, „De grote Caruso". Rex, 15 en 20 uur, „Rainbow 'round my shoulder". MAANDAG 2 AUGUSTUS IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „De grote Caruso". Rex, 20 uur, „Rainbow 'round my shoul der". VELSEN Raadhuis, 1012 uur, spreekuur burge meester; 1517 uur, spreekuur wethou der van onderwijs. „Marabienta" Zaterdag en Zondag in het Ken nemer theater. Menigeen zal met lichte kriebelingen na afloop weer naar buiten gaan, om daar te bekomen van de emoties die de film te weeg heeft ge bracht. „Marabienta" of „the naked junigle" is de verfilming van een gigantisch drama, waarin de gevreesde vecht-mieren in het begin van d'e twintigste eeuw in Zuid- Amerika in allesverwoestende horden over het land trekken. Het gevecht, dat op leven en dood door een planter(Charlton Heston) met zijn inheemse personeel gevoerd wordt, is zeer realistisch en wel heel lugu ber. De trotse planter ziet alles verwoesten, maar wordt dapper bijgestaan door zijn vrouw (Eleanor Parker) waarmee hij sinds kort getrouwd is en die hij in deze strijd als kameraad en vrouw leert kennen en waarderen. Hoewel het begin van de film enigszins onwezenlijk aandoet, wordt het al ras dui delijk dat er grotere wapenfeiten in zicht komen en dan wordt de handeling ook in tenser door het fascinerende van het ver haal, dat op vaardige wijze door George Pal op het celluloid werd gezet. Van Maandag af draait „Come back little Sheba" in de Zeestraat, waarin Bust Lan caster, Shirley Booth en Terry Moore als sterren schitteren. Over de inhoud van deze film vermeldt de affiche dat hij door ziin „eerlijke en menselijke" gevoelens „diep ontroerend" is. „Duel met de duivel" (tot en met Maan dag in W.B.) - Nog steeds blijken de Westerns aan de Lopende band uit de werk plaatsen van Hollywood's droomfabrieken te rollen en de film die deze week in het theater aan de Peperstraat draait, is een van de vele. Het kan haast niet anders, de scenario-mensen hebben zich op dit thema bijna leeggeschreven. „Duel met de duivel" speelt met de vergelding, als ware het de schoonste zaak ter wereld en de lieftallige oorzaak van de moeilijkhedten is de dochter van de „boss", die zichzelf eind goed, al goed tenslotte veilig in de armen van een der ranchers vleit. Voor de minnaars van dravende paarden en schietende cowboys is deze film een mooie gelegenheid weer eens echt te genieten. In de Zondagmatinée „De Wraaknemer". Wij hadden deze rancuneuze meneer ge woon „wreker" genoemd. ADVERTENTIE met Volkswagen Gedipl. instructeur IJSSELSTRAAT 49 TELEFOON 5050 Tevens verhuur zonder chauffeur Geslaagden Voor het Uniepraktijk-diploma Machine- schrijven slaagden mej. H. Bart te Velsen- Noord en de dames B. Bras, J. Lammertink, E. Langendijk, D. Mak en J. Reichard, allen te Beverwijk. Het Uniepractijkdiploma Stenografie Engels werd behaald door mej. J. Kramer te IJmuiden, mej. W. Oosterom te Beverwijk en het diploma Handelscorr. Engels Asso ciatie door de heer P. Beentjes te Heemskerk en mej. S. v. d. Struis te Beverwijk. Allen zijn leerlingen van het Instituut voor Pracktijkopleiding te Beverwijk. MARKTBERICHT 30 Juli Aardbeien 3558; andijvie 2135; sla 2%10; spinazie 19—53; bloemkool 1745; Postelein 2843; bospeen 3759; waspeen 35-57; doperwten 61-80; sperciebonen 68-82; snijbonen 90125; tuinbonen 2839; rode kool 30; boskroten 1522; komkommers 823; tomaten 1645; soep 712; frambozen 3875; zwarte bessen 350; rode bessen 170310; kruisbessen 200. Alles is deze week even duur op de groentenmarkt geweest door het aanhou dend koele weer blijft de groente betrek kelijk schaars. Er was een toenemende vraag naar bos- en waspeen, die respectievelijk van 43-58 cent per bos en per kilo opbrachten. Spi nazie en postelein draaiden rond de 50 cent per kilo. Andijvie werd duurder, men be taalde van 25-35 cent per kilo. Bloemkool was iets matiger in prijs; hiervoor bleef de prijs onder de 45 cent per stuk. De diverse soorten doperwten, voorzover het eerste kwaliteit was, brachten tussen 70 en 80 cent per kilo op. De aanvoer van spercie bonen wordt groter, de prijzen lopen wel iets terug, maar de mooie bonen brachten nog altijd 80 cent per kilo op. Snijbonen zijn er nog weinig; hiervoor werd tot 1.20 per kilo betaald. Tuinbonen blijven duur: nog altijd betaalde men van 30-40 cent per kilo. Tomaten liepen enkele centen per kilo terug, boven de 45 cent per kilo ging er niets meer. Komkommers varieerden van 8-23 cent per stuk. De rode-, zwarte- en kruisbessen varieerden van 1.503.50 per slof. Meer gladiolen De aanvoer van gladiolen begint iets groter te worden; men ziet nu de soorten Voor en tijdens de behandeling van de Velsense raadhuiskwestie door de gemeente raad en het college van Gedeputeerde Staten hebben wij reeds als ons oordeel uitge sproken, dat deze aangelegenheid het niet-goedkeuren van het eerste crediet voor de bouw van het Velsense raadhuis, waarmee de vorming van het nieuwe centrum der stad staat of valt annex is aan een groter probleem: dat van de IJmond. Ter gelegenheid van een aantal plannen, die zowel door de gemeente Velsen als Bever wijk ten uitvoer worden gelegd en waaruit een betreurenswaardige doublure sprak (geen gezamenlijk gasbedrijf, Velsen een gymnasium, Beverwijk een lyceum, Velsen een citograf, Beverwijk ook een citograf) hebben wij andermaal onze bevreemding uitgesproken over de versnippering van initiatieven en gelden in het ene woongebied dat IJmond heet. Onze vermoedens omtrent een zekere animositeit tussen de drie gemeenten, die de woongemeenschap IJmond vormen, worden bevestigd door een publicatie in het Vrije Volk van gisteren; in het overleg tussen deze drie gemeenten over het op stellen van een werkplan voor het treffen van gemeenschappelijke regelingen in dat In eigen land, doch ook ver buiten de grenzen zijn velen te vinden die zweren bij een vacantie in Castricum-Bakkum, de plaats, die zich van andere badplaatsen onderscheidt door het feit, dat het centrum van het dorp een 7 k.m. van het strand is gelegen. Op het ogenblik is het zo, dat alle particuliere pensions volgeboekt zijn in tegenstelling tot de hotels, waarvan de meeste nog plaats over hebben. Verschillende hotelhouders, die wij naar hun mening hebben gevraagd, zijn, evenals vele badgasten en de voorzitter van de V.V.V., van mening dat Castricum te weinig vertier biedt, al hield de laatste een slag om de arm door te zeggen dat de te bren gen ontspanning afhankelijk is van het pu bliek dat in Castricum verblijft. De V.V.V. is er nog steeds niet achter gekomen wat voor soort ontspanning de gasten gaarne willen hebben. Wel is komen vast te staan, dat de concerten, die tot nu toe plaats vonden, niet de belangstelling hadden die zij verdienden, waaruit men concludeert, dat de belangstelling naar an dere evenementen uitgaat. De cabaret avonden, waarvan er Dinsdag de badgas ten weer een te wachten staat en waaraan prominente radiosterren hun medewerking verlenen, trekken honderden bezoekers en hieruit zou men op mogen maken, dat het deze soort ontspanning is welke de bad gasten op prijs stellen. Naar de voorzitter van de V.V.V., de heer J. A. Ivangean, ons vertelde, zal men on derzoeken wat de gasten het liefst willen en dan zal de V.V.V. niet aarzelen andere wegen in te slaan. In de Castricumse hotels verblijven mo menteel maar weinig landgenoten. Het aantal buitenlanders is daarentegen groot. Men heeft over het algemeen de indruk, dat die landgenoten, die een verblijf in een hotel betalen kunnen, naar het buitenland gaan. Degenen, die in ons land blijven, be schikken volgens enkele Castricumse hotel houders over onvoldoende geldmiddelen om hun hotelkosten te betalen. Over de prijs van een verblijf van enkele dagen of een nacht wordt nog al eens „gepingeld". Behoudens op Zaterdag- en Zondag avond, wanneer er gelegenheid tot dansen is, vernamen wij de klacht, dat er in de week weinig vermaak is. De hotelgasten zoeken in de avonduren nog al eens vaak hun ontspanning elders. Men zou het op prijs stellen als er ook in de week gelegen heid tot dansen werd gegeven, zodat men de hotelgasten in eigen plaats houdt, een klacht dus, die voor het IJmuidense strand eveneens geldt. „Castricum is een bad plaats of wil dit tenminste zijn. Laten wij dan ook in de gelegenheid worden gesteld onze gasten amusement te bieden, daar zullen niet alleen wij, maar ook andere Castricumse middenstanders van profite ren want de mensen blijven dan hier, ook voor het doen van inkopen". Melkslijters met vacantie De Castricumse melkslijters in totaal 15 zullen in September met vacantie gaan. Van 612 September zal de eerste groep van zes afwezig zijn en van 1319 September hun negen collega's. Dat wordt veertien dagen lang voor de huismoeders met een (pannetje naar de kar van de melk- slijter lopen, die met luid gerinkel van een grote bel zijn komst zal aankondigen. Naar Artis en Ankeveen De junioren en adspiranten van de Cas tricumse handbalvereniging Door Inspan ning Succes zullen 9 Augustus hun jaar lijkse uitstapje maken. De reis gaat per bus naar Artis. Tevens zal een bezoek aan de speeltuin te Ankeveen worden ge bracht. gebied, zou een principieel verschil van mening zijn gerezen. Men had namelijk de oprichting van een bovengemeentelijk lichaam op het oog, dat dan als „IJmond-raad" en samengesteld uit 31 Velsense, 21 Beverwijkse en 13 Heemskerkse raadsleden, een rol zou gaan spelen in kwesties van bestuurstechnische aard. Er is nu echter, zo neemt H. V. V. agn, verschil van mening gerezen over de basis waarop het op te richten lichaam zou moeten rusten en over de practische uitwerking van de idee zelf. Binnenlandse zaken heeft zich reeds ge ruime tijd geleden met deze materie, die de toekomst van het even gecompliceerde als belangrijke woongebied van de IJmond onmiddellijk raakt, bemoeid en zou nu - aldus H. V. V. - een wetsontwerp hebben opgesteld, dat de harmonische ontwikke ling van de IJmond wil bevorderen. Uit gangspunt in dit wetsontwerp is de „IJmond-raad" en het daaruit voortko mende „werkplan". Beverwijk schijnt het nu oneens te zijn met Velsen en Heemskerk; Beverwijk wenst ook rijk en provincie in het overleg te betrekken, om te voorkomen dat er over bepaalde wrijvingskwesties twee gelijkge stemden (Heemskerk en Velsen) tegen over één (Beverwijk) komen te staan. Inmiddels mag wel worden aangeno men dat een eventuele samenvoeging van de drie gemeenten tot één stad-IJmond door het ministerie van Binnenlandse Za ken en in het bijzonder niet door minister Beel wordt gepropageerd. Het is ons niet mogelijk over deze aan gelegenheid commentaar te verkrijgen. De eerste troschrysanten zijn alweer in Beverwijk aangevoerd. Het waren de kleine gele tros, de z.g. boeren-geeltjes, die 45 cent per bos opbrachten. ADVERTENTIE VERHUUR ZONDER CHAUFFEUR DE NIEUWE FORD ANGLIA De betere kant De lange miserere van de laatste weken over de jeugdi ge baldadigheden in onze con treien zouden een mens haast het vertrouwen in het knapen- dom ontnemen, want zo is die mens: hij scheert graag over één en dezelfde kam. Daarom vertel ik ulieden met grote vreugd' het geschiedenisje, dat meneer Van Oosten uit de Scheldestraat op schrift stelde en met een blij hart op mijn tafel vleide. Maandagmorgen stapte een jongen van een jaar of twaalf naar de Herenduinen, zegt meneer Van Oosten, met de armen koesterend geslagen rond een piepjong konijntje. Hij zette de pluimstaart be hoedzaam op een stil plekje neer, waarop de kleine sprin ger de lopers nam en aan zijn familie ging vertellen, dat de IJmuidenaren niet allemaal levensgevaarlijk zijn. Op de vraag, hoe hij aan het beestje gekomen was, vertelde de jon gen, dat hij het in een strik had gevonden. Pluim voor de kleine me neer, ook al is het heel ge woon, dat een normaal kind zulks doet. Eigenlijk: helaas een pluim als u begrijpt wat ik bedoel. Tochtje naar de kinders Vanmiddag is het zover voor mevrouw M. v. Zanten uit het Beverwijkse: haar uitstapje naar Australië begint op het platform van Schiphol. Me vrouw Van Zanten (64) is de lieve oma van een uitgebreid gezin, maar helaas heeft dat gezin het niet lang bij de Ne derlandse pappot uitgehouden; het zwermde uit naar alle oor den der aarde. Vele van de zestien kinderen van mevrouw Van Zanten zijn te vinden in Nieuw Zeeland (drie stuks), Australië (twee dochters) en Canada (twee zoons en er zijn in die tussentijd heel wat kleinkinderen aan de oude stam toegevoegd, die oma nog nooit hebben gezien. Zes liefst in totaal telt het geslacht er 29. Moeder is er wel een beetje kiezewiezelig van zogezegd, want het is een hele sprong in haar eentje naar Melbourne, hoewel de advertenties over de stewardessen in de vliegtui gen, die het je zo gezellig we ten te maken, haar bepaald een hart onder de riem hebben gestoken. Half vier vanmiddag gaat ze de lucht in drie en een halve dag later hoopt ze in Melbourne door de douane te stappen. Met de cadeautjes voor de pukken en de groeten uit de gezinnen Van Zanten, die in Nederland bleven: Be verwijk, Heemskerk, Sant- poort, Leeuwarden en Benne- broek. Een voortreffelijke reis u toegewenst! Tuintjes-tegenvallers Nee, dat de leden van de voortuintjes-commissie echt monter door de wei stappen, kan moeilijk gezegd worden. Ze laten het kopje waarlijk een beetje hangen onder voor zitterschap van wethouder Aschoff. Het was een paar jaar geleden anders zo'n aar dig plan: een wedstrijd om de mooiste voortuin van Velsen, komt dét zien! Verleden jaar schreven er een stuk of wat Velsenaren in, te weinig echter om er over naar huis te schrijven en nu hoop te de commissie maar dat het nieuwe jaar een betere oogst zal brengen. Of het nu door de winterkou, die menig tuintje heeft „uitgekleed" is gekomen of door de droogte in het voorjaar het echte plezier was er niet. Trouwens, de tuintjes zelf hadden het ook niet naar de zin. Dat was al te merken bij de eerste van de drie keuringen (in Mei) die de jury op haar ernstige ronde langs de deelnemers bracht en al leek het in Juli heel wat be ter door al die overvloedige nattigheid, het is niet helemaal je dét, weet u. In de Rijnstraat Hoewel, er zijn ook aardige dingen te zien geweest voor de jury, die straks nog eens rond zal gaan voor haar eindoor deel. Bijvoorbeeld, dat de klei ne stukjes grond er vaak veel smakelijker uitzien dan de gro te tuinen-waar-het-niet-op-kan. Wilt u een klein geheimpje we ten? Moet u eens in de Rijn straat gaan kijken. Tuintjes om van te watertanden. Heeft de jury ook gedaan, dus pas op de plassen. Hier is te zien, dat vader en moeder en de kinders er op recht plezier in hebben, dat tuintje tot een pronkjuweel te herscheppen. De gemeente is er zelf zo mee ingenomen, dat ze foto's liet maken van een dezer geslaagde tuiniersels het trotse bezit van een Velse- naar, die de hele dag buiten de gemeente toeft, maar elk vrij minuutje in zijn gaarde duikt en er nog nooit een tuinman in toeliet. En de buren gingen daardoor ook meedoen in de Rijnstraat, want als je naast zo'n lustoordje met een plak zand blijft zitten valt het ook niet zuinig op dus zij ook met de schop en de hark en de scnoffel in het geweer. Echt een Tour de Tuintje, zo met z'n allen. De Rijnstraat vaart er in ieder geval wel bij en de gemeente vindt het prachtig. LAMPENIER Strauss, Limburgia, Gold Dutch, Lavendel Dream, Pierson en Sneeuwprinses. De bloemen hebben veel van de regen geleden, er werd toch nog rond de 50 cent per bos betaald. Dahlia's komen er steeds meer, de meest op de voorgrond komende soorten zijn Kochelsee, Gerrie Hoek en Glorie van Heemstede; hiervoor werd van 24-60 cent per bos betaald. Liatris bracht van 28-64 cent op. Statice zijn erg gewild: er werd tot 70 cent per bos besteed. Lelies zijn er wei nig. Er is veel belangstelling voor de diver se soorten zomersnijbloemen. De aanvoer van potplanten is niet groot, de prijzen waren redelijk. houden kortebaandraverij op de Bever wijkse Breestraat welke gedoteerd is met een prijzenbedrag van 1400 en die gaat om het kampioenschap van Noordholland, staan de volgende paarden ingeschreven: 1. Laetare A, 2. Prinses Zora, 3. Playsier, 4. G Nelly Zora, 5. Phenomenon K, 6. Oost star, 7. Quena B.H., 8. Prinses Julia B, 9. Petulance K, 10. Octavia, 11. Quita scott, 12. Quichotte, 13. Oviedo A, 14. Oscar, 15. Opveger, 16. Partout, 17. Nannie Gregor, 18. Louis F.H., 19. Marry Simons. Ze zijn in training bij de volgende en- trainementen: J. van Leeuwen Jr., J. Wa genaar, Jan de Vlieger, J. M. v. d. Berg, N Heskes, Gebrs. Hart en het Friese entrai- nement C. Swart. De loting op de dag der draverij wordt in café-restaurant J. ter Burg des morgens om 11 uur gehouden. Onderhandelingen worden nog gevoerd met het entrainement Geersen over het wel of niet starten van Nederlands groot ste crack, McKinly. Het gehalte der ingeschreven paarden ligt zeer hoog, practisch zijn er geen „bok ken" bij en wat leeftijd betreft geen be ginnelingen en geen uitgerangeerde dra vers. Insiders verwachten dan ook een zeer spannende draverij. Zondag 1 Augustus IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. J. v. d. Berg; 19 uur: ds. D. C. van Wijngaarden. Chr. Belangen, 10 uur: de heer W. Doe- vedans. Geref: Kerk. Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur: ds. G. L. Riphagen van 's-Gravenhage; 15 en 17 uur: drs. E. de Jong van Win terswijk. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 8.30 en 16.30 uur: ds. J. J. Arnold. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16 uur: ds. J. W. v. d. Gronden. Gemeente Gods, 10 uur, Cultureel Ge bouw, bijeenkomst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10.30 uur: ds. W. Veen. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: Vroegmis, 10 uur: Hoogmis, 19 uur: Vespers, Dins dag en Donderdag 9 uur: Heilige Dienst. Leger des Heils, 10 uur: Heiligings- samenkomst, 12.15 uur: Zondagsschool; 16.30 uur: Jeugddienst; 19 uur: Open luchtsamenkomst; 20 uur: Verlossings samenkomst. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk Goede Herderkerk, 8.30 uur: Jeugddienst, de heer H. Bruinsma: 10.30 uur: ds. Coolsma van Princenhage. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 en 17 uur, ds. M. Schenkeveld van RhedenDe Steeg. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, geen dienst. Evangelisatievereniging „Elon", Kapel Vareniusstraat, 10 uur: H. C. v. d. Flier van Enschede; Woensdag 19.45 uur: open luchtsamenkomst aan de Kennemerlaan. Vergadering van Gelovigen, De Ruyter straat 73, Zondag 10 uur, Donderdag 20 uur, bijeenkomst. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, koffiekamer Westerveld, 10.15 uur: prof. P. Boender maker. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 uur: ds. W. Roggeveen van Pieterburen. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. H. P. Huis man (Doop), 19 uur: ds. B. J. Naessens van Heemskerk. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: dienst. Vrije Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal Van Diepenstraat, 10 uur: W. Hoe kendijk van Amsterdam; Donderdag 19.45 uur: ds. Reezer van Bergen. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: Eerwaarde Heer R. van 't Linden- hout, candidaat Heilige Dienst te Heem stede; 19 uur: ds. M. C. Ouwehand (Jeugddienst). Ned. Herv. Gemeente, Populierenlaan, 10 uur: ds. W. Oorthucs. Ned. Herv. Gemeente, Jeugdkapel Groe- nelaan, 10 uur: geen opgave. Geref. Kerk, Moensplein, 10 en 17 uur: ds. C. Meyer. Vrijzinnig Herv., Prinsesselaan: geen dienst. Maranatha, 10 en 19 uur: de heer T. Dik- kes van Leiden. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingsmeeting, 12 uur: Zondags school, 17 uur: Kindersamenkomst, 19.15 uur: Openluchtsamenkomst in de Hobbe- straat, 20 uur: Verlossingssamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Gemeente, Julianaplein, 10 en 19 uur: ds. J. Wiersma. CASTRICUM: Ned. Herv. Gem., 9.15 uur: ds. L. Can- negieter. Ger. Kerk, 9.15 uur (kerktent Bakkum), 10.30 uur (zaal Roozendaal) en 17 uur (kerk Beverwijkerstraatweg): ds. A. A. Leenhouts. Ned. Herv. Evang. Ver., 10.30 uur: ds. J. van Duynen, van Amsterdam-West. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, 10.30 uur: ds. P. A. Tichelaar van Ankeveen. „De Toorts", 9 uur: ds. P. J. Mackaay van Oegstgeest. „De Kapel", 19 uur: ds. H. Coolsma van Breda. Chr. Geref. Kerk (Herv. Kapel), 15.30 uur: prof. dr. B. J. Oosterhoff van Apel doorn. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. Post van Wezep. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.30 en 15 uur: ds. N. Bruin. Doopsgez. Gem., geen dienst. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, Evening Service 8.30 p. m., rev. Moss man. ADVERTENTIE WIJ ZIJN MET VACANTIE Old Clothes New DRY CLEANING ONLY Koningsplein 10 Telefoon 4886 Zondag zullen de leden der Kennemers elkaar in het Gemeentelijk Sportpark te Beverwijk bekampen om de titel Clubkam pioen 1954. De naar de beroepsvoetbal overgegane speler Peggeman kan zijn wisselbeker niet meer verdedigen. Op een aantal bal- en athletieknummers zal de strijd aangebon den worden: n.l. op 100 m, 400 m, 1500 m en vèrspringen en op de nummers baldrib belen, vèrschieten en doelschieten. De wedstrijdleiding berust deze dag bij de heren Max Lindner, P. Blaauw en H. Janssen. Aldabi 30 150 m NO Bahia n. Rio de Janeiro. Algenib 30 v. Pto Alegre te Rio Grande. Alhena 29 v. Rotterdam n. Hamburg. Alkaid 29 v. Bahia n Rio de Janeiro. Almdijk 20 v. Brownsville te Le Havre. Alphacca 30 v. Antwerpen te Bremen. Alwaki 30 v. Buenos Aires te Montevideo. Amsteldijk 29 v. New York n- Antwerpen. Amstelland 30 v. Rio Grande te Pto Alegre. Arendsdijk 30 v. Antwerpen te New Orleans. Alblasserdijk 29 te New York. Alderamin 30 v. Bombay te Cochin. Aliot'h 29 v. Bahia n. Antwerpen. Annenkerk 30 v. Duinkerken n. Antwerpen. Arnedijk p. 30 Vlissingen n. New Orleans. Aalsdijk 30 v. Rotterdam te Antwerpen. Aldegonda 30 v. Bangkok te Plad-ju. Almdijk 30 v. Le Havre n. Antwerpen- Bloemfontein 30 v. Kaapstad te Las Palmas. Boskoop 30 v. Pto Limon te Aruba. Breda 30 v. Cristobal te Curagao. Bennekom 30 v. Amsterdam n. Zuid-Pacific. Bali 30 v. Genua, 31 te Marseille. Bonaire 30 v. Amsterdam n. West-Indië. Ceronia vertr. 30 v. Hamburg n. Rotterdam. Caltex Leiden p. 30 Algiers n. Tripolis. Celebes p. 30 Ouessant n. Amsterdam. Oharis 30 van Lavita del Lorinte te R'datn. Daphnis 29 v. Rotterdam n. Amsterdam (proeftocht). Duivendrecht p. 29 Dakar n. Las Palmas. Daphnis, 29 v. Rotterdam te Amsterdam. Delft 30 v. Bremen te Amsterdam. Edam 27 v. Aden n. Singapore. Eso Den Haag 29 v. Antwerpen n. Schiedam Eendracht 31 Haifa verw. v. Bremen. Eng'gano 31 van Madres te Cochin. Erinna 30 v. Spezia n. Rangoon. Gaasterkerk 30 v. Lissabon n. Marseille. Gooiland 20 v. Rio de Janeiro n. Vitoria. Hector 30 v. Algiers te Malta. Hilversum 30 v. Aden te Menaalahmadi. Ittersum 29 v. Ilheos n. Las Palmas. Indrapoera 30 v. Singapore n. Priok. Jupiter 30 v. Rotterdam te Amsterdam. Koratia 30 v. Kopenhagen te New Orleans. Katelysia 31 v. Durban te Singapore. Lawak 30 v. San Franciso n. Los Angeles. Luna 29 v. Rotterdam naar Amsterdam. Loppersum 28 te Swansea van Newport. Luna 30 van Rotterdam n. Amsterdam. Lutterkerk p. 30 Djeddah n. Pt. Said. Laurenskerk 30 v. Aden te Karachi. Leersum 30 v. Aden te Karachi. Leersum 31 v. Le Havre, 31 te Antwerpen. Lekkerkerk 30 v. Massawa te Suez. Maasdam 29 720 m ONO Kp Race n. New York. Mapia p. 29 Guardafui n. Suez. Mariekerk 29 v. Antwerpen te Rotterdam. Mitra 31 v. Menaalahmadi te Rotterdam verw. Myonia 26 v. Singapore te Yokohama. Mentor 29 te Famagusta. Modjokerto 31 v. Semarang te Surabaia. den? Nieuw Amsterdam 30 v. Southampton te Le Havre. Nieuw Holland 30 v. Sydney n. Brisbane. Oberon 29 v. New York n. Curagao. Oranjestad 30 v. Antwerpen te Amsterdam. Perna 28 v.m. te Lyttleton v. Curagao 31 te Port Nelson verw. Prins Alexander 29 v. Quebec n. Montreal. Prins Frederik Hendrik p. 30 Anti Costi Eil. n. Le Havre. Pieter S 30 v. Swansea te Amsterdam verw. Prins Willem III p. 29 Vlissingen n. Antwerpen. Prins Willem van Oranje 30 v. Montreal te Peperkust 29 v. Le Havre n. Antwerpen. Polyphemus 30 v. A dien te Suez. Prins Frederik Willem 30 v. Le Havre naar Bremen. Prins Willem George Frederik p. 30 Lands End n. Montreal. Rijnland 30 v. Montevideo te Rio Grande. Ridderkerk 30 v. Antwerpen te Amsterdam. Saparoea 29 v. Roterdam n. Hamburg. Sommelsdijk 30 v. New York te Bathimore. Sunetta 27 v. Yokohama te Miri. Sheratan 31 v. Port Said te Philadelphia. Sibajak 30 240 m WNW 1% graadskanaa.1 n. Ad>en. Sigli 31 v. Fremantle te Surabaja. Sloterdijk 29 v.n Londen, 0 te Rotterdam. Stad Breda 0 v. Pt. Said n. Duinkerken. Stad Dordrecht p. 30 Kp. Sint Vincent naar Palermo. Taria 29 v. Rotterdam n. Curagao. Ternate p. 29 Ouessant n. Port Said. Trajanus 29 v. Hamburg te Antwerpen. Talisse p. 30 Perim n. D.ieddah. Tawali 30 v. Aden n. Mom-basa. Tabinta 30 v. Amserdam te Hamburg. Tero p. 30 Madeira n St. Vincent (bunkeren). Tiba 30 v. Rotterdam te Hamburg. Willemstad 30 v. Aruba te Pto Limon. Worogiri 30 v. Penang te Belawan. Zeeland KRL 30 v. Colombo n. Aden. Zuiderkruis 30 420 m Walvisbaai n. Kaapstad. Zaan 29 v. IJmuiden n. Gefle. KLEINE VAART Amor 30 v. Gocek (Turkije) te Izmir. Amstelkroon 31 Surabaja te Makassar verw. Amstelvaart 30 350 m ONO Ghagos Archipel n. Aden. Relipes 30 te Tjilatjap. Leuvekerk 30 rede Bombay. Liseta 31 te Tjilatjap verw. Macuba 30 240 m W NW-koop n. Geelong. Metula 30 320 m ZZO Christmas Eil. n. Geelong. Mirza 30 200 m ZZO Christmas Eil. n. Fremantle Murena 30 430 m Z Bali n. Balikpapan. Sliedrecht 30 170 m ZO Kaapstad n. Kaanstad. Tankhaven II 30 550 m ZZO Haiphong n. Sun- geigerong. Van Spilbergen 20 v. Lome n. Matadi. W. Alton Jones 30 190 m n. Madeira n. Phila delphia. SLEEPVAART Sleepboot Humber 29 130 m ZW Ouessant n. Istanboul met zuiger en ss. Sleepboot Loire v. Tanger n. Merselkebit. Sleepboot Oceaan 29 v. Mobile n. Engeland met tanker. ADVERTENTIE W(j lessen uitsluitend met nieuwe wagens Speciale lesmotor beschikbaar Gediplomeerde Instructeurs ZEEWEG 275 TEL 4333 KENNEMERLAAN 136 - TEL. 5000 IJMUIDEN KERKERINKLAAN 7 SANTPOORT TEL. 7086 NU OOK LUXE VERHUUR „Corso"-theater, Castricum. Zaterdag 19.15 en 21.30 uur: „Spartacus". Zondag 19.15 en 21.30 uur, Maandag 20 uur: „Blume von Hawaii", Dinsdag Woensdag en Donderdag, iedere avond 20 uur: „Ge kooide furie". Bioscoop „De Oievaar", Uitgeest. Zaterdag 20 uur, Zondag 16 uur: „Spoorweg- sabotage". Zondag, Maandag en Dinsdag 20 uur: „Sterren stralen overal". Woens dag 20 uur: „Wij zijn niet bang".

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 10