Mendès-France krijgt de Bey van Tunis op zijn hand Weerbericht Jongen, uitgeput door fietstocht, bij Bloemendaal in zee verdronken Smeulend revolutievuur laaide weer op in Guatemala Haarlems Dagblad Gematigde nationalist Tahar ben Amar kabinetsformateur Een gebaar dat de geschiedenis zal eren Adenauer ziet af van retourtje Washington Sunarjo verzoekt om hervatting van overleg Toch rubber met Pools schip naar China Cholera en malaria na watersnood in India Het woord is aan Ernstige onlusten in Fez uitgebroken Portugal bombardeert India met protesten Leger dwong de opheffing van de ,bevrijdingsstrijdkrachten" af Twee kinderen verdwenen in een diep zwin Treinbotsing bij Mechelen eist vijf doden Gerucht uit Djakarta Op een na hoogste berg ter wereld bestegen Familieleden eisen terugkeer van Sultan Ben Joessef Nationalisten marcheren door „Verschroeide aarde" kan in Kenya toegepast worden Verenigde Staten wijzen Pools protest af Weerrapport 69e JAARGANG No 2C» Bureaux: Kennemerlaan 186,Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 508Q (K 2550), Meervlietstraat 80 (niet voor adv. en abonn.), Haarlem: Gr. Houtstr. 93 alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom DINSDAG 3 AUGUSTUS 1954 IJmuider Courant VELSER OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT EDITIE 298e JAARGANG No 174 Uitgave Grafische Bedrij/en Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p. post 7.—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman TUNIS (United Press) De Bey van Tunis heeft een beroep op zijn volk gedaan het Franse aanbod voor eigen bestuur te aanvaarden en l)ij benoemde Tahar ben Amar, een rijke Tunesiër en een gematigd nationalist als kabinetsformateur met de opdracht een regering te vormen welke in staat zal zijn met Frankrijk over de nieuwe samenwerking tussen beide landen te onderhandelen. De 73-jarige Bey deed een beroep op de 3.000.000 Arabieren in de Franse kolonie een einde te maken aan de terreurdaden. „Een nieuwe periode in de geschiedenis van onze beminde volken is aangebroken," zo zeide hij in een verklaring, waarin hij het nieuwe aanbod van de Franse premier Mendès-France lof toezwaaide. „De rege ring van de Franse republiek heeft een ge baar gemaakt hetwelk de geschiedenis zal eren. Frankrijk heeft niet geaarzeld onze politieke rijpheid en de wettelijkheid van onze verlangens te erkennen," zo zeide de Bey. De benoeming van Tahar ben Amar be tekent in feite een aanvaarding van het plan voor binnenlandse souvereiniteit, zo als Mendès-France tijdens zijn jongste be zoek aan het rijke, doch zeer onrustige protectoraat heeft voorgesteld. Bovendien zal het aanwijzen van de kabinetsformateur een einde maken aan een politieke crisis welke 46 dagen heeft geduurd. Toen Ben Amar na zijn benoeming het paleis van de Bey verliet wenste hij geen enkele verklaring af te leggen tegenover de pers. Officiële kringen alhier geloven, dat drie belangrijke ministeries, dat van Finan ciën, Publieke Werken en van Voorlichting vooralsnog door Fransen zullen worden bekleed. Ook het ministerie van Posterijen zal door een Fransman worden geleid. Minister Fouchet zal heden naar Parijs terugkeren. Hij stelde zijn vertrek uit om de mogelijkheden te onderzoeken van een spoedige aanvang der besprekingen tussen de Tunesische en Franse regering over de nieuwe Franse voorstellen. Habib Bourguiba, de als balling naar Frankrijk gevoerde leider van de Neo-Des- tour, heeft al verklaard dat hij zich er over verheugt, dat de keus is gevallen op Tahar ben Amar. De plaatselijke leiders van de „Neo-Destour", die gevangen zaten, zijn in vrijheid gesteld. Die vrijlatingen hebben veel van de spanningen der laatste maan den doen verdwijnen. Het was de eerste concrete maatregel, voortvloeiend uit het plan van Mendès-France om vrede in Tunesië te brengen. In politieke kringen acht men het waarschijnlijk dat Bourguiba binnenkort vrij zal komen. (Reuter/A.F.P.) Tahar ben Amar, die 68 jaar is, heeft een Franse opvoeding ge noten. Hij is een van de grootste groot grondbezitters in Tunesië en staat bekend als vriend van Frankrijk. Hij was een van de veertig vooraanstaande Tunesiërs, die in 1852 de Bey rieden, het toentertijd voor- Generaal Boyer de la Tour, resident- generaal voor Frankrijk in Tunis als plaatsvervanger van Pierre Voizard, die in een andere functie is benoemd. (Van onze correspondent in Wèst-Duitstand) Dr. Adenauer gaat deze maand hoogst waarschijnlijk niet naar de Ver. Staten. Hij was van plan geweest tegen het einde van Augustus op uitnodiging van de Ame rican Legion, een bezoek aan Washington te brengen, dat maar 48 uur zou duren. Regeringskringen te Bonn hebben mede gedeeld, dat Adenauer nu zo goed als zeker van de korte vliegtocht heen en weer over de Oceaan zal afzien. Als reden wordt op gegeven dat dr. Adenauer het zich door de ontwikkeling van de algemene toestand en misschien ook wel in verband met de op komst zijnde conferentie te Brussel van de E.V.G.-staten, als bondskanselier en mi nister van Buitenlandse Zaken niet kan veroorloven in de eerstkomende weken zo ver van huis te gaan. Men meent te Bonn dat dit besluit van Adenauer zeker van grote betekenis moet zijn en dat het een scherp licht op de hui dige en niet geheel ongevaarlijke situatie werpt. Men weet dat Adenauer de smaak van het reizen naar andere landen te pak ken heeft gekregen en dat hij van zo'n reisplan, niet zou afzien zonder dat er ge gronde redenen voor bestaan. gestelde Franse hervormingsplan af te wijzen. Sindsdien is hij dikwijls opgetreden als nationalistisch woordvoerder en tekende hij manifesten, die aandrongen om erken ning van de Tunesische souvereiniteit en binnenlands zelfbestuur. Onlangs pleegde de Franse minister voor Tunesische en Marokkaanse zaken overleg met Tahar ben Amar. Mongi Slim, hoofd van het politieke bureau van de Neo-Destour, is Maandag uit Tunis naar Parijs gevlogen, enkele uren nadat hij en andere leden van het bureau, die maandenlang huisarrest hebben gehad, waren vrijgelaten. Politieke waarnemers geloven, dat Slim een bezoek zal brengen aan Bourguiba, die op het ogenblik in midden-Frankrijk verblijf houdt. Men denkt, dat hij de goedkeuring van Bour guiba zal vragen voor de deelneming van de Neo-Destour aan de nieuwe regering. Bourguiba heeft een beroep gedaan op de Tunesiërs geweldpleging te staken en aan gedrongen op een „staakt het vuren" in het gehele land. Bourguiba heeft heden verklaard, dat de Neo-Destour Tahar ben Amar zal steunen. Ben Amar is een goed patriot. Hij heeft in zijn lange loopbaan talrijke bewijzen ge leverd van zijn bekwaamheid, aldus Bour guiba. Mongi Slim, die een onderhoud met Bour guiba gehad heeft, is naar Genève vertrok ken voor besprekingen met ben Joessef, voormalig secretaris-generaal van de „Neo- Destour". Na twee tragische verdrinkingsongeval len aan het Bloemendaalse strand in het vorige seizoen, is op de eerste zomerse dag in Augustus ook voor 1954 aan het strand bij de kop Zeeweg reeds weer een verdrin kingsongeval gebeurd. Een jonge fabrieks arbeider, Chr. S., die deze maand zijn ne gentiende verjaardag zou vieren, is er het slachtoffer van geworden. Hij was woon achtig in Wilnis en ongehuwd. Tegen twee uur kwam Maandagmiddag op de politiepost aan de kop Zeeweg het bericht binnen, dat een jongeman dreigde te verdrinken. Onmiddellijk werden enkele op het strand aanwezige leden van de Bloe- maandaalse Reddingsbrigade gealarmeerd evenals de leden van de alarmploeg van deze brigade. Voor zover kon worden na gegaan had S., die tezamen met twee jon gere broers en vijf vrienden na een zware fietstocht voor het eerst dit jaar het Bloe mendaalse strand bezocht, bij het zwem men in zee aan de bij hem zwemmende vrienden duidelijk gemaakt, dat zij hem moesten helpen omdat hij niet meer de kracht bezat naar het strand terug te keren. Twee van hen, de achttienjarige Th. de G. en de negenentwintigjarige A. H., hebben daarna getracht het slachtoffer naar het strand te brengen. Zij moesten, om niet zelf te verdrinken, hun vriend loslaten en toen na alarmering kort daarop enkele jonge strandbezoekers en brigadeleden aan kwamen, konden zij zich slechts bezig hou den met het afzoeken van de omgeving. Dit werk bij de zware stroom uit het Zui den had geen direct resultaat. Maar onge veer een half uur nadat men de jongeman het laatst had gezien, werd hij andermaal, drijvende in zee, gesignaleerd. Leden van de Bloemendaalse reddingsbrigade haalden hem uit het water en pasten direct kunst matige ademhaling toe, echter zonder re sultaat. Daarop heeft men het stoffelijk overschot van de jeugdige S., dat inmiddels naar de hulppost van de B.R.B. was ge bracht, met de stationcar van de Bloemen daalse politie verder vervoerd. Twee kinderen van de in Zandvoort ver toevende prof. B. vermaakten zich Maan dagmiddag met het baden in het zwin op het strand voor de Zeestraat. Een klein meisje, dat zich in de nabijheid bevond, zag, hoe plotseling de kleinste jongen van vijf jaar zijn negenjarig broertje beet pak te, naarna beiden onder water verdwenen. Minister Sunarjo heeft een bezoek ge bracht aan minister Beyen en daarbij ver zocht de Nederland-Indonesische besprekin gen té hervatten. Minister Beyen heeft de voorzitter der Indonesische delegatie toege zegd hierover contact te zullen opnemen met minister Luns als voorzitter van de Nederlandse delegatie, die thans met va- cantie buitenslands vertoeft. Het lid van de Indonesische delegatie minister Yamin heeft een bezoek gebracht aan dr. Drees, waarbij hij de Nederlandse minister-president een persoonlijke bood schap overbracht van de Indonesische mi nister-president, mr. Ali Sastroamidjojo. Onze parlementaire redacteur voegt hier aan toe: Naar ik verneem valt te verwachten, dat minister Luns, die in de Vogezen vertoefde, Woensdagochtend weer in Den Haag zal zijn en dus zijn vacantie zal onderbreken of vervroegd zal beëindigen om de gelegen heid te geven tot heropening van het ge sprek met Indonesië. Bij het aan de minis ter van Buitenlandse Zaken gebrachte be zoek is gisteren geenszins kenbaar ge maakt, welke instructies de Indonesische delegatie thans heeft, noch welke wensen zij op het ogenblik zou koesteren omtrent eventueel aan té brengen wijzigingen in het protocol, waarover de beide delegaties het al eens waren geworden. Het bleef bij de uiterst vage mededeling, dat de heren gaar ne nog over enkele punten wilden praten. BRUSSEL (Reuter) Bij Mechelen zijn Dinsdagochtend vroeg een personen- en een goederentrein in botsing gekomen. Volgens politieberichten zijn vijf per sonen om het leven gekomen en vijf ern stig gewond. Verscheidene personen lie pen lichte verwondingen op. Het meisje, dat eerst meende, dat beide jongens aan het stoeien waren, waar schuwde onmiddellijk de familie, toen de jongens niet meer boven kwamen. De hevig geschrokken vader rende met enkele anderen naar de plaats, die het meisje aanwees, waarna de jongens spoedig uit het water werden gehaald. De oudste was echter reeds bewusteloos en er moest geruime tijd kunstmatige ademhaling wor den toegepast, voor de levensgeesten terug keerden. Het jongste knaapje kreeg geen nadelige gevolgen van dit ongeval. Het bleek, dat deze laatste in het zwin in een vrij diepe uitschuring van de zeebodem was terechtgekomen en in zijn angst zijn oudere broertje had beetgepakt, met het gevolg, dat deze viel en beiden onder water verdwenen. De oudste jongen werd per ziekenauto naar een Haarlems ziekenhuis vervoerd, vanwaar hij in de loop van de zelfde avond naar huis mocht terugkeren. Met het oog op dit nog goed afgelopen on geval wijzen deskundigen erop, dat ook een zo ongevaarlijk lijkend zwin gevaar lijk kan zijn. De bodem vertoont dikwijls diepe uithollingen door zeestromingen, die, wanneer men erin terecht komt, vooral voor kinderen dermate verrassend kunnen zijn, dat men zijn tegenwoordigheid van geest verliest, met alle gevolgen vandien. DJAKARTA (United Press) Volgens onbevestigde berichten is het Poolse schip „Poelaski" van Djakarta met bestemming China vertrokken met aan boord 6000 ton rubber. Officiële bevestiging van dit be richt van „Suluh Indonesia" kon niet da delijk worden verkregen, omdat het Poolse schip ver buiten de kust gemeerd lag. In het bericht van „Suluh Indonesia" werd de bestemming, evenals de .vertrek tijd, niet vermeld en dit deed in sommige kringen twijfel rijzen ten aanzien van de juistheid van de informatie. De „Poelaski" wordt reeds twee maan den omhuld door geheimzinnigheid, sinds bekend werd dat het bezig was rubber te laden voor mogelijke verscheping naar communistisch China. Het zou de eerste verkoop van rubber door Indonesië aan Peking-China zijn en tevens een inbreuk betekenen op het embargo van de U.N.O. ten aanzien van de verzending van „stra tegische goederen". Intussen verklaarden betrouwbare zegs lieden tegenover United Press dat de cre- dietbrief voor de lading van de .Poelaski" Zaterdag verstreken was. Het is niet be leend welke invloed dit kon hebben op de verscheping. LONDEN (Reuter). Duizenden men sen zijn dakloos ge worden door overstro mingen in Perzië, Oost-Pakistan en Noord- West-India. Ook in China lopen landstre ken gevaar. In het gebied van Ghazvin, honderd kilo meter ten Noordwesten van Teheran, zijn door overstromingen reeds 160 personen omgekomen. Sommige Perzische gezinnen hadden meer dan 48 uur geïsoleerd geze ten, voordat reddingsploegen hen konden bereiken. De electriciteitsvoorziening van Teheran werd gestoord. Zondagnacht was er in het grootste deel van de stad geen stroom. In het overstromingsgebied in Bibar in Noord-West-India zijn cholera en malaria uitgebroken. In dit gebied zijn ongeveer 50.000 daklozen. In het stroomgebied van de Brahmapoe- tra en haar zijrivieren in Pakistan staan grote gebieden blank. De fruitmarkt van de hoofdstad van Oost-Pakistan, Dacca, is door het water weggespoeld. Volgens het Pekingse volksdagblad, het officiële blad van de communistische par tij, is de toestand langs de Jangtse en Hoeai „nog steeds zeer ernstig". Italianen op Godwin Austin KARATSJI (Reuter) Een Italiaanse expeditie is' er in geslaagd de top van de 8.610 meter hoge Godwin Austin, op een na de hoogste berg ter wereld, te beklim men. De top van de Godwin Austin was nog nooit bereikt. De top van de Godwin Austin werd Za terdag bereikt, aldus berichten uit Skardoe. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT PAGINA'S Collin d'Harleville: Onmogelijk is een woord dat ik nooit bezig. Bij zijn aankomst op het Griekse eiland Corfu werd keizer Haille Selassie van Ethiopië met een hartelijke handdruk door de bisschop van Corfu begroet. De keizer deed het eiland aan op weg naar Athene. Hij had juist een bezoek aan Joegoslavië achter de rug. FEZ (Reuter) Maandag zijn te Fez, in Frans Marokko, drie Marokkanen gedood en zijn er twee gewond bij ongeregeldhe den, die Zondag ontstonden op het gerucht, dat de verbannen ex-sultan, Mohammed ben Joessef, zou terugkeren. Hierdoor is het aantal dodelijke slachtoffers tot zeven gestegen. (Zondag werden vier Marok kaanse vrouwen en een kind onder de voet gelopen, een vijfde vrouw stierf Zondag nacht). De politie opende het vuur op een menigte, toen deze een politiepatrouille begon te stenigen. Veertig familieleden van Mohammed ben Joessef verzochten Maandag aan de Franse resident-generaal, Francis Lacoste, dat het de ex-sultan zou worden toegestaan terug te keren. Zij zouden al het mogelijke doen om ongeregeldheden te voorkomen, maar zij erkenden niemand anders als souverein, "•'dus het schrijven. •tionalisten in Casablanca gaven Maan- het parool in de Arabische wijken, van- 'oensdag de winkels voor onbepaalde te sluiten en alle bedrijvigheid te sta- i. De winkeliers moesten hun zaken op hnsdag echter geopend houden, de tradi tionele feestdag van Aid el Kebir, „ten te ken van rouw". Te Casablanca is het districtshoofd Si Thami ben M'Bark bij een aanslag gedood. Een man, die met hem stond te praten, werd gewond. LISSABON (Reuter/UP) De Portu gese regering heeft nu een krachtig protest aan de Indiase regering gericht wegens ,,3e onverschillige houding, welke de In diase autoriteiten hebben aangenomen tegenover de vijandige demonstratie, die op één Augustus voor het Portugese ge zantschap te Nieuw Delhi is gehouden". Bij deze betoging uitte een honderdtal personen vijandige kreten aan het adres van Portugal en zijn leiders. Goanese nationalisten hebben de echt genote van de administrateur van de Por tugese enclave Nagar Haveli, ten Oosten van Daman, gevangen genomen, aldus In diase persberichten. De nationalisten, die uit India de enclave waren binnengeko men, brachten de auto, waarin zij reed, tot stilstand door op de banden te schieten. Zij houden haar nu, met een reisgenote, vast als gijzelaarster. De nationalisten hebben de administrateur laten weten, dat hij Selvassa, de voornaamste plaats van de enclave, moet overgeven om „onnodig bloedvergieten" te voorkomen. Zondag maakten Indiase bladen melding van de verovering van Selvassa, doch Maandag verklaarden zij, dat de stad „bijna veroverd was". De nationalisten hadden het dorp Piparia, ongeveer anderhalve kilometer van Selvassa verwijderd, bereikt en in de richting van Selvassa geschoten zonder dat het vuur door de Portugese troepen in die stad werd beantwoord, al dus de berichten. Uit recente demonstraties en uit lezers reacties in de dagbladen blijkt dat het Portugese volk Goa niet wil prijsgeven en het eens is met de regering die streeft naar behoud van die enclave in India. Groot is de verontwaardiging in het ge hele land en volgens recente berichten ook onder de Portugezen in Zuid-Amerika en elders overzee, over het bezetten van ver scheidene Portugese dorpjes in India door „nationalistische vrijwilligers". NAIROBI (Reuter) Volgens een nieuwe noodmaatregel zullen voortaan alle inwoners met hun levende en dode have uit de ene streek van Kenya naar de an dere geëvacueerd kunnen worden als zulks de algemene veiligheid wenselijk maakt. De minister van Defensie zal de volmacht hebben levende en roerende goederen te doen vernietigen, indien zulks in het be lang van een uit te voeren evacuatie ligt. In de noodbepaling wordt echter gezegd, dat een en ander slechts mag geschieden „indien het werkelijk nodig is". Men neemt aan, dat gebieden, waar de bevolking weigert de veiligheidsstrijd krachten bij te staan in de strijd tegen de Mau Mau of waar de bevolking leden der Mau Mau in bescherming neemt, geëva cueerd kunnen worden. GUATEMALA STAD (Reuter) Na een felle strijd van veertien uur in de stad Guatemala is Maandagavond een einde ge komen aan de tweede revolutie in Guate mala binnen zes weken. Kolonel Castillo Armas, de 40-jarige politieke refugié die na een opstand van twaalf dagen een einde maakte aan het linksgeoriënteerde bewind van Jacob Arbenz Guzman, heeft zijn post van hoofd van de regerende junta behou den. Zijn „bevrijdings"-strijdkrachten, waarmee hij na het sluiten van een vredes overeenkomst te San Salvador een maand geleden de hoofdstad was binnengedrongen, zijn echter van het toneel verdwenen. De cadetten en de staf van de militaire academie dwongen deze troepen na een verbitterde strijd tot overgave en brachten ongeveer 500 man onder geleide van tanks en pantserwagens naar het centraal station over. Het Guatemalaanse radiostation riep een communique om, waarin de nadruk werd gelegd op de trouw van het nationale leger aan de regering-Armas. Voordat in de avond een uitgaansverbod van kracht werd, werden verscheidene betogingen voor kolo nel Armas en tegen het communisme ge houden. De „opstandelingen", die groter in aan tal en beter bewapend waren dan de 700 man „bevrijdings"-troepen in de stad, had den het belangrijkste radiostation bezet en riepen een verklaring om, dat zij alleen de ontbinding van de „bevrijdings"-troepen beoogden ten einde „het leger in zijn eer te herstellen". Ook maakten zij zich meester van het vliegveld, waar het luchtmachtper- soneel Armas trouw bleef. Daarop stelde kolonel Armas, die nog over 3.000 man „bevrijdings"-troepen be schikte bij de Hondurese grens, een ultima tum, dat hij vliegtuigen in de strijd zou werpen. Inderdaad beschoten later twee toestellen de posities van de „opstandelin gen." De junta zond twee afgezanten Cruz Salazar, een voormalig lid van de junta, en aartsbisschop Rosell Arellano om de „rebellen" te overreden het vuren te staken. Op dat ogenblik waren deze echter in het zicht van de overwinning, doordat zij na zware strijd hun tegenstanders hadden opgesloten in het Roosevelt-ziekenhuis. Het leger betuigde zijn steun aan de cadetten, die weldra de „bevrijdingstroepen" tot overgave dwongen. In een uitzending van radio-Guatemala werd de revolutie aange prezen als „een roemrijk gebaar om de goede naam van het nationale leger te her stellen." Op grond van de door bemiddeling van aartsbisschop Arellano bereikte over eenkomst zullen de „bevrijdings-strijd- krachten" worden ontbonden. Verdere be- WASHINGTON (AFP). Het Ameri kaanse departement van Buitenlandse Za ken heeft het Poolse protest, dat Ameri kaanse vliegtuigen op 26 Juli twee Poolse schepen bij het eiland Hainan hebben be schoten, als „ongegrond" van de hand ge wezen. Een woordvoerder zeide dat Amerikaan se vliegtuigen in het bewuste gebied geen enkel schip beschoten hebben. De vluchten die Amerikaanse vliegtuigen onlangs in het gebied gemaakt hadden, hadden uitsluitend ten doel, te zoeken naar slachtoffers van de op 23 Juli bij Hainan neergeschoten Britse Skymaster. palingen van het accoord zijn niet bekend. Een woordvoerder van het leger verklaarde voor de radio, dat het leger de bevolking heeft beloofd de vrede en rust te zullen herstellen. Het leger zou trouw blijven aan de junta. Oplossing In een vraaggesprek met een Amerikaans blad heeft de president Armas zijn plannen ontvouwd om „hernieuwde communistische infiltratie" te verhinderen. De regering is van plan de prijs van essentiële goederen te verlagen en niet zozeer n'aar loonsver hoging te streven, een sfeer van vertrou wen te scheppen om de terugkeer van Gua- temalaans kapitaal aan te moedigen, het gebruikmaken van de rijkdommen van het land te bevorderen en de geschillen op te lossen met particuliere Noord-Amerikaanse maatschappijen zoals de „United Fruit". De arbeiders hadden alle waarborgen gekregen om de tot dusver bereikte sociale vorderin gen te behouden. Het communisme was in Zuid-Amerika een werkelijk gevaar. Het vraagstuk zou evenwel met medewerking van de Ver enigde Staten opgelost kunnen worden. (van hedenmorgen 7 uur) weers- tui 1 C -P eo -£ w toestand •5 u S J O) X +3 en 4) c - Sb s£ 'Sc z Stockholm zwaar bew. W 3 20 3 Oslo nevel windstil 19 0 Kopenhagen regen ZW 7 16 2 Amsterdam zwaar bew. ZW 3 23 0 Londen geheel bew. Z 3 20 0 Luxemburg onbewolkt windstil 26 0 Parijs onbewolkt ZO 3 29 0 Bordeaux onbewolkt ZO 6 33 0 Grenoble onbewolkt windstil 32 0 Nice onbewolkt N 3 25 0 Berlijn nevel windstil 24 0 Frankfort nevel windstil 28 0 München nevel windstil 27 0 Wenen rievel windstil 29 0 Innsbruck onbewolkt windstil 25 0 Rome onbewolkt windstil 31 0 Ajaccio onbewolkt ONO 3 27 0 Mallorca onbewolkt ONO 6 34 0 Genève licht bew. NNO 2 30 0 Zürich onbewolkt windstil 28 0 Locarno onbewolkt windstil 27 0 Neerslag laatste 24 uur ocooooooooooooociooooooooooooooooooooooooooooocooooooooop ONWEERSACHTIG Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond, opge maakt om 10 uur: Veranderlijke bewolking met enkele regen, of onweersbuien, waarna enige afkoeling. Zwakke tot matige wind, hoofdzakelijk uit Zuidelijke richtingen. 4 Augustus Zon op 5.05 uur, onder 20.26 uur. Maan op 11.40 uur. onder 21.49 uur. Maanstanden 6 Aug. 19.50 uur: Eerste kwartier 14 Aug. 12.03 uur: Volle maan 21 Aug. 5.51 uur: Laatste kwartier 28 Aug. 11.21 uur: Nieuwe maan Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 3 Augustus Hoog water: 6.19 en 18.41 uur. Laag water: 2.05 en 14.19 uur. COOOOOOCOCCOCOOOOOOCÖOQOOOOCOCCCOOOCCOOOCOOOOOOOOOOOOCOÓ

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 1