Onrust in Frans-Marokko neemt hand over hand toe Weerbericht Rechtervleugel in Frankrijk valt Mendès-France aan Vloedgolf van arrestaties in Oost-Duitsland Misdeelde volken Weerslag van de pacificatie in Tunesië Het woord is aan Anti-Rhee demonstratie in New York i li Nieuwe plannen van het Amerikaanse leger Iedere West-Duitser gelooft dat John een overloper is geweest Mendès-France neemt nieuwe hindernis Ir. J. D. H. van der Toorn directeur-generaal PTT Nog meer subtropische lucht naar ons land Hitte en koude Verjaardag in paleis Soestdijk Meer mannen; kleinere divisies Financiële Kamercommissie keurt economisch plan goed Weerrapport 69e JAARGANG No 21 Bureaux: Kennemerlaan 186, Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 508Q (K 2550), Meervlietstraat 80 (niet voor adv. en abonn.), Haarlem: Gr. Houtstr. 93 alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom WOENSDAG 4 AUGUSTUS 1954 IJmuider Courant velser Haarlems Dagblad editie OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 298e JAARGANG No 175 Uitgave Grafische Bedrij/en Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. opZon-en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p. post 7.—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman DE ENGELSEN kunnen geen extra kapi taals-uitgaven voor onder-ontwikkelde ge bieden meer doen, zolang er geen begin met internationale ontwapening wordt gemaakt. Dat heeft hun regering onlangs aan de UNO doen weten. Volgens de bepalingen van twee ontwikkelings-schema's doet Engeland zoveel als het thans kan, zegt de regering. De Amerikanen nemen voor hun eigen aandeel vrijwel hetzelfde standpunt in. Het Londense dagblad News Chronicle heeft daar critiek op uitgeoefend. Het begrijpt hoe zwaar-belaagde ministeries van finan ciën tot zulk een houding komen. Het ziet ook in hoe vrijgevigheid in ergernis kan verkeren als begiftigde volken hun „moreel recht" op bijstand in het geding brengen. Sommige doen dat. Maar het blad vindt die ergernis een bewijs van kortzichtigheid. Het is veel gemakkelijker de morele rech ten van de armen te verloochenen dan de plicht van de rijken. Bovendien betreft het hier geen giften, maar belegging van kapi taal. Van iedere belegging wordt een op brengst verwacht. De geldelijke opbrengst is evenwel niet altijd de belangrijkste. Van hun naoorlogse beleggingen in bijvoorbeeld Zuidoost Azië hebben Engeland en Amerika niet zozeer dividenden verwacht als wel ontwikkeling en tevredenheid der bevol king. Behalve verstrekking van voedsel hebben zij uitbreiding van onderwijs en opbouw van industrie nagestreefd. Het doel is een wereld te scheppen waarin bewape ning van minder belang zal zijn. Daar moet men offers voor weten te brengen. Het Londense blad had het, in zijn ge- dachtengang, nog duidelijker kunnen zeg gen. Het had kunnen zeggen: alleen door kapitaal in onder-ontwikkelde gebieden te steken kan men ontwapening bereiken. Het had zelfs tekenend in zijn voorbeelden kunnen worden, zo in de trant van: voor drie dorpsscholen méér hebben wij een straaljager minder nodig. Maar het heeft het blijkbaar niet aangedurfd zijn rede nering zo ver door te trekken. Met reden, lijkt mij. Was het maar zo eenvoudig. On getwijfeld is de hulp aan onder-ontwikkel de gebieden een menselijke plicht en een noodzakelijk streven. Het mag verheugend heten dat men zich daar in veel hoger mate dan vroeger op is gaan beraden en waarlijk tot daden is gekomen bovendien. Maar ten aanzien van de opbrengst, hetzij in indus trialisatie of in algemene ontwikkeling dei- bevolking zal men zich niet op korte ter mijn illusies kunnen maken en de op brengst in de vorm van tevredenheid lijkt een nog onzekerder zaak. Het is voor zovelen al zo moeilijk, zich dankbaar te tonen jegens degenen die hen in nood ge holpen hebben. De verklaring schijnt niet moeilijk: die hulp heeft hen in hun trots geprikt, zij zijn er zich door bewust ge worden van afhankelijkheid van anderen. Nu mag dat in minder mate gelden als het geen persoonlijke bijstand maar hulp aan een geheel volk betreft. Men heeft er immers niet zelf om gevraagd en hoeft er niet zelf voor te gaan bedanken. Maar de vertegenwoordigers van het volk moeten dat wél doen. En als het volk vaak wordt voorgehouden dat het dankbaar moet zijn begint het spoedig geïrriteerd te raken en zich ondankbaar te uiten. Als de milde gever (of kapitaal-verstrekker) bovendien nog duidelijk laat merken dat hij een op brengst verwacht, zij -het dan vooral in tevredenheid, neemt die irritatie licht toe en uit zich in het tegendeel, namelijk onte vredenheid. Het moest niet zo zijn, maar de mens is een wezen vol tekortkomingen. Het lijkt altijd beter daarmee rekening te houden; misschien zou de News Chronicle verstandiger hebben gehandeld door niet zo openlijk over verwachte opbrengsten te praten. De Westelijke hulp aan onder-ontwikkel de landen lokt intussen zonder twijfel Oos telijke propaganda uit, die de uitwerking van deze hulpvaardigheid teniet tracht te doen. Het is zeker geen eenvoudige zaak, dit te minder omdat volken in (bijvoor beeld) Zuidoost Azië natuurlijk willen ge holpen worden in de vorm die zij het aan trekkelijkst vinden. Als het voedsel betreft kan daar weinig meningsverschil over be staan, maar als onderwijs en industriali satie aan de orde komen lijkt het in sommige onder-ontwikkelde gebieden licht mogelijk. Het is ons nu door menig penvoerder voorgehouden dat de Westerse beschaving door vele minder-ontwikkelde volken in andere werelddelen allerminst als een ideaal wordt beschouwd dat zij zouden willen nastreven. Zij voelen er zich dan ook helemaal niet afgunstig op. Wie deze punten overdenkt begrijpt dat het met de hulp aan onder-ontwikkelde gebieden, waarvan men een opbrengst ver wacht, een lastige aangelegenheid blijft. „Doe wel en zie niet om" is niet alleen schoner, maar ook eenvoudiger. R. P. In Parijs is Dinsdag een temperatuur van 35 graden Celsius gemeten. Het 55 jaar oude record van 34.8 graden is daarmee gebroken. In het Noorden van Angola en het Zuiden van de Kongo en Frans Equatoriaal-Afrika heerst een koudegolf. Te Leopoldstad werd dezer dagen een temperatuur van 11.7 graden Celsius gemeten. Te Brazzaville zelfs een van 10.3 graden. In Chili zijn verscheidene perso nen door de koude omgekomen. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT PAGINA'S Pascal: Gij zoudt mij niet zoeken als gij mij niet gevonden had. TUNIS (United Press/A.F.P./Reuter) Terwijl in Tunis de gewelddaden en terro risme tot de verleden tijd schijnen te be horen en de Bey een tot dusverre geheim gehouden lijst met namen bestudeert van persoonlijkheden, die premier Tahar ben Ammar in zijn kabinet wil opnemen, is de onrust in het aangrenzende Franse protec toraat Marokko de afgelopen 24 uur sterk toegenomen. Een menigte van 800 Marok kanen heeft in de olie-stad Petitjean op 85 mijl van Rabat zes Joden om het leven ge bracht. De winkels van de slachtoffers werden geplunderd en in brand gestoken. Politie en Veiligheidstroepen, die ingrepen, doodden vier Marokkanen. In Frans- Marokko kwamen gisteren in totaal 21 per sonen om het leven. Betogende menigten in de straten van Fez eisten opnieuw de terug keer van de verbannen sultan Sidi Moham med ben Joessoef. Naarmate het tijdstip nadert, dat het op 20 Augustus een jaar geleden zal zijn, dat de vroegere sultan verbannen werd, wor den de geruchten in Casablanca, Fez en Rabat steeds veelvuldiger, dat de sultan met goedvinden van Frankrijk binnenkort van Madagascar zal terugkeren. Deze ge ruchten zijn echter reeds van Franse zijde officieel tegengesproken. Tot dusverre ge niet de opvolger van de verbannen sultan, Sidi Mohammed ben Moelay Arafa weinig steun en populariteit onder de bevolking. Twintig Augustus is tevens een belang rijke Arabische feestdag, waarop door het gehele protectoraat lammeren geofferd en gebeden in naam van de sultan opgezonden worden. Deskundige waarnemers zijn van mening, dat alles er op wijst, dat het terro risme snel zal toenemen en waarschijnlijk zijn hoogtepunt zal vinden op de 20ste Augustus. In Parijs heeft premier Mendès-France gisteravond zijn minister voor Marokkaan se en Tunesische aangelegenheden, Chris tian Fouchet, bij diens aankomst uit Tunis op het vliegveld Villacoublay welkom ge heten, waarna zij onmiddellijk tot bespre kingen over de toestand in Noord-Afrika overgingen. N eo-Destour Voordat de Tunesische kabinetsformateur Tahar ben Ammar zich naar het paleis van de Bey begaf, voerde hij besprekingen met leiders van de Neo-Destour, de Tunesische nationalistische partij en tevens de grootste partij in Tunesië. Vooraanstaande leden van het politieke bureau van de Neo-Des tour zijn in Genève bijeengekomen. Volgens de waarnemende secretaris-generaal der Neo-Destour, Aly el Balhawan, waren in de New York (United Press) Voor de ingang van het Waldorf-Astoria Hotel hebben ongeveer 200 „posters" luidkeels „Ga naar huis, Rhee geroepen terwijl de gasten arriveerden voor een diner, dat de president van Zuid-Korea, Syngman Rhee werd aangeboden door de Amerikaanse Korea-stichting. De betogers betitelden Rhee voorts als een „slachter" die een atoomoorlog wenste te ontketenen. Op borden, die de mani festanten met zich meevoerden, stonden opschriften als „Zuid-Korea is een politie staat", „Rhee wenst de atoomoorlog" en „Stuur Rhee naar huis". Ook hoorde men roepen „Rhee is hier niet welkom - wij willen de vrede". Aan het diner richtte de Zuid-Koreaanse president het woord tot de 1500 personen die aanzaten. Voor de vierde maal die dag deed Rhee een beroep op het Amerikaanse volk. „Mijn innigste hoop is thans dat het Amerikaanse volk bereid is een groot scheepse actie, een machtige kruistocht, te ondernemen om van de bedreiging van het communistische totalitarisme bevrijd te worden", aldus Rhee. In paleis Soestdijk is er morgen feest. Want op Donder dag 5 Augustus is prinses Irene jarig. Vijftien jaar wordt de prinses. Vijftien jaar zeggen wij met enige verwondering. De snelle tijd moge het Vorstenkind vreugde en voor spoed brengen. „kleine raad" ook op de voorgrond treden de patriotten buiten de Neo-Destour opge nomen. „Dit keer hebben wij de indruk, dat de Franse voorstellen werkelijk gemeend zijn," aldus Balhawan. Hoewel hij zijn ver trouwen uitsprak in de Franse premier en de Tunesische kabinetsformateur, zeide Balhawan, dat de oppositie in Frankrijk en onder de Fransen in Tunesië zeer machtig was. „Wij zijn gematigd optimistisch,". Het politieke bureau van de Neo-Destour gaf na de vergadering eenstemmig als zijn mening, dat de partij ruimschoots in de nieuwe Tunesische regering vertegenwoordigd moest zijn. Ook zouden zonder verwijl onderhandelingen met Frankrijk begonnen moeten worden over binnenlands autono mie in Tunesië. De nieuwe Franse resident-generaal, generaal Pierre Georges Boyer de la Tour, heeft in een radiotoespraak gewaarschuwd, dat hij „draconische maatregelen" zal tref fen tegen ieder die de orde in Tunis ver stoort. Hij zeide „van harte te hopen, dat de zojuist genomen besluiten de kalmte in het land terug zullen brengen. Niets blijvends kan gedaan worden in wanorde en anar chie." „Het hangt alles van ons af, Fransen en Tunesiërs, dat een groot werk voltooid wordt. Laat allen, die bezield zijn door rede en wijsheid zich rond Zijne Hoogheid de Bey en de vertegenwoordigers van Frank rijk verenigen." Oppositie Meer dan honderd rechts afgevaardigden onder leiding van de conservatieve oud premier Antoine Pinay hebben Mendès- France zo goed ais de oorlog verklaard. Een comité, waarin vertegenwoordigers van 115 voormalige Gaullisten, onafhan- kelijken en afgevaardigden van de boeren zitting hebben, heeft zijn ongerustheid uitgesproken over de hervormingspolitiek der regering voor Tunesië en eenparig ge protesteerd tegen de genomen en voor genomen maatregelen. Het comité critiseert Mendès-France omdat hij het recht meende te hebben verdragen af te schaffen, die Frankrijk en Tunesië verbinden, zonder eerst het parlement te raadplegen. Het comité heeft een beroep gedaan op alle leden van de drie fracties, al het moge lijke te doen om te verhinderen, dat de nieuwe politiek wordt toegepast. Op een stormachtige bijeenkomst van zijn eigen radicaal-socialistische partij is Mendès-France er met moeite in geslaagd de goedkeuring te verhinderen van een motie, die zich tegen de regeringspolitiek jegens Tunesië uitspraakt. De kwestie Tunesië komt Dinsdag in de Nationale Vergadering aan de orde. Een geschrift van de communistische partij in Marokko werd verspreid waarin dezelfde garanties van Frankrijk worden verlangd als die welke Tunesië van pre mier Mendès-France heeft ontvangen. Moelai Abdeslam, een broer van de ver dreven sultan is in het keizerlijk paleis te Meknes onder huisarrest geplaatst. Hij had zich uit het internationale gebied van Tanger naar het gebied van Fez begeven, waar hij propaganda voerde voor de ex- sultan. Generaal Rafael Garcia Valino, de Hoge Commissaris in Spaans Marokko, is per vliegtuig uit Tetoean in Madrid aange komen. De nieuwe Tunesische regering zal uit tien ministers bestsan: zes gematigde na tionalisten, onder wie premier Ben Ammar, en vier leden van de krachtig nationalis tische „Neo-Destour", aldus is heden in Tunis bekend gemaakt. Men verwacht een krachtige reactie van rechtse politieke groepen in Parijs op de sterke „Neo- Destour"-vertegenwoordiging in de re gering. WASHINGTON (Reuter/AFP) De af tredende Amerikaanse onderminister van Defensie, Hannah, heeft op zijn laatste persconferentie meegedeeld, dat de rege- ring-Eisenhower een plan heeft goedge keurd, dat beoogt alle daartoe geschikte jongemannen een militaire opleiding te geven, gevolgd door verplichte dienst in een reserve-organisatie. AFP verneemt dat de Amerikaanse legerleiding een reorganisatie overweegt van de landstrijdkrachten met het oog op een eventuele atoomoorlog. Verscheidene plannen voor de oprichting van nieuwe eenheden, die kleiner en bewegelijker dan de huidige divisies zijn, zullen in de prac- tijk worden beproefd bij oefeningen onder omstandigheden, zoals deze zich bij een atoomoorlog voordoen. De perschef van president Eisenhower, Hagerty, heeft meegedeeld, dat de natio nale veiligheidsraad nog geen besluit heeft genomen over een nieuw plan voor de op leiding van Amerikaanse militairen. Ha gerty gaf commentaar op berichten over de verklaring van Hannah, waaruit zou blijken, dat reeds tot uitvoering van het plan was besloten. Volgens Hagerty onder zoeken echter de betrokken instanties nog de wijze, waarop het nieuwe plan kan wor den uitgevoerd. Hannah, die zijn functie van hoofd van het „college" van de staat Michigan weer op zich heeft genomen, verklaarde desge vraagd, dat Hagerty gelijk had en dat men zijn uitlatingen blijkbaar verkeerd had uitgelegd. Zo vertoonde de bark van de Bloemenfee zich gisteravond aan de ogen van de duizenden die zich aan de boorden van het Spaarne hadden verzameld om het watercorso voorbij te zien trekken. Een waar sprookjesschip, waarop de uitbundige bloe- mentooi de lof van Haarlem als bloemenstad vertolkte en de charme van de opvarenden een symbool leek van de lieftallig heid van alle inwoonsters van de Spaarnestad. (Van onze correspondent in West-Duitsland) In de Duitse democratische republiek is een vloed van arestaties begonnen. De S:S.D., de dienst die over de veiligheid van de communistische staat moet waken, en die daar een zelfstandig ministerie vormt, heeft hekend gemaakt dat er in de hele Oostzöne tal van agenten van de West- Duitse en Amerikaanse geheime diensten en van andere organisaties, die ondergronds tegen het communistische stelsel aan het werk waren, gearresteerd zijn. Onder de gearresteerden moeten zich tal van personen bevinden, die zelf weer groe pen onder zich hadden en die totaal onaf hankelijk van elkaar, en zelfs zonder el kaar te kennen, aan het werk zijn geweest. De voortvluchtige dr. John heeft in het Oosten blijkbaar zoveel geheimen prijs ge geven dat het voor de communistische be- PARIJS (AFP/Reuter) -De Financiële Commissie van de Franse Nationale Ver gadering heeft vanochtend vroeg met 21 tegen 8 stemmen, bij 14 onthoudingen, het nieuwe economische plan van premier Mendès-France goedgekeurd. De commissie bracht enige wijzigingen aan. Zo besloot zij de Nationale Vergadering aan te beve len de regering tot één Januari de gevraag de Wilmachten te verlenen en niet tot één April, zoa.ls Mendès-France had gevraagd. De voorstellen der commissie zullen in de Nationale Vergadering worden besproken in het debat, dat Donderdag en Vrijdag aan het plan zal worden gewijd. De socialistische, enige radicale en enige Gaullistische leden der commissie spraken zich uit voor het plan, de rechtsgeoriën teerde gematigd conservatieven en repu blikeinen stemden tegen en de communis ten, enige Gaullisten en de volksrepublikei nen onthielden zich van stemming. De uit slag van deze stemming wordt een gunstig voorteken geacht- voor de kansen der re gering om ook het fiat van de Nationale Vergadering voor het economische plan te verkrijgen. Mendès-France beperkte zich tot een uit eenzetting van de economische en sociale aspecten van het plan. De minister van Fi nanciën Edgar Faure heeft verklaard dat de richtlijn voor het regeringsprogramma een economische expansie is, die op moet wegen tegen de stagnerende werking, wel ke de Franse economie in de afgelopen 30 tot 40 jaar heeft gekenmerkt. Deze expan sie dient gepaard te 'gaan met strijd tegen de inflatie. Het regeringsplan beoogt een vergroting der koopkracht, welke niet be reikt moet worden door een eenvoudige verhoging der lonen, doch verkregen moet worden door een prijsverlaging of door een vermindering der productiekosten. windhebbers kinderspel geweest is diverse organisaties met wijde vertakkingen op te rollen. De S.S.D. heeft verklaard dat de meeste agenten zich vrijwillig hadden ge meld. De meeste gearresteerden zouden, zoals dat gebruikelijk is in landen waar het communisme zijn methoden heeft, al be kentenissen heben afgelegd. Zij zullen, zo dra het onderzoek beëindigd is, aan de ju stitie worden overgeleverd. De S.S.D. heeft bekend gemaakt dat zij, die eveneens voor geheime diensten van het Westen gewerkt hebben en die zich nog vrijwillig komen melden, niet in voorlopige hechtenis wor den gezet. Men verwacht daardoor nog meer tegenstanders van het communisti sche regiem onschadelijk te kunnen ma ken. Het heet dat tal van vrijwillig naar de communisten overgelopen agenten de S.S.D. zeer belangrijke documenten over hun werkzaamheden en over die van hun medewerkers in handen hebben kunnen ge ven. De S.S.D. zou bovendien een vrij groot aantal geheime radiozenders in beslag heb ben kunnen nemen. Deze berichten hebben in het Westen diepe indruk gemaakt. Er is haast niemand meer in West-Duitsland, die er nog aan twijfelt dat deze acties en de vele arresta ties een rechtstreeks gevolg zijn van dr. John's overlopen. Duizenden mensen zitten in angst over het lot van vrienden en ver wanten aa de andere kant van het ijzeren gordjjn. Onderzoek geëist BONN (Reuter) De vrije democrati sche partij, de op één na grootste partij In de West-Duitse regerings coalitie, heeft geëist dat een speciale parlementaire com missie wordt ingesteld om de politieke be trouwbaarheid van regeringsambtenaren te onderzoeken. Dit zou de „plicht" van de Bondsdag zijn na de verdwijning van John. Een van de vooraanstaande afgevaardig den van de partij naar de Bondsdag, dr. Erich Mende, schreef in het vrije democra tische partijblad, dat „naar het schijnt dr. John niet de enige communistische verbin dingsman in de West-Duitse regering was". Mende is ook van leer getrokken tegen de „ongelukkige publicistische behande ling" van het geval-John door de West- Duitse regering. Hij verklaarde dat veel mensen „zich meer geërgerd hebben over de vergoeilijkende en onlogische verklarin gen uit Bonn dan over het geval zelf". Bij Koninklijk Besluit is ir. J. H. D. van der Toorn, hoofddirecteur algemene zaken en radio van het staatsbedrijf der P.T.T-, met ingang van 1 October benoemd tot direc teur-generaal der P.T.T. De heer Van der Toorn volgt de heer L. Neher op, die met pensioen gaat. Volkskunstenaars De Sovjet-Russische componisten Sjosta- kowitsj, Katsjatoerian en Sjapoerin hebben de titel „volkskunstenaars van de Sovjet- Unie" gekregen. (Van een weerkundige medewerker) In het Westen viel het gisteren met de warmte best mee. De temperatuur steeg tot 21 23 graden C. en aan het strand werd nau welijks 20 graden C. gemeten. Tropisch warm was het in Limburg en Brabant, waar het kwik tot 30 graden C. opliep. Prompt ontwik kelden zich daar plaatselijk onweersbuien met hagel en windstoten. In Zuid-Limburg werd hedenmorgen acht millimeter regen ge meten. Ook vanmorgen werd in het Oosten van ons land onweer waargenomen. Het weer blijft zwoel met kans op buien. Tijdelijk zal het wat koeler kunnen worden, maar een nieuwe depressie die van de Oceaan naar de Golf van Biscaje trekt, stuwt opnieuw warme, subtropische lucht naar West-Europa. Het blijft de eerste dagen vrij zomers, maar sta biel is het weer niet. Wanneer wij erop uit trekken is het goed een regenjas bij de hand te hebben. (van hedenmorgen 7 uur) weers- 6» c ■o5 'So a_ Qj w <y rslag mm. toestand |o Sr 5J2 5 -P TO w a> 4) r 'Si 55-S Stockholm licht bew. WZW 6 22 0 Oslo onbewolkt Z 2 23 0 Kopenhagen zwaar bew. W 3 18 10 Amsterdam mist NNO 2 23 0 Londen zwaar bew. windstil 23 0 Luxemburg zwaar bew. ONO 3 30 0 Parijs zwaar bew. O 3 35 0 Bordeaux zwaar bew. Z 6 33 9 Grenoble licht bew. windstil 30 0 Nice zwaar bew. NNW 4 28 0 Genève onbewolkt windstil 31 0 Zürich zwaar bew. windstil 31 0 Locarno onbewolkt O 2 28 0 Berlijn zwaar bew. OZO 2 30 7 Frankfort nevel windstil 32 4 München onbewolkt windstil 29 9 Rome onbewolkt windstil 32 0 Ajaceio onbewolkt windstil 29 0 Maliorca licht bew. windstil 31 0 MINDER WARM Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Woens dagavond tot Donderdagavond, opge maakt om 10 uur: Veranderlijke bewolking met aanvan kelijk enkele regen- of onweersbuien. In het binnenland minder warm. Zwakke tot matige wind uit uiteenlo pende richtingen. 5 Augustus Zon op 5.06 uur. onder 20.25 uur. Maan op 12.50 uur, onder 22.07 uur. Maanstanden 6 Aug. 1950 uur: Eerste kwartier 14 Aug. 12.03 uur: Volle maan 21 Aug. 5.51 uur: Laatste kwartier 28 Aug. 11 21 uur: Nieuwe maan Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 4 Augustus Hoog water: 6.51 en 19.13 uur. Laag water: 2.38 en 14.49 uur. Donderdag 5 Augustus Hoog water: 7.25 en 19.47 uur. Laag water: 3.10 en 15.19 uur. SOOOOOOCCCOOOCXXttOOCOCOOOOOCCCOOOOOCOCOOOCOO

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 1