SOLEX AIILEir S Laatste Permanente Hof van Arbitrage berecht Frans-Grieks geding Suomi-athleten in Duitsland tegen Turkse nationale ploeg Ganzenborden" in Velsen- Noords straten Visserij-varia LOENDERSLOOT Geschil over vuurtorenconcessie op de eilanden Samos en Kreta Handel met Rusland en China wordt intensiever Velsen-Noord Rooswijk 2 dames bijna kampioen i ANTIDAN Luidspreker Gebr. v. Bugnum Zn GE WINT HAARDEN KACHELS Smyrna's waarschuwing WOENSDAG 4 AUGUSTUS 1954 6 Eerste zaak onder Koningin Juliana's regering Muziekfeest in Delft Nederlandse deskundigen naar het buitenland Arrangeurs in conflict met Nederlandse omroep Hoofdstad Operette Recordhoogte van de geldhoeveelheid Wegkruising in Woubrugge wordt verbeterd Jeep tegen boom Schoten 2 overtuigend verslagen Scheepvaart C. van Wielink B. van FRANK ZOMERSTOFFEN Baddoeken Clocque Slopen ZIET DE ETALAGE B. van FRANK Floresstraat 10 SCHRIJFMACHINES C. D 0 N G L E R n.v. - Beverwijk Prof. dr. J. H. W. Verzijl opende gister middag in de kleine zaal van het Vredes paleis, de eerste, openbare zitting van het Frans-Griekse scheidsgerecht in de zaak van de vuurtorens op de Griekse eilanden Kreta en Samos. Het scheidsgerecht be staat uit prof. Verzijl (Nederland) als voorzitter, en prof. Achille Mèstre (Frank rijk) en de staatsraad Georges Chabouris (Griekenland) als leden. Voor Griekenland treedt in deze zaak als agent op, de heer Nicolas Contoyannis, juridisch adviseur van de staat, en voor Frankrijk prof. Char les Rousseau te Parijs. Secretaris-generaal van het Internationale Hof van Arbitrage is prof. mr. J. P. A. Frangois (Nederland). De openingszitting werd onder meer bij gewoond door de Griekse gezant bij het Nederlandse hof, de heer Nicolas Anissas, de secretaris aan de Griekse legatie, de heer E. Verghis, de secretaris-generaal van het ministerie van Buitenlandse Zaken, mr. S. J. baron van Tuyll van Serooskerken en vele deelnemers aan de cursus van de Haagse academie voor internationaal recht. In zijn openingswoord herinnerde prof. Verzijl eraan, dat het de eerste maal is sinds de tweede wereldoorlog, dat weer een zaak in het kader van het Permanente Hof van Arbitrage wordt berecht. De laatste was die in 1940. Op 2 April werd toen de uitspraak van het scheidsgerecht bekend gemaakt, kort voor het uitbreken van de oorlog. Het scheidsgerecht begon zijn werk zaamheden met het zenden van een tele gram van hulde aan de Koningin. Het is de eerste zaak, die onder de regering van Koningin Juliana door het Permanente Hof in behandeling wordt genomen. De agenten van Griekenland en Frankrijk lieten bei den hun korte pleidooien eveneens vooraf gaan met een woord van eerbiedige hulde aan Koningin Juliana. Het scheidsgerecht nam vervolgens ken nis van enige bezwaren, opgeworpen door de agent van de Griekse regering, die be- bestreden werden door de Franse Agent. De eerste zitting was daarmee beëindigd. De uitspraak hierover wordt vandaag of morgen verwacht. Het scheidsgeding heeft betrekking op In Delft wordt van 21 tot en met 28 Augustus elke avond een muziekfeest ge houden. Onder regie van majoor D. baron Mackay, hoofd van het bureau ceremonieel van het hoofdkwartier van de chef van de Generale Staf, en van de regisseur Johan de Meester zal Taptoe Delft" een spel van muziek, licht en beweging worden, dat, naar men hoopt, tienduizenden belangstel lenden zal trekken. De Mdrinierskapel van de Kon. Marine met tamboers en pijpers, de Kon. Militaire Kapel, de Luchtmachtkapel, het muziek corps van het garderegiment Jagers, de drumbands dezer corpsen en dat van de Kon. Maréchaussée, zullen in ceremonieel tenue een muziekspel in de vorm van een taptoe opvoeren. Het corps van het regi ment Limburgse Jagers krijgt daarbij een zeer bijzondere taak. Het zal hoog van de toren moeten blazen, omdat het op de der de trans van de kerktoren wordt opgesteld. Dit muziekfeest on het grote Delftse marktplein zal dagelijks door 4500 toe schouwers op tribunes kunnen worden bij gewoond. De belichting van de corpsen in hun fraaie uniformen zal met bijzondere zorg naar aanwijzingen van Johan de Meester geschieden. 1 een groot aantal vorderingen die de Franse maatschappij „Administration des Phares de l'ex-empire Ottoman" (beheer der vuur torens van het voormalige Ottomaanse Rijk) en de Griekse regering tegen elkaar doen gelden. Zij betreffen de uitvoering en de latere naasting van een uit 1860 da terende vuurtoren-concessie voor de ei landen Samos en Kreta, die de Ottomaanse regering aan de Franse maatschappij ver leende en die na de Balkan-oorlogen bin dend is gebleven voor Griekenland als op- volger-staat. Zij is het vervolg op een pro cedure, die reeds in 1934 en 1937 in het Permanente Hof van Internationale Justi tie is gevoerd. Het gaat om een bedrag van ruim een millioen dollars in goud. Opnieuw zijn drie Nederlandse deskun digen uitgezonden om werkzaam te zijn bij de uitvoering van het technische hulp programma van de Verenigde Naties. Ir. F. F. Leupen te Bennekom is door de voedsel- en landbouworganisatie aan gesteld tot adviseur van de regering van Haiti voor het geven van landbouwkun dige voorlichting op het gebied van de koffiecultures. Mej. J. Bouman te Roermond is door de F.A.O. aangewezen om gedurende een jaar als landbouwhuishoudkundige werkzaam te zijn in het Unesco-centrum voor basis onderwijs te Sirs-el'-Lyan in Egypte. Prof. dr. W. J. Timmer te 's-Gravenhnge is door de Unesco aangesteld om de re gering van Egypte te adviseren omtrent de verbetering en uitbreiding van het mid delbaar landbouwonderwijs aldaar. De Nederlandse Toonkunstenaarsbond heeft zich met een brief tot het bestuur van de Nederlandse Radio Unie gewend waarin per 1 September een ultimatum wordt gesteld over de medewerking van arrangeurs aan radioprogramma's. „Ruim twee jaar", zo wordt in deze brief medegedeeld, „wachten de arran geurs reeds op betere tarieven. Op 1 Juni van dit jaar trad een nieuwe tariefrege ling in werking, maar inmiddels is ge bleken dat deze eerder een verslechte ring dan een verbetering betekent. In het bijzonder geldt dit voor de arran geurs, die als musicus in vaste dienst van de omroep zijn en van wie 16 der nieuwe tarieven wordt afgetrokken". De brief van de N.T.B. sluit dan met de volgende passage: „Thans verzoeken wij i dringend dusdanige maatregelen te wil len treffen, dat de verslechteringen in ver beteringen worden omgezet, daar de onte vredenheid zeer groot is en ons inziens terëcht. Mochten wijzigingen niet moge lijk zijn, dan zullen wij helaas genood zaakt zijn om de leden te adviseren met ingang van 1 September geen opdrachten meer te aanvaarden van de Nederlandse Radio Unie en de diverse omroepvereni gingen". Indien voor 1 September geen oplossing zou worden bereikt en alle arrangeurs derhalve hun medewerking eindigen, zou dit voor de radio een moeilijke situatie scheppen. Vrijwel alle radio-orkesten wer ken namelijk met speciale arrangementen en ook voor vele andere uitzendingen wor den steeds bijzondere arrangementen ge schreven. De leden van de Athletic kvereniging „Suomi", die Donderdagavond laat voor een sportuitwisseling naar Sindelfingen (Duitsland) zullen vertrekken, kregen aan de vooravond vau deze tocht, die tot 14 Augustus duurt, een ietwat verrassende mededeling. Tijdens de wedstrijden ter gelegenheid van de opening en inwijding van het nieu we Floschenstadion in Sindelfingen bij Stuttgart op Zaterdag 7 en Zondag 8 Augustus, zullen de Suomi-athleten zich namelijk behalve met de reeds genoemde Duitse athletiekclubs kunnen meten met de Turkse nationale athletiekploeg, die thans deelneemt aan de Europese athletiekkam- pioenschappen in Bern (Zwitserland). De Turkse athleten nemen weliswaar buiten mededinging deel, doch dit neemt niet weg, dat de Velsense athleten een be langwekkende ontmoeting voor de boeg hebben. De inwijding van het nieuwe stadion verschaft de Suomi-leden overigens een bijzonder mooi programma, dat Zaterdag middag begint met een gezamenlijke mars van alle sportdeelnemers van het raadhuis in Sindelfingen af naar het stadion. De openingsplechtigheid (door de burgemees ter) wordt gevolgd door een stadionspel en een handbalwedstrijd, 's Avonds is er in de stadsgehoorzaal een afwisselend program ma van sport en cabaret. Nadat er Zondagmorgen wedstrijden De Hoofdstad Operette, de voortzetting van de voormalige Fritz Hirsch Operette, heeft een nieuw werk in studie, waarmee zij in het seizoen 1954-1955 op tournée zal gaan, namelijk „Sag' beim Abschied leise Servus" van Julius Wilhelm en Peter Herz, met muziek van Bernhard Grün, die onder meer een aantal Slavische volks melodieën heeft verwerkt. Het ensemble, dat geleid wordt door Meijer Hamel, Otto Aurich en Fritz Steiner, zal op Zaterdag 4 September in Theater Gooiland te Hilver sum de landelijke première geven. In de hoofdrollen treden op: Fritz Steiner, Otto Aurich, Ruth Rhoden, Claire Clairy, Her man Valsner, Mizzy van der Lans, Marga Graf en de tenor Hans Lechner, speciaal voor dit werk geëngageerd. Er zijn vele andere medewerkenden. De muzikale lei ding berust bij Alfred Salten. De costuums zijn in Wenen ontworpen en uitgevoerd. Tom Manders heeft de décors ontworpen. voor de jeugd uit de burgerij zullen zijn gehouden, volgen 's middags de athletiek- wedstrijden voor dames en heren. Daarna is er een voetbalwedstrijd tussen F. C. Nürnberg en V.G.L. Sindelfingen. In de pauze van deze wedstrijd verzorgt de Wür- tembergische Landesriege een openlucht- turnuitvoering. De Suomi-toohtgenoten zijn Dinsdag avond in het sportpaviljoen „Watervliet" door trainer Van Gelderen nog eens extra gewezen op de aantrekkelijke, maar onge twijfeld zware wedstrijden in Duitsland, zowel tegen Sindelfingen ais tegen TAS 1886/49 in Gölheim. Hoewel tussen Nederland enerzijds en verschillende landen van het Oostelijk blok anderzijds ook in de tijd welke achter ons ligt, handelsverdragen hebben bestaan en een zeker handelsverkeer ook steeds is blijven plaatsvinden, valt toch niet te ont kennen, dat dit laatste langzamerhand sterk was ingekrompen. De eerste tekenen van een kentering ten deze dateren uit het laatst van 1953 en het begin van 1954, toen de U.S.S.R. grote bestellingen, speciaal ook van consumptiegoederen, hier te lande ging plaatsen. De verwachting is, aldus het jong ste kwartaalverslag van het Centraal Or gaan voor de Economische Betrekkingen met het Buitenland, dat deze tendenz door de in het verslagkwartaal tot stand ge komen nieuwe aangepaste goederenlijsten zal voortgaan, zonder dat het voor het Ne aerlandse bedrijfsleven noodzakelijk zal worden zulks geheel afgezien van de wenselijkheid daarvan zijn productie capaciteit op te voeren. Bij de huidige ontwikkeling van de Oost- West handel lijkt de verwachting gerecht vaardigd dat ook met andere landen van het Oostelijk blok waarbij niet alleen aan de Oost-Europese landen valt te denken, doch zeker ook aan de Chinese volksrepu bliek, de handelsrelaties allengs intensiever zullen worden. Wat de Nederlandse commissie voor de handel met China betreft wordt medege deeld, dat het doel van deze commissie, die op aandrang van verschillende sectoren van het Nederlandse bedrijfsleven in het leven werd geroepen, was om tot de uitzending van een Nederlandse handelsmissie naar de volksrepubliek China te geraken. Het contact van deze commissie met ver schillende autoriteiten van de volksrepu bliek China in Europa heeft er tenslotte toe geleid dat thans principiële overeenstem ming is bereikt over de uitzending begin November 1954 van een particuliere handelsmissie naar China, welke zal be staan uit vertegenwoordigers van Neder landse ondernemingen, die naar het voor beeld van Engeland, Frankrijk en België zullen trachten het handelsverkeer tussen Nederland en China te stimuleren. Het geldt hier dus een zuiver particuliere missie. De Nederlandse overheidsinstanties zijn echter regelmatig op de hoogte ge houden. Weekstaat Ned. Bank De veranderingen in de verkorte balans van de Nederlandse Bank van 2 Augustus zijn niet van grote betekenis. De chartale geldhoeveelheid, die vorige week reeds 63 millioen was gestegen, geeft opnieuw een vermeerdering te zien en wel met 44. mil lioen tot 3.439 millioen, een na-oorlogse hoogterecord. Het waren vooral de banken die in de geldbehoefte hebben voorzien. Zij zagen haar tegoed met ruim 57 millioen achter uitlopen tot 450 millioen. Ook op de geld markt heeft dit enige invloed gehad. Deze is iets krapper geworden. De schatkist heeft haar tegoed met 16 millioen verhoogd tot 565,7 millioen. Hier zijn waarschijnlijk belastingbetalingen de oorzaak van. De netto deviezenreserve is met 19 millioen verminderd tot 1.654 millioen. De goudvoorraad bleef gehandhaafd op 3.006 millioen. Het Tweede Kamerlid de heer Van der Weijden heeft onlangs vragen gesteld over auto-ongevallen die gebeurd zijn op de kruising Herenweg-Kruisweg in de ge meente Woubrugge. De minister van Ver keer en Waterstaat a. i. heeft hierop ge antwoord, dat op deze kruising binnen één maand vier ernstige auto-ongelukken zijn gebeurd, waarbij één persoon om het le ven kwam en zes werden gewond. Het kruispunt wordt gevormd door twee pro vinciale wegen, de weg Leiderdorp-Aardam en de weg Rijnbrug-Alphen-Rijnsaters- woude-Haarlemmermeerpolder. De laatst genoemde weg is een voorrangsweg. Het ongeval met dodelijke afloop op 5 Juli dient in de eerste plaats te worden gewe ten aan grove onachtzaamheid van een der autobestuurders, die blijkbaar geen aan dacht aan de verkeersaanduidingen heeft geschonken. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland zijn intussen voornemens de situatie ter plaatse te verbeteren door het aanbrengen van „verkeersdruppels" in de weg Leider dorp-Aardam. Door het rooien van bomen zal het uitzicht ter plaatse nog worden verbeterd. De weg Alphen-Leimuiden zal duidelijker worden gemarkeerd voor het verkeer op de weg Leiderdorp-Aardam. 99 „Waar is groep vijftien?" Kom jij eens even hier, gefeliciteerd en eerlijk delen hoor, dat is voor de jongens en die zijn voor de meis jes. en weer overhandig de Paul Kuiper, jeugdleider van FIVOY, een paar zak jes snoep aan een groep winnaars, die de beste prestatie geleverd hadden bij het ganzenbordspel, dat gistermorgen in Velsen- Noord door ongeveer 420 jongens en meisjes met gro te ernst gespeeld werd. Ineke den Ouden uit Amersfoort, die een weekje in Velsen logeert met ande re kinderen uit die stad, had toch heus 124 „gedrags- punten" en ze kreeg niet eens een prijs, dat was vol gens haar niet helemaal eerlijk, maar Guurtje Haas noot uit Velsen had zelfs 182 punten en haar groep kreeg ook geen prijs, hoewel ze er toch erg hun best voor had den gedaan, maar Guurtje begreep best, dat niet iede re groep een prijs kon ver dienen en ze had het toch ontzettend leuk gevonden. Zelfs de ruim 50 "se- nen, die hebben nu O,'hol- pen om dit spel te laten slagen, waren vol lofal hadden zij dan ook hun han den vol werk. Het viel ook niet mee, om in het gedeel te van Velsen-Noord, be grensd door de Wijker- straatweg, Duinvlietstraat en het Stratingplantsoen zo'n aantal kinderen geor ganiseerd te laten ganze- borden! Over deze wijk waren veertig posten uitgezet, die elk een nummer van het reuzen-bord verbeeldden en waarbij op bijna elke post een opdracht vervuld moest worden, voordat de mee spelers opnieuw met de dobbelsteen mochten gooien om door te gaan. Een op somming van deze opdrach ten zou menig volwassene grijze haren bezorgen, de kinderen lieten zich echter niet kennen en hielden „ste nen races" of schatten het aantal bonen in een fles, of ze maakten van gras een baard, die met leukoplast aangeplakt werd. Ook een model van klei was geen eenvoudige opgave, evenals het opschrijven van namen van de deelnemers van de groep. Gemakkelijker was het een tolletje te laten draaien, maar dat eigenwij ze ding kon ook de hele groep een aantal posten te rug laten gaan. Paul Kui per, die het populaire gan- zeborden in deze vorm had gegoten, wist precies hoe hij zijn klantjes moest be handelen en de dames en heren van de plaatselijke speeltuinverenigingen, die er hun vrije tijd (of slaap- uren bij nachtdienst) aan op offerden wisten dat ook. Het succes was echter da verend en de jeugd ver maakte zich uitstekend en dit was tenslotte de bedoe ling van de V.J.C.-dag. In de middaguren werden de meisjes en jongens af wisselend onthaald op een filmprogramma in de Wa- tervliet-speeltuin, waaraan ieder op zijn wijze plezier had. „Morgen zwempaken mee nemen, jongens!" luidde het parool. „Als het maar niet regent, meneer, we hebben nu al twee mooie dagen ge had!" Ook dat was niet erg, want circus Elleboog stond voor Vrijdagmiddag op het verlanglijstje Door nog onbekende oorzaak is een mili taire jeep Dinsdagmorgen om half negen op de Zeeweg te Castricum tegen een boom gereden. De boom circa 100 jaar oud kon de stoot best velen en kwam er met enige ontvellingen af. Minder best was het met de jeep en zijn bestuurder gesteld. De eerste werd dermate gehavend dat hij in de middaguren moest worden weggesleept en de soldaat-bestuurder kreeg door de schok een lichte hersenschudding, ten ge volge waarvan hij naar het ziekenhuis te Alkmaar moest worden vervoerd. Daar de jeep zeer langzaam reed een groep mili tairen had de Zeeweg tot oefenplaats ge kozen acht de rijkspolitie het uitgeslo ten dat de botsing aan te grote snelheid is te wijten. Het tweede team van de Rooswijk-softball- dames, dat graag de voetsporen zou willen drukken van de sportzuster van het eerste heeft Maandagavond de belangrijke uit wedstrijd tegen de medegegedigde voor het kampioenschap, Schoten 2, overwonnen. Dit resultaat dwong de tegenstandsters dus naar de tweede plaats op de ranglijst. Rooswijk 2 kan nu practisch het kampioen schap niet meer ontgaan, mits het team de nodige voorzichtigheid in acht neemt in de resterende twee wedstrijden tegen zwakkere zusters. Fraaie strijd De wedstrijd stond op een zeer hoog peil, waarin het de beide ploegen ernst was om te winnen, zodat de strijd een spannend ka rakter had tot de laatste bal toe. In de eerste slagbeurt nam Rooswijk een 10 voor sprong, doch reeds in de tweede inning werd deze voorsprong te niet gedaan en nam Schoten zelfs met 21 de leiding. De Roos- wijk-dames weerden zich fel en kwamen moedig terug om in de volgende innings, behalve in de zesde, telkens één punt te scoren. Schoten werd volkomen aan ban den gelegd en kreeg geen scoringskansen meer. Werpster W. v. Maanen hield uitste kend gesteund door het Rooswijk-veld, het heft in handen en toen zij met de aangooi op het eerste honk in de zevende inning de laatste Schoten-loopster uitmaakte, was de spanning gebroken en steeg de vreugde in het Rooswijk-kamp ten top. Wegens het betere veldwerk had Rooswijk 2 een volkomen verdiende overwinning behaald. Het scoreverloop was: Rooswijk 2: 1011101 5 Schoten 2: 0-2—0—0—0—0—0 2 Prijzen van Dinsdag. Heilbot 3,202,50; gr. tong 4,403,40; grm. tong 3,402,50; kim. tong 2,402,50; kl. tong I 2,202,00; kl. tong II 2,08—1,70; tarbot I 2,20—1,60, per kg. Kl. schol II 358; schar 1815; v. haring 2115; makreel 2318; kl. schelvis II 1613; wij ting 12—9; gr. gul 26—22; midd. gul 20—17; kl. gul 1311; kl. koolvis zw. 22, per 50 kg. Gr. kabeljauw 23272; gr. koolvis zw. 6457, per 125 kg. Aanvoer van Dinsdag. 45 kisten tong en tarbot, 3 kisten heilbot, 160 kisten schol, 12 kisten schar, 1930 kisten haring, 810 kisten makreel, 25 kisten schelvis, 170 kisten wij ting, 40 kisten kabeljauw en gul, 60 kisten koolvis, 25 k sten diversen. Totaal 3280 kisten. Adinda, 2 v. Singapore n. Haiphong. Agatha, 2 v. Singapore n. Plad.iu. Amstelkroon, 2 v. Makassar n. Singapore. Almkerk, 3 v. Genua te Marseille. Alnati, 2 360 m. Z. ten W. Santos. Annenkerk, 3 v. Antwerpen te Rotterdam. Arendsdijk, 2 v. New Orleans n. Houston. Arendskerk, pass. 2 Guardafui n. Colombo. Averdijk, 3 te Antwerpen. Aletta, 3 v. Pladju n. Makassar. Amstelveen, 2 te Suez. Ariadne, 2 v. Le Havre n. Leixoes. Alphacca, 4 Rotterdam verwacht. Boskoop, 2 v. La Guaira n. Trinidad. Billiton, 3 te Balikpapan. Bloemfontein, pass. 3 Ouessant n. Southampton Bonaire, 3 90 m. ZW. Findsterre. Caltex Delft. 3 v. Sidon n. Rotterdam. Caltex Leiden, 3 te Banias. Caltex Nederland, pass. 3 Gibraltar n. R'dam. Dongedijk, 3 v. Cristobal te Los Angelos. Dalerdijk, 3 te Bremen. Elmina, 2 v. Lagos 3 te Takoradi. Esso Amsterdam, pass. 2 Vlissingen n. Sidon. Etrema, 4 te Berre. Gaasterland, 3 v. Amsterdam te Recife. Gaasterkerk, 4 te Genua verwacht. Gordias, 2 v. Kopenhagen n. Amsterdam. Haulerwijk, pass. 2 ten Z. eil. Bikini naar Hestia, 3 te Rotterdam. Hathor, pass. 3 Finisterre n. Rotterdam. Helicon, 2 te Maracaibo. Ilios, 2 v. Tunis n. Alexandrië. Jagersfontein, 3 195 m. W.ZW. Kp. St. Vincent. Japara KRL)3 v. Semarang n. Tj. Priok. Kedoe, 2 Malta gepass. n. Rotterdam. Kieldrecht, 2 v. Marseille n. Casablanca. Koratia, 2 v. New Orleans te Houston. Kota Agoeng, pass. 2 Ouessant n. Marseille. Kota Baroe, 2 v. Genua n. Rotterdam. Kota Inten, 3 v. Colombo n. Belawan. Lutterkerk, 2 v. Port Said n. Genua. Larenberg, 1 te Basrah. Lucita, 3 v. Heysham te Ardrossan. Langkoeas, pass. 3 Finisterre n. Rotterdam. Maasdam, pass. 2 Ambrose n. New York. Madoera, 2 v. Singapore n. Tj. Priok. Manoeran, 3 te Sandakan verw. Maasland, 2 v. Ilheos te Recife. Macoma, 3 v. Stanlow te Port Said. Meliskerk, 3 v. Port Swettenham te Singapore. Mirza, 4 te Fremantle. Modjokerto, 3 v. Soerabaja n. Semarang. Muiderkerk, 2 v. Port Elizabeth n. Kaapstad Murena, 3 v. Balikpapan n. Mena el Ahmadi. Nestor, 2 te Trinidad v. Barbados. Noordam, 2 370 m. W. Ouessant n. New York Omala, 2 v. Fort Aleza n. Curagao. Orion, 3 v. Amsterdam te Rotterdam. Oranje, 30 te Tj. Priok. Ouwerkerk, 4 v. Newcastle te Brisbane verw. Prins Philips Willem, 4 Bremen verw. Peperkust, 3 v. Antwerpen te Amsterdam. Poelau Laut, 2 te Genua. Peperkust, pass. 2 Vlissingen n. Amsterdam. Rita, 2 v. Singapore n. Bangkok. Roepat, 2 te New York. Rotti, 3 v. Damman te Bahrein. Rotula, pass. 3 Kreta n. Cochin. Raki, 4 te Semarang. Radja, pass. Sabang n. Colombo. Ridderkerk, 3 v. Amsterdam n. Afrika. Rijnkerk, 3 v. Zanzibar n. Dar es Salaam. Samarinda, 2 v. New York n. Baltimore. Sarpedon, 2 v. Baltimore n. New York. Slamat, 2 v. New York te Casablanca. Stad Alkmaar, 3 v. Alexandrië te Port Said. Stad Breda, pass. 2 Malta n. Duinkerken. Stad Dordrecht, pass. 2 Algiers n. Pto Empe- docle. Sibajak, 3 80 m. W.t.N. Guardafui. Stad Haarlem, 4 v. Kirkenes te Vlaardingen verwacht. Stad Vlaardingen, 7 v. Wabana te Vlaardingen verwacht. Stad Maastricht, pass. 3 Finisterre n. Vlaar dingen. Sumata, 3 te Colombo. Talisse, 3 te Suez. Tara, pass. 2 Finisterre n. Rio de Janeiro. Ternate, pass. 2 Gibraltar n. Port Said. Themisto. pass 1 Belle Isle n Montreal. Tabinta, 2 v. Hamburg n. Amsterdam. Telamon, 3 v. New York te Port au Prince. Tabian, 2 v. Honolulu n. Los Angelos. Tero, 2 v. St. Vincent n. Santos. Thalatta, pass. 3 Finisterre n. Liverpool. Van Linschoten, 3 v. Amsterdam n. Hamburg. Westerdam, 1 160 m. O.t.Z. New York. Wield recht, 3 te Sidon. Wonogiri, 2 v. Belawan n. Aden. Wonosari, 3 te Cebu. Westerdam, 2 600 m. O. New York n. R'dam. Wonosari, 3 v. Cebu n. Singapore. Weltevreden, 3 v. Beyrouth n. Port Said. Zaan, 3 v. Amsterdam te Gefle verw. KLEINE VAART Albergen, 4 La Nouvelle te Hamburg verw. Appingedam, 2 v. Lissabon te Antwerpen. Ali S, 2 v. Par te Rotterdam Advent, 4 te Mistley verwacht. Albert Willem, 30 v. Rafso n. Guernsey. Ariel, 2 v. Zaandam te Amsterdam. Aruba, 3 v. Stettin te Amsterdam verw. Ary Soheffer, 3 v. Kopenhagen te Rotterdam. Astra, pass. 2 Vlissingen n. Londen. Atlantis, pass. 3 Vlissingen n. Antwerpen. Auriga, 3 v. Pasajes te Londen. Beekbergen, 3 v. Calais te Requejada. Bernisse, 2 v. Onega te Zaandam. Bab-T, 2 te Zaandam. Beta, 2 v. Amsterdam n. Londen. Bierum, 3 75 m. W. IJmuiden n. Londen. Birmingham, 3 v. Delfzijl te Harlingen. Barracuda, 2 v. Skagen te Rotterdam. Casablanca, 2 v. Bordeaux te Casablanca. Casana, 2 v. Rotterdam te Kopenhagen. Carpe Diem, 3 v. Ala te Rotterdam. Cinderella, 3 v. Duinkerken te Rotterdam. Confiance, 3 v. Stettin te Gent. Claes Compaen, 3 v. Bremerhaven te Stettin. Cornelia b II, 3 te Manchester. Da Capo, vertr. 3 v. Antw. 4 te R'dam verw. Dollard, verm. 3 v. Malmö te Kopenhagen. Domburgh, 1 v. Rotterdam te Casablanca. Duiveland, 2 v. Bremen n. Tyne. Dend, 3 v. Rostock te Rotterdam. Deo Duce, 2 v. Gothenburg n. Rouaan. Depa, 2 Brunsbüttel gepass. n. Loriëni. Diana V, pass. 3 Vlissingen n. Antw. Draco, 2 v. Bilbao n. Bordeaux. Dina, pass. 2 Vlissingen n. St. Malo. Driebergen, 3 v. Manchester n. Swansea. Eibergen, 3 v. Swansea n. Antwerpen. Elisa, 2 v. Poortershaven te Rotterdam. Ellewoutsdijk, 2 v. Hamburg te Wormerveer. FJlsenburgh, pass. 2 Dungeness n. Londen. Export II, 2 v. Rotterdam n. Londen. Elda, 2 v. Amsterdam te Antwerpen. Ernke, pass. 3 Vlissingen n. Huil. Ferocia, vertr. 3 v. Skiën n. Mantyluoto. Flora, 3 v. Delfzijl te Amsterdam. Frans Bohmer, 4 v. Duinkerken te Lissabon. Gramsbergen, 3 v. Antwerpen te Vlissingen. Gaasterland, 2 v. Harlingen te Leith. Haskerland, 1 v. Harlingen te Goole. Hoflaan, 3 Brunsbüttelkoog gepass. n. A'dam. Hartel, vertr. 3 v. Rotterdam n. Hamburg. Ilias, 2 te Amsterdam n. Adriatische Zee. Import, 4 v. Antw. te Rotterdam verw. Jo, 2 v. Letterkenny te Liverpool. Josef Swenden, 27 v. Christinestad n. Huil. Joost, 2 v. Gefle naar Zaandam. Jaba, 2 v. Dordrecht te Rotterdam. Karei, pass. 3 Vlissingen n. Antwerpen. Kattegat, 2 v. Amsterdam n. Wageningen. Kemphaan, 2 v. Humber te Gdynia. Kenitra, 2 v. Rouaan te Casablanca. Kitty, 2 v. Rotterdam n. Londen. Kwiek, 2 v. Kalmar te Rotterdam. Koningshaven, pass. 2 Ouessant n. Casablanca. Kortenaer, 2 v. Antw. n. Haderslev. Larix, 2 Kiel gepass n. Stockholm. Larix, 2 Kiel gepass. n. Stockholm. Leemans, 2 v. Amsterdam n. Velsen. Limfjord, pass. 2 Vlissingen n. Antwerpen. Lydia, 2 v. Hamburg n. Invergordon. Marjan, 3 v. Amsterdam te Rotterdam. Marva, pass. 3 Vlissingen n. Middelburg. Merwehaven, 2 v. Duinkerken n. Rouaan. Marcella, 3 v. Harburg n. Vlaardingen. Mariscal Lopez, 2 v. Florianapolis n. Montevideo Marjan, 3 v. Rotterdam n. Korsor. Matthew, verm. 3 v. Southampton n. Billingham Maureen, pass. 2 Goeree n. Boston. Michel Swenden, 31 v. Kemi n. Shoreham. Midsland, 2 v. Rotterdam te Grangemouth. Myfem, 3 v. Stockholm te Ronskar verw. Mypuck, vertr. 3 v. Parijs n. Gothenburg. Michigan, pass. 3 Vlissingen n. Hull. Mirach N, 2 v. Loctudy n. Casablanca. Muphrid N, 3 v. Delfzijl te IJmuiden. Neeltje b, 3 v. La Rochelle te Requejada. Nederland, 3 Kiel gepass n. Aarhus. Noordzee, 2 v. Rotterdam te Amsterdam. Nieuwehaven, 2 v. Antwerpen te Kopenhagen. Phoenix, pass. 3 Vlissingen n. Poole. Prudentie, 3 v. IJselmonde te Rotterdam. Prior, 3 te Liverpool. Peter Swenden, 29 v. Vestervik te Kotka. Pavo. 1 te Amsterdam. Rose Marie, 3 v. Gothenburg te R'dam. Rok in, 3 v. Skelleftea te Amsterdam. Result, 2 te Glasgow. - Setas, 3 v. Korsor te Holbaek. Spes, 2 v. Rotterdam te Heroya. Silvaplana, 2 v. Varborg n. Rotterdam. Solent, pass. 3 Vlissingen n. Kolding. Spurt, 3 te Port Talbot. Stantensingel, 2 v. Mesane n. Manchester. Stella Maris, 3 v. Drammen te Middlesbro. Swift, 2 v. Parijs n. Malmö. Tromp, 2 v. Vlaardngen te Sunderland. Taurus, 2 v. Rotterdam n. Hamburg. Timo, 2 v. Londen te Rotterdam. Taormina, 3 v. Dieppe n. Rotterdam. Teun, 30 v. Kotka n. Southampton. Texelstroom, 3 v. Liverpool te Amsterdam. Theano, 3 v. Belfast te Dublin. Twee Gebroeders, 3 v Delfzijl te Rotterdam. Triton, 2 v. Rotterdam n. Hull. Veenenburgh, 2 v. Rotterdam te Aberdeen. Viking, 3 v. Skagen te Rotterdam. Vrij burgh, 2 v. Rotterdam n. Londen. Westersingel, vertr. 3 v. Kingslynn n. Goole. Wickenburgh, 2 v. Rotterdam n. Casablanca. Walcheren, 2 v. Vesteras n. Dordrecht. Westermarkt, 3 v. Swansea te Amsterdam. Wickenburgh, pass. 3 Dimgeness n. Casablanca. Wiebold Bohmer, 2 v. Rouaan te Dakar. Wim, 2 v. Gotland n. Lulea. Zeehaan, 4 v. Gdynia te Hull verwacht. SLEEPVAART Gele Zee, 2 v. Rotterdam n. Caen. Goeree, pass. 2 Jebel Teil n. Port Said met Baggermolen en bak. OFFICIëLE PUBLICATIE OPKOMST VOOR EERSTE OEFENING Ten behoeve van de dienstplichtigen, die op 5 Augustus a.s. voor eerste cefenin.g onder de wapenen komen, worden enkele extra treinen ingelegd. Genoemde dienstplichtigen moeten van deze extra-treinen gebruik maken en daartoe op een dusdanig tijdstip van hun woonplaats vertrekken, dat zij op het betreffende station aansluiting hebben op de voor hen bestemde trein. De dienst plichtigen, die, in verband met hun plaats van bestemming, geen gebruik kunnen ma ken van een der hierna genoemde extra- treinen, moeten ingevolge hun lastgeving reizen met de eerste 1 sgelegenheid na 06.59 uur. 1. De dienstplichitgen uit N. Hol lend, Leiden, Den Haag, Delft, Rotterdam, Dordrecht, Roosendaal en omgeving met be stemming Bergen op Zoom en Ossendrecht moeten reizen met de volgende trein: Am sterdam C.S. v. 08.53, Haarlem v. 09.12, Lei den v. 09.36, Den Haag HR. v. 09.51, Delft v. 10.03, Rotterdam C.S. v. 10.18, Rotterdam- Z. v. 10.28, Dordrecht v. 11.01, Roosendaal v. 11.40, Bergen op Zoom a. 11.52. 2. De.dienst plichtigen uit het Noorden en centrum des lands met bestemming Amersfoort, Amster dam, Apeldoorn, Bergen op Zoom, Breda, Maastricht, Nunspeet, Ossendrecht, Roer mond, Schoonhoven, Tilburg, Venlo en Vught moeten reizen met de volgende extra treinen: a. Leeuwarden v. 08.40 uur; Hee renveen v. 09.08, Steenwijk v. 09.29, Meppel v. 09.43, Zwolle a. 10.06. De dienstplichtigen van deze trein moeten vanaf Zwolle doorrei zen met de extra trein vanuit Groningen, b. Groningen v. 08.45, Assen v. 09.09. Zwolle v. 10.20, Nunspeet v. 10.45, Amersfoort v. 11.27, Utrecht C.S. v. 11.58, 's-Hertogenbosch a. 12.36, splits: 's-Hertogenbosch v. 12.58, Vught a. 13.04, 's-Hertogenbosch v. 12.45, Tilburg a. 13.05, Breda a. 13.25, Roosendaal a. 13.47, Bergen op Zoom a. 14.05. Te Zwolle moeten de dienstplichtigen met bestemming Maastricht, Roermond en Venlo overstappen op detreinen van de normale dienstregeling. Te Amersfoort moeten de dienstplichtigen met bestemming Amsterdam overstappen op de treinen van de normale dienstregeling. 5 Augustus hopen onze lieve ouders en grootouders K. WILBIE en W. C. WILBIE—v. TOOR de dag te herdenken dat zij 45 jaar in de echt verbonden zijn. Nog vele jaren wordt hun toegewenst door kinde ren, kleinkinderen en ach terkleinkinderen. Esdoornstraat 21, IJmuiden-Oost. DANKBETUIGING Hiermede bedanken wij alle vriendjes, buren, bekenden en Dominee Dickhout voor het medeleven in ons zwaar verlies van onze lieve JAN Uit alles naam Fam. J. v. d. LINDEN Iepenstraat 13, IJmuiden-O. tot nader aankondiging GEEN PRAKTIJK Collega's nemen waar. Arts Peutert de pijn aan Uw kiezen? Neem dan de feilloze pijnstiller teer kt 2 x zo snel A AAA kAA WINKELJUFFROUW gevr., liefst zelfstandig. Aartsen's Brood- en Banketbakkerij Stephensonstr. 72-74, IJm. NETTE WERKSTER gevr. voor 1 dag of 2 halve dagen p. week. Mevr. Vrolijk, Wüs- telaan 15, tel. 8391, Santprt. Gevr. in kl. gezin v. 2 pers. modern huis, oliestook, een NET DAGMEISJE v. hele of halve dagen. Mevr. Vinke, Rustenburgherweg 4, Bloe- mendaal, tel. 22863. HULP i. d. HUISHOUDING gevr. in gezin van 2 pers. v. 8.30 tot 3 uur. Adres bur. van dit blad. GA OP STAP met sigaren van Nap GEM. KAMER gez. met ge bruik van keuken per 23 Aug. door dame. Br. L 2987 Kousen Reparatie! Mevrouw Visser, Tasmanstr. 4, v/h Dirk Hartoghdwarsstr. [Jm UW KUNSTGEBIT STUK? Rep. in 1 uur gereed. H. Oli vier, Acaciastraat 16. achter Ziekenhuis. Spec, rep-inr. Ook Mnd„ Woensd. Vrijd.av. SIGAREN koopt men bij Nap o.a. Carl Upmann. Streng- holtstraat 2, IJm.-O Verkoop - Reparatie Onderhoud Ruilmotoren MEERVLIETSTRAAT 69 Velsen. Tel. 5701 IYTTTTTTTTTT7TT7TT er eieren mee! HEEMS HAARLEM Graankopers sinds 1822 Ochtendvoer Gemengd graan Opfokvoer Kuikenzaad WONINGRUIL. Agb. flat, L. Nieuwstr. 404 bij Marktplein Gevr. vrij huis IJm.-O. WONINGRUIL. Agb. 2-ka- merwoning, nieuwbouw Am sterdam-W. voor woning te IJmuiden. Brieven L 2986. VRIJ HUIS ruilen Haarlem. Huur f 5 voor vrij huis IJm. of Santpoort. Br. L 2988. 2 pers. OPKLAPBED te k. gevr. met of zonder ombouw Brieven L 2989. voor kolen en oliestook WASMACHINES GASFORNUIZEN STOFZUIGERS Willemsbeekweg Tel. 4654 Deskundige voorlichting Wij regelen betaling met U! RECTIFICATIE. In de gisteren geplaatste ad vertentie Onderhandse Verkoop Monstercollectie stond als adres vermeld Bloe- mendeelsestraatweg 57, Sant poort. Dit moet zijn: Bloemendaalsestraatweg 57 (bovenzaak Saager) Sant poort-Stat. Nummerbrie ven. die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de Inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden. Niet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd NU OF NOOIT! noteert slechts deze week 5 artikelen voor onderstaande prijzen! Onze gehele voorraad Om te lachen voor 98 cent. Bekende Merklakens zonder pap f 4.90 m. kleine weeffoutjes van 3.90 voor 1.78 voor Zomerpeignoirs om te lachen voor 98 et. p. Mtr. absoluut zonder pap grote maat 1.39 v. Ouwel en D. R. G. zegels worden aange nomen. Allen dus naar de bekende Textiel koopman Tel. 20556 Haarlem-N. (De straat waar Don derdags markt wordt gehouden). TAPIJTEN Deze week verkoop laat ste opruimings-restanten toonkamermonsters: Wil tons, M. Smyrna's enz. 200 x 300 f 79.50, f 98; 225 x 325 f 109, f 125; 270x 360 slechts f 169.50. Op vertoon advertentie bo vendien 5 korting. TA- PIJTHANDEL „MARO", Jansstraat 85, Haarlem. 2 pers. houten LEDIKANT te koop, f 5. Adres bur. van dit blad. ANDIJVIEPLANTEN Elzenstraat 36. te k. AQUARIUM te k. 80-45-40 cm. Waalstraat 13 bov. WEGENS VERTREK: eiken baby studiepiano, mooi meu belstuk f 250, modern electr. fornuis f 125. Br. L 2964. GARAGE te koop aan de Ge- leenstraat 1. i in de bekende ADLER-kwaliteit Portable Privat 395 Standaard Correspondent 595. Standaard Universeel 745. Alleen-vert v Kennemerland: Breestraat 52 Telefoon 3005

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 8