Rank, wit jacht „Norge" door de middensluis Agenda voor Velsen Zolder van Oud-Katholieke pastorie bleek een historisch dorado Plastic kano's in IJmuiden gebouwd Velsen Meer zitplaatsen op „Schoonenberg" Velseti-Noord Schiedams9 pastoor vond werken van Erasmus en missalen IJmuiden Beverwijk Het nieuwe puntenraadsel Wijk aan Zee Castricum 5 ALS KONING HAAKON KOMT Bij vertrek waarschijnlijk een „visserij-erehaag" Ook een geluidsinstallatie Burgerlijke stand Velsen Kindervreugd bij Kindervreugd Om de zilveren Santhaes T errasvogels-tournooi „Navigator" in IJmuiden Sterk draversveld voor Beverwijkse kortebaan De eerste pronkbonen Voor politie op Nieuw Guinea Pure amateurs Kinderfeest in kamp „Aardenburg" Tiroler-sfeer in „Oud Wijk aan Zee" Boottocht van het Instituut Drukte op groenteveiling DONDERDAG 5 AUGUSTUS 1954 HET KONINKLIJKE NOORSE JACHT „NORGE", waarmee koning Haakon VII volgende week Donderdag door de IJmuidense middensluis Nederland zal binnen varen, heeft een bewogen loopbaan achter de schroef: dit ranke 1686 ton metende schip is namelijk oorspronkelijk bij Candery Nicholsons gebouwd voor de Britse theemagnaat mr. Sopwith, wiens naam later met die van het jacht „Endeavour" verbonden werd, waarop hij elk jaar de befaamde Atlantische jachtenrace meezeilde. De „Norge", in de tweede wereldoorlog varend als escortevaartuig, is nadien aan de Noorse regering verkocht voor 250.000.- om in Southampton te worden verbouwd tot koninklijk Noors jacht. Met zijn elegante lijnen de Norge is 80 meter lang, 8.50 breed en heeft accomodatie voor 50 gasten wordt het algemeen erkend als een puik zeeschip. Donderdagmorgen In de schemering zul len de eerste begroetingsceremoniën rond dit hoge Noorse bezoek zich afspelen op de grens van Nederlands territorium, waar de torpedobootjagers „Evertsen", „Piet Hein" en „Marnix" de „Norge" en haar begelei ders, de Noorse jagers Stavanger en „Oslo" met 21 saluutschoten zullen verwelkomen. Kwart voor acht: loods aan boord Hoffelijk geconvoyeerd door deze oorlogs schepen komt het koninklijk jacht dan om 7.45 uur in de ochtend voor de pieren van IJmuiden om beloodst te worden. Met twee van de drie Nederlandse torpedobootjagers voorop de derde wendt de steven en gaat naar Den Helder terug daarna de Nor ge en de Noorse begeleiders in het kielzog zal het kleine „smaldeel" op de midden sluis aankoersen. Om 8.80 uur wordt de Norge in de sluis verwacht, om protocollair aan de Noordzijde te meren. Het is namelijk voor schrift van het protocol, dat een schip, dat niet-koninklijke opvarenden ontvangt, deze over bakboord opneemt, gasten van ko ninklijken bloede daarentegen schepen zich over stuurboord in. Behalve de missie, die Koningin Juliana in IJmuiden aan het gezelschap toevoegt, zal de Nederlandse verbindingsofifcier lt. ter zee le klasse W. Rossem aan boord van de Norge gaan. Negen uur door de sluis Inmiddels zijn de torpedobootjagers in de Noordersluis geschut en om negen uur pre cies verlaat het Noorse koninklijke jacht de middensluis, teneinde te 9.20 uur de Vel- ser brug te passeren. Te half elf is het Het is mogelijk gebleken, de overkapping van de zittribunes in het sportpark „Schoo nenberg" gepaard te doen gaan met een uit breiding van 450 zitplaatsen, door de zij- tribunes van een gelijk aantal rijen zit plaatsen te voorzien, als de middentribune. Het voor de overkapping beschikbaar gestelde crediet dient hiervoor met f 2500 te worden verhoogd. B. en W. van Velsen achten het voorts ge wenst, in het Sportpark een geluidsinstal latie te doen plaatsen. Niet alleen bij druk bezochte voetbalwedstrijden, doch ook bij in het sportpark georganiseerde vermake lijkheden ter gelegenheid van de Konin ginnedag en de Bevrijdingsdag en bij de Schoolsportdagen, is een dringende behoefte aan een dergelijke installatie gebleken. De kosten van aanschaffing en plaatsing daarvan worden geraamd op f 4500. B. en W. stellen de raad derhalve voor, voor deze doeleinden een crediet van f 7000 te verlenen. GEBOREN: C. A. GelderblomKunst, z., Ahornstraat 14, IJmuiden-O.; A. G. C. Donze van den Boogaard, d„ Vareniusstraat 23, IJmuiden-O.; M. van RongenPlanken, d„ Ir. Kriigerstraat 4, Velsen-N.; H. Rootring van der Sluis. d„ IJsselstraat 49, IJmuiden: D. L. RpemsTurel, z., Wijkeroogstraat 144, Velsen-N.: K. de Haan—van den Berg, d„ Tuinderstraat 47, IJmuiden-O.; A. van Nieuwkoon—van Dongen, d„ Kerkerink- laan 61, Santpoort; M. L. Theunisvan der Nulft, z„ de Rujjterstraat 26. IJmuiden-O.: II. J. DoumaBaas, z„ Radarstraat 112, IJmuiden; A. HenzeBakker, d., Rijnstraat 88, IJmuiden. OVERLFDFN: M. C. Boot, 71 j.. weduw naar van N. Edses, Meeuwenlaan 28, IJmui den; A. M. Wortel, 48 j„ weduwe van J. Schoorl, Kagerweg 11, Assendelft. Het bestuur van de speeltuinvereniging „Kindervreugd" heeft de kinderen van de leden, die als de oudsten van de vereniging worden aangemerkt en boven de leeftijd van acht jaar zijn, een prachtige autobusreis aangeboden. De ongeveer honderd kinderen maakten Dinsdag in twee bussen een uitstapje naar de Veluwe, waar eerst een bezoek werd ge bracht aan het pittoreske oude stadje Har derwijk. Daarna volgde een tocht over de Veluwe naar Apeldoorn. Hier werd de speeltuin van de Julianatoren met een bezoek vereerd. De kinderen hebben zich uitstekend geamuseerd, mede dank zij het mooie weer. Voor een rijk onthaal tijdens deze tocht was uiteraard gezorgd. De jongste kinderen van „Kindervreugd" krijgen volgende week hun jaarlijks "i+ stapje. uit- Nog meer hout Voor de papierfabriek Van Gelder Zonen is Woensdagmiddag aangekomen het Finse s.s. „Yrsa" met een lading van 1443 vadem hout uit de Finse haven Rahja. DONDERDAG 5 AUGUSTUS IJMUIDEN Thalia. 20 uur, „Holiday in Mexico". Rex, 20 uur, „Wrekers te paard". VRUDAG 6 AUGUSTUS IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „De Koningin van Saba". Rex, 20 uur, „Konvooi naar Malta". V.J.C., 14 uur, sportpark Schoonenberg, kindercircus „Elleboog". VELSEN Raadhuis, 10.3011.30 uur, spreekuur wethouder van financiën. jacht bij de Hembrug. De begeleidende oor logsschepen zullen zich in het gelid moeten voegen, want de „Norge" zal voor deze vaartuigen uit de reis naar de hoofdstad maken. Geheel voorop gaat een motorboot met de Rijkshavenmeester van IJmuiden, die het convooi aan de Amsterdamse ge meentegrens overdraagt aan zijn Amster damse collega. Het vertrek van de vissers De „erewacht" van vissersschepen, die de „Norge" had moeten inhalen in de eer ste Nederlandse haven, die het schip aan doet, is op te veel practische moeilijkheden gestuit, dan dat dit overigens aardige plan uitvoerbaar kan worden geacht: de Don derdag is nu eenmaal voor de visserij een ongunstige dag voor een „vlootrevue" Maar dat neemt niet weg, dat bjj het vertrek van het Noorse staatshoofd, de Za- erdag daarop, een acte de présence van de ze vissers waarschijnlijk wordt. Men wil namelijk op die dag, als het ko ninklijke jacht andermaal de IJmuidense sluizen passeert, uit alle Nederlandse vis sersplaatsen, die een stuk folklore en tra ditie bewaard hebben, een deputatie op de sluisoevers plaatsen, om aldus de Noorse koning, zelf zo nauw met de visserij ver want, een groet te brengen van een bedrijfs tak, die in kleurige klederdrachten en een voudige werkkleding een beeld kan geven van haar karakter. Het bestuur van de RKSV „Velsen" heeft besloten ook dit jaar weer de zilveren Santhaes te doen verspelen. Als datum voor het voetbaltournooi werd 5 September gekozen. Zo gauw de Augustusmaand is aangebro ken, gaan de Terrasvogels aan voetballen denken en wel meer in het bijzonder aan hun eigen tournooi om „de Bevrijdings beker". Evenals dit voorheen steeds het ge val is geweest, wordt dit tournooi ook nu weer over twee Zaterdagen verdeeld en wel 7 Augustus en 14 Augustus. Deelnemende elftallen zijn die van Storm vogels 2, VSV 2, Velsen en Terrasvogels. De loting heeft uitgemaakt, dat het tournooi om half zes geopend wordt met de wedstrijd VSV 2—Velsen. Daarna volgt om kwart voor zeven de ontmoeting Stormvogels 2Ter rasvogels. Deze wedstrijden duren elk twee maal een half uur. Zaterdag 14 Augustus om vijf uur d.a.v. spelen eerst de verliezers tegen elkaar, waarna om half zeven de finale wordt ge speeld. Deze duurt twee maal drie kwartier. Alle wedstrijden worden gespeeld op het hoofdterrein van „Schoonenberg". Een regenachtige middag hoevele zijn er in de afgelopen weken wel geweest is voor menigeen aanleiding geworden eens op zolder te kruipen en een inventari satie te houden. Ook de Oud-Katholieke pastoor C. Tol in Schiedam heeft dat gedaan. Verleden week beklom hij de trap van zijn oude pastorie „Huis te Poort" en sloot zich voor enige uren van de buitenwereld af. Met nooit gedacht resultaat overigens. Het gebeurde wel meer dat hij in de stoffige boeken snuffelde, die zijn voorgangers daar hadden achtergelaten en hij werd er ook wel eens wat wijzer van, maar in die ene donkere hoek, boven op een kast, had pastoor Tol nog nooit gekeken. Juist daar heeft hij nu een schat vah vier eeuwen oud ontdekt. Zeventien lijvige boekdelen, het oudste uit 1524: Tomus pri mus paraphraseon D. Erasmus Rot. in Novum Testamentum. Uitgegeven bij Fro- benius in Bazel, waar Erasmus toen nog woonde en waar hij op papier ten strijde trok tegen dr. Maarten Luther. Bijna alle ontdekte boekwerken dateren -van vóór 1600. Het oudste gevonden missaal is van 1606. De ruimten naast de kalender in dit werk heeft een van de toenmalige pas toors gebruikt voor kanttekeningen in de vorm van geboorte- en overlijdensdata van zijn parochianen. Zo kon het gebeuren dat enige dagen geleden de heer Verkerk uit Schiedam ter gelegenheid van zijn ver jaardag door pastoor Tol een bidprentje werd ter hand gesteld van zijn overgroot vader Willibrordus Bonifacius Verkerk uit het jaar 1799. Er is op deze wijze heel wat voor de Schiedamse familie-archieven te vinden. Een van de oudste boeken is gebonder, in twee beukenhouten plankjes, overtrok ken met bewerkt leer. De houtworm heeft het beukenhout niet gespaard maar de bladzijden, keurig ineengenaaid, zijn in het hout vastgezet met een stevig koord dat de tand des tijds nog steeds heeft weerstaan. In datzelfde boek is een perkamenten schutblad aangebracht, dat waarschijnlijk ouder is dan het boek zelf, men vermoedt dat dit dateert van de 14e eeuw. De teke ningen op dit blad wijzen erop dat het af komstig is uit een oud meetkundeboek. Het boekwerk uit 1544 is een toelichting van Erasmus op de kerkvader Hilarius. Pastoor Petrus de Ram schreef in 1767 op het titelblad van elk der boeken: Ik behoor aan de Pastory 't Huis te Poort. Dit Huis te Poort werd in 1542 gekocht door de burgemeestersfamilie Tielman Oem en na 1580 werd het als pastorie ten geschenke gegeven aan de Oud-Katholieke kerk. Na de reformatie bleven de aanzien lijke families tot omstreeks 1700 Katholiek, maar door de wrijving tussen de zoge naamde bisschops- en paterspartij kwam de scheiding Rooms-Katholiek en oud- Katholiek omstreeks die jaren definitief tot stand. In de zeven jaren dat pastoor C. Tol er woont is er al heel wat te voorschijn ge komen dat historische waarde heeft, spe ciaal voor de Oud-Katholieken. Er is bijvoorbeeld een boekje uit 1498 in die jaren gevonden op de zolder, dat door wijlen pater Brugman werd samenge steld en dat het leven van de heilige Lidui- na beschrijft (Vita Liduinae). Het werd in Schiedam gedrukt en is verlucht met prachtige gekleurde houtsneden. Wat er met de nieuwe vondsten wordt gedaan kon pastoor Tol ons niet vertellen. Daarover beslist ten slotte aartsbisschop Rinkel. Maar die is op het ogenblik bui tenslands, evenals dr. Kossman, de be kende kenner van historische werken uit Rotterdam. Voorlopig zijn de boeken zuinig in een kluis opgeborgen. Het is trouwens lang niet denkbeeldig dat er nog meer te voor schijn komt, want diezelfde hoek op die donkere, stoffige zolder, boven het trap gat, dat bijna niet te benaderen vlierinkje, waar gewerkt moet worden met een ver plaatsbare bureaulamp aan een lang snoer, bergt naar schatting driehonderd boek werken. En dus verlangt pastoor Tol, die momenteel met zijn gezin van het IJmui dense strandleven geniet, dat er in het na jaar of daaromtrent nog maar een paar fikse regenmiddagen mogen komen. Wie ook schik in de zaak heeft is de heer C. F. van der Poest Clement, oud-archivaris van Schiedam, nu werkzaam bij het Rijks archief in Den Haag, die juist bezig is aan een studie over het Huis te Poort en wie dus de aantekeningen in de missalen dub bel welkom zijn. Hei, blijkt dat de gemeentebibliotheek van Rotterdam al in het bezit is van de exemplaren van Erasmus. Maar hoe het in dit opzicht staat met „de Biblia Sacra, de geheele heylighe Schrifture bedeylt int oudt en nieu Testament", een van de eer ste volledige Katholieke bijbels in de Ne derlandse taal, die in 1599 bij Moretus in Antwerpen werd gedrukt, is ons niet be kend. Hoe het ook zij, pastoor Tol heeft de historie-vorsers een onschatbare dienst bewezen met zijn „vrije tijdbesteding". Het fraaie motorjacht „Navigator" van de Decca Radar en Decca Navigator Co. Ltd. is tot besluit van een rondreis door Duitsland, Denemarken, Zweden, Noor wegen en Nederland Woensdag de gehele dag in IJmuiden geweest om allen, die in IJmuiden betrokken zijn bij het scheep vaartbedrijf en de visserij, te laten kennis maken met de modernste navigatie-hulp- middelen. De apparaten waren aan boord van de „Navigator" in bedrijf gesteld. Op 26 Februari van dit jaar hebben we al uitvoerig geschreven over deze geper- fectionneerde radarapparatuur, die toen te Amsterdam in een auto werd gedemon streerd, zodat we ons er van ontslagen achten thans nogmaals aan de Decca-radar een beschrijving te wijden. De „Navigator" heeft van IJmuiden uit drie tochten ge maakt en is gisteravond naar Engeland te ruggekeerd. Benoeming onderwij'zer Ter benoeming van een onderwijzer aan de Willem de Zwijgerschool te IJmuiden (Oost) bieden B. en W. van Velsen de vol gende voordracht aan: L. F. A. Avegaart te Heiloo. Schoolbanken voor de Claraschool Door het R.K. Kerk- en Schoolbestuur van de H. Gregorius te IJmuiden is de gemeente Velsen verzocht medewerking te verlenen voor de aanschaffing van schoolbanken voor1 de onder zijn bestuur staande Claraschool te IJmuiden. De aanschaffing van deze schoolbanken is noodzakelijk geworden door de toename van het aantal leerlingen van deze school. B. en W. stellen de raad voor de gevraagde medewerking te verlenen. De volledige deelnemerslijst voor Bever wijk, de kortebaandraverij; (paarden en af standen) op Donderdag 12 Augustus, ziet er als volgt uit: 1. Prinses Zora 305 m.; 2. Play- sier 305 m.; 3. Phenomenon K. 305 m.; 4. Quena B. H. 305 m.; 5. Prinses Julia B. 305 m.; 6. Petulance K. 305 m.; 7. Quita Scott 305 m.; 8. Quichotte 305 m.; 9. Paul 305 m.; 10. Promotor O. 305 m.; 11. Oviedo A. 310 m.; 12. Oscar 310 m.; 13. Opveger 310 m.; 14. Nannie Gregor 310 m.; 15. Marry Simons 310 m.; 16. Mary Reynolds 310 m.; 17. O. Nelly Zora 315 m.; 18. Ooststar 315 m.; 19. Octavia 315 m,: 20 Partout 315 m.; 21. Louis F. H. 315 m.; 22. Laetare A. 320 m. Een voorspelling te geven welk paard deze kortebaan wint is zeer moeilijk, daar deze op een enkele uitzondering na elkaar wei nig in kracht ontlopen. De eerste pronkbonen werden Woensdag op de Beverwijkse groentemarkt aange voerd. Er werd 46-50 cent per kilo voor betaald. Sjalotten-veilingen Door de veiling „Kennemerland" zullen over enkele weken enige speciale sjalotten veilingen worden gehouden. De IJmuidense firma Mulder en Rijke, die vorig jaar in November de eerste Neder landse plastic reddingboot vervaardigde, heeft dezer dagen de eerste plastic vaartui gen afgeleverd. Het waren geen sloepen, maar vier fraai gelijnde Canadese kano's, die bestemd zijn voor enige politiedetache- menten op Nieuw Guinea. De kano's zijn inmiddels naar het overzeese rijksdeel ver scheept en zullen daar eind Augustus in gebruik worden genomen. De firma Mul der en Rijke ontving de order voor de bouw van deze kano's van de directie Nieuw Guinea van het ministerie van Overzeese gebiedsdelen. De kano's zijn zes meter lang, 1.20 meter breed, wegen 120 kg. en zijn voorzien van De voetbalvereniging „Beverwijk" heeft nu definitief haar besluit genomen ten aanzien van het betalen van spelers: men houdt zich strikt aan het amateurisme. Het bestuur heeft als gevolg van een verzoek der algemene vergadering een on derhoud gehad met de spelers van het eerste elftal. Zij verklaarden stuk voor stuk tegen het betalen van welk bedrag dan ook te zijn, onverschillig of het voor een trainingsavond of voor een wedstrijd zou gelden. Enkele spelers verklaarden dat, indien men zou overgaan tot het premie stelsel, zij zouden bedanken als lid. MARKTBERICHT 4 Augustus Andijvie 1623; sla 719; spinazie 3853; bloemkool 12—59; postelein 2849; doppers 3879; snenbonen 78—103; sperciebonen 6275; tuinbonen 1837; pronkbonen 4450; bospeen 3850; waspeen 2647; frambozen 115; komkommers 825; tomaten 1845; rode bessen 230; kruisbessen 240. vrek, ronde, eend, Urker, gras, doorn). Puntentelling: Zeemeermin: 10; Wielren ner 9; Marjanneke 9; Hardloper 10. 7) X 6) X 5) X 7) X 5) X 6) X 3) X 8) X 3) X (11) X Dit is een e DONDERDAG, 5 Augustus 1954. Beste -kinderen, Gelukkig, het is toch zomer geworden al hadden we niet gedacht dat het nog ooit zover zou komen. Je kunt aan de kinderen op het plaatje van deze week wel zien, dat er uitbundige vreugde heerst over de zonnestralen op het bospad. Dit zijn geen Hollandse, maar Engelse kinderen, dat kun je wel zien aan de pakjes van de jonge tjes en de schoenen van de meisjes. Niet alleen in Engeland heerst echter die pret over het zomerweer, maar ook in ons kikkerlandje heeft iedereen deze week zijn beste humeur aangetrokken. De post heeft me vast niet rijk bedeeld, die vond namelijk dat Tante Els het ook best alleen met de zon kon doen en dat is eigenlijk wel de waarheid. Maar een paar trouwe klantjes laten me voor geen zon en vacantie in de steek en zelfs uit verre oorden kreeg ik nog veel groeten per prentbriefkaart. We beginnen vandaag met de brief van ZEEMEERMIN. Ik verheug me steeds over de goede berichten van Piet en ik ben blij dat je me zo op de hoogte houdt. Die ogen van hem is natuurlijk een kwestie van ge duld en zo is het eigenlijk met zijn hele 'genezing. Stapje voor stapje. Ben je alweer terug uit Tinte en heb je het er leuk gehad? Het is te hopen, dat je de kamp-week volop zonneschijn hebt, dan is het pas leuk kamperen! MARJANNEKE heeft Zondag een heer lijke dag gehad, schrijft ze. Wat leuk, dat jullie het zo goed troffen met het weer. Het had ook anders kunnen zijn! Ik vind je oma maar dapper hoor, om op die hoge leeftijd nog zo'n hele tocht mee te maken. Ik kan me echt voorstellen, dat jullie genoten hebben. Krijg ik van jou nog een opstel over dieren? HARDLOPER heeft Zondag zijn hart opgehaald in de zeilboot. Daar had je lang op gewacht, jongen! Maar nu is de tijd ge komen om flink bruin te worden! Jammer dat je ene neef weer in dienst moest, maar gelukkig kun je er dan toch nog met de anderen op uit trekken. Veel plezier en ik hoor nog wel van je avonturen!? Tot slot is hier WIELRENNER, die er veel met zijn vader op uit trekt, als het Zondag is. Natuurlijk gaat het bezoek aan moeder voor, maar daarna kunnen jullie heerlijk genieten, nu het zulk mooi weer is. Doe je moeder ook eens de groeten en wens je haar dan het allerbeste uit mijn naam? Afgesproken. Dit was ons laatste briefje deze week. Tot volgende keer! TANTE ELS. (Briefjes vóór Dinsdag, Kennemerlaan 186, IJmuiden of aan de bezorger meegeven). De oplossing van het puntenraadsel van verleden week is: „Vacantievreugd". (Vlot, avond, chef, agent, Noor, trots, iris, eerst, OOOOOOOOOOOOOC<XJOCOOOOOOOOOODQOO<XXXXXX>GOCOCOCOGCGOGOüO TANTE ELS FELICITEERT: Gele Hand, Zonneke en Kwikzilver, die alle drie gisteren jarig waren, Gentiaan, die vandaag haar geboortedag viert, Kabouter Wippie, die morgen feesten gaat, Sproetje, die de Zondag dubbel j gaat vieren en de Stoere, die volgende week Woensdag weer een jaar ouder hoopt te worden. Veel geluk en veel plezier allemaal! C<XXXXXXXXX»CCOCOCxCCCOCCCOCOCCCOCCOCOOC>OCCCOOOCCOOOCOCCO VOOR JONGE HERSENS loop-sport. sport-mens. bal-sport. jaarlijkse sportuitwisselingsplaats met Velsen. - watersport (boot). denk-sport. watersport (bal). grote sport-manifestatie. snelheidswedstrijd. pas afgelegde wielerwedstrijd. sport-puzzle en hij is niet gemakkelijk. De letters van de ver borgen woorden verschillen in aantal, dus je moet goed uitkijken. Als je alle woorden go^d ingevuld heht ontstaat er op de kruis<es van boven naar beneden ook een sport. Vier van de kajak-achtige kano's, waarvan in bijgaand artikel sprake is. een zonnetent. Voor- en achterin bevinden zich munitiekisten en ook waterdichte af delingen, zodat de kano's altijd blijven drijven. Zij bezitten „Draai-ogen" voor eventueel vervoer over land of bij het „om lopen" van stroomversnellingen. En prauwen De firma heeft voorts opdracht voor Nieuw Guinea voor de bouw van twee uitneembare aluminium prauwen, die be stemd zijn voor de Wisselmeren. In secties zullen deze scheepjes door de firma worden afgeleverd en per Catalina-vliegboot naar de meren in het binnenland van Nieuw Guinea worden vervoerd. De prauwen kunnen dan ter plaatse in elkaar worden gezet. Zij zijn vermoedelijk in October gereed. Ook Zeeland Plastic reddingboten zullen binnenkort ook ergens in het lage land op de eilanden van Zeeland te zien zijn, want Mulder en Rijke ontving van twee Zeeuwse boeren opdracht voor de bouw van twee plastic reddingboten. Dit als voorzorg voor onver hoopte nieuwe overstromingen. Ruim honderdvijftig kinderen hebben deelgenomen aan het door de kampeerver eniging „Kamp Aardenburg" gehouden jaarlijkse kinderfeest. Als onderdeel hiervan werd een gecos- tumeerde optocht gehouden. 's Middags werden diverse wedstrijden gehouden en 's avonds vond de prijsuitrei king plaats. De voorzitter, de heer A. K. Smeerdijk, dankte hierbij de kindercom missie voor het vele werk dat hiervoor was verzet. Ook sprak hij zijn erkentelijk heid uit aan het adres van de winkeliers van Wijk aan Zee die voor de vele ver snaperingen hadden gezorgd. De dag werd besloten met het draaien van een serie gezellige plaatjes, waarbij de benen van de vloer gingen. Het op uitnodiging van de V.V.V. door de Tiroler Kapel „De Alpenroos" Woens dagavond in „Oud Wijk aan Zee" gegeven concert is mede door het mooie zomerweer een groot succes geworden. Onder leiding van Jos Witjes hebben de in grote getale opgekomen toehoorders kunnen genieten van een paar uur Tiroler klanken. Het hoogtepunt van de avond was wel toen een vierjarig meisje op alleraardigste wijze een liedje zong en jodelde. Jammer was dat het concert eerst drie kwartier nadat het was aangekondigd kon aanvangen, doordat de orkestleden met motorpech te kampen hadden gehad. De tijd hiervóór werd gekort met een paar gezellige plaatjes. Met als organisatrice de afdeling Heiloo nemen de Castricumse leden van het In stituut voor Arbeidersontwikkeling Zondag 15 Augustus deel aan een boottocht op het Alkmaardermeer. Deze tocht is zo lang zamerhand traditioneel geworden. De Cas- tricummers zullen 's morgens om 8.15 uur per fiets vanaf het raadhuis vertrekken. Het doel is Akersloot, waar de motorboten klaar liggen, die de leden naar het eilandje van de Zaanse Roeivereniging zullen bren gen, midden in het meer, waar de dag ge zellig doorgebracht zal worden met zwem men, spel en dans. Zaterdag 28 Augustus zullen de Insti tuutleden een excursie naar de Hoogovens te Velsen gaan maken; Zaterdag 4 Septem ber staat er een fietstocht naar de sluizen van IJmuiden, met bezichtiging van een ijsfabriek en een steenfabriek, op het pro gramma en het sluitstuk van het zomer- programma wordt gevormd door een fiets tocht naar de Kennemerduinen op Zondag 19 September. Zon veroorzaakt toevloed Het zonnige weer kunnen de Kennemer tuinders best gebruiken na al de regen. De gewassen groeien dat het een lieve lust is en dat heeft een toenemende oogst ten ge- volge^ Dit was tenminste merkbaar op de Castricumse groenteveiling van Woensdag, waar een flinke aanvoer onder de klok door ging. De prijzen die de tuinders voor hun groenten kregen waren: sperciebonen 55 70; doperwten 3075; tuinbonen 25 35; bospeen 30—40; bloemkool 25—55; sla 5—20; rode bessen 1.25—2.25; boskroten 12—18; kruisbessen 2—2.75; peulen 60— 85 en komkommers 1018. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN; Adrianus Jan, z. van J Benjamin cn N. Bunschoten; Mignon Johan na Margaretha, d. van J. Th. Klepper en M. C. Pronk; Henricus Adrianus Hermanus Ma ria, z. van H. Zeeman en A. M. C. Wesse- hng; Hendrika Maria, d. van H. J. Heester- beek en 1VL C. Kollenberg; Floris Adriana, z. van E. Twisk en A. M. Buur; Johannes Cornells Gerardus, z. van C. Kuijs en G Beentjes. GEHUWD: J. Th. Ettes en J. M. Th van /Vesten, beiden wonende te Castricum; L kaandorp, wonende te Amsterdam en C J de Zeeuw, wonende te Castricum. OVERLEDEN: Martina de Keijser, oud 88 jaar, wonende te Castricum

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 7