Kort en bondig Ik ben de man Ik blijf de man TAPIJTENVEILING LAATSTE AANKONDIGING IJmuiden Velsen Heemskerk Laatse restanten 1 11 ANEGANG 22 Kaptein De Blauwe Winkel Perzische Tapijten en Kleedjes VRIJDAG 6 AUGUSTUS 1954 7 Jongeman overleed na klap met gummistok Noodlanding Belgische straaljager bij Eindhoven Nieuw répertoire van de Nederlandse Comedie Steun uit Latijns-Amerika voor mr. Van Klef fens Geëmigreerde PTT- beambte van fraude verdacht Ambonezen kunnen als staatsburgers terugkeren Nieuwe Darul Islam- terreur in West-Java Newfoundland haalde een onbetrouwbare Let binnen Hoteldirectrice stal 4000,- van bezoeker Beurs van 200.000 dollar voor Rocky Marciano Ronde van Beverwijk G. S. keuren IJmuidense markt op Donderdag goed Wielerronde van IJmuiden uitgesteld Alweer een kwestie van geen voorrang Kleine nalatigheid veroorzaakte letsel Gymnastiek demonstratie ging niet door Geslaagd voor middenstandsdiploma Scheepvaart 39* BEKENDMAKING KT" Profiteer nu nog van PHILIPS platenspeler EI Wenst U EEN 7INDELIJKE POES Plaats een LUIDSPREKER Vrijwel alle Vinkeveners woonden begrafenis bij Vrijwel alle inwoners van Vinkeveen wa ren Donderdagmiddag naar de begraaf plaats achter de Nederlands Hervormde kerk gekomen waar het stoffelijk over schot ter aarde werd besteld van de 23-jarige K. van der Vliet, die Zondag morgen overleed nadat hij de avond tevo ren van een agent van de rijkspolitie een klap met eejn gummistok op het hoofd had gekregen, toen hij zich na het sluitingsuur van een tontoonstelling niet terstond van het terrein had verwijderd. Bij d'i groeve sprak ds. Van der Graaf, die vroeger jarenlang in Vinkeveen ge staan heeft. „Er leven in de harten en hoofden van zovelen die hier omheen staan allerlei gedachten over deze gebeurtenis", zei 'hij. „Wij vragen ons af hoe zich alles hee.it toegedragen. Ik wil er u echter op wijzen, dat wij er beter aan doen deze kwestie over te laten aan diegenen, die in onze staat, waar het recht zijn loop steeds heeft gehad, tot taak hebben deze zaak uit te zoeken". Onder de aanwezigen kon men na afloop enige critiek horen over het feit, dat noch van de zijde van het gemeentebestuur, noch van die der rijkspolitie vertegenwoor digers bij de begrafenis aanwezig waren. Op een weiland in een buitenwijk van T/Cindhoven, in de nabijheid van „De IJzeren Man", heeft Donderdagmiddag een Belgi sche straaljager, een in Duitsland gestation- neerde „Thunderjet", een noodlanding ge maakt, gedwongen door motorstoring. De bestuurder, luitenant Bieuvelet, bleef onge deerd. Zijn toestel kreeg slechts lichte o ver ij. De Nederlandse Comedie, gevestigd te Amsterdam, heeft voor het seizoen 1954- 3955 de volgende stukken op het répertoire genomen: „Muiterij op de Cainè" van Her man Wouk, „Amphitryon" van Jean Girau- cdoux, „De drie zusters" van Anton Tsje- chof, „De Procuratiehouder" van T. S. Eliot, „Hamlet" van William Shakespeare (in de nieuwe vertaling van Bertus Aafjes), „De gevangene" van Bridget Boland, „Het Slot" naar Franz Kafka, „Lessen in laster" van Sheridan, „Een glas water" van Scribe, „Oedipus Rex" van Sofocles (in de verta ling van Jan Engelman), „Tripes d'Or" van Eernand Crommelynck, „Gysbreght van Aemstel" van Vondel en verder „Freule Julie" van Strindberg. Van het oude réper toire blijven gehandhaafd: Het dagboek van een deugniet, De Vuurproef, St. Joan, Elektra, Glazen Speelgoed, Hart tegen hart, Kleine kinderen worden groot, De Grote stilte en Elckerlyc. Het tableau de la troupe vermeldt als nieuwe namen: Ko van Dijk, André van den Heuvel, Dick Scheffer en Johan Schmitz. Als regisseurs zullen optreden: Peter Scharof, Johan de Meester, Han Bentz van den Berg, Henk Rigters, Joan Remmelts, Fons Radernakers, en Ton Lutz. NEW YORK (AFP) De vertegen woordigers van de landen van Latijns Amerika bij de UNO hebben op een ver gadering besloten geen candidaten voor het voorzitterschap der komende Alge mene Vergadering te stellen. Voorts zul len zij niet en blpc stemmen doch elk land zal de candidaat van zijn keuze mogen steunen. Men neemt aan dat tenminste vijf Latijns-Amerikaanse landen hebben besloten de candidatuur van mr. E. N. van Kleffens te steunen. De meeste landen zouden nog geen besluit hebben genomen. Mr. Van Kleffens behoeft 31 stemmen om voorzitter te worden. Naar A.F.P. verder zegt heeft hij reeds de steun van negen Europese landen en enkele landen van het Op het postkantoor te Bergen op Zoom is fraude ontdekt welke vermoedelijk ge pleegd is door een PTT-ambtenaar, die twee maanden geleden naar Australië is ge- emigreerd. Volgens een voorlopig onder zoek zou hij zich geld hebben toegeëigend door stortingen van spaarders te laag in de administratie te vermelden. Dit werd ont dekt toen een spaarbankboekje voor rente bijschrijving was ingezonden. Andere door hem behandelde spaarbankboekjes zijn in middels opgevraagd, om de omvang van de fraude te kunnen vaststellen. BINNENLAND Voor de Bredase rechtbank heeft te recht gestaan een voormalige PTT-beambte uit Breda die zich in de tijd van enkele jaren geld en goederen uit brieven en pakjes had toegeëigend. De officier van justitie zei in zijn requisitoir dat het publiek onvoorwaar delijk moet kunnen vertrouwen op de soli diteit en de eerlijkheid van het PTT- perso neel. Hij eiste tegen de verdachte een gevangenisstraf van een jaar, waarvan vier maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De opperhoutvester van Het Loo, de heer W. Brantsma, zal zijn functie op 1 September neerleggen na een dienstperiode van meer dan veertig jaar. De opperhout vester, die tevens opperjagermeester is van de Koningin, zal worden opgevolgd door ir. E. Reinders, doch voorlopig nog de functie van adviseur blijven vervullen. Ir. Reinders is lange tijd in dienst van Staatsbosbeheer geweest en werd in 1946 benoemd tot hoofd van de houtvesterij Hoog Soeren. De Vereniging van Grieken in Neder land heeft besloten tot de bouw van een Grieks-orthodoxe kerk te Rotterdam. De British Sailors Society gaat haar gebouw aan de Marconistraat te Rotterdam uitbrei den met een kapel, die aan ongeveer tachtig personen plaats zal bieden. Het aantal aangegeven radio-toestellen in Nederland bedroeg op 1 Augustus 1.914.912 tegen 1.908.918 op 1 Juli 1954. Op 1 Juli wa ren er 495.846 aangeslotenen op het draad- omroepnet tegen 494.808 op 1 Juli. HAARLEM EN OMGEVING Voor de schoolakte Duits M. O.-A is geslaagd de heer C .A. Hollander te Haarlem. In Brazilië, waar hij bij een zoon ver toefde, is in de ouderdom van 71 jaar over leden de heer W. Rost Onnes, directeur van de graanhandel Kraus en Wieringa te Gro ningen en president-commissaris van de Groninger Korenbeurs. Indonesische vice-premier: DJAKARTA (Aneta) Vice-premier Wongsonegoro, die een reis heeft gemaakt door de Molukken en thans op terugreis is naar Djakarta, is in Soerabaja aangeko men. Aan de correspondent van Aneta in Soerabaja heeft de vice-premier verklaard, dat het hem op zijn reis door de Molukken duidelijk is geworden, dat de kwestie van de republiek der Zuid-Molukken zo goed als geheel achter de rug is. Hij achtte op heffing van de staat van oorlog binnen zeer korte tijd mogelijk. Ten aanzien van de in Nederland onder de aldaar verblijvende Indonesiërs be staande opinies over de R.M.S. is de bevol king van de Molukken over het algemeen van oordeel, dat deze aanhangers van de R.M.S. een geheel verkeerd beeld van de situatie hebben, aldus Wongsonegoro. Op diverse plaatsen was aan de vice- premier de vraag gesteld, of die mensen terug mogen komen. Het antwoord op die vraag is, dat zij, indien zij dit wensen, in derdaad als staatsburgers ontvangen zul len worden, aldus mr. Wongsonegoro, die tenslotte zei: „De bevolking draagt de overtuiging, dat deze personen hun mening zullen wijzigen, zodra zij in hun land zijn teruggekeerd en de werkelijke situatie zélf kunnen zien". DJAKARTA, 3~ Aug. (United Press) Honderden vluchtelingen, hun lijfgoederen dragend of in karretjes met zich meevoe rend, zijn vandaag aangekomen in de om geving van Bandoeng teneinde te ontsnap pen aan de terreur die uitgeoefend wordt door fanatieke aanhangers van de Darul Islam. Ze komen uit West-Javaanse dor pen en stadjes die Zondagavond door de Mohammedaanse benden werden over vallen, waarbij 16 personen werden ge dood. Algemeen wordt verwacht dat de fanatici hun terreur zullen voortzetten en intensiveren omdat aanstaande Zaterdag de verjaardag is van het uitroepen van een Indonesische Mohammedaanse staat door de Darul Islam een organisatie van Moham medaanse terroristen, die buiten de wet is geplaatst. Het nieuwsagentschap Antara heeft be richt dat de vluchtelingen voornamelijk af komstig zijn uit de nabije streek van Ga- roet, waar door het recente terugtrekken van een Indonesische legereenheid de toe stand onveilig geworden is. Ook regerings functionarissen zouden zijn geëvacueerd. Volgens een bericht zou een gewapende bende, die een district bezet, bestaan uit 150 man plus geüniformeerde vrouwen, alsmede kinderen. De 16 doden zijn vol gens Antara gevallen in Garoet, waarbij 20 woningen in brand werden gestoken. De schade wordt geraamd op 116.000 ru- piahs. Tussen 100 en 300 bandieten zouden kort voor middernacht de overval hebben gedaan. Er ontstond een gevecht van een uur, waarbij twee bendeleden werden ge dood en vijf anderen gewond. Ongeveer terzelfder tijd werden ver spreide aanvallen gedaan op andere steden en dorpen in de omgeving. Reeds twee da gen lang werd de streek opgeschrikt door een golf van plunderingen en diefstallen.' ST. JOHNS (Reuter) Te St. Johns, de hoofdstad van Newfoundland, is Maandag een proces begonnen tegen de destijds uit Letland gevluchte dr. Alfred Valdmanis, die als leider van de economische ontwik keling van Neuwfoundland verduistering zou hebben gepleegd. Dr. Valdmanis was vóór hij zijn land verliet minister van Financiën. In 1949, toen hij verbonden was aan een instelling voor hoger onderwijs op Newfoundland, werd hij opgemerkt door premier Small- wood, die hem belastte met de stichting van talrijke nieuwe industrieën. Op 23 April werd hij aangehouden op beschuldiging van het verduisteren van 420.000 dollar (ruim anderhalf millioen gulden) ten nadele van de Newfoundlandse regering en een Duitse machinefabriek uit Brunswijk. Voorts wordt dr. Valdmanis er van beschuldigd, dat hij een bedrag van 270.000 dollar heeft achtergehouden, dat hij van de Duitse maatschappij als commissie loon zou hebben ontvangen. Aan de bar van een hötel te Schevenin- gen zat dezer dagen op een avond een Hagenaar, die meer dronk dan goed voor hem was. Hij liet zich per taxi naar huis rijden. De volgende morgen bemerkte hij 4000 kwijt te zijn. Hij ging naar de politie en deed aangifte. Een rechercheur onder vroeg de 43-jarige höteldirectrice, die naast de bestolene aan de bar had gezeten. Zij bekende tenslotte het geld van de bezoeker te hebben gestolen. Van het bedrag is 3600 in beslag genomen. De directrice had 3000 aan haar man in bewaring gegeven en 600 verstopt. De rest van het geld is nog zoek. De mogelijkheid bestaat, dat de bestolene een te hoog bedrag heeft opgegeven. Een lid van de algemene sportraad van Cuba heeft meegedeeld dat hij gemachtigd was Rocky Marciano, wereldkampioen zwaargewicht, een beurs van 200.000 dollar (ongeveer 760.000 gulden) aan te bieden voor een titel wedstrijd tegen de Cubaan Nino Valdes. Marciano heeft reeds een contract gete kend waarbij hij zich verplicht zijn titel andermaal tegen Ezzard Charles te verdedi gen, en wel op 15 September in New York. Op het jongste maandklassement van „The Ring" staat Veldes derde, achter Marciano en Charles. Op Zondag 8 Augustus houdt de Bever- wijkse wielervereniging B.R.C. „Kenne- merland" een wielerwedstrijd voor ama teurs en nieuwelingen in Beverwijk. In tegenstelling tot de voorgaande ron des van Beverwijk, die op het parcours aan de Populierenlaan werden gehouden, zal deze ronde worden verreden op het 1200 meter lange parcours, Zweedselaan- Brink-Beyneslaan-Munnikkenweide. De voorwedstrijd voor nieuwelingen over zestig kilometer, begint om half twee en de honderd kilometer lange wedstrijd voor amateurs om drie uur. Onder de deelne mers van deze laatste categorie bevinden zich de plaatselijke favorieten Ab Gelder mans, Chr. de Nijs, D. de Ruiter en J. Hof land, Steenvoorden uit Heemstede, de IJmuidenaren Jan en Wil Eelsing, Koops en Stet, de Haarlemmer W. Voorting, de Velsenaar Kuitwaard en nog vele andere kanshebbers. Drie trawlers Vanmorgen waren aan de afslag de traw ler „Petten" met 350 kisten haring; 90 kist jes haring; 500 makreel; 100 wijting; 40 piepers; 10 gul en 40 stuks stijve kabeljau wen; de „Elie" met 950 kisten haring, 150 makreel en 60 diversen, en de „Maria van Hattum" met 40 kisten schelvis, 10 diversen en 810 makreel. De „Pietertje" voerde aan 180 kisten schelvis, 50 kabeljauw en gul, 250 makreel, 45 diversen en 150 stuks stijve kabeljauwen. Er was wat kleine vaart met 2000 kg. tongen en 350 kisten schol. Regels naar België De haring deed vanmorgen van ƒ12.50 tot 14.50. Makreel ging van de hand voor 13 tot 15. De rijen kabeljauw gingen Belgie in voor 66, de kisten voor 94. Tarbot haalde van 3 tot 3.50. Zwarte koolvis bracht 55 op, grote gul 27, middel ƒ21 en torren 12. Schelvis- en scholprijzen De grote schelvis zat vanmorgen tussen de 40 en 33, de grootmiddel tussen de 26 en 25, de kleinmiddel tussen 26 en 22, de pennen tussen 25 en 20, en de braad tussen 13 en ƒ11. Wijting haalde van 9 tot 11. Schol 3 werd betaald met ƒ9 tot 12, de tweetjes met 16 tot 18. De schol I was voor Engeland en deed 30 tot 33. Zetschol maakte 47, middel 49, en grote schol 51. Tongen De grote tong maakte 4, de grootmiddel tong 2.50, de kleinmiddel tong 2.20, de tong I 2 en de slip 1.70. En dan morgen Voor de Zaterdagmarkt verschijnt de „Onderneming 2" SCH 27 met 320 kisten vis. Voorts is te verwachten de „Gelria" met 1900 kisten, meest haring, waarvan 500 kisten Zuidharing klein goed dus. De Gelria is van Woensdag, 28 Juli. De „Eve line" (van 27 Juli) wordt ook voor de Za terdag verwacht. Oudste boten zijn daarna de „Viking- bank" en.de „Polderman" (van 28 Juli); de „Norma" en „Bergen" (van 30 Juli). Aangekomen De trawler „Colombo" (IJM 99) is Don derdagavond om half tien in Rio de Janeiro aangekomen. De trawler heeft in totaal tweeëntwintig dagen gedaan over de reis IJmuidenRio de Janeiro, een afstand van 5400 mijl. Alles was goed aan boord en de overtocht had een vlot verloop gehad. Besommingen Petten f 13.200 (13 dagen), Elie f 15.900 (10 dagen), v. Hattum f 12.250 (5 dagen), HD79 f 10.300. Vertrokken IJM 71 Bloemendaal, 85 Klaas Wijker, 1 Tzonne, 61 Mary, 218, KW 189 60, VD 9, WR 29, TX 14 49 11 37 10 12, UK 59 76 169 85 69 4 70 194 161 86, HD 80 162 16 135 131. Het raadsbesluit tot het houden van een weekmarkt in IJmuiden op Donderdag is zo vernemen wij door Gedeputeerde Staten van Noordholland goedgekeurd. Over het begin van de markt heeft het Velsense college van B. en W. nog geen be slissing genomen. De ronde van IJmuiden, die Zaterdag 14 Augustus zou worden verreden, is uitge steld en wordt nu gehouden op Zaterdag 21 Augustus. Er zijn al meer dan honderd inschrijvin gen. Gisteravond omstreeks kwart voor zeven kwam een bromfietser van de Slaperdijk af gereden uit de richting Santpoort-dorp. Op het ogenblik dat hij de Rijksweg zou" oversteken, kwamen twee bromfietsende lieden uit de richting Haarlem aangereden. De brommer van de Slaperdijk verleende hun geen voorrang, met het gevolg dat de drie rijders kwamen te vallen, waarbij een Haarlemse dame een gekneusde enkel op liep en haar begeleider ontvellingen aan het gezicht kreeg. De bromfietsen werden alle drie beschadigd. Fiets onbestuurbaar, brommer viel Gisteravond omstreeks half twaalf reed een fietser op de Wijkerstraatweg bij de Duinvlietstraat in Velsen-Noord. De man, die daar rustig en niets kwaads vermoe dend doorpeddelde, had echter vergeten het sleuteltje uit zijn stuurslot te halen. Dit werd hem noodlottig, want op een ge geven moment viel het stuur in het slot en werd het rijwiel onbestuurbaar. De man maakte een wijde, gedwongen bocht naar links en werd aangereden door een achter hem komende brommer. Beiden vielen, maar de brommer leed de ernstigste scha de: hij kreeg een diepe snee boven de neus DOS moest verstek laten gaan De gymnastiekdemonstraties, welke Don derdagavond door de gymnastiekvereni ging DOS in het kader van het zomerpro- gramma van de Castricumse VVV gegeven zouden worden, zijn niet doorgegaan. Door bijzondere omstandigheden was DOS niet in staat de demonstraties te geven en naar de voorzitter van de VW, de heer J. A. Ivangean, mededeelde, heeft DOS pas Woensdagmorgen om 10 uur hiervan ken nis gegeven. Ondertussen betekende deze gang van zaken voor vele badgasten en ingezetenen een teleurstelling, want op haar beurt had de VW van het niet door gaan der demonstraties geen kond gedaan zodat tientallen personen Donderdag voor niets naar de Schelgeeststraat kwamen. Bij de te Alkmaar gehouden examens voor het middenstandsdiploma slaagden uit Heemskerk: R. van Noort, P. Veldhuis en J. Wester. Binnengekomen IJM32 Elie, 10 Maria v. Hattum, IJM 213 239 206 202 241 218, KW 60 189 77, HD 79, VR 9, UK 244 51 2 14 176 164 243 62 136 1 162 16 141 18 76 22 194 86. Vangstberichten uit zee In de nacht van Donderdag op Vrijdag meldden de Katwijkse en IJmuidense log gers de volgende vangsten: KW15 1 k., KW97 3, KW43 60, KW110 2, KW19 30, KW70 60, KW129 20, KW161 45, KW163 80, KW170 50, KW2 17, KW47 14, KW54 35, KW22 23, IJM75 2, KW147 5, KW3 15, KW67 105, KW29 30, KW32 100, KW39 100, KW151 1, KW167 60. Uit halve vleet haalde de KW130 50 k., KW20 64, KW86 80, KW83 60, KW18 65, De KW42 had 70 kantjes en moest nog 25 netten halen. De loggers, die trawlen, gaven de vol gende vangsten door: KW176 80 k., KW85 100, KW123 100, KW159 170, KW16 80, KW141 100, KW40 80, KW73 85, KW85 50, KW45 140, KW175 30, KW140 140, KW41 30, KW74 40, KW37 60, IJM283 155, IJM74 35 kantjes. De gemiddelde vangsten waren: Vlaar- dingen 15, Scheveningen 27 en Katwijk 40 kantjes. Thuisstomend zijn de KW 2 123 en 159. Kemphaan, verm. 7 v. Gdynia n. Malmö. Karei, pass. 4 Vlissinig-en n. Malmö. Kenitra, 4 v. Port Lyautey n. Rouaan. Larix, 4 te Stockholm. Limfjord, pass. 5 Vlissingen n. Odense. Lucas Bols I, 4 v. Stettin n. Bolungavik. Maasym N, 5 noig te Cork. Marcella, 5 v. Vlaardingen n. Dundalk. Maureen., pass. 4 Lands End n. Boston. Manto, 5 v. Amsterdam te Rotterdam. My fern, 6 v. Ronskar te Rotterdam verw. Marne, 5 v. Amsterdam te Rotterdam. Meres N, 5 v. Rotterdam te Bremen. Mintaka N, 4 v. Nantes te Bordeaux. Monica, 4 v. Dublin n Liverpool. Muphrid N, verm. 5 v. IJmuiden n. Verkebek. Martha, 5 v. Mantyluoto n. Kotka. May Mere, verm. 4 v. Guernsey n. Antwerpen Medea, 4 v. Civita Vecchia n. Fleetwood. Midas, 4 v. Genua n. Livorno. Nieuwehaven, 5 v. Kopenhagen n. Gothenburg. Nieuwland, 5 v. Rotterdam te Leith. Nottingham, 5 v. Kingslynn te Rotterdam. Noorderlicht, vertr. 5 v. Methil n. Kolding. Olwe, pass. 4 Vlissingen n. Duinkerken. Odile R, 5 v. Londen te Rotterdam. Omlandia, 4 v. Marseille te Casablanca Julia, pass. 5 Vlissingen n. Antwerpen. Ponton, 4 v. Rotterdam h. Helsinki. Ponza, 3 v. Kramfors n. Zaandam. Prudentia, 5 v. Rotterdam te Amsterdam. Phecda, 4 v. Casablanca n. Agadir. Result. 5 v. Glasgow te Ardrossan. Rokin, 5 v. Amsterdam n. Rotterdam. Result, verm. 5 v. Glasgow n. Ardrossan. Setas, 4 v. Holback n. Mantyiuoto. Sirius, 4 v. Londen n. Duinkerken. Soemba, 4 nog te Cardiff. Swift, 5 v. Parijs te Rotterdam Taormina, pass. 5 Vlissingen n. Zee. Taurus, 5 v. Rotterdam te Hamburg verw. Vindicat Atque Polit, vertr. 5 v. Moss n. Heroen Vrouwepolder, 7 te Bordeaux verwacht. Vrijburgh, 5 v. Londen te' Rotterdam. Virgo, 5 v. Londen n. Rotterdam. Westersingel, 4 v. Kingslynn te Goole. Walenburgh, 5 v. Antwerpen te Rotterdam. Wiema, 5 v. Antwerpen te Rotterdam. Walcheren, pass. 5 Kiel n. Dordrecht. Zeehaan, verm. 5 v. Hull n. Gdynia. SLEEPVAART Hudson, 4 v. R'dam te Shoreham met bagger- molen. Hurrluber, pass. 4 Kp. de Gata n. Istanboel met zuiger en sleeps. Oceaan, 4 380 m. Z. Kp. Hatteras met tanker. Zuidzee, pass. 5 Vlissingen n. Antwerpen. ZATERDAG Aagtekerk, 5 v. Shanghai n. Takubaai. Aldabi, 4 v. Rio de Janeiro n. Santos. Alderamin, pass. 5 Oostk. Ceylon n. Madras. Alkaid, 4 v. Rio de Janeiro n. Santos. Ampenan, pass. 4 Vlissingen n. Londen. Amstelpark, 5 v. Amsterdam te Hamburg. A verdijk, pass. 4 Scilly's n. New York. Antonia, 3 v. Plad.ju n. Tj. Priok. Arkeldijk, 5 Belawan verwacht. ArmiUa, 4 v. Hongkong n. Pladju. Albireo, pass. 4 St. Paulsrock n. Recife. Alioth, pass. 4 St. Paulsrock n. Antwerpen. Almkerk, 4 Marseille n. Duinkerken. Abbekerk, 5 100 m. NW. Coeos eil. Amstelstad, 5 220 m. W.ZW. Minikoy. Amstelveen, 5 100 m. Z. Kreta. Bali, pass. 4 Finisterre n. Amsterdam. Billiton, 4 v. Balikpapan n. Tj. Priok. Bonaire, 4 170 m. W. Lissabon. Breda, 4 v. Tampa n. Antwerpen. Bacchus, 5 v Hamburg te Rotterdam. Baud, 4 v. Singapore n. Tj. Priok. Bloemfontein, 5 v. Southampton te Antw. Blijdendijk, 4 v. New York n. Antwerpen. Borneo, pass. 4 Wight n. Port Said. Boskoop, 4 v. Trinidad n. Barbados. Caltex Leiden, 4 v. Banias n. R'dam. Caltex Nederland, pass. 4 Kp. St. Vincent naar Rotterdam. Caltex The Hague, pass. 4 Tanger n. R'dam. Dalerdijk, 5 v. Bremen n. Antwerpen. Daphnis, 4 v. Amsterdam te Bremen. Delfland, 4 v. Buenos Aires n. Montevideo. Ena, 5 100 m. Z. Bali n. Soerabaja. Esso Rotterdam, 5 640 m. NO. Fayal. Enggano, 4 v. Cochin n. Bombay. Erinna, 5 v. Spezia te Port Said. Felipes, 4 v. Pladju n. Soerabaja. Falco, 4 v. Quebec n. Montreal. Gouwe, 4 v. Owendo n. Rotterdam. Gordias; 4 v. Kopenhagen te Amsterdam. Groote Beer, 8 v. New York te Southampton verwacht. Garoet, 5 v. Mormugoa n. Cochin. Helder, 4 v. Amsterdam n. Bremen. Hestia, 5 v. Rotterdam te Amsterdam. Hoogkerk, 5 v. Colombo n. Aden. Hersilia, 5 v. Curasao te New Orleans. Ivoorkust, 5 v. Freetown n. Dakar. Jagersfontein, 4 te Las Palmas. Java, 4 v. Calcutta n. Penang. Jupiter, 4 Finisterre gepass. n. Algiers. Kedoe, pass. 4 Algiers n. Rotterdam. Kieldrecht, 10 v. Casablanca te Antw. verw. Kota Agoeng, pass. 4 Lissabon n. Marseille. Laurenskerk, 4 v. Karachi n. Bombay. Leerdam, 4 v. Singapore n. Japan. Lissekerk, 4 te Port Said. Loenerkerk, pass. 4 Finisterre n. Genua. Leersum, 4 v. Antwerpen te Amsterdam. Lucita, 5 v. Ardrossan te Heyham. Laertes, 4 v. Swansea n. Amsterdam. Langkoeas, pass 5 Dover n. Rotterdam. Lucita, 5 v. Ardrossan te Heysham. Maasland, pass. 4 Fern. Noronha n. Las Palmas Macoma, 4 v. Suez n. Aden. Maureen, pass. 4 Lands End n. Boston. Modjokerto, 5 te Tj. Priok. Merwede, 4 v. Brownsville n. New Orleans. Maas, pass. 4 Finisterre n. Tunis. Maashaven, 4 v. Rotterdam n. Hamburg. Mapia, 4 Suez verw Marken, pass. 4 Las Palmas n. Dakar. Maetsuycker, pass. 5 Straat Soenda n. Singapore Mandut, 5 v. Cheribon n. Priok. Metula, 5 120 m. O.ZO. Albany. Mirza, 5 v. Fremantle n. Albany. Noordam, 4 880 m. O.t.Z. Kp. Race. Nigerstroom, 5 v. Cotonu te Lome. Ouwerkerk, 4 te Brisbane. Orion, 5 v. Rotterdam n. Bremen. Oostkerk, 4 v. Rotterdam op proeftocht. Orestes, 5 v. Amsterdam te Paramaribo. Polydorus, 5 v. Amsterdam n. Londen. Prins Willem III, 5 v. Hamburg n. Rotterdam. Polyphemus, 4 v. Port Said te Algiers. Prins Willem v. Oranje, 4 v. Hamburg te Rot terdam. Ridderkerk, pass. 4 Ouessant n. Marseille. Rijndam, 5 v. New York te Southampton. Rijnkerk, 3 te Dar es Salaam. Rempang, 5 200 m. O.ZO. Socotra. Schiedijk, 4 v. Le Havre n. Rotterdam. Schouten, 3 v. Walvisbaai n. Kaapstad. Sibajak, 4 v. Aden n. Suez. Stad Alkmaar, 4 v. Suez n. Aden. Stad Arnhem, pass. 4 Gibraltar n. Amsterdam. Stad Maastricht, pass. 4 Ouessant n. Vlaar- dingen. Samarinda, 4 v. Baltimore te Philadelphia. Sloterdijk, 4 v. Bremen n. Antwerpen. Stad Breda, pass. 4 Algiers n. Duinkerken. Stad Dordrecht, 4 v. R'dam te Pto Empedocle. Stad Maastricht, 6 Hoek v. Holland verw. Straat Soenda, 5 v. Kaapstad te Santos. Sliedrecht, 10 v. Kaapstad te Eva Perón verw Talisse, 5 v. Port Said n. Amsterdam. Tara, pass. 4 Madeira n. Rio de Janeiro. Themisto. 5 Montreal verwacht. Tjisadane, 4 te Rio de Janeiro. Tawali, 5 v. Aden te Mombasa. Trompenberg, 5 te Le Havre verw. Tiba, 4 v. Bremen n. Antwerpen. Titus, 4 v. Catania n. Carthagena. Tibia, pass. 5 Natuna eil. n. Singapore. Tjitjalengka, 5 v. Singapore n. Manilla. Tomori, 6 v. Marseille te De Havre, verw. Utrecht, 4 v. Bandarshapur n. Bushire. Van Linschoten, 4 v. A'dam te Hamburg. Waterland, 5 te Rio de Janeiro. W. Alton Jones, 5 v. Port Said te Philadelphia Westerdam, 4 390 m. O. ten Z. Kp. Race. Willem Ruys, 4 v. Rotterdam n. Priok. Willemstad, 4 v. Curasao n. La Guaira. Wonorato, 5 v. Colombo n. Belawan. Weltevreden, 4 v. Port Said n. Suez. Westerdam, 9 Hoek v. Holland verw. Wonogiri, 5 60 m. Z. Ceylon. Wieldrecht, pass. 5 Kreta n. Einswarden. Woensdrecht, 5 v. Balikpapan te Singapore verwacht IJsel, 5 v. Rotterdam te Amsterdam. Zeeland KRL)pass. 4 Guardafui n. Aden. KLEINE VAART Aco, 5 v. Gefle te Rotterdam verw. Anna b, 5 v. Genua n. Napels. Arbon, 6 Tees verw. Ary Scheffer, 5 v. Rotterdam te Antwerpen. Ant je, 5 v. Sheerness te Vlissingen. Appingedam, 6 v. Antwerpen te R'dam verw. Ary Scheffer, pass. 5 Vlissingen n. Antw. Atlantis, pass. 4 Vlissingen n. Hamburg. Auriga, verm. 5 v. Londen n. Middlesbro. Afiena, 4 v. Esbjerg n. Uddevalla. Brouwersgracht, 4 v. Abo n. Rotterdam. Bergsingel, 8 Londen verwacht. Beta, pass. 5 Vlissingen n. Antwerpen. Binnenhaven, pass. 5 Ouessant n. Londen. Bab -T, 2 v. Munksund te Zaandam. Casablanca, 4 Mazagan n. Agadir. Deni, verm. 5 v. Rotterdam n. Antwerpen. Diana V, pass. 5 Vlissingen n. Londen. Dido, 5 v. Amsterdam n. Rotterdam. Driebergen, 5 v. Manchester n. Swansea. Duurt, pass. 5 Vlissingen n. Zeebrugge. Elda, pass. 5 Vlissingen n. Stockholm. Export II, 5 v. Londen te Rotterdam. Ellewoutsdijk, 5 v. Wormerveer n. Rotterdam. Elizabeth b, pass. 5 Vlissingen n. Rotterdam. Fiducia N, 5 v. Pateniemi te Rotterdam. Fiducia, 4 v. Maassluis n. Boston. Flevo, 4 v. Haifa n. Limasol. Friso, 4 v. Svendborg te Odense. Goote, 5 v. Antwerpen te Rotterdam. Glory, pass. 4 Vlissingen n. Antwerpen. Henrica, verm. 4 v. Leixoes n. Jersey. Hast III, 5 v. Hamburg te Rotterdam n. Delft. Hondsbosch, 5 v. Goole te Rotterdam. Hoogezand pass, 4 Vlissingen n Zee. Ida Pieter, 5 Poortershaven verw. Pavo, 4 v. Amsterdam n. Ostrand. Joost, 2 v. Gefle n. Zaandam. Jan Kreumer, 5 v. Monsteras te Garston verw. Johannes, 5 v. Londen te Rotterdam, GROTE 2 PERS. FLANEL LAKENS 180 cm breed e n- van 8.90 NU O.HO PRIMA GRAS LINNEN LAKENS van 6.90 NU 3.65 GROTE SLOPEN 62 x 72 van 1.95 NU ±.£H PRIMA BADSTOF KEUKENDOEKEN van 1.69 NU 1.14 INTERL. HEREN SHIRTS of SLIPS van 1.98 NU 99 Ct INTERL. DAMES- HEMD of DIRECTOIRE van 2.25 NU 1.49 Charmeuse DAMES DIRECTOIRES maten 3842 - n 4 nu b» Ct DUBBEL CHARM. DAMES DIRECTOIRES maten 4246 00 van 2.98 NU HO Cl RESTANTEN INTERLOCK DAMESTRUITJES NU 1.99 en 2.99 POPELINE DAMES PYJAMA van 8.90 NU 5.99 van 10.90 NU 6.99 JMKU HAARLEM - TEL. 19743 Neem geen risico maar één Nog steeds het beste en het goedkoopste, reeds vanaf 395.—. Termijnbetaling mogelijk Betere service en gar. Motorspecialisten met fabrieksgereedschap. Hoofdagent F. P. VAN RUMPT en Zn. Spaarnwouderstraat 105 Haarlem - Telefoon 13127 Nummerbrleven, die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de Inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden. Niet-afgenaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd. Koopt bij een ander geen strop. Koopt bij mij, want ik ruim op. Zaterdagmorgen om 9 uur begint de Publieke Verkoping voor heel Haarlem en Omstreken. die belachelijke prijzen Herencostuums in alle maten en de beste kwaliteiten bijna voor niets. Sportcpstuums in alle maten en de beste kwaliteiten bijna voor niets. Sportcolberts in alle maten en de besté kwaliteiten bijna voor niets. De mooiste pantalons in alle maten en de beste kwaliteiten bijna voor niets. Damesregenjassen in alle maten en de beste kwaliteiten bijna voor niets. Herenregenjassen in alle maten en de beste kwaliteiten bijna voor niets. Wollen gabardine Damesmantels in de beste kwaliteiten bijna voor niets. Wollen gabardine Herenjassen in de beste kwaliteiten bijna voor niets. Buikcostuums 3-dlg. in de grootste maten en de beste kwaliteiten bijna voor niets. Demi's in alle maten en de beste kwaliteiten bijna voor niets. Pantalons in buikmaten, de beste kwaliteiten, biina voor niets. Kom zelf eens kijken naar onze 3 etalages, dan kunt U het zien dat voorheen Anegang 10. thans hoek Gen. Bothastraat 130 bii de Gen. Cronjéstraat HAARLEM-N. TELEF. 12447 het adres is waar U het voordeligste koopt. Loop niet verkeerd, wij hebben geen filialen Kom. zie en overtuig U van onze priizen. Bij ons kijken doet kopen. Wij hebben een grote omzet met een kleine winst. BETAALZEGELS worden aangenomen. OUDEN VAN DAGEN KUNNEN NU OOK WEER PROFITEREN. Bij ons koopt U prettiger en voordeliger. Koopt het liefst in de morgenuren. VRIJ ENTREE VRIJ ENTREE NU OF NOOIT De laatste week; WIJ RUIMEN nu ALLES op voor MINDER DAN DE HALVE PRIJS. KIJKEN IS KOPEN. GEN. CRONJéSTR. 116 - TEL. 18881 HAARLEM nieuwste type l Me> 3 inelbeden. geschikt tlt ,«e .,oorkc:«n normale - en lar.gspeel platen- Direct ean te sluiten op ieder UI Radiotoestel. Lage pr'i5 Usadw 2.50 per week Met 10 gramotoonpla- ten naar keuze. Ook leverbaar i„ pracht meubel waarop Uw radiotoestel kan wor den geplaatst B. KRAAY Stephensonstraat 61 IJmuiden Tel. 4325 van de KAPITALE welke morgen, ZATERDAGMIDDAG 3 UUR gehouden zal worden in de Schouwburgzaal van de H.K.B. aan de Tempeliersstraat alhier. Onder de hamer komen: een zeldzame collectie Uitsluitend 1ste kwaliteiten in vele uitvoeringen Voorts een partij SMYRNA, en WILTON KARPETTEN (seconds) in alle maten Deze karpetten worden ONHERROEPELIJK aan de hoogste bieder toegeslagen LAATSTE BEZICHTIGING: tot HEDENAVOND 10 uur en morgen Zaterdag van 's morgens 10 uur tot 's middags 2.30 uur. Gerechtsdeurwaarders C. H. ERBRINK en C. G. v. HAASTER

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 3