Veren igi ngsvaria Problemen Thalia Nieuw „strategisch" politiebureau voor westelijk deel van IJmuiden Visserij-varia J Havenberichten Agenda voor Velsen Binnenkort aanbesteding van klein, belangrijk gebouw aan Havenkade Suomi-athleten te middernacht begonnen Wijk aan Zee op de honderd velden Castricum 1 JiexJ,fiea<ec uit de IJmond Velsen-Noord 5 Een jaar geëist tegen jeugdige kok wegens oplichting Bezorgdheid over de Stoomvaartmij. „Noordzee" Terrasvogels kampioen? Glazenwasser zou roeiboot gestolen hebben Aan sportuitwisseling met Duitsland (Onze wekelijkse damrubriek onder leiding van B. Dukel) Eerste spullebazen zijn er Medische verzorging fü-Jens het weekeinde Velsense raad bijeen op Dinsdag 10 Augustus Duivenkampioenen van „Bevrijde Vleugels Handbal op het strand Watervliet 1 en 2 ingedeeld in de competitie Burgerlijke stand Beverwijk VRIJDAG 6 AUGUSTUS 1954 Ruim negen jaren na de oorlog is de politie in IJmuiden-West nog steeds (als be talend logé) te gast bij de Doopsgezinde Gemeente van IJmuiden. Hier komt binnen kort, zo vernemen wij van officiële zijde, ecther een eind aan. Een klein, onopvallend perceel grond aan de Havenkade is aangekocht en hier zal naar men hoopt, binnen enige weken begonnen worden met de bouw van een nieuw afdelingsbureau. Vooraanzicht van het nieuwe afdelingsbureau van de politie in IJmuiden-West, Men hoopt binnenkort op een terrein aan de Havenkade met de bouw te beginnen. Voor de Haarlemse rechtbank stond Donderdagmorgen de 22-jarige kok F. J. v. D. uit Beverwijk terecht, die ervan ver dacht werd op 20 April van dit jaar een fiets verduisterd te hebben. Hij was namelijk met een fiets welke hij in Beverwijk gekocht had in huurkoop op stap gegaan na een ongelukkige liefde en had, om aan contanten te komen, de fiets verkocht in Beverwijk voor honderd gulden. Het rijwiel was echter nog lang niet afbetaald. In zijn requisitoir herinnerde de officier van Justitie, mr. dr. R. W. H. Pitlo er aan, dat de kok een dergelijk feit ook in Zeist had gepleegd en dat beide misdrijven zich hadden voorgedaan in tijdens een nog lo pende proeftijd van een voorwaardelijke straf. Hij meende, dat er bij de verdachte van een ernstige psychische storing gesproken diende te worden en eiste, mede omdat de kok al diverse malen met de strafrechter in aanraking was geweest een jaar gevan genisstraf door te brengen in de bijzondere jeugdgevangenis te Zutphen. Dit laatste mede met het oog op de heropvoeding van de verdachte. De verdediger, mr. M. D. Proper belichtte de slechte jeugd van de verdachte en bepleitte daarom de uiterste clementie. De rechtbank zal op 14 Augustus uit spraak doen. De positie van de N.V. Stoomvaartmaat schappij „Noordzee", die in 1953 een ver lies heeft geleden van f 302.827, is uitvoe rig besproken in de te Amsterdam gehou den jaarvergadering. Een der aandeelhou ders vroeg zich af of de Noorzee" nog wel reden van bestaan heeft. Zijn gedachten gingen uit naar een eventuele liquidatie, nu er nog vrij veel geld uit zou kunnen komen. Van bestuurszijde werd betoogd dat de ontwikkeling van de maatschappij met zorg wordt gadegeslagen. De „Noord zee" is echter een kleine maatschappij. Twee schepen van 3.000 ton zijn tijdens de oorlog verloren gegaan en nu beschikt men slechts over een vloot van twee sche nen van ongeveer 1.000 ton ieder. Dit zijn eigenlijk grote kustvaarders en de vracht tarieven voor deze schepen zijn naar ver houding sterker gedaald dan de andere vrachttarieven. Ook het lange wachten in de havens speelt een rol. In de eerste helft van 1954 is een exnloitatiewinst behaald van f 15.000 a f 20.000. Rekening moet ech ter worden gehouden met de afschrij vingen. Niettemin heeft het bestuur nog vertrouwen in de toekomst. De twee sche pen verkeren in goede staat. De jaarcijfers werden tenslotte goedge keurd. De honkbalafdeling van „Terrasvogels", welke dit seizoen pas voor het eerst aan de competitie deelneemt, weert zich bij ait nieuwe spel uitstekend, zo zelfs dat wanneer de honkballende Vogels Zondag a.s. van RCH 3 winnen, ze zich kampioen hunner afdeling kan noemen. Deze wedstrijd wordt op „Schoonenberg" gespeeld. De officier van Justitie, mr. dr. R. W. H. Pitlo heeft Donderdag een gevangenisstraf voor de tijd van acht maanden geëist met aftrek van het voorarrest tegen de 26-jari- ge glazenwasser P. J. S., thans gedetineerd in het huis van bewaring te Haarlem. De glazenwasser werd ervan verdacht in Juni van dit jaar bij het zijkanaal B te Velsen in een aldaar gemeerde roeiboot te zijn gestapt. Uit een andere boot nam hij twee roeiriemen weg en even verderop nog enkele fuiken. Toen was hij weggestapt. „Heeft u nog gevist?", wilde de president van de rechtbank mr. E. J. W. Top weten. „Ja zeker", zei de glazenwasser. „En nog iets gevangen?, vroeg de president belang stellend. „Niets, edelachtbare", zei de ver dachte. De verdediger, mr. F. A. Bijvoet bepleit te een korte onvoorwaardelijke en een lange voorwaardelijke straf, waarna de rechtbank besloot onmiddellijk vonnis te wijzen. Hierbij werd bepaald, dat de stuk ken opnieuw in handen van de rechter commissaris zouden worden gesteld voor het instellen van een psychiatrisch rapport. De sportuitwisseling van de Kennemer- staten Athletiekvereniging „Suomi" met de VJC „Sindelfingen" (bij Stuttgart) in de gelijknamige Duitse plaats, die van het bestuur veel voorbereidend werk heeft gevraagd en waarnaar door de vierender tig deelnemende leden van „Suomi" met grote belangstelling is uitgezien, is van morgen even na middernacht begonnen. De Suomi-reizigers verzamelden zich om even na half twaalf voor het Staten- huis aan de Velserweg, waar een luxueuze autobus gereed stond. Ondanks het wat ongemakkelijke (of vroege) uur van vertrek waren 'er heel wat belangstellende familieleden en Suo- mi-supporters gekomen om het gezelschap uitgeleide te doen. Er heerste een gezellige stemming en toen tegen het vertrek om precies mid dernacht de heer A. Demmers namens Kennemerstaten nog een afscheidstoe- spraakje hield, was het maar moeilijk de uitbundigheid even te doen bedaren. De heer Demmers, die het gezelschap een goede reis toewenste, zag in deze tocht een belangrijk gebeuren, omdat de Suomi- leden in Duitsland en tijdens de sport- ontmoetingen een heleboel goed zouden kunnen doen. Hij wenste de reizigers mooi weer, veel genot en een behouden thuis komst. Nagewuifd door de vele achterblijven- den begon „Suomi" haar sportuitwisse- lingstocht om negen minuten na midder nacht, om hopelijk vanavond te on geveer zeven uur op de plaats van be stemming „Sindelfingen" aan te komen. „Deutsche nicht erwünscht" In de jeugddienst die Zondagavond in de Ned. Hervormde Kerk in de badplaats gehouden zal worden, zal ds. J. Wiersma het onderwerp „Deutsche nicht erwünscht" behandelen. Het wordt geen groot of opvallend ge bouw, dat daar zal verrijzen, maar wel een doelmatig „eigen home", met één ver dieping, sober van inrichting en zeer doel matig. Van 1878 tot 1940, in de jaren dat IJmuiden jong en klein was, deed het bureau aan het Willemsplein dienst als hoofdbureau. Daarna, toen het moderne gebouw aan het Tiberiusplein was voltooid, werd het gebouw aan het Willemsplein gedegradeerd tot afdelingsbureau; tot 1944, toen het ten prooi viel aan de afbraak woede van de bezetters. De dienst werd toen van het Tiberiusplein af geregeld en eerst in 1946 hielden de omzwervingen in zoverre op, dat het pand aan de Wilhel- minakade werd betrokken. IJmuiden stak zich in een nieuw ge waad, een deel van de duinstrook ten Zui den van de Julianabrug werd woongebied dat zich nog steeds uitbreidt en zo werd het „politie-jasje" in IJmuiden-West wel erg nauw. In het nieuwe bureau wordt beneden een kamer voor de wachtcommandant in gericht, benevens een wachtlokaal voor de dienstdoende mannen. Er komt een verhoorkamertje en een garderobe. Boven krijgt de sectie-inspec teur een bescheiden domein en zal de re cherche eveneens over een eigen appar tement kunnen beschikken. Het ligt in de bedoeling dat in het gebouw steeds een rechercheur aanwezig zal zijn. Op de bovenverdieping is tevens een ruimte, die dienst zal doen als spreekkamer, geprojecteerd. Achter het gebouw wordt een garage ingericht en een kleine binnenplaats zal er eveneens toe bijdragen dat ook de achter zijde een acceptabel aanzien krijgt. Op deze wijze vindt het minder geschikte driehoekige stuk grond toch nog emplooi. Strategisch bekeken krijgt dit bureau wel een heel goede ligging, want meer dan tot nu toe, zo werd ons verzekerd, zal er aan dacht aan strand- en havengebied kunnen worden besteed en ook nieuw-IJmuiden zal er profijt van kunnen hebben. In ieder geval kan de aanbesteding binnen enkele weken tegemoet worden gezien. Wat er met de oude pastorie aan de Koningin Wilhelminakade zal gebeuren, valt nog niet met zekerheid te zeggen. De kerkeraad van de Doopsgezinde Ge meente heeft een eventueel vrij komen van het gebouw wel onder het oog gezien, maar zolang er in die richting nog geen offi ciële „huuropzegging" is gedaan en dit kan zeker niet zolang er noge niet aan de nieuwe bouw van het bureau is begonnen kunnen er in Doopsgezinde kring alleen nog maar suggesties worden gedaan. Wanneer Santpoort? In Santpoort wordt eveneens met span ning gewacht op de bouw van een nieuw afdelingsbureau. Dit zou worden opge trokken op het stuk grond, dat ligt aan het eind van de Wüstelaan, tegenover café De Weyman. De plannen hiervoor waren al vóór 1940 klaar, maar of ze in dezelfde vorm zullen worden uitgevoerd, is nog niet zeker. Het ligt wel in de bedoeling zodra het gebouw in IJmuiden-West klaar is met spoed aan het bureau in Santpoort te gaan beginnen VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK Dokters Van Zaterdagmiddag 12 uur tot Zondag morgen 9 uur: C. Versélewel de Witt Hamer, Vondellaan 60, tel. 3969. Van Zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: R. W. Fierstra, Zeestraat 88, tel. 3737. Verloskundigen Mejuffrouw A. Zandvoort, Bornstraat 43. Apotheken De Zondags- en nachtdienst wordt waar genomen door de Duinwijk-apotheek, Po pulierenlaan 44, tel. 3388. SANTPOORT Dokters In spoedgevallen is de arts J. J. Hekman, Hoofdstraat 236, tel: 8510 te raadplegen. Apotheken Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaalse- weg 85, Bloemendaal, tel. K 2500 22181 en Apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort Dorp, tel. K 2560 8284. VELSEN Wijkverpleging Voor IJmuiden Oost en West: zr. Kuiper, Sluiseiland 16; voor Velsen Noord, Velsen Dorp, Driehuis en Santpoort: zr. Nap, Rembrandtlaan 5, tel. 6195. HEEMSKERK Dokter D. C. Smelik, Middelweg 38, Uitgeest, telef. 02513—215. Voor de openbare vergadering van de gemeenteraad van Velsen op Dinsdag 10 Augustus 1954 is de volgende agenda op gesteld: het verlenen van een crediet voor het aanschaffen van verwarmingsappara ten in het verhuurde gedeelte van het pand Snelliusstraat 39 te IJmuiden en in ver band daarmede het verhogen van de huur prijs voor dat gedeelte; verkoop van grond te IJmuiden; verkoop van grond te IJmui- den-Oost; aankoop van grond met opstal len te Santpoort; aankoop van grond in het uitbreidingsplan „de Gilden" te Velsen (Noord)ingebruikgeving van grond met vrijstelling van de betaling van precario; beschikbaarstelling van een crediet voor de bouw van de tweede dubbele industriehal te IJmuiden en verhuring van de helft daarvan; gebouw Beeckesteijn; wijziging van de verordening, regelende de dienst voor de volkshuisvesting; verlenen van een crediet voor de aanschaffing van een auto voor het vervoer van schoolkinderen; wij ziging van de instructie voor de hooipeiler in de gemeente Velsen; beschikbaarstelling aanvullend crediet voor verbetering van de bad- en zweminrichting „Velserbad": uit breiding van de zittribunes en plaatsing van een geluidsinstallatie in het sportpark „Schoonenberg"; ingebruikgeving van het hoofdterrein, met accomodatie, in het sportpark „Schoonenberg" aan de beroeps voetbalclub „Haarlem" N.V. i.o.; wijziging van de Verordening tot regeling van de jaarwedden van het vakonderwijzend per soneel aan de gemeentelijke lagere scholen te Vexsen; verlenen van medewerking, in gevolge artikel 72 dér Lager Onderwijswet 1920, voor de aanschaffing van schoolban ken voor de Claraschool te IJmuiden; be noeming van: a. een hoofd aan de nieuw te openen lagere school aan het Gijzenvelt- plantsoen te IJmuiden: b. een onderwijzer aan de Willem de Zwijgerschool te IJmui den (Oost); c. een onderwijzeres aan de Brederodeschool te Santpoort (Zuid). Canada is tot de Internationale dambond toegetreden, waardoor het aantal aangesloten landen tot 10 is gestegen. Er is wel eens beweerd dat er meer dam- dan schaakspelers op onze aardbol zijn te vinden. Het schaakspel heefj internationaal een bord en overal gelden dezelfde spel regels. Het damspel daarentegen kent drie bordspelen. In grote delen van Amerika erf Canada wordt op 144 ruiten gespeeld, met 30 stuk ken in de aanvangstelling. In Europa wordt grotendeels op 100 ruiten gespeeld, terwijl in Engeland en in de landen achter het IJzeren Gordijn op 64 ruiten van een schaak bord wordt gespeeld, met in de aanvang stelling 12 stukken. De grootste organisatie is de Russische dambond p de 64 velden (klein spel), daar naast is ook een bond die het 100 ruiten spel beoefent in de Sovjet-Unie. Maar geen der landen achter het IJzeren Gordijn is aan gesloten bij de Internationale dambond. Uit de schaarse berichten die van daar gespeelde tournooien ons bekend zijn ge worden, is de vriendschappelijke meester- strijd in Charkiw, van 17 tot en met 23 Juni 1953 gehouden, tussen 12 sterke meesters ge speeld, tot over onze grenzen doorgedrongen. De deelnemers waren volgens rangschik king in de eindstand: 1. Z. Tsirik (Odessa); 2. Kuperman (Kiev); 3. S. Korchov (Odessa); 4. P. Swaitol (Leningrad); 5. Ko- gan (Kiev)6. P. Kaplan (Kiev)7. M. Stanowski (Odessa); 8. A. Schioidki (Char- kov); 9. N. Spantsireti (Charkov); W. Gilja- rov (Moskou); 11. A. Kowritsjkin (Char- kov), 12. D. Kosjkov (Charkov). Er werd slechts één ronde gespeeld en de kampioen Tsirik behaalde uit 11 partijen zeveneneenhalve punt en bleef ongeslagen. De Charkovse Stadhuis Sectie Physicultuur en Sport gaf de gespeelde partijen in een boekje uit, waardoor wij een dezer dagen in de gelegenheid waren deze partijen na te spelen. Over het algemeen is er weinig be kend van de speelkracht van de Russische meesters op 100 ruiten en moeten wij con clusies trekken uit het bestuderen der par tijen. Maar was dit ookAiiet het geval met de Canadezen Dagenias en Desslaurriers voor 1952! En vormden ze niet een zeer erns tige bedreiging van Roozenburgs wereld titel? Dit optreden van de Canadezen was voor kenners een volkomen verrassing en ook een ontmoeting van de Russische mees ters blijft een volkomen open vraag. Wij hebben een indruk gekregen dat het spelpeil behoorlijk hoog staat en dat deze Russen zeker zo sterk staan ontwikkeld als de Nederlanders. Het beste bewijs leveren wij met het plaatsen van de partij, gespeeld tussen Stanowski (wit) en de kampioen Tsirik met zwart. Het fragment dat met de 18e zet zich voor deed. getuigt van de meesterkracht van de zwartspeler. Een moeilijk te ontwikkelen lange vleugel wordt door een fraaie uitval in een gunstige stelling gebracht. Zwart kon daarna zeer fraai en sterk spelen, maar de partij was in remise geëindigd als wit niet het slachtoffer was geworden van een gees tige meerslag-combinatie. Door de vreèmde speelwijze, waarin nochtans altijd iets leer zaams zit, is de partij het naspelen volkomen waard. 1. 33—28 18—23: 2. 39—33 12—18; 3. 44—39 7—12; 4. 31—27 17—21; 5. 33—29 2—7. Van de vijfde 'et van wit is ook wereld kampioen Roozenburg een liefhebber. Het maakt de stelling in het centrum van wit beweeglijk door de beschikbare zetten 38 of 3933. Met wits 6e zet op 27 geeft Roozen burg de voorkeur aan 3833, een zet waar wij ons gaarne bij aansluiten. 6. 39—33 21—26. Stand bij de 6e zet is: Dit openingsspel heeft zover het ons be kend is nog geen vaste benaming. Wel drei gen er verschillende vaste speelvormen. Het is interessant na te gaan hoe zwart op de volgende winst kan' spelen. 7. 5044 12—17; 8. 4439?? En nu wint zwart in dc „knijp- stelling" een stuk, ondanks dat al het mate riaal nog op het bord staat. 17—22; 9. 28x7 11x31; 10. 36x27 19—24; 11. 49—44 10—14; 12. 41—36 7—11; 13. 46—11 10—14; 14. 36—31 17; 15. 4136 1722 en wit moet stuk offeren. In de partij in Charkov speelde wit met de 7e zet: 7. 37—31 26x37; 8. 42x31 20—24; 9. 29x20 15x24. Met zwarts 8e zet krijgt de partij voorlopig het karakter van de klassieke partij. 10 34—30 10—15; 11. 47—42 14—20; 12. 30—25 1217. Beslist kundig gespeeld. Het verplicht zwart tot een opsluiting aan de rechter vleugel met 914 of zwart wordt gedwongen tot 1217 aan de korte vleugel. 13. 25x14 9x20; 14. 41—37 5—10; 15. 46—41 7—12; 16. 49—44 20—25; 17. 44—39 10—14. De wending die wit na de 17e zet van VFRFNIGINGS VARIA „Watervliet"-jeugd gaat uit Het bestuur van de buurtvereniging „Watervliet" heeft voorbereidingen getrof fen om de kinderen van de leden opnieuw het jaarlijkse uitstapje per autobus te ver zekeren. Deze tocht, die naar Rotterdam zal lei den met bezoeken aan diergaarde „Blij- dorp" en de speeltuin, wordt Donderdag 12 Augustus gehouden. Zaterdag ballonoptocht De V.V.V. te Wijk aan Zee organiseert op Zaterdag 7 Augustus een ballonoptocht voor kinderen. Medewerking wordt ver leend door het muziekgezelschap van de badplaats „Arion". De Heemskerkse postduivenhoudersver- eniging „Bevrijde Vleugels" heeft de vol gende kampioenen aangewezen: Vitesse: 1. P. Lotterman 151 pnt; 2. N. van Duivenvoorde 135 pnt; 3. J. G. Dudink 131 pnt. Fond: 1. M. B. de Nijs 73 pnt., 2. J. Pekel 38 pnt; 3. N. van Duivenvoorde 38 pnt. Oude duiven; 1. P. Lotterman 182 pnt; 2. N. van Duivenvoorde 173 pnt; 3. G. Lot terman 169 pnt. Bridgen in „De Oranjeboom" De in café „De Oranjeboom" gehouden drive door de Heemskerkse bridgeclub van die naam had het volgende resultaat: 1. de heer en mevrouw Van der Lee 23 V2 pnt; 2. heren Muyen—Tabak 23 pnt; 3. heren Koopmande Vries 21 y2 pnt; 4. haren P. en J. Koopman 19 pnt; 5. de heer en mevrouw Spijker 16 pnt. De handbalvereniging „ÏJmond" orga niseerde ook dit jaar weer nederlaagwed- striiden op het IJmuider strand. Woensdag speelden de IJmond-meisjes tegen Beverwijk, welke wedstrijd na aar dig spel door des IJmond-meisjes werd ge wonnen met 75, nadat de rust met 41 in 't voordeel van IJmond was ingegaan. Hierna speelde heren IJmond I tegen Be verwijk I, welke wedstrijd een zeer span nend verloop had, en eindigde in een 7—3 overwinning voor IJmond, nadat hier de ruststand 33 was. Voor IJmond scoorde Mol 3 x, v. d. Aar 2 x, Broek 1 x en v. d. ADVERTENTIE OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOO(NYY^GOOOOOC)OOOCOOOOOOOOOC)OOOOOC)C „Rex draagt de kroon voor beeld en toon" ij Van HEDEN t/m. MAANDAG Alex Guinness Jack Hawkins Anthony Steel 8 KONVOOI NAAR MALTA 8 een film van heroïek verzet. 27 8 VROUWEN DIE HET TEKEN DRAGEN Zij waren weer vrij. niets was 8 g veranderd, behalve zij zelf. ooooooooocooooooocoooocoocooocoooocoocoooooooooooooooooc zwart aan de partij geeft, overtuigt ons van de speelkracht der Russische meesters. In deze afwikkeling, die menige hoofdklasse speler zou ontgaan, moet de wit-speler van de 34 aanwezige stukken er 18 van het bord wegdenken, om daarna de overblijvende stelling gunstig voor zijn kant te kunnen noemen. De topzware rechtervleugel van wit wordt op geniale wijze in de juiste ont wikkeling gebracht. Het spelverloop was als volgt: 18. 27—22 18x27; 19. 32x21 16x27. En nu de clou! Als zwart 23x32 of 17x26 slaat volgt keurig: 3934, 23x32, 37x28 26x46, 50—44, 46x28, 34—30, 26x34, 40x29, met betere stelling voor wit. Nu zwart deze afwikkeling van wit wil voorkomen moet dus met de 19. 16x27 wor den geslagen. Een schitterende wending van wit volgt hierop. 20. 31x22 23x32; 21. 37x28 2430; 22. 35x24 19x30. De stellingen staan na deze afwikkeling ongeveer gelijk. Maar van dit moment af laat zwart uitstekend spel zien 23. 41—37 14—19; 24. 38—32 15—20; 25. 42—38 20—24; 26. 40—34 4—10; 27. 5044 30—35; 28. 36—31 10—15; 29. 31—26 15—20; 30. 34—29 24—30. Het is nu de vraag in dit zeer moeilijk fragment wat wits beste voortzetting is. In de partij leverde 2923 niets op. Doch er is voor wit, die toch de betere stelling heeft veroverd, nog ander spel. Mogelijk kwam 2924 20x29 en 33x24 in aanmerking. 31. 29—23 30—34; 32. 23x14 20x9; 33. 39x30 35x24: 34. 43—39 13—19; ,35. 44—40 8—13; 36. 40—34 24—30; 37. 45—40 30—35; 38. 34—29 35x44; 39. 39x50 25—30; 40. 29—23 30—35; 41. 23x14 9x20; 42. 50-44 20—24. Stand na de 42e zet van zwart is: De zwarte linie 17, 11, 6, houdt wits vleu gel in bedwang. Overigens is de strijd ver plaatst naar de andere helft van het bord, en zwart weert zich uitstekend. De stellingen zijn nu volkomen gelijk. Het lijkt of wit 4842 moet spelen, doch na 1116 en 16x7 heeft zwart voordeel. Daarom is het spel zoals in de partij werd gespeeld het beste. 43. 48—43 13—19; 44. 43—39 3—9; 45. 32—27 9—13; 46 27—21 24—2f; 47. 33x24 19x30. Stand na de 47e zet is: Zwart: 1, 6, 11, 12, 13, 17, 30 en 35. Wit: 21, 22, 26, 28, 37, 38, 39 en 44. Wit aan zet, sloeg een blunder met 2116 en verloor de partij door 3540, 16x9, 40x49, 22x11 en 49x3. Maar fouten worden ten dele geboren door de opgedrongen moeilijkheden Als wit nu eens wat anders zou spelen dan 2116, valt het toch niet mee om direct een zeer gunstige voortzetting aan te geven. Wel is het zo dat de remise door wit wordt geforceerd, maar met de beste kansen voor zwart. Een pracht partij. Zeker zullen wij in de toekomst met de goede damtalenten van de Russische dammers rekening moeten houden. Oplossingen en correspondentie te zenden aan het adres van de damredacteur B. Dukel, Wijk aan Zeeërweg 125, IJmuiden. Ree 1 x. A.s. Woensdag spelen om 19.30 uur dames IJmond 1Beverwijk I en heren IJmond IOSS I (Zandvoort) om 8.15 uur. Bridgen om taarten en sigaretten De speciale badgasten-bridgedrives, wel ke de Castricumse bridgeclub Bricas ge durende de zomermaanden iedere week organiseert trekken steeds meer liefheb bers van dit kaartspel. Op de laatst gehou den drive in hotel Meijer waren 25 badgas ten aanwezig en eenzelfde aantal leden van Bricas. Er werd gespeeld in drie afdelin gen waarvan de eerst geëindigden een grote taart en de tweede prijswinnaars rookwerk in de wacht sleepten. De uitslagen zijn als volgt. Afdeling A: J. van KleefA.Kossen 63,5 punten; 2. G. KlaasseJ. Morelis 57 punten; 3. P. Kuys J. Tervoort 57 punten. Afdeling B: J. KoolP. Wiersma 72 punten; 2. J. Offen- bergJ. v. d. Woord 56,5 punten; 3. T. ToepoelMevr. Toepoel 56 punten. Afde ling C: P. LuteK. Gouma 35 punten; 2. J. Koning—mevr. Peters 33,5 punten; 3. familie Luytendijk 32,5 punten. De korfbalvereniging „Watervliet", die al enige tijd van de gebruikelijke zomerse rust geniet en inmiddels met een aantal leden een vacantieweek op de Veluwe heeft door gebracht, gaat in de komende week voor bereidingen treffen voor het nieuwe compe titieseizoen, aangezien thans de indeling van de eerste en tweede Watervliet-twaalftallen bekend is. Het eerste Watervliet-twaalftal zal in af deling 3 B van de KNKB voor het grootste deel opnieuw de strijd gaan aanbinden tegen bekende tegenstanders. Alleen de Amsterdamse ploegen Victoria 1 en For- tuna 1 zijn „nieuwelingen" voor de Velsense korfballers. De indeling is: Oosterpark 1, Victoria 1, Fortuna 1 (allen Amsterdam), OKV 1, Oost- zaan, ZKC 1, Zaandam (op Zaterdagmiddag), Nieuw Flora 1, Haarlem; Sport Vereent, Santpoort; KVH 1, Den Helder; BEP 1, Pur- merend en Watervliet 1. Ook voor Watervliet 2 zullen in de nieu we competitie oude bekenden zich aandie nen. Hier is in afdeling 3 A de samenstelling van de competitie Groen Geel 3, Wormer; Koog Zaandijk 3; RODA 3, Westzaan; ZKV 2, Zaandam; Haarlem 2; BEP 2, Purmerend en Watervliet 2. Hoewel „Watervliet" nog niet over een trainer beschikt zal de training Woensdag avond 11 Augustus op het sportpark „Wa tervliet" beginnen. Op 29 Augustus zal „Watervliet* deel nemen aan seriewedstrijden van „Sport Vereent" in Santpoort. GEBOORTEN: Leonora C. G„ d. van A. Wattel en C. G. Slootjes; Wilhelmus J. C., z., van H. J. van der Meij en A. A. J. Aarden burg; René, z. van J. Allon en A. van den Outenaar; Leonardus W„ z. van W. van der Leden en B. G. Pels; Hendrika, d. van S. Knecht en M. E. Burger; Elisabeth A., d. van J. van der Waa en G. van der Does; Theodorus P., z. van A. J. Jansen en J. P. Winkelhuijzen; Rink, z. van G. Tibboel en A. C. Berends; Arnoldus C„ z. van H. J. Niesten en N. van Hulst; Beatrix J., d. van D. Heimering erf J. A. Fris; Comelis, z. van A. Bosman en A. van der Sluis; Ewald L. W. M„ z. van W. F. P. Zwager en M. A. T. Wilms Floet; Hendrikus T. W„ z. van H. J. Blokker en A. M. A. Bohuslav; Arnold R. z. van H. Gertenbach en J. C. Dries; Gerar- dus L. M., z. van J. P. Zonneveld en G. G. M. Brusche. ONDERTROUWD: Th. A. Bakker en M. A. Bakker; P. K. Metzelaar en M. M. G. Gie- seling; S. Bijlsma en J. Danko; P. Bras en C. E. Jansen; G. van Egmond en C. A. B. Snijders; F. C. J. de Vilder en E. M. Burger. GETROUWD: 4. Fruitema en E. A. J. Ma ters; H. van der Sluis en H. E. Schipper; F. J. H. Sijmens en G. G. M. Schouten; C. Six en H. W. Pels; C. terol en C. C. van Meurs. OVERLEDEN: R. Struve, 30 j„ echtg. van A. Verduin; D. C. Jonker, 10 j.; E. Lafon- taine, 74 j„ wed., van O. Muller; A. Hopman, 69 j., echtg. van J. de Boer; H. Hiesmtra, 74 j., echtg. van R. Rozema; M. C. G. Kloppen burg, 79 j„ wed. van J. H. P. Mulder; W. Bol- hoven, 47 j., echtg. van M. L. Steenman. Prijzen van Donderdag. Heilbot 2,90 gr. tong 3,70-3, gr.m. tong 2,90-2,40, kl.m. tong 2,70-2,14, kl. tong I 2,50-2, kl. tong II 2,20-1,70, tarbot I 3-2,10, zalm 8,50 per 1 kg. Tarbot II 144-108, tongschar 46, kl. tongschar 19, kl.m. schol 61-39, kl. schol I 55-29, kl. schol II 34-8, schar 18-14, bot 4-8, v. haring 16-11,20, makreel 17-10,70, gr. schelvis 32-30, gr.m. schelvis 28-22, kl.m. schelvis 30-25, kl. schelvis I 32-23, kl. schelvis II 18-12, wijting 12-8, gr. gul 35-25, midd. gul 29-19, kla gul 14,50-12, kl. haai 32-28, kl.m. heek 74, kl. heek I 48, kl. heek II 32, kl. koolvis zw. 22 per 50 kg. Gr. kabeljauw 176-80, gr. koolvis zw. 67, gr. leng 60, gr. heek 244-240, gr. wolf 80 per 125 kg. Aanvoer van Donderdag: 113 kisten tong en tarbot, 3 tongschar en schartong, 425 schol, 21 schar, 70 bot, 2050 haring, 3245 makreel, 450 schelvis, 265 wijting, 160 kabeljauw en gul, 3 leng, 20 kl. haai, 63 heek, 6 wolf, 6 koolvis, 40 diversen, to taal 6940 kisten. Aanvoer op Urk. Woensdag werd door 130 vaartuigen op Urk aangevoerd: 8284 pond kuilpaling f 1,12-f 1,28, 1432 pond lijnaal f 1,11—f 1,77, 69 pond snoekbaars f 1,15—f 1,21, 213 pond rode baars f 1,28- f 1,46 per pond en 537 bak nest, f 2,60- f 2,80 per bak van 37% kg. Donderdag 5 Augustus kwamen de haven van IJmuiden binnen: Mies Cremer van Hel sinki. Heriot van Leith. Trivia van Rotter dam. Hestia van Rotterdam. IJsel van Rot terdam. Suomen Nyto van Mantyluoto. Frie- drich Engels van Clypeda. Lady M. C. Goan van Londen Falcon van Londen. Otto van Bremen. Westerdok van Londen. Troyburg van Antwerpen. Krautsand van Wilhelms- hafen. Vechtstroom van Hull. Niagara van Fowey. Eems van Ljasna. Arcturus van Rot terdam. Whitbry Ebby van Goole. Oosterdok van Londen. Eos van Bremen. Vertrokken zijn: IJstroom naar Portsmouth. Rokin naar Rotterdam. Leemans naar Skory. Mies Cremer naar Surte. Dido naar Genua. Polydorus naar Londen. Ellewoutsdijk naar Rotterdam. Doklaan naar Vegle. Bob F. naar Gent. Oranjestad naar West-Indië. Bernisse naar Rotterdam. Murphrid naar Vercken- bach. Westland naar Buenos Aires. Twin naar Oxelosund. Madjoe naar Rotterdam. Delft naar Bremen. Reliable naar Londen. Egbert Wagenborg naar IJsland. Langluclyde naar Bremen. Voor de Castricumse kermis, die van Zondag tot Dinsdagavond de plaats in rep en roer zal brengen, zijn de eerste exploi tanten met hun spullen op de Brink gear riveerd. Zij trokken terstond de belang stelling van de jeugd, die onmiddellijk de Brink tot speelterrein koos. Er zijn vele attracties dit jaar en de grootste is ongetwijfeld de „steilwand", die voor het eerst sinds jaren weer acte de présence geeft. ADVERTENTIE <het theater met de heste films) Vrijdag 8 uur, Zaterdag en Zondag 7 en 9.15 uur: Het grandioze filmwerk DE KONINGIN VAN SABA Het liefdeleven van de Koningin van Saba verfilmd in een millioenenpro- ductie met enorme scènes van grote spanning Toegang 14 jaar. Maandag, Dinsdag en Woensdag 8 uur JOHNNY WEISSMULLER in TARZAN'S AVONTUREN Een sensationeel avontuur van Tarzan en de ivoorjagers van het olifanten kerkhof! 14 jaar Zondagmiddag 3 uur HOPALONG CASSIDY in VERBORGEN GOUD Donderdag a.s. 8 uur Speciale voorstelling DE RODE DONAU Een ontstellend drama uit het na-oorlogse Wenen. VRIJDAG 6 AUGUSTUS IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „De Koningin van Saba" Rex, 20 uur: „Konvooi naar Malta". V.J.C., 14 uur, sportpark Schoonenberg: kindercircus „Elleboog". ZATERDAG 7 AUGUSTUS IJMUIDEN Thalia, 19 en 21,15 uur: „De Koningin van Saba". Rex, 20 uur: „Konvooi naar Malta". IJMUIDEN Dokters Van de groep artsen, aangesloten bij de Koninklijke Nederlandse Vereniging tot bevordering van de Geneeskunst zijn, uit sluitend in spoedgevallen, van Zaterdag 1 uur tot aan het spreekuur van Maandag morgen te raadplegen de artsen: J. J. Wuite, Röntgenstraat 1, tel. 4953 en P. J. W. v. d. Toorn, Fr. Naereboutstraat 70, telef. 4084. Voor de niet aangesloten doktoren neemt waar de arts: W. v. Haselen, Leeuweriklaan 52, tel. 4290. Apotheken Zondags- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door de Kennemer Apo theek, Wijk aan Zeeërweg 101, tel. 4204. Verloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen Zaterdagmiddag 2 uur en Zondagavond 12 uur: mej. J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259 en mevr. M. Bakker, Snellius straat 53, tel. 5053.

IJmuider Courant | 1954 | | pagina 7